PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیماری قارچی یا دم خوره؟؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 20:50
سلام به همه

اون مشکلی که همیشه توی گوپیها مخصوصا وارداتی ها بود گریبان من رو هم گرفت و حتی در سول قرنطینه هم تلفاتش رو میگرفت داروهای سیپروفلوکساسین و نمک زدن و ضد قارچ هم بی اثره روش.....فقط اونهایی که قوی تر هستن بعد از ورود به تانکها زنده میمونن.....جالبه که تا زمانیکه به ما میرن هیچیشون نیست (احتمالا چون جاشون ثابت نیست و هی اب به اب میشن و ابشون کامل تعویض میشه)....خیلی باهاش سرو کله میزنم ولی درست نمیشه.....نرها بیشتر درگیر میشن اولا.....خیلی سرحال و خوبن ولی یهو دمشون به طرف پایین کج میشه و بیشترشون دمشون میریزه و بعدش هم میمیرن....چند ماده هم همینطور مردن ولی تعداد تلفات در ماده ها کمتر بود.....خلاصه به هر بدبختی بود تعدادی از قرنطینه سالم اومدن بیرون و ماهم نفهمیدیم مشکل و بیماریشون چی بود....

الان بعد از چند وقت توی تانک 700 لیتری که تعدادی مولد ریخته بودیم و برای خودشون تکثیر میشدن روی کمر بعضی از ماده ها لکه سفیدی ایجاد میشه مثل قارچ زدن و همون تبدیل به زخم میشه و میرسه به گوشت ماهی و ماهی رو از بین میبره.....حمام ضد قارچ + نمک و بودن در تانکی که توش ضد قارچ و نمک داره هم کارساز نبوده و هر ماده ای که به این بیماری دچار شده از دست رفته....

حالا ما میخوایم این تانک رو پاکسازی کنیم و دیگه توش مولد نریزیم و فقط برای سایز کردن بچه ها ازش استفاده کنیم...به نظرتون چه جوری این کارو انجام بدیم؟؟؟؟داخل تانک تعداد خیلی زیادی بچه ماهی هستش.....مولدهارو میتونم بکشم بیرون ولی بچه هارو با توجه به دکوری که داره نمیشه گرفت.....

این تانک :

http://emruzi.com/up/uploads/139214281396251.jpg (http://emruzi.com/up/)

ممنون از توجه همه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 11:39
سلام

دوستان کسی نظری نداشت؟؟؟؟

ضد قارچ و نمک هیچ تاثیری روی این بیماری نداره و حالا میخوام از اکریفلاوین استفاده کنم....میخواستم ببینم دوز مصرفیش برای بچه ها و مولدهای گوپی چطوره؟؟؟؟

ممنون

--------- ادغام پست ------------

برای ضد عفونی تانک بزرگ به توصیه حامد جان میخوام از کلر استفاده کنم و از خیر بچه هایی که داخل موندن بگذرم.....

برای 700 لیتر 3 قاشق غذاخوری کلر فک کنم خوب باشه نه؟؟؟؟ چه مدت و چه جوری با کلر کلا تانک ضد عفونی میشه؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 11:50
همونطور که تلفنی گفتم بهت
شک اول من روی کاستیا هست

برای خارج کردن بچه ماهی ها

آب تانک رو خالی کن تا نصفه و دکور رو در این حالت خارج کن
بعد با یک شیلنگ 1 متری بچه ها رو توی یک ظرف دیگه سیفون کن و بعد از تمام شدن توی یک تور صافی کن و تور رو در محلول آکریفلاوین ( 4 میلی لیتر به ازای هر لیتر آب ) حمام 10 دقیقه ای بده و به تانک جدید منتقل کن

دما هم حداقل 32 باشه نمک هم بزن

برای ضد عفونی هم بهترین راه همون کلر هست ؛ یک ق غ خوری سرخالی هم کفایت میکنه
تانک رو پر آب کن و با همه دکور و هوا بگذار کار کنه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 16:28
ممنون حامد جان....

دستور مصرف این اکریفلاوین چطوره؟؟؟باید سیفون کنیم و تجدید دوز؟؟؟تا چند روز؟؟؟

واسه بچه ها و بزرگا دوزش یکیه؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 17:33
1 گرم پودر آکریفلاوین رو توی 1 لیتر آب مقطر حل میکنی و برای آب سبک 2 میلی لیر در هر لیتر و آب های بسیار سنگین 5 میلی لیتر در لیتر استفاده میشه

برای بچه ها باید دز رو پایینتر بگیری که مشکلی پیش نیاد

قبل از اضافه کردن هر دارویی به آب برای تاثیر بهتر دارو باید سیفون تا حتی 100٪ هم اگر ممکن بود انجام بدی
آکریفلاوین تجدید دز نیاز نداره و همون بار اول که میزنی تا یک هفته باید صبر کنی و بعد از یک برای خارج کردن دارو از آب سیفونهای مکرر بزنی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 17:58
ممنون داداش

من اینجا فقط از این نوع اکریفلاوین پیدا کردم....برای هر لیتر به دوستم گفتم 4 سی سی بزنه که برای تانک 72 لیتری کمم اومد....حالا زدم و بهش گفتم بعد از 3 روز 100 درصد سیفون بزنه چون هروقت سیفونشون دیر میشه تلفات شروع میشه.....

http://emruzi.com/up/uploads/139239149355121.jpg (http://emruzi.com/up/)

دقیقا انگار وقتی اب میمونه و سیفون نمیشه عامل بیماری تکثیر و زیاد میشه در اب و علائم خوردگی دیده میشه.....بعضی از ماهی ها هم مدفوع بی رنگ داشتن.....

