PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای استفاده پودر سیر در تغذیه گوپی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 20:13
سلام به همه دوستان

من شنیدم سیر در تقویت سیستم ایمنی ماهی ها تاثیر خوبی داره و برای سلامت ماهی هم که همیشه استفاده میشه.....حالا میخوام سیر رو اول رنده کنم و بعد خشکش کنم و بعد از اینکه کاملا خشک شد اسیاب کنم تا پودر بشه و با بیومارهایی که قبلا پودر کردم قاطی کنم و به گوپی ها بدم.....نظر دوستان چیه؟؟؟برای 250 گرم بیومار پودر شده یک حبه سیر کافیه قاطی کنم با این روش؟؟؟اصلا میخورن گوپیها همچین پودری رو مخلوط با بیومار؟؟؟

ممنون

masih
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 20:29
سلام علی جان شما مگه میکس دل ب گوپیات نمیدی؟
چرا توی میکس از سیر استفاده نمیکنی؟سیرکاملا له شده ها
اگر میخوای فقط ب بیومارو غذای خشک اضافه کنی از عصاره سیر استفاده کن که تجاریهاش قیمت بالایی دارند میتونی بسازی
سیر رو پوسشو بکن حسابی لهش کن بعد روش برای هر حبه سیر2تا قاشق چای خوری اب مقطر بریز
توی دمای زیر15درجه 48ساعت بذار بمونه وبعد صاف کن
ابش میشه عصارت خیلی هم بهتره سیرمعمولیه

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 20:41
سلام علی جان

من خودم گاهی از عصاره سیر با بیومار استفاده می کنم برای ماهیام
خوب هم جذب بیومار میشه...

این لینک درست کردن عصاره سیر آقای قدیری زحمتشو کشیدن

طرز تهیه عصاره سیر (http://emruzi.com/showthread.php?t=911)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 20:54
ممنون رضا جان....

ابتدا چند حبه سیر را پوست میکنیم و بعد از شستشو خرد میکنیم
سیرها را داخل میکسر میریزیم به ازای هر حبه سیر 2 قاشق چای خوری آب ro یا آب مقطر به ترکیب اضافه میکنیم
سپس مواد را حسابی میکس میکنیم و 24 تا 48 ساعت در دمای زیر 15 درجه نگهداری میکنیم ( این مورد را خودم با آزمون و خطا بدست آوردم و به مبحث اضافه نموده ام)
و در آخر ترکیب را از صافی عبور میدهیم.

در این روش چطوری بیومارهای پودر شدمو با این محلول مخلوط کنم؟؟؟بهم میچسبن و مث گل میشن.....اونجوری پودر کنم بهتر نیست؟؟؟؟

masih
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 21:07
ممنون رضا جان....

در این روش چطوری بیومارهای پودر شدمو با این محلول مخلوط کنم؟؟؟بهم میچسبن و مث گل میشن.....اونجوری پودر کنم بهتر نیست؟؟؟؟
علی جان میتونی اول بیومارو باسیر اغشته کنی بعد پودرش کنی
اگر هم الان پودر شده داری مثلا ی قاشق پودر شده بردار ی قاشق پودرنشده رو باسیر قاطی کن وبعد ک خشک شد بپودرکن وباهم مخلوط کن بده ماهیات