PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو درباره واکسن خوراکی طیور

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۳, 10:24
سلام به همه

دیشب با علی یه بحثی تو چت باکس کردیم گفتم بیارمش اینجا ادامه بدیم.....

علی جان این واکسن های خوراکی اثرشون چطوره؟؟؟

دوگانه نیوکاسل و برونشیت هستن؟؟؟چهار گانه هم دارن؟؟؟تاریخ مصرفشون چطوره بعد از باز کردن ویال؟؟؟

اینها هم هر 3 ماه تجدید میشن؟؟؟

اینجا یه دکتری هست از این واکسن ها میده میگه بریز توی دهن و چشای پرندت بعد از یک هفته بیا تزریقی ببر....این همونه یا اون خوراکی رو که بدیم کافیه؟؟؟

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۱۳, 10:46
سلام
علی جان اینکه 2گانه هست یا نه رو اطلاعی ندارم ولی واکسن نیوکاسل،برونشید،گامبرو رو میدونم که به صورت جداگانه موجوده.
واکسن اشامیدنی برای گله های بزرگ مورد استفاده قرار میگیره،برای همین هم کمی هزینش زیاده...
این واکسنها توی ویالهای شیشه ای منجمد هستند،که باید به صورت منجمد هم حمل ودر مخلوط اب ویخ حلشون کنی وبه پرنده ها بدی...
دوره تجدید مصرف هم میره تا فصل بعدی...

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۳, 11:49
ممنون داداش....

ویال هر واکسن برای چند پرندست؟؟

فک نکنم بتونم این رو از اینجا تهیه کنم داداش....با توجه به اون قضیه زنجیره سرد هم بعیده بشه از شهرستان تهیه کرد....!!!!

یعنی میگی همون واکسنی که این بنده خدا میگه تو دهنو چشاشون بریزمو بگیرم بدم؟؟؟؟ اخه اونم میگه بعد بیا تزریقیم ببر بزن...!!!ههووووففف....میگم کلا واکسن رو بیخیال شم فقط ورود حیوونای جدید رو اساسی کنترل کنم...نظرت چیه؟؟؟گندم رو هم که از روستا و جای مطمئن میارم...

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۱۳, 12:06
ممنون داداش....

ویال هر واکسن برای چند پرندست؟؟

فک نکنم بتونم این رو از اینجا تهیه کنم داداش....با توجه به اون قضیه زنجیره سرد هم بعیده بشه از شهرستان تهیه کرد....!!!!

یعنی میگی همون واکسنی که این بنده خدا میگه تو دهنو چشاشون بریزمو بگیرم بدم؟؟؟؟ اخه اونم میگه بعد بیا تزریقیم ببر بزن...!!!ههووووففف....میگم کلا واکسن رو بیخیال شم فقط ورود حیوونای جدید رو اساسی کنترل کنم...نظرت چیه؟؟؟گندم رو هم که از روستا و جای مطمئن میارم...
هر ویال بستگی داره به مقدارش ولی در کل برای گله های بزرگ مصرف میشه...
مطمئنن اونجا هم گیر میاد،چون بالاخره مرغداریهاتون دارند استفاده میکنن دیگه...
واکسن چشمی وتزریقی هم هر دو خوبه...تو خودت برای خودت معضل سازی کردی،وگرنه ما که حرفی نزدیم!
در هر حال اگه واکسن مصرف کنی بهتره...
موفق باشی