PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه تغذیه ی وکشت فیتو پلنکتون اب شور

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 21:55
سلام دوستان اگر جای مناسبیو انتخاب نکردم ببخشید واز مدیران عزیز خواهش میکنم منتقلش کنن اخه خیلی گشتم مناسب تر از اینجا جایی رو پیدا نکردم

مدتیه که دارم روی پرورش وتکثیر ارتمیا کار میکنم بنده بانمک معمولی بدون ید ب ازای هرلیتر یک قاشق غذاخوری نمک ارتمیارو هچ میکنم وبعد از چندروز اقدام ب اضافه کردن اب سبز یاهمون فیتو پلنکتون اب شیرین میکنم که تقریبا همه کموبیش از کشت وپرورشش(فیتو پلکتون اب شیرین) اگاهی دارند
ولی بنده تصمیم گرفتم توی یه محیط که مثل همون محیط پرورش ارتمیاست فیتو پلنکتون اب شور باهمون درصد شوری کشت وپرورش بدم وبعد ازاینکه کاملا اب سبز شد ومقدارشون ب حدمطلوب رسید ارتمیارو درون اون اب پرورش بدیم که اگر بشه دیگه فقط فیتو پلنکون هارو تغذیه کنیم اینجوری ب نظرم خیلی کم دردسر تره
بنده خیلی توفرم هارو گشتم ولی هیچ اموزشی درست حسابی واسه کشت فیتو پلنکتون ابشور پیدا نکردم واسه همین خودم دست بکار شدم وروشهای مختلفیو تست کردم تا بالاخره یکی از اب شورها سبز شد ولی الان موندم چجوری تغذیه کنم این فیتو پلنکتون هارو واینکه چ روش هایی واسه کشت این ها هستش
ممنونم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:10
تجربه من در مورد فتوپلانگتونها ابتدایی هست اما چیزهایی که به نظرم میرسه رو میگم

فیتوپلانگتونها از مشتقات نیتروژن و فضولات موجود در آب تغذیه ( به عبارتی) میکنند سطح اکسیژن دهی بالا میتونه به چرخه زندگیشون (احتمالا) کمک کنه و شما در ابتدا باید مخزن آب شور رو به شکلی آماده کنی که آب سبز اماده باشه و تخم آرتمیا رو داخل همین آب بریزی ( البته نه به اندازه ای که برای تغذیه لاروها هچ میکنیم به نظر من اندازه یک نیمه متعادل قاشق چای خوری برای 60-70 لیتر کافیه) و هچ کنی آرتمیا در صورت شرایط مساعد به بلوغ میرسه و چرخه تکثیر شروع میشه
تابش مستقیم نور آفتاب به تانک باعث رشد سریعتر آرتمیاها خواهد بود

موفق باشی و نتیجه رو در همین تاپیک انشالله اعلام کن

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:18
ممنونم حامد جان از پاسخ خوبت خب یه چیزی الان اون مخزن 60-70لیتری رو من چجوری سبزش کنم؟الان من یکونیم لیتر اب سبز دارم چطور تغذیشون کنم یا به عبارتی نیترو ژن رو چجوری بهشون برسونم؟؟
میشه از کود های مثلا npk یا کودهای حیوانی مثل فضولات مرغ یا کبوتر استفاده کرد؟؟
من الان یه مقداری ارتمیای مولد دارم فک کنم بشه از همونا استفاده کرد واسه این کار درسته؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:33
اگر آرتمیای مولد داری که کار به مراتب راحتتره

آرتمیاها رو در یک مخزن بریز که شرایط نور و اکسیژن رو داشته باشه و بعد با لوازم سرم به آرامی شروع به افزایش حجم آب با همون درجه شور کن که سبز کردی و در همین حین هم مقداری از آبی که از قبل کنار گذاشتی و اکسیژن نداشته وبه وسیله ریختن مقداری بیومار سطح نیتراتش بالا رفته رو با همون روش قطره چکونی اضافه کن
این روند رو چند وقت که ادامه بدی احتمالا اکوسیستم تانک کامل میشه و نیاز نیست که کار خاصی انجام بدی

