PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمورد تأسیس سالن ماهی

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:14
سلام بچه ها راهنمایی میخاستم درمورد اینکه اگه بخایم یه سالن خونگی بزنیم که چقدر خرج داره از چه وسایلی استفاده بشه سیستمش چی باشه مثال (سامپ) چه ماهی های بدرد این کار میخوره چه اینکه از تایلند مالزی سفارش بدن بیاری سایز کنی بفروشی چه اینکه خودت تکثیر کنی و هرچی که کسی میدونه اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:22
سلام بچه ها راهنمایی میخاستم درمورد اینکه اگه بخایم یه سالن خونگی بزنیم که چقدر خرج داره از چه وسایلی استفاده بشه سیستمش چی باشه مثال (سامپ) چه ماهی های بدرد این کار میخوره چه اینکه از تایلند مالزی سفارش بدن بیاری سایز کنی بفروشی چه اینکه خودت تکثیر کنی و هرچی که کسی میدونه اطلاع داره لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنون
جای تاپیکتون اشتباه بود ، انتقال دادم

همه چیز بستگی به شما و امکاناتتون داره
-سطح اطلاعات
-علایق
-وقتی که میگذارید
-مقدار هزینه مورد نظر
و ..

یک سالن حساب شده به ازای هر تانک 100 لیتر 50 هزار تومان حداقل هزینه هست ( بدون ماهی )

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 00:15
اقا حامد والا علاقه که فقط دیسکس بازی اطلاعاتم که شاگرده شما اقا قدیری هستم یه 4 5 ماهی هست دیسکس دارم تاحالا از پس 3 4 بیماریش بر اومدم سابقه اکواریوم بازی هم 5 6 سال هست هر نوع ماهی اما واسه سالن میخاستم ماهی های مثل مولی گوپی تکثیر اگه بشه اسکار اگه راه داشته باشه اروانا وارد کنیم مثال سایز ریز یه 7-8 سانت بکنیم بفروشیم یا فلاور راه داره

سرمایه هم میشه 7-8 میلیون میشه جور کرد نظرت درمورده سیستم واتر پمپ تصفیه اب چیه توصیه چیزی داری بفرماید ممون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 00:23
یه چیزی رو به همه کسانی که در مورد این کار از من سوال میکنند میگم

زحمتش خیلی بیشتر از چیزی هست که به نظر میاد و همینطور سودش خیلی کمتر از چیزی که فکر میکنید

1 راه تضمین شده برای درامد گرفتن از این کار هست و اون هم اینه که شما خودت مغازه داشته باشی و مشتری نسبتا خوبی جمع کرده باشی بعد اقدام به راه اندازی سالن کنی و تولدات یا سازی های خودت رو به فروش برسونی

توصیه اول و اکید من این هست که دنبال این کاری نباشید

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 00:29
یعنی الا داری میترسونیمون دنبال این کار نریم
:(

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 01:37
یعنی الا داری میترسونیمون دنبال این کار نریم
:(
دقیقا
چون شما وقتی داری سرمایه گذاری میکنی روی این کار توقع درامد داری ازش و فعلا نباید توقع درامد آنچنانی از این کار داشت

گفتم فقط در صورتیکه خودتون صاحب مغازه باشید و مشتری خودتون رو جذب کرده باشید و گرنه سیستم پخش ماهی در کشور اینقدر قوی ست که وارد شدن بهش مشکل و کم سود هست

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 12:05
اقا حامد
اگه چند نفر ي سالن با 80 تا تانك بزنن تو شهري كه 2 تا سالن داره و بيشتر مغازه دارا ماهيشونا از بيرون ميارن ميسرفه يا نه ..
پولي هم كه ميخوايم سرمايه گذاري كنيم ي 15 تا هست كه مكانيزه كنيمش ..جواب ميده ؟؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 10:20
اقا حامد
اگه چند نفر ي سالن با 80 تا تانك بزنن تو شهري كه 2 تا سالن داره و بيشتر مغازه دارا ماهيشونا از بيرون ميارن ميسرفه يا نه ..
پولي هم كه ميخوايم سرمايه گذاري كنيم ي 15 تا هست كه مكانيزه كنيمش ..جواب ميده ؟؟؟

سلام محمد جان

اول باید از مغازه دارها خوب مطمئن بشی که ازت جنس برمیدارن.اینکه همینجوری بگن تو کارو شرو کن ما میخریم رو قبول نکن چون من دقیقا به همین مشکل خوردم.

بعد کاملا از شرکات مطمئن شو که کاری هستن و تنهات نمیزارن و عاشق کار باشن و هدف اصلیشو پول نباشه چون باز میشین مث من که 3 نفر بودیم ولی در نهایت تموم کارها روی شونه من بود و حتی یک غذا دادن ساده رو هم انجام نمیدادن چون عاشق کار نبودن.

حتما جایی که توش کار میکنید از خودتون باشه و کسی روتون فشاری نداشته باشه که کرایه بگیره و ایراد بگیره که چرا رطوبت زد چرا خیس شدچرا..... اشتباهی که من کردم.

اینا تجربه هایی بود که توی کارم به دست اوردم و اگه بخوام دوباره شروع کنم حتما در نظر میگیرمشون چون هر کدوم میتونه کار رو با شکست روبرو کنه.

موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 20:36
اقا حامد

سلام

در تکمیل فرمایشات دوستان عزیزم عرض کنم 80 تا آکواریم چند سانتی؟
کدوم شهر؟باید ببینید همون شهر کشش داره یانه الان تو منطقه
ما یه آکواریمی هست که چندین ساله داره خوب هم پیشرفت میکنه ولی هر کس دیگه میاد یه مدت دیگه
نمیتونه مثل اون کار کنه و...

به نظر من تو این کار به فکر شراکت نباشید و خودتون یه کاری کنید در ضمن فکر نکنید 80 تا تانک یک متری خیلی زیاده !!!

nasahami
۱۳۹۲-۰۵-۲۱, 21:50
سلام دوست عزیز
امروزه اگه بخایی توان رقابت با پخش کننده های عمده ماهی در ایران رو داشته باشید یا حد اقل توی شهر خودتون چندتا مشتری پیدا کنی باید هزینه های تولیدتو کم کنی و تلفاتت رو به حد اقل برسونی.
منظورم از کم کردن هزینه ها استفاده از تجهیزات نامرغوب نیست، اتفاقا اگه شما برای راه اندازی سالن کمی حوصله و سلیقه به خرج بدید هزینه ی اولیه که برای راه اندازی صرف کردید خیلی زود به شما برمیگرده.
این هزینه ها میتونه شامل ایجاد عایق مناسب جهت جلوگیری از اتلاف گرما در ماه های سرد سال، طراحی و اجرای سیستم فیلتراسیون مناسب جهت حفظ کیفیت آب و درنتیجه کاهش مصرف آب و کاهش تلفات و استفاده از نور و غذای مناسب جهت رشد سریع ماهی ها و ارایه به بازار میباشد.
موفق باشید...

b.pakray
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 22:47
سلام

دوستان در خصوص قرار دادن فن و تهویه هوا به مشاوره نیاز دارم

ساخت سالن تا مهیا شدن شرایط فعلابه تعویق افتاد و برای شروع یک مکان تهیه کردم با توجه به نقشه مکان ممنون میشم راهنمایی کنید فن و تهویه هوا کدوم قسمت ها نصب کنم تا گردش هوا بخوبی در کل مجموعه انجام بشه بخصوص در قسمت های کور

این نقشه ساختمانه که در قسمت های که با قرمز تیک زده شده مخازن قرار داده میشن

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142981658461768_untitled.png

