PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره درمورد استخر کوی

eminem6
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 18:52
سلا دوستان به کمک نیاز دارم یه استخر تو یه باغ داریم که طول 5 متر عرض 2 متر ارتفاع 1 متر داره حداقل 5 هزار لیتر اب جا میگیره و میخام توش کوی بریزم و سایز کنم و اینکه کفش لوله بزارم و با واتر پمپ تصیفه کنم کسی قیمت داره ایا این حجم میشه با این کار تصفیه کرد پمپ برای سیستم هوادهی هم همنیطور و اینکه برای کوی گرمای اب نیاز هست یا نه اگه دار چه جور سیستمی لازه کسی هم اگه فروش عمده کوی اشنا داره ندا بده ممنون

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 19:04
سلا دوستان به کمک نیاز دارم یه استخر تو یه باغ داریم که طول 5 متر عرض 2 متر ارتفاع 1 متر داره حداقل 5 هزار لیتر اب جا میگیره و میخام توش کوی بریزم و سایز کنم و اینکه کفش لوله بزارم و با واتر پمپ تصیفه کنم کسی قیمت داره ایا این حجم میشه با این کار تصفیه کرد پمپ برای سیستم هوادهی هم همنیطور و اینکه برای کوی گرمای اب نیاز هست یا نه اگه دار چه جور سیستمی لازه کسی هم اگه فروش عمده کوی اشنا داره ندا بده ممنون

سلام دوست عزیز

بله پمپ هوا وحتی واتر پمپ هم هست برای اینکار
بعد برای دما آب شما کدوم شهر هستید؟فضا باز هست؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 19:13
سلام

توی استخر نیازی به پمپ هوا نیست داداش.سطح به اندازه کافی زیاد هستش و اکسیژن میرسونه.

کوی هم ماهی اب سرد هستش و اگه سطح اب یخ هم بزنه موردی نداره فقط رشدش کم میشه.

eminem6
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 19:34
سلام دوست عزیز

بله پمپ هوا وحتی واتر پمپ هم هست برای اینکار
بعد برای دما آب شما کدوم شهر هستید؟فضا باز هست؟

سلام قیمت واتر پمپ دقیق اگه بدی ممنون میشم البته واسه این حجمی ابی که گفتم فضا بله باز هست این استخر طرف های ساوه همدان هست من خودم اهله تهرانم

--------- ادغام پست ------------

سلام

توی استخر نیازی به پمپ هوا نیست داداش.سطح به اندازه کافی زیاد هستش و اکسیژن میرسونه.

کوی هم ماهی اب سرد هستش و اگه سطح اب یخ هم بزنه موردی نداره فقط رشدش کم میشه.

سلام ممنون اما مطمعن هستید که اصلن نیازی نیست و ماهی دچار مرگ نمیشه و اینکه اگه میتونید درمورده سختی اب راهنمای کنید که ایا میشه توی اب که شاید سختی اب 1000 داشته باشه ماهی قرار داد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 20:05
یه سر به این تاپیک بزن داداش.

تصاویر مزرعه تکثیر کوی Nagoshi San (http://emruzi.com/showthread.php?t=3140)

اگر میخوای در تراکم بالا این کار رو انجام بدی باید اکسیژن و سیستم گردش اب حتما داشته باشی.تا جایی که من میدونم استخر های پرورش رو در جریان اب قرار میدن و اب راکد نیست مثل حوض.

در مورد شرایط دقیق ابی که برای سایزشون احتیاج هستش اطلاعی ندارم.

eminem6
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 20:38
کسی درمورده تغذیه خوب تخصصی داره؟؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 21:20
سلام قیمت واتر پمپ دقیق اگه بدی ممنون میشم البته واسه این حجمی ابی که گفتم فضا بله باز هست این استخر طرف های ساوه همدان هست من خودم اهله تهرانم

سلام ممنون اما مطمعن هستید که اصلن نیازی نیست و ماهی دچار مرگ نمیشه و اینکه اگه میتونید درمورده سختی اب راهنمای کنید که ایا میشه توی اب که شاید سختی اب 1000 داشته باشه ماهی قرار داد

خواهش می کنم والا دقیق من قیمتشو ومدل مورد نیاز شما رو نمیدونم اما خودم سوبو
20000لیتری گرفتم حدود 260 تومان .

خوب همانطور که علی جان فرمودند شما به وسیله واتر پمپ و به جریان افتادن آب
میتونید مشکل هوادهی رو حل کنید.

