PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره برای تکثیر گوپی

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 15:48
سلام بچه ها همه جا رو تو انجمن گشتم اما تاپیک برای گوپی نبود فقط تاپیک های جداگونه بود اما نه اختصاصی تصمیم گرفتم این تاپیک بزنم

من تصمیم دارم برای دیسکس ها با یه تانک 40 لیتری گوپی تکثیر کنم که از لاروهاش دیسکس ها تغذیه کنند که برای رشد عالی هست خاهش میکنم راهنمایی کنید واسه بهتر تکثیر کردن شرایط اب دما حجم اب و بهترین تغذیه مولد ها و... ممنون میشم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 16:04
سلام

حالا من نمیدونم که تغذیه دیسکس با لارو گوپی درست هست یا نه .... ولی برای تکثیر گوپی شما اگه تعداد مولد هات کم هستند و فقط برای تغذیه ماهیات استفاده میکنی میتونید از اتاق زایمان ساده استفاده کنید.هروقت دیدی ماده ای نزدیک فارق شدنش هست میذاریش توی اتاق.همچنین میتونی از روش سبد استفاده کنی.

یه سبد توری درست میکنی ( توضیحاتش هست تو انجمن ) و این سبد رو روی اب قرار میدی ( در یک تانک مجزا مثلا 50-60 سانتی ) و مولد هارو میریزی توی این سبد و بعد هربار ماده ها فارق بشن بچه ها از توری عبور میکنن و میرن کف تانک و شما برشون میداری.

من خودم زیاد موافق نیستم که بچه ماهی هارو بدیم ماهیای دیگه بخورن...

--------- ادغام پست ------------

دمارو شما روی 29 بذاری خوبه چون با اینده بچه ها که کاری نداری:(

تغذیه رو میتونی با بیومار میگو و توبیفکس و.... انجام بدی.

کلا چون با اینده بچه ها کاری نداری شرایط خاصی رو لازم نداری.گوپی ماهی سخت گیری نیست و راحت تکثیر میشه.

فقط سیفون رو مرتب انجام بده و اب هم دما و بدون کلری که حداقل 24 ساعت مونده باشرو بریز توی تانکشون.

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 19:22
ممنون علی جان سیفون چند وقت یه بار چند درصد؟؟ عیبی نداره فقط تو تانک شن این حرفا نزارم؟؟ و اینکه تکثیر گوپی خودت میدونی که یکی دوتا نیست ماهم نمیخایم 100% بچه هارو بدیم ماهیا بخورن فوقش 60 %70 ممنون میشم حالا راهکاریم بدی که لارو هارو خوب بزرگ کنم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۳۰, 18:19
سلام

درباره سیفون تا جایی که من میدونم اگه هر روز هم سیفون کنی خوبه.ولی به نظرم شما یه روز در میون تانک مولدهارو با ابی که شرایطش رو گفتم سیفون کنی خوبه.

کف تانکت باید خالی باشه تا بتونی بچه هارو برداری.

برای بچه هایی که میخوای بزرگ کنی سه عامل خیلی مهمه که من همیشه به کسایی که میخوان گوپی سایز کنن میگم.اول فضای زیاد(هرچی فضا بیشتر رشد لارها هم بیشتر) دوم سیفون روزانه با اب مناسب و سوم هم تغذیه.

موفق باشی

soheil22
۱۳۹۲-۰۷-۰۳, 09:43
واسه اصلاح نژاد گوپی از چه روشی استفاده کنم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۳, 09:57
واسه اصلاح نژاد گوپی از چه روشی استفاده کنم
گفت و گو درباره اصلاح نژاد و خالص سازی زنده زاها (http://emruzi.com/showthread.php?t=3004)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۰۹, 19:01
سلام به همه دوستان

من در تکثیر گوپی به روش سبد چنتا مشکل دارم که میخواستم نظر دوستان رو بدونم....

وقتی مولد هارو درون سبد میریزیم و درون تانک اصلی قرار میدیم بعد از چند روز تعداد زیادی بچه وارد تانک میشه....حالا به نظرتون بذاریم تعداد بچه ها در تانک به حداکثر برسه و بعد سبد مولد هارو جابجا کنیم و در تانک بعدی بذاریم یا اینکه بعد از تولد بچه هارو منتقل کنیم؟؟؟

به نظر خودم چون بچه ها حساس تر و ضعیف تر هستن اگه جابجا نشن بهتره و از طرفی هم اگر مولد ها با رعایت شرایط اب به اب کردن به تانک جدید با اب جدید منتقل بشن براشون میتونه مفید باشه و محرکی باشه برای تکثیر بهتر.....

