PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی جهت تقویت زبان انگلیسی

DarKfish
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 12:56
در این تاپیک، دوستان میتوانند سوالات خود را مرتبط با نحوه ی شروع و یا تقویت زبان انگلیسی بپرسند.
سوالات خاص و تخصصی در مورد گرامر، واژگان و ... در تاپیک های
سوالات مربوط به گرامر (http://emruzi.com/showthread.php?t=2708)
سوالات پیرامون لغات و اصطلاحات زبان انگلیسی (http://emruzi.com/showthread.php?t=2842)
و در صورت نبود تاپیک مناسب، به من با پیام خصوصی اطلاع دهید.
با تشکر

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 13:17
با تشکر از امیرحسین عزیز.
من میخوام زبانمو تقویت کنم. اسپیکینگ و رایتینگم افتزاحه. به سختی میتونم جمله انگلیسی بسازم. آیا حتما نیازه کلاس برم. میخوام ظرف 6 ماه در حد آیلتس قوی شم. روزی چند ساعت باید مطالعه داشته باشم؟ البته بیشتر هدفم یاد گرفتن خود زبانه در قدم بعدی اگه آیلتس هم گرفتم بد نیست!
بیشتر دوست دارم 1 فرآیند استاندارد برای یادگیری زبان معرفی کنی. مثلا اول برم سر ریدینگ یا چیز دیگه؟ تو هر مرحله چه کتابایی بخونم؟
کلا اگه زحمتی نیست یکمی از تجربیات خودتو بگو.

