PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات : درباره مرغ عشق

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 15:57
دما مورد نیاز برای مرغ عشق از چند تا چنده

و اینکه معمولا بین چه فاصله ها یزمانی تخم میزاره

aligator
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 16:09
دما مورد نیاز برای مرغ عشق از چند تا چنده

و اینکه معمولا بین چه فاصله ها یزمانی تخم میزاره
سلام
برای نگهداری مرغ عشق به صورت میانگین دمای 25درجه مورد نیازه،این دما از 20 درجه نباید کمتر واز30درجه نباید بیشتر بشه...
نوسانات دمایی هم نباید به صورتی باشه که مثلأ صبح20درجه باشه وظهرنزدیک30!!!
نهایت نوسان دما در طول شبانه روز باید2-3درحه باشه.
فاصله زمانی تخم گذاری هم کاملأ بستگی داره به خود پرنده ها،محیط نگهداری،تغذیه،تعداد و...
موفق باشی

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 17:18
آخه من الان هوس کردم که مرغ عشق بگیرم من نگرانیم برای فصل گرماست چون تو آپارتمان هستم و انباریم بالای پشت بوم هست هوای تو انباری تابستون به 35- 40 میرسه به نظر شما مرغ عشق توان اونو نداره . مثلا دیسکس رو من تو دما 35 36- درجه چندین ماه متوالی نگه اشتم و اتفاقی نیفتاد

aligator
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 18:49
با یه سری مراقبتهای بیشتر وبهبود اوضاع نگهداری میشه کرد،ولی این دیگه اسمش نگهداری نیست،عذاب دادن یه حیوون زبون بستس...
اکثرأ مرغ عشق تو دمای بین24تا27 بهترین شادابی وبیشترین کیفیت تکثیر رو داره...
ولی وقتی این محدوده دمایی دور میشه،پرنده از روند تکثیر به صورت غریضی دور میشه و روند تکثیر به مشکل بر میخوره،خود پرنده ها هم دچار کسلی و پرریزی و... میشند تو دمای بالا
این رو هم باید اضافه کنم که نگهداری داخل انباری بدون فراهم کردن شرایط اصلأ خوب نیست،چون فضای انباری همیشه جوریه که توی یه فصل رطوبت بالاست،یه فصل دما،یه فصل دما پایینه،یه فصل نور مناسب نیست و....خلاصه هر زمانی یه چیز کمه...

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 18:55
فکر میکنم با گذاشتن یه فن توی این جایی که داری بشه قضیه دما و رطوبت رو حل کرد.....

™@я€z
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 20:36
آخه من الان هوس کردم که مرغ عشق بگیرم من نگرانیم برای فصل گرماست چون تو آپارتمان هستم و انباریم بالای پشت بوم هست هوای تو انباری تابستون به 35- 40 میرسه به نظر شما مرغ عشق توان اونو نداره . مثلا دیسکس رو من تو دما 35 36- درجه چندین ماه متوالی نگه اشتم و اتفاقی نیفتاد

سلام
دوست عزیز همانطور که خودتون میدونید دیسکس مقاومتش
تو دما بالا زیاده اما مرغ عشق همانطور که علی عزیز فرمود
دچار مشکل میشه مگر اینکه کلا اون انباری رو مثل یک اتاق مجهز
به سیستم تهویه مناسب درست کنید...
جسارتا مگر یک جفت بیشتر می خواهید که نمی تونید تو خانه نگهداری کنید؟

موفق باشید.

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 21:44
همین فکر داشتم برا وقتی تابستان شد امتحانش کنم که گذاشتنه فنه آخه هم آپارتمانی های ما دور از جناب دوستان خیلی فضول و خودخواه هستن و گیر علکی به همه چی میدن من از حرف و حدیث فراری هستم و نمیشد دیوار رو سوراخ کرد

بله در نظر دارم تقریبا نصف انباری رو پر کنم مرغ عشق

aligator
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 21:58
همین فکر داشتم برا وقتی تابستان شد امتحانش کنم که گذاشتنه فنه آخه هم آپارتمانی های ما دور از جناب دوستان خیلی فضول و خودخواه هستن و گیر علکی به همه چی میدن من از حرف و حدیث فراری هستم و نمیشد دیوار رو سوراخ کرد

بله در نظر دارم تقریبا نصف انباری رو پر کنم مرغ عشق

خب،پس اگه قصد احداث پرورشگاه رو دارید،باید خیلی جدی به فکر تهویه وخنک کننده باشید،وبرای سیستم تهویه هم در هر حال باید به فکر گذاشتن فن باشید...
میزان هزینتون برای راه اندازی وخرید وسایل میخواید چقدر باشه؟؟؟
وقتی که میتونید روزانه برای پرنده ها بزارید چند ساعت در روزه؟؟؟

hesam
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 22:25
خوب شد این تاپیکو دیدم! منم سوالم رو بپرسم.
تخم گذاشتن مرغ عشق ها به فصل سال یا دوران پرریزی ربطی داره؟ اصلا پرریزی تو مرغ عشق ها طبیعیه؟

aligator
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 22:54
خوب شد این تاپیکو دیدم! منم سوالم رو بپرسم.
تخم گذاشتن مرغ عشق ها به فصل سال یا دوران پرریزی ربطی داره؟ اصلا پرریزی تو مرغ عشق ها طبیعیه؟
بله،مسلمأ!!!
دوره پر ریزی ویا اصتلاحأ لک رفتن یکی از مهمترین دوره های پرنده هاست که در طی این دوره پرنده به شدت ضعیف میشه ومستعد دریافت انواع بیماریها ومشکلات...
دوره تخم گذاری معمولأ توی تکثیر به روش یک جفت،یک قفس که روش معمول مورد استفاده در خونه هاست با تغییرات فصل دچار اختلال وتغییرات میشه،چون معمولأ روند تعادل دمایی وروشنایی و...توی نگهداری خانگی زیاد مورد توجه قرار نمیگیره وهمین عامل باعث میشه بهترین زمان جوجه گیری فصل بهار باشه.(البته در بقیه فصول هم تکثیر انجام میگیره ولی با کیفیت به نسبت کمتر ومشقات بیشتر)
ولی توی پرورشگاه ها با ثابت نگهداشتن فاکتورها این مشکلات به حد اقل میرسه ودر تمام فصول تکثیر صورت میگیره...
موفق باشی

hesam
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 23:03
بله،مسلمأ!!!
دوره پر ریزی ویا اصتلاحأ لک رفتن یکی از مهمترین دوره های پرنده هاست که در طی این دوره پرنده به شدت ضعیف میشه ومستعد دریافت انواع بیماریها ومشکلات...
دوره تخم گذاری معمولأ توی تکثیر به روش یک جفت،یک قفس که روش معمول مورد استفاده در خونه هاست با تغییرات فصل دچار اختلال وتغییرات میشه،چون معمولأ روند تعادل دمایی وروشنایی و...توی نگهداری خانگی زیاد مورد توجه قرار نمیگیره وهمین عامل باعث میشه بهترین زمان جوجه گیری فصل بهار باشه.(البته در بقیه فصول هم تکثیر انجام میگیره ولی با کیفیت به نسبت کمتر ومشقات بیشتر)
ولی توی پرورشگاه ها با ثابت نگهداشتن فاکتورها این مشکلات به حد اقل میرسه ودر تمام فصول تکثیر صورت میگیره...
موفق باشی
ممنون علی جان.
این لک رفتن سالی چند بار و در چه موقعی از سال اتفاق میوفته؟ آیا در شرایط خارج از لک دیگه پرریزی اتفاق نمیوفته یا فقط شدتش کم میشه؟

aligator
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 23:20
ممنون علی جان.
این لک رفتن سالی چند بار و در چه موقعی از سال اتفاق میوفته؟ آیا در شرایط خارج از لک دیگه پرریزی اتفاق نمیوفته یا فقط شدتش کم میشه؟
پرریزی پرندگان بالغ باید یک بار در فصل پاییز صورت بگیره.پرهای کهنه ریخته میشه وپرهای جدید ،محکم و ضخیمتر برای فصل سرما جای اونها رو میگیرند.
ولی این به معنی قطع پرریزی نیست،پرریزی همیشه وجود داره،ولی به مقدار خیلی کم...
در صورتی که غیر از فصل پاییز پرنده مجددأ لک بره نشون دهنده اشتباهات صورت گرفته طی زمان پرورش پرنده هست...
موفق باشی

