PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت مقابله با انگلهای خارجی در کبوتر

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 19:37
ببخشید بچه ها هرچی گشتم عنوان مناسبی برای این تاپیک پیدا کنم چیزی به ذهنم نرسید.

من چند وقت پیش یه کبوتر اوردم خونه که بعد متوجه شدم یه دونه مگس عجیب قریب لای پرهاش حرکت میکنه.بعد که از نزدیک دیدمش عین همین مگسایی بود که روی سگها میشینه.اینجا بهش میگن مگس سگی.

جالبه که فقط همون یه دونه هم هستش و از این کبوتر میره به اون کبوتر.فکر میکنم یه جوری بدنشونم گاز میگیره اخه بعضی وقتا که میره لا پراشون یهو از جا میپرن و خودشونو میخارونن.چند بار دیدم که تو یه کبوتر هستش و زود گرفتم کبوترو و اوردم بیرون و لای تموم پراشو گشتم ولی هیچی ندیدم.

حالا میخواستم ببینم که با این مگس سمج چیکار کنم؟؟؟ میخواستم افکن بزنم گفتم شاید این حیوونی ها به مشکل بخورن.

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 19:44
علی جان میشه یه خرده این مگسی رو که میگی توصیف کنی؟
رنگ؟
اندازه؟
احیانأ شپش نبوده؟
در هر حال افکن نمیخواد بزنی!اول از سم پروپکسور استفاده کن واگه دیدی هنوزم درگیری ونتونستی ریشه کنش کنی از سم مکتومیل غلیظ استفاده کن.
موفق باشی
درضمن جای تاپیک مناسب نبود،منتقل میشه.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 20:03
ممنون علی جان.

منم حس کردم جاش مشکل داره ولی به نطرم اومد که میتونه اینجا جاش باشه.شرمنده داداش.

این اندازش عین همین مگسای معمولیه ولی پاهاش یه شکل خاصی داره.دقیق نمیتونم بگم.فرض کن اگه مگس معمولی هلیکوپتر باشه این فانتومه.:dd (3): اینجوری.همچین مگسیه.

من شنیدم برای ضد عفونی کردن میشه از وایتکس رقیق شده هم استفاده کرد.واسه این قضیه بدرد میخوره؟؟؟؟

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 20:57
بله برای ضد عفونی از ابو وایتکس استفاده میشه.ولی چیزی که شما باهاش درگیری احتمالأ انگله.میگم احتمالأ چون هنوز نتونستم بفهمم چی رو میگی...
شما از سمومی که گفتم استفاده کن.پروپکسور اکثر انگلها رو میکشه،مک تومیل هم یه خرده برای پوست پرنده ها سنگینه وبه عنوان راه اخره.
موفق باشی

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:00
با اجازه اساتید منم وارد بحث بشم :)
سلام اگه اشتباه نکنم اون حشره باید کک باشه ..این شکلی یا یه چیزی تو این مایه ها
http://emruzi.com/up/uploads/137589635104331.jpg (http://emruzi.com/up/)

اگه بتونین اونو بگیرین و بترکونین صد در صد خون رو میبینین که ازش خارج میشه چون از خون بدن حیوونا تغذیه میکنه
به نظر من بهترین کار اینه که برید داروخونه و از این سمهای پودری که واسه سوسک یا مورچه استفاده میشه (یکی هست به اسم کمین) بگیرین و با دستتون به بدن کبوترا و زیر بالهاشون بمالین، فقط با سرشون تماس نداشته باشه .. من خودم واسه همه ی حیوونایی که داشتم چه مرغ چه کبوتر چه گربه استفاده میکردم چون بیشتر گربه های خیابونی تو تنشون هست و میتونن ناقل این کک ها باشن و محاله که بتونین با دست بگیرینش چون خیلی سریع پرش میکنن
داخل لونه رو هم به نظرم با اسپری حشره کش سمپاشی کنین
امیدارم که مشکلتون حل بشه

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:14
سمیه خانم سم سوسک کش رو فقط در صورتی میشه استفاده کرد که با خاکستر به نسبت1به5مخلوط کنید.(نسبت5خاکستره)
حشره کش هم شاید اثار بیرونی ولحظه ای نداشته باشه ولی دستگاه تنفسی پرنده رو متلاشی میکنه.این موضوع دقیقأ توی یه مرغداری اتفاق افتاد که جناب مرغدار نمونه برای خلاصی از کنه ها به جای سموم دامپزشکی از حشره کشهای معمولی استفاده کرد تا هزینش نصف بشه ولی بالافاصله بعد از استفاده با بیماریهای تنفسی درگیر شد...این قضیه 4سری اتفاق افتاد وبار چهارم سازمان دامپزشکی نمونه گوشت ایشون رو بر حسب اتفاق مورد تست قرار داده بود ومتوجه میزان الودگی توی ریه پرنده بیچاره شدند واون اقا رو جریمه کردن...
هدفم از گفتن این حرف داستان سرایی نبود،فقط خواستم میزان تأثیرات مخرب این مواد رو بدونید تا چه حد هستند که ازمایشات ضعیف وغیر استاندارد دامپزشکی هم متوجهشون شد...
اگه منظور علی کک باشه کارش سخته وباید 2مرحله سمپاشی کنه که در صورت تأیید کک در موردش بحث میکنیم.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:18
خیلی ممنون سمیه خانم.

