PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست مشاوره خرید مرغ و خروس

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 18:18
سلام دوستان.
من برای حیاط میخواستم یکی دوتا مرغ و خروس بگیرم ولی میخوام که بی سرو صدا باشن. نسبت به سرما و گربه این چیزا که تو شهر هست هم حساس نباشن.
البته تو حیاط 1 توالت هست که میشه برای شب و یا روزای سرد به عنوان جا ازش استفاده کرد.
به نظرتون چه نژادی خوبه؟ مرغ و خروس بالغ بگیرم یا جوجه یا نزدیک بلوغ؟ از کجا بگیرم؟ بازار (قزوین) رفتم حیوونی ها رو کرده بودن تو 1 قفس زیر هم!!! به نظرتون میشه از اونجا مرغ و خروس سالم و جوون پیدا کرد یا مرغ مریض و پیر میندازن؟
کلا از مرغ و خروس سر رشته ای ندارم. هر نکته ای که به نظرتون میرسه بگین.
خودم از این مرغای مینیاتوری خوشم اومده. تو بازار اینجا داشت میگفت 50. اینا رو میشه تکثیر کرد یا دردسر داره؟
با تشکر.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 18:26
به به سلام اقا حسام عزیز...

خوش اومدی داداش....

حسام جان این سوالا در تخصص aligator هستش ولی منم یه چیزایی رو میگم که تو این مدت تجربه کردم....

اول اینکه سعی کن هرچی میخوای بگیری رو یکجا بگیری و جوری نباشه که بعدا بخوای چیزی اضافه کنی چون مریضی میاد و دردسر داره....

من خودم اول بهار رفتم 5 تا جوجحه گرفتم که متاسفانه 4 تاشون خروس از اب درومد و مجبور شدم تعویض کنم که دردسر داشت....به نظرم شما مرغ و خروس جوون بگیر که جنسیتشون مشخص باشه....

واکسن های دوگانشون رو هم همون اول بزن که خیالت راحت باشه....

از اون زینتی ها که همین داش علی خودمون داره و با دستگاه خوب جوجه میگیره ازشون....حالا خودش میاد و این قسمتو بیشتر توضیح میده...

من خودم مرغ و خروس ساده دارم و خداروشکر روزی هم یک دونه تخم مرغ هرکدوم بهم میدن...4 مرغ دارم و یک خروس....

موفق باشی

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 18:34
سلام علی جان.
داداش کجایی دیگه نیومدی تو اون یکی فروم دلم برات تنگ شده بود.
خدمت خوش میگذره!!!
اینجا رو امیر حسین بهم معرفی کرد اومدم اینجا تاپیک پرنده های شما و علی آقا رو خوندم دلم هوایی شد. منم آلوده کردین!!:211: وگرنه منو چه به مرغ و خروس:116:
حالا این مرغ و خروس شما سر صداشون در چه حده. اینجا همسایه مون داشت هر وقت مرغ میخواست تخم بزاره ما کلی بد بیراه بهش میگفیم!!:85:

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 19:38
سلام حسام جان
به امروزی خوش اومدی.
سرو صدا که بالاخره نمک این کاره;) ولی اگه میخوای چه از لحاظ صدای خروس وچه صدای مرغ کم سر وصدا باشن مینیاتوری ها گزینه مناسبی هستند،ولی نژاد تخم گذاری نیستن ونمیتونی ازشون انتظار هر روز تخم گذاری و تخم مرغ های درشت و...رو داشته باشی.در ضمن نسبت به سرما هم به خاطر جسه ضعیف یه خرده حساس تر هستند.
اگه تجربه اولته پیشنهاد میکنم مرغ ها رو از نژاد بومی بخری ویه خروس پاکوتاه زینتی براشون بگیری،این بهترین حالت برای تجربه اولت هست ویه جورایی سر وصدا رو هم مقداری کمتر میکنه.
در ضمن،شما برای نگهداری حتمأ باید یه فکری به حال لونه بکنی،چون از ضروریاته،اون دستشویی رو اگه بتونی با چنتا سرامیک روی کاسشو بپوشونی وسطحش رو هم پوشال بریزی دیگه عالی میشه.
در مورد جوجه یا مرغ خریدن هم بستگی به خودت داره ولی اگه نظر منو میخوای جوجه نزدیک به بلوغ بخر چون الان وقت مناسبی برای خرید مرغ بالغ نیست.
موفق باشی

