PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای جایگاه تخمگذاری مرغ عشق

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 13:38
سلام به همه

میخواستم برای این مرغ عشقام یه جایگاه تخمگذاری بگیرم تا از الان بهش عادت کنن....گفتم از دوستان بپرسم که چی بگیرم بهتره؟؟؟ از همین پلاستیکی ها خوبه؟؟؟قبلا من ته قلک سفالیرو در میاوردم میرفتن توش مرغ عشقام ولی میخوام ظاهر خوبی داشته باشه چون داخل خونست...

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 13:43
خب تو که کلأ برای حرفای ما تره هم خرد نمیکنی وکار خودتو انجام میدی برادر من...دیگه مشاورت برای چیه؟:-/
فعلأ هیچ لونه ای نیاز نداری،تا زمانی که یک نر وماده اماده و مست داشته باشی، نشانه های اولیه جفت خوردن رو هم ازشون دیده باشی...نهایتأ براشون لونه بزاری.اگه از الان لونه گذاشتی ممکنه به عنوان لونه بشناسنش،ممکن هم هست به عنوان یه اسباب بازی یا وسیله ثابت قفس(مثلأ نشیمن گاه)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 13:51
شما اقایی....من همیـــــشه به حرفت گوش میدم....باور کن یه وقتایی تو شرایطی میمونم که مجبورم....میدونی؟؟مجبورم....:) ....اینسری رفتم که فقط قفس بگیرم دیدم ماده خوب داره گفتم بهترین وقته که طلبمم باهاش صاف کنم.....

بابا گفت برو یه لونه هم واسشون بگیر گفتم بذار یه مشاوره ای هم از رفقا بگیریم.....حالا نگیرم؟؟؟میخوام بگیرم خب....چی بگیرم حالا....:1:

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 13:55
ازدست تو...
فرقی نداره،چوبی باشه..پلاستیکی باشه... یا هر چیزی که خواستی...
الان به خاطر بهداشت بیشتر واینکه راحت تر نظافت میشه لونه های پلاستیکی میگیرن.
موفق باشی

محمدمحسن
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 15:28
سلام به همه

میخواستم برای این مرغ عشقام یه جایگاه تخمگذاری بگیرم تا از الان بهش عادت کنن....گفتم از دوستان بپرسم که چی بگیرم بهتره؟؟؟ از همین پلاستیکی ها خوبه؟؟؟قبلا من ته قلک سفالیرو در میاوردم میرفتن توش مرغ عشقام ولی میخوام ظاهر خوبی داشته باشه چون داخل خونست...

ممنون
سلام دوست عزیز

لونه های آماده خوب است اما یه حسن خوبی و بدی هم دارد

همانطور لانه های چوبی .

لانه های پلاستیکی درز یا شکاف برای پنهان شدن شپش کنه ندارد و خوب هم میشود با

اب گرم شستشو داد .

اما جایی کوچکی دارد و دم پرنده شکسته از زیبای خود خارج میشود و مسلط به دادن غذا به همه

جوجه ها نیست .

.......
لانه های چوبی سفارش داده میشود و به انداز مناسب ساخته میشود با ام دی اف

از لحاظ بزرگی مناسب است اما بر عکس لانه پلاستیکی درز و شیار دارد که باید با چسب چوب خوب آب بندی کنید .

آما مانند پلاستیک قابل شستشو نمیباشد .

کف لانه های چوبی قطر آن باید 2 سانت باشد و بتوانید با دستگاه نجاری یک دایره ایجاد کنید به قطر 1 سانت

و مقداریشم مرغ عشق ها میکنند و میماند نیم سانت .
.......