PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مراحل ایجاد بونسای ازگیل وحشی

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۱۷, 19:54
این دو تا درخت رو هم از تو جنگل کندم و ریشه دار هستن . این درختای کوچک با فاصله ی چند متری از درختای اصلی بیرون اومده بودن . البته به هم توسط ریشه سطحی متصل بودن .

این یکی نیاز به هرس و کوتاه کردن داره و ارتفاعش حدود 80 سانت هست .

http://emruzi.com/up/uploads/138390896905224.jpg

این هم یکی دیگه / تصمیم گرفتم از این به بعد هر بار که به چنین درختایی بر خوردم اگه شد بکنمشون و برای ایجاد بونسای روش کار کنم.

نمای پشت و روی درخت

http://emruzi.com/up/uploads/138390896651722.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/138390896780133.jpg

دوستان اگه نظری هم دارن بگن خوشحال میشم .

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۱۷, 21:21
سلام
حمزه جان بونسای اینا در نهایت قراره ارتفاعشون چقدر باشه؟

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۱۷, 23:08
سلام
حمزه جان بونسای اینا در نهایت قراره ارتفاعشون چقدر باشه؟

سلام

با گلدون بیشتر از 50 الی 60 نباید بشه . تو ذهنم دارم اگه بشه اولی رو به شکل آبشاری بیرون بیارم تا کوتاه نشه . به سمت پایین بیاد . خیلی دوست دارم این سبک رو بتونم درست کنم ولی سخته

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۱۸, 16:48
معیار انتخاب درختچه برای بونسای فقط پیچیدگی وقطر تنه رو باید مد نظر گرفت؟
اخه شما هر درختی دم دستت میاد بهش رحم نمیکنی وسریعأ امادش میکنی برای بونسای;)
چه درختی رو برای بونسای مناسب میبینی که بشه نهایت ارتفاعشو20-25سانت نگه داشت،مثل این بونسای های توی بازار؟
ممنون

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۱۸, 17:39
معیار انتخاب درختچه برای بونسای فقط پیچیدگی وقطر تنه رو باید مد نظر گرفت؟
اخه شما هر درختی دم دستت میاد بهش رحم نمیکنی وسریعأ امادش میکنی برای بونسای;)
چه درختی رو برای بونسای مناسب میبینی که بشه نهایت ارتفاعشو20-25سانت نگه داشت،مثل این بونسای های توی بازار؟
ممنون

یکی از زیبایی های بونسای این هست که قطور باشه و دارای پیچیدگی باشه ولی اینها همه طی چند سال کار روی یک بونسای به وجود میاد جز اینکه از طبیعت بتونی درختی پیدا کنی و از اون برای تبدیل به بونسای استفاده کنی .

مثلا من یه درخت که پیچ و خم داره رو پیدا کردم . حالا برای قطور بودن دیگه نمیشه درختی رو پیدا کرد مه هم قطور باشه و هم کوتاه بلکه باید یا ریشه هوایی ازش بگیره و یا اینکه قلمه رو ریشه دار کنی که خیلی از افراد از طریق ریشه دار کردن قسمتی از تنه که خوششون میاد اقدام به این کار میکنن که تو یه تاپیک اینو توضیح دادم .

از نظر من البته تو جایی نیستم که نظر دقیق بدم ولی از درختای بومی خود منطقه که این قابلیت رو داشته باشن میشه بونسای ایجاد کرد . حالا دیگه میمونه ارزش ریالی اون . منم دارم اینا رو تست میکنم ببینم چی جواب میگیرم و خودم هنوز اول راه هستم ولی هر درختی که ببینم و خوشم بیاد ازش بونسای درست میکنم .

معمولا ارتفاع یه بونسای به نظرم به نوع فرمی برمیگرده که میخوای روش کار کنی و همچنین گونه مورد نظر . اغلب بونسای های زیبا ارتفاعشون بیشتر از اینهاست که متاسفانه تو ایران خیلی کم هستن و یا قیمت های بالایی دارن

توی 20 تا 25 سانت مثلا میشه آزالیا ، افرا ژاپنی ،جنسینگ ، برخی گونه های سیب ، برخی از گونه های یاس ، زالزالک ،پیچ امین الدوله

به نظرم همه درختا ( سوزنی برگ نباشن ) رو میشه کوتاه تربیتشون کرد . این دیگه بسته به تجربه و حرفه ای بودن داره و همچنین صبر ......