PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درنگهداری دیسکس سایز ریز

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 22:09
سلام دوستان من الان مدت تقریبا زیادی هست که دیسکس نگه میدارم ولی فعلا دیسکس ندارم الان میخوام واسه خونه یه تعداد دیسکس سایز ریز من خودم یک اینچیو ترجیح میدم تهیه کنم حدود 10-20 بعد موردی که هست بنده از صبح میرم دانشگاه ظهر میام بعد از ظهر میرم سرکار شب حدود 9-10میام خونه میخواستم ببینم بااین شرایط میتونم دیسکس سایز ریز نگه دارم؟؟رشد سوز نمیشن؟ویا اگر قرار ب تنظیم برنامه غذایی هست ممنونم میشم کمکم کنید بنده بااین اطلاعات شروع میکنم شمادوستان تصحیح کنید درصورت اشتباه بودن ویا نقص داشتن
صبح یه وعده دل خودم میدم بهشون حدود ساعت 11 غذاده اتوماتیک یه وعده غذای خشک مثل بیومار یا تترا پریمایی چیزی میده بهشون ظهر دوباره خودم بهشون دل میدم وحدود نیم ساعت 3رب بعد سیفون50درصدی بااب تازه بدون کلر وهم دما عصر غذاده ازهمون غذا میده بهشون دوباره شب خودم بهشون دل میدم ودوسه ساعت بعد چراغشونو خاموش میکنم البته درمورد نوربگم بنده همیشه تاریک مطلق میکنم مشکلی هم نداشتم ولی دوستم میگفت یه نور خیلی ملایم داشته باشن خوبه نظر شمادوستان چیه؟؟
شرایط تانک 110*40*70هستش ک حدود250لیتر اب گیری داره که بنده اگر بخوام اب دپو کنم حدود 100-تا120لیتر دپو میکنم فیلترینگش یه فیلتر سطلیه که میخوام یه تاپ سامپ باهاش سری کنم
ممنون میشم کمکم کنید

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:02
خوب
همون دو خط اول رو که خوندم نظرم منفی هست مسیح جان
حداقل سایزی که بهت پیشنهاد میدم 3 اینچ هست

سایز ریز حداقل باید 4 بار در طول روز تغذیه بشه و حتما کف کش داشته باشه که فکر نمیکنم با شرایط شما مناسب باشه

mohammad91
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:17
سلام دوستان من الان مدت تقریبا زیادی هست که دیسکس نگه میدارم ولی فعلا دیسکس ندارم الان میخوام واسه خونه یه تعداد دیسکس سایز ریز من خودم یک اینچیو ترجیح میدم تهیه کنم حدود 10-20 بعد موردی که هست بنده از صبح میرم دانشگاه ظهر میام بعد از ظهر میرم سرکار شب حدود 9-10میام خونه میخواستم ببینم بااین شرایط میتونم دیسکس سایز ریز نگه دارم؟؟رشد سوز نمیشن؟ویا اگر قرار ب تنظیم برنامه غذایی هست ممنونم میشم کمکم کنید بنده بااین اطلاعات شروع میکنم شمادوستان تصحیح کنید درصورت اشتباه بودن ویا نقص داشتن
صبح یه وعده دل خودم میدم بهشون حدود ساعت 11 غذاده اتوماتیک یه وعده غذای خشک مثل بیومار یا تترا پریمایی چیزی میده بهشون ظهر دوباره خودم بهشون دل میدم وحدود نیم ساعت 3رب بعد سیفون50درصدی بااب تازه بدون کلر وهم دما عصر غذاده ازهمون غذا میده بهشون دوباره شب خودم بهشون دل میدم ودوسه ساعت بعد چراغشونو خاموش میکنم البته درمورد نوربگم بنده همیشه تاریک مطلق میکنم مشکلی هم نداشتم ولی دوستم میگفت یه نور خیلی ملایم داشته باشن خوبه نظر شمادوستان چیه؟؟
شرایط تانک 110*40*70هستش ک حدود250لیتر اب گیری داره که بنده اگر بخوام اب دپو کنم حدود 100-تا120لیتر دپو میکنم فیلترینگش یه فیلتر سطلیه که میخوام یه تاپ سامپ باهاش سری کنم
ممنون میشم کمکم کنید
سلام.مسیح جان به نظره منم کوچیک نگیر من الان سایزه ریز گرفتن
اولا این سایز بهترین غذا براشون فقط همون دلا که متاسفانه دل نیترات اب رو بالا میبره
برای من که جز دل هنوز چیزی نمیخورن
من خودم سعی میکنم هر روز سیفون 100درصد داشته باشم
بازم نمیرسم یه روزم سیفون نمیشه اصلا بد نفس میکشن
تازه اکوایریوم من از برایه شما کوچیکتره50*50*50
ولی خوب لذتی که تو بزرگ کردنه سایز ریز هست به نظر من خیلی خوبه