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۷-۱۴, 20:19
با یه سری مراقبتهای بیشتر وبهبود اوضاع نگهداری میشه کرد،ولی این دیگه اسمش نگهداری نیست،عذاب دادن یه حیوون زبون بستس...
اکثرأ مرغ عشق تو دمای بین24تا27 بهترین شادابی وبیشترین کیفیت تکثیر رو داره...
ولی وقتی این محدوده دمایی دور میشه،پرنده از روند تکثیر به صورت غریضی دور میشه و روند تکثیر به مشکل بر میخوره،خود پرنده ها هم دچار کسلی و پرریزی و... میشند تو دمای بالا
این رو هم باید اضافه کنم که نگهداری داخل انباری بدون فراهم کردن شرایط اصلأ خوب نیست،چون فضای انباری همیشه جوریه که توی یه فصل رطوبت بالاست،یه فصل دما،یه فصل دما پایینه،یه فصل نور مناسب نیست و....خلاصه هر زمانی یه چیز کمه...
من یک جفت مرغ عشق 6ماهه نر به رنگ آبی و ماده به رنگ سفید گرفته ام تا شانسی برای تولید مثل دارن یا نه؟
چند روز است لانه پلاستیکی تهیه کرده ام اما هیچ رغبتی به لانه نشان می دهند
لطفا راهنمایی کنید

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۱۵, 13:49
من یک جفت مرغ عشق 6ماهه نر به رنگ آبی و ماده به رنگ سفید گرفته ام تا شانسی برای تولید مثل دارن یا نه؟
چند روز است لانه پلاستیکی تهیه کرده ام اما هیچ رغبتی به لانه نشان می دهند
لطفا راهنمایی کنید
سلام
شانس تکثیر در بیشتر مواقع وجود داره و امیدوارم در مورد جفت شما هم باشه...
ولی جفت زدن اصولی رو میطلبه!
اگه دوست دارید با هم مرحله به مرحله پیش بریم اول از همه توضیحاتی در مورد شرایط نگهداری و تغذیه+عکس از چیدمان قفس وپرنده ها به صورتی که سر پرنده واضح باشه بگذارید
و در غیر این صورت اگه سوال خاصی داشتید بپرسید تا من یا دوستان راهنمایی کنیم

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۷-۱۷, 10:38
سلام
شانس تکثیر در بیشتر مواقع وجود داره و امیدوارم در مورد جفت شما هم باشه...
ولی جفت زدن اصولی رو میطلبه!
اگه دوست دارید با هم مرحله به مرحله پیش بریم اول از همه توضیحاتی در مورد شرایط نگهداری و تغذیه+عکس از چیدمان قفس وپرنده ها به صورتی که سر پرنده واضح باشه بگذارید
و در غیر این صورت اگه سوال خاصی داشتید بپرسید تا من یا دوستان راهنمایی کنیم

ببخشید امکان ارسال عکس های بهتر نبود
http://s5.picofile.com/file/8144929718/Photo_0052.jpg
http://s5.picofile.com/file/8144929626/Phot.jpg
http://s5.picofile.com/file/8144929642/Photo_00.jpg

10 روزی هست که این پرنده ها گرفته ام این برنامه ام برایشان است :
غذا : ارزن ، اندکی کاهو و سبزیجات
آب : تعویض هفتگی ، دوهفته در میان اب را کمی مولتی ویتامین مخلوط می کنم و به مدت هشت ساعت جلویشان می گذارم
نور گیری : از نور غیر مستقیم بهره می برند
دما : هوای معمولی اتاق

فقط یک سوال آیا پرنده آبی و سفید با هم جفت می خورند از کسی شنیدم که با هم به هیچ وجه جفت نمی خورند.
توصیه شما چیست؟

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۱۷, 21:25
سلام
بر چه اساسی گفته سفید و ابی با هم جفت نمیخوره؟ جفت خوردن بین همه رنگها پیش میاد ...
مادتون هنوز نیاز به زمان داره؛پیشنهاد میکنم جفت زدن رو تا حدود برج11 به تعویق بندازید.
لونه رو از قفس خارج کنید،از میله ها هم فقط یکی رو بزارید. زمان تعویض اب رو نهایتأ 1روز در میون کنید. مصرف کاهو رو هم باید کم کنید. در مورد جیره اصلی و اصول اولیه نگهداری هم این تاپیک ها رو مطالعه کنید ==> نکات پر کاربرد نگهداری از مرغ عشق (قسمت اول : اصول نگهداری ) (http://emruzi.com/showthread.php?t=3997) ؛ نکات پر کاربرد نگهداری از مرغ عشق (قسمت دوم : اصول تغذیه ) (http://emruzi.com/showthread.php?t=4014)
حتمأ جیره اصلی و دسرهات رو درست تنظیم کن.
موفق باشی

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 19:30
سلام
بر چه اساسی گفته سفید و ابی با هم جفت نمیخوره؟ جفت خوردن بین همه رنگها پیش میاد ...
مادتون هنوز نیاز به زمان داره؛پیشنهاد میکنم جفت زدن رو تا حدود برج11 به تعویق بندازید.
لونه رو از قفس خارج کنید،از میله ها هم فقط یکی رو بزارید. زمان تعویض اب رو نهایتأ 1روز در میون کنید. مصرف کاهو رو هم باید کم کنید. در مورد جیره اصلی و اصول اولیه نگهداری هم این تاپیک ها رو مطالعه کنید ==> نکات پر کاربرد نگهداری از مرغ عشق (قسمت اول : اصول نگهداری ) (http://emruzi.com/showthread.php?t=3997) ؛ نکات پر کاربرد نگهداری از مرغ عشق (قسمت دوم : اصول تغذیه ) (http://emruzi.com/showthread.php?t=4014)
حتمأ جیره اصلی و دسرهات رو درست تنظیم کن.
موفق باشی

چرا مرغ عشق های من روزنامه کف را می خورند؟

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 22:17
چرا مرغ عشق های من روزنامه کف را می خورند؟
برای مرغ عشقای شما 2دلیل میتونه داشته باشه:
دلیل اول کمبود مواد معدنی بدنش هست و دلیل دوم ممکنه حوصله پرنده هات سر بره و برای وقت گذرونی به این کار رو بیارن...
در صورتی که برای تغذیشون برنامه غذایی تهیه کنید و تمام نیاز های بدنشون رو رفع کنید و همینطور کف دریا در اختیارشون بگذارید به احتمال زیاد مشکل از بین میره ... اگه هم از سر بی حوصلگی باشه با قرار دادن اسباب بازی درون قفس این رفتار از سرشون میافته ...
لبه های روزنامه رو هم ازین به بعد با چسب شیشه ای به زیر سینی چسب کنید تا نتونن به راحتی پارش کنند.
موفق باشی

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 07:25
برج 3 یک جفت مرغ عشق خریدم امان از دست آشناها...چیزی که نشونم داد و چیزی که فرستاد زمین تا آسمون فرق داشت!!!
چند نفر دیدن گفتن پیرن من به امید جوجه خریدم که میگن سخته یا دیگه امکان نداره چون سنشون بالاست...نره یخورده چاقه و کم تحرکه نمیدونم عکس میزارم یه راهنمایی کنید...و اینکه بگید میشه ازشون جوجه گرفت یا نهhttp://up.facenama.com/file/22121/bag.jpg

http://up.facenama.com/file/22122/baj1.jpg

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 14:08
برج 3 یک جفت مرغ عشق خریدم امان از دست آشناها...چیزی که نشونم داد و چیزی که فرستاد زمین تا آسمون فرق داشت!!!
چند نفر دیدن گفتن پیرن من به امید جوجه خریدم که میگن سخته یا دیگه امکان نداره چون سنشون بالاست...نره یخورده چاقه و کم تحرکه نمیدونم عکس میزارم یه راهنمایی کنید...و اینکه بگید میشه ازشون جوجه گرفت یا نه

