PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارگاه تکثیر و پرورش ماهیان زینتی بتا سنتر ( بهنام )

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 12:10
به نام خدا

سلام

به لطف و یاری خدا و تشویق و کمک دوستان بعد از حدود 3 سال تصمیم به راه اندازی مجدد یک کارگاه گرفتم که جا داره همینجا از دوستان و برادران عزیزم که در مشورت و راه اندازی به بنده کمک کردند تشکر کنمhttp://www..com/images/avatars/blue/38.png

مکان کارگاه یا مینی کارگاه بنده موقتی هست که تنها با هدف مولدگیری برای این دوره موقت راه اندازی شده که انشالله بعد از طی این دوره چند ماهه با توکل بر خدا و لطف دوستان اگر عمری بود و کارها به خوبی پیش رفت اقدام به راه اندازی سالن اصلی خواهم کرد.

تصمیم داشتم تصاویر مرتبط با کارگاه بعد از پایان مراحل و تکمیل و استارت قرار بدم که به درخواست دوستان زودتر از موعود اینکار میکنم هرچند که کارگاه در حد عکس و ایجاد تاپیک نیستhttp://www..com/images/smilies/troll/t17.png اما بهتر میدونم که از مراحل اولیه و راه اندازی عکس بزارم که اگر نقصی هست با راهنمایی دوستان عزیز در همین اول راه برطرف بشه.

همونطور که از اسم تاپیک پیداست ماهی پایه و اصل کارگاه فایتر و انواع واریته های بتا اسپلندنس می باشد.

در کنار فایتر انشالله گونه های دیگه هم هستند مانند : سوروم , گورامی , آنجل و . . .

تعداد تانک ها : در حال حاضر 15 عدد تهیه شده که 19 عدد دیگه در دست تهیه و اضافه خواهد شد.

http://emruzi.com/up/uploads/139098830625591.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139098830631522.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139098830636973.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139098830645044.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139098830651765.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139098839688461.jpg

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 12:17
به نام خدا

سلام

به لطف و یاری خدا و تشویق و کمک دوستان بعد از حدود 3 سال تصمیم به راه اندازی مجدد یک کارگاه گرفتم که جا داره همینجا از دوستان و برادران عزیزم که در مشورت و راه اندازی به بنده کمک کردند تشکر کنمhttp://www..com/images/avatars/blue/38.png

مکان کارگاه یا مینی کارگاه بنده موقتی هست که تنها با هدف مولدگیری برای این دوره موقت راه اندازی شده که انشالله بعد از طی این دوره چند ماهه با توکل بر خدا و لطف دوستان اگر عمری بود و کارها به خوبی پیش رفت اقدام به راه اندازی سالن اصلی خواهم کرد.

تصمیم داشتم تصاویر مرتبط با کارگاه بعد از پایان مراحل و تکمیل و استارت قرار بدم که به درخواست دوستان زودتر از موعود اینکار میکنم هرچند که کارگاه در حد عکس و ایجاد تاپیک نیستhttp://www..com/images/smilies/troll/t17.png اما بهتر میدونم که از مراحل اولیه و راه اندازی عکس بزارم که اگر نقصی هست با راهنمایی دوستان عزیز در همین اول راه برطرف بشه.

همونطور که از اسم تاپیک پیداست ماهی پایه و اصل کارگاه فایتر و انواع واریته های بتا اسپلندنس می باشد.

در کنار فایتر انشالله گونه های دیگه هم هستند مانند : سوروم , گورامی , آنجل و . . .

تعداد تانک ها : در حال حاضر 15 عدد تهیه شده که 19 عدد دیگه در دست تهیه و اضافه خواهد شد.

سلام دوست من
چون هنوز اندازه و جزئیات بیشتری رو اعلام نفرمودین اعلام نظر کمی سخته
اما این موضوع رو مد نظر داشته باش که فایتر ها به پمپ ها(به اون صورتی که همه ماهی ها نیاز دارند)نیاز ندارند
اما رطوبت محل تخم ریزی اونها به جهت اینکه در سطح آب تخم ها نگهداری میشه
باید بالا باشه و اب کاملا ساکن باشه.
در هر صورت اظهار نظر بیشتر و بهتر منوط به ارائه برنامه ریزی شما و توضیح بیشتر با جزئیات دقیقتر هست.
موفق باشید.

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 12:40
سلام دوست من
چون هنوز اندازه و جزئیات بیشتری رو اعلام نفرمودین اعلام نظر کمی سخته
اما این موضوع رو مد نظر داشته باش که فایتر ها به پمپ ها(به اون صورتی که همه ماهی ها نیاز دارند)نیاز ندارند
اما رطوبت محل تخم ریزی اونها به جهت اینکه در سطح آب تخم ها نگهداری میشه
باید بالا باشه و اب کاملا ساکن باشه.
در هر صورت اظهار نظر بیشتر و بهتر منوط به ارائه برنامه ریزی شما و توضیح بیشتر با جزئیات دقیقتر هست.
موفق باشید.

سلام .

پمپ مرکزی resun aco-004 برای سایر تانک ها که گونه های دیگه مانند سوروم و آجل و .. بکار میره که البته برای تانک فایترها بعد از تخمریزی و شنای آزاد لاروها فیلتر تصفیه بیولوژی با فشار اکسیژن ملایم و کم که تلاطمی ایجاد نکنه قرار داده میشه.

ابعاد تانک ها

40*40*80 جهت سایز

40*40*45 جهت قرار دادن مولد مانند آنجل و سوروم

25 / 25 / 30 جهت تخمریزی فایتر

برای دپو هم تصمیم دارم فعلا از آکواریوم استفاده کنم.

ابعاد محل 4 * 4 که دور تا دور از پلاستیک استفاده کردم برای حفظ دما و رطوبت لازم

سیستم گرمایشی در حال حاضر بخاری برقی که با توجه به مدت سرمای کوتاه اهواز استفاده چندانی نخواهد داشت.

فیلتر تصفیه دست ساز در مخازن قرار میدم.

هدف کلی از این کارگاه تنها مولدگیری از گونه های ذکر شده هست.

سپاس بیکران

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 12:44
خسته نباشی بهنام جان
خوشحالم میبینم که شما هم داری کارگاه میزنی،علمش رو داری ایشالا موفق میشی...
ما رو هم در جریان جزء به جزء امور قرار بده.ممنون

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 12:52
خسته نباشی بهنام جان
خوشحالم میبینم که شما هم داری کارگاه میزنی،علمش رو داری ایشالا موفق میشی...
ما رو هم در جریان جزء به جزء امور قرار بده.ممنون

ممنون عزیز. انشالله

حتما . سپاس از نظرتون ----<----@

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 13:18
بسیار عالی بهنام جان

تقریبا همه اقدامات اولیه خوب بوده به جز پایه ها که ای کاش از لوله گالوانیزه استفاده کرده بودی

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 13:23
بسیار عالی بهنام جان

تقریبا همه اقدامات اولیه خوب بوده به جز پایه ها که ای کاش از لوله گالوانیزه استفاده کرده بودی

سپاس آقا حامد

لوله گالوانیزه چه ارجحیتی نسبت به این پایه داره؟

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 13:46
در دراز مدت زنگ نمیزنه و خوردگی در سالن نخواهی داشت
انشالله حالا برای سالن اصلی استقاده کن