با عرض پوزش عنوان تاپیک رو تغییر دادم

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 19:53
سلام حسام جان
به امروزی خوش اومدی.
سرو صدا که بالاخره نمک این کاره;) ولی اگه میخوای چه از لحاظ صدای خروس وچه صدای مرغ کم سر وصدا باشن مینیاتوری ها گزینه مناسبی هستند،ولی نژاد تخم گذاری نیستن ونمیتونی ازشون انتظار هر روز تخم گذاری و تخم مرغ های درشت و...رو داشته باشی.در ضمن نسبت به سرما هم به خاطر جسه ضعیف یه خرده حساس تر هستند.
اگه تجربه اولته پیشنهاد میکنم مرغ ها رو از نژاد بومی بخری ویه خروس پاکوتاه زینتی براشون بگیری،این بهترین حالت برای تجربه اولت هست ویه جورایی سر وصدا رو هم مقداری کمتر میکنه.
در ضمن،شما برای نگهداری حتمأ باید یه فکری به حال لونه بکنی،چون از ضروریاته،اون دستشویی رو اگه بتونی با چنتا سرامیک روی کاسشو بپوشونی وسطحش رو هم پوشال بریزی دیگه عالی میشه.
در مورد جوجه یا مرغ خریدن هم بستگی به خودت داره ولی اگه نظر منو میخوای جوجه نزدیک به بلوغ بخر چون الان وقت مناسبی برای خرید مرغ بالغ نیست.
موفق باشی

با عرض پوزش عنوان تاپیک رو تغییر دادم
ممنون علی جان بابت راهنمایی و خوشامدگویی.
مینیاتوری ها رو میشه راحت تکثیر کرد؟ خودشون رو تخم میخوابن یا دستگاه میخواد؟ حساسیتشون به سرما تا چه حده؟ الان داریم به زمستون نزدیک میشیم. میشه الان تهیه کرد؟ قیمتی که گفتم خوب بود؟
خروس پا کوتاه کدومه؟ لینکی چیزی؟
من هم خودم جوجه نزدیک به بلوغ رو ترجیج میدم. تو ماهی بازی همیشه همینطوری خرید میکنم!:d
از کچا همچین چیزی تهیه کنم. به نظرتون بگردم از آشنا بگیرم؟( که عمرا تا آشناها کسی اینکاره باشه) از اینترنت بگیرم؟ یا همون بازار خوبه؟
با تشکر از راهنمایی هات.

یه سوال دیگه: گربه مینیاتوری ها رو اذیت نمیکنه؟ ما ماشالله گربه زیاد داریم اینجا!

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 20:11
ممنون علی جان بابت راهنمایی و خوشامدگویی.
مینیاتوری ها رو میشه راحت تکثیر کرد؟ خودشون رو تخم میخوابن یا دستگاه میخواد؟ حساسیتشون به سرما تا چه حده؟ الان داریم به زمستون نزدیک میشیم. میشه الان تهیه کرد؟ قیمتی که گفتم خوب بود؟
خروس پا کوتاه کدومه؟ لینکی چیزی؟
من هم خودم جوجه نزدیک به بلوغ رو ترجیج میدم. تو ماهی بازی همیشه همینطوری خرید میکنم!http://www.emruzi.com/images/smilies/yahoo/Big%20grin.gif
از کچا همچین چیزی تهیه کنم. به نظرتون بگردم از آشنا بگیرم؟( که عمرا تا آشناها کسی اینکاره باشه) از اینترنت بگیرم؟ یا همون بازار خوبه؟
با تشکر از راهنمایی هات.