سلام
در مورد مادت شک دارم که خیلی پیر باشه یعنی از روی این عکس ها نظری ندارم...
به هر حال نر و مادت الان نسبتأ امادن و اگه قرار باشه به جفت خودرن الان با مقداری تقویت میتونی امتحانشون کنی
قفس رو خالی کن از میله و تاب و نشیمن گاه؛تنها نشیمنگاه قفست 1میله در یک طرف و ظرف جادونی در طرف دیگه باشه؛اگه هم امکانش هست نر رو روزا توی محیط اتاق پروازش بده تا لاغرتر بشه و بتونه جفت گیری موفق داشته باشه.
دمای محیط رو براشون با حداقل تغییرات در حدود 27درجه تنظیم کن و تغذیشون رو هم طبق برنامه غذایی ، و با غذاهای طبع گرم و معتدل انجام بده تا خوب مست بشن،این کارها رو میتونی توی یه دوره 10-14 روزه انجام بدی و بعد از اون در صورت دیدن علائم مستی و جفت گیری براشون لونه گذاری کنی ...
ولی اگه با تقویت هم نشانه ای از علاقه به جفت گیری ندیدی باید جفت رو عوض کنی...
موفق باشی

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 14:58
سلام در مورد مادت شک دارم که خیلی پیر باشه یعنی از روی این عکس ها نظری ندارم... به هر حال نر و مادت الان نسبتأ امادن و اگه قرار باشه به جفت خودرن الان با مقداری تقویت میتونی امتحانشون کنی قفس رو خالی کن از میله و تاب و نشیمن گاه؛تنها نشیمنگاه قفست 1میله در یک طرف و ظرف جادونی در طرف دیگه باشه؛اگه هم امکانش هست نر رو روزا توی محیط اتاق پروازش بده تا لاغرتر بشه و بتونه جفت گیری موفق داشته باشه. دمای محیط رو براشون با حداقل تغییرات در حدود 27درجه تنظیم کن و تغذیشون رو هم طبق برنامه غذایی ، و با غذاهای طبع گرم و معتدل انجام بده تا خوب مست بشن،این کارها رو میتونی توی یه دوره 10-14 روزه انجام بدی و بعد از اون در صورت دیدن علائم مستی و جفت گیری براشون لونه گذاری کنی ... ولی اگه با تقویت هم نشانه ای از علاقه به جفت گیری ندیدی باید جفت رو عوض کنی... موفق باشی نر رو آزاد کردم نهایتش 6 7 سانت از زمین فاصله میگیره و میشینه نفص نفص میزنه...وقتم پره اگه کسی پیدا میشد بهش میدادمشون اما کسی نمیخواد

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام در مورد مادت شک دارم که خیلی پیر باشه یعنی از روی این عکس ها نظری ندارم... به هر حال نر و مادت الان نسبتأ امادن و اگه قرار باشه به جفت خودرن الان با مقداری تقویت میتونی امتحانشون کنی قفس رو خالی کن از میله و تاب و نشیمن گاه؛تنها نشیمنگاه قفست 1میله در یک طرف و ظرف جادونی در طرف دیگه باشه؛اگه هم امکانش هست نر رو روزا توی محیط اتاق پروازش بده تا لاغرتر بشه و بتونه جفت گیری موفق داشته باشه. دمای محیط رو براشون با حداقل تغییرات در حدود 27درجه تنظیم کن و تغذیشون رو هم طبق برنامه غذایی ، و با غذاهای طبع گرم و معتدل انجام بده تا خوب مست بشن،این کارها رو میتونی توی یه دوره 10-14 روزه انجام بدی و بعد از اون در صورت دیدن علائم مستی و جفت گیری براشون لونه گذاری کنی ... ولی اگه با تقویت هم نشانه ای از علاقه به جفت گیری ندیدی باید جفت رو عوض کنی... موفق باشی نر رو آزاد کردم نهایتش 6 7 سانت از زمین فاصله میگیره و میشینه نفص نفص میزنه...وقتم پره اگه کسی پیدا میشد بهش میدادمشون اما کسی نمیخواد

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 18:23
برای مرغ عشقای شما 2دلیل میتونه داشته باشه:
دلیل اول کمبود مواد معدنی بدنش هست و دلیل دوم ممکنه حوصله پرنده هات سر بره و برای وقت گذرونی به این کار رو بیارن...
در صورتی که برای تغذیشون برنامه غذایی تهیه کنید و تمام نیاز های بدنشون رو رفع کنید و همینطور کف دریا در اختیارشون بگذارید به احتمال زیاد مشکل از بین میره ... اگه هم از سر بی حوصلگی باشه با قرار دادن اسباب بازی درون قفس این رفتار از سرشون میافته ...
لبه های روزنامه رو هم ازین به بعد با چسب شیشه ای به زیر سینی چسب کنید تا نتونن به راحتی پارش کنند.
موفق باشی

به لبه های روزنامه کاری ندارند فقط وسط آن را می خورند

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۲۱, 23:44
نر رو آزاد کردم نهایتش 6 7 سانت از زمین فاصله میگیره و میشینه نفص نفص میزنه...وقتم پره اگه کسی پیدا میشد بهش میدادمشون اما کسی نمیخواد
چاره ای نیست؛برای انجام جفت گیری موفق باید پرندت به شرایط عادی برگرده ...
اگه روزا چند دقیقه پروازش بدی به مرور بهتر میشه،یا اگه قصد فروشش رو داری که کلأ بحش فرق داره...

به لبه های روزنامه کاری ندارند فقط وسط آن را می خورند
پرنده هات اول کاغذ رو پاره میکنند...
وقتی لبه های کاغذ فیکس شده باشن این کار براشون سخت میشه....

MohammaD.Gh
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 07:41
[QUOTE=aligator;22113]چاره ای نیست؛برای انجام جفت گیری موفق باید پرندت به شرایط عادی برگرده ...
اگه روزا چند دقیقه پروازش بدی به مرور بهتر میشه،یا اگه قصد فروشش رو داری که کلأ بحش فرق داره...

نفس نفس زدنش مورد نداره؟؟ آخه یخورده که زور بزنه کلا رو زمین ولو میشه
و اینکه دیروز یه جوجه مرغ عشق هلندی زرد چشم قرمز خوشکل که دمش هنوز کامل نبود اومد سمتم ولی نتونستم بگیرمش خیلی ترسیده بود و همش بالای درخت میرفت که 6 7 متر بودند فقط جواب مرغ عشقای منو میداد پایین نیومد

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۲۲, 14:15
و اینکه دیروز یه جوجه مرغ عشق هلندی زرد چشم قرمز خوشکل که دمش هنوز کامل نبود اومد سمتم ولی نتونستم بگیرمش خیلی ترسیده بود و همش بالای درخت میرفت که 6 7 متر بودند فقط جواب مرغ عشقای منو میداد پایین نیومد

نه مشکلی نداره،این نفس نفس زدنا به خاطر کم تحرکی زیادشه.اگه مدام پرواز داده بشه به مرور بهتر میشه؛الان پروازش بده ولی زیاد بهش فشار نیار.یه خرده یه خرده زمان پرواز دادنشو بیشتر کن...
موفق باشی

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

نه مشکلی نداره،این نفس نفس زدنا به خاطر کم تحرکی زیادشه.اگه مدام پرواز داده بشه به مرور بهتر میشه؛الان پروازش بده ولی زیاد بهش فشار نیار.یه خرده یه خرده زمان پرواز دادنشو بیشتر کن...
موفق باشی

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 19:47
سلام
راه های تشخیص نر و ماده مرغ عشق و اینکه جوان هست یا پیر چطوری هست؟

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 20:22
سلام
راه های تشخیص نر و ماده مرغ عشق و اینکه جوان هست یا پیر چطوری هست؟
سلام
اگه توی انجمن مرغ عشق بگردید به جواب سوال اول میرسید ...
تشخیص پیر و جوان بودن نیاز به کمی تجربه داره،ولی در کل از دفت به فلسهای پا،فیبر نوک و ... میشه پیر و جوان بودن رو حدث زد...