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 23:00
سلام

دوستان در خصوص قرار دادن فن و تهویه هوا به مشاوره نیاز دارم

ساخت سالن تا مهیا شدن شرایط فعلابه تعویق افتاد و برای شروع یک مکان تهیه کردم با توجه به نقشه مکان ممنون میشم راهنمایی کنید فن و تهویه هوا کدوم قسمت ها نصب کنم تا گردش هوا بخوبی در کل مجموعه انجام بشه بخصوص در قسمت های کور

این نقشه ساختمانه که در قسمت های که با قرمز تیک زده شده مخازن قرار داده میشن

http://www.emruzi.com/upc.php?file=142981658461768_untitled.png

بهنام از کولر آبی هم میتونی استفاده کنی ؟ اگه میتونی بگو تا بهت یه راه کار خیلی ردیف بدم

b.pakray
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 23:32
بهنام از کولر آبی هم میتونی استفاده کنی ؟ اگه میتونی بگو تا بهت یه راه کار خیلی ردیف بدم

نه داداش متاسفانه اینجا از کولر آبی استفاده نمیکنن. کولر گازی برای تابستون میخوام بزارم توی یکی از اتاق ها

--------------------

دوستان یک نکته فراموش کردم بگم توی اتاقی که با رنگ زرد علامت زدم کولرگازی قرار میگیره برای خنک کردن توی فصل تابستون

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429819312401329_untitled.png

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 23:48
ببین من کولر ابی بدون استفاده از آب میشه باهاش یه تهویه خیلی خوب درست کرد
کولر آبی که فقط باد بده میتونه مثل یه فن قوی کار کنه
اگه میشه با خط زرد
درها و هرچی خروجی ورودی هست مشخص کن تا یه نقشه ردیف واست بکشم دادا

b.pakray
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 10:21
ببین من کولر ابی بدون استفاده از آب میشه باهاش یه تهویه خیلی خوب درست کرد
کولر آبی که فقط باد بده میتونه مثل یه فن قوی کار کنه
اگه میشه با خط زرد
درها و هرچی خروجی ورودی هست مشخص کن تا یه نقشه ردیف واست بکشم دادا

سلام

کولر آبی هم اگر طرحی مد نظرته ازائه کن اما فقط هدف تهویه نیست و برای خنکی توی تابستون هم میخوام استفاده بشه

این در ها ورودی ها با شماره :

1 - در ورودی ساختمان

2 - در ورودی سالن با طول کمتر از یک متر

3 - ورودی اتاق ( که برای استراحت و محل قرارگیری کولر در نظر گرفته شده ) طول کمتر 1 متر

4 - در بزرگ و خروجی سالن با طول حدود یک متر هفتاد الی دو متر

5 - ورودی اتاق با طول حدود یک متر هفتاد الی دو متر

6 - ورودی سالن 2 - طول حدودا 1 متر

7 - ورودی اتاق طول کمتر 1 متر

8 - حمام

9 - گلخانه

10 - ورودی اتاق طول کمتر 1 متر

قسمتی که تیک زرد علامت زده شده کولر قرار میگیره که باد خنک از این اتاق باید به کل مجموعه برسه ( بدلیل دمای 50 - 60 درجه اهواز در تابستون :d)

قسمت های تیک قرمز مخازن قرار میگیرن

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429857647297650_untitled.png
-

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 11:01
آقا بهنام اگر بخوای بازدهی گردش هوا و یکسان سازی دما حداکثر باشه باید اتاقها رو مثل سیستم سامپ مرکزی به هم وصل کنی و فن به طرف اتاقهای گرمتر بگذاری و از اتاق آخر روزنه کوچکی برای خروج هوای دمیده شده در نظر گرفته بشه

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 12:04
بهنام برادره من . خوبه خودت میدونی اون همه رطوبت میتونه توی گرمای اهواز چیکار بکنه
یا اگه موندگاری اینجوری باید تهویه بکشی و دیوارارو یه طوری داخلشو خالی کنی به اندازه یک تهویه
یا اینکه کلا قیدشو بزنی چون توی همچین رطوبتی که حاصل از آب ماهی و هوای بد اهواز باشه عمرا بتونی تابستون بری توی سالن
بازم اگه دیدی عیب و ایرادی داری قشنگ شیر فهمم کن

