PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه گفتو گو درباره ساختمان سالن تکثیر

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۱, 14:59
سلام دوستان

یکی از دوستان برای ساخت اصولی یک کارگاه ازم کمک خواسته و ان شالله میخوایم براش یه سالن حدودا 30 متری اصولی راه بندازیم.

حالا میخواستم نطر دوستان رو در مورد ساخت کلی بنا بدونم.اینکه از چ مصالحی استفاده بشه بهتره و اینکه نازک کاری داخل چطور باشه؟؟

این مسئله کلی رو در موردش بحث کنیم تا وارد جزئیات بشیم.

نطر خود من اینه که کل بنا اجری ساخته بشه ( اجر سبک ) و برای نازک کاری داخلش هم از سیمان سفید و یا در صورت امکان کاشی استفاده بشه.

ارتفاع سالن هم بیشتر از 2.5 نشه و فقط در بالای سالن پنجره هایی با ابعاد 1 در 30 در دو بعد از سالن بخوره تا نور مستقیمی وارد سالن نشه.

دوستان اگه در مورد نقشه کلی سالن هم نظر یا ایده ای دان خوشحال میشم کمک کنن.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۱, 21:07
بستگی به میزان هزینه ای که در نظر داره ، ابعاد و متراژ زمین و بقیه امکانات داره

اگر بخوای اصلی کار بشه همه دیوار ها باید با بلوکهای لیکا ( عایق حرارتی ) ساخته بشه و سقف تیرجه باشه و با بلوک سقفی لیکا حدفاصل ها پر بشه و بتن ریزی کنند
کف و دیوارها حتما باید سرامیک بشه ( کاشی به هیچ وجه ) سرامیکی انتخاب کنید که نقش دار باشه و امکان لیز خوردن کمتری ایجاد کنه
شیب ملایم کف سالن باید به وسط باشه و در وسط هر چند متر کفشور تعبیه بشه ( با در نظر گرفتن سیفون کامل )
سیستم برق کشی و آب رسانی هم طراحی خاص خودش رو داره سنسورهای آن و آف تنظیم مقدار نور سیستم متمرکز سیفون و دپو و .....
توصیه میکنم اگر قرار اصولی کار بشه حتما و حتما کسی سالن رو طراحی کنه میلیمتر به میلیمترش رو
در غیر این صورت که فرقی زیاد نمیکنه که چطور ساخته بشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۲, 20:39
ممنون حامد جان.بلوکای لیکا همین بلوک سیمانی معمولیاست دیگه درسته؟؟؟اینا::

http://emruzi.com/up/uploads/13782279253471.jpg (http://emruzi.com/up/)

چرا دیوارها کاشی نشه و سرامیک باشه؟؟؟ از نطر جنسی که فرقی نمیکنن اخه فقط یادمه که سرامیک ضخیمتر بود.کف سیمانی باشه و برای مثلا 224 متر 2 تا کف شو در نطر بگیریم خوبه؟؟؟

فعلا در مورد ساختمان و نقشش میخوام به یه نتیجه خوب برسم تا بعد برم تو جزئیات.

در مورد پنجره ها چی؟؟اون چیزی که گفتم خوبه؟؟؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۱۲, 20:51
سلام دوستان

حامد جان نظرتون در مورد استفاده از این
یونولیتها که تو ساختمان سازی استفاده میشه چی هست؟
هم عایقه هم صداگیر وهم سبک که برای سقف تو آپارتمانها خیلی داره استفاده میشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۲, 21:12
سلام دوستان

حامد جان نظرتون در مورد استفاده از این
یونولیتها که تو ساختمان سازی استفاده میشه چی هست؟
هم عایقه هم صداگیر وهم سبک که برای سقف تو آپارتمانها خیلی داره استفاده میشه

رضا جان برای استفاده از اونها باید اسکلت با قوطی بزنن که خیلی زود زنگ میزنه و میپوسه.

