PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای لحظه باز شدن جوجه مرغ ها

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۲۸, 07:51
سلام بچه هامن مرغم رو تقریبا 20 روز پیش نشوندم و الانا دیگه نزدیک باز شدن تخم هاست.....حالا میخواستم ببینم من باید چیکار کنم و چه وسایلی اماده کنم برای نگهداری از جوجه هایی که از تخم میان بیرون.....من برای مادر یک پرف اب گذاشته بودم که راحت اب بخوره الان حس میکنم جوجه ها باز شدن احتمالا بیوفتن توی این ابا...برای پرف ابشون چی بذارم بهتره؟؟؟این ظرف پلاستیکیایی که اماده هست و فقط دورشون ابه خوبه؟؟؟برای غذاشون چی بگیرم؟؟؟؟اینا زیر یه تور تقریبا 90 در 40 سانت هستن....جوجه ها باز شدن تورو از روشون بردارم؟؟؟؟اگز مورد دیگه ای هم هست راهنمایی کنید.....ممنون

aligator
۱۳۹۲-۱۲-۲۸, 10:10
سلام مبارکه علی جان. برای ظرف اب میتونی از ظرفهای اماده تهیه کنی یا اینکه یه زیر گلدونی رو براشون برداری وتوش اب بریزی...بیشتر مرغها هرچی که بزاری جلوشون رو شروع میکنن توش دست وپا بزنند و پخش کنند ،پس باید به مقدار کم و دفعات بیشتر در اختیارشون بزاری....برای دونه هم که تاپیک جیره استارتر رو قبلأ زده بودم اینجا ==>جیره غذایی استارتر جوجه به سبکaligator (http://emruzi.com/showthread.php?t=2383) براشون تهیه کنی جیره کامل وخوبیه...اینم اگه احتمالأ جوجه گیر کرد توی تخم بخون==>نحوه نجات جوجه های گیر کرده در تخم (http://emruzi.com/showthread.php?t=2299) اگه سوال دیگه ای داشتی در خدمتم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۲۸, 14:04
ممنون داداشبعد من اینارو بذارم توی همون تور 90 سانتی باشن یا وقتی دیدم جوجه ها باز شدن ازادشون کنم؟؟؟؟جوجه ها همه باهم باز میشن یا ممکنه چنتا فردا باز شن چنتا پس فردا؟؟؟

aligator
۱۳۹۲-۱۲-۲۸, 14:16
خواهش میکنم. تخمها رو چجوری گذاشتی زیرش؟ مرغ روی یه سری تخم مرغ که معلوم نبوده از کی هست خوابیده و شما فقط منتقلش کردی یا اینکه مرغ رو روی یه سری تخم مرغ تازه خوابوندی؟اگه تخم مرغهای تازه بوده و همزمان فرایند سترشون شروع شده در طول یک روز به دنیا میاند ولی اگه تخمهاییی بوده که با همدیگه وهمزمان نبودن باید صبر کنی...فضاشونم برای 2-3 روز اول مناسبه و باعث میشه مرغ به جای راه افتادن بیشتر بخوابه و جوجه های اخری که هنوز ضعیفترن هم راه بیوفتن و سرما نخورند... ولی بعد از 2-3 روز باید منتقلشون کنی به واحد مسکن مهری که ساختی;)موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۲-۲۸, 19:17
ممنون داداش....5 تاش زیر خودش بود که فهمیدم کرچ شده و 10 تا دیگه هم از چند روز پیشش داشتم که گذاشتم زیرش.....یک روزی باهم فرق دارن تخم ها...پس دو سه روز هم صبر میکنم بعد میبرمشون خونه جدیدشون...فقط فک کنم مرغه خیلی منو بزنه...!!!ممنون

mmojtabaa
۱۳۹۴-۰۶-۱۰, 22:14
ببخشید دوستان یه سوال.
من یه بوقلمون خوابوندم.
که 11 عدد تخم مرغ مویی+2 تا تخم مرغ لهستانی + 9 عدد تخم مرغ معمولی رو زیر اون گذاشتم.
روز اول بوقلمون یکی از تخم مرغ ها رو شکسته و زردش ریخته روی باقی تخم مرغا.
چیکار کنم امروز روز دومه. ولی تخم مرغ ها یه کم کثیف هستند. ممنونم سریع جواب بدین