من هم همین اشتباه رو کردم ( البته اون زمان هر چقد جستجو کردم لوله گالوانیزه توی شهرمون گیر نیاوردم ) الان مشکل زنگ خوردگی پایه ها رو دارم

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 14:00
در دراز مدت زنگ نمیزنه و خوردگی در سالن نخواهی داشت
انشالله حالا برای سالن اصلی استقاده کن

من هم همین اشتباه رو کردم ( البته اون زمان هر چقد جستجو کردم لوله گالوانیزه توی شهرمون گیر نیاوردم ) الان مشکل زنگ خوردگی پایه ها رو دارم

انشالله که معایب این کارگاه با کمک شما و دوستان برای گسترش کار اصلاح میکنم.

saeed1366
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 14:12
سلام بهنام جان
اقا خوشحالمون کردی وقتی دیدم بلخره بعد از این همه سعی و تلاشتونستی سالن رو راه بندازی
حتما مارو در جریان کارها و ادامه مراحل قرار بده
بین جفتها انشالله از اسکار هم استفاده کن که واقعا می تونه تو این زمینه کمکت کنه اگر هم نخواستی تکثیر کنی می تونی اسکار ریز تهیه کنی و سایز کنی که واقعا توی سایز شدن رو دست ندارن
منتظر عکسهای بعدی هستیمبهنام جان
موفقو پیروز باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 15:18
سلام بهنام عزیز

اقا ما خیلی کیف میکنیم میبینیم بچه ها کارگاه های تر تمیزو باحال زاه میندازن....

بهنام جان منم با حامد موافقم حتما برای پایه های بعدی از لوله گالوانیزه استفاده کن.....پایه هایی که ما داریم چند سال در مرکز تحقیقات شیلات زابل استفاده میشده و 4 سالی هم هستش که دست ماست و ذره ای پوسیدگی نداره....ولی پایه های تو مغازرو با قوطی زدیم که امسال مجبور شدیم کلا یه بار بکشیم بیرون پایه هارو و تعمیرشون کنیم....

توی شهر ها اکثرا دارن لوله های خونشون که از همین گالوانیزه هاست رو تعویض میکنن و پلیمری میندازن...اون لوله ها رو میتونی با قیمت مناسب تهیه کنی داداش....

موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۰۹, 17:29
سلام بهنام جان
اقا خوشحالمون کردی وقتی دیدم بلخره بعد از این همه سعی و تلاشتونستی سالن رو راه بندازی
حتما مارو در جریان کارها و ادامه مراحل قرار بده
بین جفتها انشالله از اسکار هم استفاده کن که واقعا می تونه تو این زمینه کمکت کنه اگر هم نخواستی تکثیر کنی می تونی اسکار ریز تهیه کنی و سایز کنی که واقعا توی سایز شدن رو دست ندارن
منتظر عکسهای بعدی هستیمبهنام جان
موفقو پیروز باشی

سلام داداش سعید عزیز

والا اتفاقا علاقه زیادی به ماهی اسکار دارم و در گذشته هم خیلی مشتاق تکثیرش بودم که موفق نشدم.
بین ماهیانی که تصمیم دارم تهیه کنم اسکار یکی از گزینه هام بود اما فعلا گذاشتمش تو نوبت 1- بخاطر شکم سیری ناپذیرشون 2 - خیلی آب کثیف میکنن و با توجه به فضای محدود من یکم مشکل میشه برام. اما حتی برای کسب تجربه هم باشه اسکار در آینده یکی از گزینه هامه.

سلام بهنام عزیز

اقا ما خیلی کیف میکنیم میبینیم بچه ها کارگاه های تر تمیزو باحال زاه میندازن....

بهنام جان منم با حامد موافقم حتما برای پایه های بعدی از لوله گالوانیزه استفاده کن.....پایه هایی که ما داریم چند سال در مرکز تحقیقات شیلات زابل استفاده میشده و 4 سالی هم هستش که دست ماست و ذره ای پوسیدگی نداره....ولی پایه های تو مغازرو با قوطی زدیم که امسال مجبور شدیم کلا یه بار بکشیم بیرون پایه هارو و تعمیرشون کنیم....

توی شهر ها اکثرا دارن لوله های خونشون که از همین گالوانیزه هاست رو تعویض میکنن و پلیمری میندازن...اون لوله ها رو میتونی با قیمت مناسب تهیه کنی داداش....

موفق باشی

سلام علی جان

ممنون لطف دارید

بله متاسفانه چون زمانم محدود بود و مکانی که دستمه موقتی هست باید زودتر کار راه مینداختم که زمان از دست ندم یکم عجله تو کار صورت گرفت که انشالله برای سری بعد حتما با صبر و حوصله بیشتر میرم جلو و اصلاحات انجام میدم

ممنون بابت راهنمایی و نظرتون @};-

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۱۰, 09:04
سلام

آقا بهنام عزیز خودمون خیلی خوشحالم عکسها رو میبینم.
با استعداد و توانایی که از شما سراغ دارم مطمئن هستم که به زودی
ماهی با گرید عالی تولید می کنید و موفق میشید :)

منتظر عکسهای بیشتر هم هستیم عزیز :105::[l3:

ببخشید دیر اومدم آخه نتم مشکل داشت.:66:

موفق باشید.

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۱۰, 11:41
سلام

آقا بهنام عزیز خودمون خیلی خوشحالم عکسها رو میبینم.
با استعداد و توانایی که از شما سراغ دارم مطمئن هستم که به زودی
ماهی با گرید عالی تولید می کنید و موفق میشید :)

منتظر عکسهای بیشتر هم هستیم عزیز :105::[l3:

ببخشید دیر اومدم آخه نتم مشکل داشت.:66:

موفق باشید.

سلام آقا رضای عزیز . خیلی خوش اومدی به تاپیک و منور کردی

ممنون از لطفت.انشالله

شما هم موفق باشید

Mhammad
۱۳۹۲-۱۱-۱۱, 15:23
موفق باشین دوست عزیز

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 20:59
سلام
بهنام جان چی شد به امید خدا کار تا کجا پیشرفت؟

موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 22:10
سلام
بهنام جان چی شد به امید خدا کار تا کجا پیشرفت؟

موفق باشی

سلام رضا جان

امشب به امید خدا آبگیری میکنم و اون شاخه هایی که گفتید گذاشتم و خیلی بهتر و محکم تر سابق شد انشالله که مشکل پیش اومده حل بشه .

چون آب در ساعات شب نسبت به روز شفاف تر و تمیزتره آبگیری گذاشتم برای آخر شب به امید خدا

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 20:36
سلام

دوستان کارگاه بنده فاقد گازکشیه و در حیاط خانه هست برای گرمایش فعلا موقتا بخاری برقی گذاشتم اما بدلیل مصرف زیاد و هزینه آخر ماه قبض برق اصلا احساس خوبی ندارم :89:

یک شیر گاز توی حیاط هست که حدودا 15 تا 20 متر با کارگاه فاصله داره! راهی وجود داره که بشه ازاین شیر برای قرار دادن بخاری گازی استفاده کنم؟

فاصله زیاد مشکلی پیش نمیاره؟

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 21:17
سلام

دوستان کارگاه بنده فاقد گازکشیه و در حیاط خانه هست برای گرمایش فعلا موقتا بخاری برقی گذاشتم اما بدلیل مصرف زیاد و هزینه آخر ماه قبض برق اصلا احساس خوبی ندارم :89:

یک شیر گاز توی حیاط هست که حدودا 15 تا 20 متر با کارگاه فاصله داره! راهی وجود داره که بشه ازاین شیر برای قرار دادن بخاری گازی استفاده کنم؟

فاصله زیاد مشکلی پیش نمیاره؟
بهنام دادا لوله بکش بهتره از شلنگ هست
البته اگه میخوای بالای 1 سال توی این کارگاه استفاده کنی گاز لوله بکش
و الا از همون شیلنگ استفاده کن خطر آن چنانی نداره اگه در معرض آفتاب نباشه

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 21:35
سلام
بهنام جان لوله کشیدنش برای کارگاه مسلمأ خیلی بهتره،ولی اگه الان توان هزینه لوله کشی رو نداری،برای شلنگ کشی سعی کن روی دیوار،پایه برای کشیدن شلنگ درست کنی که بر روی اون سوار بشه و زیاد کشیده نشه و از محلی که افتاب گیر و در معرض ضربه نباشه عبور بدی برای کار موقتی تا چند ماه رو بهت کار میده.
موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 21:47
بهنام دادا لوله بکش بهتره از شلنگ هست
البته اگه میخوای بالای 1 سال توی این کارگاه استفاده کنی گاز لوله بکش
و الا از همون شیلنگ استفاده کن خطر آن چنانی نداره اگه در معرض آفتاب نباشه

سلام
بهنام جان لوله کشیدنش برای کارگاه مسلمأ خیلی بهتره،ولی اگه الان توان هزینه لوله کشی رو نداری،برای شلنگ کشی سعی کن روی دیوار،پایه برای کشیدن شلنگ درست کنی که بر روی اون سوار بشه و زیاد کشیده نشه و از محلی که افتاب گیر و در معرض ضربه نباشه عبور بدی برای کار موقتی تا چند ماه رو بهت کار میده.
موفق باشی

سلام و ممنون از دوستان

والا جدا از هزینه این مکان حدودا تا 8 ماه دیگه شاید دست من باشه که علاوه بر هزینه برای چند ماه نمیصرفه بخوام لوله کشی کنم و از طرفی گرمای اهواز از اوایل فروردین دیگه شروع میشه و نهایت من 2 الی 3 ماه نیازبه بخاری دارم .

نگرانی من هم از بابت همون شلنگه یعنی فاصله 20 متر مشکلی نداره؟

و مشکل بعدی شلنگ مستقیما از مکانی باید رد بشه که در معرض تابش مستقیم نور خورشیده و آفتابه اونم آفتاب سوزان اهواز :211:

راهی هست که این شلنگ در مقابل آفتاب بخوبی پوشش داد؟

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 21:49
نه بهنام داداش علی در مورد پایه زدن واست گفت
نه عزیزم موردی نداره واسه یکی دو ماه
اینجا یه هفته دیگه بخاری نیازی نداریم خخخ
شیلنگ بکش بی خطره مطمئن باش
فقط شیلنگو کلا تست کن قبل نصب به گاز
سولاخ موراخ نداشته باشه خدایی نکرده
پایه بزنی هر یکی دو متر که کشیده نشه هیچ موردی نداره
من خودم الان یه 10 متری شلنگ زدم تو نور مستقیمه خورشیده 2 3 سالی هم هست :158:
موفق باشی داداش

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 21:58
نه بهنام داداش علی در مورد پایه زدن واست گفت
نه عزیزم موردی نداره واسه یکی دو ماه
اینجا یه هفته دیگه بخاری نیازی نداریم خخخ
شیلنگ بکش بی خطره مطمئن باش
فقط شیلنگو کلا تست کن قبل نصب به گاز
سولاخ موراخ نداشته باشه خدایی نکرده
پایه بزنی هر یکی دو متر که کشیده نشه هیچ موردی نداره
من خودم الان یه 10 متری شلنگ زدم تو نور مستقیمه خورشیده 2 3 سالی هم هست :158:
موفق باشی داداش

دمت گرم داداش یحیی عزیز

خب پس طبق فرموده ها شلنگ نباید کشیده بشه؟ منظور از کشیده نشدن اینه؟ عکس زیر ::-? تصویر یک سمت راست صحیحه یا سمت چپ؟

نقاشی شد ها:57751_connie_oldman

http://emruzi.com/up/uploads/139257884274681.png

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 22:12
داداش منظورم اینه که نباید زیاد فشار بیاد و شلنگ کشیده بشه به سمت خروجی
ینی ازاد تر باشه
رو هوا هم نمیخوای بزنیش که
منظورم از پایه همون بست هست
از این بستای لوله بگیر بکوبون تو زمین اینو از گوشه رد کن
شلنگ حالت عادی داشته باشه کشیده و ارتجاعی نشه بر اثر کشش زیاد
کلا زیاد واسه 2 3 ماه جوش نزن
زیاد هم بست هارو سفت نکن که نتونی بعد درش بیاری
البته فک کنم شلنگ هم خیلی گرون در بیاد

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 22:20
داداش منظورم اینه که نباید زیاد فشار بیاد و شلنگ کشیده بشه به سمت خروجی
ینی ازاد تر باشه
رو هوا هم نمیخوای بزنیش که
منظورم از پایه همون بست هست
از این بستای لوله بگیر بکوبون تو زمین اینو از گوشه رد کن
شلنگ حالت عادی داشته باشه کشیده و ارتجاعی نشه بر اثر کشش زیاد
کلا زیاد واسه 2 3 ماه جوش نزن
زیاد هم بست هارو سفت نکن که نتونی بعد درش بیاری
البته فک کنم شلنگ هم خیلی گرون در بیاد

بله هزینه شلنگ حدودا 30 هزار تومانی باید بشه. این شلنگ من ناچارم از زمین فاصله بدمش و ارتفاع داشته باشه چون دقیقا از مسیر عبور و پارک ماشین رد میشه و هر روز
نه یکبار بلکه چندبار ماشین برای پارک توی حیاط از روش رد میشه به همین خاطر باید ارتفاع قرارش بدم

در کل فکر میکنم برای دو الی 3 ماه و شاید کمتر همون بخاری برقی باید بزارم کار بمونه که اونم علاوه بر هزینه برقش اصلا احساس خوبی بهش ندارم

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 23:21
سلام
بهنام جان قسمتی رو که قراره شیلنگ از ارتفاع رد بشه میتونی از لوله آبهای قدیمی روی پایه ها جوش بدی و شیلنگ رو از داخل لوله رد کنی
اینطور فکر کنم هم خیال خودت راحتتره و هم امنیت داره

گرچه هزینه برق خوزستان خیلی پایینتر از این طرفهای ماست اما باز هم فکر کنم گاز مقرون به صرفه تر باشه

یکی از این بخاری گازی ها کوچیک بدون دود کش که اونجا مرسومه و همه استفاده میکنند جواب کارت رو میده

موفق باشی

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 01:22
سلام مجدد، حامد جان لوله اب تازه اوضاعو بد تر نمیکنه؟اخه فلزه و تو حرارت مستقیم افتاب خودش عامل مشکل میشه به نظرم...
اگه از یه لوله پلاستیکی مثل همین لوله برقا استفاده کنه فکر کنم بهتر باشه.
بهنام جان شما میخ بلند تهیه کن،به فاصله 1متر تو دیوار با ارتفاع برابر بکوب و بعد از روی اونها شلنگت رو عبور بده،اگه ازین پیچهای رول پلاک های حلقه ای هم استفاده کنی که دیگه چه بهتر...
در موارد تخصصیش هم که دیگه اساتید همگی اینجان
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 08:21
برای کش نیومدن و حفاظتش گفتم
اما اگر قراره توی نور مستقیم آفتاب جنوب باشه حق با علی هست

حالا اگر مثل عرف جنوب که قسمتی از حیاط رو برای جلوگیری از آفتاب شدید ایرانیت میزنن اینکار رو توی خونه کرده باشید و جای عبور شلنگ و لوله توی سایه باشه موردی نداره
بقیه جاها همونطور که علی گفت میتونی عمل کنی یا حتی دایت از لوازم برقی ها بگیری و بکوبی بغل دیوار و لوله رو از داخلش عبو بدی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 17:08
سلام دوتان

من هم یه نظر بدم.....داداش میتونی دور شلنگ رو نوار لوله بکشی تا از نور مستقیم افتاب جلوگیری کنه برای 3 ماه هم موردی پیش نمیاد....

موفق باشی

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 17:21
سلام
اگه از این فومهای سفیدی که لوله آب رو از توش عبور میدن بگیری و شلنگ رو از توش رد کنی و روی اونرو هم نوار پرایمر بپیچی عمری میشه حداقل 10 سال با خیال راحت استفاده کن هیچ مشکلی پیش نمیاد (نوار پرایمر مثل چسب نواری 5 سانتی میمونه که ضخیمه و رنگش هم تیره است)
برای زنگ نزدن پایه ها هم چون بیشتر اون قسمتی که روی زمینه زنگ میزنه میتونی بری رنگ فروشی و عایق سفید بگیری و توی یه قوطی نوشابه 1.5 لیتری بریزی و پایه ها رو تا 15 سانت ببری توی قوطی و در بیاری اونم عمری میشه ولی در کل لوله گالوانیزه بهتره
درود

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 22:25
واقعا از همه دوستان بابت راهنمایی های ارزشمندشون بی نهایت سپاس گذارم

دوستان امروز یک بخاری نفتی یا همون علائدین تهیه کردم به نظرتون مشکلی نداره استفادش؟ از نظر منو اکسید و ..؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 13:28
سلام بهنام جان...نه اتفاقا من میخواستم بهت پیشنهاد بدم گفتم شاید شما مشکل نفت داشته باشین....اینجا ما همه از بخاری نفتی استفاده میکنیم.....

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

روش هم یک کتری اب بذاری یه گرمای خوب میده به سالن....

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 13:31
سلام بهنام جان...نه اتفاقا من میخواستم بهت پیشنهاد بدم گفتم شاید شما مشکل نفت داشته باشین....اینجا ما همه از بخاری نفتی استفاده میکنیم.....

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

روش هم یک کتری اب بذاری یه گرمای خوب میده به سالن....

ممنون علی جان

مصرفشون چطوره داداش؟ زیاد نفت میبره ؟

بوی نفت فضای سالن بر نمیداره؟

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 15:25
شماها واقعا نفت گیرتون میاد :-o:-o:-o
بابا خوشبحالتون
اینجا که باید حواله بگیریم اونم با یک هفته دوندگی برای 10 لیتر

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 19:08
شماها واقعا نفت گیرتون میاد :-o:-o:-o
بابا خوشبحالتون
اینجا که باید حواله بگیریم اونم با یک هفته دوندگی برای 10 لیتر

سلام

اتفاقا از صبح دنبالشم ولی هنوز گیر نیوردم:89:

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 19:33
بهنام حالا یکی دو ماهو با یه 50 لیتر هم میشه سر کرد
بنظرم زیره دو هفته دیگه دمای اهواز بالای 30 بشه مثله اینجا

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 20:17
سلام.....

ما یه تیوست هایی داریم اینجا که نفتی هستن و هر 24 ساعت تقریبا 5 لیتر مصرف دارن.....یه نمونه دیگه هم داریم که نفت رو پودر میکنن و در یک محفظه میسوزونن و بعد یک فن هوای داغ رو میده بیرون که ژاپنی هستن و از مرز میارن که مصرف نفتشون کمتره.....

اون اتراها که معمول تر هستن و شما باید دیده باشید اونها مصرفشون بیشتره و در روز فکر میکنم حدود 8 لیتر میسوزونن....نه ما داخل خونه استفاده میکنیم از این چراغ ها و اگه فیتیلش تمیز باشه و نفت مورد نداشته باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و بو نمیکنه.... (ماکه اینجا گازو از این سوسول بازیا نداریم ;) )

b.pakray
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 20:27
بهنام حالا یکی دو ماهو با یه 50 لیتر هم میشه سر کرد
بنظرم زیره دو هفته دیگه دمای اهواز بالای 30 بشه مثله اینجا

آره داداش . ولی فعلا مشکل ایندفعه نفته. از صبح که گیر نیوردم . به هرکی میگی میگه نفت کجا بود دیگه:-?

Omid_93ii
۱۳۹۲-۱۱-۲۹, 20:34
چرا كپسول گاز استفاده نميكنى تا موقعى كه هوا خوب بشه؟

چرا كپسول گاز استفاده نميكنى تا موقعى كه هوا خوب بشه؟

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۳۰, 15:36
کپسول گاز خیلی بهتره ولی حالا که چراغ نفتی خریدی برو دنبال گازوئیل ارزش حرارتیش بهتر از نفته و راحتتر هم گیر میاد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۰۱, 11:16
سلام....

داداش گازوئیل رو بریزه تو چراغ نفتی؟؟؟ بعید میدونم داداش.....یکم نفتا کثیف باشه بو میکنه دیگه چه برسه به گازوئیل...

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۰۱, 15:16
کمی بوش از نفت بیشتره ولی نه خیلی و مشکل کثیف بودن رو مثل نفت نداره چون برای سوخت ماشینهای سنگین استفاده میشه و باید از پمپ بنزین تهیه کنی مشکلات نفت رو نداره امتحانش هزینه زیادی نداره چند لیتر بگیر یک بار امتحان کن مشتری میشی مطمئن باش
یادش بخیر زمان دانشجویی برای گرم کردن خونه از گازوئیل استفاده میکردیم چه روزگار سختی بود
دو ترک با موتور میرفتیم دوتا 20 لیتری میگرفتیم تو سرما میومدیم خونه میریختیم تو این بخاریهای چکه ای بوی زیادی نمیداد اما حرارت میدادا

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 19:37
سلام. از همه دوستان بابت راهنمایی های ارزشمندشون ممنونم

والا این بخاری نفتی که گرفتم مال یکی از همسایگانه که ناگفته نمونه خیلی ظاهر عجیبی داره و فکر میکنم مال زمان جنگ جهانی و از وسایل شخصی هیتلره :o^:

دیشب بعد از کلی دردسر بالاخره روشن شد و چنان بوی دود و نفت و دود غلیظ سیاهی بلند میشد که همون موقع یک لحظه این بو و دود توی فضای کوچک ومحدود کاگاهم فرض کردم :__:

و طبق آخرین اخبار همچنان بخاری برقی روشنه:66:

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 21:29
بهنام جان یه عکس بزار تا بشه راهنماییت کرد
اینجا بخاری نفتی زیاده بعضیاشون مشکلات کوچیکی دارن که دود و بو راه میندازن کافیه یه دست کاری کوچیک بشن تا درست بشه همه چیشون
فیتیله رو تست کردی ؟ جدید گزاشتی ؟

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۰۳, 11:49
بهنام جان یه عکس بزار تا بشه راهنماییت کرد
اینجا بخاری نفتی زیاده بعضیاشون مشکلات کوچیکی دارن که دود و بو راه میندازن کافیه یه دست کاری کوچیک بشن تا درست بشه همه چیشون
فیتیله رو تست کردی ؟ جدید گزاشتی ؟

این عکس بخاری نفتی

http://emruzi.com/up/uploads/139306070977831.jpg

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۰۳, 16:12
سلام
بهنام جان این از همون تیوست هایی هستش که میگم ولی فکر نمیکنم فتیله درست درمونی داشته باشه.....ما هر هفته فتیلشو تمیز میکنیم بازم یه مقدار بو میکنه بعضی وقتا...نمیدونم فتیلشون طرف شما گیر میاد یا نه....