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۷-۳۰, 21:16
امکان هست مرغ عشق را دستی کرد در کل رابطه بین انسان و حیوان بهتر بشه؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۷-۳۰, 22:53
امکان هست مرغ عشق را دستی کرد در کل رابطه بین انسان و حیوان بهتر بشه؟
بله
خیلیا این کارو کردن

hasoo
۱۳۹۳-۰۷-۳۰, 23:11
سلام خدمت اهالی اهل فن...
اگه مرغ عشق با رنگای مختلف رو جفت بندازیم بچه هاشون بینابین میشه؟ یا بعضی به پدر و بعضی به مادر میرن؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 06:49
سلام خدمت اهالی اهل فن...
اگه مرغ عشق با رنگای مختلف رو جفت بندازیم بچه هاشون بینابین میشه؟ یا بعضی به پدر و بعضی به مادر میرن؟
دادا تا جایی که من اطلاع دارم
بینابین بیشتر در میاد تا اون مدلی که به رنگ پدر جدا برن و رنگ مادر جدا
قسمتی از پدر و قسمتی از مادر بیشتر دارن

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 09:22
حالا اصلا یه سوال که میدونم هم سطحیه و هم اینکه گفته شده!
مرغ عشق هم نژادهای مختلف داره؟ مثلا میشه یه نژاد خاص به وجود اورد؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 09:56
بوجود نه
مث فلاور نیست مثلا از زدن دوتا نژاد و تکثیر پی در پی به نژاد خاصی برسی
مثلا نژاد هلندیه مرغ عشق هد داره اگه دقت کنی و اینجوری نیست که با هیبرید سازی به نژاد جدیدی برسی
نژاد های ثابتی داره دادا

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 10:56
منم میخواستم همینو بدونم که یه چیز بین نژادی میشه ازش در اورد یا نه!
خب الان این نژاد هلندی به جفت یه نژاد دیگه بره قطعا یا میشه هلندی یا میشه از اون نزاد یک جفت؟

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 15:23
ببخشید من بد سوالم رو پرسیدم
چگونه می شود مرغ عشق را دستی کرد؟

aligator
۱۳۹۳-۰۸-۰۱, 21:32
منم میخواستم همینو بدونم که یه چیز بین نژادی میشه ازش در اورد یا نه!
خب الان این نژاد هلندی به جفت یه نژاد دیگه بره قطعا یا میشه هلندی یا میشه از اون نزاد یک جفت؟
سلام
برای تولی نژاد جدید به این اسونی ها هم نیست ...
خیلی ترکیب ها اصلأ هچ نمیشن،خیلی ها از نظر صفات مطلوب نیستن و ...
مطمئن باش تا جایی رو که میشده پرورش دهنده ها قبلأ جفت زدن و تست کردن ...

ببخشید من بد سوالم رو پرسیدم
چگونه می شود مرغ عشق را دستی کرد؟
اگه میخواید مرغ عشق دستی کنید باید یه جوجه تازه دونخور شده تهیه کنید و به صورت تکی نگهداریش کنی.با دست تغذیش کنی و اگه خواستی مهارت خاص یا سخنگویی رو باهاش کار کنی طبق اصول پرورش مرغعشق که کتابها و مقالاتش زیاد توی نت هست پیش بری...
موفق باشی

adn
۱۳۹۳-۰۸-۰۸, 09:49
سلام
من یک فضای نورگیر دارم در قسمتی منزل که روی اون رو با ورق پلی کربنات شیشه ای پوشش دادم نصف این محا رو که 7 متر مربع است می خواهم تور بکم و یک فضا برای نگهداری چند جفت مرغ عشق و فنج کنم به نظر شما محل مناسبی خواهد شد . که هم لونه بزارم و تکثیر هم بشن

mahdi121
۱۳۹۳-۰۸-۰۸, 12:22
[QUOTE=adn;22725]سلام
من یک فضای نورگیر دارم در قسمتی منزل که روی اون رو با ورق پلی کربنات شیشه ای پوشش دادم نصف این محا رو که 7 متر مربع است می خواهم تور بکم و یک فضا برای نگهداری چند جفت مرغ عشق و فنج کنم به نظر شما محل مناسبی خواهد شد . که هم لونه بزارم و تکثیر هم بشن[/QUOTE
سلام
چند متر ارتفاع داره . اگر بتونی یه عکس بزاری ممنون میشم
هوای مناسب و دمای و نور کافی برسه . عالی هست
قبلا مرغ عشق و فنج داشتید .

adn
۱۳۹۳-۰۸-۰۸, 17:09
[QUOTE=adn;22725]سلام
من یک فضای نورگیر دارم در قسمتی منزل که روی اون رو با ورق پلی کربنات شیشه ای پوشش دادم نصف این محا رو که 7 متر مربع است می خواهم تور بکم و یک فضا برای نگهداری چند جفت مرغ عشق و فنج کنم به نظر شما محل مناسبی خواهد شد . که هم لونه بزارم و تکثیر هم بشن[/QUOTE
سلام
چند متر ارتفاع داره . اگر بتونی یه عکس بزاری ممنون میشم
هوای مناسب و دمای و نور کافی برسه . عالی هست
قبلا مرغ عشق و فنج داشتید .
سلام و ممنونم
ارتفاع به اندازه یک اتاق معمولی حدود 2.70 نور گیر انتهای ساختمان هست چون من طبقه همکف هستم روی اون رو پوشاندم و الان به عنوان گلخانه استفاده میشه دیشب دماسنج گذاشته بودم تا صبح ساعت 6 که جک کردم 21.6 بود هیچ وسیله گرمایشی هم توی اون فعلا قرار نداره ولی اگر پنچره اتاق رو باز بزارم گرمای شوفاژ تا حدودی منتقل میشه امکان قرار دادن بخاری برقی هم دارم مرغ عشق نه ولی حدود سی و چند سال پیش تو منزل پدرم فنج و قناری داشتم که تکثیر هم کرده بودم

aligator
۱۳۹۳-۰۸-۰۹, 00:26
سلام و ممنونم
ارتفاع به اندازه یک اتاق معمولی حدود 2.70 نور گیر انتهای ساختمان هست چون من طبقه همکف هستم روی اون رو پوشاندم و الان به عنوان گلخانه استفاده میشه دیشب دماسنج گذاشته بودم تا صبح ساعت 6 که جک کردم 21.6 بود هیچ وسیله گرمایشی هم توی اون فعلا قرار نداره ولی اگر پنچره اتاق رو باز بزارم گرمای شوفاژ تا حدودی منتقل میشه امکان قرار دادن بخاری برقی هم دارم مرغ عشق نه ولی حدود سی و چند سال پیش تو منزل پدرم فنج و قناری داشتم که تکثیر هم کرده بودم
سلام
قبل از هر چیزی باید یاداور بشم که یا مرغ عشق یا فنچ رو میتونید نگهداری کنید،امکان نگهداری هر دو به صورت مستقیم و با هم نیست...

فضایی که میگید مناسبه به شرط اینکه 4تا فاکتور اصلی رو داشته باشه:
1- جریان هوای مستقیم و شدید توش نباشه
2- بتونید توی فصول مختلف دما رو یکسان و بدون نوسان تنظیم کنید
3- تهویه هوا داشته باشه
4- کنترل نور کامل داشته باشه
این 4 عامل برای نگهداری خیلی مهم هستند،برای بقیه شرایط میشه سازگاری ایجاد کرد ...
در صورتی که میتونید شرایط رو محیا کنید خیلی هم خوبه؛باید دما رو براشون روی 25-28 تنظیم کنید و در صورت تمایل بازدن کنده چوب و ... فضا رو دارای تزیینات کنید و پرنده وارد کنید.
موفق باشی

adn
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 12:48
سلام
قبل از هر چیزی باید یاداور بشم که یا مرغ عشق یا فنچ رو میتونید نگهداری کنید،امکان نگهداری هر دو به صورت مستقیم و با هم نیست...

