PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتوگو درباره تنظیمات دوربین جهت عکاسی از سوژه های متحرک

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۱, 15:28
سلام دوستان

من همیشه با عکاسی از سوژه های متحرک مشکل داشتم.مثلا در عکاسی از ماهی ها باید تعداد خیلی زیادی عکس میگرفتم و بیشتر عکس ها کشیده و تار میشدن.

فکر میکردم مشکل از دوربین باشه ولی چند روز پیش یکی از دوستان دوربین خوبی اورده بودن تا از ماهی ها عکس بگیریم ولی بازم این مشکل رو داشتیم.

حالا میخواستم ببینم در اینجور مواقع باید تنظیمات دوربین چطور باشه تا عکس ها تار و کشیده نشوند.

ممنون

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۶-۱۱, 16:25
سلام علی جان . یا دوربین خیلی باید حرفه ای باشه و یا اینکه تو قسمت تنظیمات روی پیش فرض مخصوص ورزشی بذاری - sport

ولی هر چقد هم که این کار رو بکنی باز هم همین مشکل رو داری و باید چندین عکس از ماهی بگیری تا خوب بیرون بیاد .

به نظر من و کاری که خودم میکنم . اگه عکس ماهی هامو دیده باشی

1) اولا چندتا عکس بگیری تا یکیش خوب در بیاد و یا اینکه ماهی ثابت بمونه بعد عکس بگیری که سخته

2) دوربین رو حالت ورزش تنظیم بشه - البته به فرم دوربین هم بستگی داره

3) از روش عکس پیاپی که خود دوربین داره و پشت هم میگیره ( که میتونه بین 3 تا 10 و شایدم بیشتر باشه) استفاده کنی و دوربین به صورت خودکار چندتا عکس بگیره که همه ی دوربین ها این گزینه رو دارن .

من خودم پیش اومده که حدود 10- 15 تا عکس گرفتم و چندتاشو انتخاب کردم . ولی دوربین هر چه حرفه ای تر باشه راحت تره . بعضی وقتا هم میتونی از دور عکس بگیری که ماهی ها نترسن و یا از نور فلش فرار نکنن و یا نور فلش رو قط کنی و نور مصنوعی بذاری و بعد زوم کنی . حالا زوم میتونه رو خود دوربین باشه و یا بعد نرم افزاری درست کنی .

زیاد تو عکاسی وارد نیستم ولی چون علاقه دارم اینا تجربه ی من بود . هر دوربینی هم یه قلقی داره که باید دستت بیاد .

روش بهتری پیدا کردی به ما هم بگو

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۱, 16:35
ممنون حمزه جان.

اینجور که من خوندن هرچی iso دوربین رو هم بیشتر کنیم سرعت شات بیشتر میشه و در نتیجه عکس ثابت تر به نظر میاد و کمتر کشیده میشه.حالا برم زاهدان یه تستی میکنم اینو.

اخه یادمه یکی از بچه ها یه گوشی k810 داشت و باهاش از یه پنکه در حال گردش عکس گرفتیم و کاملا ثابت نشونش داد.بدون ذره ای کشیدگی.

مرسی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۶-۱۱, 18:36
سلام علی جان
iso هیچ ربطی به سرعت شاتر نداره .
برای عکاسی از اجسام متحرک باید دوربین رو در اولویت سرعت شاتر بزاری یعنی خودت سرعت شاتر تعیین کنی.
این حالت در دوربین ها یا با sیا با tv نشان داده میشه.
زمانی که دوربین رو در این حالت گذاشتی سرعت شاتر بالا ببر تا عکس نه کشیدگی داشته باشه نه تار باشه.
تنها مشکلی که شاید پیدا کنی این که نور تصویر کم میشه که باید با افزایش iso اون رو جبران کنی.
این عکس رو چند ثانیه نگاه با سرعت شاتر های مختلف عکس گرفته شده:
http://emruzi.com/up/uploads/137648671115541.gif
موفق باشی