PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد ساخت بك گراند جهت آكواريوم

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 14:02
با سلام به دوستان عزير
من مي خواستم بر آكواريوم يكي از دوستان كه داراي ابعاد 180*40 و ارتفاع يك متر است و بيشتر در نظر داره كه تو آكواريوم فلاور نگه داري كنه يك بك گراند درست كنم كه چند تا گزينه در نظر دارم كه اگه دوستان لطف كنن راهنمايي كنن ممنون ميشم
گزينه اول استفاده از يونوليت كه روشو به صورت صخره اي درست كرده باشم
گزينه دوم استفاده از فوم برا دادن حجم هاي مختلف
گزينه سوم استفاده از نما هاي انتيك فايبر گلاس
نظر دوستان چيه

DarKfish
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 15:12
سلام عزیز،
اولی و دومی مشکل اساسی دارن و به نظرم نگهداریشون زیر آب کار خطرناکیه و اگر فشار رو درست مهار نکنی بلای جونت میشه.
رنگ آکرلیک و کلی مسائل خاص خودشو داره که بتونی رنگش کنی که زیر آب دووم بیاره و باید دست به هنر هم داشته باشی.
فوم هم اصلا طرحهای جالبی ازش در نمیاد.
کمپوزیت خیلی راحت تره و نقشهای قشنگی داره و خیلی راحت میتونی استفاده کنی بدون اینکه بخوای درگیر کاری بشی.
روشهای دست سازم زیاده تو سایتها، مثلا غار درست کردن با مرجان و سنگ پا! تا همین یونولیت و ...
موفق باشی

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 16:41
اگه مشکل قیمت نداشته باشی گزینه 3 برای آکواریوم خیلی مناسبه . رنگ اکرلیک اگه پایه آب باشه رنگش بعد چند باز شستشو ثابت میمونه . البته مهار کردن یونولیت تو آب خیلی سخته و بهتره که اکواریوم بر اساس بکگراند ساخته بشه و شرایط نگهداری یونولیت زمانی که اب توش ریخته میشه رو داشته باشه . یعنی مثلا بعد قرار دادن یونولیت پل ها زده بشن و یا از چند تکه مجزا استفاده کنی . در مورد رنگ امیزی هم به نظرم حق با امیر حسین هست و باید نمای قشنگی داشته باشه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 17:41
بهترین ، راحتترین و مقرون به صرفه ترین بک گراند 3 بعدی کومپوزیت های آماده هستند که در ساختمان و .... استفاده میشن

بزرگترین مشکلی که یونولیت داره شکل دهی مناسبش هست و با فوم هم اصلا موافق نیستم قابل کنترل نیست که چه شکلی ازش در میاد
من چند سال پیش یک بکگراند یونولیت ساختم که هنوز داره به خوبی توی تانک مالاوی کار میکنه ( اگر فرصتی پیش امد و آرایشگاهی که تانک رو براش درست کردم رفتم حتما عکس میگذارم)
اما به دردسرهاش نمیارزه
برای مهار کردنش توی تانک من پشتش رو به شیشه پشتی چسب کردم با چسب آکواریوم

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 20:36
ممنون دوستان عزیز در مورد سنگ انتیک به نظرتون مواد شیمایی تو اب پس نمی ده و مشکل پیش نمیاره و نمای کامپوزیت رو میشه تو اب کار کرد و چطوری حالت میگیره