یه سوال دیگه: گربه مینیاتوری ها رو اذیت نمیکنه؟ ما ماشالله گربه زیاد داریم اینجا!

تکثرشون از راه طبیعی زیاد جالب نیست،چون اگه بخوای خود مرغ مینیاتوری رو برای3-4تا تخم 19روز بخوابونی و2ماه هم جوجه نگه داره خیلی اذیت میشه،به قول علی بختیاری اندام مرغت خراب میشه;)
ولی اگه از دستگاه،مرغ کرچ بومی،کبوتر و...استفاده کنی هیچ مشکلی نداره ومثل بقیه مرغها هست.
نیازی به خرید اینترنتی ودوست واشنا نیست.اگه از ادم مطمئن خرید کنی خیلی بهتره ولی اگه کسی نیست که بتونی بهش اطمینان کنی هم این 2تا لینک رو که بهت میدم مطالعه کن وطبق معیارها خرید کن،ایشالا مشکلی پیش نیاد.اینجا (http://emruzi.com/showthread.php?t=2064)واینجا (http://emruzi.com/showthread.php?t=2452)
متأسفانه عکس از خروس پا کوتاه ندارم ولی این اندازشون هست واواز نازک وکوتاهی دارن

http://emruzi.com/up/uploads/137154946508814.jpg
مینیاتوری ها مقاومتشون در برابر سرما بستگی داره به محل ونوع محل نگهداری،شما میخوای از قفس وپلاستیک استفاده کنی یا از اون دستشویی که گفتی؟
نه گربه با مرغ وخروس بالغ درگیر نمیشه

موفق باشی

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 20:31
حیاط ما 1 باغچه بزرگ داره. روزا اونجا ولشون کنم شبا هم بزارم تو همون دستشویی.
راستی اینا زیاد بالا نمیپرن؟ ما بالکن مانند هم داریم که اگه مرغا برن روش ارتفاع دیوار نصف میشه. نپرن برن حیاط همسایه.
در مورد قیمتشون هم نظر میدی.
ممنون.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۸-۲۱, 20:45
چاکرم داش حسام عزیز

خداروشکر بد نیست این خدمتم میگذره دیگه....

اره حسام این پرنده یه اعتیادی داره بدتر از ماهی ....ادم فرش زیر پاشم میفروشه میره چیزی که رو دلش هستو بر میداره....داغون اقا داغون....

حسام جان من اینجا همون قیمت 40 تا50 سراغ دارم ولی بازم بسته به نژادش داره....چند وقت پیش اینجا یک جفت مرغ و خروس دیدم مثل مرغ و خروسای نژاد سلطان بودن جفتشون رو 250 میداد طرف....

موفق باشی

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۲, 00:35
حیاط ما 1 باغچه بزرگ داره. روزا اونجا ولشون کنم شبا هم بزارم تو همون دستشویی.
راستی اینا زیاد بالا نمیپرن؟ ما بالکن مانند هم داریم که اگه مرغا برن روش ارتفاع دیوار نصف میشه. نپرن برن حیاط همسایه.
در مورد قیمتشون هم نظر میدی.
ممنون.
یکی از عادات بد مرغها اینه که علاقه مندن به ارتفاع وماجراجویی...
شما باید مسیر لونه تا باغچه رو به وسیله سیم توری محدود کنید به 2دلیل.1-حفظ نظافت محیط حیاط ومشخص شدن محل تخم گذاریها 2-اینکه بتونید محل لانه رو براشون باز بزارید تا خودشون به لانه رفت وامد داشته باشن واحساس استقلال کنن،که در این صورت به خونه شما عادت میکنن وزیاد از محیط خونه دور نمیشن.
وقتی شما سیم توری بکشید میتونید دسترسی مرغها به بالکن مرتفع رو هم قطع کنید.
قیمت مینیاتوری بستگی به اصالتشون داره.قیمت 50تومن برای یک مینیاتوری اصیل عالیه ولی برای مینیاتوری غیر اصیل بستگی داره..
یکی از فاکتورهایی که فوق العاده مد نظر گرفته میشه رنگ وطرح روی بالها هست(اصتلاحأ پولکها)رنگ مینیاتوری اصیل زرد یا سفید با دورخطهای مشکی هست وملاک بعدی استیل مخصوص خود مینیاتوریها هست.
ببینید،این یه خروس 2رگ مینیاتوری هست که خود من دارمش

