PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره رفع مشکل وای فای مودم adsl

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۰۶, 19:38
سلام
چند روزی میشه که وقتی وای فای مودممو روشن میکنم،نه لپ تاپ ونه گوشی موفق به اتصال بهش نمیشن واگر موفق به اتصال بشم با گوشی متصل میشه وبعد از یکی دو دقیقه کلأ مودم هنگ میکنه.یعنی چراغهایdsl،اینترنت،وایرلس وپرت متصل به سیستم به صورت یکسره روشن میمونه وتا زمانی که مجددأ خاموش وروشن نشه ووای فای خاموش نشه، نمیشه ازش استفاده کرد!!!
این مشکل دلیل خاصی داره؟نیاز به اقدام برای گارانتی هست؟
مودم8961 tplink

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۰۷, 09:05
سلام
چند روزی میشه که وقتی وای فای مودممو روشن میکنم،نه لپ تاپ ونه گوشی موفق به اتصال بهش نمیشن واگر موفق به اتصال بشم با گوشی متصل میشه وبعد از یکی دو دقیقه کلأ مودم هنگ میکنه.یعنی چراغهایdsl،اینترنت،وایرلس وپرت متصل به سیستم به صورت یکسره روشن میمونه وتا زمانی که مجددأ خاموش وروشن نشه ووای فای خاموش نشه، نمیشه ازش استفاده کرد!!!
این مشکل دلیل خاصی داره؟نیاز به اقدام برای گارانتی هست؟
مودم8961 tplink

ممنون

نه علی جان نیاز به گارانتی احتمالا نداری
مودم رو ریست کن و از اول کانفیگ بشه
فکر کنم اموزش کانفیگش رو قبلا گذاشتم توی سایت
سرچ کن اگر نبود بگذارم

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۰۸, 02:56
سلام
حامد جان همونطور که گفتید با یه بار ریست وکانفیگ مجدد مودم مشکل حل شد.
فقط دلیل این مشکل چی بوده؟راه پیشگیری داره یا اینکه از کیفیت اجناس چینیه؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۰۸, 08:40
نه علی جان
دلیل سخت افزاری یا مرغوبیت و ... نداره
این مشکلات بیشتر بخاطر تغییرات شبکه و سرویس دهنده اینترنت و گاهی هم ویروسی شدن سیستم پیش میاد
dns ها که تغییر کنه و یا موافقت با مک آدرس ها از حالت اتوماتیک خارج بشه این مشکلات ژیش میاد و ربطی به جنس مودم هم زیاد نداره

در رده مودمهای مختلف فقط زایکسل رو دیدم که اتوماتیک با تغییرات شبکه خودش آپدیت میکنه و مشکلی نخواهد داشت بفیه برندها همه همین موردها رو دارند

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۰۸, 12:02
خب،فکر کنم خودم دستی دستی چشمش زدم:|
الان وای فای حدود نیم ساعتیو کار میکنه وبعدش دیگه میره لالا...
البته دیگه الان مودم به صورت یکسره هنگ نمیکنه وفعالیت عادیشو انجام میده ولی وای فای دیگه نه با گوشی ونه با لپ تاپ پیدا نمیشه!:106:
دیشب با سی دی کانفیگ نمیشد،برای همین از طریق 192.168.1.1 وبایوزر وپسadmin کانفیگش کردم.
کار دیگه ای هست که باید انجام بدم؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۰۸, 16:15
فرقی نداره که با cd کانفیگ بشه یا از admin من اتفاقا همیشه راه دوم رو انجام میدم
احتمالا باید با گارانتی صحبت کنی ٰ بعد از کانفیگ مجدد نباید مشکل داشته باشه

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۰۸, 22:53
سلام مجدد.
شرمنده که دوباره مزاحم میشم.
یکی دو بار دیگه هم ریست وکانفیگ کردم ولی فایده ای که نداره هیچ،الان که میخوام وای فای رو پیدا کنم،لپ تاپ وصل میشه ولی no internet access میزنه وگوشی هم obtaining ip adress.
پیغام گوشی رو که توی نت سرچ کردم نوشته بود یعنی اینکه داره ای پی گوشی رو ست میکنه واگه بعد یک دقیقه کانکت نشد باید به صورت دستی بهش ای پی بدید.ولی دیگه توضیحی برای ای پی دستی نداده بود:-/
الان مشکلم با وای فای گوشیه.راهی هست که معکوس عمل کنیم و این بار لپ تاپ از طریق کابل به اینترنت وصل بشه وبعد گوشی رواز طریق وای فای به لپتاپ واینترنت وصل کنیم؟
اون روش ای پی دادن دستی رو کسی میدونه؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۰۹, 09:03
در حین روشن بودن وایرلس گوشی یکبار مودم رو خاموش و روشن کن
در حال تهیه مقاله های جامع با عکس برای رفع این قبیل مشکلات به شکل اساسی هستم علی جان
اندکی صبر ;)

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۱۱, 14:21
سلام
امروز رفتم پیش نمایندگی مودم برای گارانتی.گفت یک سال گارانتی تعویضش تموم شده والان برات میفرستمش تهران تا رفع مشکل کنن وممکنه هزینه بر باشه ویه سری چرت وپرت که یه جورایی از اقدام برای گارانتی منصرفم کنه!!!:(
به نظرخودم اینجوری اومد که میخواد یه مودم دیگه بهم بندازه...
به نظرتون بفرستمش بره یا اینکه یه مودم دیگه بخرم؟؟؟اخه این میگفت یه وقت میبینی هزینه تعمیر از مودم نو گرونتر بشه یا اینکه هم فیمت بشه!!!:114:
به نظرم خیلی چرند گفت...
کلأ یکی بیاد منو روشن کنه.
گارانتی پارس ارتباط هست،یک سال تعویض ودو سال خدمات
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۲۸, 23:35
سلام
میگم من همون شب مودم رو دادم برای گرانتی.
فرایند گارانتی چه مدت طول میکشه؟کی باید برم وپیگیری کنم؟
ممنون
پستت رو ندیده بودم علی جان
بسته به شرکتی که خرید کردی و ارسال به موقع بیشتر از 2 هفته نمیشه
به قول خودت چرت گفته ؛ کار درستی کردی که فرستادی برای گارانتی

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۹, 15:10
سلام
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۸-۲۹, 16:37
سلام
ممنونبه قول خودت چرت گفته
کار درستی کردی که ارسال کردی برای گارانتی
بسته به فروشنده که به موقع بفرسته حداکثر 2هفته طول میکشه