PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمان تنفس تک آبششه و لکه های پوستی دیسکس

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 20:41
سلام خدمت اساتيد خودم
من ي مدتي بو كه يكي از ماهيام ي لكه اي روي بدنش زده شد و باقي ماهيا هم خودشونا به اشيائ داخل تانك ميكشيدن بعد هر 20 ليتر ي قاشق نمك و دوا را بردم رو 32 درجه ولي افاده نكرد تا بعد از ي مدت متوجه شدم چند تا از ماهيا بعضي مواقع تك اب شش ميزنن كه من نمك و دما و جنرال تونيك را اضافه كردم و طبق دستور يكي اساتيد (آقاي قديري كه همين جا ازش تشكر ميكنم و هميشه مزاحمشم )عمل كردم تا يك هفته الان يكي از ماهيا قسمت دمش ي لكه تيره شده ..هنوز هم بعضي از ماهيا تك اب شش ميزنن .استرس خيلي بالاس ...
وقتي لكه ايجاد شد
http://emruzi.com/up/uploads/13756355997251.jpg (http://emruzi.com/up/)
بعد از درمان
http://emruzi.com/up/uploads/137563559997472.jpg (http://emruzi.com/up/)
ماهي كه لكه تيره رنگ روي دمش ايجاد شده
http://emruzi.com/up/uploads/137563560020753.jpg (http://emruzi.com/up/)

از اساتيد خودم درخواست دارم راهنمايي كنيد
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 23:09
ممکنه ماهیهاتون دچار پلیگ شده باشند
روند درمانی که تا بحال طی کردید به دقت شرح بدید و برای احتیاط درمان پلیگ که در سایت هست رو سرچ کنید و انجام بدید ( ارسالهای من یا آقای قدیری فرقی نمیکنه هر دو موثر هست )

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۳, 23:41
محمد جان همونطور که حامد گفت تمام اقداماتی رو که انجام دادی بگو و اینکه ماهیها غذا میخورند یا نه تک آبشش زدن و مالیدن بدن به در و دیوار نشانه بارز انگل پوستی است و اینکه توضیح بده ماهی بهشون اضافه کردی یانه؟ چون ماهیهای تو تکثیر خودم هست و خواهر برادر همونهایی که داری منهم دارم مطمعن هستم خودت کاری کردی که باعث مریضی ماهیها شدی چون تا الان من برای ماهیهای خودم بغیر از نمک دمای بالا و سولفات منیزیم یک قرص هم استفاده نکردم
ممنون

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 12:38
ممکنه ماهیهاتون دچار پلیگ شده باشند
روند درمانی که تا بحال طی کردید به دقت شرح بدید و برای احتیاط درمان پلیگ که در سایت هست رو سرچ کنید و انجام بدید ( ارسالهای من یا آقای قدیری فرقی نمیکنه هر دو موثر هست )
سلام خدمت اساتيد عزيز
جناب اقاي رضايي من از جناب عالي مغذرت ميخوام بابت زير پا گذاشتن قوانين سايت كه اونم به دليل عدم آگاهي بوده در ثاني اينكه بنده اصرار دارم كه اقاي قديري راهنمايي كنن همينطور كه خودشون توضيح دادن من ماهيا را از ايشون گرفتم و هميشه مزاحم ايشون بودم و در جريان اقدامات بودن بخاطر اين بنده اصرار داشتم البته در توانايي و دانش شما هيچ شكي نيست اگر از اين اقدام بنده برداشت ديگه اي داشتيد من مجددا مغذرت ميخوام ...
ببين جناب قديري منم مطمين هستم كه خودم كاري كردم والا اين همه مدت كه سالم بودن الان دچار مشكل شدن و در سالم بودن ماهياي شما هيچ شكي ندارم ...
من هيچ ماهي جديدي اضافه نكردم به ماهيا و تا الانم هيچ قرصي ندادم (فقط يبار به چند تا دونه شون كه مدفوع سفيد داشتن ي دوره مترو دادم)
اقداماتي كه الان انجام دادم فقط جنرال تونيك بوده اونم هر 48 ساعت (البته شما فرموديد 24 ساعت كه اونم بخاطر پيدا نكردن دارو جنرال بود نه مسئله ديگه اي ) 80% سيفون و اضافه كردن اب تازه و تجديد دارو و نمك متناسب با اب تازه
در زماني كه جنرال تونيك زده بودم تغذيه نداشتم و بعد از اون چرا . غذا هم ميخورن اما نه به اندازه قبل كه اينم فك كنم بديهي هستش نميدونم اين لكه چيه اخه يبار از اقا روزبه پرسيدم ايشون فرمودن كه ماهيا تكثير داخل اصلا پليگ نميگيرن ..
اينا فقط انگل پوستي داشتن و هيچ مشكلي ديگه اي براشون پيش نيومده ...

