PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رازهایی برای شناختن پسران در اولین برخورد

somijooon
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 01:09
آیا او ادعاهایش درست است یا تنها برای به دست آوردن دل شما دروغ میگوید؟ و آیا او همینقدر آرام و قابل اعتماد است یا قرار است بعد از رسیدن به شما، نقاب از چهرهاش بردارد و فرد دیگری شود؟ جواب دادن به این سۆالها کار هر کسی نیست. اما اگر شما، بتوانید زبان بدن پسران را رمزگشایی کنید، میتوانید تا حدودی از درست بودن حرفهایش مطمئن شوید و بدانید خود واقعیاش، همین فرد است یا نه! پس پیش از آنکه جواب نهایی را بدهید، در خواندن زبان بدن حرفهای شوید.

گذاشتن دست در جیب
خواستگار دست به جیب شما، احتمالا اطلاعات با ارزشی را پنهان میکند و نمیخواهد بخشی از زندگیاش را برایتان فاش کند.

پنهان کردن دست چپ
اگر دست چپش را پنهان میکند، به احتمال زیاد، مسائل شخصیاش را از شما مخفی میکند و دوست ندارد از زندگیاش سر دربیاورید.

پنهان کردن دست راست
اگر دست راست را پنهان میکند، احتمالا مسائلی را که ارتباط زیادی به خودش ندارد و به دیگران یا محیط بیرون مربوط است را از شما مخفی میکند.

پوشاندن دهان
پوشاندن دهان هنگام صحبت کردن یعنی ترس از بیان، پنهان کاری و خجالتی بودن.

دست به آسمان
اگرکف دستهایش را روبه بالا و با انگشتان کشیده نشان میدهد، صادق است و به شما علاقه دارد.اما اگر کف دستهایش به سمت پایین باشد، احتمالا در زندگیاش فردی گشادهرو نیست.

چه قدر از شما فاصله میگیرد؟
اگر او در فاصله نیم تا یک متری شما میایستد، میتوانید به او اعتماد کنید، زیرا نه خود را با شما بیگانه میداند و نه بیش از آنکه شایسته این موقعیت باشد به شما نزدیک میشود.
اگر او در دایرهای به شعاع 15 سانتیمتر تا نیم متری شما میایستد، احتمالا شما را از همین حالا همسر آیندهاش میداند و میخواهد با شما صمیمیتر باشد. البته او نمیداند که هنوز برای ایجاد چنین حسی زود است و با این کارش شما را از خود دور میکند، زیرا این فاصله تنها متعلق به والدین، همسر، دوستان صمیمی و کودکان اطرافتان است.
اگر او در فاصله یک متری و بیشتر از شما دور میایستد، یا به شما بیعلاقه است یا آنقدر خجالتی است که هنوز نمیتواند شما را به عنوان یکی از عزیزان خود بداند. چون این فاصله، مناسب غریبههایی است که در خیابان از کنارتان رد میشوند یا فروشندههایی که از آنها خرید میکنید.

با پاهایش چه میکند؟
_ تکان دادن پا :
اگر مدام پاهایش را تکان میدهد، احتمالا از این خواستگاری پشیمان شده و بعد از جداشدن از شما، دیگر سراغتان را نمیگیرد.

_ گذاشتن هر دو پا روی زمین :
اگر پاهایش را در کنار هم و محکم روی زمین قرارداده، روی راستگوییاش حساب کنید، چون فردی صادق و متعادل است. اما اگر پایش را روی پنجه یا پاشنه تکیه داده، احتمالا او فرد صادقی نیست و تمام حقیقت را نمیگوید.

_ انداختن پا روی پا :
اگر یک پا را بالاتر از زانوی یک پای دیگر قرارداده، احتمالا همه حقیقت را به شما نمیگوید یا از اینکه در شرایط امنی قرار دارد مطمئن نیست.

_ جفت كردن پاها :
اگر او در حالتی ایستاده كه پاهایش كنار هم هستند، احتمالا حالت دفاعی بهخود گرفته و چندان با گفتهها یا كارهای شما موافق نیست.