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 18:08
من این نوع رو ندیدم

حالا سری بعد اگر خواستی پودر آکریفلاوین رو برات میفرستم
آکریفلاوین اصل محلولش رنگ فسفری خاصی داره

دز برای این ننوشته
فقط نوشته در بطری 10 میلی لیتره

رفتار ماهی ها رو زیر نظر داشته باش اگر نشونه های مسموم شدن یا کشیدن شدید به اطراف داشتند سریع سیفون بزن
ممکنه دز زیاد زده باشی

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 01:59
سلام
تا بحث از
آکریفلاوین هست منم سوالمو بپرسم:
بعد از تبدیل کردن پودر به محلول ،این محلول رو تا چه مدت و با چه شرایطی باید نگهداری کنیم تا بهترین کارایی رو داشته باشه؟

نشانه ای از منقضی شدن زمان استفاده از محلول وجود داره؟ این موضوع برام مهمه،چون مقدار استفادم کمه میخوام بدونم تا چه مدتی رو بهم جواب میده
:-?
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 02:05
سلام
تا بحث از
آکریفلاوین هست منم سوالمو بپرسم:

بعد از تبدیل کردن پودر به محلول ،این محلول رو تا چه مدت و با چه شرایطی باید نگهداری کنیم تا بهترین کارایی رو داشته باشه؟

نشانه ای از منقضی شدن زمان استفاده از محلول وجود داره؟ این موضوع برام مهمه،چون مقدار استفادم کمه میخوام بدونم تا چه مدتی رو بهم جواب میده
:-?
ممنون
توی نور مستقیم نباشه و در دمای اتاق نگهداری بشه تا زمانیکه تغییر رنگ نده میتونی استفاده کنی
به آبی که برای محلول کردن استفاده میکنی و استریل بودن ظرف هم بستگی دااره

اگر آب کاملا مقطر باشه و ظرف استریل و بدون ناخالصی باشه تا مدت زیادی میشه نگهش داشت

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 02:28
ممنون حامد جان.
داداش میشه در مورد ظرف استریل مورد نظرت توضیح بدی؟ ظرف استریل 1لیتری از کجا باید تهیه کنم؟

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 08:25
از لوازم آزمايشگاهى ها ميتونى بگيرى
بطرى آب معدنى رو هم با در باز يکروز توى تابش مستقيم آفتاب بگذارى و با آب مقطر خوب شستشو بدى ، حله

دست انداختي توى فرمون تاپيک هاااا ;)

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 18:38
علی آقا سلام
من حدود دو هفته پیش از شر این بیماری خلاص شدم
تجربه خودم رو در اختیارت میزارم که یه استاد عزیز به نام میرزا تجویز کرد و خیلی سریع جواب گرفتم
یک تانک خالی کن

اب دپو و درمان رو با نیترو فرانتویین و سیپرو اغاز کن

قبل از انتقال 10 لیتر اب و 250 گرم نمک درست کنیدو ماهی رو حمام کوتاه مدت بدین

لطفاسریع
نیتروفرانتویین 250 میلی گرم به ازای هر 20 لیتر
سیپرو هم همینطور
نیترو را باید از داروخانه های انسانی تهیه کنید
هر دو قرص را قبلا در یک ضرف جداگانه حل کنید و بعد به تانک اضافه کنید
همه ماهیها باید درمان بشوند نه فقط ماهیهای مریض
غذا دهی کاملا قطع شود
هر روز 70درصد از آب تانک سیفون از کف شود و دوز دارو تجدید شود
تانکهایی هم که آلوده هستند باید با سرکه و آب نمک غلیظ شستشو داده شوند
منتظر خبرهای خوشتون هستم
در ضمن این بیماری مسمومیت هست و باید حتما دلیلش بررسی بشه
درود

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 18:59
سلام ناصر عزیز

ممنون از توجه شما....بله میرزا رو میشناسم و جاشون بین ما خیلی خالیه....

ممنون داداش حتما این روش رو تست میکنم.....

مسمومیت با چی ناصر جان؟؟؟اخه یه تیکه تز کمر ماهی اول سفید رنگ میشه و بعد همون خورده میشه و گوپت ماهی رو میخوره و بعد هم تلفات....مسلما یک عامل شیمیایی و سمی نیست...یا باکتری یا قارچ و یا انگله....یه چیزیه که باید فرصت پیدا کنه تا خودشو تکثیر کنه تا بتونه به حدی برسه که بتونه روی ماهی تاثیر بگذاره....

ممنون از توجهت...

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 19:19
سلام ناصر عزیز

ممنون از توجه شما....بله میرزا رو میشناسم و جاشون بین ما خیلی خالیه....

ممنون داداش حتما این روش رو تست میکنم.....

مسمومیت با چی ناصر جان؟؟؟اخه یه تیکه تز کمر ماهی اول سفید رنگ میشه و بعد همون خورده میشه و گوپت ماهی رو میخوره و بعد هم تلفات....مسلما یک عامل شیمیایی و سمی نیست...یا باکتری یا قارچ و یا انگله....یه چیزیه که باید فرصت پیدا کنه تا خودشو تکثیر کنه تا بتونه به حدی برسه که بتونه روی ماهی تاثیر بگذاره....

ممنون از توجهت...

درست میگی شاید نتونستم درست بیان کنم
نمیدونم بهش چی بگم ولی فکر میکنم آلودگی بهترین کلمه باشه توی تانکهای من از اینجا شروع شد که یه طبقه ام دی اف زدم بالای سر تانکها و رطوبت باعث شد کپک بزنه و چند قطره از این رطوبت هم ریخت توی تانکها موقعی که متوجه شدم اون طبقه رو برداشتم ولی آلودگی کار خودش رو کرده بود چند روزی همه چی عادی بود و یکدفعه شروع شد دقیقا علائمی رو که گفتی پیدا میکردنو بعد هم که خودت میدونی ....
حدودا 5000 تا گوپی تلفات دادم و اگر تجویز میرزا نبود از گوپیهام هیچی نمیموند
الان هم از تکثیریهام هیچی نمونده و فقط حدود 40 تایی مولد دارم که دوباره باید شروع کنم به تکثیر ولی فعلا به خاطر شرایط کاری همه چی رو تعطیل کردم و دارم همین مولدها رو تقویت میکنم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 19:25
پس به نظر شما مشکل قارچی باید باشه...به نظر خودمم هم مشکل قارچیه چون دقیقا زخمش مثل زخم های قارچی میمونه.....ولی چون ضد قارچ و نمک تاثیری نداشت یکم شک کردم.....حالا با اکریفلاوین دارم تست میکنم ببینم چی میشه و این روش شمارو هم حتما تست میکنم و نتیچه رو میگم.....

