PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اکواریوم محمد امین

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 15:43
http://emruzi.com/up/uploads/137881518199311.jpghttp://emruzi.com/up/uploads/137881518241262.jpg

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 16:56
این دو اولین خرید دیسکس من بود . دوستان به نظرتون نژادشون چیه ؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 17:36
سلام محمد جان.

من زیاد از دیسکس سر در نمیارم و نطری هم نمیدم.اساتید دیسکس میان و در مورد دیسکسات نظر میدن.فقط من یه نکته ای رو میبینم که شما از فیلتر زیر شنی استفاده کردی و به فیلتر زیر شنیت هم بوگیر زغال دار وصل کردی که اینا کلا برای دیسکسات مناسب نیست.اگه سیفون از کف مناسب و مداوم داشته باشی دیگه احتیاجی به اون فیلتر زیر شنی ها نداری و اون زغال ها هم میتونه باعث فعال شدن هگزامیتا دیسکسات بشه و نباید از زغال به صورت دائم استفاده کرد.

از نمای کلی تانکت هم عکس بذار داداش خوشحال میشیم.

ممنون

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 17:55
درسته جناب آقای بختیاری این عکس مربوط به زمانی میشه که هیچی درباره دیسکس نمیدونستم
البته الانم در مقابل اساتید این سایت قطره ای هستم در مقابل اقیانوس نه دریا
متاسفانه کابل گوشی من در دست رس نیست که عکس جدید بزارم فقط الان اکواریوم خالی شن و گیاه است

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 19:16
برای شروع خوبه
اما دیسکسها رشد سوز و ضعیف هستند به این شکل با کوچکترین بیماری از بین میرن

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۱۹, 20:59
جناب آقای رضایی الان خیلی بهتر از زمانی هستن که تازه خریده بودمشون اون موقع با 2 تا شروع کردم که به فاصله خیلی کمی تعداد رو به 8 تا رسوندم . البته یکشون هست که اصلا بلد نیست غذا بخوره به سمت غذا میره اما انگار فوتش میکنه جا اینکه غذا رو بخوره !

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۲۱, 17:08
کسی نبود جواب این سوالمو بده ؟

دو روزه سایت سوت و کور شده !!

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۶-۲۱, 17:35
کسی نبود جواب این سوالمو بده ؟ دو روزه سایت سوت و کور شده !!اره احتمالا بچه ها سفر رفتن یا چیز دیگه است.من از دیسکس چیزی نمی دونم ولی اینو از یه بنده خدا شنیدمبه آب تانكتون سولفات منيزيم به ازاي هر 17 ليتر يك قاشق سراضافه كنيد سولفات منيزيم ماهيتونو اسهال ميكنه و باعث تخليه شدن شكم ميشه و چون شکم ماهی خالی از غذا میشه گشنش ميشه و احتمال به غذا خوردن ماهی هست.

d-a-r
۱۳۹۲-۰۶-۲۱, 18:15
غذا بهشون چی می دید؟ چند وقته که خریدینش؟
یکی از مشکلات این که دیسکس رو از جاهای مختلف تهیه می کنید همینه که عادات غذایی دیسکس ها بسته به نوع نگه داری صاحب و سالن دار قبلیشون فرق می کنه و شاید با غذایی که شما می دید سازگاری نداره یا خوشش نمیاد برای همین نمی خوره

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۲۱, 20:18
اره احتمالا بچه ها سفر رفتن یا چیز دیگه است.من از دیسکس چیزی نمی دونم ولی اینو از یه بنده خدا شنیدمبه آب تانكتون سولفات منيزيم به ازاي هر 17 ليتر يك قاشق سراضافه كنيد سولفات منيزيم ماهيتونو اسهال ميكنه و باعث تخليه شدن شكم ميشه و چون شکم ماهی خالی از غذا میشه گشنش ميشه و احتمال به غذا خوردن ماهی هست.

همه رو از یک جا اما طی چند روز خریدم و اینکه گشنش میشه اما نمیتونه بخوره

غذا بهشون چی می دید؟ چند وقته که خریدینش؟
یکی از مشکلات این که دیسکس رو از جاهای مختلف تهیه می کنید همینه که عادات غذایی دیسکس ها بسته به نوع نگه داری صاحب و سالن دار قبلیشون فرق می کنه و شاید با غذایی که شما می دید سازگاری نداره یا خوشش نمیاد برای همین نمی خوره

همه مدل غذایی میدم بهشون بغیر از بیومار آخه درجه 1 اهواز گیر نمیاد

از غذا خوشش میاد تلاش هم میکنه که غذا بخوره اما بجا مکیدن غذا انگار غذا رو فوت میکنه چون غذا از جلو دهنش پرت میشه یکم اینکارو میکنه خسته میشه دیگه تلاش نمیکنه

rman
۱۳۹۲-۰۶-۲۴, 20:48
دوست عزیز همین که غذا رو تست میکنه خیلی خوبه.شما میکس دل ساده بده بخواد چیزی بخوره میکس دلو میخوره یا کرم خونی.ایشالا خوش غذا شد همه چی بده بش.
فعلا شما لامپ اکواریوم رو خاموش کن بذار نور اتاق باشه تا استرسون بخوابه.دمای اب رو هم بذار روی 30 تا فعال تر و گشنه بشن.بعدش میکس دل یا کرم خونی رو تست کن.ایشالا میزون میشهونگران نباش.ببین لامپ خاموش نکنی فایده نداره ها...من گفتم حالا.1 هفته نبین ماهیارو!

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۲۵, 13:35
دوست عزیز همین که غذا رو تست میکنه خیلی خوبه.شما میکس دل ساده بده بخواد چیزی بخوره میکس دلو میخوره یا کرم خونی.ایشالا خوش غذا شد همه چی بده بش.
فعلا شما لامپ اکواریوم رو خاموش کن بذار نور اتاق باشه تا استرسون بخوابه.دمای اب رو هم بذار روی 30 تا فعال تر و گشنه بشن.بعدش میکس دل یا کرم خونی رو تست کن.ایشالا میزون میشهونگران نباش.ببین لامپ خاموش نکنی فایده نداره ها...من گفتم حالا.1 هفته نبین ماهیارو!

این اکواری.م الان خیلی وقته که لامپ نداره و اینکه میبینم میکس دل که کف اکواریوم میمونه میتونه بخوره اما تترا پریما تو فاصله ای که داره ته نشین میشه نمیتونه بخوره .