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 15:05
سلام خدمت اساتيد عزيز
جناب اقاي رضايي من از جناب عالي مغذرت ميخوام بابت زير پا گذاشتن قوانين سايت كه اونم به دليل عدم آگاهي بوده در ثاني اينكه بنده اصرار دارم كه اقاي قديري راهنمايي كنن همينطور كه خودشون توضيح دادن من ماهيا را از ايشون گرفتم و هميشه مزاحم ايشون بودم و در جريان اقدامات بودن بخاطر اين بنده اصرار داشتم البته در توانايي و دانش شما هيچ شكي نيست اگر از اين اقدام بنده برداشت ديگه اي داشتيد من مجددا مغذرت ميخوام ...
ببين جناب قديري منم مطمين هستم كه خودم كاري كردم والا اين همه مدت كه سالم بودن الان دچار مشكل شدن و در سالم بودن ماهياي شما هيچ شكي ندارم ...
من هيچ ماهي جديدي اضافه نكردم به ماهيا و تا الانم هيچ قرصي ندادم (فقط يبار به چند تا دونه شون كه مدفوع سفيد داشتن ي دوره مترو دادم)
اقداماتي كه الان انجام دادم فقط جنرال تونيك بوده اونم هر 48 ساعت (البته شما فرموديد 24 ساعت كه اونم بخاطر پيدا نكردن دارو جنرال بود نه مسئله ديگه اي ) 80% سيفون و اضافه كردن اب تازه و تجديد دارو و نمك متناسب با اب تازه
در زماني كه جنرال تونيك زده بودم تغذيه نداشتم و بعد از اون چرا . غذا هم ميخورن اما نه به اندازه قبل كه اينم فك كنم بديهي هستش نميدونم اين لكه چيه اخه يبار از اقا روزبه پرسيدم ايشون فرمودن كه ماهيا تكثير داخل اصلا پليگ نميگيرن ..
اينا فقط انگل پوستي داشتن و هيچ مشكلي ديگه اي براشون پيش نيومده ...
به دلیل اینکه مشکل بیماری رو هر چه زودتر اقدام کنید و ممکنه محمدرضا تا شب نباشه برای پاسخ دادن به مشکل شما من جواب میدم
این اشتباه هست که گفته بشه ماهی تکثیر داخل پلیگ نمیگیره اصلا
مثل این میمونه که بگیم بچه های متولد اصفهان آبله مرغون نمیگیرند ، پلیگ یک بیماری ویروسی هست نه وراثتی یا .... و فقط در صورت وجود پادتن در بدن ماهی مبتلا نخواهد شد که برای وجود پادتن هم حتما ماهی باید یک دوره بیماری رو گذرانده باشه

با عکسهای شما دقیق نمیشه تشخیص داد
بعضی از ماهی ها تون تیره شدند ، اگر تجمع ، ترشح موکوس و تنفس بیشتر از حد ندارند احتمال پلیگ منتفی هست در غیر این صورت میشه دال بر مراجل اولیه پلیگ باشه
در غیر این صورت
درمان رو فقط و فقط با سرا کاستاپور و طبق دز تعیین شده شرکت که فکر کنم 22 قطره به ازای 40 لیتر بود درمان رو انجام بدید و هر 48 ساعت سیفون 80% بزنید و دز رو تکرار کنید حتما برطرف خواهد شد اگر فقط انگل پوستی و آب ششی باشه به سرعت علائم بهبودی رو ملاحظه میکنید

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 16:38
به دلیل اینکه مشکل بیماری رو هر چه زودتر اقدام کنید و ممکنه محمدرضا تا شب نباشه برای پاسخ دادن به مشکل شما من جواب میدم
این اشتباه هست که گفته بشه ماهی تکثیر داخل پلیگ نمیگیره اصلا
مثل این میمونه که بگیم بچه های متولد اصفهان آبله مرغون نمیگیرند ، پلیگ یک بیماری ویروسی هست نه وراثتی یا .... و فقط در صورت وجود پادتن در بدن ماهی مبتلا نخواهد شد که برای وجود پادتن هم حتما ماهی باید یک دوره بیماری رو گذرانده باشه