ما همراه با اینا تقریبا 100 بچه هم داشتیم که خوشبختانه بچه ها تلفات زیادی ندادن و بردمشون توی یک تانک تقریبا 130 لیتری با اب تازه.....برای اونها روزی 50 درصد سیفون دارم تا اجازه تکثیر رو به عامل ندم....ولی اونهارو هم درمان میکنم.....

دوز داروها برای بچه ها هم به همین میزانه؟؟؟شما تست کردین ناصر جان؟؟؟

خب داداش یکم عکس از گوپیات بذار ماهم کیف کنیم.....ممنون

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 19:39
آره عزیز تست کردم و جواب گرفتم دوز دارو برای بچه ها هم همینه
راستی دمای آب رو یادم رفت : آروم آروم ببر روی 31 درجه سیفون روزانه فراموش نشه کمتر از 24 ساعت بچه های من همگی 3 هفته به بالا بودن شما میخوای دوز رو برای بچه ها کمتر بگیر
از گوپیهام هم چیزی نمونده که عکس بزارم ولی چشم به موقعش
تازه میخام مزاحم آقا حامد شما و بقیه دوستان بشم برای راه اندازی یه مینی سالن
امیدوارم کمکم کنید
درود

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 23:28
تقریبا به اینکه این مشکل کاستیاست مطمئن شدم علی جان و ناصر عزیز

طیف درمانی نیترو و سیپرو شامل اثر گذاری روی تقریبا تمام باکتری های گرم مثبت و منفی هست و البته این باعث عدم عفونت زخمی که توسط کاستیا ایجاد شده میشه و دمای بالا هم کاستیا رو از بین میبره
پس بهتره که برای مهار از راه ساده تر استفاده بشه و ماهی رو در معرض طیف وسیع انتی بیوتیک ( که تکثیر و جفت گیری رو در آینده به تعویق میندازه ) قرار ندیم

با حمام کوتاه مدت آکریفلاوین حمام داده بشه و در حمام دراز مدت قرار بگیره با دمای بالای 32

انشالله که جواب بده و مشکل حل بشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 16:55
ممنون حامد جان.....

من سعی میکنم یه نمونه از اب این تانک رو بیارم ازمایشگاه و با مقداری لوگول رقیق شده رنگ کنم و زیر میکروسکوپ نگاه کنم ببینم چی گیرم میاد.....

حامد جان یه توضیحی در مورد حمام کوتاه مدت و بلند مدت با اکریفلاوین میدی؟؟؟دوزشون چطور باشه؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 17:40
حمام کوتاه مدت دز تا 4 برابر حمام بلند مدت

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 11:09
سلام به همه....

بعد از یک حمام طولانی با اکریفلاوین 4سی سی در هر لیتر ماهی هارو بردم به روش درمانی که ناصر جان فرمودند....

خداروشکر تاحالا تلفاتی نداشتم و یه سری مولد جدید هم وارد کردم که همین روش رو براشون شروع کردم.....

این یکی از ماده هایی هستش که پشتش از اون زخما ایجاد شده بود و هنوز زنده مونده و روز دوم درمانش رو داره طی میکنه ولی هنوز بهبودی در ترمیم زخمش دیده نمیشه...البته همین که زخمش پیشرفت نمیکنه خیلی خوبه....روزی یک مقدار خیلی کم بهشون ارتمیا حبه ای میدم...

http://emruzi.com/up/uploads/139297132742143.jpg (http://emruzi.com/up/)

رنگ اب تانک قرنطینرو با تانک کناریش مقایشه کنید....

http://emruzi.com/up/uploads/139297132728282.jpg (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/uploads/13929713275194.jpg (http://emruzi.com/up/)

دوستان من گاهی اوقات به هگزامیتا هم شک میکنم.....

نظرتون چیه که مترو نیدازول رو به ترکیب دارویی اضافه کنم و یا سیپرو رو حذف کنم و مترونیدازول رو اضافه کنم؟؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 11:15
علی جان درمان رو کامل کن و بعد سیفون 100٪ بزن و یک هفته به ماهی استراحت بده
تازه اون موقع نتیجه درمان مشخص میشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 11:23
ممنون حامد جان....

مترونیدازول رو هر 30 لیتر یک 250 اضافه کنم تداخل نداره و مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 12:21
سیپرو رو روز چهارم درمان حذف کن ولی مترونیدازول اضافه نکن
بازم میگم غذا دهی کاملا قطع بشه خیلی بهتره

Rezaei
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 12:36
تداخل دارویی نداره علی جان ولی این روش درمان کردن برای گو÷ی سنگینه
حتی وقتی که بیماری حذف بشه بخاطر ضعیف شدن ماهی شما ممکنه تشخیص ندی که ماهی سالم شده یا هنوز یماره

درمان قبلی رو کامل کن

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 13:18
ممنون بچه ها

درمان با اکریفلاوین رو 4 روز انجام دادم.....

تصمیم دارم بعد از دوره این درمان گوپی هارو مدتی داخل اب معمولی و در شرایط معمولی که میخوام تکثیرشون کنم قرار بدم و ببینم بازم اثری از بیماری هست یا نه....

جالبه که دیشب هم یه بار از همین گوپی برای یکی اومده بود و دقیقا همین مشکل رو داشتن.....روی کمرهاشون از همین زخم ها بود.....

یا اینها همه از یک سالن خارجی توسط یک وارد کننده وارد میشن یا اینکه در خارج از کشور جاهایی که اینا تکثیر میشن این بیماری وجود داره....ولی در همه سالن ها؟؟؟!!!!

هنوز نفهمیدم عاملش چیه ولی حس میکنم بهش نزدیکم....ان شالله یه اطلاعات کامل در موردشون بتونم جمع کنم که به درد همه بخوره...

بازم ممنون از توجه دوستان

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 19:45
بچه ها اون ماده ای که روی کمرش زخم داشت طبق معمول جای زخمش سوراخ شد و از دست رفت....سعی کردم یه عکس بگیرم از جای زخمش که سوراخ شده....من باید بفهمم عامل این بیماری چیه؟؟؟؟

بچه ها چطور مطمئن شم کاستیاست ؟؟؟؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

http://emruzi.com/up/uploads/13930025387292.jpg (http://emruzi.com/up/)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۰, 17:23
سلام دوستان....