فضایی که میگید مناسبه به شرط اینکه 4تا فاکتور اصلی رو داشته باشه:

1- جریان هوای مستقیم و شدید توش نباشه
باد داخل نورگیر نمیوزه چون سقف اون رو بستم و یک دریچه 40*40 توی اون تعبیه شده که تابستان باز می کنم برای تعویض هوا

2- بتونید توی فصول مختلف دما رو یکسان و بدون نوسان تنظیم کنید
زمستان روی می تونم دما رو ثابت کنم با هیتر برقی ولی تابستان نمی دونم دما چقدر میشه البته افتاب خور نیست پشت ساختمانه شمالیه
3- تهویه هوا داشته باشه
دریچه سقف رو که باز می کنم هوا داخل میشه و اگر پنچره اتاق خواب مشرف به انجا هم باز باشه یک جریان مناسب هوا خواهیم داشت
4- کنترل نور کامل داشته باشه
منظور از کتترل نور رو من متوجه نشدم
این 4 عامل برای نگهداری خیلی مهم هستند،برای بقیه شرایط میشه سازگاری ایجاد کرد ...
در صورتی که میتونید شرایط رو محیا کنید خیلی هم خوبه؛باید دما رو براشون روی 25-28 تنظیم کنید و در صورت تمایل بازدن کنده چوب و ... فضا رو دارای تزیینات کنید و پرنده وارد کنید.
چوب کاری و تزئینات هم مشکل نداره محیط مناسب همین کار هست
موفق باشی

ضمن تشکر از جواب شما دوست عزیز با رنگ قرمز توضیحاتی میان فرمایشات شما دادم

aligator
۱۳۹۳-۰۹-۰۱, 13:19
پس میتونه محیط مناسبی باشه .اون پنجره هاهم باید تور کشی بشه و اون پنجره نورگیر از پشت مجهز به فن هواکش ...
منظور از کنترل نور این هست که بتونید در صورت نبود یا کمبود نور طبیعی ،محیط رو با نور مصنوعی به صورت کامل روسن کنید،وهمینطور زمان شب و استراحت پرنده ها از ایجاد یا ورود نورهای مزاحم جلوگیری کنید ...
بعد از انجام مقدمات پرنده مورد نظرتون رو انتخاب و اگه سوال دیگه ای داشتید مطرح کنید
موفق باشی

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 19:27
ببخشید امکان ارسال عکس های بهتر نبود

http://s5.picofile.com/file/8144929626/Phot.jpg
http://s5.picofile.com/file/8144929642/Photo_00.jpg

10 روزی هست که این پرنده ها گرفته ام این برنامه ام برایشان است :
غذا : ارزن ، اندکی کاهو و سبزیجات
آب : تعویض هفتگی ، دوهفته در میان اب را کمی مولتی ویتامین مخلوط می کنم و به مدت هشت ساعت جلویشان می گذارم
نور گیری : از نور غیر مستقیم بهره می برند
دما : هوای معمولی اتاق

فقط یک سوال آیا پرنده آبی و سفید با هم جفت می خورند از کسی شنیدم که با هم به هیچ وجه جفت نمی خورند.
توصیه شما چیست؟

این عکس مال چند ماه پیش مرغ عشق های من است
حالا مرغ عشق سفید(ماده) مرغ عشق (نر ) می زنه طوری که اطراف قفس از پرهای نر پر شده است چه کنم ؟
ضمنا پوست بالای نوک ماده از رنگ زرد به صورتی تغییر کرده است و در نر هم مقداری سفید درون قسمت آبی ظاهر شده است

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۴, 19:43
اگه امکانش هست یه عکس از بینی مرغا بزار
دقیقأ چی شده؟ بینی ماده از قهوه ای داره رنگ هم میکنه یا از سفید داره صورتی میشه؟
سوال بالا در مورد نر چطور بوده؟ داره ابی میشه یا سفید؟
متأسفانه عکسهای پستتون رو به خاطر پایین بودن نتم نمیتونم ببینم؛عکس های جدید رو کم حجم کنید.

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۰-۰۵, 08:54
اینم عکس هر دو در یک نما
http://www.emruzi.com/upc.php?file=141957501246446_Photo-0005.jpg

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۰۵, 16:28
مرغ نر شما بر خلاف ماده نسبتأ امادست برای جفت گیری و به همین خاطر مرغ ماده که هنوز امادگی نداره و اونو به عنوان جفتش انتخاب نکرده مرغ نرو از خودش میرونه ...
سعی کنید با مقداری گرمتر کردن محیط و دادن سبزیجاتی مثل گشنیز و تخم مرغ و ... به ماده در پیدا کردن قوای جسمی و امادگی برای جفت گیری کمک کنید ...
حتمأ حتمأ هم کف دریا در دسترسشون بزارید تا نر کمبود کلسیم پیدا نکنه و بتونه زودتر روند بازسازی پر هاشو طی کنه ...
موفق باشی

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 13:20
سلام به همه دوستان
این مرغ عشق منو که عکسشم فرستاده بودم,طلا,من ازجوجه ای بزرگش کردم والان دستیه,میخواستم بدونم تاکی میتونم اونو تنهانگه دارم ,اصلا میشه همیشه تک بمونه,آخه میگن اگرجفت بگیری دیگه رام نمیمونه؟لطفایه راهنمایی کامل بکنید,ممنون

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 13:44
سلام به همه دوستان
این مرغ عشق منو که عکسشم فرستاده بودم,طلا,من ازجوجه ای بزرگش کردم والان دستیه,میخواستم بدونم تاکی میتونم اونو تنهانگه دارم ,اصلا میشه همیشه تک بمونه,آخه میگن اگرجفت بگیری دیگه رام نمیمونه؟لطفایه راهنمایی کامل بکنید,ممنون
سلام علی رضا جان...
والا یکی از اقوام یه مرغ عشق داشت که همین جور دستی بود و همیشه هم تک بود و مشکلی براش پیش نیومد.
حالا اساتید میان نظر دقیق میدن ولی فک نکنم مشکلی براش پیش بیاد .

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 19:13
سلام به همه دوستان
سلام میتونید تک نگه دارید که اینجوری با وابستگی بیشتر به شما میمونه ولی اگه جفت براش بگیرید از حالت رام بودن در نمیاد؛بلکه به خاطر توجه به جفتش کمتر روی دست میمونه ...

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 20:54
ازراهنمایی شمادوستان ممنونم ولی چیزی که امروز منوناراحت کرد این بود که پرنده فروشه بهم گفت اگه براش جفت نگیرم یه موقع می بینی یک دفعه میفته میمیره یعنی دق میکنه.واقعا این درسته؟

aligator
۱۳۹۳-۱۰-۱۹, 23:03
ازراهنمایی شمادوستان ممنونم ولی چیزی که امروز منوناراحت کرد این بود که پرنده فروشه بهم گفت اگه براش جفت نگیرم یه موقع می بینی یک دفعه میفته میمیره یعنی دق میکنه.واقعا این درسته؟
نه،تا زمانی که در نگهداری شما مشکلی نباشه پرنده هم مشکلی براش پیش نمیاد. اون دوستمون میخواسته شما رو نگران کنه و به هر وسیله ای که شده یه مرغ عشق به شما بفروشه ...
ولی اگه براش جفت بخرید ماجراهای جالبتر رو هم میتونید تجربه کنید ...