با عکسهای شما دقیق نمیشه تشخیص داد
بعضی از ماهی ها تون تیره شدند ، اگر تجمع ، ترشح موکوس و تنفس بیشتر از حد ندارند احتمال پلیگ منتفی هست در غیر این صورت میشه دال بر مراجل اولیه پلیگ باشه
در غیر این صورت
درمان رو فقط و فقط با سرا کاستاپور و طبق دز تعیین شده شرکت که فکر کنم 22 قطره به ازای 40 لیتر بود درمان رو انجام بدید و هر 48 ساعت سیفون 80% بزنید و دز رو تکرار کنید حتما برطرف خواهد شد اگر فقط انگل پوستی و آب ششی باشه به سرعت علائم بهبودی رو ملاحظه میکنید
سلام اقاي رضايي نژاد
ماهيا چون ي مدت تو دارو بودن و تو تانك خيلي بهشون استرس وارد شد وقتي كسي تو اتاق نيست اصلا تجمع ندارن و بازي ميكنن به محض اينكه ي نفرا ميبينن ي جا جمع ميشن وقتي ضربه به تانك ميزنم برا عذا ميان بالا و وقتي غذا خشك براشون ميريزم ميخورن اما نه با اون اشتها من قبلا ماهي داشتم كه پليگ گرفته اينا اون علائم را ندارن (البته الان ندارن )
ممنون از راهنمايي كه كرديد .

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 23:57
سلام اقاي رضايي نژاد
ماهيا چون ي مدت تو دارو بودن و تو تانك خيلي بهشون استرس وارد شد وقتي كسي تو اتاق نيست اصلا تجمع ندارن و بازي ميكنن به محض اينكه ي نفرا ميبينن ي جا جمع ميشن وقتي ضربه به تانك ميزنم برا عذا ميان بالا و وقتي غذا خشك براشون ميريزم ميخورن اما نه با اون اشتها من قبلا ماهي داشتم كه پليگ گرفته اينا اون علائم را ندارن (البته الان ندارن )
ممنون از راهنمايي كه كرديد .

محمد جان با توضیحاتی که دادی پلیگ رو منتفی میدونم و همین تجویز دارویی که حامد کرد انجام بده اگر داروش در دسترس نبود از فرمالین و مالاشیت گیرین هم میشه استفاده کرد
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 01:00
البته محمد رضا جان این رو توی صحبتهای خصوصیمون هم گفتم یکبار
مالاشیت گرین و فرمالین هر دو ترکیبات به شدت خطرناک و سرطانزایی هستند و بهتره که انسان ارتباط مستقیم و استنشاقی اصلا با این مواد نداشته باشه که در صورت استفاده امری بدیهی ست

اثر گذاری روی بیماری رو کاملا تایید میکنم اما به نکته بالا لطفا همه توجه کنند و سلامت خودتون رو فدای سلامت ماهیانتون نکنید

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 02:12
البته محمد رضا جان این رو توی صحبتهای خصوصیمون هم گفتم یکبار
مالاشیت گرین و فرمالین هر دو ترکیبات به شدت خطرناک و سرطانزایی هستند و بهتره که انسان ارتباط مستقیم و استنشاقی اصلا با این مواد نداشته باشه که در صورت استفاده امری بدیهی ست