http://emruzi.com/up/uploads/138227673905391.jpg

اندازه واستیل بدنیش به مینیاتوری رفته ولی رنگش نه...
اگه مثل اینن که قیمتشون نهایتأ توی بازار اینجاتا40تومنه ولی اگه اصیل باشن تا80 هم قیمت دارن.این هم یه مینیاتوری اصیل هست

http://emruzi.com/up/uploads/138265113933662.jpg

موفق باشی

چاکرم داش حسام عزیز

خداروکشر بد نیست این خدمتم میگذره دیگه....

اره حسام این پرنده یه اعتیادی داره بدتر از ماهی ....ادم فرش زیر پاشم میفروشه میره چیزی که رو دلش هستو بر میداره....داغون اقا داغون....

حسام جان من اینجا همون قیمت 40 تا50 سراغ دارم ولی بازم بسته به نژادش داره....چند وقت پیش اینجا یک جفت مرغ و خروس دیدم مثل مرغ و خروسای نژاد سلطان بودن جفتشون رو 250 میداد طرف....

موفق باشی

علی جان یه خرده این پیاز داغشو کم کن داداش،خیلی تند شده...;)

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 10:43
سلام مجدد.
علی جان خیلی ممنون از اینکه جواب سوالامو اینقدر با حوصله میدی. نتیجه ش هم اینکه من پررو میشم و هی سوال میپرسم.:d
دیشب داشتم در این مورد با پدر صلاح مشورت میکردم (آخه قدیما مرغداری داشت) نظرش این بود الان نخرم بزارم برای اسفند. میگفت الان داریم میریم به طرف فصل سرما و اگه دمای هوا خیلی پایین بیاد مجبوریم تو اون دستشویی براشون اجاقی چیزی بزاریم.
نظر شما چیه؟

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 11:49
سلام مجدد.
علی جان خیلی ممنون از اینکه جواب سوالامو اینقدر با حوصله میدی. نتیجه ش هم اینکه من پررو میشم و هی سوال میپرسم.:d
دیشب داشتم در این مورد با پدر صلاح مشورت میکردم (آخه قدیما مرغداری داشت) نظرش این بود الان نخرم بزارم برای اسفند. میگفت الان داریم میریم به طرف فصل سرما و اگه دمای هوا خیلی پایین بیاد مجبوریم تو اون دستشویی براشون اجاقی چیزی بزاریم.
نظر شما چیه؟

خواهش میکنم حسام جان،انجام وظیفست.
نیازی به روشن کردن اجاق پیدا نمیکنید در صورتی که کاملأ شرایط رو اماده کرده باشید.ریختن پوشال به عنوان بستر خودش توی گرم نگه داشتن پرنده ها خیلی موثره،اگه سر شب هم در رو براشون کیپ کنید ویه پلاستیک رو به صورت پرده از چهار چوب اویزان کنید مشکلی پیش نمیاره.ولی به هرحال هرجور که صلاح میدونید.
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 18:57
سلام حسام جان

داداش اگه بالغ بگیری مشکلی پیش نمیاد ...فقط باد سرد و مستقیم به لونشون وارد نشه دیگه مشکلی پیش نمیاد....