موفق باشید.

web1362
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 22:19
من خودم در هر 2000 لیتر آب 1500 تا 3000 تا کوی قرار می دادم.
اگر می خواهی تراکم ماهی ها را زیاد کنی بهتر است اکسیژن هم قرار بدهی.
برای تصفیه اب هم یک واتر پمپ بگیر (یک واتر پمپ که 5000 تا 6000 لیتر آب را در ساعت تصفیه می کنه کافیه) .
در ضمن اگر سایز یک بندی می خواهی بگیری سعی کن برای اول کار ارتفاع آب را زیر 50 سانت قرار بدهی.
قسمتی از حوض هم یک مقدار سایه درست کنید چون ماهی کوی برای بهتر شدن رنگش به نور افتاب احتیاج داره و در ضمن به سایه هم علاقه داره.
برای غذا دهی در اول صبح که آب حوض خنک تر است غذای پروتئین بالا مثل بیومار فرانسوی بدهید و برای زمانی که آب حوض گرمتر است هم تتروپیکال و یا غذای گیاهی مثل خیار کاهو و یا علف های تو پارک و یا اضافه سبزی های سبزی فروشی را به آنها بدهید.
راستی ماهی کوی را من حتی در آب با سختی 4000 ppm (آبی که تلخ است و قابل خودن نیست) قرار داده بودم و مشکلی هم نداشتم و در کل ماهی کوی با سختی بالای آب مشکلی نداره.

eminem6
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 22:37
خواهش می کنم والا دقیق من قیمتشو ومدل مورد نیاز شما رو نمیدونم اما خودم سوبو
20000لیتری گرفتم حدود 260 تومان .

خوب همانطور که علی جان فرمودند شما به وسیله واتر پمپ و به جریان افتادن آب
میتونید مشکل هوادهی رو حل کنید.

موفق باشید.

خیلی ممنون اما ببخشید این سوال میکنم چطور میشه با واتر پمپ که تصفیه میکنه هوادهی کرد ؟؟

من خودم در هر 2000 لیتر آب 1500 تا 3000 تا کوی قرار می دادم.
اگر می خواهی تراکم ماهی ها را زیاد کنی بهتر است اکسیژن هم قرار بدهی.
برای تصفیه اب هم یک واتر پمپ بگیر (یک واتر پمپ که 5000 تا 6000 لیتر آب را در ساعت تصفیه می کنه کافیه) .
در ضمن اگر سایز یک بندی می خواهی بگیری سعی کن برای اول کار ارتفاع آب را زیر 50 سانت قرار بدهی.
قسمتی از حوض هم یک مقدار سایه درست کنید چون ماهی کوی برای بهتر شدن رنگش به نور افتاب احتیاج داره و در ضمن به سایه هم علاقه داره.
برای غذا دهی در اول صبح که آب حوض خنک تر است غذای پروتئین بالا مثل بیومار فرانسوی بدهید و برای زمانی که آب حوض گرمتر است هم تتروپیکال و یا غذای گیاهی مثل خیار کاهو و یا علف های تو پارک و یا اضافه سبزی های سبزی فروشی را به آنها بدهید.
راستی ماهی کوی را من حتی در آب با سختی 4000 ppm (آبی که تلخ است و قابل خودن نیست) قرار داده بودم و مشکلی هم نداشتم و در کل ماهی کوی با سختی بالای آب مشکلی نداره.

خیلی ممنون اطلاعات خوبی دادید قیمت روز این واتر پمپی که گفتید دارید ؟؟ و اینکه اب اونجاهم اب هست که فقط باهاش باغ اب میدند یعنی یه جواری از اب رود خونه هست پس نیاز نیست به داشتن تصفیه اب ؟ درمورد بیومار من خونده بودم که خوب نییست همینطور غذای زنده مثل ارتمیا بیشتر غذای گیاهی براش خوب هست حتی هندونه پرتغال درسته

web1362
۱۳۹۲-۰۷-۰۱, 13:13
خیلی ممنون اطلاعات خوبی دادید قیمت روز این واتر پمپی که گفتید دارید ؟؟ و اینکه اب اونجاهم اب هست که فقط باهاش باغ اب میدند یعنی یه جواری از اب رود خونه هست پس نیاز نیست به داشتن تصفیه اب ؟ درمورد بیومار من خونده بودم که خوب نییست همینطور غذای زنده مثل ارتمیا بیشتر غذای گیاهی براش خوب هست حتی هندونه پرتغال درسته

قیمت واتر پمپ بین 70 تا 200 هزار تومان است
اگر دسترسی به اب رودخانه داشته باشید پس نیازی به تصفیه آب ندارید
بهترین غذا برای رشد ماهی بیومار فرانسوی است

eminem6
۱۳۹۲-۰۷-۰۲, 21:55
بچه ها یه سول به نظرتون اگه به واتر پمپ از این سری های فواره ای بزاری میتونه جای پمپ هوارو بگیره و خوب هوادی کنه ؟؟و اینکه کاملا اب به گردش بیوفته نظرتون چیه ؟؟؟

web1362
۱۳۹۲-۰۷-۰۲, 22:37
بچه ها یه سول به نظرتون اگه به واتر پمپ از این سری های فواره ای بزاری میتونه جای پمپ هوارو بگیره و خوب هوادی کنه ؟؟و اینکه کاملا اب به گردش بیوفته نظرتون چیه ؟؟؟

اگر شما بخواهید از اب رودخانه استفاده کنید و هفته ای یک و یا چند بار آب حوض را پر و خالی کنید ، که در این صورت نیاز به تصفیه آب ندارید.
یکی از دوستان به من می گفت من از همین واتر پمپ های فواره ای استفاده می کنم ولی وقتی خواستم نگاه کنم به من اجازه نداد و بعد ها فهمیدم که کلا این شخص خالی بند بوده ولی تا به حال من کسی را ندیدم برای سایز کردم کوی از این فواره ها استفاده کنه.
من نمی دونم شما چرا از یک پمپ مرکزی استفاده نمی کنید.