DarKfish
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 14:00
سلام عزیز!
بین مسئله دقیق همینه که ریدینگ و لیسینینگ passive هست و رایتینگ و اسپیکینگ active
یعنی شما سر ریدینگ و لیسینینگ نیاز نیست پردازش خاصی انجام بدین،
هرچند به نظرم نمونه سوال تافل یا آیلتس بزن چون ممکنه متن هاش براتون راحت نباشه.
برای مثال برای تافل، کاملا متن تخصصی (و عموما مربوط به علوم انسانی ) میده که کلمات دشوار و از همه مهمتر گرامر طولانی داره. اگر جایی رو متوجه نشین در ادامه مشکل پیش میاد، چون سوالات خیلی ریز هست و باید جوابی که کامل تره رو بزنی...
الان میتونی یه نمونه از آزمون تافل رو انجام بدی (تنها در 20 دقیقه) وسط صفحه هست:
https://www.notefull.com/content.php?pgID=290
در مورد لیسینینگ هم همینطور، استاد سر کلاس درس میده، یه بحث تخصصی مثلا در مورد یه حشره! 5-7 دقیقه سریع صحبت میکنه..بعدش سوالات میان که به شدت جواب ها به هم نزدیکن...
شما حداقل 4 نمونه ازاین lecture دارین و 2 تا نمونه هم مکالمه ی بین دانشجو و استاد.
شما اگر فیلم رو یه جایی رو متوجه نشی میگی چیزی از دست نمیدی (البته بدون زیرنویس)..ولی اینجا ممکنه همه چی رو از دست بدی...واسه همین چون هدفت آیلتس یا تافل خوب هست از این دوتا هم غافل نشو...
واسه دو قسمت دیگه،
فقط باید تمرین کنی و مطالعه. خصوصا برای رایتینگ، متن هایی که میخونی رو structure های مهمشو یادداشت کن تو یه دفترچه مثلا من الان همین کارو کردم واسه تافل:
Think outside of the box
There is delicate balance of
It seems waste of time/money
و...
باید لغات رو هم به صورت active بخونی، ازشون استفاده کنی بلافاصله، اگر سخته، مثال هایی که طرف آورده رو حفظ کن...لغت باید تو جمله یاد گرفته بشه...
بعد شروع کن به نوشتن انشا برای یه موضوع ...اگر سخته ، برای هم موضوع سرچ کن و باز متن های کلی رو در بیار...
یه بخش هم برای آزمون نگارش گذاشتم اونجا میتونی بذاری متن هارو...
برای اسپیکینگ هم همینه، موضوع باید انتخاب کنی، با یه نفر حرف بزنی (یا با خودت)...اولش خیلی سخته...ولی با تمرین خیلی زود میبینی که راحت میتونی در مورد موضوعاتی که در موردش مطالعه کردی حرف بزنی...
مثلا یه مقاله (http://emruzi.com/content/) در مورد یه جاندار بخون..بعد همونو report بده...عیبی نداره که شبیه اونو بگی...وقتی ذهنت دیگه انگلیسی فکر کرد میتونی خودت صحبت کنی و جمله بسازی
البته همه ی اینایی که گفتم باید قبل دانش لغت و grammar مناسب داشته باشی و الا همش اذیت میشی
در حد 504 باید راحت مسلط باشی
و grammar-in use -intermediate واسه کمبریج
-----
اما بحث دیگه اینه که روال روتین برای گرفتن نمره ی خوب تو آزمون ها و تقویت زبان چیه؟
در مورد ریدینگ و لیسینینگ، هیچ کس نمیتونه جای شما لغت یاد بگیره و مطلب رو درک کنه!
فقط تمرین هست که حالا میتونه تو کلاس های زبان باشه، یا خودتون. به نظرم self-practicing راحت میشه کرد.
مهم تو این دو قسمت پایه ی زبان هست، حتما باید گرامر رو مسلط باشیم. گرامری که تو کتابهای درسی و دانشگاه گفتند هیچی نیست!
اما در مورد دو قسمت دیگه کلاس زبان میتونه خیلی موثر باشه، خصوصا اسپیکینگ، کلاسهایی به عنوان free-discussion هست که در مورد موضوع مختلف صحبت میکنین، من تاحالا هیچ چیز روتینی ندیدم، بهترین مسئله اینه که با یه نفری که زبانش از شما کمی بهتره صحبت کنین و اجازه بدین که غلط های موجود رو بگیره
اون کار رو با ضبط صدا هم میتونین انجام بدین، اگر چه به نظرم بحث pronunciation خیلی مهمه و کسی باید بهتون بگه تلفظش این میشه نه این. ولی در مورد گرامر و لغاتی که استفاده میکنین میتونین غلط خودتون رو بگیرین.
من کتابی در مورد اسپیکینگ نخوندم که بتونم راهنمایی کنم..چون خودم partner داشتم و با هم کار میکردیم تو Skype
---
در مورد رایتینگ هم باز معلم میتونه ایرادهارو بگیره و بهتون یک سری structure بده که مثلا برای نامه زدن چطوری شروع کنین، برای مخالفت کردن چی بگین، چطور با مثال چیزی رو نقض کنید و ...
هرچند کتابهایی که برای تافل و آیلتس هست هم اینارو یاد میده و شما با تمرین و مثال میتونین یاد بگیرین.
ولی در کل سختی زبان اینه که روتین نیست،
شما یک جمله رو میتونین هزارجور بخونین و بنویسین. اصلا زیباییش به اینه که دستتون بازه...
دوستانی که دورو برم دیدم که الان خیلی هاشون تو دانشگاههای خوب دارن ادامه تحصیل میدن، اکثرا خودشون خوندند...کلاس نرفتن...خود منم 2 ترم فقط رفتم کیش، بی خیال شدم...آدم باید خودش بخونه اگر میخواد تو زمان کم چیزی یاد بگیره...کلاس اینقدر طولش میدن که پول بیشتری بگیرن...
البته کلاسهای مخصوص تافل و آیلتس خوب هم هست ولی نسبت به قیمتش خروجی نداره (تقریبا 500 تا یک تومن).

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 15:21
امیر جان خیلی ممنون از توضیح کاملت.
اون structure ها که گفتی خیلی مهمه. ولی فکر میکنم باید کتاب هایی در این موارد باشه. تو همون گرامر کمبریج نیست؟
با توضیحات متوجه شدم که کلاسو زیاد نباید جدی گرفت. خودمم زیاد به کلاس اعتقادی ندارم.
حالا من از کجا شروع کنم؟ برم grammar-in use -intermediate بخرم؟

DarKfish
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 16:12
امیر جان خیلی ممنون از توضیح کاملت.
اون structure ها که گفتی خیلی مهمه. ولی فکر میکنم باید کتاب هایی در این موارد باشه. تو همون گرامر کمبریج نیست؟
با توضیحات متوجه شدم که کلاسو زیاد نباید جدی گرفت. خودمم زیاد به کلاس اعتقادی ندارم.
حالا من از کجا شروع کنم؟ برم grammar-in use -intermediate بخرم؟
خواهش، وظیفس
گرامر کمبریج داره خیلی از اینارو، ولی نه به اندازه ای که بتونی راحت بنویسی
الان نگاه میکردم مثلا یه یونیت در مورد اینکه بگی "برام سخت/مشکل هست که ..."
I have difficulty finding sth
I have trouble finding
یا بگی چیز به درد بخوری در این نیست:
There is not point in having sth
داره ولی کافی نیست،
فکر میکنم کتاب Vocabulary in use اش داشته باشه، باید پرس و جو کنم ببینم داره یا نه، رو توضیحش نوشته که expressions و phrase هم داره.
----
کتاب grammar in use شاهکاره...فعلا در طول دو سه ماه گرامر و لغت بخون(معنی به انگلیسی).

