PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انقضای واکسن تزریقی پرندگان پس از اولین استفاده

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:00
سلام به همه دوستان

من چند وقت پیش مطلبی رو از یک دامپزشک شنییده بودم که وقتی یک ویال واکسن رو باز میکنید باید حتما تا 24 ساعت مصرف بشه وگرنه دیگه به درد نمیخوره و همین قضیه من رو یکم نگران کرده بود که یه وقت واکسنی که قبلا زده بودم بی تاثیر نبوده باشه.چون واکسن رو به تعداد پرندگانم از دامپزشکی میگرفتم و اون هم از داخل یخچال از داخل ویال میکشید توی سرنگ و میداد دستم منم میبردم خونه و تزریق میکردم.....ولی بعد از صحبت با یک استاد که تجربه زیادی داره بهم گفتن اگر بعد از باز کردن ویال درش رو ببندید و داخل یخچال بذارید حتی تا یک سال هم میتونید واکسن رو نگهداری کنید و ازش استفاده کنید......

گفتم اینجا مطرح کنم تا دوستان هم در جریان باشن و احیانا اگر نظری غیر از این دارن در موردش گفت و گو کنیم.....

ممنون از توجه همه

محمدمحسن
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:09
واکسنی که استفاده میکنید به رنگ شیری میباشد ؟

و برای چه پرندهای تزریق میکنید ؟؟؟

چون من هم واکسن استفاده میکنم با گفته شما خیلی فرق دارد.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:14
ممنون محسن جان از توجهت....

من واکسن دوگانه نیوکاسل و برونشیت رو استفاده میکنم و به رنگ شیری هستش و زیر پوست کبوتر تزریق میکنم و هر 3 ماه باید تجدید بشه....بعضی ها هم میگن هر 6 ماه...

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:16
سلام
علی جان در مورد تاریخ مصرف این موضوع برای واکسنهای زنده تصدیق میکنه،ولی واکسنهای پاد تن یا تضعیف شده ویالهای استریل دارند با در پوش لاستیکی وهوا بند،برای اینکه تغییرات پارامترها رو به حد اقل برسونن...
برای واکسنهای شیری تزریقی تاریخ مصرف تا مدت زمان مشخص شده توسط شرکت تولید کننده باید باشه،نه 24 ساعت بعد از باز شدن ویال...

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:22
سلام
علی جان در مورد تاریخ مصرف این موضوع برای واکسنهای زنده تصدیق میکنه،ولی واکسنهای پاد تن یا تضعیف شده ویالهای استریل دارند با در پوش لاستیکی وهوا بند،برای اینکه تغییرات پارامترها رو به حد اقل برسونن...
برای واکسنهای شیری تزریقی تاریخ مصرف تا مدت زمان مشخص شده توسط شرکت تولید کننده باید باشه،نه 24 ساعت بعد از باز شدن ویال...

کدوم موضوع در مورد واکسن زنده تصدیق میشه علی جان؟؟؟اینکه باید 24 ساعته مصرف شه؟؟؟

پادتن سلولی هست که بعد از تزریق واکسن در بدن ایجاد میشه حالا چه زنده و یا مرده.....خود پادتن هم به صورت جدا هست یا منظورت همون واکسن کشته شده بود؟؟؟

از قیمت یک ویال دوگانه خبر داری؟؟؟اگه اینجوری باشه یک ویال بگیرم و خیال خودمو راحت کنم....اخه توی دامپزشکی وقتی حیوون رو میبریم با همون سرنگ قبلی واکسن رو تزریق میکنه و اعصاب برا ادم نمیذارن....نمیدونم اینا چطور مدرک گرفتن....شایدم کمبود سرنگ دارن.....

محمدمحسن
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:24
ممنون محسن جان از توجهت....

من واکسن دوگانه نیوکاسل و برونشیت رو استفاده میکنم و به رنگ شیری هستش و زیر پوست کبوتر تزریق میکنم و هر 3 ماه باید تجدید بشه....بعضی ها هم میگن هر 6 ماه...

نظریه بنده با آقای aligator (http://emruzi.com/member.php?u=33)یکی هست که داداشمون پیش دستی کردن .

این واکسن های شیری که همانطور که خودتون عرض کردین دامپزشکی ها بصورت وکیم شده خریداری میکنند

ودر سرنگ میکشند و به مصرف کننده میدهند و بعداز مدتی به رنگ زرد در میاید که خواصیت خود را ازدست میدهد .

گاهی هم دیده شده که جرمی از ژله ای زرد در سطح واکسن دیده شده .

برای آسودگی خاطر بهتر است به اندازه تعداد پرندگان تهیه کنید .
........
من از واکسن عرفامکتین استفاده میکنم در پوش لاستیکی دارد و میتوان تا آخرین قطره نگهداری کرد .

اما برای تزریق به کبوتر اطلاعی ندارم. چون من به صورت قطره چکان پشت گردن به قناری ها استفاده میکنم.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:30
نظریه بنده با آقای aligator (http://emruzi.com/member.php?u=33)یکی هست که داداشمون پیش دستی کردن .

این واکسن های شیری که همانطور که خودتون عرض کردین دامپزشکی ها بصورت وکیم شده خریداری میکنند

ودر سرنگ میکشند و به مصرف کننده میدهند و بعداز مدتی به رنگ زرد در میاید که خواصیت خود را ازدست میدهد .

گاهی هم دیده شده که جرمی از ژله ای زرد در سطح واکسن دیده شده .

برای آسودگی خاطر بهتر است به اندازه تعداد پرندگان تهیه کنید .
........
من از واکسن عرفامکتین استفاده میکنم در پوش لاستیکی دارد و میتوان تا آخرین قطره نگهداری کرد .