باید آرمون و خطا داشته باشی

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۶, 21:13
راستی حامد جان یه سوال اون ابه که بدون اکسیژن باید توش بیومار میرختم رو اینجوری من درست کردم ببین درسته هر یک لیتر اب دوقاشق غذاخوری نمک مثل بقیه اب های شوری ک ساختم +حدود نیم بند انگشت واسه همون یک لیتر اب ابش هم از تانکام برداشتم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۶, 22:14
آره مسیح جان خوبه ، فقط حتما مد نظر داشته باش که مقدار بیومار نباید زیاد باشه

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 14:54
اب نمک بهش بیومار اضافه شد بعد از 12ساعت که دیگه تموم اکسیژنش هم رفته بود واب هم بوی خاصی گرفته بود فیتو پلنکتون ها وارتمیاها ب ارامی اضافه شدند والان توی نور بیرون ازخونه(توی بالکن)هستند وهوادهی قوی باسنگ هوا شروع شده تغییرات ومشاهدات رو توی همین تاپیک گزارش میرم

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۵-۱۲, 20:06
سلام
مسیح یه گزارش بده ببینیم پروژت به کجا رسید؟؟؟
+عکس

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۲, 21:04
سلام دوستان خوشبختانه دیگه بدون اضافه کردن اب+بیومار اب سبز مونده ولی من درمقدار کم اضافه خواهم کرد ارتمیاها هم زنده هستند ولی فعلا اثری از بچه ندیدم چون اب سبزه ولی بعضیاشونو دیدم تخم داشتند فردا صبح هم عکس میگیرم وتاظهر میذارم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۲, 21:35
بسیار خوب ، پس موفقیت آمیز بوده

برای تولید مثل بیشتر آرتمیا نور مستقیم خورشید خیلی کمک میکنه

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۲, 21:40
ممنونم حامد جان همش بخاطر کمک های شما بوده
راسی نورش توی بالکنه هم نور غیر مستقیم افتابو میخوره یعنی همون نور روز باشدت بالا ولی افتابو چند ساعت میخوره کافیه؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۲, 22:04
روشنایی با شدت بالا هم خوبه و اثر گذاره
فقط باید مراقب پارامترهای آب باشی

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 18:00
سلام دوستان ریختم ارتمیاهارو توی بطری تابشه عکاسی کرد
فقط ی مشکلی هست اونم اینه با وجود اینکه تخم دارند ارتمیاها بچه ای دیده نشده مشکل چی میتونه باشه؟
http://emruzi.com/up/uploads/137597218649571.jpg (http://emruzi.com/up/)
http://emruzi.com/up/uploads/137597218666632.jpg (http://emruzi.com/up/)

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 21:05
سلام مسیح جان،
من تاپیک رو مطالعه کردم و متوجه نشدم دقیقا قراره چه اتفاقی بیفته؟
هدف تولید آرتمیا زنده هست و تعذیه با فیتوپلاکتون؟
در مورد آرتمیا زنده :طرز تهیه آرتمیا زنده (http://emruzi.com/showthread.php?t=1184)
اما درمورد فیتو پلانکتون، من خیلی مطالب پیدا کردم ولی متاسفانه مشکل همشون اینه که از Micro Algae Grow استفاده میکنند که خیلی سریع آب سبز برات درست میکنه، حاوی یک سری ویتامین ها و شرایط مورد نیاز فیتوپلانکتون هست (مثل جلبکsalina، chuii و..)
مثل این مورد : Melevsreef.com - Phytoplankton (http://www.melevsreef.com/phytoplankton.html)
در مورد NPK هم خیلی تاثیر داره تو رشد فیتو پلانکتون ها خصوصا مقدار فسفاتش،
یک مقاله ی معتبر که دقیقه این حرف رو به صورت تجربی نشون داده:
https://tspace.library.utoronto.ca/bitstream/1807/6693/1/jb06063.pdf
---
حالا یه بار دقیقا بگو موضوع چیه؟!