aligator
۱۳۹۴-۰۶-۱۰, 23:22
ببخشید دوستان یه سوال.
من یه بوقلمون خوابوندم.
که 11 عدد تخم مرغ مویی+2 تا تخم مرغ لهستانی + 9 عدد تخم مرغ معمولی رو زیر اون گذاشتم.
روز اول بوقلمون یکی از تخم مرغ ها رو شکسته و زردش ریخته روی باقی تخم مرغا.
چیکار کنم امروز روز دومه. ولی تخم مرغ ها یه کم کثیف هستند. ممنونم سریع جواب بدین
دیگه کاری نمشه کرد،معمولأ اینجور مواقع یکی دوتا از تخم مرغها خیلی کثیف و چسبنده میشن که اونها رو میتونی با یه دستمال خیلی کم مرطوب تمیز کنی.توجه داشته باش خیس کردن تخمها باعث خراب شدنشون میشه،خیلی کم مرطوب کن و تخم مرغها رو تمیز کن
بقیه رو هم کاری نداشته باش
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۱۰, 23:51
دیگه کاری نمشه کرد،معمولأ اینجور مواقع یکی دوتا از تخم مرغها خیلی کثیف و چسبنده میشن که اونها رو میتونی با یه دستمال خیلی کم مرطوب تمیز کنی.توجه داشته باش خیس کردن تخمها باعث خراب شدنشون میشه،خیلی کم مرطوب کن و تخم مرغها رو تمیز کن
بقیه رو هم کاری نداشته باش
موفق باشی
کثیف بودن تخم ، میتونه مشکل ساز باشه علی جان؟
یا اینکه اثر خاصی نداره

aligator
۱۳۹۴-۰۶-۱۱, 21:45
کثیف بودن تخم ، میتونه مشکل ساز باشه علی جان؟
یا اینکه اثر خاصی نداره
کثیف بودن مسلمأ تأثیرداره حامد جان ولی برای نظافت مجدد هم ایجاد شوک میکنه و به صلاح نیست ...
از این مواردموقع جوجه کشی زیاد پیش میاد و در حد نظافت همون چندتا تخمی که مجاور تخم شکسته بودن کفایت میکنه.

Nanaz
۱۳۹۸-۰۲-۱۵, 01:26
سلام
من الان 12 روزه 2 تا مرغ کرچ خوابوندم نژاد مرندی زیر یکیشون 14 تا تخمه زیر اون یکی 16 تا امروز متوجه شدم مرغ ها جاشون و با هم عوض کردند این طبیعیه یا نه ممنون میشم یه نفر راهنمائیم کنه

aligator
۱۳۹۸-۰۲-۱۷, 15:43
سلام
من الان 12 روزه 2 تا مرغ کرچ خوابوندم نژاد مرندی زیر یکیشون 14 تا تخمه زیر اون یکی 16 تا امروز متوجه شدم مرغ ها جاشون و با هم عوض کردند این طبیعیه یا نه ممنون میشم یه نفر راهنمائیم کنه
مشکلی نداره ولی دسترسی مرغها رو به هم قطع کن

Nanaz
۱۳۹۸-۰۳-۰۲, 23:25
سلام
ببخشید یه سوال دارم یه مرغ کپ دارم نژاد گلپایگونی واقعا مرغه خوب و زبر و زرنگیه فردا جوجه هاش از تخم در میان 13تا جوجه دارم که الان نزدیک 2 هفته است زیر نور لامپ دارند بزرگ میشند
من میتونم اون جوجه های رو که هنوز رشد درست و حسابی نکردند و بذارم زیر این مرغه اجازه میده کی باید اینکار و بکنم

aligator
۱۳۹۸-۰۳-۰۳, 11:51
سلام
ببخشید یه سوال دارم یه مرغ کپ دارم نژاد گلپایگونی واقعا مرغه خوب و زبر و زرنگیه فردا جوجه هاش از تخم در میان 13تا جوجه دارم که الان نزدیک 2 هفته است زیر نور لامپ دارند بزرگ میشند
من میتونم اون جوجه های رو که هنوز رشد درست و حسابی نکردند و بذارم زیر این مرغه اجازه میده کی باید اینکار و بکنم
سلام
خیر جوجه 13 روزه خیلی بزرگه برای اینکار