--------- ادغام پست ------------

اگه برای ابرو کف اینجوری باشه خوبه؟؟؟

شیبه ملایمی به طرف خط قرمز باشه که وسط سالن هستش و جهت اب با فلش های ابی نشون داده شده و اون نقطه سیاه ها هم چاه خروجی هستش.

http://emruzi.com/up/uploads/137822999789621.png (http://emruzi.com/up/)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۱۲, 22:39
رضا جان برای استفاده از اونها باید اسکلت با قوطی بزنن که خیلی زود زنگ میزنه و میپوسه.--------- ادغام پست ------------اگه برای ابرو کف اینجوری باشه خوبه؟؟؟شیبه ملایمی به طرف خط قرمز باشه که وسط سالن هستش و جهت اب با فلش های ابی نشون داده شده و اون نقطه سیاه ها هم چاه خروجی هستش.http://emruzi.com/up/uploads/137822999789621.png (http://emruzi.com/up/)نه اتفاقا علی جان اینجا از میلگرد و سیمان استفاده میشه برای ستون که دورش رو سیمان میپوشونه برای سقف هم که به جای آجر استفاده میشه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۲, 23:38
یونولیت و 3d پنل خوبه اما بلوک لیکا استحکام به مراتب بیشتری داره

نه علی جان ، بلوک لیکا شکل همین بلوکها رو داره اما جای شن و خورده سنگ پوکه معدنی با قطر مشخص با سیمان مخلوط میشه

2 تا کفشور خیلی کمه
لوله که داره از سراسر کف میره خرجش یک سه راهی 45 درجه و یک سیفون هست برای هر کفشور
اینطوری شیب دهی هم راحتتره و قتی کفشور ها بیشتر باشه

به ازای هر 2-3 متر طول یک کفشور

پنجره ها اگر حالت اصولی رو حساب کنید باید upvc باشند و با شیشه مات کار بشه
کاشی معمولا لیزتر از سرامیک هست سطح لعاب دارش و برای کف به هیچ وجه مناسب نیست ، مگر اینکه بخوای هر چند وقت یکبار دست و پا کچ بگیری

فرق عمده کاشی و سرامیک در نوع گل کار شده و درجه پخت هست که درجه پخت سرامیک خیلی بالاتر از کاشی هست و استحکام بیشتری داره

اگر دوستت بخواد میتونم با هماهنگی مهندس معماری یک نقشه کامل و تدوین شده تحویل بدم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 13:17
ممنون حامد جان

حالا من این هفته برم ببینم چیکارست این بنده خدا و چه مقدار میخواد هزینه کنه.

حامد مگه سالن خودت رو با همین سازه های یونولیتی درست نکرده بودی که گفتی مشکل پوسیدگی داره؟؟؟

رضا جان اینجا هم اول اسکلت رو با میلگرد و قوطی میزنن و بعد روشو سیمان میزنن.سقف رو هم تیرچه بلوک میندازن که توش میلگرد داره و بعد از این یونولیت ها میذارن.

به نظر خود من هم روش خوبی هستش برای ساخت ساختمان سالن ولی من نگران قسمت های فلزی استفاده شده در سازه هستم.فکر میکنم حتی اگه خوب ضد زنگ بخوره و زیر سیمان هم باشه بازم به زودی پوسیده میشه.

حالا باید ببینیم فرق هزینه ساخت با بلوک لیکا و این سازه های سبک چه مقدار هستش.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 23:51
علی جان بلاخره همین دو مدل ستون و پل رو داریم یا آهن یا اینها که هردو هم از جنس آهن هستند حالا جایگزین به نظر شما چی میتونه باشه؟خوشحال میشم اگر امکان داره من هم در جریان بگذارید شاید به دردمون خورد آخه من اینجا هرچی سالن دیدم از همین مصالح معمولی ساخته شده...

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 23:55
فراموش کردم بگم

استفاده از مصالح فلزی ( میلگرد هم در بتن استفاده میشه ) هیچ مانعی نداره
بعد از ساخت اسکلت و دیوارها و قبل از سرامیک کاری باید دیوارها به ارتفاع 1.5 متر و کل کف ایزوگام بشه و بعد عملیات ساخت ادامه پیدا کنه

کل رطوبتی که میتونه به استحکام بنا صدمه وارد کنه از این نواحی هست که گفتم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 11:59
سلام

خب حامد جان اگه اینجوری باشه که همین ساختمان هایی که به روش سبک سازی با یونولیت ساخته میشن خیلی خوبن.هم عایق هستن و هم روی قسمت های فلزی رو سیمان پوشونده .

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 14:49
همه سازهها روی قسمت فلزی رو سیمان میپوشونه ، حتی اسکلت فلزها رو
3d پنل یک تکنولوژی منقرض شده هست این تکنولوژی در اصل ICF بوده که ما ایرانی ها بر عکسش کردیم
ICF بتن بین دیواره یونولیتی قرار میگیره و در واقع یک بلوک بزرگ از جنس یونولیت با تکیه گاه میلگرد و آلموتور پر از بتن میشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 20:44
ممنون حامد جان
من یکم نفهمیدم

خب حالا به نظرت این سازه های سبک که با یونولیت میسازن برای ساخت سالن خوبه یا نه!!!

