PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای تغذیه لارو گوپی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 18:00
سلام به همه

چند روز پیش با یکی از دوستان که ارشد شیلات دارن و گرایششون هم تکثیر هست صحبت میکردم....ایشون میگفتن تغذیع لارئ در 10 روز اول خیلی مهمه و در اینده ماهی هم تاثیر میگذاره و ممکنه ما مولدهایی با نژاد و سایز خوب هم داشته باشیم اما اگر تغدیه مخصوصا در 10 روز اول خوب نباشه بچه ها نمیتونن صفات والدین رو به خوبی نشون بدن و یا به سایز اونها برسن....

ایشون تاکید خیلی زیادی روی تغذیه با ارتمیا زنده داشتن....

ولی الان من ارتمیا 17 ساعته قیمت گرفتم کیلویی 180 تومن و فکر نمیکنم به صرفه باشه...حداقل برای حجم کار ما.....

حالا دوستان نظرشون در مورد تغذیه لارو گوپی در ابتدای تولد چی هستش؟؟؟ ایا مغز میگو یا همون ارتمیا د کیسته هم میتونه مثل خود ارتمیا هچ شده تاثیر داشته باشه؟؟؟

کسی قیمت ارتمیا د کیسترو داره؟؟؟

اون ارتمیا های هچ شده که به صورت حبه ای هستن چطور؟؟؟

ممنون

hesam
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 19:11
سلام علی جان.
من خودم از دکپسوله جوابی نگرفتم. بچه ها نمیخوردن.
از اون حبه ای ها من ندیدم. ولی فکر نکنم خیلی ارزونتر از تخم آرتمیا در بیاد.
پیشنهادی که من دارم استفاده از آب سبزه. این آب سبز که میگم نه اینکه آبو بزاری 1 هفته تو آفتاب سبز شد بدی بچه ها. حداقل از سبز شدن آب 2-3 هفته ای گذشته باشه تا موجودات ریزی به نام infusoria (https://www.google.com/#q=infusoria) درون آب بوجود اومده باشن. مولد ها رو بنداز تو این تانک و رهاشون کن به امون خدا. تو آب سبز تیره بچه ها میتونن از دست مولد ها فرار کنن.
فقط مشکلی که تو این روش هست تامین نور جهت تولید و نگهداری از آب سبزه. به نظرم اگه بتونی از نور خورشید استفاده کنی این روش مقرون به صرفه ست.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 19:18
سلام بر داش حسام گل....

خیلی ممنون حسام جان....

اره اتافقا برای لارو های فلاور هم از اب سبز استفاده گردیم بچه ها رشدشون از قبلیا بهتر بود.....حتما از اب سبز استفاده میکنیم ولی نه اینجوری حسام جان....از روش سبد تکثیر استفاده میکنیم داداش....روزانه یک لیوان توی تانک 120 لیتری بریزیم خوبه؟؟؟

ولی من شنیده بودم مغز میگو از نظر غذایی در حد خود ارتمیا هچ شده هستش ولی احتمالا باید برای بچه های بزرگتر باشه که لاروها نمیخوردن....

ممنون

hesam
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 19:30
سلام بر داش حسام گل....

خیلی ممنون حسام جان....

اره اتافقا برای لارو های فلاور هم از اب سبز استفاده گردیم بچه ها رشدشون از قبلیا بهتر بود.....حتما از اب سبز استفاده میکنیم ولی نه اینجوری حسام جان....از روش سبد تکثیر استفاده میکنیم داداش....روزانه یک لیوان توی تانک 120 لیتری بریزیم خوبه؟؟؟

ولی من شنیده بودم مغز میگو از نظر غذایی در حد خود ارتمیا هچ شده هستش ولی احتمالا باید برای بچه های بزرگتر باشه که لاروها نمیخوردن....