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۲۱, 14:19
سلام به همه دوستان
یکی دو روزی هست که مرغ عشقم طلا,پرهای زیادی ازش میریزه,آخرین بارکه اینطورشد چندماه پیش بودکه بعدازریختن پرهاش پرهای دیگه وپررنگ تری درآورد,میخواستم شمادوستان راهنماییم کنید.امیدوارم مشکلی نباشه.ممنون

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۱, 22:19
سلام به همه دوستان
یکی دو روزی هست که مرغ عشقم طلا,پرهای زیادی ازش میریزه,آخرین بارکه اینطورشد چندماه پیش بودکه بعدازریختن پرهاش پرهای دیگه وپررنگ تری درآورد,میخواستم شمادوستان راهنماییم کنید.امیدوارم مشکلی نباشه.ممنون
سلام
حالا من در حدی که میدونم نظر میدم...
اساتید میان نظر درست رو میدن ولی به نظر من این پر ریختن عادیه و یه جور سیکله توی مرغ عشق و سایر پرندگان.
مشکلی نباید باشه... مگه در مواردی که بازم باید دلیل خاصی داشته باشه

فریبرز
۱۳۹۳-۱۲-۱۹, 23:57
سلام دوستان
چند وقتیه من و طلا یه سو تفاهم بینمون پیش اومده.گفتم بیان کنم شما دوستان بین ما میانجی گری کنید.!
عادت کرده وقتی بازی میکنه مخصوصا با لب ، آخرش که بازیش تموم میشه و میخواد بره یه گاز مشتی میگیره و فرار میکنه.یا موقعی که تو قفسه یه آویز داره که باهاش بازی میکنه ، یه دفعه باهاش درگیر میشه و شروع به سروصدا میکنه.
دارم واسش نگران میشم.ممنون راهنمایی کنید.

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۲۰, 00:50
عادیه؛داره به فصل جفت گیری نزدیک میشه...
یا باید سیاست تشویق و تنبیه رو شدیدتر کنی براش یا اینکه بازی با اعضای بدن رو با احتیاط پیش ببری و اجازه ندی به اعضای صورت نزدیک بشه ...
من خودم راه دوم رو پیشنهاد میکنم چون ای رفتار دوره ایه ...

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۲۰, 13:48
سلام دوستان
چند وقتیه من و طلا یه سو تفاهم بینمون پیش اومده.گفتم بیان کنم شما دوستان بین ما میانجی گری کنید.!
عادت کرده وقتی بازی میکنه مخصوصا با لب ، آخرش که بازیش تموم میشه و میخواد بره یه گاز مشتی میگیره و فرار میکنه.یا موقعی که تو قفسه یه آویز داره که باهاش بازی میکنه ، یه دفعه باهاش درگیر میشه و شروع به سروصدا میکنه.
دارم واسش نگران میشم.ممنون راهنمایی کنید.

البته گفته هارو علی آقا گفتن
ولی علی جان اگه این رفتار به صورت مکرر انجام میشه بهتر که هرچه زودتر جلوشو بگیری

فریبرز
۱۳۹۳-۱۲-۲۰, 13:56
سلام دوستان
ممنون از راهنمایی شما.رفتم از پرنده فروشی پرسیدم میگه بالغ شده و مست, باید براش جفت بگیری.نمیدونم درسته یا نه.من چطوری میتونم این رفتارش رو درست کنم.اصلا احساس میکنم لجباز و عصبی شده.

aligator
۱۳۹۳-۱۲-۲۰, 21:20
البته گفته هارو علی آقا گفتن
ولی علی جان اگه این رفتار به صورت مکرر انجام میشه بهتر که هرچه زودتر جلوشو بگیری
خب سجاد جان این "جلوشو بگیری" هست که مهمه!
حدستون به چی هست؟ و اینکه چه راهکاری رو داری براش؟
من چیزی که میگم حدس اولم هست و با توجه به شرایط فصلی که برای عامه مرغ عشق ها ( و حتی خیلی دیگه از پرنده ها ) تغییر رفتار اتفاق میوفته ...

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۲-۲۰, 22:00
این تازه اولشه توی یک کتاب میخوندم ممکنه به دماغت غذا هم بده برای اینکه هم خودت اذیت نشی هم حیوون یک ماده آماده براش بگیر

فریبرز
۱۳۹۴-۰۱-۲۶, 22:51
سلام دوستان
یه مورد فوری و اورژانسی پیش اومده.از دیروز مرغ عشقم طلا, مقداری از ارزنی رو که خورده بالا میاره.بیشتر هم توی ظرف آبش.امشب هم یه عالمه روی ظرف آب بالا اورده بود.دوستان نگرانشم.لطفا راهنمایی کنید.

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۲۷, 10:30
تغیراتی هم توی فضله مشاهده کردی؟رنگ فضله چطور؟
تغذیش عادیه یا کم شده؟

فریبرز
۱۳۹۴-۰۱-۲۷, 13:59
سلام
نه تغییری در فضله و عادت غذاییش ندیدم.تازه صبح دیدم که اونی رو که بالا میاره رو دوباره میخوره.تنها تغییر در جیک کردنشه.موقعی که میخواد بالا بیاره خیلی شروع میکنه به بقول معروف حرف زدن البته نه جیک زدن.یه جورایی ریز ریز حرف میزنه.

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۱-۲۷, 14:46
فریبرز .
وقتی بالا میخواد بیاره
سرشو تکون میده ؟ انگاری میخواد به جوجه غذا بده ؟

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 00:30
دمای محل نگهداریش رو بالا ببر و بدون حرکت هوا باشه،دما باید تا 30 درجه افزایش پیدا کنه
برای این کار میتونی دیواره های قفس رو سلفون کشی کنی و پرنده رو منتقل کنی داخل(فقط سقف قفس باز باشه برای عبور هوا)
سبزیجات تازه و مولتی ویتامین رو هم بهش بده.با این اوصاف انشالا مشکل خاصی پیش نمیاد ولی اگه کز کردگی یا کم اشتهایی مشاهده کردی یه عکس واضح از فضله بگیر و علائم رو شرح بده ...
موفق باشی

فریبرز
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 09:54
سلام دوستان
ازراهنمایی همه شما ممنون.والا هیچ علایمی که نشون بیماری باشه نداره.خوراک و فضله و تحرکش عادیه.فقط بیشتر سر وصدا و ریز ریز حرف میزنه.فقط جلوی ظرف آب خودش روتوی قسمت شیشه ای نگاه میکنه ریز ریز حرف میزنه,بالا میاره همونجا و دوباره میخوره.دیشب بردم به یه پرنده فروش با سابقه نشون دادم.گفت مست شده و برای غذا دادن به جوجه این حرکت رو میکنه و بالا میاره.چون جوجه نداره خودش میخوره.نمیدونم چقدر این حرف درسته.میخوام شما دوستان هم نظرتون رو بگید.ممنونم.اکثر اوقات مثله عکس زیر هستش.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429251233767881_0IMG_%C3%9B%C2%B2%C3 %9B%C2%B0%C3%9B%C2%B1%C3%9B%C2%B5%C3%9B%C2%B0%C3%9 B%C2%B4%C3%9B%C2%B1%C3%9B%C2%B7_%C3%9B%C2%B1%C3%9B %C2%B0%C3%9B%C2%B4%C3%9B%C2%B0%C3%9B%C2%B5%C3%9B%C 2%B6.jpg

یه عکسه دیگه ازبالا آوردنش و حرکت دیگش

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429251671121056_0IMG_%C3%9B%C2%B2%C3 %9B%C2%B0%C3%9B%C2%B1%C3%9B%C2%B5%C3%9B%C2%B0%C3%9 B%C2%B4%C3%9B%C2%B1%C3%9B%C2%B7_%C3%9B%C2%B1%C3%9B %C2%B0%C3%9B%C2%B4%C3%9B%C2%B8%C3%9B%C2%B5%C3%9B%C 2%B8.jpg

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 11:11
یه ماده آماده بگیر حیوون اینقدر اذیت نکن

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 13:03
علائم جفت گیریه فریبرز
نگران نباش
بلاخره خودش خسته میشه
حساسیت زیادی به خرج دادی :d
اگر تو شرایط عادی بالا میاورد میشد به بیماری ربط داد
ولی چون جلوی شیشه اب این کارو میکنه
خودشو توی اون مثل اینه میبینه و این کارو میکنه
پس جای نگرانی نیست

فریبرز
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 13:27
علائم جفت گیریه فریبرز
نگران نباش
بلاخره خودش خسته میشه
حساسیت زیادی به خرج دادی :d
اگر تو شرایط عادی بالا میاورد میشد به بیماری ربط داد
ولی چون جلوی شیشه اب این کارو میکنه
خودشو توی اون مثل اینه میبینه و این کارو میکنه
پس جای نگرانی نیست

ممنون از راهنماییت.خودم دلم براش میسوزه.شاید امروز یه جفت براش بگیرم.

