PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در خصوص خرید پرنده برای مبتدیان

elias.kh
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 15:43
با سلام
اول ببخشید که در بخش طوطی سانان یک پست زدم چون جای بهتری نتونستم پیدا کنم اگر جاش بد هست انتقالش بدید.
من می خوام یک پرنده خونگی بخرم بیشتر طوطی ها رو دوست دارم ولی نمی دونم برای شروع باید از چه پرنده نگهداری کنم؟(فنج،قناری،مرغ عشق و....)
پرنده ای که برای شروع می خوام باید دارای شرایط زیر باشه :
نگهداری تغذیه و غیر تا حد ممکن گران نباشه.
نگهداریش نسبتا ساده باشه.
قفسش فضای زیادی رو اشغال نکنه.
سر و صدا کم باشه.
کثیف کاری هم کم داشته باشه.
شاید بگین همچین پرنده رو باید خلق کرد ولی اگر میشه تا حد ممکن به این ها نزدیک باشه.
با تشکر

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 18:55
سلام
الیاس جان شرایط خودت چطوره؟
مکان نگهداری؟سابقه نگهداری؟هزینه؟
یه توضیح از شرایطت واینکه بیشتر نظرت روی چی هست بده

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 20:02
الیاس جان این پرنده اسمی نداره;)
هر پرنده ای بالاخره یکی از مشکلات را داره
مثلا طوطی ها جیغ میزنن قناری میخونه تغذیه بعضی پرنده ها گرونه بلبل خرما بسیار کثیفی داره طرقه خاک بازی داره بعضی از طوطی ها فضای زیاد میخوان...
اگر بتونی نکات را ریز بگی ایشاالله دوستان کمکت کنن

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 22:21
سلام الیاس جان

خوب این شرایط رو گفتی فکر نکنم پرنده ایی پیدا بشه!!

برای طوطی حداقل باید ماهیانه 30000تومان به بالا هزینه کنی تازه این کف هست
وسقف نداره خرید اسباب بازی, تغذیه و....

شما اول باید مشخص کنی برای چی می خواهید پرنده بگیرید:
1-برای زیبایی
2-برای دست آموز شدن
3-برای سخنگویی
$-یرای آواز خواندن
6-برای تکثیر
و......

موفق باشید.

elias.kh
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:21
الیاس جان این پرنده اسمی نداره;)
هر پرنده ای بالاخره یکی از مشکلات را داره
مثلا طوطی ها جیغ میزنن قناری میخونه تغذیه بعضی پرنده ها گرونه بلبل خرما بسیار کثیفی داره طرقه خاک بازی داره بعضی از طوطی ها فضای زیاد میخوان...
اگر بتونی نکات را ریز بگی ایشاالله دوستان کمکت کنن
با سلام
درست هست هر کاری مشکلاتی داره ولی من می خام جوری باشه که بعد از چند مدت دلم رو نزنه
ممنون

سلام الیاس جان

خوب این شرایط رو گفتی فکر نکنم پرنده ایی پیدا بشه!!

برای طوطی حداقل باید ماهیانه 30000تومان به بالا هزینه کنی تازه این کف هست
وسقف نداره خرید اسباب بازی, تغذیه و....

شما اول باید مشخص کنی برای چی می خواهید پرنده بگیرید:
1-برای زیبایی
2-برای دست آموز شدن
3-برای سخنگویی
$-یرای آواز خواندن
6-برای تکثیر
و......

موفق باشید.
با سلام
زیبایی و دست آموزی به ترتیب مهم ترین علت هایی هست که می خام پرنده بگیرم البته علاقه هم زیاد دارم
ممنون

سلام
الیاس جان شرایط خودت چطوره؟
مکان نگهداری؟سابقه نگهداری؟هزینه؟
یه توضیح از شرایطت واینکه بیشتر نظرت روی چی هست بده
با سلام
من خودم برای طوطی حاظرم کل اتاقم رو بهم بزنم و جاشو جور کنم ولی برای این پرنده یک می خوام با هاش شروع کنم سه تا جا سراغ دارم که هر ستا تو اتاقم هست
برای این تو اتاق می زارم چون خانواده گفتن هر چی می خوای باید تو اتاقت باشه.
حالا اون سه تا جا :
75*100*ارتفاع تا سقف
85*50*ارتفاع تا سقف
60*50* ارتفاع تا سقف
من یکبار مرغ عشق نگهداری کردم که دوتاشون بخاطر یک بیماری مردن.
برای شروع نمی خام هزینه زیاد باشه.
ممنون

