PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو درباره رفتارهای جفتگیری مرغ عشق

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۳, 11:49
سلام به همه دوستان.....

من واسه مرغ عشقام 2-3 روز پیش یه لونه پلاستیکی گرفتم و الان اینها تقریبا 5 روز هستش که باهم هستن.....امروز دیدم که ماده میره داخل لونه و جغ جغ میکنه و اون یکی دیگه که فکر میکنم نر باشه بیرون جغ جغ میکرد....بعدش چند بار این کارهارو تکرار کردن و وقتی ماده میومد بیرون اون یکی دیگه دنبالش میکرد....اول فکر کردم که دارن دعوا میکنن بعد دیدم نشستن کنار هم و باهم دونه عوض میکنن و بعد ماده پرهای دور گردن نر رو با نوکش میخاروند.....من حس میکنم اینها رفتار های جفت گیری باشه اینطور نیست؟؟؟چون توی کبوترها وقتی جفت گیری میکنن این حرکتارو انجام میدن....بعضی وقت ها هم ماده اروم میشینه و نره از میله های قفس بالا میره و جغ جغ میکنه انگار میخواد جلب توجه کنه واسه ماده.....باحاله....خیلی کیف میده نگاه کردنشون....:@i)::12:

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۲۳, 15:56
سلام به همه دوستان.....

من واسه مرغ عشقام 2-3 روز پیش یه لونه پلاستیکی گرفتم و الان اینها تقریبا 5 روز هستش که باهم هستن.....امروز دیدم که ماده میره داخل لونه و جغ جغ میکنه و اون یکی دیگه که فکر میکنم نر باشه بیرون جغ جغ میکرد....بعدش چند بار این کارهارو تکرار کردن و وقتی ماده میومد بیرون اون یکی دیگه دنبالش میکرد....اول فکر کردم که دارن دعوا میکنن بعد دیدم نشستن کنار هم و باهم دونه عوض میکنن و بعد ماده پرهای دور گردن نر رو با نوکش میخاروند.....من حس میکنم اینها رفتار های جفت گیری باشه اینطور نیست؟؟؟چون توی کبوترها وقتی جفت گیری میکنن این حرکتارو انجام میدن....بعضی وقت ها هم ماده اروم میشینه و نره از میله های قفس بالا میره و جغ جغ میکنه انگار میخواد جلب توجه کنه واسه ماده.....باحاله....خیلی کیف میده نگاه کردنشون....:@i)::12:

سلام
علی جان اگر به نر وماده وبالغ بودن مرغ عشق ها اطمینان داری که این رفتار درسته اما وگرنه ممکنه حتی دوتا مرغ عشق نر هم اینکارو انجام بدهند.
موفق باشی

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۳, 19:21
سلام
داداش اولأ که نه ماده شما امادست و نه جوجه شما بالغ!!! :101:
ثانیأ فقط تيمار كردن كه دليل بر جفت بودن و نر و ماده بودن نيست. مرغ عشق يه پرنده ي گروهي و اجتماعي هستش. براي اينكه محبت خودش رو به هم گروهي ها نشون بده هم گروهي ها و هم قفسي هاش رو تميار ميكنه... در ضمن الان اون لونه رو به عنوان اشیانه نشناختند که اون رفتار رو ازشون میبینی! الان دارند کلی کیف میکنند این اسباب بازی جدید چقدر باحاله و پیرامونش ماجرا جویی میکنند...

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 11:50
سلام دوستان

اقا یه سوال میپرسم فقط نزنین.....

الان این دوتا باهم میرن تو لونه میشینن.....دوتا ماده هم این کارارو میکنن؟؟؟اخه توی کبوترا اگه یه ماده یا حتی نر غریبه وارد لونه یه ماده بشه بشه میندازتش بیرون ولی این دوتا صلح امیز میرن تو لنه باهم.....!!!!

aligator
۱۳۹۲-۱۱-۲۵, 18:21
سلام
این رفتار حراست از لانه توی همه پرنده ها کمابیش هست،وی نه موقعی که لانه رو صرفأ جهت بازی وتفریح بشناسن...

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 18:15
سلام دوستان

اقا یه سوال میپرسم فقط نزنین.....

الان این دوتا باهم میرن تو لونه میشینن.....دوتا ماده هم این کارارو میکنن؟؟؟اخه توی کبوترا اگه یه ماده یا حتی نر غریبه وارد لونه یه ماده بشه بشه میندازتش بیرون ولی این دوتا صلح امیز میرن تو لنه باهم.....!!!!

سلام علی جان

اختیار داری تاج سری شما....
در تکمیل فرمایش علی مظاهری عزیز عرض کنم طوطی سانان
اخلاق عجیبی دارن حتی ممکنه یک انسان یا اسباب بازی رو جفت و یا دشمن خودشون بدونند.
موفق باشی

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۱-۰۴, 11:24
چه علایمی نشان می دهد که جفت مرغ عشق آماده تخم ریزی هستن و باید لانه را قرار داد درون قفس؟

aligator
۱۳۹۳-۱۱-۰۴, 19:12
چه علایمی نشان می دهد که جفت مرغ عشق آماده تخم ریزی هستن و باید لانه را قرار داد درون قفس؟
سلام
بعد از انجام جفت گیری موفق باید لونه گذاری انجام بگیره ...

فریبرز
۱۳۹۳-۱۱-۰۴, 19:18
علایم نزدیک شدن ایام تخم گزاری مرغ عشق:
١_مرغ عشق ماده بصورت عاجزانه ای درخواست نوک به نوک شدن با مرغ عشق نربه منظورتغذیه دارد.
٢_مرغ عشق ماده مرتبابه لانه سرمی کشد وهرچقدربه ایام تخمگزاری نزدیک میشود مدت بیشتری رادرلانه بسرمیبرد.
٣_درمرغ عشق ماده زیرشکم قسمت مخرج پهن شده و حالت ورم دارد.
۴_مرغ عشق ماده کسل و بیحال میشود.
۵_مرغ عشق ماده حجم مدفوعش بیشترشده و گاهی شل و سفیدمیشود.
۶_جست و خیزماده کمترشده وازمیله های قفس برای بالا و پایین رفتن استفاده میکند.
٧_مرغ عشق نربرپشت ماده میرود و ماده نیزمقاومتی نمیکند.
٨_دربرخی ازمرغ عشق هامصرف آب چندبرابرمیشود.

موفق باشید.