موفق باشی

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 19:02
مرسی علی جان. پس اینطوری دیگه نگران سرما نیستم. حالا باید یکم با خونه مذاکره کنم. اولش خودشون کلی استقبال کردن الان نمیدونم چرا هی نه میارن تو کار.
آخه الان دارن تلاش میکنن خودمو از خونه بیرون کنن اونوقت من هی دارم حیوونای بیشتری میارم تو خونه.:d اگه موفق شدم عکساشونو میزارم.

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 19:10
مرسی علی جان. پس اینطوری دیگه نگران سرما نیستم. حالا باید یکم با خونه مذاکره کنم. اولش خودشون کلی استقبال کردن الان نمیدونم چرا هی نه میارن تو کار.
آخه الان دارن تلاش میکنن خودمو از خونه بیرون کنن اونوقت من هی دارم حیوونای بیشتری میارم تو خونه.:d اگه موفق شدم عکساشونو میزارم.
حسام جان در صورت موافقت اهل منزل،اول محل نگهداری رو بساز و بعد که تموم شد برو برای خرید پرنده،یه سری نکاتی هم هست که اگه خواستی لونه رو اماده کنی،مخصوصأ اون دستشویی رو یاد اوری کن تا برات توضیح بدم.
موفق باشی

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 19:11
حسام جان در صورت موافقت اهل منزل،اول محل نگهداری رو بساز و بعد که تموم شد برو برای خرید پرنده،یه سری نکاتی هم هست که اگه خواستی لونه رو اماده کنی،مخصوصأ اون دستشویی رو یاد اوری کن تا برات توضیح بدم.
موفق باشی
چشم علی آقا.
برای توری کشیدن تو باغچه این توری پلاستیکی ها خوبه؟

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 19:18
چشم علی آقا.
برای توری کشیدن تو باغچه این توری پلاستیکی ها خوبه؟
هر دو نوع توری پلاستیکی وفلزی معایب ومحاسنی دارند.ولی برای مرغ وخروس توری فلزی نسبت به پلاستیکی خیلی بهتره.
یکی از بزرگترین معایب توری پلاستیکی هم اینه که بعد از یه مدت افتاب خوردن دچار خشک شدگی وشکستگی میشه...

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 19:31
علی جان 1 سوال دیگه:
البته قبلا پرسیدم و یه جورایی جوابشو دادی ولی این مورد خیلی تو گرفتن مرغ و خروس تاثیر داره. این خروسای مینیاتوری میخونن؟ صداشون بلنده؟

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۳, 20:07
بله ،همه خروسها میخونن ولی خروسهای مینیاتوری صدای اوازی نازکتر،با طول اوز کوتاهتری رو نسبت به بومی ها دارن وقابل تحمل تر هستند

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 17:31
سلام مجدد.
علی آقا فرموده بودین برای درست کردن جاشون باهاتون مشورت کنم.خوب الان اومدم که مشورت کنم:d
دو تا عکس از باغچه مون براتون میزارم.
(عکسا برای بهاره.دیزاینو حال میکنین! کار خودمه. اون آبگیره رو هم خودم درست کردم. الان دیگه وجود نداره)

http://emruzi.com/up/uploads/138461397627521.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13846139766382.jpg

اگه دقت کنید اون دستشویی که گفتم گوشه بالا سمت راست تصویر معلومه. 1 تخت هم سمت راست هست به نظرتون از زیر اون میشه برای مرغا استفاده کرد؟
اون محوطه ای که با دایره قرمز انتخاب کردم محوطه پیشنهادیم برای حصار کشیه. اون درخته که با فلش قرمز مشخص کردم درختیه که گربه ها برای اومدن تو حیاطمون ازش استفاده میکنن!!! وگرنه دوست داشتم محوطه مرغا رو همون جا درست میکردم.