ممنون
اون روشی که من گفتم بچه ها توی محیطی هستن که دور برشون پره از غذاست. یعنی هیچ وقت گرسنه نمیمونن. غذای اصلیشون هم اینفوزوریاست نه خود آب سبز. چون بچه های گوپی به اندازه ای بزرگ هستن که فکر نکنم از خود آب سبز استفاده کن.
اینکه از آب سبز بریزی تو تانک بچه ها نمیدونم چقدر باید بریزی!!
نه اینکه نتونن دکپسوله بخورن! بهش علاقه ای نشون نمیدن. به عنوان غذا شناساییش نمیکنن. بهتر اینه که خودت بری 1 بسته کوچیک دکپسوله بخری و بدی بهشون. شاید بچه ماهی های تو خوردن.
ولی اینو بدون که هیچ چیز جای غذای زنده رو نمیگیره. حالا یا بچه آرتمیا یا infusoria

masih
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 19:34
علی جان خیلی از دوستان اب سبز زرده تخم مرغ بیومار وکوپنز پودری میدن ولی باز جای ارتمیارو ب هیج وجه نمیتونه بگیره
من نظرم اینه توی یه تانک هرچند کوچیک حتی درحد30-40لیتری ارتمیا مولد کنیم وشرایط رو مطلوب نگه داریم
دراین شرایط اونها زنده زایی میکنند
میشه وقتی میخوایم ارتمیا بدیم مقداری ازاونهارو هرچی بیشتر بهتر باتور بگیریم وتوی یه ظرف کوچیک باهمون اب بذاریم
مثلا یکروز قبلش میشه این اقدامو کرد توجه کنید ک توی همون تور باشن بعد از یکروز میبینیم که توی ظرف پراز بچه های ارتمیاس ک دارن وول میخورن تور رو برمیداریم ومولدارو ب تانک اصلی منتقل کرده وبچه هارو صاف میکنیمو میشوریم ومیدیم ب لاروهامون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۰, 19:38
سلام مسیح عزیز

خیلی ممنون از توجهت داداش....

والا من خودم زیاد توی کار نیستم و هفته ای یک بار که میرم زاهدان به ماهیا سر میزنم....اون تاپیک ارتمیا رو میخونم ببینم اگه بشه خودمون ارتمیا تولید کنیم برای مصرفمون که خیلی خوبه....پیشنهاد جالبی بود....بازم ممنون

somijooon
۱۳۹۲-۰۹-۱۱, 01:27
من از رشد بچه ماهیام زیاد راضی نیستم .. بهشون بیومار و آرتمیا خشک از اون حبه ای ها میدم و بعضی اوقات از این غذاهای الکی
حتما از آرتمیا زنده استفاده میکنم. هرچند اینجا که تهیه کردم اصلا هچ نشد
اینجوری خوب نیست و فقط مدت زمان عرضه به بازار طولانی تر میشه و این یعنی ضرر
مخصوصا وقتی خریدار آماده باشه و ازت انتظار داشته باشه این چیزا اهمیت بیشتری پیدا میکنه

masih
۱۳۹۲-۰۹-۱۱, 07:34
دوستانی که قصد تکثیر وبهره برداری از گوپی یا کلاهرماهی دارند مثل سمیه جان اولین لازمش داشتن ارتمیاس
چون هیچ جا ندیدم نه شنیدم ک غذایی بتونه جای ارتمیای زنده رو بگیره
دکپسوله هم خوبه ولی برای لاروی ک بزرگتر شده واینکه بومیده ماهی کمتر میره سراغش
قبل از استفاده از دکپسوله اونو بخوبی بشورید تاماهیا بخوبی بخورند مخصوصا این ایرانیاش ک اگه نشوری تلفاتم میدی

--------- ادغام پست ------------

دوستانی که قصد تکثیر وبهره برداری از گوپی یا کلاهرماهی دارند مثل سمیه جان اولین لازمش داشتن ارتمیاس
چون هیچ جا ندیدم نه شنیدم ک غذایی بتونه جای ارتمیای زنده رو بگیره
دکپسوله هم خوبه ولی برای لاروی ک بزرگتر شده واینکه بومیده ماهی کمتر میره سراغش
قبل از استفاده از دکپسوله اونو بخوبی بشورید تاماهیا بخوبی بخورند مخصوصا این ایرانیاش ک اگه نشوری تلفاتم میدی

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۱-۲۴, 11:36
مارک های برتر و معتبر دکپسوله چی هستن که واسه انتخاب و خرید به مشکل نخوریم ؟

علی شریعتی
۱۳۹۹-۰۹-۲۹, 02:31
بحث سیفون کردن اب چی میزان infusoria ها رو کم نمیکنه اقا حسام