PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای استفاده از کرم ورمی کمپوست به عنوان غذای ماهی

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 17:23
سلام
شنیدم که میشه از کرمهایی که برای تولید ورمی کمپوس استفاده میشن(کرم هایی که غنی سازی کردن،نه کرم های خاکی معمولی)به عنوان غذای ماهی استفاده کرد و رنگ دهنده طبیعی خوبی برای ماهیهاست ودر بهبود هد هم کارایی داره!!!
کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟نحوه مصرفش چجوریه؟
ممنون

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 17:50
سلام
شنیدم که میشه از کرمهایی که برای تولید ورمی کمپوس استفاده میشن(کرم هایی که غنی سازی کردن،نه کرم های خاکی معمولی)به عنوان غذای ماهی استفاده کرد و رنگ دهنده طبیعی خوبی برای ماهیهاست ودر بهبود هد هم کارایی داره!!!
کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟نحوه مصرفش چجوریه؟
ممنون

سلام

تا جایی که اطلاع دارم کرم ورمی کمپوست غنی سازی شده نیست بلکه گونه های مختلف کرم هستن که درصد تجزیه کردن فضولات و خاک اونها بالاست و با کرم های خاکی که در صد تجزیه اونا کمه تفاوت داره . خود کرم های ورمی کموست هم گونه های مختلف داره قیمتشونم گرونه و به صرفه نیست . حالا برای ماهی فکر نکنم از لحاظ منبع غذایی تفاوتی با کرم خاکی داشته باشه . البته نظر منه در مورد غذا برای ماهی نمیدونم .

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 18:13
نه ،منظورم از کرم هایی که غنی سازی کردن واون کرم خاکی رو فکر کنم اشتباه متوجه شدین.
منظور من کرمهایی هست که توی تولید ورمی کمپوست استفاده شدن وکود تولید کردن...
نمیدونم،این موضوع رو یکی برام گفته بود،منم زیاد جدی نگرفته بودم تا امروز که بحث کودها پیش اومد یادم افتاد...
ممنون

masih
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 18:25
سلام علی جان
این نوع کرمی ک شما میگی ازخونواده ی
ایزنیا فتیدا هستش که ی مدل اونا که خود منم ازشون استفاده میکنم رد کالیفرنیا ورم هستش
این کرم ها برای ماهی ها بسیاز لذیذ ومقوی هستند
دارای70درصد پروتئین و30درصد مواد معدنی وخاکستر مورد نیاز بدن ماهی ک ی جورایی هورمون رشد هستش
این نوع کرمارو میشه براحتی پرورش داد دوره ی بلوغشون90روزه ولی حدودا2.5روز بعد هچ شدن تخمشون میشه استفاده کرد
ونحوه ای استفادش اینه اونارو 24ساعت قبل از خوراندن ب ماهی توی پارچه یا پوشال تر بذاریم تامواد توی دستگاه گوارشش خالی بشه وبسته ب سایز دهن ماهی تیکه میکنیم یاهمونطوری کامل میدیم ماهی میخوره
دوست داشته باشی ازشون واست عکس میذارم

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 18:31
ممنون مسیح جان
اگه زحمتی نیست روش پرورش واینکه از کجا گیر بیاریم رو هم توضیح بده.
عکس گذاشتی که دیگه خیلی بهتره.
بازم ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 18:32
برای تهیه این کرمها میتونی مقدار آرد نونوایی رو توی یک نایلون بریزی و جای گرم و مرطوب بگذار ( با در بسته )

بعد از یکی دو هفته آرد کرم میزنه و میتونی برایم اهی استفاده کنی ( سفید رنگ هستند ) بعضی دیسکس داران از این کار به عنوان شگرد و فوت و .... یاد میکنند

masih
۱۳۹۲-۰۷-۲۱, 18:56
نه حامد جان این کرمها فرق داره
چشم شب ک رفتم سرشون بزنم عکسم میگیرم+روش نگهداریشون

masih
۱۳۹۲-۰۷-۲۲, 22:02
سلام دوستان بابت تاخیر یک روزه معذرت میخوام این همون کرماس
http://emruzi.com/up/uploads/138177910727071.jpg (http://emruzi.com/up/)