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 17:45
حسام جان با دو قسمت کردن لانه موافق نیستم،در ضمن حیف این باغچه زیباست که با نوکهای توانمند مرغها دو قسمتش به بیابون برهوت تبدیل بشه:d
مشکل ورود گربه در صورت خرید مرغ و خروس بومی خود به خود حل شده هست ولی اگه میخوای مینیاتوری بخری هم به راحتی میشه با روشهای زیادی راه ورودی گربه رو ببندی.
توری کشی رو اگه از حدود1متر جلوی دستشویی شروع کنی وتا همون درختی که خودت علامت زدی ادامه وسپس به دیوار ختم کنی میشه یه محوطه عالی برای مرغ ها درست کنی،اون داربست فلزی گوشه حیاط هم برای ایجاد یه سرپناه در مقابل بارون وبرف میشه استفاده کرد.
فقط امکان استفاده از این محوطه هست؟

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:00
حسام جان با دو قسمت کردن لانه موافق نیستم،در ضمن حیف این باغچه زیباست که با نوکهای توانمند مرغها دو قسمتش به بیابون برهوت تبدیل بشه:d
مشکل ورود گربه در صورت خرید مرغ و خروس بومی خود به خود حل شده هست ولی اگه میخوای مینیاتوری بخری هم به راحتی میشه با روشهای زیادی راه ورودی گربه رو ببندی.
توری کشی رو اگه از حدود1متر جلوی دستشویی شروع کنی وتا همون درختی که خودت علامت زدی ادامه وسپس به دیوار ختم کنی میشه یه محوطه عالی برای مرغ ها درست کنی،اون داربست فلزی گوشه حیاط هم برای ایجاد یه سرپناه در مقابل بارون وبرف میشه استفاده کرد.
فقط امکان استفاده از این محوطه هست؟
ممنون علی جان.
البته این باغچه زیبا الان شده بیابون برهوت!!!
اینطوری که شما میگی بیشتر محوطه شون میشه حیاط. من بیشتر نظرم رو باغچه س. چرا با دو تکه شدن لانه مخالفید؟

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:10
ممنون حمزه جان.
اینطوری که شما میگی بیشتر محوطه شون میشه حیاط. من بیشتر نظرم رو باغچه س. چرا با دو تکه شدن لانه مخالفید؟
nazgolجان بیا با شما کار دارن...;)

مهم نیست،همون مقدار کم خاک کافیه،حتی اگه نباشه هم زیاد مشکلی نیست.
شما زمانی که از خاک استفاده میکنی انگلهای خارجی وبوی تعفن توی خونتون بیداد میکنه،مخصوصأ با اولین بارندگی....
لونه باید یه تیکه باشه تا هم محل تخمگذاری مرغها معلوم بشه وهم اینکه با احساس امنیت وقلمرو طلبی ،استرس جابه جایی وتماس هر روز باهاشون وجود نداشته باشه.در ضمن خودشون محل اشیانه اصلی(دستشویی )رو یاد میگیرن ودر صورت فراموشی بیرون نمیمونن.
برای ساخت محلشون چقدر میخوای هزینه کنی؟میخوای یه چیز کار امد بسازی یا اینکه قصد هزینه کردن انچنانی برای لانه سازی رو نداری؟
یه جنس دیواره ها واتصالات لانه در تاپیک پرنده های من یه نگاه بنداز

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:16
اینطوری یعنی باید کل اون محوطه توی حیاطو پوشال بریزم؟
من مثلا میخواستم تو باغچه باشه که هم خودشون حال کنن هم باغچه ما تقویت شه!!:d
خیلی ابتدایی میخوام بسازم. چند تا تیر چوبی عمودی که دورش توری فلزی یا پلاستیکی کشیده شده.