اثر گذاری روی بیماری رو کاملا تایید میکنم اما به نکته بالا لطفا همه توجه کنند و سلامت خودتون رو فدای سلامت ماهیانتون نکنید
درست میگی حامد جان ولی با چند نفر صحبت کردم گفتند اگر پوست باهاش تماس نداشته باشه مشکلی نداره حالا درست یا غلطش رو نمیدونم ولی بعضی وقتها چاره ای نباشه خودمم استفاده میکنم و تا حالا بغیر از کلرامین تی دارویی ندیدم که انقدر در درمان انگل آبششی قوی باشه خودت بهتر میدونی اکثر داروهای سرا و تترا که مربوط به پوست هست حاوی فرمالین و ملاشیت هست
درمورد پلیگ نگرفتن دیسکس داخلی هم روزبه نگفت اصلا" نمیگیرند گفت اگر تکثیر داخل رو با وارداتی قاطی نکنی هیچوقت نمیگیرند
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 09:55
درست میگی حامد جان ولی با چند نفر صحبت کردم گفتند اگر پوست باهاش تماس نداشته باشه مشکلی نداره حالا درست یا غلطش رو نمیدونم ولی بعضی وقتها چاره ای نباشه خودمم استفاده میکنم و تا حالا بغیر از کلرامین تی دارویی ندیدم که انقدر در درمان انگل آبششی قوی باشه خودت بهتر میدونی اکثر داروهای سرا و تترا که مربوط به پوست هست حاوی فرمالین و ملاشیت هست
درمورد پلیگ نگرفتن دیسکس داخلی هم روزبه نگفت اصلا" نمیگیرند گفت اگر تکثیر داخل رو با وارداتی قاطی نکنی هیچوقت نمیگیرند
موفق باشی
کلرامین تی بی خطره تقریبا ( نسبت به فرمالین و مالاشیت ) یا حداقل من اطلاعاتی از خظراتش ندارم و در مواد شیمیایی ها هم موجوده محمد رضا جان
اما فرمالین رو که یک عمر توی آزمایشگاههای شیمی باهاش سروکار داشتم مطمئنم حتی استنشاق بوی فرمالین در هوا هم خطر داره ، به شکلی که همه تهمیه های آزمایشگاه روشن بود و به شدت سخت گیری میشد حتما از ماسک استفاده کنیم و اساتید درس آزمایشگاه هم خودشون در محیط آزمایش نمیایستادند تا پایان آزمایشات

کاملا درسته که سرا و تترا هم حاوی مواد شیمیایی هستند اما اگر دقت کنی نه از نظر رنگ و نه از نظر بود شباهت زیادی با حالت اورجینال مواد نمیشه پیدا کرد و حتما در طی پروسه ای به این داروها دست پیدا کردند که سازمان های بهداشت و .... بهشون اجازه تولید انبوه میدن

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 19:37
محمد جان با توضیحاتی که دادی پلیگ رو منتفی میدونم و همین تجویز دارویی که حامد کرد انجام بده اگر داروش در دسترس نبود از فرمالین و مالاشیت گیرین هم میشه استفاده کرد
موفق باشی
سلام محمد رضا
من داروي سرا پيدا نكردم و تا بيام پيدا كنم فكر كنم ي هفته بشه(اخه بايد سفارش بدم تهران برام بفرستن) اگه از مالاشيت گرين استفاده كنم چطوريه ؟؟؟ فرمالين چيه ؟بايد اينا را تركيب كنم باهم ممنون ميشم راهنمايي كني ...
امروز براشون ميكس دل ريختم ي كم مزه كردن و بعد نخوردن مشكلي پيش نياد برا شون ...
راستي ي سري دارو خيلي كاربردي بهم بده كه اگه سفارش دادم اونا را هم برام بفرستن .

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 22:56
سلام محمد رضا
من داروي سرا پيدا نكردم و تا بيام پيدا كنم فكر كنم ي هفته بشه(اخه بايد سفارش بدم تهران برام بفرستن) اگه از مالاشيت گرين استفاده كنم چطوريه ؟؟؟ فرمالين چيه ؟بايد اينا را تركيب كنم باهم ممنون ميشم راهنمايي كني ...
امروز براشون ميكس دل ريختم ي كم مزه كردن و بعد نخوردن مشكلي پيش نياد برا شون ...
راستي ي سري دارو خيلي كاربردي بهم بده كه اگه سفارش دادم اونا را هم برام بفرستن .

فرمالین هم یک محصول مثل ملاشیت میمونه اما بی رنگ هم میتونی از ملاشیت خالی استفاده کنی هم از ترکیب این دوتا با هم