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۲, 22:06
ممنون مسیح جان
اینا تولید ونگهداریشون چجوریه؟میشه خشک وبعد پودرشون کرد برای غذای بچه ماهیا؟غذای کاملی هستند وبه تنهایی مورد استفاده قرار میگیرن یا اینکه فقط یرای تغییر غذا به عنوان یه غذای کمکی محسوب میشن؟
ببخشید که زیاد شد:14:

masih
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 07:23
ممنون مسیح جان
اینا تولید ونگهداریشون چجوریه؟میشه خشک وبعد پودرشون کرد برای غذای بچه ماهیا؟غذای کاملی هستند وبه تنهایی مورد استفاده قرار میگیرن یا اینکه فقط یرای تغییر غذا به عنوان یه غذای کمکی محسوب میشن؟
ببخشید که زیاد شد:14:
خواهش میکنم علی جان من درخدمتم
داداش برای نگه داری وتکثیرشون کارخاصی نباید کرد روشی ک من عمل کردم اینه ابتدا یک کیلو کرم +بستر خریداری شد
بعد سبد رو دوقسمت کردم وروی اون خاک برک ب عمق نزدیک 10سانت ریختم وروی اون 10سانت کودگاوی استریل شدهریختم
یک سبد برای مصرفه که همزمان درحال تکثیر ورشد هستند
ویک سبد هم بصورت استندبای هست
هرکرم بطور متوسط روزی5عدد تخم میذاره ک سه تای اون هچ میشه وهرکرم ظرف90روز بالغه ولی ماحدود2.5که شد میتونیم مصرف کنیم چون برای ماهی ها این سایز بهتره
روش نگه داری باید جایی باشه ک دماش زیاد کم نشه زیادم بالا نره بهترین دما25درجس
درحد ملایم نور داشته باشه ک زیاد کرم ها از بستر بیرون نیان
روزانه یک تا دوبار روی سطح خاک بااسپری ابریزی بشه
روش مصرف کرم ها24ساعت قبل از مکصرف اونهارو شسته وداخل ظرفی دربسته ولی باپوشش توری ک فرار نکنند میذاریم که توی اون ظرف پوشال خیس هست بعد از24ساعت تموم دستگاه گوارششون خالی شده ومیشه به ماهی ها داد البته باید شست واگر ماهی هایی دارید ک نمیتونن کامل بخورنش تیکه تیکه کنید
من خشک یا فریز کردن اونو پیشنهاد نمیدم چراکه ماداریم بادادن غذای تازه به ماهیمون بهترین مواد رو میرسونیم ک توی غذاهای خشک یا فریز شده شاید نباشه یاخیلی کمه درصدش پس چرااین کرم رو هم خشک کنیم؟
براحتی میشه ماهی هامونو ازاین کرم تغذیه کنیم
من یک ماهی باارزش رو مدت زیادیه دارم فقط ازهمین کرمها وغذای دستساز تغذیه میکنم کوچکترین مشکلی نداشتم

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 09:47
سلام

مسیح جان این عکسی که گذاشتی سایز کرم از دو بند بیشتر نشون میده درسته ؟ بیشترین اندازش به چقد میرسه ؟ بیشتر از 2 بند بخواد بشه نمیتونه کرم قرمز کالیفرنیا باشه !!!

masih
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 14:37
سلام داداش وقتی خودشو جم میکنه حدود دوبنده ولی میتونه خودشو تاسه بندم بکشه
اینا ایزینیا فتیدا هستند ولی خیلی شبیه کرم خاکین اما رفتاراشون نوع حرکت سریعشون نشون میده کرم خاکی معمولی نیستند