البته قابل ذکر هست که تمام موارد بالا رو خواهر جواب داد چون اون پرنده رو می خواد و من هم خیلی پرنده دوست دارم تشویقش کردم
با تشکر از تمام دوستان

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:28
با سلام
درست هست هر کاری مشکلاتی داره ولی من می خام جوری باشه که بعد از چند مدت دلم رو نزنه
ممنون

با سلام
زیبایی و دست آموزی به ترتیب مهم ترین علت هایی هست که می خام پرنده بگیرم البته علاقه هم زیاد دارم
ممنون

با سلام
من خودم برای طوطی حاظرم کل اتاقم رو بهم بزنم و جاشو جور کنم ولی برای این پرنده یک می خوام با هاش شروع کنم سه تا جا سراغ دارم که هر ستا تو اتاقم هست
حالا اون سه تا جا :
75*100*ارتفاع تا سقف
85*50*ارتفاع تا سقف
60*50* ارتفاع تا سقف
ممنون

البته قابل ذکر هست که تمام موارد بالا رو خواهر جواب داد چون اون پرنده رو می خواد و من هم خیلی پرنده دوست دارم تشویقش کردم
با تشکر از تمام دوستان

الیاس جان اگر زیبایی و دست آموزی براتون
مهمه و هزینه هم دارید طوطی بهترین انتخاب هست.
البته طوطی عروس هلندی یا نژاد برزیلی هم فکر کنم مناسبتر باشند برای شما.
اما با هزینه کمتر مرغ عشق هم میتونید تهیه کنید حالا دلیل نمیشه چون یکدفعه
بیمار شدن دوباره بیمار بشن!!!
حالا نظر خودت بیشتر کدومه؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:32
با سلام
ممنون

با سلام
ممنون

با سلام
حالا اون سه تا جا :
75*100*ارتفاع تا سقف
85*50*ارتفاع تا سقف
60*50* ارتفاع تا سقف
ممنون

با تشکر از تمام دوستان
الیاس جان برای زیبایی و دست آموزی عروس هلندی یا آرا یا ماکایو یا مرغ عشق(کمتر از بقیه) خوبه ولی انتظار صحبت زیادی ازشون نداشته باش
برای صحبت کردن آرا هایی که صورت برجسته دارن بهتره(تجربی) و کاسکو و مینای گوشواره دار خوبن

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:36
یعنی میخوای اون ناحیه رو تور بزنی؟
ببین الیاش جان،اگه عشق وعلاقه در کار باشه بحث هزینه ودلزدگی میره کنار.اما اگه بخوای از جنبه مادی به قضیه نگاه کنی باید جیزی رو انتخاب کنی که شاید زیاد بهش علاقه ای نداشته باشی ولی صرفه اقتصادی داره برات.پس همین الان تکلیفتو با خودت مشخص کن.
چیزی که توی موجودات خانگی غیر از ماهی هست وخود منو نسبت بهشون علاقه مند میکنه همین فعالیتها ،سر وصداهاو...هست،که تا حد زیادیش توی ماهیها نیست.شما هر پرنده ای که بخری ممکنه شاهد بیدارباش صبح،خشم شب ساعت 3نیمه شب ،کثیف کاری،در برخی موارد خرابکاری توی امور وووووو.... خواهی بود.
توضیحات رو رضای عزیز گفتن،ولی لازم دونستم پیشاپیش این نکته رو بهت بگم که خدایی نکرده هزینه وخسارت برای خودت ویه پرنده بیگناه نداشته باشه.
اگه بخوای دست اموز کنی،من به شخصه مرغ عشق رو از لیستت خارج میکنم ،چون برای دست اموز کردن باید جوجه بگیری ویه خرده جوجه مرغ عشق نسبت به بقیه طوطی سانان ضغیف جسه تر وحساستر هست،پس مراقبت بیشتری میخواد واونم برای کسی که زیاد در مورد پرنده اطلاعات نداره یه خرده سخته،نمیگم غیر ممکنه،نمیگم خیلی سخته،میگم یه خرده توجه بیشتر میخواد.
موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:43
الیاس جان اگر زیبایی و دست آموزی براتون
مهمه و هزینه هم دارید طوطی بهترین انتخاب هست.
البته طوطی عروس هلندی یا نژاد برزیلی هم فکر کنم مناسبتر باشند برای شما.
اما با هزینه کمتر مرغ عشق هم میتونید تهیه کنید حالا دلیل نمیشه چون یکدفعه
بیمار شدن دوباره بیمار بشن!!!
حالا نظر خودت بیشتر کدومه؟
من می خوام طوطی بگیرم هر جورکه شده ولی اول باید تجربه کسب کنم و ببینم می تونم از پرنده نگهداری کنم یا نه
چون اگر من یک طوطی بخرم(که پولش زیاد هست) بعد نتونم ازش مرقبت کنم و بمیره خیلی بد میشه.
بخاطر همین یک پرنده ای می خوام که نکگهداریش ساده باشه.
ممنون

