PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خورده شدن تخم ها توسط والدين در دیسکس

mohsen125
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:22
سلام
در طول 24 ساعت 2 جفت ديسكس من تخم گذاشتن و ساعاتي بعد تخم ها رو خوردن.
اين اولين تخم ريزي جفت هاي من تو تانك اختصاصيشون بود.
از اب ro استفاده ميكنم و سختي رو قراره تا 50 ppm برسونم.
اينم بگم كه اولين تخم ريزي وقتي انجام شد كه سختي اب از حدود 600 به زير 200 رسيده بود.
تغذيه هم ميكس دل.اسفناج پخته.عصاره سير. و مقداري امينو اسيد هست.
حالا منتظر نظر دوستان هستم كه ببينم ميشه انشالا دفعه بعد اين مشكل پيش نياد.
سپاس

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:41
سلام
در طول 24 ساعت 2 جفت ديسكس من تخم گذاشتن و ساعاتي بعد تخم ها رو خوردن.
اين اولين تخم ريزي جفت هاي من تو تانك اختصاصيشون بود.
از اب ro استفاده ميكنم و سختي رو قراره تا 50 ppm برسونم.
اينم بگم كه اولين تخم ريزي وقتي انجام شد كه سختي اب از حدود 600 به زير 200 رسيده بود.
تغذيه هم ميكس دل.اسفناج پخته.عصاره سير. و مقداري امينو اسيد هست.
حالا منتظر نظر دوستان هستم كه ببينم ميشه انشالا دفعه بعد اين مشكل پيش نياد.
سپاس
سلام
بر خلاف تصورات اولیه همونطور که در تاپیکتون گفتم این یک روند طبیعی میتونه باشه
حالا عوامل رو بررسی میکنیم

1- نحوه زندگی دیسکس در گله
اگر دیسکسهای شما در گله در کنار دیسکسهای قویتر بودند و چندبار تخم ریزی پر استرس رو تجربه کردند این روند رو عادی تر جلوه میده ، به این دلیل که هنوز استرس سابق رو به شکل کامل کنار نگذاشتند

2- شرایط نگهداری
در صورتیکه در شرایط نگهداری تغییر ناگهانی ایجاد بشه که این تغییر ناگهانی میتونه در اذیت شدن بخاطر انتقال و یا کاهش سختی و ph آب صورت بگیره استرس به ماهی غلبه میکنه و خورده شده تخمها پیش میاد

3- نحوه تغذیه
در صورتیکه تغذیه شما کامل نباشه و ویتامینه نکرده باشید به خوبی ماهی ها رو ، جفت این قدرت رو به خودش نمیبینه که بچه ها رو بزرگ کنه و تصمیم به خوردن تخمها میگیرند

4- جوان بودن جفت
در صورتیکه جفت شما تازه به بلوغ رسیده باشه این یک امر کاملا بدیهی ست که تا 7-8 بار اول تخم ریزی شما رو نا امید کنند

این چیزهایی بود که الان به ذهنم رسید و سعی میشه به مرور این تاپیک رو کامل کنم

شما برای حل این مشکل روند اخت کردن دیسکسها با خودتون رو پیش بگیرید و در یک شرایط ثابت نگهداری کنید
توصیه میکنم روزانه ابرهای تاپ فیلتر رو شستشو بدید و اگر قراره وجود داشته باشه باید همیشه روشن باشه ، چون خاموش و روشن کردنش باعث استرس وارد کردن به ماهی میشه

و اگر نه میتونید از یک فیلتر اسفنجی داخلی استفاده کنید که با پمپ هوا کار مینه

پس شرایط رو ثابت کنید ( پارامترهای آب ، نور ، برنامه غذایی ، نظافت تانک ) و هر روز سیفون داشته باشید ( نظافت هم همینطور) و با آب 2 درجه خنکتر جایگزین کنید

در ادامه و در تاپیکهای ویژه ، راه کاری برای تکثیر سیجلایدهای امریکایی ارائه خواهم داد که 100% خودم ازش جواب گرفتم و حتما با این روش جفت مجبور به تخمریزی خواهند شد

mohsen125
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 17:50
سلام
متاسفانه تخم هاي ديسكسهاي من تو روز دوم خورده شدن.اينبار هر 2 هز تخم ها مراقبت ميكردن و صبح كه رسيدم خونه تخمي وجود نداشت.
سختي اب رو 260 بود و هيچ كس تو اين 24 كه نبودم وارد اتاق نشده بود.
غذا هم وقتي ميرفتم سر كار خودم يه وعده دادم رفتم.
شرايط نور هم از شب قبل تغييري نداشت.
احتمال داره كه بخاطر سختي اب بالا تخم ها خراب شده و بعد خورده شده باشن ؟
به نظرتون كجاي كارم اشتباه بود ؟
سپاس

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 19:37
بله ، احتمال داره که بخاطر سختی بالا باشه

شرایط کاری شما برای بررسی مشکل مناسب نیست ، در زمان تخم ریزی باید دیسکسها رو زیر نظر داشته باشید
شرایط مخزن و آب رو اینبار کاملا فراهم کنید و بعد از تخم ریزی روی تخمها به آرومی توری بزنید ببینید اصلا اثری از هچ شدن هست یا نه

قبل از اون به تخم ریزی هم دقت کنید تا مشخص بشه نر اسپرم پاشی میکنه روی تخمها و بعد از اتمام تخم ریزی مراقبت و هوادهی میکنند با باله که هچ تخمها انجام بشه

هوادهی تانک حتما به شکلی باشه که تلاطم در آب ایجاد نکنه
تلاطم زیاد = هچ نشدن و نرسیدن اسپرم به تخم