با چشمهایش چه میکند؟
اگر نمیخواهد به شما نگاه کند، موضوعی را از شما پنهان میکند.
اگر او مدام به پایین نگاه میکند، احتمالا به شما دروغ میگوید.
اگر او چشم در چشم شما میدوزد، دوست دارد با شما صمیمیتر شود.

چشمهایش را پنهان میکند؟
بررسیها نشان میدهد دروغگوها با مالیدن چشمها، پوشاندن آنها با دست یا بستن آنها میخواهند از دیدن آنچه در مقابل چشمانشان میگذرد جلوگیری كنند؛ پس خاراندان چشمش را پای حساسیت فصلی نگذارید.

زیاد پلک میزند؟
فردی که ریگی به کفشش نباشد و در شرایط عادی قرار داشته باشد، در هر دقیقه، حدود6 تا 8 بار پلك میزند. اما بررسیها نشان میدهد افراد در زمان استرس، بیشتر پلک میزنند. پلک زدن بیش از اندازه، به شما میگوید فرد مقابلتان از لحاظ روانی چندان در آرامش قرار ندارد یا دلیلی برای اضطراب و نگرانی دارد.

منبع: سیب سبز

aligator
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 13:14
یعنی کلأ این مقاله شخصیت منو برد زیر سوال!!
1-من وقتی که با دیگران صحبت میکنم دوست ندارم توی چشم یا حتی به صورت طرفم خیره بشم وبا این که گوشم با طرفمه ولی چشمام مدام اطراف رو نگاه میکنه!یعنی من یه ادم دروغگووم؟؟؟؟؟:Broken heart:
2-کلأ وقتی روی صندلی میشینم یک پامو روی اون یکی میندازم واون یکی پامو تکون میدم!این یعنی نمیخوام به طرفم حقیقت رو بگم واز اینکه دارم با طرفم معاشرت میکنم پشیمونم!!!:-O
3-وقتی که دارم در حالت ایستاده با کسی بحث میکنم یا دستمو میزارم توی جیبم(مخصوصأ وقتی کت پوشیده باشم)یا اینکه یک دستمو زیر بغلم میزارم که در تعبیر این مقاله میشه یه ادم پنهانکار!!!!:211:
البته یه سری موارد دیگه هم بود که از گفتنشون معذورم...
ولی به خدا اینا هیچ کدومشون با شخصیت من جور در نمیاد!:))

DarKfish
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 13:31
اینم از اون حرفا بودا، به نظرم چه تو شناخت پسر و چه دختر، اصلا و اصلا نباید عجله کرد،
قشنگ باید یه یکسالی باهاش بود (کنترل شده چه احساسی و چه جسمی)
بعد خود طرف خودشو نشون میده که شخصیتش به آدم میخوره و کلا هدفش از ارتباط چیه؟!
راه میان بر نداره،
هرکی زود خواست کارو تموم کنه، باید بهش شک کرد.
---
یه چیز دیگه هم که بعد از تجربه قبلی بهش رسیدم :d این بود که کلا حس ترحم نداشته باشید، اگر خوشحالید از رابطه ادامه بدید و اگر میبینید محدودتون کرده و کلا جسمی و روحی حالتو بده خواهشا ادامه ندید.
تا جایی که میشه باید امتحانش کرد،
با سیاست،
مثلا اگر رابطه ی قبلی براتون مهمه، بهش بگین من اصلا برام مهم نیست که قبلا با کسی باشین ولی دوست دارم از روی کنجکاوی بدونم و الا به نظرم یکی میتونه کلی قبلش رابطه داشته باشه ولی زندگی خوبی با نفری که مناسبه پیدا کنه! (لباتون رو غنچه ای کنید)
طرف هم دستشو رو میکنه
و شما هم میگین : خوشحالم خواهر خوبی مثل شما پیدا کردم. بای