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 22:04
نه علی جان به نظر من ساندویچ پنل فقط به درد آپارتمانهای طبقه اول به بعد میخوره که حتما هم نیاز به کارکردن نما دارند
کلا آخرین انتخاب هست

از گزینه ها حذفش کن بدرد کار شما فقط و فقط بلوک سبک لیکا میخوره که در ساختمانی با اساس شناژ کار بشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۵, 19:00
خیلی ممنون حامد جان

خب بریم سراغ ارتفاع ساختمان و اندازه پنجره ها.

به نظر خودم ارتفاع 3 متر میتونه ارتفاع خوبی باشه و اینجوری سالن هم در زمستون زودتر و بهتر گرم میشه.

برای پنجره ها هم فکر میکنم اگه در دو بعد از ساختمان که جا داره اینجایی که میسازنش پنجره زده بشه خوبه.

پنجره هارونزدیک به سقف با ابعاد 1 متر در 40 سانت ( قد پنجره 40 باشه) فکر میکنم زده بشه مناسب باشه و شیشه مات هم براشون بزنیم و جنس در و پنجره ها هم از

الومینیوم باشه برای جلوگیری از زنگ زدن.

نظر دوستان چیه خوبه اینایی که پیشنهاد دادم؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۶, 00:19
در و پنجره upvc

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۶, 15:39
خب پس به نظر مواردی که در پست قبلی گفتم خوب بود فقط در و پمجره هارو جنسشون میشه یو پی وی سی . از نطر هزینه کسی اطلاعای داره گه چقدر تفاوت داره با الومینیوم؟؟؟

برای نور به نطرتون چنتا جای لامپ در نطر گرفته بشه برای 30 متر؟؟؟ 4 تا خوبه؟؟؟ بعد از چه نوع لامپ یا مهتابی استفاده بشه بهتره؟؟؟

مرسی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۶, 20:43
تقریبا 2 تا 3 برابر ممکنه بشه ، نور بر اساس متراژ هر 4 متر مربع یک لامپ کم مصرف

thosein
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 13:25
با سلام

از اونجایی که احداث بنا در زمین های خارج از بافت شهری تقریبا غیر ممکن هستش . میخواستم بدونم ایا امکانش هست از سازه های گلخانه ای برای این کار استفاده کرد ؟

از اونجا که سالن های تکثیر بزرگ نیاز به اب زیادی دارن نزدیک چاههای اب کشاورزی به این مقدار اب دسترسی اسونتری هست و تغییر کاربری واحداث ساختمان در زمین کشاورزی تقریبا غیر ممکن هست . ولی سازه های گلخانه ای مورد قانونی ندارن و به راحتی میشه احداش کرد .

ahmadahmadi
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 23:20
با سلام

از اونجایی که احداث بنا در زمین های خارج از بافت شهری تقریبا غیر ممکن هستش . میخواستم بدونم ایا امکانش هست از سازه های گلخانه ای برای این کار استفاده کرد ؟

از اونجا که سالن های تکثیر بزرگ نیاز به اب زیادی دارن نزدیک چاههای اب کشاورزی به این مقدار اب دسترسی اسونتری هست و تغییر کاربری واحداث ساختمان در زمین کشاورزی تقریبا غیر ممکن هست . ولی سازه های گلخانه ای مورد قانونی ندارن و به راحتی میشه احداش کرد .

سلام
دوستان عزیز در مورد فرموده دوستمون واسه منم یه سئوال پیپش اومده ، سازه های گلخانه ای رو دیدم استفاده میکنن ولی میخواستم بدونم این سازه ها با چی پوشیده میشه که تلفات دمایی بسیار کمی داره چون خودم داخلش رفتم توی تابستون که از گزما نمیشه داخلش دوام آورد توی زمستونم راحت دمای بالا رو حفظ میکنه ؟؟؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 23:51
با سلام

