PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عدم تعادل تگزاس و سوراخ در سر

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 17:27
سلام یکی از دوستان دو تا تکزاس داره که با هم در گیر شده بودن بعد اونهارو جدا کرده و یکیشون رو با فلاور باکس تو یک اکواریوم ۳۰۰ لیتری گذاشته که متاسفانه تو مسافرت بوده و فلاوه با تگزا درگیر شده و حالا به صورت وارونه شنا میکنه و مقداری شکمش ورم داره و یه سوراخی رو سرش کنار چشم داره و باله هاشم متاسفانه اسیب دیده ممنون میشم راهنمایی کنید

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 18:44
@
سلام یکی از دوستان دو تا تکزاس داره که با هم در گیر شده بودن بعد اونهارو جدا کرده و یکیشون رو با فلاور باکس تو یک اکواریوم ۳۰۰ لیتری گذاشته که متاسفانه تو مسافرت بوده و فلاوه با تگزا درگیر شده و حالا به صورت وارونه شنا میکنه و مقداری شکمش ورم داره و یه سوراخی رو سرش کنار چشم داره و باله هاشم متاسفانه اسیب دیده ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست من
شنای وارونه به معنی پاره شدهن کیسه هوای یا کیسه شنای ماهی هست و در صورتی که این اتفاق رخ داده باشه متاسفانه نمیشه برای ماهی کاری کرد.
در مورد سوراخ توی سرش هم بعید میدونم هگزامیتا باشه و احتمالا در اثر.درگیری به وجود اومده.
اما برای راهنمایی بهتر قراردادن عکس ضروری هست.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۰۹, 16:38
سلام اقای جلیلی

ماهی وارونه شنا میکنه توی کل تانک یا اینکه رفته گوشه تانک روی اب وارونه شده؟؟؟

سیفون و نمک هم حتما برای جلوگیری از عفونت ها انجام بشه.عکس بذارید خیلی بهتره

موفق باشید

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 10:53
سلام اقای جلیلی

ماهی وارونه شنا میکنه توی کل تانک یا اینکه رفته گوشه تانک روی اب وارونه شده؟؟؟

سیفون و نمک هم حتما برای جلوگیری از عفونت ها انجام بشه.عکس بذارید خیلی بهتره

موفق باشید

راستش علي جان اون بنده خدا قرار شد عكس بگيره متاسفانه نياورد

aligator
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 10:08
سلام
دوستان این که هگزامیتا نیست؟ هست؟
فعلأ دما رو بالا بردم و نمک اضافه کردم.نیاز به اضافه کردن دارو هست ؟

http://www.emruzi.com/upc.php?file=141819705892986_Untitled-1.jpg

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 10:12
سلام علی جان...
من عکسی نمیبینم ولی اگه مطمئنی که در اثر دعوا یا خراشیدگی به اجسام نیست درمان با مترو رو شروع کن.
اگه مترو از داروخونه دامپزشکی بگیری یه خورده قوی تره

aligator
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 10:15
حسن جان رفرش بزن ؛ عکس قابل مشاهدست!!!
تا حدی هم که میشد واضح گرفتم،ولی اگه نیاز به عکس بیشتر باشه بازم بگیرم ...
ممنون

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 10:30
یه چند وقتیه که عکسا برام قابل نمایش نیستن باید برم از کافی نت نگاه کنم!
این تگزاس توی تانک عمومیه؟ اگه هست بهتره جداش کنی چون دمای بالاتر و نمک بیشتر ممکنه برای ماهیای دیگه آزار دهنده باشه.
در ضمن کیفیت آب رو هم بالا نگه دار...

花 羅 漢
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 11:17
شک نکنید سوراخ در سر هست ،به نظر من استفاده مترو نیدازول همراه با پرزی کوانتل خیلی موثر هست ،بیماری کشنده ای نیست ولی ماهی رو بد هیکل میکنه ،و بی تعادل،،در هطول درمان غذا ندید،

aligator
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 12:19
ممنون بچه ها
ناصر جان
پرزی کوانتل انسانی دیگه؟
دز مصرف و دما و دوره رو میشه لطف کنی؟
این حیوونی رو 3روزه به تانک جدید منتقلش کردم و کنارش یه لوچ و یه کت بودن. برای اون 2 تا کاری لازم هست یا فقط از تگزاس جداشون کنم و درمانو شروع کنم؟
راسی هنوز عدم تعادل نداره و فقط این زخم توی سرشه ...
ممنون

花 羅 漢
۱۳۹۳-۰۹-۱۹, 12:32
مترونیداز،ل و پرزی کوانتل شرکت میرو لایف ،،،ولی شما از همین مترو انسانی استفاده کنید کافیه ،فقط هر روز تعویض اب کنید ،و متریال رو از سیستم خارج کنید ،چون کلان ،سیکل رو به هم میزنه ،دما رو ۳۲،،یک هفته