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:34
خب پس اگه میخوای توی خاک باشن از دیوار کنار درب محیط رو براشون محصور کن وبا پلیت یا هرس درخت راه ورود گربه رو دشوار کن،بعد ورود مرغها هم خود گربه کمتر مزاحم میشه.
فقط این رو بدون که باید چند وقت یه بار خاک بقیه قسمتهای باغچه رو با این قسمت مرغدونی جا به جا کنی وتوی ابیاری هم مواظب ورود اب به محوطه مرغها باشی.
برای اماده کردن دستشویی هم یه گونی رو به صورت گلوله کن وراه سیفون رو ببند وتوی سنگ رو هم پودر سوسک کش بریز،بعد از اون روی سنگ رو با سرامیک یا ورق حلبی بپوشون وکف دستشویی رو پودر پروپکسور بریز وبعد پوشال.اگه سهل انگاری کنی بعدأ با حشرات مزاحم خیلی باید دست وپنجه نرم کنی،رطوبت چاه هم زیر دست وپای مرغها مشکل بوجود میاره،از اون طرف خاک به مرور مسیر سیفون رو میگیره... پس حتمأ همه مراحل رو انجام بده
پوشالی رو هم که تهیه میکنی نباید مخلوط با خاک اره (پودر چوب)باشه.
موفق باشی

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:44
خیلی ممنون. تلفظ اون پودر به انگلیسی مینویسی؟ اگه موقع آبیاری مثلا فقط زیر درخت پر آب شه مشکل ایجاد میکنه؟

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:45
ممنون حمزه جان.

حسام جان من چیکاره بیدم . منو چی مخالفت آخه . حمزه کیه ؟ علی کیه ؟ :d

آقا به نظرم حیف این باغچه نیست خدایی خیلی نمای قشنگی داره مخصوصا اون برکه یه نمای خیلی قشنگی بهش داده فکر کنم اونجا چندتا ماهی کوی بندازی خیلی بهتره . مرغا رو یه جا دیگه نگهدار ....

حالا یه سوال پشت اون کنده درخت که گذاشتی چندتا تیکه سبز هست . اونا سبزی هستن یا گیاه پوششی ؟ اگه گیاه پوششی هست اسمشو میدونی بگو جالبه برام

aligator
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:54
خیلی ممنون. تلفظ اون پودر به انگلیسی مینویسی؟ اگه موقع آبیاری مثلا فقط زیر درخت پر آب شه مشکل ایجاد میکنه؟
بو میگیره،اگه با بوی تعفنش مشکلی ندارید...

سم ضد انگلهای خارجی propoxur (http://emruzi.com/showthread.php?t=3204)

hesam
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 18:54
حسام جان من چیکاره بیدم . منو چی مخالفت آخه . حمزه کیه ؟ علی کیه ؟ :d

آقا به نظرم حیف این باغچه نیست خدایی خیلی نمای قشنگی داره مخصوصا اون برکه یه نمای خیلی قشنگی بهش داده فکر کنم اونجا چندتا ماهی کوی بندازی خیلی بهتره . مرغا رو یه جا دیگه نگهدار ....

حالا یه سوال پشت اون کنده درخت که گذاشتی چندتا تیکه سبز هست . اونا سبزی هستن یا گیاه پوششی ؟ اگه گیاه پوششی هست اسمشو میدونی بگو جالبه برام
آخ شرمنده قاطی کردم.اصلاح شد. نمیدونم چرا موقع نوشتن اسم بچه ها همش اسم شما میاد تو ذهنم! هیپنوتیزمم کردی؟!:88:
سبزی هستن.سمپ چپ نردیک تر به دوربین اسفناج دورتره تربچه. وسط نزدیک تره شاهی دورتره گشنیز. سمت راست هم جعفری که خراب شد!

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۸-۲۵, 19:24
آخ شرمنده قاطی کردم.اصلاح شد. نمیدونم چرا موقع نوشتن اسم بچه ها همش اسم شما میاد تو ذهنم! هیپنوتیزمم کردی؟!:88:
سبزی هستن.سمپ چپ نردیک تر به دوربین اسفناج دورتره تربچه. وسط نزدیک تره شاهی دورتره گشنیز. سمت راست هم جعفری که خراب شد!