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 14:44
مسیح جان بسترشون دقیقأ چیه؟
بعد این بستر نیاز به تغییر یا تقویت نداره؟

masih
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 18:13
مسیح جان بسترشون دقیقأ چیه؟
بعد این بستر نیاز به تغییر یا تقویت نداره؟
علی جان عرض کردم بالا خاک برگ+کود گاوی استریل شده ک بااب میشوریمش ومیذاریم توافتاب چندبار اینکارو میکنیم
کود گاوی تغذیه کنندس ولی میشه هرچندوقت یکبار بهشون اشغال سبزی یا برگ کاهو وازاین چیزا داد

mohsen125
۱۳۹۲-۰۷-۲۳, 19:19
برای تهیه این کرمها میتونی مقدار آرد نونوایی رو توی یک نایلون بریزی و جای گرم و مرطوب بگذار ( با در بسته )

بعد از یکی دو هفته آرد کرم میزنه و میتونی برایم اهی استفاده کنی ( سفید رنگ هستند ) بعضی دیسکس داران از این کار به عنوان شگرد و فوت و .... یاد میکنند
سلام آقا حامد
این کرم سفید برای دیسکس غذای خوبی هست ؟مثل کرم خونی با اشتها میخورن ؟
یعنی به آرد یکم آب اضافه کنم بزارم بغل بخاری بمونه حله ؟

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۴, 23:25
سلام آقا حامد
این کرم سفید برای دیسکس غذای خوبی هست ؟مثل کرم خونی با اشتها میخورن ؟
یعنی به آرد یکم آب اضافه کنم بزارم بغل بخاری بمونه حله ؟
محسن جان اگه به ارد اب بزنی،به جای کرم کپک تولید میکنی برادر من...
کاری رو که حامد جان گفت اینجوری اتفاق میوفته:
شما مقداری ارد رو بریزی توی یه بوکه یا ظرف پلاستیکی در دار وبزاری توی یه جای گرم ومرطوب مثل زیر زمین یاانباری خونه ولی اب رو روی خود ارد نریز.
معمولأ اگه توی خونتون ارد مونده داشته باشید میبینی که اردا مقداری گلوله گلوله شدن،این نشانه موندگی ارده ووقتی ارد رو الک میکنی یه کرمای سفید رنگ کوچیکیو توی الکت خواهی دید.
موفق باشی

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۱۲, 23:38
سلام
مدتی هست که 1 سبد کرم و بستر ورمی رو تهیه کردم و تا الان هم 2-3 باری به تگزاس وفایترام دادم...
خیلی خوب میخورنشون و براشون لذیذه ولی امشب که اومدم از داخل سبد کرم جدا کنم به این کرم های بزرگ برخوردم!!
اینا واقعأ ورمی هستند؟ مشکلی نداره مصرفشون برای ماهیا؟ کرم خاکی ننداخته باشن بهم!!!:174:
البته این عکسای 2 تا کرم در هم تنیدست ولی بازم اندازه هر کدوم خیلی بزرگه...
ممنون

http://emruzi.com/up/do.php?img=10184 (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/do.php?img=10185 (http://emruzi.com/up/)

rman
۱۳۹۳-۰۷-۱۳, 07:54
سلام علی.کرم خاکی کمی کلف تره یعنی قابل توجه کلفت تره و رنگش تو این سایز تیره تر میشه.نگران نباش من به دیسام چند ماه دادم و عاااالی بود.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

اها یه چیزی.شما باید طول کرم رو تو حالت معمولی در نظر بگیری این کشیده خودشو.نگران نباش در کل!

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۱۵, 23:01
سلام علی جان...
این کرما خیلی مغذی و مفید هستن به طوری که بیش از 70% پروتئین دارن و یه غذای عالی واسه ماهی هست.
اینا هم کرم خاکی نیستن و به عبارتی بزرگتراشون هستن:168: