PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکس عکس های sadeq rezaei

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 00:25
سلام به همگی دوستای عزیزم
.
شغل من عکاسیه و مدیر آتلیه هستم ، ولی عکس هایی که اینجا آپلود می کنم بیشتر جنبه یادگاری دارن !

خیلی از دید هنری و منتقدانه بهشون نگاه نکنین ;;)

قربون همتون برم.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

این عکس مربوط به سیزده بدر پارساله
نزدیک های شیراز هست:
http://emruzi.com/up/uploads/139669068546721.jpg (http://emruzi.com/up/)

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 01:00
این عکس هم مال سیزده بدر پارساله

http://emruzi.com/up/uploads/139669073493712.jpg (http://emruzi.com/up/)

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

کیا بلال دوست دارن ؟؟!

عکس مال پاییز 92 هست، نزدیکای بهبهان ، روستای زیبای کوتک ، کنار رودخونه مارون.
یادش بخیر
http://emruzi.com/up/uploads/139669072283121.jpg (http://emruzi.com/up/)

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 01:05
خوشحالم که يک عکاس حرفه اى بالاخره توى سايت داريم
انشاله با پستهاى تخصصيت روبرو بشيم و استفاده کنيم

مشخصات دوربين ، ديافراگم و .. رو هم براى عکسها بگى خيلى عاليه که بتونيم چيز ياد بگيريم

عکسها هم که نياز به تعريف نداره کارت درسته
عکسها رو هم لطفا توى آپلود سنتر امروزى بگذار که موندگار باشن
ا

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 09:20
این عکس هم مال سیزده بدر پارساله

کیا بلال دوست دارن ؟؟!

عکس مال پاییز 92 هست، نزدیکای بهبهان ، روستای زیبای کوتک ، کنار رودخونه مارون.
یادش بخیر

سلام آقا صادق خوش اومدی
از این شیر بلالا که شعله های اتیش یه جور خاصی رخ نمائی میکنن خیلی خوشم اومد
ایولا کارت درسته بازم واسمون عکس بزار
موفق باشی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 17:45
خوشحالم که يک عکاس حرفه اى بالاخره توى سايت داريم
انشاله با پستهاى تخصصيت روبرو بشيم و استفاده کنيم

مشخصات دوربين ، ديافراگم و .. رو هم براى عکسها بگى خيلى عاليه که بتونيم چيز ياد بگيريم

عکسها هم که نياز به تعريف نداره کارت درسته
عکسها رو هم لطفا توى آپلود سنتر امروزى بگذار که موندگار باشن
ا

خواهش می کنم آقا حامد. شما لطف دارین.

این عکس ها مربوط به قدیم هستن و قبلا ادیت شدن ، exif رو متاسفانه ندارم.
اگر عکس های جدید تر رو قرار بشه آپلود کنم ، حتما exif قرار می دم.

فعلا این هفت تا عکسی که دیشب آماده کردم روی هاست خودم آپلود شده. بعدی ها رو سعی می کنم روی آپلود سنتر امروزی آپلود کنم.

بازم ممنون

سلام آقا صادق خوش اومدی
از این شیر بلالا که شعله های اتیش یه جور خاصی رخ نمائی میکنن خیلی خوشم اومد
ایولا کارت درسته بازم واسمون عکس بزار
موفق باشی

آقا یحیی ما مخلصیم.
چشم عزیزم.

شمع های تولد داداشم بهزاد ، مربوط به فکر کنم دو سال پیش هست. ;;)

http://www.doorbinnews.com/personal/emruzi3.jpg

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 18:14
فروردین سال 1392 کاشان - خانه های تاریخی

عکس HDR هست و از ترکیب سه تا شات با فاصله یک استاپ سرعت شاتر بوجود اومده.

http://www.doorbinnews.com/personal/emruzi6.jpg

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 18:38
هزار پا !!!

فروردین 91 شیراز

بیشتر عکس ها مربوط به عید شدا !!