سلام
دوستان عزیز در مورد فرموده دوستمون واسه منم یه سئوال پیپش اومده ، سازه های گلخانه ای رو دیدم استفاده میکنن ولی میخواستم بدونم این سازه ها با چی پوشیده میشه که تلفات دمایی بسیار کمی داره چون خودم داخلش رفتم توی تابستون که از گزما نمیشه داخلش دوام آورد توی زمستونم راحت دمای بالا رو حفظ میکنه ؟؟؟؟؟
ببینید دوستان
همه چیز بستگی به آب و هوای منطقه مورد نظر داره
مناطقی که استفاده از سازه های گلخانه ای برای زمستون و برای مقاصد کشاورزی جواب داده قطعا برای سالن هم میشه استفاده کرد فقط مصرف انرژی بالاتری لازم هست و ایجاد حالت سایه ( با رنگ کردن یا .... ) برای جلوگیری از جلبک زدن تانکها
در تابستان هم باید تهویه انجام بشه
یک کلیپ سال گذشته آپ کردم در سایت که متاسفانه دقیقا نمیدونم کدوم تاپیک بود و از سازه های گلخانه برای سالن استفاده شده بود

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 23:53
ببینید دوستان
همه چیز بستگی به آب و هوای منطقه مورد نظر داره
مناطقی که استفاده از سازه های گلخانه ای برای زمستون و برای مقاصد کشاورزی جواب داده قطعا برای سالن هم میشه استفاده کرد فقط مصرف انرژی بالاتری لازم هست و ایجاد حالت سایه ( با رنگ کردن یا .... ) برای جلوگیری از جلبک زدن تانکها
در تابستان هم باید تهویه انجام بشه
یک کلیپ سال گذشته آپ کردم در سایت که متاسفانه دقیقا نمیدونم کدوم تاپیک بود و از سازه های گلخانه برای سالن استفاده شده بود

سالن تکثیر ایران آکواریوم در شیراز از همین سازه های گلخانه ای استفاده کرده

ahmadahmadi
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 00:07
دوستان ممنون از توضیحاتتون
ولی میشه بگید جنس پوشش این سازه ها از چی هست معمولا و برای کارکرد بهتر یعنی تلفات دمایی کمتر چه جنسی مورد استفاده قرار میگیره؟؟؟

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 00:35
دوستان ممنون از توضیحاتتون
ولی میشه بگید جنس پوشش این سازه ها از چی هست معمولا و برای کارکرد بهتر یعنی تلفات دمایی کمتر چه جنسی مورد استفاده قرار میگیره؟؟؟

جنس سازه های گلخانه ای از نایلون است

ahmadahmadi
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 00:55
جنس سازه های گلخانه ای از نایلون است

نظرت راجع به پلی کربنات چیه ؟
کارایی بهتری نسبت به نایلون نداره؟؟؟

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 13:44
نظرت راجع به پلی کربنات چیه ؟
کارایی بهتری نسبت به نایلون نداره؟؟؟

نایلون ارزان تر است ولی پلی کربنات خیلی گران تره.
از یکی دوستان شنیدم می گفت یک سالن در اصفهان رفته که برای پوشش دیواره و سقف از پلی کربنات استفاده کرده.

اگر من بودم همان نایلون استفاده می کردم ، چون خیلی ارزان تر هستش.
اگر هم تمایل به استفاده  از پلی کربنات داشتید بهتر است از نوع سفید مات آن استفاده کنید.

اگر منظور شما از پلی کربنات تصاویر زیر است.
http://emruzi.com/up/do.php?img=9864 (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/do.php?img=9865 (http://emruzi.com/up/)

ahmadahmadi
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 20:03
نایلون ارزان تر است ولی پلی کربنات خیلی گران تره.
از یکی دوستان شنیدم می گفت یک سالن در اصفهان رفته که برای پوشش دیواره و سقف از پلی کربنات استفاده کرده.

اگر من بودم همان نایلون استفاده می کردم ، چون خیلی ارزان تر هستش.
اگر هم تمایل به استفاده از پلی کربنات داشتید بهتر است از نوع سفید مات آن استفاده کنید.