الیاس جان برای زیبایی و دست آموزی عروس هلندی یا آرا یا ماکایو یا مرغ عشق(کمتر از بقیه) خوبه ولی انتظار صحبت زیادی ازشون نداشته باش
برای صحبت کردن آرا هایی که صورت برجسته دارن بهتره(تجربی) و کاسکو و مینای گوشواره دار خوبن
خودم هم از چنین پرنده هایی انتظار صحبت ندارم پول پرنده ای که بتونه صحبت کنه مطمئنا گرون هست.
ممنون

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:47
من می خوام طوطی بگیرم هر جورکه شده ولی اول باید تجربه کسب کنم و ببینم می تونم از پرنده نگهداری کنم یا نه
چون اگر من یک طوطی بخرم(که پولش زیاد هست) بعد نتونم ازش مرقبت کنم و بمیره خیلی بد میشه.
بخاطر همین یک پرنده ای می خوام که نکگهداریش ساده باشه.
ممنون

خودم هم از چنین پرنده هایی انتظار صحبت ندارم پول پرنده ای که بتونه صحبت کنه مطمئنا گرون هست.
ممنون
نگهداری طوطی راحته خودتو ناراحت نکن واسه این موضوع فقط طوطی سالم بخر
الان آرا از کاسکو گرون تره ولی حرف زدنش کم تره رنج قیمتی بدی بهتره
در لیست صحبت کننده ها طوطی سیاه که بسیار کمیاب و گرونه و طوطی آمازون را هم قرار بده

elias.kh
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:49
یعنی میخوای اون ناحیه رو تور بزنی؟
ببین الیاش جان،اگه عشق وعلاقه در کار باشه بحث هزینه ودلزدگی میره کنار.اما اگه بخوای از جنبه مادی به قضیه نگاه کنی باید جیزی رو انتخاب کنی که شاید زیاد بهش علاقه ای نداشته باشی ولی صرفه اقتصادی داره برات.پس همین الان تکلیفتو با خودت مشخص کن.
چیزی که توی موجودات خانگی غیر از ماهی هست وخود منو نسبت بهشون علاقه مند میکنه همین فعالیتها ،سر وصداهاو...هست،که تا حد زیادیش توی ماهیها نیست.شما هر پرنده ای که بخری ممکنه شاهد بیدارباش صبح،خشم شب ساعت 3نیمه شب ،کثیف کاری،در برخی موارد خرابکاری توی امور وووووو.... خواهی بود.
توضیحات رو رضای عزیز گفتن،ولی لازم دونستم پیشاپیش این نکته رو بهت بگم که خدایی نکرده هزینه وخسارت برای خودت ویه پرنده بیگناه نداشته باشه.
اگه بخوای دست اموز کنی،من به شخصه مرغ عشق رو از لیستت خارج میکنم ،چون برای دست اموز کردن باید جوجه بگیری ویه خرده جوجه مرغ عشق نسبت به بقیه طوطی سانان ضغیف جسه تر وحساستر هست،پس مراقبت بیشتری میخواد واونم برای کسی که زیاد در مورد پرنده اطلاعات نداره یه خرده سخته،نمیگم غیر ممکنه،نمیگم خیلی سخته،میگم یه خرده توجه بیشتر میخواد.
موفق باشی
من خودم برای همین جنبو جوش ها است که می خوام پرنده بگیرم اول می خواستم سگ یا گربه بگیرم ولی منصرف شدم.
نه اون قسمت تور نمی کنم شاید یک قفس خودم بسازم تعریف از خود نباشه تو نجاری کم نمیارم.
خودم هم برای همین می خوام با یک پرنده ای شروع کنم که مراقبتش کم باشه ببینم اصلا در توانم هست از یک پرنده مراقبت کنم یا نه؟
ممنون