نه کک نیست.

دقیقا عین مگسه ولی فرم سر و پاهاش فرق میکنه.بهش میگن مگس سگی اینجا چون توی سگها بیشتر دیده میشه.

اقا ایناش:: این خود بی وجدانشه:::

http://emruzi.com/up/uploads/137589766811771.jpeg (http://emruzi.com/up/)

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:23
علی جان این مگس به گاو وبز و...میشینه!مطمئنی توی پر کبوتراته؟؟؟؟
اگه با پروپکسر 4روز یک بار سم بزنی زیر پرهاشون که بوی سم تا حدود10روز همیشه وبه شدت توی قفس احساس بشه مشکلت حل میشه.
وقتی سم میزنی به همه پرنده هات بزن نه فقط کبوترا
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:27
ممنون علی جان

تقریبا همین شکلی بود به نظرم.یا اگه این نبود خیلی شبیه همین بود.

خب من پروپکسور رو همونجوری به شکل پودر به پروبال پرنده هام بمالم خوبه؟؟؟؟

یه جا خوندم گفته بود پروپکسور رو توی اب حل کنید بعد کبوتر رو طوری توی دستتون بگیرید که سرش به بالا باشه بعد داخل این محلول کنید تا زیر گردن.تایید میکنی این روش رو؟؟؟

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:29
ممنون علی جان

تقریبا همین شکلی بود به نظرم.یا اگه این نبود خیلی شبیه همین بود.

خب من پروپکسور رو همونجوری به شکل پودر به پروبال پرنده هام بمالم خوبه؟؟؟؟

یه جا خوندم گفته بود پروپکسور رو توی اب حل کنید بعد کبوتر رو طوری توی دستتون بگیرید که سرش به بالا باشه بعد داخل این محلول کنید تا زیر گردن.تایید میکنی این روش رو؟؟؟
اگه خواستی خیسشون کنی از سم مایع استفاده کنی بهتره.وبرای خیس کردن هنوز هیچ سمی بهتر از مک تومیل پیدا نکردم.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:34
ممنون علی جان

برم زاهدان ببینم کدومشو پیدا میکنم.

ببین اگه تونستی واسه این پروپکسور و مک تومیل تاپیک بزن فک کنم خیلی جالب بشه.

این پروپکسور رو همونجوری پودری بمالم لای پرای مرغها و کبوترا خوبه؟؟؟ کلا برای جلوگیری از چ نوع بیماری هایی هستش؟؟؟

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 21:38
علی جان پروپکسور ومکتومیل وووو.... همگی سموم ضد انگلهای خارجی هستند.
پروپکسور رو باید زیر بالها وروی گردن وزیر دم پرنده بریزی وبر خلاف جهت پرها مالش بدی تا سم به پوست پرنده برسه.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 23:21
سلام دوستان

علی جان به نظر من میتونی از داروی ضد پارازیت پرندگان
به نام avidust استفاده کنی که یه پودر هست با آب قاطی می کنی
روی پرهاش اسپری می کنید.

روی کارتنش عکس کبوتر و طوطی و... زده به رنگ قرمز هست
فقط چون داروی خارجی هست یه خورده گرونه.

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 11:16
سلام دوستان
دیدم این تاپیک بی ربط به قضیه منم نیست اینجا میپرسم
توی کبوترای من جدیدا شپش داره و زیاد هم هستن حالا با چی میتونم که نابودشون کنم؟

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 12:36
سلام دوستان
دیدم این تاپیک بی ربط به قضیه منم نیست اینجا میپرسم
توی کبوترای من جدیدا شپش داره و زیاد هم هستن حالا با چی میتونم که نابودشون کنم؟
سلام
علی جان سمومی که من ورضا گفتیم همگی ضد انگلهای خارجی هستند.
اگه همه کبوترات شپش گرفتن بهتره اول همه مکانو نظافت کنی وبعد به وسیله سمپاش وسم محلول همه جا رو خوب سمپاشی کنی به صورتی که هیچ جای خشکی توی لونه نمونه ودر اخر هم کل کبوترا رو یا به وسیله سمپاش یا یک سطل محلول سمی خیس کنی.فقط دقت کن اگه خاستی از سطل استفاده کنی سر کبوترا رو داخل محلول نبری.
بعد از 15روز هم باید مجددأ سم پاشی کنی تا اگه تخم شپش ها در اومدن ودر حال رشدن نابود بشن وکل محیط پاک بشه.
موفق باشی