داداش به نظر من همون شلنگ گاز رو بکشی خیلی راحت تر و بی درد سر تره و این چراغ درست که بشه باز کلی برات مشکل ایجاد میکنه....

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۰۳, 19:12
سلام
بهنام جان این از همون تیوست هایی هستش که میگم ولی فکر نمیکنم فتیله درست درمونی داشته باشه.....ما هر هفته فتیلشو تمیز میکنیم بازم یه مقدار بو میکنه بعضی وقتا...نمیدونم فتیلشون طرف شما گیر میاد یا نه....

داداش به نظر من همون شلنگ گاز رو بکشی خیلی راحت تر و بی درد سر تره و این چراغ درست که بشه باز کلی برات مشکل ایجاد میکنه....

سلام ممنون علی جان

داداش طبق گفته صاحب این بخاری 20 سال هم هست کار نکرده:48: بالاخره با هزار مصیبت روشنش کردیم و فیتیله که در آوردم اوضاع خیلی بدی داشت و خشک و در کل چیزی ازش باقی نمونده بود.
بیخیالش شدم

احتمالا همون شلنگ گاز بکشم .

این گازهای پیک نیکی چطورن؟

aligator
۱۳۹۲-۱۲-۰۳, 19:44
داداش هزینه کپسول بالاتره از گاز شهریه،ضمن اینکه اگه بخوای با هزینه ودرد سرای حمل ونقل وتهیه کپسول مجدد حساب کنی به صرفه ترین راه همون شیلنگ کشی هست!
با شلنگ کشی یه بار پول میدی و حد اقل دیگه راحت میشی از دردسرای راه های متفرقه:101:
راسی از محیط کارگاه وتغییرات عکس جدید نمیزاری؟

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۰۳, 21:37
داداش هزینه کپسول بالاتره از گاز شهریه،ضمن اینکه اگه بخوای با هزینه ودرد سرای حمل ونقل وتهیه کپسول مجدد حساب کنی به صرفه ترین راه همون شیلنگ کشی هست!
با شلنگ کشی یه بار پول میدی و حد اقل دیگه راحت میشی از دردسرای راه های متفرقه:101:
راسی از محیط کارگاه وتغییرات عکس جدید نمیزاری؟

ممنون

پس همون بخاری گازی میرم تو کارش اگر مشکلی پیش نیاد

تغییر جدیدی صورت نگرفته فقط ابگیری شده ولی چشم انشاله عکس قرار میدم تا فردا:x

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۰۳, 22:05
تصاویر جدید

http://emruzi.com/up/uploads/139309759612061.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309759619262.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309759626173.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309759634074.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309759643025.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309759649856.jpg
---------------
http://emruzi.com/up/uploads/139309765787561.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309765790672.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309765793363.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309765796234.jpg

مخزن دپو

http://emruzi.com/up/uploads/139309765799245.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139309765802036.jpg

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 17:57
داداش اون تویوستی که عکسش رو گزاشتی بهترین بخاری نفتی هست و علت بوی زیادشم کثیفی بیش از حدشه
میتونی خوب بشوریش بعد بزاری خشک بشه بعد فیتیلشو عوض کنی و با همون گازوئیل روشنش کنی حدود دو ساعت بزاری روشن بمونه بعد منتقلش کنی تو کارگاه
اگر بازم بو داد من حاضرم توی تعطیلات عید بیام کامل با هزینه خودم برات لوله کشی گاز بکنم

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۱۳, 10:30
داداش اون تویوستی که عکسش رو گزاشتی بهترین بخاری نفتی هست و علت بوی زیادشم کثیفی بیش از حدشه
میتونی خوب بشوریش بعد بزاری خشک بشه بعد فیتیلشو عوض کنی و با همون گازوئیل روشنش کنی حدود دو ساعت بزاری روشن بمونه بعد منتقلش کنی تو کارگاه
اگر بازم بو داد من حاضرم توی تعطیلات عید بیام کامل با هزینه خودم برات لوله کشی گاز بکنم

سلام

ممنون از راهنماییت عزیز. والا بخاری تحویل دادم و الان هوا رو به گرمیه.

متاسفانه مصرفش بالا بود و طبق گفته دوستان و صاحب بخاری حدودا 5 لیتر در 24ساعت مصرف میکرد.

Rezaei
۱۳۹۲-۱۲-۱۳, 11:29
سلام

ممنون از راهنماییت عزیز. والا بخاری تحویل دادم و الان هوا رو به گرمیه.

متاسفانه مصرفش بالا بود و طبق گفته دوستان و صاحب بخاری حدودا 5 لیتر در 24ساعت مصرف میکرد.هوای اهواز خیلی خوب بود بهنام جان
فکر کنم حتی یه شعله بخاری برقی برای این یکماهه جواب بده بهت

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۱۳, 11:47
هوای اهواز خیلی خوب بود بهنام جان
فکر کنم حتی یه شعله بخاری برقی برای این یکماهه جواب بده بهت

سلام آقا حامد

بله اسفند ماه کلا هوای اهواز مطلوب میشه البته از نظر گرم و یا خنک بودن.

بخاری برقی با یک شعله در حال کار هست.

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 00:33
درود

تصاویر اعضای جدید و تازه وارد به اضافه یک تشکر ویژه از آقا حامد.@};-

http://emruzi.com/up/uploads/139397050265931.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139397050279782.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139397050291793.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139397050301734.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139397050307695.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 11:17
مبارکه بهنام جان
برای دیماسونی ها حتما مخفی گاه ( لوله یا .... ) توی تانک بگذار
با تانک که عادت کنند قلمرو طلبی های شدید شروع میشه

b.pakray
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 11:32
مبارکه بهنام جان
برای دیماسونی ها حتما مخفی گاه ( لوله یا .... ) توی تانک بگذار
با تانک که عادت کنند قلمرو طلبی های شدید شروع میشه

سلام آقا حامد. ممنون. @};-

برای دمانسونی ها هم به امید خدا امشب تعدادی مخفیگاه قرار میدم.