نظر دوستان چیه؟؟؟

ممنون

somijooon
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 10:23
سلام علی آقا چیزی که من تجربه کردم و خیلی خیلی هم ضرر کردم این بوده که مثلا 400 تا بچه رو با کلی زحمت از تانک تکثیر بر میداشتم و به تانک جدید منتقل میکردم و تنها نتیجه ای که داشت مرگشون بود.. چندین بار این کار رو انجام دادم و باز هر بار به همین صورت.. همه ش فکر میکردم به خاطر تغییر شرایط آبه ولی اصلا این طور نیست و فقط به خاطر صدمات وشاید استرسیه که هنگام جابجایی بهشون وارد میشه .. من جابجایی نوزادان رو اصلا توصیه نمیکنم
خودم تا زمانی که نوزادا جون بگیرن اونا رو همونجایی که هستن نگهداری میکنم و مولدین رو جابجا میکنم .. بعد از اون، دیگه جابجا کردنشون هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و اصلا دچار مرگ و میر نمیشن

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 16:35
سلام

خیلی ممنون

بله نظر خودمم همین هستش که مولد هارو بعد از اینکه ظرفیت تانک پر شد همراه سبد در یک ظرف قرار بدیم و اب به اب انجام بشه و به تانک جدید منتقل بشن و همین سیکل ادامه پیدا کنه....

الان یه پایه که 6 تانک یک متر میخوره و یک تانک بزرگ 700 لیتری داریم که کارو باهاشون شروع کردیم.....خداروشکر 30 تا مولد عالی به دستم رسید که فکرشم نمیکردم بتونم پیداشون کنم...امیدوارم بتونیم کارو خوب پیش ببریم....

فقط یکم سر فضا مشکل دارم که فکر میکنم بعد از یه مدت فضا کم بیاریم....

به نظر شما در هر تانک 1 متری 200 بچه گوپی سایز بشن خوبه؟؟؟ اگر برای هر سانت از بدن ماهی هم 1 لیتر در نظر بگیریم تا زمانیکه بچه ها یک سانت بشن فکر نمیکنم مشکلی داشته باشن....

به نظرتون با 30 تا مولد که تقریبا 20 تاشون ماده هستن چقد رطول میکشه 200 بچه در تانک متولد بشن؟؟؟

ممنون

somijooon
۱۳۹۲-۰۹-۱۱, 01:13
سلام خواهش میکنم البته من در حدی نیستم که راهنماییتون کنم و فقط چیزایی که تجربه کردم رو میگم
بله بهترین کار جابجایی مولد هاست
ماده هایی که درشت باشن در حالت عادی حداقل 30-40 عدد بچه بدنیا میارن و اگه 6-7 تاشون یک بار زایمان داشته باشن و یه تعداد رو هم به علت خورده شدن به حساب نیاریم ، حدودا 200 تا بچه توی تانکتون دارین
برای سایز شدن هم به راحتی 200 تا بچه رو میتونین تو تانک یک متری سایز کنین.. فضولاتشون خیلی کمه و سیفون مداوم از کف میتونه کیفیت آب رو حفظ کنه ... فقط به نظرم تراکم تانک نرها بعد از بزرگ شدن نباید خیلی زیاد باشه چون دم هاشون آسیب میبینه ولی چون سن کمی دارن دوباره بازسازی میشه ولی اگه سنشون زیاد باشه دمشون دیگه جوش نمیخوره و ترمیم نمیشه و برای ماده ها این مشکل وجود نداره

elias.kh
۱۳۹۳-۰۴-۲۳, 11:04
سلام دوستان
بعداز مدتی که آکوتریوم خالی بود می خوام توش گوپیتکثیر کنم فقط یکسری سوال دارم.
1آکواریوم همون آکواریوم قبلی با ابعاد 68×28×38 هست الان موندم که یک شیشه بزارم وسط آکواریوم یا برم یک آکواریوم کوچک دیگه بگیرم یا ماهی های مولد رو تو یک سبد بزارم یا از گیاه طبیعی استفاده کنم؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۲۳, 15:21
سلام دوستان
بعداز مدتی که آکوتریوم خالی بود می خوام توش گوپیتکثیر کنم فقط یکسری سوال دارم.
1آکواریوم همون آکواریوم قبلی با ابعاد 68×28×38 هست الان موندم که یک شیشه بزارم وسط آکواریوم یا برم یک آکواریوم کوچک دیگه بگیرم یا ماهی های مولد رو تو یک سبد بزارم یا از گیاه طبیعی استفاده کنم؟
سلام
بسیار هم عالی الیاس خان
راستش بستگی به تعداد مولدینتون داره
که با اندازه گیری محاسبه کردن زایمانشون در ماه ببینیم چقد جا لازمتون میشه
بنظرم همین تانک هم واسه سبد کوچیکه بهتره از گیاه استفاده بشه
هدف تکثیر رو مشخص کنین تا بشه جواب قطعی داد
موفق باشی >3