اگر منظور شما از پلی کربنات تصاویر زیر است.
http://emruzi.com/up/do.php?img=9864 (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/do.php?img=9865 (http://emruzi.com/up/)

آره منظورم همین بود
ولی میزان تلفات دمایی و عمر مد نظر منه ، درسته خیلی گرونتر در میاد ولی عمر خیلی بیشتری نسبت نایلون داره و فک کنم تلفات دمایی کمتری هم داره که به مرور زمان فک کنم بصرفه تر باشه

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 15:55
آره منظورم همین بود
ولی میزان تلفات دمایی و عمر مد نظر منه ، درسته خیلی گرونتر در میاد ولی عمر خیلی بیشتری نسبت نایلون داره و فک کنم تلفات دمایی کمتری هم داره که به مرور زمان فک کنم بصرفه تر باشه

من خودم برای نگه داشتن بهتر دمای سالن در زمستان از بیرون پشت پنجره ها را با نایلن می بستم ولی بعضی از اونها که خراب شده بود.
در مورد قیمتش کمی تحقیق کنید و حساب کتاب کنید که چند میشه.
در بعضی از سالن ها را که رفتم برای دیوار و سقف سالن ها جنس هایی استفاده کرده بودند که اسم اونها را بلد نیستم.

b.pakray
۱۳۹۳-۱۱-۰۱, 11:35
سلام به دوستان امروزی

خواستم در خصوص ساخت یک سالن 150 متری نظر دوستان بدونم

1 - برای ساخت دیوار چه مصالح پیشنهاد میکنید که هم مناسب کار باشن و هم در عین استحکام از نظر هزینه به صرفه باشن

2 - یکی از دوستان در خصوص سقف ساندویچ پنل پیشنهاد دادن. کسی از دوستان اطلاعی در خصوص این ساندویچ ها داره؟ ازنظر امنیت و استحکام و قیمت مناسب هستن؟

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1421829579595961_09833.pnghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1421829579558073_159139-BigPic.jpg

3 - بدلیل هزینه بالا برای سرامیک دیوارهای داخلی موقتا تصمیم دارم از سیمان سفید استفاده کنم که فصل تابستون توی خنک کردن فضا موثر باشه که البته یکی از گزینه های دیگه کارتن پلاسته ؟ به نظر دوستان کدوم مناسبتره؟

4 - توی سالن تصمیم دارم تعدادی حوضچه قرار بدم . برای حوضچه ها سه گزینه مد نظرمه 1 - وان های پلاستیکی / 2 - ساخت حوضچه با کاشی و سرامیک / 3 - ساخت حوضچه با بلوک و سیمان سفید . از نظر کارایی بهتر و هزینه کدوم پیشنهاد میدین؟

5 - قرار دادن پنجره ضرورتی داره و الزامیه؟ چون با توجه به موقعیت مکان سالن از لحاظ امنیتی قرار دادن پنجره کنسل کردیم :48::34::256:

6 - برای تعداد 400 الی 500 مخزن چه پمپ مرکزی پیشنهاد میدین ؟ مارک و قدرت

7 - برای سیستم لوله کشی جنس و لوازم خاص نیاز هست ؟

8 - ارتفاع سالن تا سقف برای کنترل و تنظیم بهتر دما 2 متر و نیم در نظر گرفتم .

9 - توی سالن تصمیم دارم 2 اتاق کوچیک قرار بدم که یکی برای قرار دادن پمپ هوا . دستگاه تصفیه آب . کولر و .... در نظر گرفته شده و یکی برای استراحت. برای دیوار های اتاق نیازه از مصالح دیواره ای طرفین ساختمان استفاده کنم/؟ گزینه که کم خرج تر مثل کارتن پلاست قابل استفادس؟

10 - در آخر قسمت مهم این طرح. به نظر دوستان ساخت همچین سالنی تقریبا چقدر هزینه برمیداره؟:)^^::148::Worried:

ببخشید سوالات زیاد شد فعلا همینا یادم اومد.:Whew!: با تشکر

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۴, 12:14
سلام به دوستان امروزی