elias.kh
۱۳۹۲-۱۲-۲۰, 16:09
سلام
من دوتا مشکلی که دارم اول این که نمی تونم به طور صحیح از کلمات در جمله استفاده کنم و نمی تونم تشخیص بدم این کلمه فعل یا اسم یا ...چه جوری باید این مشکل رو رفع کنم؟
من دارم توی یک دفتر چه کلماتی رو که معنی اون هارو بلد نیستم می نویسم بنظرتون می تونه کمک کنه یا نه؟
ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۲۰, 16:24
سلام الیاس جان.....

با اجازه بزرگان.....

اینکه نمیتونی کلمات رو خوب به کار ببری به نظر من نیاز به تمرین و جمله سازی داره و کلاس های فری دیسکاشن خیلی میتونه به تقویتت کمک کنه.....

در مورد یاد داشت کردن کلمات جدید من هم دقیقا زمانی که کلاس میرفتم این کار رو میکردم و سعی میکردم کلمات جدید رو فورا در یک جمله پیش خودم و یا در جمع بچه ها کلاس به کار ببرم که خیلی به موندگار شدن لغت کممک میکرد بهم...حتی بعضی از کلمات رو با خاطراتش یادمه که مثلا من فلان کلمرو در فلان موقعیت به کار بردم.....

یادمه قرار بود یه ضرب المثل به انگلیسی بگم منم یه ضربالمثل خنده دار رو سر هم کردم و الان بعد از چند سال هنوز کلمه به کلمش یادمه....

موفق باشی داداش

DarKfish
۱۳۹۲-۱۲-۲۰, 19:05
سلام
من دوتا مشکلی که دارم اول این که نمی تونم به طور صحیح از کلمات در جمله استفاده کنم و نمی تونم تشخیص بدم این کلمه فعل یا اسم یا ...چه جوری باید این مشکل رو رفع کنم؟
من دارم توی یک دفتر چه کلماتی رو که معنی اون هارو بلد نیستم می نویسم بنظرتون می تونه کمک کنه یا نه؟
ممنون
سلام دوست عزیز،
نوشتن معنی خالی کلمات و حفظ اونا هیچ کمکی به یادگیری واقعی زبان نمیکنه (ممکنه برای سیستم آموزش و پرورش ما جواب بده ولی)
شما سه مسئله رو باید رعایت کنی:
1- یادگیری گرامر و نحوه ی استفاده از فعل، اسم، ضمیر و ...
اینکه بدونی advantage با advantageous چطوری میتونه استفاده بشه.
2- یادگیری لغت در جمله و نه به صورت انفرادی.
برای همین اکثر کتابهای معتبر لغت، بعد از توضیح ، مترادف، متضاد و چند مثال ، ازتون سوال جاخالی میپرسن که نحوه ی استفاده از لغت رو یاد بگیرین.
3- لازمه ی یادگیری زبان، مطالعه یا اگر listening قوی ای دارین، شنیدن زیاد هست که دائم ببینید که کلمات در کجا چه استفاده ای میشن.
همیشه هم معنی لغات رو به صورت تعریفی یاد بگیر و مترادف هاشو در بیار،
و الا مثلا تو فارسی، جلوی condition نوشته وضعیت و جلوی situation هم همینطور! ولی اینا اصلا با هم برابر نیستند و نمیتونن همیشه به جای هم استفاده بشن.
دیکشنری انگلیسی به انگلیسی بگیر.
این سایت هم مناسبه: Dictionary, Encyclopedia and Thesaurus - The Free Dictionary (http://www.thefreedictionary.com/) ولی دیکشنری لانگمن خیلی بهتره.

elias.kh
۱۳۹۲-۱۲-۲۱, 19:53
سلام
راهنمایی هاتون خیلی خوب بود.
من الان باید توی دفترچم برای یک کلمه چه چیزهایی رو بنویسم.
من تعداد کتاب های زیادی رو برای تقویت زبانم گرفتم ولی نحوه ی صحیح استفاده از اون ها رو نمی دونم اگر میشه یک راهنمایی بکنید.
کتاب های من : grammar in use
vocabulary in use
یک کتاب هم خریدم برای speaking &listening
ممنون