Nanaz
۱۳۹۸-۰۳-۰۳, 12:10
سلام
جوجه های که رشد نکردند از نژاد سبرایت هستند خیلی ریزه میزه
بازم نمیشه اینکار و بکنم

Nanaz
۱۳۹۸-۰۳-۰۳, 22:01
سلام
ببخشید من خیلی دلم میخواد در مورد رفتار مرغ و خروس و ارتباط برقرار کردن باهاشون اطلاعات داشته باشم و اقعا هم برام اهمیتی نداره که دیگران نسبت به احساساتم به حیوانات چه قضاوتی میکنند
عاشق مرغ و خروس و جوجه هام هستم و باهاشون خیلی حرف میزنم و مطمئنم اون ها به حرفهام گوش میدند و با رفتارشون یه چیزایی و به من میفهمونند
بیشتر دلم میخواد در مورد نحوه رفتار باهاشون و اینکه بهم اعتماد کنند اطلاعات داشته باشم
ممنون میشم یکنفر منبعی کتابی مقاله ای بهم معرفی کنه

علی بختیاری
۱۳۹۸-۰۳-۰۴, 21:42
سلام
ببخشید من خیلی دلم میخواد در مورد رفتار مرغ و خروس و ارتباط برقرار کردن باهاشون اطلاعات داشته باشم و اقعا هم برام اهمیتی نداره که دیگران نسبت به احساساتم به حیوانات چه قضاوتی میکنند
عاشق مرغ و خروس و جوجه هام هستم و باهاشون خیلی حرف میزنم و مطمئنم اون ها به حرفهام گوش میدند و با رفتارشون یه چیزایی و به من میفهمونند
بیشتر دلم میخواد در مورد نحوه رفتار باهاشون و اینکه بهم اعتماد کنند اطلاعات داشته باشم
ممنون میشم یکنفر منبعی کتابی مقاله ای بهم معرفی کنه

سلام.
این سوالتون زیاد ارتباطی با این تاپیک نداره.
همه اونهایی که به پرندگان علاقه دارن این احساس شمارو میفهمند و چیز عجیبی نیست.
حتما حیوانات احساس طرف مقابلشون رو میفهمند و محبت رو درک میکنند اما شاید به شکل و ظاهری متفاوت از اون چیری ک ما درک میکنیم.حتما دنیای اونها راه و رسم متفاوتی داره...
ولی درکل وقتی به ارومی و کم کم و با صبر به پرنده ها نزدیک بشید و اون چیزی ک نیاز دارند مثلا دونه های خوشمزه و متفاوت رو در اختیارشون بذارید کم کم بهتون اعتماد میکنند و حتما ارتباط بهتر و صمیمانه تری با اونها خواهید داشت...همونطور که در خیلی از کلیپ ها دیدین پرنده با صاحبش ارتباط های خیلی جالب و صمیمانه ای دارن بطوری ک حتی پرنده رو در طبیعت رها میکنند و مجددا برمیگرده پیش مربیش.