:211: خوب به چشام نگاه کن

خیلی نمای قشنگی دادن به محیط

mohamad ali
۱۳۹۴-۱۲-۰۸, 23:40
سلام کسی از دوستان تا بحال از سایت ***** خرید کرده ایا قابل اطمینان هستن یا نه یا هر سایت یا شخص دیگه ای رو که نژاد تزئینی با تنوع بالا پرورش میده رو لطفا اگر میشناسید معرفی کنید تخم نطفه دار مرغ تزئینی میخوام

Sent from my HTC Desire 626GPLUS dual sim using Tapatalk

aligator
۱۳۹۴-۱۲-۰۹, 23:36
سلام کسی از دوستان تا بحال از سایت ***** خرید کرده ایا قابل اطمینان هستن یا نه یا هر سایت یا شخص دیگه ای رو که نژاد تزئینی با تنوع بالا پرورش میده رو لطفا اگر میشناسید معرفی کنید تخم نطفه دار مرغ تزئینی میخوام

Sent from my HTC Desire 626GPLUS dual sim using Tapatalk
ما نمیتونیم هیچ تضمینی در مورد خرید های اینترنتی بدیم! بسیارند دوستانی که از این معاملات سود بردند یا ضرر دیدند ...
ولی پیشنهاد میدم اگر هم قصد خرید دارید جوجه تهیه کنید؛بالاترین آمار کلاه برداری در تخم مرغ ها هست ؛علاوه بر اینکه موقع حمل و جا به جایی هم امکان اینکه تخم های سالم اسیب ببینند هست...

msa1998
۱۳۹۵-۰۶-۳۱, 20:24
ببخشید کدوم از این مرغا خوبه باقاله ای ها یه مشکی هل لینک1:http://www.emruzi.com/upc.php?file=147448036874545_upcfile14744803435356 55_photo_2016-09-19_22-12-15.jpg
لینک2:http://www.emruzi.com/upc.php?file=1474480379587016_upcfile1474480344297 722_a624753cfdf2dc04413f8a266cf2f06c.jpg
لینک3:http://www.emruzi.com/upc.php?file=1474480386289392_upcfile1474480347321 581_photo_2016-09-19_22-12-11.jpg

aligator
۱۳۹۵-۰۶-۳۱, 21:44
ببخشید کدوم از این مرغا خوبه باقاله ای ها یه مشکی هل لینک1:http://www.emruzi.com/upc.php?file=147448036874545_upcfile14744803435356 55_photo_2016-09-19_22-12-15.jpg
لینک2:http://www.emruzi.com/upc.php?file=1474480379587016_upcfile1474480344297 722_a624753cfdf2dc04413f8a266cf2f06c.jpg
لینک3:http://www.emruzi.com/upc.php?file=1474480386289392_upcfile1474480347321 581_photo_2016-09-19_22-12-11.jpg
سلام
بحث سلیقه و اینجور چیزا رو اگه کنار بگذاریم خود من در صورتی که بخوام یکی از بین اینها رو برای نسل کشی انتخاب کنم مرغ سیاه پشت خروس رو در صورتی که سنش خیلی بالا نباشه ترجیه میدم ...

mahdi1234
۱۳۹۷-۱۱-۰۳, 10:57
سلام من دو تا مرغ دارم یک خروس یکی از مرغام دورگ محلی و نیاتوری داره و جسش از مرغ محلی کوچکتره آیا خروس محلی با این جفت میشه یا باید مرغ رو عوض کنم لطفا جواب بدید؟

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۰۴, 11:47
سلام.
جفت گیری میکنن ولی اگر تخمو بذارید جوجه بشه جوجه ها دورگ در میان.

aligator
۱۳۹۷-۱۱-۰۵, 19:58
سلام من دو تا مرغ دارم یک خروس یکی از مرغام دورگ محلی و نیاتوری داره و جسش از مرغ محلی کوچکتره آیا خروس محلی با این جفت میشه یا باید مرغ رو عوض کنم لطفا جواب بدید؟
سلام
بستگی به جسه مرغ و خروس داره
اگه عکس از جفتشون کنار هم بزارید خیلی بهتره