infinity
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:30
با سلام به دوستان عزیزم ؛
ببخشید که وارد بحث بزرگترها میشم ولی مواردی به ذهنم رسید گفتم بازگو کنم.
در مورد بیماری به نظر من بی شک پارازیت خارجی هست مثل آنگل آبششی و پوستی ، لکه های روی بدن ماهی میتونه ترشحات موکوس باشه چون مدتی که روی بدن میمونن تیره رنگ میشن ، اگه بقیهء ماهی ها بهشون نوک میزنن که دیگه این احتمال بیشتر هم میشه . توی عکس اول هم اون لکه از کشیده شدن بدن به دکور و جای تیزی هست که باعث خراشیده شدن پوست ماهی شده.
به نظر بنده شما که خانگی دارید نگهداری میکنید از دیسکس از داروهای غیر تخصصی استفاده نکنید ، چون این درمانها برای کسانی که سالن دارند و نمیصرفه و به تلفاتی هم که میدن می ارزه ولی برای شما که حداکثر 15-20 تا دیسکس دارید ، بهتره که با داروهای تخصصی ماهی ها را درمان کنید.
در مورد درمان این بیماری هم از داروی sera tremazol استفاده کنید ، بشدت موثر هست و البته کمی هم خطرناک ، ولی درمان را مطمئن باشید در 8 ساعت انجام میده . بنده امتحانش کردم و واقعآ تاثیر داره. فقط باید آب به اندازهء کافی داشته باشید چون ممکنه آب را کدر کنه و در این صورت باید آب را سریعآ عوض کنید. در تاپیکی که براتون میگذارم به صورت کامل درمان را نوشتم ،روش درمانی اول را انجام بدید. سرا ترمازول (sera tremazol) (http://emruzi.com/showthread.php?t=247)
خودم داروم تقریبآ تموم شده ، و گرنه براتون میفرستادم ، فردا هم با یکی از بچه های سایت نواب کار دارم ، اگه خواستید به من اطلاع بدید براتون دارو را تهیه میکنم و میفرستم. شماره ام را هم براتون پ.خ میکنم خواستید تماس بگیرید.
در صورتی که هیچ دارویی ندارید ، بهتون پیشنهاد میکنم به جز این دارو ، sera felagelol و sera baktapur هم تهیه کنید.
موفق باشید.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:45
با سلام به دوستان عزیزم ؛
ببخشید که وارد بحث بزرگترها میشم ولی مواردی به ذهنم رسید گفتم بازگو کنم.
در مورد بیماری به نظر من بی شک پارازیت خارجی هست مثل آنگل آبششی و پوستی ، لکه های روی بدن ماهی میتونه ترشحات موکوس باشه چون مدتی که روی بدن میمونن تیره رنگ میشن ، اگه بقیهء ماهی ها بهشون نوک میزنن که دیگه این احتمال بیشتر هم میشه . توی عکس اول هم اون لکه از کشیده شدن بدن به دکور و جای تیزی هست که باعث خراشیده شدن پوست ماهی شده.
به نظر بنده شما که خانگی دارید نگهداری میکنید از دیسکس از داروهای غیر تخصصی استفاده نکنید ، چون این درمانها برای کسانی که سالن دارند و نمیصرفه و به تلفاتی هم که میدن می ارزه ولی برای شما که حداکثر 15-20 تا دیسکس دارید ، بهتره که با داروهای تخصصی ماهی ها را درمان کنید.
در مورد درمان این بیماری هم از داروی sera tremazol استفاده کنید ، بشدت موثر هست و البته کمی هم خطرناک ، ولی درمان را مطمئن باشید در 8 ساعت انجام میده . بنده امتحانش کردم و واقعآ تاثیر داره. فقط باید آب به اندازهء کافی داشته باشید چون ممکنه آب را کدر کنه و در این صورت باید آب را سریعآ عوض کنید. در تاپیکی که براتون میگذارم به صورت کامل درمان را نوشتم ،روش درمانی اول را انجام بدید. سرا ترمازول (sera tremazol) (http://emruzi.com/showthread.php?t=247)
خودم داروم تقریبآ تموم شده ، و گرنه براتون میفرستادم ، فردا هم با یکی از بچه های سایت نواب کار دارم ، اگه خواستید به من اطلاع بدید براتون دارو را تهیه میکنم و میفرستم. شماره ام را هم براتون پ.خ میکنم خواستید تماس بگیرید.
در صورتی که هیچ دارویی ندارید ، بهتون پیشنهاد میکنم به جز این دارو ، sera felagelol و sera baktapur هم تهیه کنید.
موفق باشید.
با حرفت در مورد استفاده از داروای تخصصی در اشل خونگی کاملا موافقم علیرضا جان
اما بیماری ماهیهای دوستمون به احتمال 90% انگل کاستیا هست که تریمازول اثری روش نداره

infinity
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:57
با حرفت در مورد استفاده از داروای تخصصی در اشل خونگی کاملا موافقم علیرضا جان
اما بیماری ماهیهای دوستمون به احتمال 90% انگل کاستیا هست که تریمازول اثری روش نداره