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 00:12
سلام امیر حسین جان
داداش کل ماجرا ازاین قراره ک تقریبا همه ی دوستانی ک ارتمیارو هچ وسایز میکنند ازاب سبز اب شیرین استفاده میکنند ک خب این محدودیت ها ودردسر های خودشو داره
بنده سعی داشتم فیتو پلنکتون اب شور درست کنم بعد توی محیط بزرگتر تکثیر کنم وبعد ک حسابی اب سبز شد ارتمیارو توی اون اب پرورش بدم ودیگه فقط فیتو پلنکتون هارو تغذیه کنم ک شد
بنده خودم قصد استفاده ازکود های شیمیایی ک درصد فسفات بالایی دارند مثل همون npk ک شما فرمودی رو داشتم ولی حامد جان استفاده از بیومارو وروش خودشو ک چند پست قبل تر هست رو پیشنهاد دادند

الان دوتا مشکل هست
1.اینکه اب سبز ما به اون تیرگی توی عکس ها نشده
2.اینکه باوجود اینکه ارتمیاها تخم زیر شکمشون هست ولی تکثیر نشدند هنوز

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 09:43
سلام دوباره،
آفرین خیلی جالبه پروژه،
در مورد سوال اول، اونا واقعا از رنج زیادی از جلبک ها استفاده میکنند، دیدم که به صورت دستی هم Si2O میریزن که diatom یا همون جلبک قهوه ای هم ایجاد شه.
در مورد سوال دوم،
ببین وقتی تخم ها زیر شکم ماده ها هست، دو حالت داره، اگر شوری بیشتر از 150 ppt باشه ،اکسیژن پایین باشه و غذا هم کم، مجبور میشه به صورت کیست خارج کنه که همون تخم هایی هست که به فروش میره و تو شرایط خیلی سخت هم از چندین ماه تا حتی دو سال زنده میمونن. ولی در شرایط ایده آل، زنده زایی میکنه (معمولا در بهار بچه دار میشن که، یخ ها آب میشه و مقدار شوری برکه ها کم، و مقدار دما به خاطر نور بیشتر بالا میره)

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 10:02
خب امیرحسین جان درمورد سوال یک اینجا میگم ولی دو رو بهتره بریم بخش ارتمیا
داداش همین مقدار فک کنم کافی باشه چون درستی زیاد سبز نیست ولی خب همیشه سبزه وازبین نمیره پس کافیه فعلا حالا من از چیز های مختلفی استفاده میکنم تا ببینم چی میشه اگر سبز تر شد نتیجه روگزارش میدم

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۶, 16:59
سلام دوستان بغیر از اب بدون کلرشیرین وبیومار ک نیترات اب میره بالا باچی میشه فیتو پلنکتون هارو تغذیه کرد؟
کودهای کشاورزی میشه؟؟
دوستان ی کمکی بکنید اینا(ارتمیاها )ود ابو شفاف میکنند تموم اینارو(فیتوپلنکتونها) میخورند ی چیزی بگید من بدم رشدشون سریع باشه بیومار یکم اذیته اگ یه چیزی مثل کود باشه اضافه کردنشم راحت تره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۶, 18:13
نه مسیح جان کود شیمیایی بلافاصله اکوسیستم رو نابود میکنه
من راه دیگه ای بلد نیستم

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۶, 18:26
ممنونم حامد جان ب نظرت برای یک لیتر اب چقدر بیومار بسه؟؟من میخوام توی اب شور بریزم ازاین ب بعد که هم درصد شوری جابجا نشه هم بشه سریع اضافه کرد یعنی نیازی ب روش قطره ای نباشه هم یه سیفونی کرده باشم

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۰۶-۰۶, 20:19
سلام دوستان بغیر از اب بدون کلرشیرین وبیومار ک نیترات اب میره بالا باچی میشه فیتو پلنکتون هارو تغذیه کرد؟
کودهای کشاورزی میشه؟؟
دوستان ی کمکی بکنید اینا(ارتمیاها )ود ابو شفاف میکنند تموم اینارو(فیتوپلنکتونها) میخورند ی چیزی بگید من بدم رشدشون سریع باشه بیومار یکم اذیته اگ یه چیزی مثل کود باشه اضافه کردنشم راحت تره
سلام توست من
ساخت یک اکوسیستم که بتونه فیتوپلانگتون رو تو خودش ایجاد کنه و نگه داره
اونم بلای آرتیمیا بسیار گرون در میاد(لااقل تو ایران)
بنا بر این بهتره توی مخازن دیگه اونا رو بسازی و به مخازن آرتیمیا برای تغزیه منتقل کنی.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۷, 01:20
ممنونم حامد جان ب نظرت برای یک لیتر اب چقدر بیومار بسه؟؟من میخوام توی اب شور بریزم ازاین ب بعد که هم درصد شوری جابجا نشه هم بشه سریع اضافه کرد یعنی نیازی ب روش قطره ای نباشه هم یه سیفونی کرده باشم
برای 1 لیتر آب حداکثر 5 گرم بیومار کافیه و البته بعدش باید 24 ساعت یا بیشتر صبر داشته باشی