elias.kh
۱۳۹۳-۰۴-۲۵, 00:20
سلام
بسیار هم عالی الیاس خان
راستش بستگی به تعداد مولدینتون داره
که با اندازه گیری محاسبه کردن زایمانشون در ماه ببینیم چقد جا لازمتون میشه
بنظرم همین تانک هم واسه سبد کوچیکه بهتره از گیاه استفاده بشه
هدف تکثیر رو مشخص کنین تا بشه جواب قطعی داد
موفق باشی >3
سلام
هدف از تکثیر بیشتر علاقه خودم هست ولی اگر بتونم ماهی ها رو میفروشم.
من فکر نمی کنم بتونم تو آکواریومم گیاه بزارم چون نه بسترم مناسبه نه وسایلشو دارم.

http://emruzi.com/up/do.php?img=9572 (http://emruzi.com/up/)

یک سبد مثل این می خوام بسازم فقط بجای خط سیاه یک لوله دیگه میزارم تور های زیر خط قرمز رو جدا می کنم توقسمت 1 ماده ها و تو قسمت 2 نر های رو بعد از به دنیا می زارم تا از هم جدا باشن. بعد از مدتی که بچه ها بزرگ شدن ماده ها و نر ها رو کنار هم می زارم.
اون طور که شنیدم دوتا ماهی ماده با یک نر خوبه برای شروع با همین تعداد شروع می کنم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۲۵, 08:24
سلام
هدف از تکثیر بیشتر علاقه خودم هست ولی اگر بتونم ماهی ها رو میفروشم.
من فکر نمی کنم بتونم تو آکواریومم گیاه بزارم چون نه بسترم مناسبه نه وسایلشو دارم.

یک سبد مثل این می خوام بسازم فقط بجای خط سیاه یک لوله دیگه میزارم تور های زیر خط قرمز رو جدا می کنم توقسمت 1 ماده ها و تو قسمت 2 نر های رو بعد از به دنیا می زارم تا از هم جدا باشن. بعد از مدتی که بچه ها بزرگ شدن ماده ها و نر ها رو کنار هم می زارم.
اون طور که شنیدم دوتا ماهی ماده با یک نر خوبه برای شروع با همین تعداد شروع می کنم

بسیار هم عالی
فقط من خودم به شخصه میگم این تور ها بعد از مدتی گوپی هارو ضعیف میکنه
چیزی که تجربه کردم رو عرض میکنم
خوبه ولی گفتم اون ابعاد زیاد روی تور نمیشه حسابی باز کرد
البته میشه تور زد ولی خوب یه کاری مثه سیفون خیلی سخت انجام میشه
گیاه رو واسه این گفتم که رسیدگیتونو کمتر میکنه
تلفات رو تا حدی پایین میاره
و اینکه غذای بچه ماهایرو خیلی خوب تامین میکنهه
شما اول از همه چیز واسه تغذیه گوپیاتون تصمیم بگیرین که از چی میخواین استفاده کنین
من به شخصه هنوز که هنوزه با غذای این ماهی مشکل خیلی زیادی دارم
میگم اگه اول کار بودم و بار دیگه ای میخواستم شروع کنم مطمئنم از غذاهای شرکتی گرون قیمت استفاده میکردم ولی اینجوری هدفم تو دیوار نمیرفت
موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۳-۰۴-۲۵, 08:38
بسیار هم عالی
فقط من خودم به شخصه میگم این تور ها بعد از مدتی گوپی هارو ضعیف میکنه
چیزی که تجربه کردم رو عرض میکنم
خوبه ولی گفتم اون ابعاد زیاد روی تور نمیشه حسابی باز کرد
البته میشه تور زد ولی خوب یه کاری مثه سیفون خیلی سخت انجام میشه
گیاه رو واسه این گفتم که رسیدگیتونو کمتر میکنه
تلفات رو تا حدی پایین میاره
و اینکه غذای بچه ماهایرو خیلی خوب تامین میکنهه
شما اول از همه چیز واسه تغذیه گوپیاتون تصمیم بگیرین که از چی میخواین استفاده کنین
من به شخصه هنوز که هنوزه با غذای این ماهی مشکل خیلی زیادی دارم
میگم اگه اول کار بودم و بار دیگه ای میخواستم شروع کنم مطمئنم از غذاهای شرکتی گرون قیمت استفاده میکردم ولی اینجوری هدفم تو دیوار نمیرفت
موفق باشی
سلام
خب با اين وضع بايد دور تور و رو خظ بكشم.
ببينم مي تونم يك آكواريوم كوچيك پيدا كنم يا نه؟
اگر پيدا نشئ بايد برم سراغ گياه :Waiting:
ممنون

