PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت تهیه غذای دست ساز گیاهی ماهیان آب شیرین

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 15:48
سلام به همه

من متوجه شدم که گوپی ها به دلیل اینکه بیشتر از بیومار تغذیه میکنن بعضی هاشون با مشکا اب اوردگی شکم مواجه میشن و بعضی هاشون هم شکماشون میچسبه به کمرشون و تلف میشن.....

حالا میخوام یه غذای گیاهی تهیه کنم که هدفم برای تهیه این غذا اینه که بیشتر با این غذا تغذیه بشن و گوارشش براشون اسون باشه و افزایش ایمنی بدن ماهی هم برام مهمه.....

میخوام یه سری مواد گیاهی رو ریز کنم و بذارم خشک خشک بشن و بعد با اسیاب پودر کنم و باهم مخلوطشون کنم.....من این مواد رو در نظر گرفتم....

جلبک
سیر
کاهو
هویج

حالا دوستان نظرشون چیه و چه ماده دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟

در حال حاضر همه ماهی ها یک روز در میون ارتمیا هچ شده میخورن و روزی 4-5 وحده بیومار معمولی و غنی شده با اسپرولینا و استاگزانتیم.....

ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 15:36
سلام...

دوستان کسی پیشنهاددیگه ای نداشت؟؟؟؟

اون پروبیوتیک رو که دوستان گفته بودن میشه به این ترکیب اضافه کرد؟؟؟

ممنون

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 15:43
سلام...

دوستان کسی پیشنهاددیگه ای نداشت؟؟؟؟

اون پروبیوتیک رو که دوستان گفته بودن میشه به این ترکیب اضافه کرد؟؟؟

ممنون
سلام علی جان
بنظرم موردی نداره پروبیوتیک رو به این میکس اضافه کنید
چون ون یه نوع مولتی ویتامینه که اگه توی همه غذاها استفاده بشه موردی نداره
اسپرلینا و استا هم میتونی بهش اضافه کنی
من که خودم زیاد دنبال یه همچین میکسی هستم ولی مورد اصلی ینی همون جلبک رو درست کردن واسم سخت بوده و وقت نزاشتم واسش

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 16:03
سلام یحیی جان.....درست کردن جلبک که کار خاصی نداره.....تو یک ظرف اب تانک میریزیم و مقداری کاهو توش ریز میکنیم و روش یه توری میکشیم و میذاریم توی افتاب و هرچی ازش اب تبخیر شد اب تانک دوباره میریزیم توش تا خوب جلبک بزنه.....جلبکارو در میاریم و روی یک پارچه میذاریم تا خشک بشنو پودر میکنیم.....

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

دوستان برای افزایش میزان کلسیم ترکیب چه گیاهی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 17:34
دانه سویا، بامیه، بادام، اسفناج، انواع کلم، ارده یا کنجد و کرفس
با یه سرچ علی جان دیدم این گیاها و دونه ها منبع سرشار از کلسیم هستند
بنظرم از اسفناج و کرفس بهتر باشه استفاده بشه
اساتید بازم نظر بدن

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 17:43
ممنون یحیی عزیز.....

به نظر منم از دونه روغنی استفاده نشه بهتره....میتونه باعث الودگی بعدی بشه......خب کلم و کرفس و اسفناج و بامیه رو هم میذارم خشک بشه تا پودرشون کنم......

در مورد پروبیوتیک کسی نظری نداشت بچه ها؟؟؟؟من خوندم که به صورت پودر و قرص هستش......اگه پودرش نبود قرصشم میشه استفاده کرد؟؟؟به چه مقدار؟؟؟

ممنون

masih
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 18:06
سلام علی جان مبحث خیلی خوبیو پیش گرفتی
بیومار درکنار اینکه خیلی غذای خوبی داره مضرات زیادی داره مخصوصا واسه ماهی های سرد ابی وزنده زاها
ترکیباتی مثل کاهو اسفناج کلم بروکلی کلم پیچ جلبک ها که اسپرولینا میشه استاگازنتین میشه یا جلبکهای دستساز نخودوحبوبات سویاو... اینارو اب پز ومیکس شدش خیلی عالیه حالا نمیدونم ایا خشک وپودرشم همینکارو میکنه یا نه
درمورد پروبیوتیک هم بیشتر پودریش توی بازاره که داروخونه دامپزشکیا دارن

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 18:30
سلام علیجان
داداش اسفناج رو فراموش نکن

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 10:59
دادا علی چی شد بلاخره درست کردی یا نه ؟
تست شده ؟
حتما مارو در جریان این غذای دست ساز صد در صد گیاهی بزار
ممنون