آقا حامد ، این عکس ها رو قبلا روی هاست خودم آپلود کرده بودم ولی بعد از این عکس ها رو همینجا آپلود می کنم.
راستی آپلود سنتر امروزی یوزر و پسورد من رو قبول نکرد. باید جداگونه اونجا ثبت نام کنم؟

http://www.doorbinnews.com/personal/emruzi7.jpg

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 18:42
عکسها همه جای تحسین دارن
آفرین

آره آپلود سنتر باید مجدد ثبت نام کنی

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 19:06
مرسی
حالی بردیم شدید
حالا دوربینتون چی هست مدل و همه مشخصاتش
ممنون از عکسا واقعا لذت بردم مخصوصا هزار پا رو

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۶, 20:18
دوربین ها:
Canon 5D MarkII با لنز 70-200mm
Nikon D300s با لنز 18-200mm و لنز 70-200mm

کلا لنز 70-200mm با f/2.8 لنز مورد علاقه من در هر دو برند هست :)>-

ولی عکس هایی که آپلود می کنم بیشتر مربوط به Nikon D300s هستن با لنز 18-200mm

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۷, 22:20
زمستان شیراز

زمستون سال 91 بود که توی یکی از کوچه باغ های فرعی بلوار چمران شیراز ، دیوار این باغه خراب شده بود و این منظره رو دیدم.
خوب منم که از خدا خواسته :)
دیگه بقیه قضیه رو خودتون می دونین دیگه ... :))

http://emruzi.com/up/uploads/139680981257831.jpg

exif:
shutter speed: 1/2000s
f/8
iso 200
Focal length 120mm

camera: Nikon D300s
Lens: Nikor 18-200mm VRII

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۷, 22:53
باغ سبز - شیراز

این باغ سبز ، فقط مخصوص عروس و داماد هاست ، افراد معمولی اجازه ورود به باغ رو ندارن.

این عکس رو پارسال گرفتم.

http://emruzi.com/up/uploads/139680981267792.jpg

عروس و داماد رو که استراحت دادم ، چند تا عکس هم همینجوری از تزیینات باغ گرفتم که یکیش این هست که می بینین.

Exif:

speed: 1/40s
f/4.5
Focal length: 48mm
iso: 200

با همون دوربین و لنز عکس قبلی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۷, 23:16
کیش - کشتی یونانی

آذر ماه 91

عکس HDR هست و بصورت براکتینگ سرعت شاتر گرفته شده.
سرعت های شاتر : 1/10 و 1/20 و 1/40 ثانیه بودن. دوربین روی سه پایخ نصب بوده.
این عکس بعد از غروب آفتاب گرفته شده متاسفانه هم دیر به محل رسیدم و هم آسمون کاملا صاف بود.
می تونست عکس بهتری بشه ولی شرایط مساعد نبود.

http://emruzi.com/up/uploads/13968098127823.jpg

سرعت شاتر ها رو در بالا گفتم.
ایزو: 400
دیافراگم: 4.5
فاصله کانونی: 48 میلی متر

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 00:08
ممنون از عکسهای زیباتون
اقا صادق میتونید یه سری مقالات و نکات اموزش عکاسی رو در اختیارمون قرار بدید تا ما هم بتونیم یه حرکتی بکنیم؟:)

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 08:44
بسیار عالی
از عکس اون سبد گله واقعا خیلی خوشم اومد
اقا شما این همه حرفه ای هستی
به ما هم یه پیشنهاده دوربین بکن بتونیم بخریم عکس بندازیم روحمون شاد شه :d
ایول بازم واسمون عکس بزار

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 11:02
ممنون از عکسهای زیباتون
اقا صادق میتونید یه سری مقالات و نکات اموزش عکاسی رو در اختیارمون قرار بدید تا ما هم بتونیم یه حرکتی بکنیم؟:)

لطف دارین علی آقا.
چشم حتما مطالب رو آماده می کنم. و به مرور آپلود می کنم.

بسیار عالی

یحیی جان ممنون.
می خوای دوربین بخری عزیزم؟
توی قسمت پیام بازدید کننده بهم اطلاع بده چه انتظاراتی از دوربینت داری تا بتونم کمک کنم عزیزم.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۴, 00:16
کیش - کشتی یونانی

آذر ماه 91

عکس HDR هست و بصورت براکتینگ سرعت شاتر گرفته شده.
سرعت های شاتر : 1/10 و 1/20 و 1/40 ثانیه بودن. دوربین روی سه پایخ نصب بوده.
این عکس بعد از غروب آفتاب گرفته شده متاسفانه هم دیر به محل رسیدم و هم آسمون کاملا صاف بود.
می تونست عکس بهتری بشه ولی شرایط مساعد نبود.