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:11
نگهداری طوطی راحته خودتو ناراحت نکن واسه این موضوع فقط طوطی سالم بخر
الان آرا از کاسکو گرون تره ولی حرف زدنش کم تره رنج قیمتی بدی بهتره
در لیست صحبت کننده ها طوطی سیاه که بسیار کمیاب و گرونه و طوطی آمازون را هم قرار بده

احسان جان من بر خلاف نظر شما هیچ کدوم رو که شما فرمودی پیشنهاد نمی کنم!!
دلیل:
کاسکو :حساس دارای گرد فراوان
آرا:گران و دارای جثه بزرگ و پر سروصدا
آمازونها:گران قیمت و اکثرا بالغ

در ضمن شما فکر کنم طوطی داشتید چطوری می فرمایید نگهداریش راحته؟

به نظر من اگر می خواهی طوطی بخری:
ملنگو ویا شاه طوطی تازه دون خور شده رو بگیر و حتما جوجه تهران
باشهنه وارداتی

به این دلایل:
1-جوجه های تهران با آب وهوای اینجا سازگارند و سختی عبور از مرز و ...
نکشیدند

2-این دو نوع طوطی دارای قیمت مناسبتری هستند و شاه طوطی قدرت سخنگویی مناسبی داره

3-اطلاعات عمومی بیشتری در موردشون هست
و.....

من خودم برای همین جنبو جوش ها است که می خوام پرنده بگیرم اول می خواستم سگ یا گربه بگیرم ولی منصرف شدم.
نه اون قسمت تور نمی کنم شاید یک قفس خودم بسازم تعریف از خود نباشه تو نجاری کم نمیارم.
خودم هم برای همین می خوام با یک پرنده ای شروع کنم که مراقبتش کم باشه ببینم اصلا در توانم هست از یک پرنده مراقبت کنم یا نه؟
ممنون

خوب اگر می خواهی طوطی بگیری
نجاری رو بی خیال شو الیاس جان!!

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:19
احسان جان من بر خلاف نظر شما هیچ کدوم رو که شما فرمودی پیشنهاد نمی کنم!!
دلیل:
کاسکو :حساس دارای گرد فراوان
آرا:گران و دارای جثه بزرگ و پر سروصدا
آمازونها:گران قیمت و اکثرا بالغ

در ضمن شما فکر کنم طوطی داشتید چطوری می فرمایید نگهداریش راحته؟

به نظر من اگر می خواهی طوطی بخری:
ملنگو ویا شاه طوطی تازه دون خور شده رو بگیر و حتما جوجه تهران
باشهنه وارداتی

به این دلایل:
1-جوجه های تهران با آب وهوای اینجا سازگارند و سختی عبور از مرز و ...
نکشیدند

2-این دو نوع طوطی دارای قیمت مناسبتری هستند و شاه طوطی قدرت سخنگویی مناسبی داره

3-اطلاعات عمومی بیشتری در موردشون هست
و.....

خوب اگر می خواهی طوطی بگیری
نجاری رو بی خیال شو الیاس جان!!
رضا جان کجای حرف من نقض حرف شما بود؟من کاملا تایید میکنم
در مورد نگهداری طوطی معیار ها فرق میکنه الان من دو تا کاسکو دارم اصلا سختی خاصی نداره نگهدارش قبلش هم طوطی های دیگه داشتم
ط.طی های من 2 روز یکبار کامل قفسشون تمیز میشه هفته ای یکبار حموم میرن غذا را روزی چندین بار تمیز میکنم آب را روزی یک بار تعویض میکنم
برای طوطی هایی که قصد آموزش دارید اسباب بازی های رایج باید کاملا حذف بشه و نیازی نیست چون روند آموزش را کند میکنه