متاسفانه اون روش نیتروفرانتوئین و سیپرو با دمای 32 و سیفون 70 درصد روزانه جواب نداد و در همین شرایط یکی از ماده ها کمرش زخم شد و مرد...!!!!

سیفون 100 درصد زدم و دمارو بردم روی 32 و اکریفلاوین به ازای هر لیتر 4سی سی زدم تا ببینم چی میشه....این بیماریه دیگه مارو کلافه کرد خداییش....ولی اخرش من درستشون میکنم.....

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۱, 07:35
بچه ها اون ماده ای که روی کمرش زخم داشت طبق معمول جای زخمش سوراخ شد و از دست رفت....سعی کردم یه عکس بگیرم از جای زخمش که سوراخ شده....من باید بفهمم عامل این بیماری چیه؟؟؟؟

بچه ها چطور مطمئن شم کاستیاست ؟؟؟؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

http://emruzi.com/up/uploads/13930025387292.jpg (http://emruzi.com/up/)

سلام علی جان
اگه زخم ماهی خونریزی داشته باشه احتمالا کاستیا هست.
اگه لوازم آزمایشگاهی دم دستت داری یه نیگا به زخم بنداز.
انگل های کاستیا این شکلی هستن:

http://emruzi.com/up/uploads/139373661949511.jpg (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/uploads/139373662208532.jpg (http://emruzi.com/up/)

در ضمن این درمان روهم از توی آرشیوم پیدا کردم:
1-درجه دما را تا 92 درجه فارنهايت بالا برده و تا چهار روز اين دما را ادامه دهيد.
2-نمك درماني:حمام نمك7.5 قاشق غذا خوري در4 ليتر آب به مدت 10 تا 15 دقيقه(نگهداري آكواريوم سالم اثر دكتر نويل كارينگتون)
3-نمك درماني:10 قاشق سوپ خوري در هر 4 ليتر براي پيشگيري از عفونت ثانويه باكتريايي و قارچي.
4-براي جلوگيري از عفونت هاي ثانويه ميتوان از متيلن بلو به ميزان 1 ميلي گرم در هر 5ليتر استفاده كرد.
5-اگر بدن ماهي هنوز زخم نشده و پوست آن از بين نرفته است ميتوان از فرمالين هم استفاده كرد با دز متيلن بلو.
6-كاهش پي اچ آب تا 5 درجه ميتواند از عفونت هاي ثانويه جلوگيري كند اين پي اچ براي پيشگيري نيز مناسب است.

سلام دوستان....

متاسفانه اون روش نیتروفرانتوئین و سیپرو با دمای 32 و سیفون 70 درصد روزانه جواب نداد و در همین شرایط یکی از ماده ها کمرش زخم شد و مرد...!!!!

سیفون 100 درصد زدم و دمارو بردم روی 32 و اکریفلاوین به ازای هر لیتر 4سی سی زدم تا ببینم چی میشه....این بیماریه دیگه مارو کلافه کرد خداییش....ولی اخرش من درستشون میکنم.....

راستی علی جان
من تا حالا ندیدم که گوپی کاستیا بگیره
ممکنه بیماری ناشی از فقط کلسیم به وجود اومده باشه.
کیفیت آب رو چک کن و نوع جیره غذاییش رو هم بگو لطفا.
همینطور شرایط مخزن.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۱, 16:40
سلام.....

ممنون از توجهت محسن جان.....

این مشکل مثل اینکه توی تموم گوپی های وارداتی هستش محسن جان ...حالا کاستیاست یا نه نمیدونم.....لوازم ازمایشگاه زاهدان ندارم داداش مگه بیارم خاش نگاه بندازم.....

نه محسن جان 100 درصد یه عامل باکتریایی یا قارچی یا انگلی هستش.....

از اول بگم برات.....با این موضوع خانم بخضوری هم روبرو شدن که تلفات زیادی دادن از گوپی هاشون.....منم تاحالا هرچی گوپی وارداتی گرفتم همین داتسان توشون بوده.....

همه گوپیا خوب و سر حالن دقیقا بعد از 3 روز نرها یهو دمشون به ظرف پایین خم میشه و به سختی شنا میکنن و چند ساعت بعد دم بعضیاشون میریزه و میرن کف ابو تمام.....هیچ علائمی روی بدنشون نیست.....ولی ماده ها حتی اونهایی که از قرنطینه زنده بیرون اومدن بعد از چند وقت دقیق روی کمرشون یه حالت سفید رنگ میشه مثل زخم قارچی بعد هموننجا خورده میشه تا به گوشت میرسه و بعد ماهی تموم میکنه.....

من ضد قارچ و نمک رو تست کردم جواب نداده....اون روشی که بالا گفتمم جواب نداده...دارم اکریفلاوینو تست میکنم.....

این کل داستان بود.....حالا من موندم که عاملش چی هست؟؟؟؟!!!

ممنون

اقا الان خبر رسید که اکریفلاوین هم جواب نداده و ماهیا دارن تلف میشن.....

منکه دیگه موندم چه کنم....!!!!!

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 06:51

سلام علی جان
عامل دیگه ای هم موند!!!!داداش چشم بسته داری غیب میگی ها!!!

سلام.....

ممنون از توجهت محسن جان.....

این مشکل مثل اینکه توی تموم گوپی های وارداتی هستش محسن جان ...حالا کاستیاست یا نه نمیدونم.....لوازم ازمایشگاه زاهدان ندارم داداش مگه بیارم خاش نگاه بندازم.....

از اول بگم برات.....با این موضوع خانم بخضوری هم روبرو شدن که تلفات زیادی دادن از گوپی هاشون.....منم تاحالا هرچی گوپی وارداتی گرفتم همین داتسان توشون بوده.....

همه گوپیا خوب و سر حالن دقیقا بعد از 3 روز نرها یهو دمشون به ظرف پایین خم میشه و به سختی شنا میکنن و چند ساعت بعد دم بعضیاشون میریزه و میرن کف ابو تمام.....هیچ علائمی روی بدنشون نیست.....ولی ماده ها حتی اونهایی که از قرنطینه زنده بیرون اومدن بعد از چند وقت دقیق روی کمرشون یه حالت سفید رنگ میشه مثل زخم قارچی بعد هموننجا خورده میشه تا به گوشت میرسه و بعد ماهی تموم میکنه.....

من ضد قارچ و نمک رو تست کردم جواب نداده....اون روشی که بالا گفتمم جواب نداده...دارم اکریفلاوینو تست میکنم.....

این کل داستان بود.....حالا من موندم که عاملش چی هست؟؟؟؟!!!

ممنون

اقا الان خبر رسید که اکریفلاوین هم جواب نداده و ماهیا دارن تلف میشن.....

منکه دیگه موندم چه کنم....!!!!!

سلام
آب اب اب اب آب آب

شاید بهتره بگم
کییفیت آب کیفیت اب کیفیت اب کیفیت آب کیفیت آب کیفیت آب کیفیت آب

این رو که گفتی کاملا برام مشهود شد علی جان.
مشکل از کیفیت آبه شماست
قطعا سیکل ازت در تانک شما یا خانم بخشوری تکمیل نشده بوده است
این مشخصات نشونه مسمومیت آمونیاکه برادر،با این توضیحاتی که دادی برام یقین حاصل شد.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 12:45
سلام محسن جان....

نه داداش من روزانه سیفون دارم و کیفیت اب تانکا در بهترین حالت ممکنه....اگز مشکل اب بود پس زخمهای ایجاد شده روی کمر ماهی های ماده دلیلش چیه؟؟!!!

منکه چشم بسته غیب گفتم یکی از سه عامل هستش و باید جلوش گرفته بشه.....

میخوام قرنطینه با پرمنگنات رو هم تست کنم....نظرتون چیه؟؟؟

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 12:57
سلام به همه
راستش من پرمنگنات رو تست کردم تلفاتم بیشتر شد
در اینمورد که میگی از کیفیت آب نیست منم باهات هم عقیده ام ولی نمیدونم چیه دو باره منم باهاش درگیر شدم و با آقا محسن تقریبا هم عقیدهام که باید مسمومیت باشه اون درمانی رو که پیشنهاد کردم ایندفعه جواب نداد و دارم نمک درمانی رو امتحان میکنم تا ببینم چی میشه
در هر حال منم حتما گزارش میدم
ممنون از همه

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 13:46
سلام محسن جان....

نه داداش من روزانه سیفون دارم و کیفیت اب تانکا در بهترین حالت ممکنه....اگز مشکل اب بود پس زخمهای ایجاد شده روی کمر ماهی های ماده دلیلش چیه؟؟!!!

منکه چشم بسته غیب گفتم یکی از سه عامل هستش و باید جلوش گرفته بشه.....

میخوام قرنطینه با پرمنگنات رو هم تست کنم....نظرتون چیه؟؟؟

سلام علی جان
یکی از علائم مسمومیت ناشی از آمونیاک خونی شدن باله ها،در ادامه ریش شدن باله ها،در ادامه ایجاد زخم های عفونی در محل اتصال باله ها به بدن ماهی و در نهایت مرگ ماهی هست.
همه این علائم رو هم ماهی های شما دارن.
اما در اون سیفون مرتب داداش یه خطری نهفته است که معمولا کسی به اون توجه نمیکنه.
استفاده از اب تازه در تانک به معنی خوب بودن شرایط نیست داداش علی
تحت هر شرایطی باید در مخزن شما سیکل ازت طی بشه
حالا ممکنه با اضافه کردن اب تازه نه تنها دردی رو دوا نکنی بلکه با حذف نیتروباکترها هم باعث ایجاد این مسمومیت بشی.
برای امتحان تعدادی از ماهی های تازه وارد رو بزار توی تانک های عمومی که از قبل داشتی و اونها رو خوب بررسی کن.
علی جان زمانی توی سالن خودم قبل از اینکه دیسکس هام تخم ریزی کنن برای تامین هزینه های 1000 قطعه گوپی سنگاپوری خریدم
چیزی که شما میگی رو من دیدم

سلام به همه
راستش من پرمنگنات رو تست کردم تلفاتم بیشتر شد
در اینمورد که میگی از کیفیت آب نیست منم باهات هم عقیده ام ولی نمیدونم چیه دو باره منم باهاش درگیر شدم و با آقا محسن تقریبا هم عقیدهام که باید مسمومیت باشه اون درمانی رو که پیشنهاد کردم ایندفعه جواب نداد و دارم نمک درمانی رو امتحان میکنم تا ببینم چی میشه
در هر حال منم حتما گزارش میدم
ممنون از همه

سلام
پرمنگنات،متیلن بلو،تتراجنرال تونیک و سایر داروها هیچ هیچ هیچ کاربردی توی این مورد بخصوص نداره
من کاملا مطمئن هستم که مشکل ناشی از مسمومیت آمونیاکه
قبلا این مورد برام پیش اومده
زیاد هم پیش اومده

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 17:49
سلام آقا محسن
راهنماییت رو کامل کن داداش
چکار باید بکنیم
اگر به نظرت یه فیلتر کربنی سر راه ورودی آب بزارم کمکی میکنه یا نه؟
راستش من تا حالا سر ورودی آب سه تا فیلتر گزاشته بودم و آب رو دپو نمیکردم

فیلتر رزین
فیلتر ابری 0.5 میکرون
فیلتر کربن فشرده جهت حذف کلر

مستقیما بعد از سیفون آب شیر رو میریختم تو تانک ماهیا تا اینکه بعد از مشاوره با چند نفر تصمیم به دپو آب گرفتم از اون به بعد مشکلات شروع شد
به نظرتون برگردم به روش قبلی بهتر نیست؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۲, 18:44
سلام بچه ها

ممنون محسن جان از توجهت.....

من یه تانک دارم که اب رو دپو میکنم و روزانه یک سوم سیفون دارم.....

مولدها در یک تانک 700 لیتری هم بودن که سیکلش طی شده بوده ولی باز هم با این مشکل مواجه شدیم.....نمیدونم والا.....شایدم سیکلشش مشکل داشته.....!!!!

زخم ها در حاشیه بالاها نبوده محسن جان....توی اون عکسی که گذاشتمو ببین دقیقا وسط کمر میزنن و همونجا خورده میشه.....

اگر مشکل از سیکله چرا فقط بعضی از ماهیا اینجوری میشن و چرا فقط ماده ها کمرشون زخم میشه؟؟؟!!!!(نرها بعد از قرنطینه که تلفاتو میدن بقیه سالم و خوب میمونن )

ممنون از توجهت محسن جان

راستی این مشکل برای ماده های ایرانی هم که داشتیم پیش اومد بعد از اینکع قاطی شدن با این خارجیا....

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۳, 06:19
سلام آقا محسن
راهنماییت رو کامل کن داداش
چکار باید بکنیم
اگر به نظرت یه فیلتر کربنی سر راه ورودی آب بزارم کمکی میکنه یا نه؟
راستش من تا حالا سر ورودی آب سه تا فیلتر گزاشته بودم و آب رو دپو نمیکردم

فیلتر رزین
فیلتر ابری 0.5 میکرون
فیلتر کربن فشرده جهت حذف کلر

مستقیما بعد از سیفون آب شیر رو میریختم تو تانک ماهیا تا اینکه بعد از مشاوره با چند نفر تصمیم به دپو آب گرفتم از اون به بعد مشکلات شروع شد
به نظرتون برگردم به روش قبلی بهتر نیست؟

سلام ناصر جان
اگه منظورت از فیلتر کربن همون کربن اکتیو هست که اصلا استفاده نکن و بنداز دور،از اون ماده فقط میشه تحط شرایط خاصی استفاده کرد که شامل شرایط شما نمیشه.
اشتباه بزرگتون هم استفاده از رزین برای ماهی گوپی هست.این ماهی به آب سخت نیاز داره.
فیلتر ابری 5. میکرون هم خوبه ولی یه انتخاب سختگیرانه است و میتونی همون کار رو با پشم شیشه هم انجام بدی.
در بسیاری از شهر ها از جمله شهر ما آب لوله کشی وقتی شیر باز میشه فاقد کلر هست و دلیلش هم اینه که اون آب رو قبل از ورود به سیستم لوله کشی در مخازن بزرگی نگهداری می کنند و یا اینکه از چاه های با کیفیت مناسب استفاده می کنند و کلر به اونها اضافه نمیکنن(شاید هم از تنبلیشون باشه،به هر حال)و این باعث میشه که آب لوله کشی کیفیت خوبی برای مخازن داشته باشه،بنا بر این اگه استفاده از آب لوله کشی برات بهتر بوده،برو سراغ همون.

سلام بچه ها

ممنون محسن جان از توجهت.....

من یه تانک دارم که اب رو دپو میکنم و روزانه یک سوم سیفون دارم.....

مولدها در یک تانک 700 لیتری هم بودن که سیکلش طی شده بوده ولی باز هم با این مشکل مواجه شدیم.....نمیدونم والا.....شایدم سیکلشش مشکل داشته.....!!!!

زخم ها در حاشیه بالاها نبوده محسن جان....توی اون عکسی که گذاشتمو ببین دقیقا وسط کمر میزنن و همونجا خورده میشه.....

اگر مشکل از سیکله چرا فقط بعضی از ماهیا اینجوری میشن و چرا فقط ماده ها کمرشون زخم میشه؟؟؟!!!!(نرها بعد از قرنطینه که تلفاتو میدن بقیه سالم و خوب میمونن )

ممنون از توجهت محسن جان

راستی این مشکل برای ماده های ایرانی هم که داشتیم پیش اومد بعد از اینکع قاطی شدن با این خارجیا....

سلام علی جان
داداش یه تست آمونیاک بگیر و اب مخزنی که ماهیات توش تلف میشن رو تست کن
همه چیز مشخص میشه.

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۱۳, 15:48
سلام محسن جان
منظورم کربن بلک هست که توی هوزینکهای دستگاه تصفیه آب خونگی استفاده میشه و کارشم حذف کلر از آب آشامیدنیه
(البته توضیحات روش اینطور نوشته)
با این حساب طبق فرمایش شما من اینکار رو میکنم

فیلتر رزینی که رزینش رو خالی میکنم و بجاش شن میریزم
فیلتر کربن بلک

استفاده از فیلتر شماره 1 بخاطر اینه که آب اینجا آهک داره و بعد از اینکه توی تانک میریزیم بصورت یه گرد سفید رنگ ته نشین میشه
حالا به نظرت خوبه یا نه؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 05:46
سلام بچه ها

خب این قضیه امونیاک رو که محسن جان گفتن من با یه ازمایش ساده متوجه شدم که کاملا درسته....یک نر که بی حال شده بود رو منتقل کردم به یه تانک خالی با اب جدید و 10 دیقه بعد سرپا بود.....

ولی یک نکته هنوز برام مونده که زخم های ایجاد شده روی کمر ماده ها بعد از چند مودت و اون هم در تانک سیکل شده چه دلیلی میتونه داشته باشه.....

من برای اینکه منبع باکتریمو بیشتر کنم و مقداری هم به سنگین تر شدن اب کمک کنم یه روشی به ذهنم رسید که اینجوری پیادش کردم.....

بیوفیلتر رو داخل یک ظرف یک بار مصرف گذاشتم....

http://emruzi.com/up/uploads/139398911338961.jpg (http://emruzi.com/up/)

دورش رو بیوسرامیک ریختم......

http://emruzi.com/up/uploads/139398911363742.jpg (http://emruzi.com/up/)

و روش رو هم خرده مرجان ریختم برای باکتری گیری و سنگین تر شدن اب....

http://emruzi.com/up/uploads/139398911382583.jpg (http://emruzi.com/up/)

روش رو تور کشیدم برای گیر نکردن بچه ها....

http://emruzi.com/up/uploads/139398911400334.jpg (http://emruzi.com/up/)

و ادر نهایت اینجوری رفت داخل اب.....

http://emruzi.com/up/uploads/139398911420155.jpg (http://emruzi.com/up/)