Nanaz
۱۳۹۸-۰۳-۰۴, 21:52
سلام
من واقعا عذرخواهی میکنم قصد جسارت به کسی و نداشتم
در مورد همه جوجه های که دارم راه غذای خوشمزه (البته به غیر از کرم میلورم) جواب نداده واسه غذای خوشمزه و متنوع بهم اعتماد میکنند اما بعدش ازم دور میشند و بعضی وقتها هم فرار میکنند تنها جوجه سلطانه که الان 3 ماهشه ولی خیلی وابسته است و اصلا نمیترسه و خیلی راحت با من کنار اومده میپره رو شونه ام رو پام کنارم دراز میکشه اما بقیه اینجوری نیستند
اما حالا اینها به کنار امروز 2 تا از جوجه هام یکی سبرایت یکی دیگه سوماترا نمیدونم چی شدند یهو دراز به دراز افتادند و به سختی نفس میکشیدند تنها کاری که تونستم بکنم اب دادن بهشون بود سبرایته اوکی شد اما سوماترا نه هنوز هم حال نداره و انگار یه چیزی تو گلوش گیر کرده باشه و شکمش هم خیلی سفت شده خیلی دست و پام و گم کردم طاقت اذیت شدنش و درد کشیدنش و ندارم غیر از استارتر و تخم مرغ پخته و رنده شده چیز دیگه ای نخوردند واقعا دلم میخواد در مورد همه چیز مرغ و خروس و جوجه هاشون بدونم رفتارشون بیماری هاشون یکنفر منو راهنمایی کنه ممنون میشم

aligator
۱۳۹۸-۰۳-۰۶, 09:43
سلام
من واقعا عذرخواهی میکنم قصد جسارت به کسی و نداشتم
در مورد همه جوجه های که دارم راه غذای خوشمزه (البته به غیر از کرم میلورم) جواب نداده واسه غذای خوشمزه و متنوع بهم اعتماد میکنند اما بعدش ازم دور میشند و بعضی وقتها هم فرار میکنند تنها جوجه سلطانه که الان 3 ماهشه ولی خیلی وابسته است و اصلا نمیترسه و خیلی راحت با من کنار اومده میپره رو شونه ام رو پام کنارم دراز میکشه اما بقیه اینجوری نیستند
اما حالا اینها به کنار امروز 2 تا از جوجه هام یکی سبرایت یکی دیگه سوماترا نمیدونم چی شدند یهو دراز به دراز افتادند و به سختی نفس میکشیدند تنها کاری که تونستم بکنم اب دادن بهشون بود سبرایته اوکی شد اما سوماترا نه هنوز هم حال نداره و انگار یه چیزی تو گلوش گیر کرده باشه و شکمش هم خیلی سفت شده خیلی دست و پام و گم کردم طاقت اذیت شدنش و درد کشیدنش و ندارم غیر از استارتر و تخم مرغ پخته و رنده شده چیز دیگه ای نخوردند واقعا دلم میخواد در مورد همه چیز مرغ و خروس و جوجه هاشون بدونم رفتارشون بیماری هاشون یکنفر منو راهنمایی کنه ممنون میشم
اینجور مشکلات رو باید سریعا با دامپزشک مطرح کنید

Nanaz
۱۳۹۸-۰۳-۰۶, 22:40
سلام
خوشبختانه جوجه ها خوب شدند و شیطون
ولی واقعا برای جوجه های تازه متولد شده هیچ چیز بهتر از مرغ مادر نیست
من تو این 4ماهه که مشغول به نگهداری از مرغ و خروس و جوجه شدم تجربه های جالبی بدست اوردم
میدونم که همه اتون بلد هستید و این تجربیات و هم بدست آوردید
اول از همه فهمیدم مرغ ها خیلی بدشون میاد از پشت سر کسی اونهارو بگیره راحتر میشه از روبرو و با ارامش کاری کنی بیان رو دستات
دیگه اینکه هیچوقت 2 تا مرغ کپ و کنار هم نذارم این تجربه تلخی شد برام یکی از مرغ ها روی تخم های اون یکی مرغ خرابکاری کرد و نصف بیشتر تخم هارو از بین برد
جوجه های که زیر بدن مرغ متولد میشند واقعا با جوجه های که توی دستگاه بدنیا میاند فرق دارند اونها خوشبخترند جوجه های تو دستگاه نمیتونند صدای مرغ و که واسه غذا صداشون میزنه ارو درک کنند نمیتونند برن زیر پر و بال مرغ دنیاشون میشه یه لامپ
اما شیطون و زرنگتر از جوجه های هستند که مادر دارند مستقل ترند
من عاشق دنیای مرغ و خروسم خدارو شکر میکنم که میتونم از اونها نگهداری کنم