بامشاد
۱۳۹۴-۰۱-۲۸, 19:55
سلام علی

خو براش یه جفت بگیر دیگه

قناری های عموی منم وقت تخم ریزی همین کارو میکنن.

به تو هم که پدر بزرگ شدن میاد:76:

فریبرز
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 23:05
سلام دوستان
امروز رفتم یه جفت برای مرغ عشقم گرفتم.البته داستانی داشتم.باقفس بردمش پرنده فروشی تااونجا خودش یه جفت انتخاب کنه.میخواستم براش ادای روشن فکرها رو دربیارم و توی انتخاب جفتش آزاد باشه ولی مثله این بچه های چشم و گوش بسته هر ماده ای کنارش انداختم هیچ عکس العملی نشون نداد.آخرش هم یکی ازخوشگلاش رو که البته خود پرنده فروش هم تایید کرد براش گرفتم.ولی ازعصر تا الان هیچ عکس العملی نشون نمیده.ماده چندبارجلو اومد ولی طلای من هیچ.سوالم از دوستان اینه که آیا این معموله؟هیچ دعوایی هم نکردن.مثله زن و شوهر قهرکرده میمونن.
سوال دیگم اینکه:وقتی ظرف آب رو گذاشتم مرغ عشق من دوباره همون حرکات قبل رو انجام میده.اینو چکارش کنم؟ممنونم دوستان راهنمایی کنن.خوش باشید.

aligator
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 23:19
یکی دو روز صبر کن تا استرس حاصل از جا به جایی مرغ ماده از بین بره ...
بعد از اون هست که تازه فرایند قبول جفت توی هر دوتاشون شروع میشه که میزان زمانش بستگی داره به شرایط و میزان مستی پرنده ها و ...

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۱۰, 14:32
سلام دوستان
امروز دوازدهمین روزیه که جفت برای مرغ عشقم گرفتم.این دوتا جز دعوا کار دیگه ای نمیکنن.البته نه زیاد بیشتر موقعی که هردو میخوان روی یه چوب وایسن.بخاطرهمین دوتا چوب توی قفس زدم.ماده که اصلا شور و شوقی برای جفت خوردن نشون نمیده ولی طلای من دیدم که بعضی وقتا بانوکش دم ماده رو میکشه سمت خودش که بایه کتک کاری جزیی تموم میشه.پرنده فروشه میگه که بایدصبرکنم تا نتیجه بده وتاهر وقت خونی ازشون نیامده مشکلی نیست.به نظر شما چکارکنم؟باپرنده فروش هم طی کردم که اگر جفت نخورد ماده رو عوض کنم.نظرشما دوستان چیه؟ممنون.

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۱۰, 23:15
سلام برادر فریبرز
ببین روی مرغ عشق هیچوقت نمیتونی بگی صد در صد جفت میخورن یا جفت نمیخورن
فروشنده بد نگفته . ولی ببین سن مرغ عشقاتم مهمه . اماده بودن ماده و نر
باید صبر کنی . بذار دعوا کنن . بلاخره مجبور میشن جفت بخورن
اگه میتونی عکس بذار ازشون
اصلا ببینیم جنسیتشون بهم میخوره یا نه

فریبرز
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 14:46
سلام دوستان
عکسی ازدوتاشون گذاشتم.دوستان درمورد سایز و جنسیت و ... مطلبی هست بفرمایند.البته این رو هم بگم چند روزقبل از خرید جفت براش کارهای مربوط به جفت گیری رو نر من روی عروسک انجام میداد.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1430478489182637_img_%DB%B2%DB%B0%DB% B1%DB%B5%DB%B0%DB%B5%DB%B0%DB%B1_%DB%B1%DB%B5%DB%B 3%DB%B2%DB%B0%DB%B4.jpg

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 15:51
واسه مرغ عشق آبی یکمی شک دارم
فکر میکنم سنش پایینه
زرده نر هست ولی اون آبیه سنش پایینه بنظرم
aligator
دادا بیا یه نظر بده

aligator
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 21:01
ماده رو نمیشه از این عکس تشخیص سنی دقیق داد،بهتر بود عکس از حلقه چشم میزاشتی اگه برای سن میخوای...
ولی چیزی که واضحه اینه که هم سنش پایینه و هم اینکه آماده نیست که باعث درگیری میشه...
برای تسریع توی امادگیش از سبزیجات و دونه های گرم استفاده کن،البته نر رو از قفس بیرون بیار که گرمی بیش از حد اونم موقع مستی اذیت نکنه...

MohammaD.Gh
۱۳۹۴-۰۲-۱۴, 07:23
سلام دوستان
یکی از جفتای مولدم که قبلا جوجه گرفتم ازشون سه ماه ماده از تخم افتاد بعد رسیدگی و ... تخم کرد و جوجه ها دراومدن تا جوجه ها دراومدن ماده دیگه نر رو نمیخواست و هی دعوا میکردن الان جوجه ها دونخور شدن و جداشون کردم نره تو کل این مدت جدا بود الان دوباره گذاشتمش با ماده یخورده درگیر شدن دیشب دوباره انداختمشون پیش هم زیاد درگیری نبود نوک به نوک میشدن ولی نره زیاد دیگه به ماده توجهی نمیکنه چکار کنم بنظرتون دلیل چیه؟؟؟ از صبح اومدم دانشگاه تا 10کلاس دارم خوب باشن به نفع خودشونه درگیر شن هم خودشون اسیب میبینن کسی نمیره تو اتاق تکثیرم خخخخ(اتاق خوابو کردم محل تکثیر فنچ و مرغ عشق و طوطی)

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۲-۱۵, 11:34
سلام دوستان
یکی از جفتای مولدم که قبلا جوجه گرفتم ازشون سه ماه ماده از تخم افتاد بعد رسیدگی و ... تخم کرد و جوجه ها دراومدن تا جوجه ها دراومدن ماده دیگه نر رو نمیخواست و هی دعوا میکردن الان جوجه ها دونخور شدن و جداشون کردم نره تو کل این مدت جدا بود الان دوباره گذاشتمش با ماده یخورده درگیر شدن دیشب دوباره انداختمشون پیش هم زیاد درگیری نبود نوک به نوک میشدن ولی نره زیاد دیگه به ماده توجهی نمیکنه چکار کنم بنظرتون دلیل چیه؟؟؟ از صبح اومدم دانشگاه تا 10کلاس دارم خوب باشن به نفع خودشونه درگیر شن هم خودشون اسیب میبینن کسی نمیره تو اتاق تکثیرم خخخخ(اتاق خوابو کردم محل تکثیر فنچ و مرغ عشق و طوطی)
به پست بالا مراجعه کن
نر و ماده رو جداگونه آمادشون کن با دونه های گرم و سبزیجات
جواب میده
یه مدت همینطوری پیش برو درست میشن بلاخره

سلیمی
۱۳۹۶-۰۸-۲۶, 17:11
سلام

من حدود یه ماه یه جفت مرغ عشق خریدم که تقریبا جوجه هستن ولی دو باره چشم راست جنس نرش قرمز میشه همراه به ورم و یکمم آب میکنه بار اول از دامپزشگ یه پودری گرفتم بهش دادم خوب شد ولی بعد از دوهفته دوباره شروع شده خواستم ببینم علتش چیه وباید چه کار کنم

ممنون

سلام
من حدود دو ماهه یه جفت مرغ عشق خریدم که تقریبا جوجه هستن .دوباره یه چشم راست جنس نرش قرمز میشه همراه با ورم و آب ریزش .از دامپزشک بار اول یه پودر گرفتم بهشون دادم که خوب شد ولی بعد از دو هفته دوباره شروع شده خواستم ببینم علتش چیه وباید چه کار کنم

