PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای درمان انگل لرنه آ

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۷, 18:56
سلام دوستان....

خب اون گوپی های خارجی که گفتم به دستم رسیده چون استخری بدن طبق معمول روی بدنشون لرنه ا دیده شد.....من مولدهای لرنه ا رو از روی بدنشون کندم....البته یه دونه بیشتر نبود و دیروز هم یه دونه دیگه دوستم دیده که کندتش.....من کل اب تانکشون رو تعویض کردم برای حذف لاروها و تخم های احتمالی.....حالا میخواستم ببینم دوستان راه حل دارویی هم برای درمانش سراغ دارید؟؟؟من شنیدم پرمنگنات پتاسیم تاثیر خوبی داره ولی دوز مصرفیش رو نمیدونم....اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم...

Rezaei
۱۳۹۲-۰۹-۱۷, 21:35
برای گوپی مطمئن نیستم علی جان
فکر کنم استفاده نکنی بهتره چون دم گوپی به کوچکترین اکسید کننده ای عکس العمل نشون میده و ... آبشش هم به همین شکل
حداکثر 2 میلی گرم در لیتر

پرمنگنات پتاسیوم (http://emruzi.com/showthread.php?t=782)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۸, 15:40
ممنون حامد جان.....

راه دارویی دیگه ای سراغ نداری واسه تخریب تخم و لاروش؟؟؟ به نطر خودم که همین روش تعویض اب در طول 10 روز کاملا لارو ها و تخم های داخل اب رو حذف میکنه ولی بد نیست از یه دارو هم کمک بگیریم....

Rezaei
۱۳۹۲-۰۹-۱۸, 15:58
حمام نمک به ازای هر 15 لیتر 1 ق غ و سیفون مرتب و خارج کردن انگل به نظرم میتونه راه خوبی باشه