infinity
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 15:07
سلام به همهء دوستان؛
دیدم امیرحسین وارد بحث شده برام جالب شد . نظر من به نظر امیرحسین نزدیک تره، البته نه در مورد توصیه هاش;) !
کلآ آدم ها پیچیده تر از این هستند که بخواییم اونها را تک بعدی بسنجیم ، دختر و پسر هم نداره ، البته مسلمآ هم جنس ها شناخت بهتری نسبت به کنشهای همیدیگه دارند و غیر هم جنس ها شناخت کمتر، که این قسمت کاملآ نسبت به تجربه و درک شخص از دیگران میتونه متغییر باشه.
در مورد فهم صحت گفته و درک اینکه چه در سر شخص میگذرد از روی حرکات بدن و ... نمیشه اینطور نتیجه گیری کرد، البته گفته های بالا بیشتر به نظر من جنبه سرگرمی داره ولی در مواردی که کمی تخصصی هم هستند باز هم نمیشه با صراحت یک حالت را در همه به یک معنا برداشت کرد. فرهنگ (جامعه و خانواده) ، وضعیت روانی ، وضعیت جسمانی و خیلی مسائل میتونه در این نوع برداشت ها تاثیر داشته باشه. همانطور که گفتم آدم ها پیچیده تر از این هستند که بشه با چنین پارامترهایی در موردشون قضاوت کرد.
به نظر من وقتی میتونید از روی حرکات و رفتار کسی را قضاوت کنید که مدت زیادی را باهاش در رابطه باشید که البته در این صورت هم ممکنه دچار اشتباه بشید ، ولی در صورتی شناخت کاملی از شخص نداشته باشید قضاوت شما فقط یک حدس است و ممکنه تا واقعیت 180 درجه تفاوت داشته باشه.
البته اینها نظر من هستند و ممکنه که اینها هم تا واقعیت 180 درجه تفاوت داشته باشند /:) .
در مورد حرف های امیرحسین، پیشنهاد میکنم به توصیه هاش توجه نکنید و الا عاقبت خوشی نخواهید داشتb-(.
ارادتمند.

aligator
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 15:23
هرچند توصیه اخر امیر حسین(4خط پایانی)دیگه یه حقه از کار افتاده ونخ نما شدست ولی توصیه اولیش رو واقعأ قبول دارم@};-
علی رضا جان هم ختم کلام رو گفتن.
ولی لازم دونستم یه چیزیو که البته نظر شخصیم هست رو بگم:
علم روانشناسی اصلأ علم قابل اعتمادی نیست،پس توی امور زندگی اصلأ این علم رو به عنوان پایه ومبنا قرار ندید.شاید بتونه به عنوان یک راهنمای ضعیف به کار بیاد ولی اصلأ نمیتونه طراح پایه واساس زندگی باشه.
یه جورایی 99%علم روانشناسی مال خود کتابا وجزواته...

DarKfish
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 15:44
سلام به همهء دوستان؛

استاد، لطفا جان بی ارزشمو بگیرید که جسارت کردم در حضور شما،:(
رسیدن به سطح تجربه و ژرفای دانشتون تو این مسائل، دست نیافتنیه.
بنده، همیشه از حضور افرادی مثل شما استفاده کردم و میکنم،
سیاست شما تو روابط زناشویی، عین دیانت ماست.@};-

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 16:02
اوهوم

به نظر من که حس شخصیت شناسی باید تو خودآدم وجود داشته باشه و تو یه برخورد نمیشه فهمید که فرد مورد نظر چجور آدمی هست و از چه شخصیتی برخوردار . بعضی از رفتارها اگر هم صحیح نباشه جز عادت یه فرد محسوب میشه . مثلا بازی با چشم خودش درسته که اگه طرف به چشم طرف مقابل هر چند لحظه یکبار خیره بشه خوبه و نشانه ی مثبتیه ولی ملاک نمیتونه باشه که با نگاه نکردن دروغگو و یا هر چیزی باشه . خود شخص باید توانایی شناخت داشته باشه و با استفاده از ادراکش بتونه طرف مقابلشو بشناسه که به نظرم و همونطور که امیر حسین گفت یه دوره چندماهه نیاز هست . والسلام علیکم و رحمت..... :D'oh:

somijooon
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 17:18
من فکر میکنم باید موضوع رو مینوشتم رازهایی برای شناختن طرف مقابل در اولین برخورد ..
حرف همه ی شما رو قبول دارم و کاملا درسته که با یک برخورد و از روی حرکات ظاهری یک شخص نمیشه قضاوت کرد
ولی خوب همه ی ما خوب میتونیم از رفتار یک شخص نیتشو بفهمیم
این چند مورد هم از نظر روانشناسی قضیه رو بررسی کرده و البته استثنا هم همیشه وجود داره
به نظر من تو اولین برخورد با یک شخص ، اگه واقعا منظقی و دقیق به اون آشنایی نگاه کنیم تا حد زیادی میتونیم برای ادامه دادن یا ندادن یک رابطه تصمیم بگیریم... ممکنه با تلفن یا از روی پیامک نتونیم متوجه دروغ گفتن کسی بشیم ولی وقتی رو در رو با همون شخص صحبت میکنیم ظاهر و رفتارش موقع حرف زدن ، میتونه نمایانگر خیلی از خصوصیات درونیش باشه
البته اینایی هم که نوشته شده واسه اولین برخورده که اکثرا سطحی ازش رد میشن و میگن باید چند بار دیگه ببینمش تا بفهمم چه جور آدمیه.. در صورتیکه تو دیدارهای بعدی ، طرف مقابل با اخلاق شما آشنایی بیشتری داره و راحت تر میتونه خودشو خوب جلوه بده
آیا بهتر نیست به جای اینکه یک سال عمرمونو صرف شناخت یک نفر کنیم، سعی کنیم تو دفعات اول دقیق تر عمل کنیم و تصمیم گیری منطقی تری داشته باشیم؟ :)

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 17:33
تو برخورد معمولی نمیشه ولی من به اینکه چشم آدمها تا حدی شخصیتشونو نشون میدن اعتقاد دارم . نوع نگاه کردن خیلی با آدم حرف میزنه .

infinity
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 17:55
من فکر میکنم باید موضوع رو مینوشتم رازهایی برای شناختن طرف مقابل در اولین برخورد ..
حرف همه ی شما رو قبول دارم و کاملا درسته که با یک برخورد و از روی حرکات ظاهری یک شخص نمیشه قضاوت کرد
ولی خوب همه ی ما خوب میتونیم از رفتار یک شخص نیتشو بفهمیم
این چند مورد هم از نظر روانشناسی قضیه رو بررسی کرده و البته استثنا هم همیشه وجود داره
به نظر من تو اولین برخورد با یک شخص ، اگه واقعا منظقی و دقیق به اون آشنایی نگاه کنیم تا حد زیادی میتونیم برای ادامه دادن یا ندادن یک رابطه تصمیم بگیریم... ممکنه با تلفن یا از روی پیامک نتونیم متوجه دروغ گفتن کسی بشیم ولی وقتی رو در رو با همون شخص صحبت میکنیم ظاهر و رفتارش موقع حرف زدن ، میتونه نمایانگر خیلی از خصوصیات درونیش باشه
البته اینایی هم که نوشته شده واسه اولین برخورده که اکثرا سطحی ازش رد میشن و میگن باید چند بار دیگه ببینمش تا بفهمم چه جور آدمیه.. در صورتیکه تو دیدارهای بعدی ، طرف مقابل با اخلاق شما آشنایی بیشتری داره و راحت تر میتونه خودشو خوب جلوه بده
آیا بهتر نیست به جای اینکه یک سال عمرمونو صرف شناخت یک نفر کنیم، سعی کنیم تو دفعات اول دقیق تر عمل کنیم و تصمیم گیری منطقی تری داشته باشیم؟ :)

