PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد سیفون مکانیزه برای سالن ماهی

erp
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 21:20
با سلام به همه دوستان عزیز

ببخشید این موضوع قبلا مطرح شده در حد سطحی توضیح داده شده و بسته شده ،

عزیزان محترم کسی نیست جامع تر و کامل تر همراه با عکس یا فیلم توضیح بده ؟؟؟؟

بیشتر شما دوستان سالن دار که آشنا هستید و استفاده می کنید این دوستان اگه میشه کمک کنید !!!!!!!!!!

باتشکر

DarKfish
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 21:29
سلام عزیز،
الان نگاه کردم، دیدم هنوز قسمت سوم رو ننوشتم، حتما کاملش میکنم قبل عید،
ولی با حوصله توضیح داده شده، الان قسمتی مونده که چطور آب وارد تانک های ماهی بشه، overflow چطور طراحی بشه و ...
ما برای شمال، چون سرایدار نداریم، آبیاری قطره ای گذاشتیم، دقیقا این تایمر های شیری استفاده کردیم. دو جور هم هست، یکی مکانیکیه و یکی دیجتالی، بعضی هاشون برقی هست ولی اینی که گرفتیم باطری کتابی میخورد. اما فکر کنم چیز جمع جور تر بشه پیدا کرد.
آخر این تاپیک دقیقا یه مثال زمانی میگم که ساعت هارو مثلا کی باید بذاریم که همه چی درست انجام بشه.
فقط هزینه ای که داره همین تایمرهاست.
باز بچه هایی که سالن دارن بهتر میتونن کمک کنند.

erp
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 21:41
سلام عزیز،
الان نگاه کردم، دیدم هنوز قسمت سوم رو ننوشتم، حتما کاملش میکنم قبل عید،
ولی با حوصله توضیح داده شده، الان قسمتی مونده که چطور آب وارد تانک های ماهی بشه، overflow چطور طراحی بشه و ...
ما برای شمال، چون سرایدار نداریم، آبیاری قطره ای گذاشتیم، دقیقا این تایمر های شیری استفاده کردیم. دو جور هم هست، یکی مکانیکیه و یکی دیجتالی، بعضی هاشون برقی هست ولی اینی که گرفتیم باطری کتابی میخورد. اما فکر کنم چیز جمع جور تر بشه پیدا کرد.
آخر این تاپیک دقیقا یه مثال زمانی میگم که ساعت هارو مثلا کی باید بذاریم که همه چی درست انجام بشه.
فقط هزینه ای که داره همین تایمرهاست.
باز بچه هایی که سالن دارن بهتر میتونن کمک کنند.

سلام آقا امیر حسین عزیز
دوست عزیز من یه چندتا عکس از سالن تکثیر یکی از دوستان دیدم که در هر تانک یه لوله pvc قرار داده بود ، ازش پرسیدم این چیه ؟ جواب داد که : این یه سیفون مکانیزه است چون زیاد وقت سیفون کردن همه رو تک تک ندارم اونارو مکانیزه کردم و دیگه خودکار خودش تانکهای ماهی رو سیفون میکنه ، دیگه بیشتر از این جواب نداد ، هر چی سرچ کردم چیزی که خوب توضیح داده باشه ندیدم همش مختصر حالا میخواستم بدونم کسی بطور کامل میتونه توضیح بده یا نه.
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 23:19
سلام آقا امیر حسین عزیز
دوست عزیز من یه چندتا عکس از سالن تکثیر یکی از دوستان دیدم که در هر تانک یه لوله pvc قرار داده بود ، ازش پرسیدم این چیه ؟ جواب داد که : این یه سیفون مکانیزه است چون زیاد وقت سیفون کردن همه رو تک تک ندارم اونارو مکانیزه کردم و دیگه خودکار خودش تانکهای ماهی رو سیفون میکنه ، دیگه بیشتر از این جواب نداد ، هر چی سرچ کردم چیزی که خوب توضیح داده باشه ندیدم همش مختصر حالا میخواستم بدونم کسی بطور کامل میتونه توضیح بده یا نه.
با تشکر
سلام
اون لوله ای که شما دیدید اتوماتیک کار سیفون رو انجام نمیده
مگر اینکه همه تانکها به تصفیه مرکزی وصل باشند و آب دائم در حال جریان باشه که اونوقت اسمش دیگه سیفون مکانیزه نیست

