PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی افت مورچه

راحله
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 09:41
سلام
چند وقتیه مورچه به تمام گلدونام حمله کرده میترسم ریشه گیاهانم رو از بین ببره ، خاک گلدونام اکثرا شن و خاک برگ هست و کود حیوانی
چیکار کنم مورچه ها ناپدید بشن ؟

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 13:20
سلام
چند وقتیه مورچه به تمام گلدونام حمله کرده میترسم ریشه گیاهانم رو از بین ببره ، خاک گلدونام اکثرا شن و خاک برگ هست و کود حیوانی
چیکار کنم مورچه ها ناپدید بشن ؟

سلام . بهترین کار برای از بین بردن آفت مورچه تعویض کامل خاک هست چون استفاده از سم باعث توقف چرخه ی رشد برای مدتی در گیاه میشه . البته نوع گل و فصل هم نقش زیادی داره .

ولی اگه بخواین از روش شیمیایی استفاده کنین میتونید از آفت کش دیازینون و یا دیوکاربو ..... با اسامیه مختلف استفاده کنید . میزان مصرف هم بسته به نوع آفت کش روی جلدش نوشته شده هست . معمولا فروشگاه های فروش لوازم کشاورزی از این آفت کشها دارن . کافیه که بگین یه دارو برای از بین بردن مورچه داخل خاک میخواین .

ولی باز هم میگم بهترین کار تعویض خاک هست . من خودم تا جای امکان از این روش استفاده میکنم . موفق باشید

elias.kh
۱۳۹۲-۰۵-۰۴, 16:49
با سلام
من سه تا گلام دچار این آفت شدن:شمعدانی ، گل سنگ برگ قاشقی
امروز خاک هر سه رو عوض کردم لازم نیست چیزی به خاک آضافه کنم؟
ممنون

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۵-۰۴, 17:02
با سلام
من سه تا گلام دچار این آفت شدن:شمعدانی ، گل سنگ برگ قاشقی
امروز خاک هر سه رو عوض کردم لازم نیست چیزی به خاک آضافه کنم؟
ممنون

سلام .

موقع تعویض خاک لارو مورچه هم دیدین یا نه ؟

اگه خاک رو به طور کامل عوض کرده باشی و اثری از مورچه و لاروش نباشه بهترین کار ممکنه رو انجام دادی . فقط گیاه رو تو یه جای سایه قرار بدین و هر وقت خطر پژمردگی بر طرف شد کم کم به محل اصلی منتقل کنید .

گل سنگ نسبت به بقیه حساس تر و کاملا زیر نظرش بگیرین تا تغییری نکنه . احتمالا باید دچار ریزش برگ طی روزای آینده بشه . رطوبت خاک خیلی مهمه که باید حفظ بشه .

اسپری کردن حشره کش تو قسمت تهتانی و یا زیر گلدانی که اب نداشته باشه برای جلو گیری از ورود مورچه تا حدی مفیده . اگه گلدونا تو حیاط نگهداری میشن میتونید از سموم ذکر شده در اطراف گلدون استفاده کنید تا مجدادا وارد نشه .