PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری ماکرو ( ناهنجاری پوستی )

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۷-۱۷, 18:52
سلام

این ماکرو هر از چند گاهی روی پولکش فقط هم همونجا که تو عکس معلومه اینجوری میشه و بعد خوب میشه دوباره بعد یه مدت نمایان میشه . حالت ماهی هم طبیعی هست . هم غذا خوردنش ، هم شنا کردن . ممکنه جای زخم رو ماهی ای بزنه و هر دفعه به همونجا ضربه بزنه یا بیماری ای هست .

http://emruzi.com/up/uploads/138133548935151.jpg

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۷-۲۲, 21:06
:71::150::142: :253:

آقا سوال ما رو کسی ندید :248: حداقل برای شادی اموات و درگذشتگان یه پسند میزدین بگم خوندین

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 08:00
سلام

این ماکرو هر از چند گاهی روی پولکش فقط هم همونجا که تو عکس معلومه اینجوری میشه و بعد خوب میشه دوباره بعد یه مدت نمایان میشه . حالت ماهی هم طبیعی هست . هم غذا خوردنش ، هم شنا کردن . ممکنه جای زخم رو ماهی ای بزنه و هر دفعه به همونجا ضربه بزنه یا بیماری ای هست .

ندیده بودم پستت رو حمزه جان
به احتمال زیاد باید انگل کاستیا باشه که با تغییرات دمایی و زیادتر شدن دما ضعیف میشه و دوباره جوون میگیره
دما رو روی 32 به مدت 2 هفته ثابت کن و سیفونهای منظم بزن
نمک هم فراموش نشه

علائم دیگه ای هم اگر بقیه ماهی ها دارند بگو ( مثل کشیدن بدن به اطراف ، قرمز شدن آبشش ها ، تنفس از سطح و .... )

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 09:06
ممنون حامد جان . در مورد پستم شوخی کردم ، خب دیده نمیشه بعضی وقتا میره تو تاپیکا گم میشه .

نه فقط همین ماهی اینجوریه بقیه خوبن . همچی این ماهیا و حتی همین خوبه . فقط اینطوری میشه . پس اینو تو یه تانک دیگه میزارم دما رو میبرم بالا . ببینم بر طرف میشه کامل یا نه . نمک چقد باشه ؟ بعد یه سوال نره دیگه درسته ؟ :134:

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 09:17
نمک هر 20 لیتر 1 قاشق غذا خوری

آره حمزه جان ، نره

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۱۲, 19:21
سلام

یه ماکرو سفید دارم که هر کاری کردم نشد ازش عکس بگیرم . احتمال مورد حمله دبویسی قرار گرفته . ولی قبلشم گوشه گیری میکرد . یکی از چشاش یه کدری کمی داره البته فعلا نقطه ای هست و همونجور که خود چشماشون به رنگ قرمزی میزنه یخورده پایین تر هم کمی قرمز شده . الان تو کف اب داخل مخفی گاه میمونه و بیرون نمیاد و حتی غذا هم نمیخوره . تو تاپیکای قبلی که خوندم احتمالا اگه بیماری باشه باید سل باشه . من الان خونه اموکسی سیلین 500 دارم میتونم ازش استفاده کنم . اگه مشه شرایط و دما رو توضیح بدین

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۸-۱۲, 19:27
با اجازه اساتید من یه احتمال رو بگم.....

حمزه جان احتمال داره در اثر کتک کاری با همون دوبوسی ضربه خورده باشه و رفته قایم شده....

به نظر من بهترین کار اینه که جداش کنی و سیفون مرتب داشته باشی و یه مقدار کمی براش غذا بریزی تا بخوره و اگه نخورد از تانک غذارو خارج کن....از کرم خونی و غذاهایی که ماهی های خیلی دوست دارن مثل دل به مقدار کمی استفاده کن...

موفق باشی

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۱۲, 19:34
جداش که کردم . البته اینو میشه گیر آورد . یاد دبویسی ماده خودم افتادم که کور شد و اخرش مرد و الان مادشو دیگه ندارم و نمیشه هم گیر آورد . تازه دستم اومده بود و ازشون داشتم بچه میگرفتم که از لحاظ قیمتی هم خوب بودن که متاسفانه دیگه ماده ندارم . میترسم اینم کور شه .... حالا جدا کردم ببینم میاد غذا بگیره ...