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 13:34
سلام
علی جان سمومی که من ورضا گفتیم همگی ضد انگلهای خارجی هستند.
اگه همه کبوترات شپش گرفتن بهتره اول همه مکانو نظافت کنی وبعد به وسیله سمپاش وسم محلول همه جا رو خوب سمپاشی کنی به صورتی که هیچ جای خشکی توی لونه نمونه ودر اخر هم کل کبوترا رو یا به وسیله سمپاش یا یک سطل محلول سمی خیس کنی.فقط دقت کن اگه خاستی از سطل استفاده کنی سر کبوترا رو داخل محلول نبری.
بعد از 15روز هم باید مجددأ سم پاشی کنی تا اگه تخم شپش ها در اومدن ودر حال رشدن نابود بشن وکل محیط پاک بشه.
موفق باشی

ممنون علی جان
راستی من الان توی لونه ها 4 تا جوجه دارم که 1جفتشون 6روزه هستن و 1جفتشون هم دارن از تخم میان بیرون سم پاشی کنم ضرری براشون نداشته باشه؟
دوم اینکه اگه سر کبوترارو نکنم توی سطل تو قسمت سرشون شپش یا تخمشون نمونه؟

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 15:35
ممنون علی جان
راستی من الان توی لونه ها 4 تا جوجه دارم که 1جفتشون 6روزه هستن و 1جفتشون هم دارن از تخم میان بیرون سم پاشی کنم ضرری براشون نداشته باشه؟
دوم اینکه اگه سر کبوترارو نکنم توی سطل تو قسمت سرشون شپش یا تخمشون نمونه؟
سم پاشی براشون ضرری نداره.نیازی نیست خود جوجه ها رو سم بزنی.همین که والدین سم بخورن وبعد از یه مدت کم در حالت نیمه خشک برن وروی جوجه ها بشینن براشون کافیه.یا اینکه اون 2جفت رو جدا کن وبه والدین پروپکسور بزن (سم خشک)وبقیه رو با سم مایع سمپاشی کن.
حتی بوی سم برای شپش ها کشندس ،پس خودشون میمیرن.اگه هم تخمی باقی مونده باشه توی سمپاشی دوم از بین خواهند رفت.
موفق باشی

mohamad_art
۱۳۹۲-۰۵-۱۷, 16:40
ببخشيد وارد بحث ميشم
شما محيطي كه كبوتر ها را نگهداري ميكنيد رطوبت داره ؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۷-۱۲, 19:46
اگه خواستی خیسشون کنی از سم مایع استفاده کنی بهتره.وبرای خیس کردن هنوز هیچ سمی بهتر از مک تومیل پیدا نکردم.

سلام دوستان.

من هر هفته که میرم زاهدان کف قفس رو تمیز میکنم و کبوترارو پروپکسور میزنم و بیرونشون میکنم از قفس بعد وایتکس رقیق شده 10 درصد رو دور قفس اسپری میکنم.اون مگس سگی ها چند وقتی گم میشن ولی باز دوباره پیداشون میشه...!!!

حالا میخواستم ببینم به نظرتون از اون مکتومیل استفاده کنم بهتره؟؟ تلفظش رو برام مینویسید؟؟؟ نرم دامپزشکی 3 کنم یه وقت!!!بعد چطوری استفاده میشه؟؟؟

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۱۲, 19:51
علی جان مک تومیل سم مایعه...
فکر نمیکنم زیاد جالب باشه که هر هفته بهشون بزنی وخیسشون کنی...
اما اگه برای محیط اطراف قفس میخوای میشه امتحانش کرد.
تا اخر شب یا فردا برات اسم انگلیسیشو میزارم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۷-۱۲, 20:16
ممنون علی جان

اگه با یه باز سم زدنشون از بین بره که خیلی خوبه دیگه هر هفته نمیزنم...

مک تومیل رو روی بدنشون و اطراف قفس اسپری کنم موردی نداره؟؟؟؟

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۱۲, 22:06
علی جان قبلأ توی همین تاپیک برات توضیح دادم که مک تومیل یه سم قوی وبرای پرنده ها سنگینه...
این سم برای من همیشه به عنوان راه اخر بوده،برای همین میگم هر هفته استفاده نکن...
انگلیسیش اینه:mac-tomeil
اگه انگل خارجی توی پرهای پرنده هاته باید 2بار وبه فاصله یک هفته بپاشی واگه انگل خارجی توی پرهای پرنده هات نیست در بازه های زمانی بلند مدت حد اقل یک ماهه به خود پرنده ها بپاشی مشکلی نداره ولی نه هر هفته.
نحوه مصرفش دقیقأ اسپری کردن کل بدن پرنده هست به جز سر.تمام قفس رو هم بپاش ونزار جایی از دسترس خارج بمونه.
دز مصرف:1سی سی درهر لیتر اب
موفق باشی