PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو درباره روش های مصرف عسل

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 20:52
سلام

خداکنه تاپیکو جای درستی زده باشم.

دوستان برای مصرف عسل چه راه هایی رو پیشنهاد میکنید.بخصوص شبها.

با کره که من شب نمیتونم بخورم.

تاحالا توی شیر گرم حل میکردم ولی یکم شیر گرم اذیتم میکنه و دنبال راه جدیدی میگردم.

چند شبه دارم فکر میکنم که چطوری عسل بزنم بر بدن به جایی نمیرسم.گفتم اینجا مطرح کنم شاید در شهرهای مختلف روش های بهتری باشه.

مرسی

mahdi3000
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 23:34
عسل رو توی آبگرم حل کن و چند قطره آبلیموی تازه بریز توش و بزن به بدن تا روحت تازه بشه

Nili
۱۳۹۲-۰۵-۳۰, 16:04
میشه با چای و دارچین یا زنجبیل خورد هم برای دستگاه گوارش خوبه هم بوی دهان و..

یا داخل شربت های خونگی کلن به جای شکر از عسل استفاده کنید

H.rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۳۰, 20:10
سلام اینجا دیدم کنجد رو با عسل مخلوط میکنن.کنجد رو بیشتر میریزند و عسل رو فقط به اندازه ای که باعث چسبندگیه کنجدها بشه.
مثلا واسه یک لیوان کنجد ، دو یا سه قاشق غذاخوری عسل کافیه.بعد به صورت توپهای کوچیک گلوله کنید و توی ظرف بگذارید و میل کنید.
میان وعده خوبیه.

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 19:34
میشه با چای و دارچین یا زنجبیل خورد هم برای دستگاه گوارش خوبه هم بوی دهان و..

یا داخل شربت های خونگی کلن به جای شکر از عسل استفاده کنید

منم شنیدم با چایی مخصوصا به جای شکر واسه دندون خوبه . شکر یه موادی داره که واسه دندون ضرر داره و هم باعث میشه یکی از خواص چایی که واسه دوندون خوب هست از بین بره ولی عسل اگه ریخته بشه تو چایی بجای شکر هم مفیده و هم خاصیت چایی از بین نمیره .

somijooon
۱۳۹۲-۰۶-۰۲, 13:17
عجب بحث شیرینی... یه روش خوشمزه و دلچسب هم اینه که یه کاسه کورن فلکس بگیری یه کم شیر بریزی روش بعدشم 2-3 قاشق عسل...عاااااااااااالی میشه

sharifi
۱۳۹۲-۰۶-۰۲, 18:28
عسل رو توی آبگرم حل کن و چند قطره آبلیموی تازه بریز توش و بزن به بدن تا روحت تازه بشه
این روش برای روزهای گرم محشره ، جلوی تشنگی و ضعف بدنی رو تا حد خیلی زیادی میگیره.
تو کوهنوردی از این عادات غذایی داشتن خیلی خوبه...

راحله
۱۳۹۲-۰۶-۰۴, 07:53
سلام اینجا دیدم کنجد رو با عسل مخلوط میکنن.کنجد رو بیشتر میریزند و عسل رو فقط به اندازه ای که باعث چسبندگیه کنجدها بشه.
مثلا واسه یک لیوان کنجد ، دو یا سه قاشق غذاخوری عسل کافیه.بعد به صورت توپهای کوچیک گلوله کنید و توی ظرف بگذارید و میل کنید.
میان وعده خوبیه.
همین جور دوست خوبمون گفتن این طرز تهیه بسیار عالیه منم خودم درست میکنم هر مغزی که دلت خواست رو بردار یه خورده تفت بده که مغزات بو بگیرن من خودم پسته و گردو و کنجد استفاده میکنم بعد میکوبیم تا نرم بشن خیلی کم عسل بریز در حدی بتونی توپک باهاشون درست کنی موندگاریش عالیه
میتونی اینم درست کنی برای صبحانه و عصرانه عالیه کار خودمه هفت مغز عسلی
آشپزی - هفت مغز عسلی (http://ashpazkade.blogfa.com/post/52)
یه شیوه دیگه هم بلدم اینه مغزاتو بعد از اینکه تفت دادی یه خورده نرمشون کنی بعد بریزی داخل شیر خنک با عسل شیرین کنی یه خورده روش پودر دارچین هم بپاش عالیه ها این خودش یه معجونه