فکر کنم این سیستم کمتر از یک ماه دیگه جوابشو بده....نظرتون چیه؟؟؟؟

بعد دوستان برای کنترل میزان امونیاک قبل از جا افتادن تانک چه پیشنهاد دیگه ای دارید؟؟؟منکه سیفون سنگینم میزنم بازم بساطمون با امونیاک همونه.....روزی 60 درصد سیفون خوبه تا زمانیکه اب تانک ها جا میوفته؟؟؟؟

ممنون از توجه همه

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 09:42
سلام محسن جان
منظورم کربن بلک هست که توی هوزینکهای دستگاه تصفیه آب خونگی استفاده میشه و کارشم حذف کلر از آب آشامیدنیه
(البته توضیحات روش اینطور نوشته)
با این حساب طبق فرمایش شما من اینکار رو میکنم

فیلتر رزینی که رزینش رو خالی میکنم و بجاش شن میریزم
فیلتر کربن بلک

استفاده از فیلتر شماره 1 بخاطر اینه که آب اینجا آهک داره و بعد از اینکه توی تانک میریزیم بصورت یه گرد سفید رنگ ته نشین میشه
حالا به نظرت خوبه یا نه؟

سلام ناصر جان
بله کربن و رزین رو کاملا حذف کن.
اون قدیم نمدیما یه دوئست داشتیم به نام یعقوب و از مدیرای قدیمی سایت خدابیامرز بود
میگفت استفاده ممتد از کربن اکتیو باعث بیماری hold on the head میشه.

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 10:00
سلام بچه ها

خب این قضیه امونیاک رو که محسن جان گفتن من با یه ازمایش ساده متوجه شدم که کاملا درسته....یک نر که بی حال شده بود رو منتقل کردم به یه تانک خالی با اب جدید و 10 دیقه بعد سرپا بود.....

ولی یک نکته هنوز برام مونده که زخم های ایجاد شده روی کمر ماده ها بعد از چند مودت و اون هم در تانک سیکل شده چه دلیلی میتونه داشته باشه.....

من برای اینکه منبع باکتریمو بیشتر کنم و مقداری هم به سنگین تر شدن اب کمک کنم یه روشی به ذهنم رسید که اینجوری پیادش کردم.....

بیوفیلتر رو داخل یک ظرف یک بار مصرف گذاشتم....

دورش رو بیوسرامیک ریختم......

و روش رو هم خرده مرجان ریختم برای باکتری گیری و سنگین تر شدن اب....

روش رو تور کشیدم برای گیر نکردن بچه ها....

و ادر نهایت اینجوری رفت داخل اب.....

فکر کنم این سیستم کمتر از یک ماه دیگه جوابشو بده....نظرتون چیه؟؟؟؟

بعد دوستان برای کنترل میزان امونیاک قبل از جا افتادن تانک چه پیشنهاد دیگه ای دارید؟؟؟منکه سیفون سنگینم میزنم بازم بساطمون با امونیاک همونه.....روزی 60 درصد سیفون خوبه تا زمانیکه اب تانک ها جا میوفته؟؟؟؟

ممنون از توجه همه

سلام
داداش ما این موهامونو که توی انستیتوی کاشت مو سفید نکردیم!!!
اثرات ثانویه علی جان.بیماری ها و عوامل مخاطه انگیز(در همه جا و در همه شرایط)علاوه بر تاثیرات خودشون تاثیرات ثانویه ای هم دارند که گاها از خود بیماری یا عامل مخاطره انگیز اولیه بیشتره و گاها عوامل ثانویه بیماری رو به صورت جداگانه دسته بندی و بررسی می کنند.

نظر مثبت من که منفیه!!!:))
ولی خداییش اصل تفکر و نوآوری هستیا
عجب چیزی طراحی کردی.
به نظرم اول بزار توی یه مخزن با ماهی های مقاوم مثل سیچلاید گورخری تا باکتری ها توش ایجاد بشن بعد اونا رو منتقل کن به مخازن مادر.
در مورد امونیاک هم میتونی تا آماده شدن از باکتریهای کپسول شده شرکت تترا استفاده کنی.
من توی تانک های دیسکسم استفاده کردم و جواب گرفتم.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۴, 11:55
سلام....

ممنون محسن جان....

یعنی این فیلتری که درست کردم خوبه؟؟؟جواب میده؟؟؟؟

اینجا که فکر نکنم از اون کپسولا باشه داداش....!!!!سیفون روزانه 60-70 درصد درستش نمیکنه تا فیلتر جا بیوفته؟؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۲-۱۵, 00:00
تا جایی که یادمه گفته بودی سیفون مرتب داشتی
و اگر اینطوره بحث امونیاک و سیکل ازت منطفی هست

هیچ کس بهتر از خودت که از نزدیک با شرایط دست و پنجه نرم کردی نمیتونه عیب کار رو پیدا کنه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۵, 05:58
ممنون حامد جان

قضیه امونیاک رو محسن درست میگه اخه همه علائمی که گفت رو داشتم و یه تست هم روی یکی از نرهایی که بی حال شده بود زدم و انداختمش تو یه مخزن بزرگتر با اب تازه و جون گرفت یکی از ماده ها هم تو همون تانک زیر شکمش خونی شده بود و مرده بودش....قضیه تلفات نرها حله چون اینجور که محسن میگه حتی ممکنه چند ساعت بعد از سیفون به دلیل کامل نبودن سیکل امونیاک بره بالا.....

ولی مشکل من روی حالت ماده هایی هست که کمرشون زخم میشد که محسن میگه اونم از امونیاکه ولی من هنوز خوب قانع نشدم.....

مولدهای جدید رو حمام پرمنگنات دادم و ریختم تو یک تانک 160 لیتری و روزانه 60-70 درصد سیفون میزنم ببینم چی میشه.....

ممنون از توجه همه

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۵, 10:50
ممنون حامد جان

قضیه امونیاک رو محسن درست میگه اخه همه علائمی که گفت رو داشتم و یه تست هم روی یکی از نرهایی که بی حال شده بود زدم و انداختمش تو یه مخزن بزرگتر با اب تازه و جون گرفت یکی از ماده ها هم تو همون تانک زیر شکمش خونی شده بود و مرده بودش....قضیه تلفات نرها حله چون اینجور که محسن میگه حتی ممکنه چند ساعت بعد از سیفون به دلیل کامل نبودن سیکل امونیاک بره بالا.....