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۱۳, 22:14
سلام
بهنام جان ما رو در جریان امور قرار نمیدی؟
عکس جدید؟فعالیت جدید؟ کلأ چه خبرا؟؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۱۳, 23:18
سلام
بهنام جان ما رو در جریان امور قرار نمیدی؟
عکس جدید؟فعالیت جدید؟ کلأ چه خبرا؟؟

سلام داداش

والا اتفاق جدید صورت نگرفته و ماهی جدید جز فایتر نیوردم در حال حاضر دارم روی فایترها کار میکنم انشالله جوابی گرفته شد حتما بصورت تصویری ارئه میدم@};-

در کل بدلیل اینکه احتمال جابجایی کارگاه داشه باشم زیاد جلو نرفتم و دورمو شلوغ نکردم

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۲, 18:02
سلام

طی یک اقدام خودجوشانه یک جفت از سوروم ها توی گله تخمریزی کردند. تصاویر واضح نیستن دیگه به بزرگی خودتون ببخشید نمیخواستم اذیتشون کنم از دور عکس گرفتم.

http://emruzi.com/up/uploads/139722671540461.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139722671544782.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139722671547673.jpg

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۳, 22:10
سلام داش بهنام
به به ببین ماشالا ایوولا
اقا دیگه دیدی زودتری تو باس بذاری کنار بفرستی ؟
پس بچه های اینارو با دیمانسونی ها رو بذار یجا بفرست دیگه سختت نشه خخخخ
ایول بازم خبر دقیقشو بهم بده ببینیم چی چی شد میشن هچ یا نه
میگم جدا کردی یا چی ؟
بنظرم اگه وسط گله تخم ریختن تخمارو جدا کنی بهتره
شاید درصد هچ خیلی پایین بیاد اما از هیچی بهتره یه سری هیمنجوری عشقی بگیری
اقا موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۳, 23:01
سلام داش بهنام
به به ببین ماشالا ایوولا
اقا دیگه دیدی زودتری تو باس بذاری کنار بفرستی ؟
پس بچه های اینارو با دیمانسونی ها رو بذار یجا بفرست دیگه سختت نشه خخخخ
ایول بازم خبر دقیقشو بهم بده ببینیم چی چی شد میشن هچ یا نه
میگم جدا کردی یا چی ؟
بنظرم اگه وسط گله تخم ریختن تخمارو جدا کنی بهتره
شاید درصد هچ خیلی پایین بیاد اما از هیچی بهتره یه سری هیمنجوری عشقی بگیری
اقا موفق باشی

سلام داداش یحیی گل

شما امر بفرما قابل دار نیستن

سوروم ها که خودشونو جدا کردم اما تخمها خوردن نگهشون هم میداشتم هچ نمیشدن تو اون شرایط

حالا روشون کار میشه انشالله که جواب بدن

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 11:39
درود

http://emruzi.com/up/uploads/139754898723611.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13975489873112.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754898737813.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754898745144.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754898751825.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13975489875856.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754906039841.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754906047442.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754906055783.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754906063254.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754906070185.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754906075416.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13975491559651.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754915601192.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754915608853.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754915616524.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754915623285.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754915630366.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754929094131.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754926412281.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754926418822.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754926425613.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754926432424.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754926439565.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754926446076.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139754929094131.jpg

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 13:44
به به
عالی بهنام دادا
میگم تا الان خبری نشده از تخم ریزی ؟
ایشالا به زودی خبرای خوبی به گوشمون میرسونی
موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 13:59
به به
عالی بهنام دادا
میگم تا الان خبری نشده از تخم ریزی ؟
ایشالا به زودی خبرای خوبی به گوشمون میرسونی
موفق باشی

سلام ممنون یحیی جان

چرا عزیز حدودا 3 جفت الان دارن از لاروها مراقبت میکنن

خدمت شما

جفت اول : نر : شرت فین دابل تیل / ماده : دابل تیل

http://emruzi.com/up/uploads/139755765840791.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765847442.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765854223.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13975576586054.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765867185.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765874986.jpg

کلیپ تخمریزی

<iframe src="http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/aln6X/vt/frame" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" height="360" width="640" ></iframe>

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 14:07
عالی بهنام جان
میگم پس من دلمو صابون بزنم یه چند جفت خونگی به زودی به دستم میرسه ؟ خخخخ
مبارکه دادا به سلامتی
واسه ارتمیا هم کاری کردی ؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۶, 14:11
عالی بهنام جان
میگم پس من دلمو صابون بزنم یه چند جفت خونگی به زودی به دستم میرسه ؟ خخخخ
مبارکه دادا به سلامتی
واسه ارتمیا هم کاری کردی ؟

ممنون

اگر شکمشون تونستم سیر کنم چشم داداش همش مال خودت :d

به اسم آرتمیا دیگه آلرژی پیدا کردم . بگو میگوی آب شور دیگه این اسم جلو من نیارید :187: فعلا برای یک هفتشون دارم آرتمیا تا ببینم چه پیش میاد مورد مناسب گیر میارم یا نه:O^:

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 02:06
سلام ممنون یحیی جان

چرا عزیز حدودا 3 جفت الان دارن از لاروها مراقبت میکنن

خدمت شما

جفت اول : نر : شرت فین دابل تیل / ماده : دابل تیل

http://emruzi.com/up/uploads/139755765840791.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765847442.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765854223.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13975576586054.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765867185.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139755765874986.jpg

کلیپ تخمریزی

<iframe src="http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/aln6X/vt/frame" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" height="360" width="640" ></iframe>

آقا بهنام عزیز از تماشای ماهی هاتون لذت بردم.

فقط موضوعی که می خوام بهش اشاره کنم این هست که وایت بالانس عکس هاتون خوب نیست و متاسفانه زیبایی عکس هاتون رو زیر سوال می بره.

اگر فتوشاپ رو نصب دارید ، زدن (shift+ctrl+B) یا (shift+ctrl+L) در اکثر مواقع مشکل رو حل می کنه.

دوستان ببخشید که اینجا مطلب رو گذاشتم. اگر مدیران صلاح می دونن مطلب من رو منتقل یا حذف کنن.

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 09:23
سلام داش بهنام گل....

داداش خیلی چسبید بهمون دمت گرم....

میگم اینا همون فایتر سوپر بتا هستن؟؟؟؟

داداش قصد عرضه به بازار داشتی حتما مارو خبر کن......

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:03
آقا بهنام عزیز از تماشای ماهی هاتون لذت بردم.

فقط موضوعی که می خوام بهش اشاره کنم این هست که وایت بالانس عکس هاتون خوب نیست و متاسفانه زیبایی عکس هاتون رو زیر سوال می بره.

اگر فتوشاپ رو نصب دارید ، زدن (shift+ctrl+B) یا (shift+ctrl+L) در اکثر مواقع مشکل رو حل می کنه.

دوستان ببخشید که اینجا مطلب رو گذاشتم. اگر مدیران صلاح می دونن مطلب من رو منتقل یا حذف کنن.

سلام دوست عزیز

ممنون بابت نکته ای که اشاره کردین حتما انجام خواهد شد . راستش این عکسا با گوشی گرفته شده با عرق ریختن فراوان :211:
عکسای از این تصاویر هم آخر بنده وادار به خرید یک دوربین عکاسی کرد:Day dreaming: انشالله از این پس عکسا مطلوب تر خواهند شد و توصیاتتون حتما اجرا میکنم

سپاس بیکران

سلام داش بهنام گل....

داداش خیلی چسبید بهمون دمت گرم....

میگم اینا همون فایتر سوپر بتا هستن؟؟؟؟

داداش قصد عرضه به بازار داشتی حتما مارو خبر کن......