سلام سمیه جان؛
مسلمآ بهتره که یک سال عمر را حروم یک رابطه بی اهمیت نکنیم ، هر چند من فرسایشی ترین رابطه ها هم به خاطر تجربه ای که در نهایت ازشون میمونه بد نمی دونم.
ولی برای من اصلآ نمی تونه قانع کننده باشه که طرف مقابل من یک لیست دستش داشته باشه و از روی حرکاتم true or false بزنه.
کلآ اینطور نگرش دور از رابطه سالم هست،وقتی با کسی به مرحلهء قرار ملاقات رسیدیم مطمئنآ یک سری فاکتورهای مطلوب درش دیدیم (از توی جوب که پیدا نشده) پس دلیلی نداره که اونقدر دور از صداقت ببینیمش که بخواییم خودمون از رفتارش به شخصیتش پی ببریم ، به نظر من در اوایل آشنایی باید به طرف اعتماد داشت و بزاریم خودش نشون بده چطور هست.
کلآ به نظر من اینگونه الگو ها برای خرید حیوان سالم و مناسب هم از پت شاپ همیشه به خوبی پاسخگو نیست.
باز هم میگم که این نظر بنده هست، شاید برای شما قابل قبول نباشه و دور از سیستم اجتماعی امروزهء اکثریت جامعه تصورش کنید.
ارادتمند.

DarKfish
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 18:11
یک مسئله ای که سوء برداشت شده این هست که "یک سال" بدون چون و چرا ادامه بدیم و در نهایت نتیجه رو اعلام کنیم، منظورم اینه که این شرط لازمشه. ممکنه بعد دو روز چیزی رو از طرف ببینیم که نخوایم ادامه بدیم، هرچه جلوتر بره هم وابستگی بیشتر میشه و هم پارامترها بیشتر تایید میشن.
در مورد نگاه اول، باز هم به نظرم اگر پسری از دختری خوشش اومده باشه، حتی بد جنس و بدذات ترینشون هم خودشونو خوب نشون میدن و اتفاقا تو نحوه ی جذب حرفه ای تر عمل میکنن تا یک فرد ساده با عشق واقعی.
انتخاب یک نفر یک پیکیج کلی هست (جسمی و اخلاقی) که طرف باید ببینه با چه چیزهایی میتونه بسازه و چه چیزهایی غیرقابل تحمل اند.
به هر حال من همچین ریسکی رو دوباره انجام نمیدم که بخوام شروع رو بر انتخاب نهایی و اینکه "ما واقعا برای هم ساخته شدیم" شروع کنم. با اینکه همه ی پاارمترهای ظاهری و اولین برخورد فوق العاده شیک و بی نقص بود.
---
به فرموده علیرضا(دام الظله) در کتاب روابط العاشقه : "لا اکتساب فی هذا طریق، حتی فی الخرید حديقت الحيوانات"

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۲۰, 23:20
عجب تاپیک خفن و پرباری شده ( کیفی نه کمی هااا )

خوب ، همه بشینید میخوام براتون سخنرانی کنم ;)
به نام خدا
اساس رو در این نوع روابط و شناختها باید ( تاکید میکنم باید ) بر این گذاشت که همه چیز عادیه و قرار نیست چیز خاصی وجود داشته باشه

در این حالت ، بهترین بازیگرها هم بعد از مدتی بند رو آب میدن به شرط اینکه شما درگیر نشده باشید و صرفا در کمال خونسردی و آرامش به عادی بودن همه چیز واقف باشید و آهنگ مربوطه رو زمزمه کنید

Hamzeh
۱۳۹۲-۱۰-۱۰, 14:25
به نظر شخصی من وقتی قرار یه رابطه باشه بهتره که در همون لحظه ی اولیه با اطلاع خانواده باشه ، و طبق سنت همچی جلو بره ، پیش میاد که روابطی هم باشه که مخفیانه و بعدش موفق هم باشن که دیدم ، ولی باید به عکسشم توجه کرد که عواقب روحی و جسمی خوبی نداره . اول یه اب جوش بیارین برام ....خب

جمع بندی : از هم دیگه خوشتون اومده با خانواده مطرح کنید و شرایط بود خواستگاری و لاغیر .

والسلام علیکم و رحمت الله ...من الله توفیق (*)