PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو درباره مصرف پودر صدف برای مرغ و خروس

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۷-۲۶, 18:19
سلام به همه

رفته بودم یه فروشکاه مرغ و خروسو تجهیزات پرورشگاه که دیدم یه پودر سفیدی هستش پرسیدم چی هستن اینا بنده خدا گفت پودر صدف هستن که برای محکم شدن پوسته تخم مرغ و تخم گذاشتن هر روز و جلوگیری از پر کنی به مرغ ها میدن....

گفتش یه مشت کنسانتره رو با یه مقدار کم از اینا مخلوط کن و بده بهشون....

منم گرفتم و همین کارو کردم ولی اخرش دیدم مرغ عا همه کنسانتره هارو خردن و اینا تهش موند....منم یه مقدار دیگرو با یکم از این پودر صدفا مخلوط کردم و یکم خیسشون کردم و هم زدمشون که اینجوری به نظرم بهتر خوردن ....

حالا نظر دوستان چیه؟؟؟ چه جوری این پودر صدف رو بدیم به مرغ و خروس ها بهتره؟؟؟

به بقیه پرنده ها هم میشه داد اینو؟؟؟

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۷-۲۶, 19:11
سلام به همه

رفته بودم یه فروشکاه مرغ و خروسو تجهیزات پرورشگاه که دیدم یه پودر سفیدی هستش پرسیدم چی هستن اینا بنده خدا گفت پودر صدف هستن که برای محکم شدن پوسته تخم مرغ و تخم گذاشتن هر روز و جلوگیری از پر کنی به مرغ ها میدن....

گفتش یه مشت کنسانتره رو با یه مقدار کم از اینا مخلوط کن و بده بهشون....

منم گرفتم و همین کارو کردم ولی اخرش دیدم مرغ عا همه کنسانتره هارو خردن و اینا تهش موند....منم یه مقدار دیگرو با یکم از این پودر صدفا مخلوط کردم و یکم خیسشون کردم و هم زدمشون که اینجوری به نظرم بهتر خوردن ....

حالا نظر دوستان چیه؟؟؟ چه جوری این پودر صدف رو بدیم به مرغ و خروس ها بهتره؟؟؟

به بقیه پرنده ها هم میشه داد اینو؟؟؟

ممنون
سلام
کار بسیار به جایی انجام دادی ویک منبع کلسیم خوب رو برای پرنده هات تهیه کردی.برای مصرف همونجوری که نم زدی دونه ها رو روش مناسبیه علی جان.
به کبوترت هم میتونی بدی ولی چون دونه مخلوط کبوتر تنوع بیشتری داره وتعداد تخم گذاری کبوترا کمتره نیازشون نسبت به مرغا کمتره.در ضمن برای رشد جوجه ها هم خیلی خوبه.
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 18:00
سلام به همه

چند روز پیش رفتم برای مرغو خروسام پودر صدف بگیرم که دیدم دونه هاشون خیلی درشتن ( درشت تر از اونایی که قبلا میگرفتم ) و از بنده خدا پرسیدم گفت میتونی خودت پودرشون کنی.....

حالا اول یه سوال که چرا اصلا اینهارو به شکل سنگ در میارن چون اصلا مرغ و خروس تمایلی به خوردنشون نشون نمیدن.....

من میکوبمشون و با سبوس قاطی میکنم و اب میزنمشون و میدم مرغا بخورن و فقط اینجوری تونستم به خوردشون بدم.....کوبیدنشونم خیلی سخته چون خیلی سفتن.....

ممنون

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 19:52
علی جان این تاپیک قبلأ موجود بود! ادغامشون کردم ...
ممکنه اون فروشنده نخواسته هزینه اسیاب بده یا برای مصرف دیگه اوده بوده و شما خریدی ...
چند کیلو خریدی؟ اگه مقدار زیادی خریدی ببر پیش خوراک دام فروشا تا برات اسیابش کنن.هزینه کمی هم میگیرن

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۰۵, 13:23
ممنون علی جان....

منم تو زهنم بود که قبلا همچین تاپیکی زدم ولی گشتم پیدا نکردم....ببخشید....

من 2 کیلو گرفتم کیلویی 400 تومن....نمیدونی چه مصرف دیگه ای دارن؟؟؟

اگه بشه بدم همشون رو اسیاب کنن که با سبوسام قاطی کنم خیلی خوب میشه....

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۵, 16:21
ممنون علی جان....

منم تو زهنم بود که قبلا همچین تاپیکی زدم ولی گشتم پیدا نکردم....ببخشید....

من 2 کیلو گرفتم کیلویی 400 تومن....نمیدونی چه مصرف دیگه ای دارن؟؟؟

اگه بشه بدم همشون رو اسیاب کنن که با سبوسام قاطی کنم خیلی خوب میشه....
پودر صدف عامیت داره برای پرنده ها ...
مثلأ همین پودری که برای مرغای شما درشته برای جیره شترمرغ مناسبه ...