PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره کاهش Ph و سختی آب در تانک دیسکس

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 18:48
سلام بچه ها یه چند تا سوال تخصصی ph اب برای سایز کردن دیسکس چند باید باشه دقیق و همنیطور اگه بالا پاین باشه باید چه جوری تنظیم نگهداری کنی و همینطور 0 کردن no2 no3 سختی اب هم برای سایز کردن چند باشه ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 18:57
سئوالتون خیلی کلی هست و وقتی برای مطرح کردن جزئی و کامل سئوالتون وقت نمیگذارید توقع نداشته باشید کسی بیاد و بنشینه کاملا براتون توضیح بده

نیتریت و نیترات مثل همه ماهیان آب شیرین و ph هم حداکثر به نظر من تا 7.5

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 19:03
سئوالتون خیلی کلی هست و وقتی برای مطرح کردن جزئی و کامل سئوالتون وقت نمیگذارید توقع نداشته باشید کسی بیاد و بنشینه کاملا براتون توضیح بده

نیتریت و نیترات مثل همه ماهیان آب شیرین و ph هم حداکثر به نظر من تا 7.5

شرمنده داش که سوال بد مطرح کردم فقط یه چیزی برای جفت کردن و تخم ریزی دیسکس همین 7.5 باید باشه بعد اینکه یه توضیح مختصر درمورده تنظیم ph روی 7.5 میکنی ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 19:14
سئوالها خیلی گسترده هستند اینطور به جواب نمیرسید هر کدوم رو در بخش مربوط به خودش مطرح کنید

تکثیر در مشاوره تکثیر و ....

nadia
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 15:29
من این سوال رو داشتم که من الان یه7-8تا دیسکس پیش مولد دارم . چون تویه خونم نمیتونم از این دستگاه ها استفاده کنم برا همون وقتی می خوام که آب ماهی ها رو آماده کنمر آبرو میجوشونم و تو مخزن میریزم و سه روز میزارم میمونه و بع دما که رو 28تنظیم شد ماهی هارو انتقال میدم.و وقتی میخام سیفون کنم دوباره آب جوش هم دما میریزم.این کارم درسته یا برای ماهی ضرر داره؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 16:32
دستگاه Ro فقط برای سبک کردن آب در زمان تکثیر کاربرد داره و وقتی در دسترس نباشه جوشاندن آخرین راه هست که حداقل سختی موق رو بتونید حذف کنید
اگر برای تکثیر نیست و سایز میکنید دیسکسها رو لزومی به سبک کردن آب ندارید

حجم تانک ؟
در صد و زمان سیفون ؟

nadia
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 19:06
سلام. آکواریومم کناره دیواره که بالاش چراغ اتاق خوابمه.ابعاده آکواریومم 80*28*40هستش.تقریبا یک پنجم آب.هر سه روز یک بار سیفون میکنم .آخر وقت شبا این کارو میکنم

--------- ادغام پست ------------

البته اشتباه شد طول آکواریوم90هست نه 80

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 19:10
تانکتون برای این تعداد مولد کوچیک هست و احتمال جفت خوردنشون در این فضا کم

اگر با جدیت دنبال جفت زدن و .... هستید باید برای پایین اوردن ph و سختی آب حتما دستگاه Ro تهیه کنید و روزانه 50% سیفون داشته باشید

موفق باشید

nadia
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 21:38
ممنونم اقای زضایی نزاد.جفت خوردنشون چند هفته طول میکشه ؟اینم بگمکه من غذا بهشون کرم زنده میدم 3بار وبا ذوق میخورنشون
ببخشید قیمت دستگاهیی که گفتید ، چیزی که وسعم برسه و کارمو راه بندازه چنده ؟
بنظرتون 5تا دیسکس برا این آکواریوم بسه ؟

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 22:57
ممنونم اقای زضایی نزاد.جفت خوردنشون چند هفته طول میکشه ؟اینم بگمکه من غذا بهشون کرم زنده میدم 3بار وبا ذوق میخورنشون

سلام با اجازه آقا حامد عزیز
جفت خوردن بسته به نژاد ماهی فرق داره از 12 ماه میتونه باشه تا 24 ماه کاری از دست شما بر نمیاد بغیر از یکسری کارهای جزئی مثل تعویض 50% اب در روز با آب یک درجه خنکتر برای تشویق جفتها تغذیه مناسب و خوراندن ویتامینهایی مثل ویتامین e و همینطور آرتمیای زنده پس نتیجه میگیریم شما نمیتوانید زمان مشخصی برای جفت خوردن ماهیی تعیین کنید و همانطور که حامد گفت اندازه و تراکم تانک نیز در جفت خوردن دخیل است
موفق باشید

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 22:59
همه چیز بستگی به شرایط تانک شما داره اما احتمال جفت خوردن تا زمانیکه آب رو سبک نکنید خیلی کم هست
قیمت دستگاه Ro هم از 400 به بالاست چیزی که بدرد بخور باشه
برای این حجم با سیفون مرتب نهایتها همون 5 تا خوبه

nadia
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 00:31
واقعا آقای رضایی نزاد و آقای قدیری خیلی ممنون که به من کمک میکنید.من از مغازه دارا شنیده بودم که اگه تو تصفیم رزین و سرامیک باشه برا دیسکس کافیه.
این دستگاه برای من خیلی گرونه راه دیگه که بشه سختی آب رو پایین آوورد نیست؟

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 09:14
واقعا آقای رضایی نزاد و آقای قدیری خیلی ممنون که به من کمک میکنید.من از مغازه دارا شنیده بودم که اگه تو تصفیم رزین و سرامیک باشه برا دیسکس کافیه.
این دستگاه برای من خیلی گرونه راه دیگه که بشه سختی آب رو پایین آوورد نیست؟
سلام دوست عزیز،
رزین بعید میدونم بتونی در مقدار کم پیدا بکنی، هم باید کاتدی و هم آندی داشته باشی و چون سدیم رو با منیزیم و کلسیم تعویض میکنه، تاثیری رو TDS نداره ولی GH رو خیلی خوب پایین میاره. مثلا تو تانک گیاهی چون حلالیت دی اکسید وابستگی یبشتری به GH (تشکیل موادی مثل کلسیت) داره، خیلی موثره (البته بهتره با KCl شارژ بشه).
حالا من سوالم از دوستان اینه که دیسکس به TDS حساسه یا مثل بعضی از گیاهان فقط GH ؟ (نظر خودم TDS هست به خاطر همون مقاله ی هدایت الکتریکی)
اگر TDS باشه که رزین به هیچ دردی نمیخوره مگر اینگه گیاه داشته باشی که اگر با KCl شارژ شده باشه (نه نمک)، پتاسیم مصرف بشه.
در کل هم رزین ها درجات مختلفی دارن و ساختار مختلف که میشه برای مثال سیلیکات یا آمونیاک رو هم حذف کرد (کاربر infinity که بر روی سنسورهای مربوط به هوا و تولید اکسیژن کار میکنه میتونه تو مسائل دقیقش بهت کمک کنه)

Saywan
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 14:26
سلام
جوشوندن آب چقدر میتونه سختی آب رو کاهش بده ؟

nadia
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 14:30
آقای سوری خیلی ممنون از راهنماییتون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 15:11
سلام دوست عزیز،
رزین بعید میدونم بتونی در مقدار کم پیدا بکنی، هم باید کاتدی و هم آندی داشته باشی و چون سدیم رو با منیزیم و کلسیم تعویض میکنه، تاثیری رو TDS نداره ولی GH رو خیلی خوب پایین میاره. مثلا تو تانک گیاهی چون حلالیت دی اکسید وابستگی یبشتری به GH (تشکیل موادی مثل کلسیت) داره، خیلی موثره (البته بهتره با KCl شارژ بشه).
حالا من سوالم از دوستان اینه که دیسکس به TDS حساسه یا مثل بعضی از گیاهان فقط GH ؟ (نظر خودم TDS هست به خاطر همون مقاله ی هدایت الکتریکی)
اگر TDS باشه که رزین به هیچ دردی نمیخوره مگر اینگه گیاه داشته باشی که اگر با KCl شارژ شده باشه (نه نمک)، پتاسیم مصرف بشه.
در کل هم رزین ها درجات مختلفی دارن و ساختار مختلف که میشه برای مثال سیلیکات یا آمونیاک رو هم حذف کرد (کاربر infinity که بر روی سنسورهای مربوط به هوا و تولید اکسیژن کار میکنه میتونه تو مسائل دقیقش بهت کمک کنه)
دیسکس به kh , gh حساسه چون فکر کنم tds محیط طبیعی دیسکس هم به دلیل تبادلهایی که بین بستر روخانه ، گیاه و ... با آب صورت میگیره نباید عدد پایینی باشه
استفاده از رزین به این منظور کلا قضیه ش منتفی هست به همون دلیل اشباع زود هنگامی که خودت گفتی

سلام
جوشوندن آب چقدر میتونه سختی آب رو کاهش بده ؟
به عدد نمیشه مشخص کرد اما سختی موقت با جوشاندن رسوب میکنه و حذف میشه

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 00:18
سلام
بهترین و مطمعنترین راهی که برای کاهش پایدار سختی و پی اچ آب داریم همون اسمز معکوس یا ro است با پایین اومدن سختی کل پی اچ هم تمایل به اسیدی بودن پیدا میکنه من هیچ راه دیگه ای رو توصیه نمیکنم و نکته ای هم خدمتتون عرض میکنم من سختی آب دیسکس رو تا 800 و با پی اچ 8.5 تست کردم هیچ مشکلی نبود فقط یکم رشد کندتر انجام میشه پس سختی 400 و پی اچ 7.5 رو بسیار مناسب میدونم یعنی پارامترهایی که اکثر ابهای شرب مناطق ایران دارد و توصیه میکنم بغیر از زمان تکثیر حد الامکان پارامترهای آب رو تغییر ندهید در نظر داشته باشید همانطور که سختی خیلی بالا رشد دیسکس رو با اشکال مواجه میکنه سختی خیلی پایین نیز برای رشد مشکل آفرین است
موفق باشید

mkd
۱۳۹۳-۱۱-۰۹, 14:05
با سلام
دیشب سختی و پی اچ آب لوله کشی خونمون را تست کردم به شرح زیر بود :
سختی کل آب ( کربنات کلسیم ) : 125 میلیگرم بر لیتر
پی اچ ( با استفاده از کاغذ ) : بین 6.5 تا 7
به نظرتون برای نگهداری دیسکس خوبه یا باید از مواد خاصی استفاده کنم ؟؟؟
ممنون از توجه و جوابتون

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۹, 15:45
با سلام
ممنون از توجه و جوابتون
من نمیدونم...اما بعیده پی اچ آب شهری ایران اسیدی باشه....فک کنم کاغذتون خوب نبوده.
برای نگه داری دیسکوس هیچ تغییری به پارامترای اب ندید مگه اینکه آب منطقتون آلودگی داشته باشه یا خیلی خیلی سنگین باشه.مثلا اهواز قم مناطق کویری که اب شهریشون عملا نیم شوره...اونا باید از دستگاه تصفیه اب استفاده کنند که سیستم ار.او داشته باشه.همین.

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۹, 19:04
با سلام
ممنون از توجه و جوابتون
اگر تسترهاتون درست جواب داده باشه این شرایط برای نگهداری دیسکس خوبه
حتی تا تی دی اس 300 هم موردی نداره