presidentbahram
۱۳۹۴-۰۴-۱۷, 22:45
والا من که سالن تکثیر دارم و روزانه تا صدتا بچه گوپی رو هم جابجامیکنم شاهد مرگ یکیشونم نبودم. احتمالا ایراد کار شما در جای دیگری بوده، دمای آب مقصد؟میزان شوری..؟میزان نیترات (منظور کهنه یا تمیز بودن) تانک مقصد؟ و .. و .. و ......

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام علی آقا چیزی که من تجربه کردم و خیلی خیلی هم ضرر کردم این بوده که مثلا 400 تا بچه رو با کلی زحمت از تانک تکثیر بر میداشتم و به تانک جدید منتقل میکردم و تنها نتیجه ای که داشت مرگشون بود.. چندین بار این کار رو انجام دادم و باز هر بار به همین صورت.. همه ش فکر میکردم به خاطر تغییر شرایط آبه ولی اصلا این طور نیست و فقط به خاطر صدمات وشاید استرسیه که هنگام جابجایی بهشون وارد میشه .. من جابجایی نوزادان رو اصلا توصیه نمیکنم
خودم تا زمانی که نوزادا جون بگیرن اونا رو همونجایی که هستن نگهداری میکنم و مولدین رو جابجا میکنم .. بعد از اون، دیگه جابجا کردنشون هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و اصلا دچار مرگ و میر نمیشن

والا من که سالن تکثیر دارم و روزانه تا صدتا بچه گوپی رو هم جابجامیکنم شاهد مرگ یکیشونم نبودم. احتمالا ایراد کار شما در جای دیگری بوده، دمای آب مقصد؟میزان شوری..؟میزان نیترات (منظور کهنه یا تمیز بودن) تانک مقصد؟ و .. و .. و ......

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۱۹, 00:40
سلام به همگی
دوستان نیاز به مشورت دارم لطفا نظراتتون رو بدین
نظرتون راجب به تکثیر تیراژ بالای گوپی چیه؟
علی بختیاری که نظر مثبت داشت ولی چند روزی هست با اقا بهنام صحبت میکردم اون میگف وقت رو گوپی نزار،یه وقت یکم رنگو خطشون اینور اونور شه رو دستت میمونه،نظرش این بود که اگرم گوپی پرورش میدم فقط از این نژادهای تک رنگ مثل فول رد فول بلک باشه که همچین مشکلایی پیش نیاد...
دوستان به نظرتون صرفه اقتصادی داره گوپی؟علی بختیاری ممنون میشم تجربتو بهم بگی
بعد یادمه یه زمانی یه بنده خدا گوپی پرورش میداد و تو یه مدت کم گوپی هارو به سایز سوپر میرسوند خیلی درشت میشدن و و نمیگفت چکار میکنه نظرتون راجب این موضوع چیه؟؟؟؟
بعد در کل لارو گوپی چند وقته به سایز بازاری میرسه؟
حامد جان برا گوپی در حال سایز چقد فضا مناسبه؟ینی برا هر ماهی چن لیتر در نظر باید گرفت که رشد سریع و عالی داشته باشه؟
لطفا نظرات اقتصادیتون رو راجب پرورش گوپی بهم بگین ممنون میشم

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۲-۲۱, 10:51
سلام میثم عزیز
مسلما اگه شما یک نژاد شناخته شده و زیبا رو تکثیر کنی بازار بهتر با قیمت بهتری خواهی داشت.
یکبار یه اقای پیری چنتا گوپی اورد درب مغازه و گفت میخوام بفروشم.وقتی دیدمشون ک همه نرو ماده ها فول بلک و با کیفیت هستند گفتم اگه تو خونه هم چیزی داری همشونو میخوام.الان هم دوستان مغازه دار من همینطورن.گوپی با کیفیت و زیبا همیشه بازارشو داره.یادمه یه دوره هایی میشد که اصلا گوپی تو بازار نبود و هرکی گوپی داشت ازش برمیداشتیم.حالا این چیزایی ک گفتم برای کسانی بود ک تو خونه تکثیر میکردند.اگر شما بخوای به تنوان شغل بهش نگاه کنی باید تعداد بالا کار کنی و همچنین با یک مرکز پخش لینک باشی ک همیشه ماهیتو ازت برمیداره.
گوپی تکثیر خوب و راحتی داره ولی مشکل در سایز کردن لارو هاست که من سه عامل رو خیلی دخیل دیدم در رشدشون. فضای کافی . تغذیه و بعدشم سیفون مداوم و اب با کیفیت بود.
یک نکته دیگه ک بهت قبلا هم گفتم در مورد حساسیت گوپی های وارداتی به امونیاک بود که شرایط تانک مولد ها خیلی براشون مهمه.
در خدمتم میثم جان