http://emruzi.com/up/uploads/13968098127823.jpg

سرعت شاتر ها رو در بالا گفتم.
ایزو: 400
دیافراگم: 4.5
فاصله کانونی: 48 میلی متر

شما خودت استادی اما فکر کنم اگر روی ایزوی پایینتر میگرفتی بهتر در میومد

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۴, 00:22
بسیار عالی
یحیی جان
اینجا میتونید بحث دوربین رو به مشاوره بگذاری که بقیه همه استفاده کنن

چه دوربین عکاسی بخرم ؟ (مشاوره عمومی خرید دوربین عکاسی ) (http://emruzi.com/showthread.php?t=3449&p=13697#post13697)

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۴, 00:29
شما خودت استادی اما فکر کنم اگر روی ایزوی پایینتر میگرفتی بهتر در میومد

دوست داشتم که امکانش وجود داشت. ولی متاسفانه بعد از غروب رسیدیم اونجا و هوا به اندازه کافی روشن نبود. اگر از ایزوی پایینتر استفاده می کردم مجبور می شدم که سرعت شاتر رو کاهش بدم که باعث محو شدن (Motion Blur) موج های دریا می شد. ساختار لنز هم اجازه استفاده از دیافراگم بازتر رو نمی داد.

اگر نیم ساعت زودتر به محل می رسیدم واقعا با شرایط ایده آلی روبرو می شدم.

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۱-۳۰, 23:01
دوربین عکاسی Nikon D300s بازنشسته شد !!!
روز پنج شنبه با اجازتون دوربین D300s رو بازنشسته کردم و یه دوربین Canon 6D خریدم.
البته با لنز 105-24 که یکی از لنزهای خوب شرکت کنون هست.

فکر کنم برای فاصله کانونی 200mm دلم تنگ بشه. واسه هر دو تا لنزای نیکونی که داشتم.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۳۰, 23:56
دوربین عکاسی Nikon D300s بازنشسته شد !!!
روز پنج شنبه با اجازتون دوربین D300s رو بازنشسته کردم و یه دوربین Canon 6D خریدم.
البته با لنز 105-24 که یکی از لنزهای خوب شرکت کنون هست.

فکر کنم برای فاصله کانونی 200mm دلم تنگ بشه. واسه هر دو تا لنزای نیکونی که داشتم.مبارکه آقا صادق
دلیل فنی داشت؟
یکم بیشتر توضیح بدی خیلی بخوبه

من شخصا اگر بودم اینکار رو نمیکردم ;)

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۱, 23:46
مبارکه آقا صادق
دلیل فنی داشت؟
یکم بیشتر توضیح بدی خیلی بخوبه

من شخصا اگر بودم اینکار رو نمیکردم ;)

ممنون
دلیل فنی داشت آقا حامد. من موقع خرید Body جدید خیلی دقت می کنم. از چند روز قبلش کلی تحقیقات انجام میدم. نقد های خریدارها و منتقدین رو مطالعه می کنم. ویژگی های سخت افزار و نقاط قوت و ضعف رو کاملا بررسی می کنم.
دوربین Nikon D300s و هر دو تا لنزم رو به همین شکل انتخاب کرده بودم. بنابراین هنوز هم از انتخاب اون موقع خودم پشیمون نیستم.
.
ولی به مرور زمان تکنولوژی پیشرفت کرد و دوربین های پیشرفته تری رو وارد بازار کرد.

هنوز دلم برای سیستم قدرتمند فوکوس 51 نقطه 3D ، عکاسی پیاپی با سرعت 9 عکس در ثانیه (با باتری گریپ) ، منوهای بسیار دقیق با جزییات D300s دلم تنگ می شه.

ولی Canon 6D هم امکانات جالبی داره که توی این برهه زمانی بیشتر کار من رو راه میندازه.

Canon 6D یک دوربین فول فریمه ، طراحی بدنه اون یکی از بهترین و بادوام ترین بدنه های Canon هست. مجهز به wifi داخلی هست (این توی آتلیه خیلی کاربرد داره). رزولوشن بالاتری داره ، فیلم برداری FullHD رو در حد 5D Mark III انجام می ده. و از همه مهم تر ، بخاطر سنسور و پردازشگر پیرفته ای که داره توی ایزوهای بالا تر هم نویز بسیار کم و قابل قبولی داره.