هر تغییر ناگهانی در شرایط آب موجب تلفات سریع آرتمیاها خواهد شدو بجز اضافه کردن قطره ای هیچ روشی رو پیشنهاد نمیکنم
همونطور که محسن گفت شما بهتره آب سبز رو بیرون تانک آرتمیاها درست کنی ، تغذیه کنی و قطره ای به آب آرتمیا اضافه کنی
همه کار رو نمیشه در یک ظرف انجام داد

NasHer
۱۳۹۲-۱۰-۰۸, 19:33
سلام دوستان
اگر ممکنه لینک بخش آرتمیا رو بگذارید با شرمندگی تمام من نمیتونم پیداش کنم
ممنون میشم کمکم کنید

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۰۸, 19:50
سلام دوستان
اگر ممکنه لینک بخش آرتمیا رو بگذارید با شرمندگی تمام من نمیتونم پیداش کنم
ممنون میشم کمکم کنید

خدمت شما

+++ (https://www.google.com/search?sitesearch=emruzi.com&query=%D8%A2%D8%B1%D8%AA%D9%85%DB%8C%D8%A7&submit.x=-70&submit.y=-184&domains=emruzi.com)

اگر از جستجو استفاده کنید زود به نتیجه خواهید رسید

NasHer
۱۳۹۲-۱۰-۰۸, 20:44
سلام دوباره
من از سرچ استفاده کردم و نتیجه لینک شما بود
فکر میکردم با یه بخش کاملا مجزا به نام آرتمیا روبرو بشم که تمام اطلاعات از قبیل هچ کردن - تغذیه - نگهداری و پرورش- مولد سازی - شرایط آب - دما - نور - هوادهی و ...... روبرو بشم ولی نشد مطالب خیلی پراکنده است البته این نظر شخصی بنده است به بزرگواری خودتون ببخشید اظهار نظر بنده رو
بازم ممنون

™@я€z
۱۳۹۲-۱۰-۰۸, 21:10
سلام دوباره
من از سرچ استفاده کردم و نتیجه لینک شما بود
فکر میکردم با یه بخش کاملا مجزا به نام آرتمیا روبرو بشم که تمام اطلاعات از قبیل هچ کردن - تغذیه - نگهداری و پرورش- مولد سازی - شرایط آب - دما - نور - هوادهی و ...... روبرو بشم ولی نشد مطالب خیلی پراکنده است البته این نظر شخصی بنده است به بزرگواری خودتون ببخشید اظهار نظر بنده رو
بازم ممنون

سلام دوست عزیز

شما لطف دارید اما تو لینکهای همون جستجو گوگل از هچ گرفته تا مشاوره هست
اگر مطالعه نمایید هر چی که مد نظر دارید خواهید دید مخصوصا بخش مشاوره
واگر سوالی هم بود میتونید مطرح نمایید بلاخره اینجا فروم هست ومحل سوال جواب
ممکنه سوالات شما قبلا به ذهن کسی خطور نکرده یا مواجه نشده باشه......

موفق باشید

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۰۱, 18:11
سلام توست من
ساخت یک اکوسیستم که بتونه فیتوپلانگتون رو تو خودش ایجاد کنه و نگه داره
اونم بلای آرتیمیا بسیار گرون در میاد(لااقل تو ایران)
بنا بر این بهتره توی مخازن دیگه اونا رو بسازی و به مخازن آرتیمیا برای تغزیه منتقل کنی.