سلام داداش

لطف داری عزیز خوشحالم که تصاویر مورد پسند واقع شدن:[l3:

خیر در حال حاضر فقط هالف مون | دابل تیل دارم که گونه های شرت فین و بیگ ایر هم انشالله بزودی اضافه خواهند شد.

لاروهای این سری متاسفانه بدلیل آرتمیای نامرغوبی که دارم و با توجه به اینکه نسل اول هستند بعید میدونم به سایز بازار برسن امروز متاسفانه 10 درصد از آرتمیا هچ شد و تا زمانی که آرتمیای مرغوب به دستم برسه چند روزی طول میکشه و طی این چند روز با همون 10 درصد آرتمیا و زرده تخم مرغ تغذیه میکنم

تخمریزی فایتر : نر : هالف مون | ماده : هالف مون

http://emruzi.com/up/uploads/139763353591251.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139763353598892.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139763353612143.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139763353619154.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139763353632295.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139763353644946.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/139763358927981.jpg

لاروها

http://emruzi.com/up/uploads/13976335893472.jpg

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:07
ایول بهنام
شدیدا حال کردم با لاروا
اقا منم میخوام
ایشالا اینا سن بازاری شن
بفرستی واسمون یه حالی ببریم
بیگ ایر هاتو عشقست در اینده
کلا حال میدی شدید
موفق باشی داداش

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:18
ایول بهنام
شدیدا حال کردم با لاروا
اقا منم میخوام
ایشالا اینا سن بازاری شن
بفرستی واسمون یه حالی ببریم
بیگ ایر هاتو عشقست در اینده
کلا حال میدی شدید
موفق باشی داداش

ممنون کلانتر

مفتخر کردی با حضور در تاپیک

داداش این سری با این رژیم غذایی به سایز برسن و مشکلی پیش نیاد حتما سهمت محفوظه

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:18
دستت درد نکنه بهنام جان....

داداش میگم این نژاد های فایتر رو معرفی کن واسمون از این جهالت در بیایم خداییش زشته...!!!!

ممنون

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:23
دستت درد نکنه بهنام جان....

داداش میگم این نژاد های فایتر رو معرفی کن واسمون از این جهالت در بیایم خداییش زشته...!!!!

ممنون

خواهش میکنم

داداش توی این تاپیک تعدادی قرار دادم تصاویر زیبا ار ماهی فایتر (http://emruzi.com/showthread.php?t=3643&p=16656#post16656)

اما حتما تکمیلش خواهم کرد و سایر واریته ها قرار میدم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:25
خواهش میکنم

داداش توی این تاپیک تعدادی قرار دادم تصاویر زیبا ار ماهی فایتر (http://emruzi.com/showthread.php?t=3643&p=16656#post16656)

اما حتما تکمیلش خواهم کرد و سایر واریته ها قرار میدم
ممنون بهنام جان
فقط اگر وقت کردی و خواستی نژادها رو معرفی کنی زحمت بکش و به سبک معرفی نژادهای دیسکس زحمتش رو بکش http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=59
نژاد شناسی و ژنتیک دیسکس (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=67)

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:42
ممنون بهنام جان
فقط اگر وقت کردی و خواستی نژادها رو معرفی کنی زحمت بکش و به سبک معرفی نژادهای دیسکس زحمتش رو بکش آنابانتیدها (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=59)
نژاد شناسی و ژنتیک دیسکس (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=67)

چشم آقا حامد بصورت تاپیک های مجزا معرفی میکنم .@};-

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 11:57
بهنام جان شما نژادهای خاص رو چجوری تهیه میکنی؟ توی خود اهواز ؟یا باید سفارش بدی؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۷, 12:03
بهنام جان شما نژادهای خاص رو چجوری تهیه میکنی؟ توی خود اهواز ؟یا باید سفارش بدی؟

کلا هر جایی فایتر مناسب بینم و چشمم بگیره تهیه میکنم حالا یا بصورت تک یا تعداد

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 16:56
b.pakray

اقا چرا این تاپیک بروز رسانی نمیشه؟؟؟؟:144:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 18:44
@b.pakray (http://www.emruzi.com/member.php?u=670)

مگه مدیر نیستی علی ؟
یکمی بابا از خودت یارو نشون بده بزن بنش کن چرا نباید تاپیکشو آپ کنه ؟ خخخ

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 20:05
مگه مدیر نیستی علی ؟
یکمی بابا از خودت یارو نشون بده بزن بنش کن چرا نباید تاپیکشو آپ کنه ؟ خخخ
من بخوام مدیریت کنم اول از همه باید یه اخطار ارسال اسپم به تو بدم:85:
درضمن مدیر اکواریوم کس دیگست...خخخخخخ

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 20:35
@b.pakray (http://www.emruzi.com/member.php?u=670)

سلام

راستش داداش اتفاق جدید نیفتاه تکثیر کلا متوقف کردم و و ورود هر ماهی جدیدی هم کنسل تا انشالله جابجا بشم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:03
بهنام میبینی نمیزارن تو تاپیکت شلوغ کاری کنم :(
حالا بهنام اون لاروا چی شد و به کجا رسید دادا ؟
میگم بهنام سورم ها در چه حال هستند و اینکه اون جفتی که تخم ریخته بودن دوباره دس به کار نشدن ؟
اون دیمانسونی ها چطورن ؟ اونا چقد دیگه مولد میشه ازشون بگیری ؟
@};-

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:31
بهنام میبینی نمیزارن تو تاپیکت شلوغ کاری کنم :(
حالا بهنام اون لاروا چی شد و به کجا رسید دادا ؟
میگم بهنام سورم ها در چه حال هستند و اینکه اون جفتی که تخم ریخته بودن دوباره دس به کار نشدن ؟
اون دیمانسونی ها چطورن ؟ اونا چقد دیگه مولد میشه ازشون بگیری ؟
@};-

سلام داداش

لاروها روزهای اولیه بدلیل ارتمیای نامرغوب و دو روز هم بیرون شهر رفته بودم تلفات زیادی داشتن الان تعداد انگشت شماری مونده و با توجه به شرایطی که برات گفتم کلا فعلا همچی متوقف کردم

سوروم هاهم حدودا توی سه گله 10 تایی تا الان 4 جفت دراومده ولی جداشون نکردم

دمانسونی هم اولین آخرین باریه که این ماهی میخرم و مطمئنا هیچوقت حضوری توی برنامه ولیستم نخواهند داشت . این تعداد هم که دارم هنوز خیلی جا دارن

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:34
سلام داداش

لاروها روزهای اولیه بدلیل ارتمیای نامرغوب و دو روز هم بیرون شهر رفته بودم تلفات زیادی داشتن الان تعداد انگشت شماری مونده و با توجه به شرایطی که برات گفتم کلا فعلا همچی متوقف کردم

سوروم هاهم حدودا توی سه گله 10 تایی تا الان 4 جفت دراومده ولی جداشون نکردم

دمانسونی هم اولین آخرین باریه که این ماهی میخرم و مطمئنا هیچوقت حضوری توی برنامه ولیستم نخواهند داشت . این تعداد هم که دارم هنوز خیلی جا دارن

چرا دادا دمانسونی دلتو زده ؟
ماهی به این باحالی و خوشکلی
بازار عالی هم داره خدارو شکر
پس چرا ؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:54
چرا دادا دمانسونی دلتو زده ؟
ماهی به این باحالی و خوشکلی
بازار عالی هم داره خدارو شکر
پس چرا ؟