خواستم در خصوص ساخت یک سالن 150 متری نظر دوستان بدونم

1 - برای ساخت دیوار چه مصالح پیشنهاد میکنید که هم مناسب کار باشن و هم در عین استحکام از نظر هزینه به صرفه باشن
2 - یکی از دوستان در خصوص سقف ساندویچ پنل پیشنهاد دادن. کسی از دوستان اطلاعی در خصوص این ساندویچ ها داره؟ ازنظر امنیت و استحکام و قیمت مناسب هستن؟
3 - بدلیل هزینه بالا برای سرامیک دیوارهای داخلی موقتا تصمیم دارم از سیمان سفید استفاده کنم که فصل تابستون توی خنک کردن فضا موثر باشه که البته یکی از گزینه های دیگه کارتن پلاسته ؟ به نظر دوستان کدوم مناسبتره؟
4 - توی سالن تصمیم دارم تعدادی حوضچه قرار بدم . برای حوضچه ها سه گزینه مد نظرمه 1 - وان های پلاستیکی / 2 - ساخت حوضچه با کاشی و سرامیک / 3 - ساخت حوضچه با بلوک و سیمان سفید . از نظر کارایی بهتر و هزینه کدوم پیشنهاد میدین؟
5 - قرار دادن پنجره ضرورتی داره و الزامیه؟ چون با توجه به موقعیت مکان سالن از لحاظ امنیتی قرار دادن پنجره کنسل کردیم :48::34::256:
6 - برای تعداد 400 الی 500 مخزن چه پمپ مرکزی پیشنهاد میدین ؟ مارک و قدرت
7 - برای سیستم لوله کشی جنس و لوازم خاص نیاز هست ؟
8 - ارتفاع سالن تا سقف برای کنترل و تنظیم بهتر دما 2 متر و نیم در نظر گرفتم .
9 - توی سالن تصمیم دارم 2 اتاق کوچیک قرار بدم که یکی برای قرار دادن پمپ هوا . دستگاه تصفیه آب . کولر و .... در نظر گرفته شده و یکی برای استراحت. برای دیوار های اتاق نیازه از مصالح دیواره ای طرفین ساختمان استفاده کنم/؟ گزینه که کم خرج تر مثل کارتن پلاست قابل استفادس؟
10 - در آخر قسمت مهم این طرح. به نظر دوستان ساخت همچین سالنی تقریبا چقدر هزینه برمیداره؟:)^^::148::Worried:
ببخشید سوالات زیاد شد فعلا همینا یادم اومد.:Whew!: با تشکر

سلام

- همونطور که خصوصی هم بهت گفت بهترین مصالح برای اجرای سفت کاری دیوارهای سالن بلوک سبک لیکا هست که شرکتهای مختلفی البته الان تولید میکنند
- کلیه سازه های سقفی ، که باعث قرار گیری و مجاورت آهن الات با هوای سالن بشه مردوده ظرف 4 سال به پوسیدگی 60% میرسه
- سیمان معمولی به دلیل منافذی که داره میتونه منبع قارچ و انواع بیماری ها بشه و سیمان سفید هم که به شکل پلاستر استفاده میشه در مجاورت رطوبت شوره میزنه و ریزش داره

- با یک محاسبه سر انگشتی متوجه میشی مقرون به صرفه هم نخواهد بود به ترتیبی که شما برای هر متر مربع پلاستر سیمان سفید باید حدود 7-8 هزارتومن با مصالح و اجرت هزینه کنی و دوباره چند سال بعد مجبور به کاشی یا سرامیک کردن هستی که الان با هزینه حدودی متری 14-15 تومن میتونی انجامش بدی
میشه از یک کاشی با ابعاد 30*90 درجه 2 استفاده کنی که هم ارزوتر بشه و هم سریعتر کار پیش بره

این جمله من رو یادت باشه ؛ حتما و قطعا از هر هزینه ای که توی احداث سالن بخوای بزنی بعدا با پشیمانی روبرو میشی

- پیشنهاد من حوضچه پلی اتیلن هست

- بله قطعا پنجره برای سالن لازمه ، در بالاترین ارتفاع و زیر سقف همونطور که در مقاله ساخت سالن تکثیر گفتم
نرده تعبیه کنید و از پنجره با ارتفاع 50 سانت آلومینیومی یا upvc استفاده کنید

- تعداد مخزن به تنهایی نمیتونه نوع پمپ رو مشخص کنه باید لیتراژ مخزن ها رو مشخص بشه تا دمش و لیتر بر دقیقه ای که هوا لازم دارند محاسبه و از طرفی نقشه چینش ردیفهای تانک و لوله هوا رسانی ( که هر قدر مسیر کوتاهتری طراحی بشه با اتلاف و مقاومت کمتر مسلما بهتر خواهد بود ) قدرت نهایی پمپها رو مشخص میکنه ولی اگر تقریبی بخوام جوابت رو بدم با دو بلور هایلا 600 که قیمتش رو دقیق نمیدونم باید حدود 650 تومن باشه کارت رو راه میندازه
اگر محل ساخت سالن گاز شهری داره که میتونی یک ژنراتور برق با مصرف گاز شهری که وقت قطع برق اتوماتیک روشن میشه که قطعی خوزستان زیاد هست تهیه کنی اگر نه باید بنزینی تهیه بشه
- بله برای سیستم لوله کشی از لوله pvc و لوله سفید upvc و بسته به نیاز جاهای مختلف با سایز بندی متفاوت و تبدیلها و .... استفاده میشه