سلام حامد جان؛
والا من شاگرد شما هم نمی تونم باشم و همیشه از کمکهای شما استفاده کردم .
ولی از تجربه ای که در درمان دیسکس ها داشتم ، فکر نمیکنم انگل کاستیا منشاء بیماری ماهی های این دوستمون باشه . کلآ احتمال درگیری این انگل با دیسکس با شرایط نگهداری ای که داره خیلی کم هست ، دمای تانک این عزیز 32 هست و بعید میدونم تا به حال از 29-30 پایین تر اومده باشه و برای همین احتمال کاستیا را خیلی کم میبینم .
جسارتآ بنده همچنان فکر میکنم مشکل این ماهی ها با tremazol حل بشه . چون همین مشکل را با ماهی های خودم داشتم و از این روش درمان قطعی گرفتم. البته مطمئنم شما تجربهء بیشتری نسبت به من دارید و شاید من اشتباه میکنم.
ارادتمند.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 00:30
سلام علیرضا جان
من به دلیل اقدامات پیشگیری که در دیسکسها دارم و همینطور قرنطینه ورود به این شکل با انگل خارجی از نزدیک هنوز سر و کار نداشتم
اما تجربیاتی که در ماهی های دیگه از قبیل فلاور و آنجل دارم بهم میگه که این احتمال کاستیا بودنش زیادتره

این نکته رو توجه داشته باش علیرضا جان که کاستیا دماهای بالای 32-33 رو نمیتونه تحمل کنه و در هر صورت کاستاپور درمان عمومی تر با طیف تاثیر بیشتر هست تا تریمازول که یک داروی تخصصی ست که نیاز به تشخیص دقیقتری داره

محمد رضا قدیری
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 01:12
الان مشکل این بنده خدا اینکه این محصولات رو در دسترس نداره راهکار دیگه ای بغیر از داروهای سرا میخواد

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 01:21
الان مشکل این بنده خدا اینکه این محصولات رو در دسترس نداره راهکار دیگه ای بغیر از داروهای سرا میخواد
کم خطر ترین سم آکریفلاوین هست که مطمئن نیستم تاثیر کاملی داشته باشه

اما احتمال اینکه وینوکسی روش اثر گذار باشه خیلی زیاده

infinity
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 01:23

سلام محمدرضا جان؛
خود بهتر میدونی راه حل های دیگه رو ، ولی مطمئنآ استفاده از سولفات مس ، پرمنگنات پتاسیم ، آکریفلاوین ، مالاشیت گرین و فرمالین خیلی خطرناک هست و احتمال از تلفات هم داره . در صورتی که به نظر خیلی حاد نمیاد وضعیت ماهی ها و به نظر من بهتره که داروی تخصصی استفاده کنند که ماهی های به این خوبی را به خطر نندازند.
در مورد استفاده از sera costapur هم که حامد جان توصیه کردند ، به نظر بنده هم روش امنی برای درمان هست و البته میشه این دارو را با دوز نرمال همراه با دوز نرمال sera baktopur استفاده کرد و اثر بخشی بهتری در درمان داره و مشکل تداخل دارویی هم ندارند.
به هر حال ، همانطور که عرض کردم اگه خواستند من میتونم فردا براشون دارو را تهیه کنم و بفرستم که تا فردا شب یا نهایتآ روز بعدش داروها را داشته باشند.
ارادتمند.

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 11:47
سلام خدمت دوستان گل
ممنون اقا عليرضا حتما مزاحمت ميشم البته بعد از نتيجه گيري ... من گيج شدم الان بايد چيكار كنم كدوم دارو را بايد استفاده كنم ؟؟؟؟
البته اقا عليرضا دماي تانك بنده قبلا رو 30 بوده و الان 31.5 هستش
فكر كنم مالاشيت طيف وسيعتري از بيماريها را تحت الشعاع قرار ميده و دارو هاي تخصصي طيف كمتري از بيماريها را ...
راستي اگه فردا عيد باشه چي ؟؟؟؟ميره تا يكشنبه

hamid21
۱۳۹۳-۰۲-۰۷, 17:48
بیماری ها از علائم تا درمان
در تابیک بیماری ها قصد دارم انواع بیماری ها و نحوه برخورد و درمان هر بیماری رو برای کاربران عزیز شرح بدم...
در هر مرحله از درمان با دوستان گام به گام جلو میریم تا ایشالاه بهبودی کامل حاصل بشه...
به زودی زود...