ولی مشکل من روی حالت ماده هایی هست که کمرشون زخم میشد که محسن میگه اونم از امونیاکه ولی من هنوز خوب قانع نشدم.....

مولدهای جدید رو حمام پرمنگنات دادم و ریختم تو یک تانک 160 لیتری و روزانه 60-70 درصد سیفون میزنم ببینم چی میشه.....

ممنون از توجه همه

سلام علی جان
دیروز امودم جواب بدم سیستم هنگید
خم شدن کمر ماهی هات میتونه ناشی از فقر کلسیم باشه داداش.(البته اگه فقط کمرشون خم بشه نه اینکه زخم بشن)
نهایتا داداش نیاز به تستر داری تا هم آمونیاک و هم کلسیم مخزنت رو تست کنی.
در ضمن چقدر بگم از پرمنگنات دوری کن.چرا گوش نمیکنی.
بابا یه زمانی ما استفاده می کردیم بعد به این نتیجه رسیدیم که مفید نیست
دیگه استفاده نکن.
از متیلن بلو یا جنرال تونیک استفاده کن برای اولین حمام قرنطینه.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۵, 21:00
سلام...

ممنونه محسن جان از پیگیریت....

چشم دیگه از پرمنگنات استفاده نمیکنم.....متیلن بلو چه مقدار برای در لیتر برای حمام استفاده کنم و به چه مدت حمام بدم؟؟؟؟

کمر ماهی ها خم نمیشه محسن جان (ستون مهره هاشون سالمه ) یه سری از ماهی ها بعد از زایمان شکمشون خیلی لاغر میشه و تخت میشه زیر شکمشون و دمشون به طرف پایین خم میشه (یه تاپیک جدا زدم برای این قضیه ) و بعد هم میمیرن....من فکر میکردم این قضیه با عامل بیماری ماهی ها در ارتباط باشه....این موضوع لاغر شدن ماده هارو تو همون تاپیک خودش پیگیری کنیم داداش....

تا الان فعلا مولد های سری جدیبد که حمام دادم و سیفون سنگین میزنم موردی نداشتن...فقط یکی دوتا از ماده ها یکم شلن....حالا تا چند روز دیگه ببینم چی میشن....

بازم ممنون

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۲-۱۶, 06:36
سلام...

ممنونه محسن جان از پیگیریت....

چشم دیگه از پرمنگنات استفاده نمیکنم.....متیلن بلو چه مقدار برای در لیتر برای حمام استفاده کنم و به چه مدت حمام بدم؟؟؟؟

کمر ماهی ها خم نمیشه محسن جان (ستون مهره هاشون سالمه ) یه سری از ماهی ها بعد از زایمان شکمشون خیلی لاغر میشه و تخت میشه زیر شکمشون و دمشون به طرف پایین خم میشه (یه تاپیک جدا زدم برای این قضیه ) و بعد هم میمیرن....من فکر میکردم این قضیه با عامل بیماری ماهی ها در ارتباط باشه....این موضوع لاغر شدن ماده هارو تو همون تاپیک خودش پیگیری کنیم داداش....

تا الان فعلا مولد های سری جدیبد که حمام دادم و سیفون سنگین میزنم موردی نداشتن...فقط یکی دوتا از ماده ها یکم شلن....حالا تا چند روز دیگه ببینم چی میشن....

بازم ممنون

سلام علی جان
یک گرم از متیلن بلو رو داخل 1 لیتر اب مقطر حل کن که بهش میگن محلول متیلن بلو.
برای حمام معمولی قرنطینه45 قطره در لیتر کافیه و بعد از 12 ساعت 305سیفون و اضافه کردن 30 قطره و بعد از 12 ساعت دیگه 30% سیفون دیگه و اضافه کردن 15 قطه و بعد از 12 ساعت دیگه 30% سفون بدون اضافه کردن دز دارو .
اینم با هزار بدبختی از توی آرشیوم برات پیدا کردم.
من برای تانک های تازه راه اندازی شدم از این کپسول های باکتری استفاده می کردم:

http://emruzi.com/up/uploads/139416491530181.jpg (http://emruzi.com/up/)

البته علی جان اون قیمت مال سال 89 هست زیاد روش حساب نکن!!!

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۱۸, 19:18
سلام بچه ها

من روزی 70 درصد سیفون رو شروع کردم و خداروشکر اوضاع خیلی خوب بوده تاحالا.....

فقط امروز یکی از ماده ها پشت کمرش همونطور شد و یه لکه سفید افتاده و طبق معمول داره پیشرفت میکنه....تاحالا ضد قارچو انتیو بیوتیک های سیپرو و نیترو رو تست کردم در بهبود این زخم ها تاثیری نداشته....حالا به نظرتون برای درمان این زخم ها چه کنم و سوال مهم تر اینکه چرا این یکی اینجوری شد؟؟؟!!!! این هم میتونه از همون امونیاک باشه؟؟؟یعنی این یکی ضعیف تر از بقیه بوده و دچار زخم شده؟؟؟

ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۲۶, 15:13
سلام دوستان

با سیفون 70 درصدی که روزانه انجام شد مقدار تلفات مخصوصا در نرها خیلی کمتر شدش و ایجاد زخم ها در ماده ها به تاخیر افتاد ولی متاسفانه چند روز شده که دوباره ایجاد زخم ها روی بدن ماده ها شروع شده و چنتا تلفات داشتیم.....دوتا عکس از یه ماده گرفتم که یک روز بعد از ایجاد این زخم تلف شد....

http://emruzi.com/up/uploads/13950599996731.jpg (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/uploads/139505999975762.jpg (http://emruzi.com/up/)

اون قسمت سفید شده نزدیک دمش رو ببینید....اون در عرض یکی دو روز ایجاد میشه و یکی دو روز بعد هم ماهی تلف میشه.....

به نظر شما این زخم ها هم اثر امونیاک میتونه باشه؟؟؟؟

دنبال باکتازیمم هستم اگه گیر بیارم اونم تست میکنم ببینم چی میشه....

ممنون