در این عکس سالن بنده میتونید ببینید

http://emruzi.com/up/uploads/137417144643083.jpg

اون لوله هایی که داخل هر تانک وجود داره از زیر به یک شیر وصله در زمان باز بودن شیر و روشن بودن پمپ مکش با حرکت دادن این لوله در تانک ( به همون شکل کف کش ) سیفون انجام میشه

erp
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 20:02
سلام
اون لوله ای که شما دیدید اتوماتیک کار سیفون رو انجام نمیده
مگر اینکه همه تانکها به تصفیه مرکزی وصل باشند و آب دائم در حال جریان باشه که اونوقت اسمش دیگه سیفون مکانیزه نیست

در این عکس سالن بنده میتونید ببینید

http://emruzi.com/up/uploads/137417144643083.jpg

اون لوله هایی که داخل هر تانک وجود داره از زیر به یک شیر وصله در زمان باز بودن شیر و روشن بودن پمپ مکش با حرکت دادن این لوله در تانک ( به همون شکل کف کش ) سیفون انجام میشه

با سلام خدمت آقای رضایی عزیز

همین عکسها رو میگم دیدم چون قبلا دیده بودم یادم نبود مال کی بود الان که خودتون عکسهاشو گذاشتید دیدم

که به به خود جنسه همونیه که دارم دنبالش میگردم آقا حامد میشه یه توضیح کامل از این سیستم که درست کردید به همراه عکس و فیلم بزارید تا استفاده کنیم البته اگه میشه لطفاً ... :))::!)::8))::8)):

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 22:59
با سلام خدمت آقای رضایی عزیز

همین عکسها رو میگم دیدم چون قبلا دیده بودم یادم نبود مال کی بود الان که خودتون عکسهاشو گذاشتید دیدم

که به به خود جنسه همونیه که دارم دنبالش میگردم آقا حامد میشه یه توضیح کامل از این سیستم که درست کردید به همراه عکس و فیلم بزارید تا استفاده کنیم البته اگه میشه لطفاً ... :))::!)::8))::8)):

لطفا برای نوشته هاتون از اندازه فونت مناسب و استاندارد استفاده کنید
این سیستم برای هم سایز تانک ؛ مقدار حجم اب ؛ نحوه چیدمان قفسه ها و تانکها وووو متفاوته
تاپیک مشاوره راه اندازی سالن تکثیر کانیزه رو بخونید و تصمیم نهایی رو شمایید که باید برای چگونگی پیاده سازی طرح بگیرید
و یا کسی که در این کار حرفه ای هست استخدام بشه تا سیستم رو براتون طراحی و اجرا کنه

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۲-۰۳, 20:59
سلام.
امکان داره برای سیفون دستی آکواریوم از واتر پمپ برای مکش بیشتر استفاده کرد؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۲-۰۴, 08:37
سلام.
امکان داره برای سیفون دستی آکواریوم از واتر پمپ برای مکش بیشتر استفاده کرد؟
بله امکانش هست

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۲-۱۱, 20:24
سلام.
تو سالن های رایج داخل با چی سیفون میکنن؟سیفون دستی معمولیه یا جور دیگست؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۲-۱۱, 20:44
سلام.
تو سالن های رایج داخل با چی سیفون میکنن؟سیفون دستی معمولیه یا جور دیگست؟
بیشتر سیفون دستی‌ و سنتی رایج هست
اما سالنهایی هم وجود دارند که برای مکانیزه شدن قدم برداشتن