راستش اصلا خلق خوی جالبی نداره این ماهی . کلا من با آفریقایی ها نمیتونم کنار بیام داداش

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:56
راستش اصلا خلق خوی جالبی نداره این ماهی . کلا من با آفریقایی ها نمیتونم کنار بیام داداش
بیشتر توضیح بده واسم
منظورت تکثیرت هست یا چیش ؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 21:19
بیشتر توضیح بده واسم
منظورت تکثیرت هست یا چیش ؟

کلا خلق خو جالبی نداره

دکوراسیون غار مانند از الزاماته برای این ماهی که اگر نباشه درگیری و شروع تلفاته

زمانی هم که شما دکوراسیون قرار بدی دیگه این ماهی به چشم نمیبینی طوری که نگاه به آکواریوم کنید اصلا باورت نمیه که توی این تانک ماهی باشه

من که اصلا از این ماهی خوشم نیومد و گونه های آفریقایی برای همیشه از برنامم خارجن:224:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 21:25
معلومه بد عصبانی هستی ازشون ها خخخخ
ولی من کلا از قیافشون خیلی خوشم میاد
بابا یه سری تو تکثیر میکردی جانه من ببین چجوریاس لا اقل واسه ازمون خطا یه بار رو اینا تست کن

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 21:34
دیماسونی ماهی پر دردسریه
به نظر من خشنترین آفریقایی هست
تکثیرش هم دنگ و فنگ داره و حتما باید یکسال به بالا نگه داری و اگر به سایز برسند و همدیگه رو آش و لاش نکنن اونوقت روی تکثیر تازه میشه کار کرد

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۱۹, 22:53
معلومه بد عصبانی هستی ازشون ها خخخخ
ولی من کلا از قیافشون خیلی خوشم میاد
بابا یه سری تو تکثیر میکردی جانه من ببین چجوریاس لا اقل واسه ازمون خطا یه بار رو اینا تست کن
آره داداش اصلا تو این مدت نکته مثبتی ندیدم توشون

دیماسونی ماهی پر دردسریه
به نظر من خشنترین آفریقایی هست
تکثیرش هم دنگ و فنگ داره و حتما باید یکسال به بالا نگه داری و اگر به سایز برسند و همدیگه رو آش و لاش نکنن اونوقت روی تکثیر تازه میشه کار کرد

واقعا ماهی پردردسریه و تجربه ای که توی این مدت از این ماهی بدست اوردم این بود دیگه سراغش نرم

NasHer
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 20:56
سلام آقا بهنام
آقا یه گزارش با عکس از فایترهات و نتیجه تکثیرشون بگذار
من که منتظرم تا روانه بازار کنی
پیشاپیش زنبیل میزارم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 20:58
سلام آقا بهنام
آقا یه گزارش با عکس از فایترهات و نتیجه تکثیرشون بگذار
من که منتظرم تا روانه بازار کنی
پیشاپیش زنبیل میزارم
سلام ناصر
اقا ناصر بهنام فعلا تعطیل کرده کارگاهو :(
خدا صبر بده به مایی که منتظر بودیم موفقیت های رفیقمونو ببینیم

NasHer
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 21:03
سلام یحیی جان
خیلی ناراحت شدم
این ضد حال آخر شبت رو تلافی میکنم
:106::106::106:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 21:04
جان خودم وقتی خودم فهمیدم خیلی ضد حال خوردم
حالا قراره کارگاه رو جای دیگه ای بزنه
خبراشو خودش میاد میگه ولی خوب واسه اینکه منتظر نباشی گفتم :d

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۱, 23:39
داش بهنامه گل
سریعا یه خبری بده چیکارا کردی و به کجاها رسیدی
هرچی هم داری بریز رو دایره
متشکریم زیاد

b.pakray
۱۳۹۳-۰۵-۰۲, 11:33
داش بهنامه گل
سریعا یه خبری بده چیکارا کردی و به کجاها رسیدی
هرچی هم داری بریز رو دایره
متشکریم زیاد

سلام داش یحیی گل

رو حرف کلانتر حرف نمیشه زد :d

خبر جدید و خاصی نیست فقط اینکه احتمالا این تاپیک بسته و حذف بشه و با یک تاپیک جدید شروع کنم :784919_broom:

تنها عکسی هم که میتونم برات بزارم اینه :

http://www.tickfawauction.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/coming_soon.gif

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۲, 12:08
خوبه عکسی هم که گذاشتی باز نمیشه خخخخ
بسته شدنش که دست منو شما نیست
فقط میتونی یکی دیگه باز کنی
این حیفس :d

b.pakray
۱۳۹۳-۰۶-۲۲, 19:24
خوبه عکسی هم که گذاشتی باز نمیشه خخخخ
بسته شدنش که دست منو شما نیست
فقط میتونی یکی دیگه باز کنی
این حیفس :d

سلام

کلانتر شرمنده عکس برای خودم نمایش داده میشد :d

عکس خاصی نبود :

این بود

http://emruzi.com/up/do.php?img=10091

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۱۴, 21:22
و این بود که همیشه یه بوئایی از اینجا میاد
ولی یه سری نمیزارن درز کنه این بوها
باشد که من شمارا خبر دادم ولی نفهمیدین
اقا خبرایی داره میشه ولی صداش در نمیاد ها
بهنام جان برس به داد این نا توان

b.pakray
۱۳۹۳-۰۸-۱۴, 21:43
و این بود که همیشه یه بوئایی از اینجا میاد
ولی یه سری نمیزارن درز کنه این بوها
باشد که من شمارا خبر دادم ولی نفهمیدین
اقا خبرایی داره میشه ولی صداش در نمیاد ها
بهنام جان برس به داد این نا توان

سلام کلانتر:1421_connie_mykilro

جدی بو میاد؟ :Oh go on: من که بویی حس نمیکنم:114:

اگر خبری شد منم خبر کن :57751_connie_oldman:256:

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 12:16
سلام بر بهنام عزیز
یحیی این بهنام خان خصیص گشتن!!!!!!!!
حس بویاییت خوبه! ولی هنوز که خبری نیست:Not talking:

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۸-۱۱, 21:31
سلام اقا بهنام تمام صفحات رو خوندم و اطلاعات خوبی گرفتم
دوباره شروع کردین کار پرورش رو مخصوصا فایتر
راستی چندتا سوال هم ازتون داشتم که نمی دونم چرا پیام خصوصی نمیتونم بفرستم
موفق باشی

b.pakray
۱۳۹۴-۰۸-۱۳, 10:22
سلام اقا بهنام تمام صفحات رو خوندم و اطلاعات خوبی گرفتم
دوباره شروع کردین کار پرورش رو مخصوصا فایتر
راستی چندتا سوال هم ازتون داشتم که نمی دونم چرا پیام خصوصی نمیتونم بفرستم
موفق باشی

سلام بله مدت کوتاهیه سالن جدید راه اندازی کردم اما هنوز راه زیادی داره

برای پیام خصوصی توی این تاپیک مشکل مطرح کنید

گزارش اشکالات مشاهده شده در سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=69)

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۱۴, 11:47
سلام بهنام جان
نیستی ناپیدایی!؟
کار سالن به کجا رسیده؟
بابا عکسی خبری گزارشی چیزی