مثلا اگر بخوام حدودی صحبت کنم ، می تونم بگم: بدون بکار گیری قابلیت نویز ریداکشن در هر دو دوربین ، نویزی که در ایزو 3200 در دوربین 6D می بینم رو در ایزو 800 دوربین D300s می دیدم.

البته هنوز دوربین D300s رو دارم. ولی قصد فروش دوربین و هر دو تا لنزش رو دارم. (چون یک کم به پول نیاز دارم)

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۲, 20:51
ممنون
دلیل فنی داشت آقا حامد. من موقع خرید Body جدید خیلی دقت می کنم. از چند روز قبلش کلی تحقیقات انجام میدم. نقد های خریدارها و منتقدین رو مطالعه می کنم. ویژگی های سخت افزار و نقاط قوت و ضعف رو کاملا بررسی می کنم.
دوربین Nikon D300s و هر دو تا لنزم رو به همین شکل انتخاب کرده بودم. بنابراین هنوز هم از انتخاب اون موقع خودم پشیمون نیستم.
.
ولی به مرور زمان تکنولوژی پیشرفت کرد و دوربین های پیشرفته تری رو وارد بازار کرد.

هنوز دلم برای سیستم قدرتمند فوکوس 51 نقطه 3D ، عکاسی پیاپی با سرعت 9 عکس در ثانیه (با باتری گریپ) ، منوهای بسیار دقیق با جزییات D300s دلم تنگ می شه.

ولی Canon 6D هم امکانات جالبی داره که توی این برهه زمانی بیشتر کار من رو راه میندازه.

Canon 6D یک دوربین فول فریمه ، طراحی بدنه اون یکی از بهترین و بادوام ترین بدنه های Canon هست. مجهز به wifi داخلی هست (این توی آتلیه خیلی کاربرد داره). رزولوشن بالاتری داره ، فیلم برداری FullHD رو در حد 5D Mark III انجام می ده. و از همه مهم تر ، بخاطر سنسور و پردازشگر پیرفته ای که داره توی ایزوهای بالا تر هم نویز بسیار کم و قابل قبولی داره.

مثلا اگر بخوام حدودی صحبت کنم ، می تونم بگم: بدون بکار گیری قابلیت نویز ریداکشن در هر دو دوربین ، نویزی که در ایزو 3200 در دوربین 6D می بینم رو در ایزو 800 دوربین D300s می دیدم.

البته هنوز دوربین D300s رو دارم. ولی قصد فروش دوربین و هر دو تا لنزش رو دارم. (چون یک کم به پول نیاز دارم)
احیانا شما که توی این رنج قصد خرید داشتی روی نیکون d7000 هم مطالعه داشتی (چون توی یک رنج قیمتی هستند تقریبا)
خیلی خوب میشه اگر این دو مدل در یک تاپیک تخصصی ( با همین نام ) مقایسه ژورنالی که در پایان برداشت شخصی خودت رو ضمیمه داشته باشه انجام بشه
البته اگر تمایل و وقتش رو داشته باشی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۳, 01:33
احیانا شما که توی این رنج قصد خرید داشتی روی نیکون d7000 هم مطالعه داشتی (چون توی یک رنج قیمتی هستند تقریبا)
خیلی خوب میشه اگر این دو مدل در یک تاپیک تخصصی ( با همین نام ) مقایسه ژورنالی که در پایان برداشت شخصی خودت رو ضمیمه داشته باشه انجام بشه
البته اگر تمایل و وقتش رو داشته باشی

بله آقا حامد. متاسفانه دوربین Nikon D7000 اصلا به 6D نزدیک نیست و با فاصله زیادی عقب تر ایستاده :-?

ولی یکی از دوربین های مورد علاقه من توی تولیدات Nikon دوربین D7100 هست. این دوربین هم توی عکس و هم توی فیلم عملکرد عالی داره.
اگر قصد خرید دوربین فول فریم نداشتم ، احتمال خرید Nikon D7100 خیلی بالا بود :!):

ولی وقتی داشتم در مورد دوربین فول فریم فکر می کردم ، انتخاب های خوبی توی محصولات نیکون نداشتم. دوربین D700 نیکون که یکی از دوربین های دوست داشتنی این برند هست ، یک مقدار از لحاظ تکنولوژی قدیمی شده بود . دوربین D800 هم که دوربین بسیار خوبی هست قیمت بالایی داشت ، بعلاوه نقد های ضد و نقیضی ازش توی وب موجود بود و نمی تونستم با اطمینان خاطر اون رو انتخاب کنم.