- ارتفاع 2.5 برای اهواز کمه فصل کرما مشکل ساز میشه ضمن اینکه برای طراحی سیستم هم این ارتفاع مشکل ساز خواهد بود
پیشنهاد من 3 متر هست

- به هیچ وجه حتی قسمت تاسیسات و اتاق استراحت باید از شیوه دیوار دوجداره که قطرش 16 سانت میشه برای عایق صدا استفاده بشه

- به نظر من ساخت اصولی این بنا به تنهایی حدود 16 تومن حالا کمی بالا یا پایینتر برات هزینه داره
خود سالن هم با احتساب 500 تانک که البته جا دادن این تعداد در این متراژ اصلا استاندارد نیست و به مشکل میخوری
این متراژ سالن به نظر من برای 200 تا250 تانک 1 متری مناسب هست
هر تانک رو اگر .1.5 متر شیشه 6 میل و 1 چسب حساب کنیم چیزی حدود 30 تومن (با خرید عمده شیشه و چسب ) که اگر 250 تا تانک بخوای بگذاری 7.5 قیمت تانکهات میشه

پایه ها ، لوله کشی ، مخازن ، تاسیسات و ... هم کمتر از همین حدود مبلغ نخواهد شد

hasoo
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 11:41
سلام دوستان
ابعاد یه زمین رو با شکل براتون میذارم! میخوام نظر خواهی کنم در مورد اجرای ساختمان و نقشه اش.
دوستان با رسم شکل برام توضیح بدن
توضیح: این زمین از سمت جنوب، غرب و قسمتی از شمال به زمین های مجاور میخوره که به عبارتی از این سمت ها محصور هست.
این نکته رو هم اضافه کنم یه جورایی میشه سمت جنوب و غرب رو زیر سقف پنجره واسه روشنایی به کار برد.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1443949882588798_zamin.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:03
سلام دوستان
ابعاد یه زمین رو با شکل براتون میذارم! میخوام نظر خواهی کنم در مورد اجرای ساختمان و نقشه اش.
دوستان با رسم شکل برام توضیح بدن
توضیح: این زمین از سمت جنوب، غرب و قسمتی از شمال به زمین های مجاور میخوره که به عبارتی از این سمت ها محصور هست.
این نکته رو هم اضافه کنم یه جورایی میشه سمت جنوب و غرب رو زیر سقف پنجره واسه روشنایی به کار برد.

پس معبر زمین از طرف شرق میشه درسته ؟

hasoo
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:22
پس معبر زمین از طرف شرق میشه درسته ؟
شرق کلا بازه و میشه
از شمال شرق هم میشه ولی به نظرم از شرق بشه بهتره چون قسمت شرقش باز جلوش یه زمین به همین مساحته که مال خودمونه فی الحال برنامه ریزیم روی این قسمت هست.
نکته: این شمال و جنوب و شرق و غرب حدودی هست! مثلا شمال که زدم متمایل به شمال شرقه و همین جور اضلاع دیگرش

Rezaei
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:24
من یه نقشه شماتیک برات میکشم و خصوصی میدم بهت البته بر اساس کل زمین
دیگه فاز بندی که مد نظرت بود رو خودت باید هدف گذاری کنی

به مرحله جدی تر که رسید انشالله با پسرخالم که مهندس معمار هست با هم میریم زمین رو میبینیم و طرحت رو کامل میکنیم

hasoo
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:31
من یه نقشه شماتیک برات میکشم و خصوصی میدم بهت البته بر اساس کل زمین
دیگه فاز بندی که مد نظرت بود رو خودت باید هدف گذاری کنی

به مرحله جدی تر که رسید انشالله با پسرخالم که مهندس معمار هست با هم میریم زمین رو میبینیم و طرحت رو کامل میکنیم
ممنون حامد جان
فعلا فاز یک:^_^: که ابعاد زمین رو دادم مد نظرم هست تا بعد ببینم چی پیش میاد.

حالا بحث بعدیم در مورد سازه هست!؟
نکته: با توجه به زلزله خیز بودن منطقه، باید سازه ای استفاده بشه که سنگ و بلوک و آجر و... داخلش به کار نره و از لحاظ قیمتی به صرفه باشه، البته عایق حرارتی هم باشه(به دلیل زمستون سرد منطقه)
نظرتون چیه؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:41
ممنون حامد جان
فعلا فاز یک:^_^: که ابعاد زمین رو دادم مد نظرم هست تا بعد ببینم چی پیش میاد.