جناب آقای بهزادی در مورد این قسمتی که قرمز کردم
اصلا عملی هست ؟
شما و دیگر دوستان اطلاعی ازش دارید؟
اگرممکنه در موردش توضیح بدین

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 10:14
سلام
از مسیح عزیز یه زحمتی واسش دارم
یه گزارش کامل و ترکیبی کلا کارایی که کردی واسه سایز و زنده زایی ارتمیاهارو واسمون بزاره
یه گزارش تکمیلی که همه کارایی که شدنی بودو انجام داد و جواب گرفت از روز اول تا روزی که زنده زایی کردن
از غذا دهی و ساخت غذا و همه چی
ممنون دادا مسیح

masih
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 10:37
سلام
از مسیح عزیز یه زحمتی واسش دارم
یه گزارش کامل و ترکیبی کلا کارایی که کردی واسه سایز و زنده زایی ارتمیاهارو واسمون بزاره
یه گزارش تکمیلی که همه کارایی که شدنی بودو انجام داد و جواب گرفت از روز اول تا روزی که زنده زایی کردن
از غذا دهی و ساخت غذا و همه چی
ممنون دادا مسیح
سلام داداش
اینجا جاش نیست توی بخش ارتمیا سوال کن درخدمتم

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 12:28
سلام داداش
اینجا جاش نیست توی بخش ارتمیا سوال کن درخدمتم

از دوستان خواهش میکنم لینک بخش آرتمیا رو بزارید لطفا
من که پیداش نکردم:93::93::93:

masih
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 12:30
از دوستان خواهش میکنم لینک بخش آرتمیا رو بزارید لطفا
من که پیداش نکردم:93::93::93:
خدمت شما دوست خوبم
گفتگو و مشاوره در مورد آرتمیا - صفحه 8 (http://emruzi.com/showthread.php?t=2718&page=8&p=16442#post16442)

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۷, 00:46
masih

داداش من که کلأ گیج شدم تو این تاپیک...
شرمنده دیگه،ولی اینا رو برام شفاف سازی کن تا ایشالا شروع کنم...
1- بهترین ظرف و حجم اب برای شروع چقدره؟
2-برای شروع با قرص اسپرولینا به ازای هر چند لیتر چه مقدار قرص؟
3- در کنار قرص باز هم نیاز به سیفون کف تانک و فضله و ... هست؟

کلأ شما که خودت دیگه شرایطو میدونی،همچین از صفر شروع کن و مفصل به من بگو چیکار کنم:)

ممنون

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۷, 10:37
@masih (http://www.emruzi.com/member.php?u=439)

داداش من که کلأ گیج شدم تو این تاپیک...
شرمنده دیگه،ولی اینا رو برام شفاف سازی کن تا ایشالا شروع کنم...
1- بهترین ظرف و حجم اب برای شروع چقدره؟
2-برای شروع با قرص اسپرولینا به ازای هر چند لیتر چه مقدار قرص؟
3- در کنار قرص باز هم نیاز به سیفون کف تانک و فضله و ... هست؟

کلأ شما که خودت دیگه شرایطو میدونی،همچین از صفر شروع کن و مفصل به من بگو چیکار کنم:)

ممنون
من جا مسیح یه سوالو جواب میدم
سیفون واسه کف تانک یا مخرنی که فیتوپلنگتون کشت میکنید نیازی نیست

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۷, 10:40
من جا مسیح یه سوالو جواب میدم
سیفون واسه کف تانک یا مخرنی که فیتوپلنگتون کشت میکنید نیازی نیست
ممنون داداش
نه،منظورم این بود برای استارت و سبز کردن اب ،الان که قرص میندازم بازم نیاز به سیفون کف و فضولات و ... هست یا نه؟
:@i):

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۷, 10:46
ممنون داداش
نه،منظورم این بود برای استارت و سبز کردن اب ،الان که قرص میندازم بازم نیاز به سیفون کف و فضولات و ... هست یا نه؟
:@i):