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:20
خب حامد جان عزیز دلم بعدشو مگه نخوندی؟؟اونجور که بنده گفتم سه بار درروز دل بهش داده میشه ودوبار غذای خشک ویک بارهم 5درصد ابو از کف سیفون میکنم یعنی اینا کافی نیست؟؟:-?:-?

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:29
چرا بعدش خوندم اما باز هم نظر مساعدی ندارم
سایز کردن دیسکس یک کار تمام وقته مسیج جان ، یک مقدار که نیترات آب بره بالا اثر میگذاره روی بچه ها و حتی ممکنه تلفات بدی

همین هزینه رو بگذار برای تعداد کمتر سایز 3 اینچ که از نظر گرید هم معلوم باشه چی میگیری

از هر نظر که فکر کنی و هدفت هی چی که باشه به صرفه هست

اگر بخوای سایز کنی و بقروشی ، 3 اینچ رو 5 اینچ میکنی بی دردسرتر و جفت میخوردند در اون سایز و با قیمت خوب میتونی بفروشی
اگر هم بخوای برای خودت داشته باشی که باز هم به همین ترتیب

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:39
خیلی ممنونم ازت حامد جان پس اگر نیازی ب این تاپیک نیست بسته بشه بهتره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:41
خیلی ممنونم ازت حامد جان پس اگر نیازی ب این تاپیک نیست بسته بشه بهتره
خواهش میکنم عزیز
باز میمونه تا اگر در این زمینه باز بحثی بود از تاپیک استفاده بشه

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۰۷, 14:13
من در حدی نیستم که نظر بدم اما تجربه ثابت کرده دیسکس سایز ریز خیلی سخت و اینکه اگه اگه دیسکس سایز 3 داری مثال کنارش 1 2 داشته باشی احتمال رشد سوز شدنش بالا بعدش اگه خدایی نکرده مریض بشن اون دیسکس که کوچیک تره طول میکشه تا خودش رو نسبت به بقیه ریکاوری کنه بعد میوفته تو رشد سوز شدن بعد هم از بین میره من تاحالا 1 -2 ماهی اینجوری طلفات دادم یا میزون هم سایز بگیر اگه ریزمیگری یا به حرف حامد جان گوش کن 3 اینچ بگیر ;)

محسن رفیعی
۱۳۹۳-۱۲-۱۲, 19:40
سلام دوستان
میشه بگید دیسکس ها تا چند ماهگی رشد میکنن

و اینکه مثلا در 4 ماهگی باید سایزشون چقدر باشه ....ماهای دیگه رم بگید

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۱۲, 19:44
سلام دوستان

سلام

رشد کند میشه اما کاملا متوقف نمیشه رشد اولیه و چشم گیر تا قبل از رسیدن به سن بلوغ که معمولا بین 12 تا 18 ماه هست اتفاق میوفته

قانون قطعی وجود نداره و بسته به شرایط نگهداری ( آب، تغذیه ، نور ، بیماری و .... ) دیسکس میتوند در 4 ماهگی حداکثر 2.5 - 3 اینچ سایز داشته باشه
ممکنه رشد سوز شده باشه و از 1 بندی هم درشتتر نشه

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 21:00
سلام دوستان

البته مدیر محترم حرف کامل رو زدن
ولی در جهت قطعی بودن حرف ایشون میگم
که سوال شما
فقط فقط فقط به تغذیه و شرایط محیطی بستگی داره