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۲۲, 06:05
سلام،ببخشید دوستان یه سوال داشتم میخاستم ببینم ک مصرف دل مرغ به خاطر هرمونی بودنش برای اسکار مشکل ایجاد نمیکنه؟؟و اگه مشکل ایجاد نمیکنه میشه توی میکس دل مرغ از پروبیوتیک استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟اگه دوز مصرف پروبیوتیک رو هم بگید ممنون میشم،با تشکر.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۲, 09:47
سلام،ببخشید دوستان یه سوال داشتم میخاستم ببینم ک مصرف دل مرغ به خاطر هرمونی بودنش برای اسکار مشکل ایجاد نمیکنه؟؟و اگه مشکل ایجاد نمیکنه میشه توی میکس دل مرغ از پروبیوتیک استفاده کرد؟؟؟؟؟؟؟اگه دوز مصرف پروبیوتیک رو هم بگید ممنون میشم،با تشکر.
تاپیک غذای دست ساز گیاهی هست
سئوالتون رو جای مناسبی نپرسیدید
کیسه پروبیوتیک رو میشه در یک بطری 1 لیتری حل کرد و به ازای هر لیتر یک قطره استفاده کنید

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۸, 14:20
علی جان
چی شد این پروژه ی شما
به کجا رسیدی یه گزارش بدی مارو خبر کنی خیلی مشتاقم واسه این قسمت داداش
ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۲۸, 20:27
سلام....

داداش مواد رو خورد کردم و گذاشتم که خشک شن...فقط برای جلبک درست کردن یکم موندم که توی چه ظرفی درست کنم...!!!تو یه سطل پلاستیکی در پوشیده به نظرتون میشه؟؟؟؟

masih
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 09:07
علی جان توی یه اکواریم یا تشت یا یه بخدون درست کن جداره هاش پر جلبک میشه
درشم نبند

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 09:11
masih

ممنون داداش....

اب بریزم و کاهو توش ریز کنم و یکم بیومار بریزم توش کافیه؟؟؟

masih
۱۳۹۳-۰۱-۳۰, 11:33
@masih (http://www.emruzi.com/member.php?u=439)

ممنون داداش....

اب بریزم و کاهو توش ریز کنم و یکم بیومار بریزم توش کافیه؟؟؟
خواهش میکنم
بیومار نریز فعلا کف تانکاتو سیفون کن تموم فضولاتو جمع کن توهمون محل مورد نظر
راسشو بخوای واسه اب شیرین بیومار تست نکردم میتونی بجاش از کود npk استفاده کنی ب صرفه ترم هست
هرکودی که نیترات وفسفات بالایی داشته باشه

LioSadini
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 16:59
سلام به همه

من متوجه شدم که گوپی ها به دلیل اینکه بیشتر از بیومار تغذیه میکنن بعضی هاشون با مشکا اب اوردگی شکم مواجه میشن و بعضی هاشون هم شکماشون میچسبه به کمرشون و تلف میشن.....

حالا میخوام یه غذای گیاهی تهیه کنم که هدفم برای تهیه این غذا اینه که بیشتر با این غذا تغذیه بشن و گوارشش براشون اسون باشه و افزایش ایمنی بدن ماهی هم برام مهمه.....

میخوام یه سری مواد گیاهی رو ریز کنم و بذارم خشک خشک بشن و بعد با اسیاب پودر کنم و باهم مخلوطشون کنم.....من این مواد رو در نظر گرفتم....

جلبک
سیر
کاهو
هویج

حالا دوستان نظرشون چیه و چه ماده دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟

در حال حاضر همه ماهی ها یک روز در میون ارتمیا هچ شده میخورن و روزی 4-5 وحده بیومار معمولی و غنی شده با اسپرولینا و استاگزانتیم.....

ممنون

سلام، من تو فکر همچین چیزی بودم ولی گفتم شاید چون خشکه اذیت کنه؛ مخصوصا که شاید توی هضمش حجم بگیره! اگه شما به ماهی هاتون دادین لطف کنید نتیجشو به ما هم بگید. مرسی.

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۱۳, 20:10
سلام، من تو فکر همچین چیزی بودم ولی گفتم شاید چون خشکه اذیت کنه؛ مخصوصا که شاید توی هضمش حجم بگیره! اگه شما به ماهی هاتون دادین لطف کنید نتیجشو به ما هم بگید. مرسی.

سلام....

من این غذارو درست کردم و مدتی هم به مای ها ادم ومشکلی پیش نیومد...ماهی ها میخوردنشون...البته حس میکنم یکم بد خوراک بود...اگه یه چیزی مث میگو بهمش اضافه میکردم به نظرم خیلی بیشتر استقبال میکردن....

لبته من این مواد رو بغیر از جلبکچند سل پیش درست کردم با دل ترکیب کردم میدادم بهاسکا خوب مخورد...باید مراقب باشید که خوب پودر بشن و درصدش هم زیاد نباشه چون ماهی هایی مث اسکار و فلاور زود پس میدن...