elias.kh
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:19
آقا رضا من برای طوطی نمی خواستم قفس یا چوب درست کنم اون هم خودم چون شنیدم طوطی هم چیز رو با منقارش می گیره و دیگه هیچی...
قفس با چوب رو برای مرغ عشق گفتم و فنچ.
حالا من چه پرنده ای بخرم که نگهداری نسبتا ساده باشه؟
مرغ عشق خوبه؟
عروس هلندی هزینه و نگهدازیش چه طوری ؟
ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:36
الیاس جان با چیزایی که میگی،بهتره فنچ نگهداری
مرغ عشق گرد وغبار پرهاش نسبت به هم جسه هاش خیلی زیاده واگه فضای اتاقت تهویه نداشته باشه خدایی نکرده باعث اسم میشه.....
کار رو با فنچ اغاز کن که هم هزینه پایینتری داشته باشی وهم ضرر کمتری داشته باشه.ولی اگه جایی به جز اتاق داری(انبار و...)مرغ عشق گزینه خوبی هست.
در ضمن بحث دست اموزی تا حدودی موقتأ کنار میره وفقط کسب تجربه پیش میاد....
موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:55
رضا جان کجای حرف من نقض حرف شما بود؟من کاملا تایید میکنمدر مورد نگهداری طوطی معیار ها فرق میکنه الان من دو تا کاسکو دارم اصلا سختی خاصی نداره نگهدارش قبلش هم طوطی های دیگه داشتمط.طی های من 2 روز یکبار کامل قفسشون تمیز میشه هفته ای یکبار حموم میرن غذا را روزی چندین بار تمیز میکنم آب را روزی یک بار تعویض میکنمبرای طوطی هایی که قصد آموزش دارید اسباب بازی های رایج باید کاملا حذف بشه و نیازی نیست چون روند آموزش را کند میکنهاحسان جان خواهش می کنم در مورد این که می فرمایید کاسکو راحته!!! طوطی کاسکو یکی از باهوشترین وحساسترین طوطی ها هست چرا حساسه؟چون اگر کمی بی دقتی و بی توجهی تو نگهداریش انجام بشه به عارضه شایع پرکنی مبتلا میشه حالا شما چطوری به الیاس جان که تجربه اولش هست توصیه می کنید که بخره؟باز هم برخلاف نظر شما میشه به طوطی توسط اسباب بازی آموزش داد و وجود اسباب بازی برای طوطی الزامی هست چون هم سرگرم میشه هم مهارت یاد میگیره و هم حس جوندگیش ارضا میشه!!! احسان جان در مورد تعویض آب بهتره حداقل در روز دو الی سه بار انجام بگیره همینطور زیر طوطی باید روزانه عوض بشه اون هم کاسکو با گردی که دارهخوبی طوطی من این هست که یاد گرفته با ما غذا بخوره و ما مجبوریم روزی سه وعده بهش رسیدگی کنیم!!

--------- ادغام پست ------------

آقا رضا من برای طوطی نمی خواستم قفس یا چوب درست کنم اون هم خودم چون شنیدم طوطی هم چیز رو با منقارش می گیره و دیگه هیچی...قفس با چوب رو برای مرغ عشق گفتم و فنچ.حالا من چه پرنده ای بخرم که نگهداری نسبتا ساده باشه؟مرغ عشق خوبه؟عروس هلندی هزینه و نگهدازیش چه طوری ؟ممنونمرغ عشق خوبه اما اون چیزی که شما از طوطی می خواهی نداره در مورد عروس هلندی هم خوبه اما نسبت به ملنگو یا شاه طوطی حساستر هست وتو فصل سرما باید خیلی مراقب باشید.

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:01
اسباب بازی های رایج منظورم اسباب بازی هایی هست که فقط رگرم کننده هست وگرنه اسباب بازی آموزشی که خیلی هم خوبه
پدیده پر کنی دو علت عمده داره اولینش استرس هست که خب باید مراقب بوذ کاسکو در فشار قرار نگیره که به نظر من باز ساده هست
دومین موضوع کع اصلا ربطی به پیرامون نداره پارازیت هست که بخاطر اعصاب ضعیف پرنده سریع تر اثر میکنه و کاسکو پر کنی میگیره که راه حلی جز دارو های موقتی نداره
چون قفس بزرگه روزانه نظافت نمیشه فقط کفی تمیز میشه
بدترین چیز کاسکو به نظرم در نوع وحش هست که بد رام شده مثل یکی از کاسکو های من که وقتی جیغ میکشه همه همسایه ها را ناراحت میکنه