ممنون

aligator
۱۳۹۶-۰۹-۰۱, 12:00
سلام

من حدود یه ماه یه جفت مرغ عشق خریدم که تقریبا جوجه هستن ولی دو باره چشم راست جنس نرش قرمز میشه همراه به ورم و یکمم آب میکنه بار اول از دامپزشگ یه پودری گرفتم بهش دادم خوب شد ولی بعد از دوهفته دوباره شروع شده خواستم ببینم علتش چیه وباید چه کار کنم

ممنون

ممنون
سلام
باید دامپزشک از نزدیک ببینیه و نظر بده ولی معمولا این طور مشکلات به خاطر قارچ و ... پیش میاد
یه پماد تتراسایکلین چشمی انسانی بگیرید و روزی یک مرتبه بزنید به چشمش،احتمال خیلی زیاد خوب میشه
موفق باشی

سلیمی
۱۳۹۶-۰۹-۱۴, 14:44
با سلام و تشکر
خواهشا بگید که این مرغ عشق نره یا ماده؟
ممنونhttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1512475729229864_۴8.jpg

عکس دوم
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1512475729229864_۴8.jpg

aligator
۱۳۹۶-۰۹-۱۵, 16:40
با سلام و تشکر
خواهشا بگید که این مرغ عشق نره یا ماده؟
ممنونhttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1512475729229864_۴8.jpg

عکس دوم
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1512475729229864_۴8.jpg

بله نره و کم سن

سلیمی
۱۳۹۶-۰۹-۱۵, 19:58
سلام
ازین که وقت میزارین و به سوالات جواب میدین خیلی ممنونم
این مرغ عشقی رو که عکسشو قبلا فرستادم روی دماغش تقریبا آبی پرنگه ولی سرش نسبت به مادش بزرگتر نیست و مدام از مادهه کتک میخوره با اینکه مادهه از این کم سنتر هم هست به خاطر همین شک کردم که ممکنه ماده تو شرایط خاصی نوکش آبی باشه؟

سوال دوم: مرغ عشق مادم چند روزی که پف میکنه و پرهای دور مخرجش ریخته تقریبا خالی شده و زیر دمش مدام کثیفه ولی آبریزش چشم وبینی نداره با این وضع نرشو هم کتک میزنه یعنی تو حرکاتش بیحال نشده ولی مدام پف کرده و سرش تو پراشه خواستم ببینم مشکلش چیه؟
ممنون

aligator
۱۳۹۶-۰۹-۲۰, 22:02
پف کردن اگه با علائم بیماری نیست مشکلی نداره به خاطر گرم نگه داشتنه ضمن اینکه احتمالا ماده شما داره بالغ میشه و از الان اینجور رفتار ها تا بلوغ کامل و هماهنگ شدن آمادگی جفت پرنده هاتون پیش میاد...
تغذیه جفت رو بهش رسیدگی بیشتری کنید تا کمک کنید به آماده سازیشون
موفق باشی

سلیمی
۱۳۹۶-۱۱-۰۵, 15:49
با سلام وسپاس
چند سوال داشتم خواهشا عزیزانی که آشنایی دارن پاسخ بدن
این البینو نره یا ماده؟جوانه یا پیر
مرغ عشق نرم معمولیه آلبینو نیست با این جفت میشه یا نه؟
نره اصلا توجهی به این نداره درحال که با ماده قبلی که معمولی بود خیلی گرم بود و میخواست جفت گیری کنه ولی مادهه بچه بود
http://www.emruzi.com/upc.php?file=151688633463962_۲۰۱۸۱۶۰۵۳۲. jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1516886350534254_۲۰۱۰۸۴۰.jpg

aligator
۱۳۹۶-۱۱-۰۶, 23:40
با سلام وسپاس
چند سوال داشتم خواهشا عزیزانی که آشنایی دارن پاسخ بدن
این البینو نره یا ماده؟جوانه یا پیر
مرغ عشق نرم معمولیه آلبینو نیست با این جفت میشه یا نه؟
نره اصلا توجهی به این نداره درحال که با ماده قبلی که معمولی بود خیلی گرم بود و میخواست جفت گیری کنه ولی مادهه بچه بود
http://www.emruzi.com/upc.php?file=151688633463962_۲۰۱۸۱۶۰۵۳۲. jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1516886350534254_۲۰۱۰۸۴۰.jpg
سلام
چیزی که میشه گفت یه ماده بالغ نا آماده هست
بله با هم میتونن جفت بشن ولی اینکه رابطه گرمی نداره عادیه ؛خیلی وقتا پیش میاد جفتی رو که شما انتخاب مبکنی پرنده انتخابش نمیکنه برای تولید مثل
ولی اگه در حد با هم بودن باشه قصدتون کم کم به همدیگه عادت میکنن
موفق باشی

سلیمی
۱۳۹۷-۰۲-۱۳, 11:33
سلام
آماده نبودن تولید مثل میتونه از طرف مرغ عشق نر هم باشه؟
مرغ عشق نرم با مادش همون کارای عشق بازی و نوک نوک کردنو انجام میده ولی موقعی که ماده میشینه یعنی خودشو پایین میاره که نر جفت گیری کنه نره ادامه نمیده میشه بگین این یعنی چی؟
ممکن که نرم آماده نباشه یا مثلا بدرد نخوره یا طبیعیه؟
سپاس

Rezaei
۱۳۹۷-۰۲-۱۳, 16:47
سلام
مرغ عشق نرم با مادش همون کارای عشق بازی و نوک نوک کردنو انجام میده ولی موقعی که ماده میشینه یعنی خودشو پایین میاره که نر جفت گیری کنه نره ادامه نمیده میشه بگین این یعنی چی؟
سپاس
درود
از هر دو عکس بگذارید تا بتونید راهنمایی دقیق بگیرید

سلیمی
۱۳۹۷-۰۲-۱۸, 21:26
درود
از هر دو عکس بگذارید تا بتونید راهنمایی دقیق بگیرید

تو سوال قبلی عکسشونو گذاشتم

aligator
۱۳۹۷-۰۲-۱۹, 00:22
سلام
سپاس
سلام
شک دارم رفتار های یومیه رو با جفت گیری اشتباه گرفتین یا نه!
اگه آماده نباشن معمولا شاهد درگیری هستید ولی اگه همه چیز اوکیه زمان بدید تا پیش برن،سعی کنید استرس بهشون با سرک کشیدن های اضافی یا جا به جایی قفس یا ... وارد نکنید .
اگه رفتار جفت گیری باشه کم کم شروع به لونه گرم کردن میکنن

Aliaryan
۱۳۹۷-۰۴-۱۹, 01:36
سلام یه سوال داشتم آیا مرغ عشق هایی که باهم خواهر و برادرند جفت گیری میکنند؟

aligator
۱۳۹۷-۰۴-۲۰, 15:45
سلام
بله ولی ممکنه جوجه ها نقص ژنتیکی داشته باشن و این نقص ها هم توی جوجه هایی که همزمان حاصل یک دوره تکثیر هستند بیشتر ممکنه رخ بده...

سلیمی
۱۳۹۷-۰۴-۲۷, 09:17

سلام
ازین کار جدا خوداری کنید پرنده ها در طبیعت هیچ وقت جفت شدگی خوانوادگی ندارن مگه در شرایط خاص مثلا نبود جمعیت کافی

Arefeh
۱۳۹۷-۰۵-۱۷, 21:41
سلام من جوجه مرغ عشقی خریدم که نمی دونم چطوری دستیش کنم میشه کمکم کنید

aligator
۱۳۹۷-۰۵-۱۸, 12:41
سلام من جوجه مرغ عشقی خریدم که نمی دونم چطوری دستیش کنم میشه کمکم کنید
سلام
جوجه چند وقته هست؟

m.b
۱۳۹۷-۰۶-۱۱, 16:57
سلام .مرغ عشقی دارم که خیلی خودشونو میخوترونن .مشکلی دارن

aligator
۱۳۹۷-۰۶-۱۳, 00:44
سلام .مرغ عشقی دارم که خیلی خودشونو میخوترونن .مشکلی دارن

سلام دوست من
کلا توی مرغ عشق این رفتارا دیده میشه ولی بازم محض احتیاط زیر پرهاشون رو چک کنید اگه شپش نداشته باشن مشکلی نیست