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۲۱, 22:40
سلام میثم عزیز
مسلما اگه شما یک نژاد شناخته شده و زیبا رو تکثیر کنی بازار بهتر با قیمت بهتری خواهی داشت.
یکبار یه اقای پیری چنتا گوپی اورد درب مغازه و گفت میخوام بفروشم.وقتی دیدمشون ک همه نرو ماده ها فول بلک و با کیفیت هستند گفتم اگه تو خونه هم چیزی داری همشونو میخوام.الان هم دوستان مغازه دار من همینطورن.گوپی با کیفیت و زیبا همیشه بازارشو داره.یادمه یه دوره هایی میشد که اصلا گوپی تو بازار نبود و هرکی گوپی داشت ازش برمیداشتیم.حالا این چیزایی ک گفتم برای کسانی بود ک تو خونه تکثیر میکردند.اگر شما بخوای به تنوان شغل بهش نگاه کنی باید تعداد بالا کار کنی و همچنین با یک مرکز پخش لینک باشی ک همیشه ماهیتو ازت برمیداره.
گوپی تکثیر خوب و راحتی داره ولی مشکل در سایز کردن لارو هاست که من سه عامل رو خیلی دخیل دیدم در رشدشون. فضای کافی . تغذیه و بعدشم سیفون مداوم و اب با کیفیت بود.
یک نکته دیگه ک بهت قبلا هم گفتم در مورد حساسیت گوپی های وارداتی به امونیاک بود که شرایط تانک مولد ها خیلی براشون مهمه.
در خدمتم میثم جان

سلام علی جان
ممنونم از توجهت داداش
چنتا از سوالام بی جواب موند لطفا اینارم جواب بدین
یکی اینکه لارو گوپی تو چه زمانی به سایز بازاری میرسه؟؟
بعدی اینکه برا هر گوپی چند لیتر فضا در نظر بگیریم خوبه تو سایز کردن ؟؟؟؟
یه چیز دیگه بچه ها ، برا سایز کردن میخوام خودم وان بسازم به نظرتون وان های عمیق بهتره یا وان های عریض؟
ممنون میشم اینهارم جواب بدین

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۲-۲۲, 11:30
قربانت میثم جان.در حد سواد و تجربه در خدمتم.
من فکر میکنم شما ناهایتا ۳ ماهه باید لارو هارو به سایز بازار برسونی..
تا جایی که من یلدم میاد باید برای هر سانت بدن ماهی یک لیتر در تظر بگیریم.
من فکر میکنم اگر سطح اب بیشتر باشه بهتره چون میزان تبادل اکسیژن هم بیشتر میشه ولی یه ارتفاع حداقل ۳۰ سانتی رو هم باید درنظر بگیری.
میخوای با بلوک و پلاستیک وان بزنی؟؟؟
یکی از دوستان این کار رو برای سایز افریقایی ها استفاده میکرد.

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۲۷, 22:40
قربانت میثم جان.در حد سواد و تجربه در خدمتم.
من فکر میکنم شما ناهایتا ۳ ماهه باید لارو هارو به سایز بازار برسونی..
تا جایی که من یلدم میاد باید برای هر سانت بدن ماهی یک لیتر در تظر بگیریم.
من فکر میکنم اگر سطح اب بیشتر باشه بهتره چون میزان تبادل اکسیژن هم بیشتر میشه ولی یه ارتفاع حداقل ۳۰ سانتی رو هم باید درنظر بگیری.
میخوای با بلوک و پلاستیک وان بزنی؟؟؟
یکی از دوستان این کار رو برای سایز افریقایی ها استفاده میکرد.

سلام علی جان
ممنون داداش از راهنمایی هات

نه علی جان احتمالا با اهن خودم یه اسکلت درست میکنم ، بعد چوب میزنم مثل یک جعبه در میارم و بعدشم داخلشو به احتمال خیلی زیاد بنر می ندازم،و ابش میکنم اینجوری هزینه ش خیلی پایین در میاد
بسازم ازش عکس میزارم ببینی علی جان