elias.kh
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:15
دوستان عزیز
من از تمام حرف های شما به این نتیجه رسیدم که :
فنچ: دست آموز نیست و نگهداری خیلی آسان
مرغ عشق: دست آموز و نگهداری آسان البته باید اتاق تهویه مناسب داشته باشه
طوطی ملنگو و شاه طوطی: برای تازه کار ها مناسب دست آموز البته به شرط دون خوردگی و جوجه تهران
عروس هلندی: نسبت به طوطی ملنگو و شاه طوطی حساس تر و نگهداری سخت تر و دست آموز هست
حب حالا با کدوم گزینه شروع کنم؟
ببخشید که خیلی سوال می کنم یا یک سوال رو چند بار می پرسم چون می ترسم دوبار مثل قبل پرنده ها بمیرن
ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:33
جمع بندیت خیلی ضایع بید جیگر;)
من اونایی رو که خودم گفتمو برات اینجوری جمع بندی میکنم:
فنچ:سطح توقع ونگهداری به نسبت پایین،مناسب جهت کسب تجربه،میزان اهلی شدن پایین ولی به مرور با صاحب خود اخت میشود.
مرغ عشق:سطح توقع متوسط،مناسب جهت کسب تجربه ومیزان اهلی شدن در جوجه ها مناسب،نگهداری تکی از جوجه ها جهت اهلی کردن نیاز به کمی دقت دارد،گرد وغبار پرها زیاد ،برای مکان های فاقد تهویه نا مناسب.
در مورد طوطی ها هم بنده اطلاعات زیادی ندارم.
انتخاب با خود شماست ،که با براورد پیشنهادات وشرایط بهترین گزینه رو انتخاب کنی .ولی در صورتی که خواستی طوطی بخری به این موارد دقت کن مواردی که هنگام خرید پرنده های بزرگ جسه خانگی حتمأ باید مد نظر گرفته شوند (http://emruzi.com/showthread.php?t=2064)
موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:45
اسباب بازی های رایج منظورم اسباب بازی هایی هست که فقط رگرم کننده هست وگرنه اسباب بازی آموزشی که خیلی هم خوبهپدیده پر کنی دو علت عمده داره اولینش استرس هست که خب باید مراقب بوذ کاسکو در فشار قرار نگیره که به نظر من باز ساده هست دومین موضوع کع اصلا ربطی به پیرامون نداره پارازیت هست که بخاطر اعصاب ضعیف پرنده سریع تر اثر میکنه و کاسکو پر کنی میگیره که راه حلی جز دارو های موقتی ندارهچون قفس بزرگه روزانه نظافت نمیشه فقط کفی تمیز میشهبدترین چیز کاسکو به نظرم در نوع وحش هست که بد رام شده مثل یکی از کاسکو های من که وقتی جیغ میکشه همه همسایه ها را ناراحت میکنهاتفاقا من منظورم اسباب بازی های رایج هست نه تخصصی !!دلیلش هم تو پست قبل خدمتتون عرض کردم در مورد استرس کاسکو چطوری کم می کنید؟ همینطور منظورتون چه طور پارازیتی هست؟ در. ضمن آیا میدانید همین اسباب بازی های رایج برای کاهش استرس کاسکو استفاده میشه؟عزیز اگر به همین راحتی پر کنی و استرس کاسکو کم می شد که اینهمه کاسکو پر کن نداشتیم آلکس رو در جریانش هستید؟ با اون هوش و ذکاوت پرکن بود وای به حال ... شما یه روز باغ پرندگان تشریف بیارید ببینید چقدر کاسکو پرکن میارن با این راحتی درمان که شما انجام می دهید فکر کنم بتونید پول خوبی بدست بیارید!!در ضمن من هم منظورم دقیقا از نظافت همون تمیز کردن کف قفس بود نه کامل خود قفساون کاسکو شما هم که غار میزنه به خاطر استرس و رام نبودنش هست در کل من باز هم تاکید می کنم نگهداری کاسکو برای افراد مبتدی توصیه نمیشه چون همیشه با بخت و اقبال نمیشه جلو رفت اینو نه تنها من بلکه تمام اساتید بنده می فرمایند.