نه دادا
ببین اون چیزایی که ما بهش میگیم فضولات واس تغذیه این اب سبز یا فیتوپلنگتون ها لازمه
من خودم واسه تغذیشون از آب مدفوع کبوتر استفاده میکنم
دو سه روز هم بهشون مدفوع یا فضولات نرسونی کلا اب به سفیدی میره مثه اون چیزی که بهت گفتم
تست کردم دیدم اب رو به سفیدی میرفت بعد از سبز شدنش
حالا بعضی وقتا ازمونو خطا تا ندی نمیتونی به نتیجه درستی برسی
ولی واسه تولید اب سبز چه شور چه شیرین سه تا چیزو خیلی نیاز داری : 1 -تغذیه ( فضولات کف تانک یا موارد دیگه ) 2 -نور مستقیم خورشید . 3- صبر زیاد واسه تولید اب سبز
اگه هم بیش از اندازه از فضله کفتر استفاده کنی میشه دقیقا همون کرم زدن اب که قبلا بهش خوردی
پس نه زیاد بهش تغذیه بده نه کم
کم کم که تغذیه کنی میبینی چجوری دستت میاد

masih
۱۳۹۳-۰۲-۱۷, 12:40
ممنونم از داداش یحیای گلم
یه چیز دیگه هم احتیاج داری اونم اکسیژنه
حتما براشون اکسیژن بذار اینجوری خیلی خیلی بهتره
واسه استارت یه بطری 1.5لیتری برمیداریم
میزان نمکی که قبلا هم عرض کردم یعنی هر1.5لیتر اب 2قاشق غذاخوری نمک
بعد یدونه دوتا قرص اسپرولینارو پودر میکنی میریزی توی این ظرف واکسیژن میذاریو میذاری افتاب(افتاب هم غیر مستقیم یعنی مثلا تو ایوونی بالکنی جایی که نور زیاد داشته باشه ولی افتاب مستقیم نخوره ک گرم بشه)
یروز بعد چندتا قطره اب فضولات ماکیان یا اب بانیترات بالا(اب شیرین یا اب شوری که توی هر ظرف 1.5لیتری توش 5گرم بیومارریختیم واکسیژن نداره بعد از 24ساعت نیتراتش میره بالا )
بعد چندروز میبینی اب بطری سبز سبز شد وجداره هاش هم جلبک زد
اونوقت یه تانک یا باکس رو بااب بدون کلر وهمون میزان نمک(این میزان شوری هم برای ارتمیاهاست هم فیتو پلانکتون ها)پر میکنی وجای پرنور مثل شرایط بالا میذاری
الان یه بطری اب سبز شده داریم یه باکس اماده ی ابشور بااکسیژن(سنگ هوا) یه چیز دیگه هم میخوایم اون هم یه بطری 1.5اب شور بانیترات بالا حالا یا اب فضولات توش باشه یا اب بیومار
هردوبطری رو مثل سرم بالای باکس میذاریم وقطره قطره از هردو به باکس اصلی اضافه میکنیم
این پروسه حدود 24ساعت طول بکشه وگرنه ممکنه جواب نده
حدود یک هفته بعد اب اون باکس هم سبز سبز میشه
برای زودتر طی شدن این زمان میشه تعداد بطری های اب سبز رو زیاد کرد
خب ما الان دوتا تانک یا باکس داریم که هردو از ابشور با نسبت نمک تقریبا یکسان پرشدند
یکی ارتمیاها ودیگری فیتو پلنکتون اب شور
کاری که لازمه ما بکنیم بعد کشت فیتو پلنکتون وارتمیا به ترتیب اینهاس
1اینه که سطح اب هردوباکس رو مشخص کنیم ک میزان تبخیر معلوم بشه اینجوری بااب شیرین اروم اروم سطح اب رو به میزان اصلی برمیگردونیم که درصد شوری یکسان بمونه
2.یه بطری 1.5 باهمون درصد شوری میذاریم که نیتراتش بره بالا به روشهای گفته شده
3.روزانه یه بطری 1.5لیتری از کف ارتمیاها سیفون میکنیم (برای سیفون میشه از یه لوله پولیکا 30بلند استفاده کرد سرش رو جوراب میبندیم وبه ارامی توی اب فرو کرده وقتی پرشد دستمونو درش میگذاریم که اب ها خارج نشه ومیریزیم داخل بطری وقتی ریختیم به اون هم بیومار یا فضله اضافه میکنیم برای 24ساعت بعد
4. 1.5اب سبز برداشته وقطره قطره ب ارتمیاها اضافه میکنیم
5.اون بطری شماره 2که الان سطح نیتراتش رفته بالا رو به حالت سرم گذاشته وقطره قطره به اب سبز ها اضافه میکنیم اینطوری هم اب سبزها سطح ابشون جبران میشه هم مواد غذاییشونو
اگر بد توضیح دادم ببخشید