DarKfish
۱۳۹۲-۱۲-۲۱, 20:48
سلام
راهنمایی هاتون خیلی خوب بود.
من الان باید توی دفترچم برای یک کلمه چه چیزهایی رو بنویسم.
من تعداد کتاب های زیادی رو برای تقویت زبانم گرفتم ولی نحوه ی صحیح استفاده از اون ها رو نمی دونم اگر میشه یک راهنمایی بکنید.
کتاب های من : grammar in use
vocabulary in use
یک کتاب هم خریدم برای speaking &listening
ممنون
You picked up very good books and points.
Generally, we tend to skip first pages in books. These pages are trying to introduce the content of a book and how students can get the best results by reading it.
So, you should take a glance over a book (e.g.. grammar in use) and subsequently you will find a page entitled "For students"
In this page, it is suggested that you needn't practice all the parts; besides you should investigate which unit you need to learn and which one can contribute to improve your English skill.
First read the left-hand page whose purpose is an explanation for a unit, then, do the exercises on the right-hand page.
If you found any mistakes or ambiguities, you would review the left-hand page to apply any possible amendments.
Please do not hesitate to post your questions in related topics regarding both grammar and vocabulary

elias.kh
۱۳۹۲-۱۲-۲۱, 21:12
thank you
I hope I can improve my English but you didn't write any thing about a notebook.
maybe you think it isn't so good for improve my English
thank for advize

DarKfish
۱۳۹۲-۱۲-۲۱, 21:41
thank you
I hope I can improve my English but you didn't write any thing about a notebook.
maybe you think it isn't so good for improve my English
thank for advize

Improving English skills is inextricably coupled through an array of "Practicing" and "References"; as a result of these couplings, you should take into account that having a lot of books or merely working on your notebook will be helpless. It is difficult to uniquely introduce a routine way to improve your English, unless an exam from all skills including Speaking, Listing, Writing and Reading is available.
Nevertheless, it is a good idea to have a notebook in order to make notes from useful expressions and words; but it is important to keep in mind that without using them and understanding their meaning in English, this way is futile.
I hope you learn the fundamental of grammar which is indeed the heart of English and then improve all of the skills simultaneously.

Arsalan
۱۳۹۲-۱۲-۲۳, 00:45
قبلا برای فراگیری و تسلط بر هر چیزی 10000 ساعت تمرین معادل 5 سال کار نیاز بود اما "جاش کافمن" در کتاب " The First 20 Hours " به شما آموزش میده در مدت 20 ساعت به هر Skill که میخواید مسلط بشین.دوستان توصیه میکنم حتما این کتاب رو تهیه کرده و مطالعه کنید.:o---):

DarKfish
۱۳۹۲-۱۲-۲۳, 09:36
قبلا برای فراگیری و تسلط بر هر چیزی 10000 ساعت تمرین معادل 5 سال کار نیاز بود اما "جاش کافمن" در کتاب " The First 20 Hours " به شما آموزش میده در مدت 20 ساعت به هر Skill که میخواید مسلط بشین.دوستان توصیه میکنم حتما این کتاب رو تهیه کرده و مطالعه کنید.:o---):

سلام دوست عزیز،
ممنونم به خاطر راهنماییتون، ولی واقعیش این تبلیغات که معمولا تو سایتهای ایرانی خیلی زیاده، دقیقا عین تبلیغات "در یکماه لاغر شوید!" یا "در یک هفته جوان شوید" هست.
یادگیری زبان مثل یادگیری دروس عمومی نیست که با حفظ کردن و خرخونی به جایی رسید. ذهن نیازمند زمان هست که مسائلی که یاد گرفته رو پیاده سازی کنه. تمرین مستمر (و مسلما بیش از 20 ساعت!) لازمه ی یادگیری زبان هست.
متاسفانه در ایران هم طرف دو تا کلمه (نه جمله) بتونه بگه حلوا حلواش میکنن که زبان بلده! نخیر! زبان انگلیسی یعنی بتونین مسلط بدون مشکل بخونین، بشنوین، حرف بزنین و بنویسین.
بنده روش اول، یعنی پیوسته و آهسته زبان کار کردم و جواب گرفتم.
اگر شما با این روش 20 ساعت مسلط هستید، انگلیسی بنویسین و یا اسپیکینگ خودتو تو سایت بذارین...