eminem6
۱۳۹۲-۰۷-۰۲, 23:40
اگر شما بخواهید از اب رودخانه استفاده کنید و هفته ای یک و یا چند بار آب حوض را پر و خالی کنید ، که در این صورت نیاز به تصفیه آب ندارید.
یکی از دوستان به من می گفت من از همین واتر پمپ های فواره ای استفاده می کنم ولی وقتی خواستم نگاه کنم به من اجازه نداد و بعد ها فهمیدم که کلا این شخص خالی بند بوده ولی تا به حال من کسی را ندیدم برای سایز کردم کوی از این فواره ها استفاده کنه.
من نمی دونم شما چرا از یک پمپ مرکزی استفاده نمی کنید.

منظور از پمپ مرکزی چیه؟ فواره ای واسه این گفتم که هم هزینه خرید پمپ نشه هم به هوا دهی استخر کمک شه ممنون از شما برای راهنماهیتون

web1362
۱۳۹۲-۰۷-۰۳, 00:12
منظور از پمپ مرکزی چیه؟ فواره ای واسه این گفتم که هم هزینه خرید پمپ نشه هم به هوا دهی استخر کمک شه ممنون از شما برای راهنماهیتون

منظورم پمپ هوا مرکزی بود

http://www.uploadax.com/images/36315869389479709596.jpg (http://www.uploadax.com/)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۷-۰۳, 12:06

سلام
بله فواره ایی هم هوادهی می کند اما همانطور که دوستان فرمودند اگر
تراکم ماهی کمه و گردش داره نیازی به پمپ فواره ایی یا هوا نیست.

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۷-۰۴, 11:25
سلام
دوستان منم قبلا قصد داشتم تویی حوض انبار خونه کوی و گلدفیش سایز کنم یه باری هم با علی بختیاری صحبت کردم گفت میشه قرار شد برم داخل حوض انبار ببینم شرایطش چجوریه
نگاه کردم دیدم اب هم داره قبلا خالی بود.
اما الان مشکلی که داره نور و تعدادی سوسک :Worried: هست برای از بین بردن :__: چند نفر چندتا راه پیشنهاد دادن که به نظرم در اینده مشکل ساز میشه برام
برای نور چه کار کنم ایا همون نوری که از در وارد میشه کافی.

در اخر به نظرتون برم دنبال این کار یانه
ممنون

eminem6
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 18:19
کسی اگه عمده فروش ماهی کوی سراغ داره
خبر بده ممنون

eminem6
۱۳۹۲-۰۸-۱۰, 11:21
اقا یک سوال دیگه الان که هواسرد شده و سرد تر خاهد شد اگه ماهی تو وان یا استخر تو فضای بیرون باشند اشکال نداره از لحاظ درجه یا نه باید بخاری گذاشت با چه درجه ای اونم ماهی کوی سایز کوچیک

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۱۰, 12:59
اقا یک سوال دیگه الان که هواسرد شده و سرد تر خاهد شد اگه ماهی تو وان یا استخر تو فضای بیرون باشند اشکال نداره از لحاظ درجه یا نه باید بخاری گذاشت با چه درجه ای اونم ماهی کوی سایز کوچیک
کوی در ابهایی با عمق یک متر به بالای حتی در دماهای یخ بندان به راحتی زندگی میکنه و مشکلی نخواهد داشت

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۰۸-۱۰, 19:54
خبر بده ممنون

سلام دوست من
اهل کجا هستین؟
استان فارس یه چند تایی رو می شناسم.

خبر بده ممنون

سلام دوست من
اهل کجا هستین؟

سلام
دوستان منم قبلا قصد داشتم تویی حوض انبار خونه کوی و گلدفیش سایز کنم یه باری هم با علی بختیاری صحبت کردم گفت میشه قرار شد برم داخل حوض انبار ببینم شرایطش چجوریه
نگاه کردم دیدم اب هم داره قبلا خالی بود.
اما الان مشکلی که داره نور و تعدادی سوسک :Worried: هست برای از بین بردن :__: چند نفر چندتا راه پیشنهاد دادن که به نظرم در اینده مشکل ساز میشه برام
برای نور چه کار کنم ایا همون نوری که از در وارد میشه کافی.

در اخر به نظرتون برم دنبال این کار یانه
ممنون

سلام دوست من
نور باید به اندازه ای باشه که ماهی ها بتونن غذتی خودشون رو پیدا کنن و اطرافشون رو ببینن
حالا خودتون تصمیم بگیرید.

eminem6
۱۳۹۲-۰۸-۱۲, 16:38
[QUOTE=محسن بهزادی;12389]سلام دوست من
اهل کجا هستین؟

http://emruzi.com/converse.php?u=2&u2=375

برای شما اینجا پیغام گذاشتم لطفا چک کنید