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 14:06
سلام
اقا این 5 گرم بیومار چقدر میشه؟
من دیروز یه قاشق چایخوری سر خالی ریختم تو.بطری 1.5 لیتری و گذاشتم یه گوشه بمونه...
امروز اضافه کنم؟ مشکلی نیست؟
ممنون

Sent from my LT18i using Tapatalk 4

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 17:32
5 گرم تقریبا اندازه یه در نوشابه سر خالی میشه

هر وقت بیومارها کاملا حل شدن ( میتونی هم بزنی بطری رو ) و آب کدر شد و بوی بد گرفت میتونی استفاده کنی

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 19:44
بچه ها یه سوال
بجای قرص اسپرولینا نمیشه از مخمر استفاده کرد ؟
بنده دهنم سرویس شد اما اسپرولینا گیرم نیومد
امروز دیگه از مخمر توی یه بطری استفاده کردم شاید بشه نه ؟

masih
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 20:33
بچه ها یه سوال
بجای قرص اسپرولینا نمیشه از مخمر استفاده کرد ؟
بنده دهنم سرویس شد اما اسپرولینا گیرم نیومد
امروز دیگه از مخمر توی یه بطری استفاده کردم شاید بشه نه ؟
یحیی داداش من از خیلی چیزا استفاده کردم نشد
البته شاید من نتونستم
بااون محموله برات قرص گذاشتم بفرستم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 21:27
یحیی داداش من از خیلی چیزا استفاده کردم نشد
البته شاید من نتونستم
بااون محموله برات قرص گذاشتم بفرستم
خخخخخ
حالا من تست میکنم الله اعلم دیدی تیری تو تاریکی
به پیشنهاد تو هم رفتم هوا واسشون گذاشتم ببینیم چطور میشه
آب شیرینم خوب جلبک زده اصن دیگه خیلی تیره شده ولی اب شوره همینجوری بگی نگی سبزو زرده
حالا ببینم این سری چجوری میشه
اول جلبک بعد ارتمیا از این به بعد خوب یادم میمونه
توصیه منم به هرکسی میخواد با این مخمرا تست کنه واسه تغذیه زیاد زحمت نده خودشو
اخرش میمیرن بلاخره یه روز با این مخمر
:d

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۴, 14:25
http://emruzi.com/up/do.php?img=8929

چطوره دوستان ؟
الان این اب سبزه دیگه ؟

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 07:16
http://emruzi.com/up/do.php?img=8929

چطوره دوستان ؟
الان این اب سبزه دیگه ؟

سلام یحیی جان
نه داداش من
این آب قرمزه و شما دچار پدیده کشند سرخ شدید!!!
خب اب سبز دیگه{}
خوبه داداش ادامه بده.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 11:27
خخخخ محسن چیکار کنم دیگه اینقدر گیر میدن این سبز نیس اون سبز نیست
منم مجبورم خیلی دیگه حساس برخوررد کنم
اقا خدارو شکر اینقدرا هم اب سبز شور سخت نبود
فقط الان میخوام بیشترش کنم یه دبه دیگه اضاف کنم اگه بشه
اون دوتا بطری هم یکیشون اب شور بدونه هیچ اضافی هست که توی افتابه
اون یکی دیگه هم یکمی مخمر ریختم توش شاید فرجی بشه :d

مرسی

rman
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 19:46
سلام بچه ها.
اقا عکس بذارید از ارتمیاهای حاصله میخوایم نتیجه کارو ببینیما!!!
:Day dreaming:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 23:47
حتما دوست عزیز
فعلا نتیجه ای حاصل نشده و فقط دارم تلفات رو بررسی میکنم
خبری شد مو به مو نتیجه رو واستون میزارم

rman
۱۳۹۳-۰۲-۲۶, 14:01
یحیی داداش تا چند میلی متر رشد میکنند متوسط؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۶, 14:17
راستش من تجربه خودم نداشتم
اما از دوستانی که سایز کردن پرسیدم
تقریبا تا 1 سانت میتونن پیش برن
البته میگم حرفه تجربی خودم نیست واسه همین تا نبینم باور نمیکنم
موفق باشی داداش