اما برای تزریق به کبوتر اطلاعی ندارم. چون من به صورت قطره چکان پشت گردن به قناری ها استفاده میکنم.

محسن جان اینطور که من الان گشتم این عرفا مکتین داروی ضد انگل هستش داداش.....

برا جلوگیری از نیوکاسل و برونشیت در پرندگانت از چی استفاده میکنی؟؟؟

محمدمحسن
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:33
محسن جان اینطور که من الان گشتم این عرفا مکتین داروی ضد انگل هستش داداش.....

برا جلوگیری از نیوکاسل و برونشیت در پرندگانت از چی استفاده میکنی؟؟؟

خداروشکر من پرندهام نیوکاسل نگرفتن.

از همون جوجه ها که متولد میشن میان روی نی من از این واکسن استفاده میکنم

خداروشکر به مشکل بر نخوردم.

آره مخصوص انگل هست عرفامکتین .

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:33
بله علی جان، منطورم همون واکسنهای کشته شده هست...
کاری که دامپزشک های شما انجام میدن که 100% غلط هست...
اینجا برای هر مراجع از یک سرنگ استریل برای کشیدن مقدار واکسن از ویال استفاده میشه ولی تزریق بین پرنده ها با یک سرنگ برای پرنده های سالم یک گله انجام میگیره...
واکسنهای زنده مثل همون واکسن اشامیدنی که قبلأ در موردش حرف زدیم بلافاصله بعد از در اومدن از حالت منجمد شروع به فعالیت میکنند و قاعدتأ باید بلافاصله بعد از باز شدن ویال مصرف بشه و باقی مانده هم معدوم بشه... ولی واکسنهای شیری تزریقی همون ویروس کشته شده هستند و تاریخ مصرفشون در صورت رعایت شرایط صحیح نگهداری توسط خود شرکت داروسازی مشخص میشه،علائم دیگر فسادشون رو هم که اقا محسن گل فرمودند.
خرید یک ویال کامل برای شما هم هزینه بر خواهد بود،هم اینکه انقدر تاریخ مصرف زیاد نخواهد بود که شما از تمام اون مقدار دارو استفاده کنی.
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 07:12
سلام.علی ببخشید اینو بد جا میپرسم ولی تو روش واکسیناسیون در عضله سینه آموزش نبود!یعنی چیزی ننوشته بودی!میشه این روشو هم توضیح بدی؟شنیدم برخلاف سایر روشها درون عضلانی باید زدش.
یه سوال دیگه.الان یعنی بهمن ماه میشه واکسن زد؟دوگانه رو یا دیره و مرغا بد حال میشند؟ممنون!:113:

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 10:17
تزریق درون سینه رو دقیقأ از ترس اینکه به اشتباه درون عضله تزریق کنند عکس قرار ندادم! برای رفع نیاز همین 2روشی که اموزش تصویری گذاشتم کافیه به نظرم ...
میشه الان زد ولی برای اواخر اسفد ماه هم باید مجدد واکسن بزنی؛به نظرم اگه مشکلی نداشتن بزار تا اسفند ...
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 13:02
aligatorاخه شنیدم یه دوستی میگفت من تو گردن دم کفترم افتاد و مرد....تو رگ زدم و این جور چیزا.گفت تکون بخوره پرنده میره تو رگ و احتمال 90% میکشه...
سینه رو هم طرف گفت تو عضله باید زد! و گفت به این مرغام فقط تو سینه میزنم.گفت 1 سانت از تیغه بیا این ور 2 میل-4 میل بسته به جثه برو تو.نمیدونم والا...
نه مشکلی ندارند ردیف ردیفند.باشه اسفند میزنم.

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 18:51
سلام داداش....
اگه اول با دستت پوست گردن رو بکشی بالا یه فضای مناسبی برای وارد کردن سر سرنگ به زیر پوست ایجاد میشه که به راحتی میشه واکسن رو از اونجا تزریق کرد.....

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 21:52
@aligator (http://www.emruzi.com/member.php?u=33)اخه شنیدم یه دوستی میگفت من تو گردن دم کفترم افتاد و مرد....تو رگ زدم و این جور چیزا.گفت تکون بخوره پرنده میره تو رگ و احتمال 90% میکشه...
سینه رو هم طرف گفت تو عضله باید زد! و گفت به این مرغام فقط تو سینه میزنم.گفت 1 سانت از تیغه بیا این ور 2 میل-4 میل بسته به جثه برو تو.نمیدونم والا...
نه مشکلی ندارند ردیف ردیفند.باشه اسفند میزنم.
جان من،اون کسیو که میتونه از کفتر رگ بگیره برای تزریقو به من نشون بده!والا از من ادم 2 متری به زور رگ میگیرن! :d این کی بوده که از کفتر رگ گرفته!!!
تزریق واکسن های عمومی هیچ کدوم و تحت هیچ شرایطی توی عضله انجام نمیگیره.همه تزریقات فقط و فقط زیر پوست انجام میگیره.
شما که هنوز تازه کاری همون زیر پوست ران و گردن رو استفاده کن؛خطر روش سینه برات بالاست ...
بازم تأکید میکنم ،سر سوزن فقط و فقط زیر پوست بره نه توی گوشت!!!
عکسای تاپیک فکر کنم کامل گویا باشه سبک تزریق رو == > مقاله اختصاصی آموزش تزریق واکسن به پرندگان (http://emruzi.com/showthread.php?t=2368)
موفق باشی

rman
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 22:58
چرا میزنی علی!!!خخخخ.یارو لاف اومده در حد بنز!من بی چاره چه کنم!چشششششم!
:170:

بامشاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۰, 10:14
یا اجازه از علیی اقای عزیز
من دیدم واکسنو تو کله پرنده هم میزنن.:89:
خیلی برام جالب بود،واکسنش زیر پوستی هم بود.