--------- ادغام پست ------------

دوستان عزیزمن از تمام حرف های شما به این نتیجه رسیدم که :فنچ: دست آموز نیست و نگهداری خیلی آسانمرغ عشق: دست آموز و نگهداری آسان البته باید اتاق تهویه مناسب داشته باشهطوطی ملنگو و شاه طوطی: برای تازه کار ها مناسب دست آموز البته به شرط دون خوردگی و جوجه تهرانعروس هلندی: نسبت به طوطی ملنگو و شاه طوطی حساس تر و نگهداری سخت تر و دست آموز هستحب حالا با کدوم گزینه شروع کنم؟ببخشید که خیلی سوال می کنم یا یک سوال رو چند بار می پرسم چون می ترسم دوبار مثل قبل پرنده ها بمیرنممنون خواهش می کنم الیاس جان به نظر من یک کمی دست نگهدار و سبک سنگین کن اطلاعاتت رو ببر بالا بعد برو به امید خدا برای خرید تا هم خودت خدایی نکرده متضرر نشی و هم اون پرنده بیچاره

adn
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 12:36
سلام دوستان
الهی شکر اکثر دوستان توی منزل شخصی و حیاط دار زندگی و تونستن یک محیط زندگی مناسب برای پرندگانشون درست کنند
حالا ما اپارتمان نشینان چه کنیم :93:
به نظر شما طوطی کوتوله برزیلی سر و صدای کمتری داره یا مرغ عشق یا فنج
من فضای کافی در انتهای اپارتمان دارم که مسقف نور گیر است البته افتاب خور نیست دما رو هم می تونم در زمستان 23 درجه ثابت نگهدارم البته توی یک تاپیک دیگه در موردش با دستان مشورت کرده بودم ولی می دونید که احترام به همسایه ها از همه واجب تره

aligator
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 13:24
دمای 23 برای تکثیر دمای مناسبی نیست ...
از لحاظ سر و صدا بالاخره هر پرنده ای شلوغ بازی های مخصوص خودش رو داره ولی به نسبت میشه گفت فنچ تن صداش پاینتره ...
همینطور برای جوجه کشی هم با توجه به اینکه تجربه کافی رو ندارید فنچ و بعد از اون مرغ عشق به نسبت راحت تر تکثیر میشن
بازم در مورد ُسر وصدا نظر بقیه بچه ها رو جویا شو ...
@kalantar.yahya (http://www.emruzi.com/member.php?u=683)
@™@я€z (http://www.emruzi.com/member.php?u=213)

موفق باشی

mahdi121
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 13:40
سلام
همه پرندها سروصدا دارن حتی کبوتر . همه رو میتونی نگهداری بشرطی که یدونه باش اگر بخوای جفت نگهداری فنج از همشون بهتر
نظر بنده این خواستی فنج بگیری . فنج دم بلند بگیر واقعا زیباست

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 14:24
خوب دوستان همه اطلاعات تکمیلی رو دادن بهتون
ولی نظر من رو بخوای من بهت میگم
اگه میخوای هم زیبا باشه هم سرو صدا نداشته باشه
بهتره کلا پرنده رو بیخیال بشی
ببین هر پرنده ای حتی فنچ صدایی داره که بتونه ارامش رو بهم بزنه
اگه جاش مناسبه پس از پرنده ای که دوس داری استفاده کن ولی هیچ پرنده ای بی صدا نمیشه
حتی قناری ماده بازم صدای خودشو داره
ولی طبق گفته های همه فنچ از همه صداش پایین تره ولی بی صدا نیست
علی هم گفت
دمای 23 واقعا زیادی پایینه
لا اقل 27 واسشون خوبه
موفق باشی

adn
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 14:30
خوب دوستان همه اطلاعات تکمیلی رو دادن بهتون
ولی نظر من رو بخوای من بهت میگم
اگه میخوای هم زیبا باشه هم سرو صدا نداشته باشه
بهتره کلا پرنده رو بیخیال بشی
ببین هر پرنده ای حتی فنچ صدایی داره که بتونه ارامش رو بهم بزنه
اگه جاش مناسبه پس از پرنده ای که دوس داری استفاده کن ولی هیچ پرنده ای بی صدا نمیشه
حتی قناری ماده بازم صدای خودشو داره
ولی طبق گفته های همه فنچ از همه صداش پایین تره ولی بی صدا نیست
علی هم گفت
دمای 23 واقعا زیادی پایینه
لا اقل 27 واسشون خوبه
موفق باشی
ممنونم از همه دوستان خصوصا شما
می دونم که همه پرنده ها صدا دارن :-2-41-:منتها صدای کاسکو کجا و صدای فنج کجا

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 14:33
درسته دوست عزیز
ولی صدا که بخواد ارامشو بهم بزنه همون فنچ هم من داشتم که مثل قناری چه چهه میزده و ارامشو بهم میزده
شما سعی کن هرچی میگیری اگه نیاز به جوجه کشی نداری لا اقل چند تا ماده با هم بنداز که صداشونم کمتره
موفق باشی