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۱۹, 22:48
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزمیشه بجای نور افتاب از لامپ کم مصرف افتابی برای کشت فیتو پلنکتون استفاده کرد؟

KAMFA
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 11:16
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزمیشه بجای نور افتاب از لامپ کم مصرف افتابی برای کشت فیتو پلنکتون استفاده کرد؟

دوست عزیز شدنی که هست ولی به نظر من این کار به وسیله افتاب بسیار بسیار بهتر نتیجه خواهد داد موفق باشی

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 13:46
دوست عزیز شدنی که هست ولی به نظر من این کار به وسیله افتاب بسیار بسیار بهتر نتیجه خواهد داد موفق باشی
مرسی از پاسختون
درصورت استفاده از نور افتاب چجوری دمارو کنترل کنم؟

masih
۱۳۹۴-۰۱-۲۲, 22:26
مرسی از پاسختون
درصورت استفاده از نور افتاب چجوری دمارو کنترل کنم؟
درصورتی ک سایه افتاب باشه زیاد دما بالا نمیره
من توی بالکن میذاشتم نور شدید میخورد ولی حدود 10درصد از تانک افتاب مستقیم میخورد

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۱-۳۱, 13:54
خب دوستان یک سوال
من این کارارو واسه ساخت و کشت این فیتوپلنکتون های اب شور کردم
فقط یه مشکلی هست که بعدا میتونه گریبانمو بگیره
آفتاب اینجا خیلی شدید شده و بشدت آب داخل این یونولیتا یا همین باکسا گرم میشه
بنظرتون میشه با این آب ردیف کرد اینارو یا نه ؟

masih
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 16:18
خب دوستان یک سوال
من این کارارو واسه ساخت و کشت این فیتوپلنکتون های اب شور کردم
فقط یه مشکلی هست که بعدا میتونه گریبانمو بگیره
آفتاب اینجا خیلی شدید شده و بشدت آب داخل این یونولیتا یا همین باکسا گرم میشه
بنظرتون میشه با این آب ردیف کرد اینارو یا نه ؟
سلام داداش خوبی؟
داداش همونطور ک گفتم خب باکس بذار جایی ک سایه باشه مثلا تو یجایی واسه تانکات درست کن رو پشت بوم ک خنکی سایه رو داشته باشه خواهی نخواهی نور شدیدی میخوره بهش
فکر کنم تلفیق نور لامپ کم مصرف سفید و قرمز جلبک بزنه
یا ابیو قرمز

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 16:49
سلام مسیح جان
اینم عکسای امروز ینی بعد از 7 روز
بنظرم خیلی خوب جلبک زدن و از کود استفاده نکردم این سری و فقط بیومار زدم واس تغذیه
فقط بخاطر اینکه دیروز بیومار ریختم یخورده به قهوه ای میزنن :D
راستی یه چیزی نمیدونم جریانش چیه که مورچه های دور این یونولیتا میان و انگاری یه چیزی واس تغذیه دارن

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429794977571231_img_۲۰۱۵۰۴۲۳ _۱۷۱۰۵۳.jpg

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429795106956917_img_۲۰۱۵۰۴۲۳ _۱۷۱۰۵۸.jpg

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

یه چیزی رو هم اضافه کنم بهتره بپرسم باز نریم اون قسمت دیگه واس سوالم

بنظرت آرتمیاهارو کی میتونم واس اضافه کردن بزارم هچ بشن ؟
بنظرت توی همین درجه اب دووم میارن یا آب رو منتقل کنم جای خنک تر ؟

علی شریعتی
۱۳۹۹-۱۲-۰۳, 05:42
سلام و عرض ادب مسیح جان .
داداش من الان دو سوال برای پیش اومد .
۱) موقعی که برای آب سبز شور تو محیط سرباز میزاری باید بازم پمپهوا استفاده کنی و آیا اشغال هایی که تو هوا هست توش رفت ؟
۲) توی تاپیک آرتمیا دیدم تونستی به آرتمیا قرمز برسی با همین روشت بوده ایا و تونستی قشنگ تکثیر کنی؟