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429864353884156_untitled.png

ببین قسمت های زرد دقیقا جای قرار گیری تهویه هاس که لازم نیست زیاد بزرگ باشه
توی اتاق اول دوتا قرمزه جای قرار گیری گازی و آبی بدون آب هست . ببین کولر آب مثل یه استارت میمونه واسه خارج کردن هوا
توی تابستون وقتی کولر گازی روشن بشه اون هم روشن میشه اینطوری سرمارو خیلی خوب پخش میکنن
و قسمت سبز یه تهویه بزرگ لازم داری واسه خارج کردن باد اونم فقط واسه وقت هایی که گازی روشن نیست ینی وقتی گازی روشن باشه این تهویه روشن نباید باشه
بهتر از این نمیشه بنظرم نقشه واسه این کشید

b.pakray
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 13:45
بهنام برادره من . خوبه خودت میدونی اون همه رطوبت میتونه توی گرمای اهواز چیکار بکنه
یا اگه موندگاری اینجوری باید تهویه بکشی و دیوارارو یه طوری داخلشو خالی کنی به اندازه یک تهویه
یا اینکه کلا قیدشو بزنی چون توی همچین رطوبتی که حاصل از آب ماهی و هوای بد اهواز باشه عمرا بتونی تابستون بری توی سالن
بازم اگه دیدی عیب و ایرادی داری قشنگ شیر فهمم کن

ببین قسمت های زرد دقیقا جای قرار گیری تهویه هاس که لازم نیست زیاد بزرگ باشه
توی اتاق اول دوتا قرمزه جای قرار گیری گازی و آبی بدون آب هست . ببین کولر آب مثل یه استارت میمونه واسه خارج کردن هوا
توی تابستون وقتی کولر گازی روشن بشه اون هم روشن میشه اینطوری سرمارو خیلی خوب پخش میکنن
و قسمت سبز یه تهویه بزرگ لازم داری واسه خارج کردن باد اونم فقط واسه وقت هایی که گازی روشن نیست ینی وقتی گازی روشن باشه این تهویه روشن نباید باشه
بهتر از این نمیشه بنظرم نقشه واسه این کشید

ممنون از راهنماییت

والا قسمتایی که علامت زدی تمام دیواره و مکان اجاره ای و نمیشه دست زد

قسمت سبز که علامت زدی پنجره قرار داره میشه برای خروج رطوبت فن قرار داد منتهی مسئله اصلی گردش هواست که دقیقا فن ها با توجه به نقشه مکان که نمیشه هیچ دستی توش برد کجا قرار داده بشن. تاسفانه جایی هم بهتر این مکان گیر نیوردم:96:

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 14:09
ممنون از راهنماییت

والا قسمتایی که علامت زدی تمام دیواره و مکان اجاره ای و نمیشه دست زد

قسمت سبز که علامت زدی پنجره قرار داره میشه برای خروج رطوبت فن قرار داد منتهی مسئله اصلی گردش هواست که دقیقا فن ها با توجه به نقشه مکان که نمیشه هیچ دستی توش برد کجا قرار داده بشن. تاسفانه جایی هم بهتر این مکان گیر نیوردم:96:
بهنام
ارتفاع در ها چقد هست ؟ درهایی ورودی اتاق ها منظورمه ؟
واسه این تعداد فن مشکلی نداری ؟ تو بگو ندارم تا یه نقشه بهتر واست بکشم بگی دستت ردیف

b.pakray
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 18:14
بهنام
ارتفاع در ها چقد هست ؟ درهایی ورودی اتاق ها منظورمه ؟
واسه این تعداد فن مشکلی نداری ؟ تو بگو ندارم تا یه نقشه بهتر واست بکشم بگی دستت ردیف