حالا بحث بعدیم در مورد سازه هست!؟
نکته: با توجه به زلزله خیز بودن منطقه، باید سازه ای استفاده بشه که سنگ و بلوک و آجر و... داخلش به کار نره و از لحاظ قیمتی به صرفه باشه، البته عایق حرارتی هم باشه(به دلیل زمستون سرد منطقه)
نظرتون چیه؟
حسن جان سازه های یونولیت 3d ژنل برای سقف و دیوار میتونی استفاده کنی
اگر هم بخوای زیاد روی زلزله حساسیت بخرج بدی که کلا دیوارها رو میتونی آرموتور ببندی و بتن ریزی بشه
یک سازه دیگه هم هست به اسم icf که بلوک یونولیتی هست و وسطش با بتن پر میشه اما قیمتش یک مقدار بالاست
سرچ کنی میتونی ببینی

همه چیز بستگی به هزینه کرد داره

hasoo
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:51
حسن جان سازه های یونولیت 3d ژنل برای سقف و دیوار میتونی استفاده کنی
اگر هم بخوای زیاد روی زلزله حساسیت بخرج بدی که کلا دیوارها رو میتونی آرموتور ببندی و بتن ریزی بشه
یک سازه دیگه هم هست به اسم icf که بلوک یونولیتی هست و وسطش با بتن پر میشه اما قیمتش یک مقدار بالاست
سرچ کنی میتونی ببینی

همه چیز بستگی به هزینه کرد داره
ممنون نگاه میکنم حتما
بتن رو که نه! میخوام کاملا سبک باشه و بدون ریختن.
نظر خودم روی یونولیک 3d هست. این عایق سرما و گرما هست؟
همون جور که میدونی میخوام چیزی باشه که خوب باشه و در عین حال مسایل مالی هم رعایت بشه

Rezaei
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 12:55
هر کدومش معایب و محاسنی داره

مثلا 3dپنل : سبکه ، پیشرفت سریع کار داره قیمتش مقرون به صرفه هست
اما
اما عیب بزرگش عدم مقاومت در برابر آتش سوزیه

شما وقتی فنداسیون حسابشده بریزی ( که باید حتما بریزی ) مصالح تیغه اگر از بلوک سبک لیکا استفاده بشه هم برای سقفی و هم برای دیواری
به نظر من از همه نظر بهینه ست

hasoo
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 13:01
هر کدومش معایب و محاسنی داره

مثلا 3dپنل : سبکه ، پیشرفت سریع کار داره قیمتش مقرون به صرفه هست
اما
اما عیب بزرگش عدم مقاومت در برابر آتش سوزیه

شما وقتی فنداسیون حسابشده بریزی ( که باید حتما بریزی ) مصالح تیغه اگر از بلوک سبک لیکا استفاده بشه هم برای سقفی و هم برای دیواری
به نظر من از همه نظر بهینه ست
قطعا همین جوری هست که میگید.
چون واقعا از این مسئله واهمه دارم واسه همین میخوام سازه ای که پیاده میکنم بدون هیچ آجر و بلوکی باشه.
(حالا بحث آکواروما و محکم کردنشون بعدا)
و از طرفی میشه به قول شما بتنی ساخت ولی هزینش زیاد میشه.
فعال به همین جا بسنده می کنیم تا مراحل بعدی که باز به بحث پیرامون این موضوع بپردازم و مزاحم شم>3

Rezaei
۱۳۹۴-۰۷-۱۲, 13:07
قطعا همین جوری هست که میگید.
چون واقعا از این مسئله واهمه دارم واسه همین میخوام سازه ای که پیاده میکنم بدون هیچ آجر و بلوکی باشه.
(حالا بحث آکواروما و محکم کردنشون بعدا)
و از طرفی میشه به قول شما بتنی ساخت ولی هزینش زیاد میشه.
فعال به همین جا بسنده می کنیم تا مراحل بعدی که باز به بحث پیرامون این موضوع بپردازم و مزاحم شم>3
حسن جا حساسیت خوبه اما بی موردش باعث اتلاف هزینه میشه
انشالله وقت اجرا مطمئن میشی که مورد نداره بعد اجرا میشه