PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین اقدام برای پرنده ای که مدفوع ابکی داره چیه؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۷-۱۹, 18:42
سلام دوستان

امروز یکی از دوستان زنگ زد که یکی از جوجه بوقلمون هاش بی حاله و رفتم بهشون سر زدم و دیدم که یکی از چشم هاش حالت ابری شده و انگار زخم بود که از علی مشورت گرفتم و پماد تترا سایکلین زدم چشمشو تا فردا ببرنش دام پزشکی ولی بعدش چینه دونشو دست زدم و دیدم خیلی خشکه و کلا حیوون خیلی لاغر شده بود...دهنشو باز کردم دیدم یه مقدار حالت اب دهن کش دار هم داره و بعدش مدفوعش رو هم که دیدم ابکی بود....حالا میخواستم ببینم کلا وقتی پرنده ای میبینیم که مدفوعش ابکیه باید چیکارش کرد و چه دارویی بدیم بهتره؟؟؟من دیدم شرایطش بحرانیه بهش یک چهارم مترونیدازول دادم و 2 تا سرنگ اب هم دادم خورد....گفتم مترونیدازول وسیع الطیفه شاید از این وضعیتش بهتر باشه....حالا این کاری که من کردم خوب بوده یا نه؟؟؟قرص تترا سایکلین میدادم بهتر نبود؟؟؟

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۱۹, 18:47
سلام دوستان

امروز یکی از دوستان زنگ زد که یکی از جوجه بوقلمون هاش بی حاله و رفتم بهشون سر زدم و دیدم که یکی از چشم هاش حالت ابری شده و انگار زخم بود که از علی مشورت گرفتم و پماد تترا سایکلین زدم چشمشو تا فردا ببرنش دام پزشکی ولی بعدش چینه دونشو دست زدم و دیدم خیلی خشکه و کلا حیوون خیلی لاغر شده بود...دهنشو باز کردم دیدم یه مقدار حالت اب دهن کش دار هم داره و بعدش مدفوعش رو هم که دیدم ابکی بود....حالا میخواستم ببینم کلا وقتی پرنده ای میبینیم که مدفوعش ابکیه باید چیکارش کرد و چه دارویی بدیم بهتره؟؟؟من دیدم شرایطش بحرانیه بهش یک چهارم مترونیدازول دادم و 2 تا سرنگ اب هم دادم خورد....گفتم مترونیدازول وسیع الطیفه شاید از این وضعیتش بهتر باشه....حالا این کاری که من کردم خوب بوده یا نه؟؟؟قرص تترا سایکلین میدادم بهتر نبود؟؟؟

ممنون
علی جان مدفوع پرنده ها هم مثل ماهی که از حالتش میشه بیماری رو حدس زد تفاوت داره.
مدفوع سفید بود یا سبز؟سفید شیری بود یا مثل اب بیرنگ؟اسهال بود یا مقدار ابش زیاد بود؟تجمع اب وسط مدفوع بود یا اطرافش؟؟؟؟و...

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۷-۱۹, 18:56
والا من دقیق متوجه نشدم...قسمت مخرج حیون رو که نگاه کردم دیدم حیوون مدفوع ابکی داره....اگه بشه تو یه تاپیک اینهایی رو که میگی توضیح بدی که مربوط به چه بیماریه که عالی میشه...

میخواستم ببینم کار عمومی که میشه برای مدفوع ابکی در شرایط اورژانسی کرد چیه علی جان...ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۱۹, 22:18
علی جان بحث مفصلی رو باز کردی
معمولأ هر مدفوع ابکی با یه سری علائم دیگه شروع میشه،که بعضیاشون شبیه به هم هستند وتا حیوونو از نزدیک نبینی نمیتونی راهنمایی درست رو به طرف بدی.
برای همین میگیم که سریعأ پرندشونو به دامپزشکی نشون بدن.

ولی در حالت کلی برای اسهال سبز قرص تتراسایکلین حیوانی واگه شد کپسول 250انسانی و اگه در دسترس نبود سیپروفلوکساسین انسانی تجویز میشه که دز مصرفش هم بستگی داره به جسه پرنده...
برای اسهالهای سفید شیری رنگ کپسول امورل انسانی ومواد تقویت کننده که در صدر اونا ب کمپلکس هست رو میگن و...
ولی زمان مواجهه با اسهال وفضله ابکی حتمأ باید با دامپزشک مشرورت داشته باشی.هر چند دامپزشک هم همینا رو تجویز میکنه...;)