سلام

تا الانشم که راهنمایی کردی دستت ردیف داش یحیی:Rose:

ارتفاع حدودا 2 متر

هرچه تعداد کمتر بهتر http://emruzi.com/images/smilies/Big%20grin.gif بجز اون فن خروجی رطوبت فضای سالن, فن های ایجاد کننده گردش بیشتر سه تا نشه http://emruzi.com/images/smilies/Big%20grin.gifhttp://3.bp.blogspot.com/--rZgpjI5oo8/UXLx6FFLRoI/AAAAAAAAACk/t52TnDyqx3o/s72-c/1098835-Clipart-Yellow-Money-Crazed-Smiley-Emoticon-Royalty-Free-Vector-Illustration.jpg

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 20:16
گلخونه یا حمام به بیرون خروجی دارن ؟ ینی دری پنجره ای چیزی ؟

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 20:56
ببخشید وسط بحث های فنی
یادش بخیر یک سال پیش توی همین فکرا بودم
اما پیشنهاد من شماست اول سنگین شروع نکنی
ابتدا یکی از همین اتاق ها شروع کن ببین چند مرده حلاج هستی
اصلا تحمل رطوبت بالا ، بوی بد، تلف شدن ماهیهات بی هیچ دلیل،هزینه های برق ،آب و گاز و از همه مهم تر خانواده ات باهات همکاری میکن، بعد شروع کن

اگر مدار بسته استفاده میکنی البته نمی دونم توی اهواز لازم بشه افزایش دما را در قسمت سامپ انجام بدی
برای غذا استفاده فقط از آرتمیا و دافنی را پیشنهادمیکنم به خاطر آلودگی کمتر آب و همچنین رشد خوب ماهیها و کاهش هزینه ها

b.pakray
۱۳۹۴-۰۲-۰۴, 22:22
گلخونه یا حمام به بیرون خروجی دارن ؟ ینی دری پنجره ای چیزی ؟

بله داداش سقف گلخونه نورگیر و شیشه ای که البته ارتفاعش خیلی زیاده, حمام هم پنجره به سمت بیرون داره

ببخشید وسط بحث های فنی
یادش بخیر یک سال پیش توی همین فکرا بودم
اما پیشنهاد من شماست اول سنگین شروع نکنی
ابتدا یکی از همین اتاق ها شروع کن ببین چند مرده حلاج هستی
اصلا تحمل رطوبت بالا ، بوی بد، تلف شدن ماهیهات بی هیچ دلیل،هزینه های برق ،آب و گاز و از همه مهم تر خانواده ات باهات همکاری میکن، بعد شروع کن

اگر مدار بسته استفاده میکنی البته نمی دونم توی اهواز لازم بشه افزایش دما را در قسمت سامپ انجام بدی
برای غذا استفاده فقط از آرتمیا و دافنی را پیشنهادمیکنم به خاطر آلودگی کمتر آب و همچنین رشد خوب ماهیها و کاهش هزینه ها

ممنون از پیشنهادت دوست عزیز

بله به مسائل و مشکلات موجود آشنا هستم و تجربه در وسعت کم در گذشته دارم.

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۰۵, 11:41
خوب
بهتر از این نمیشد عمل کرد واسه این ساختمون
تهویه ها با رنگ صورتی نشون دادم دقیقا باید بالای در ها نصب بشه یه قاب میخوره با جوش میدی و نصب میشن
دوتا کولر هم با رنگ قرمز
بنظرم بهترین روش همینه و لا غیر
خروجی باد هم میشه گلخونه ( ینی باید شیشه های بالاش ورداشته بشن ) یا پنجره های حموم . باید ببینی از کدوم راحت تر میتونی بعنوان خروجی استفاده کنی

بازم خواستی چیزی اضاف یا کم کنی بگو تصحیحش کنم

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429949486891610_untitled.png