دوربین D600 نیکون در واقع رقیب اصلی 6D محسوب می شه که از لحاظ قابلیت ها از 6D سر تر هست، ولی متاسفانه یک مورد نقص فنی شاتر داره که خیلی از خریدارهای اون توی دنیا از نیکون درخواست تعویض این دوربین رو داشتن.

بنابراین سراغ برند Canon رفتم و بقیه داستان رو هم که می دونین.

خیلی دوست دارم که وقت بشه یک مطلب کامل و جامع در مورد دوربین های Nikon D7100 و Canon 6D بنویسم. ولی متاسفانه وقت نمی شه و درگیر کارهای آتلیه و سایت هستم.

راستی آقا حامد ، فکر کنم نیکونی هستیا !!!
:23:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۳, 11:04
بله آقا حامد. متاسفانه دوربین Nikon D7000 اصلا به 6D نزدیک نیست و با فاصله زیادی عقب تر ایستاده :-?

ولی یکی از دوربین های مورد علاقه من توی تولیدات Nikon دوربین D7100 هست. این دوربین هم توی عکس و هم توی فیلم عملکرد عالی داره.
اگر قصد خرید دوربین فول فریم نداشتم ، احتمال خرید Nikon D7100 خیلی بالا بود :!):

ولی وقتی داشتم در مورد دوربین فول فریم فکر می کردم ، انتخاب های خوبی توی محصولات نیکون نداشتم. دوربین D700 نیکون که یکی از دوربین های دوست داشتنی این برند هست ، یک مقدار از لحاظ تکنولوژی قدیمی شده بود . دوربین D800 هم که دوربین بسیار خوبی هست قیمت بالایی داشت ، بعلاوه نقد های ضد و نقیضی ازش توی وب موجود بود و نمی تونستم با اطمینان خاطر اون رو انتخاب کنم.

دوربین D600 نیکون در واقع رقیب اصلی 6D محسوب می شه که از لحاظ قابلیت ها از 6D سر تر هست، ولی متاسفانه یک مورد نقص فنی شاتر داره که خیلی از خریدارهای اون توی دنیا از نیکون درخواست تعویض این دوربین رو داشتن.

بنابراین سراغ برند Canon رفتم و بقیه داستان رو هم که می دونین.

خیلی دوست دارم که وقت بشه یک مطلب کامل و جامع در مورد دوربین های Nikon D7100 و Canon 6D بنویسم. ولی متاسفانه وقت نمی شه و درگیر کارهای آتلیه و سایت هستم.

راستی آقا حامد ، فکر کنم نیکونی هستیا !!!
:23:
درسته
منظور من دی700 بود که انگار یه صفر نا قابل زیادتر خورده

دی 7000 سنسورش اگه اشتباه نکنم 16 مگاپیکسل هست
اما دی 700 - 36 مگا

کانن دی6 با لنز 24-105 حدود قیمتی که نگاه کردم 7700 بود ولی دی800 نیکون بادی 7300 - لنزDX 18-200 رو هم که شما داشتی ...

تا 3 سال دیگه هم چونه بزنیم من میگم نیکون :d

چون از 7-8 سال پیش کانن دی350 داشتم و با نیکون هم رده هم عکاسی کردم به نظرم قیمت و ... رو توی اکثر مدلها کنار هم قرار بدیم هیچ چاره ای جز انتخاب نیکون نمیمونه

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۳, 14:32
درسته
منظور من دی700 بود که انگار یه صفر نا قابل زیادتر خورده

دی 7000 سنسورش اگه اشتباه نکنم 16 مگاپیکسل هست
اما دی 700 - 36 مگا

کانن دی6 با لنز 24-105 حدود قیمتی که نگاه کردم 7700 بود ولی دی800 نیکون بادی 7300 - لنزDX 18-200 رو هم که شما داشتی ...

تا 3 سال دیگه هم چونه بزنیم من میگم نیکون :d

چون از 7-8 سال پیش کانن دی350 داشتم و با نیکون هم رده هم عکاسی کردم به نظرم قیمت و ... رو توی اکثر مدلها کنار هم قرار بدیم هیچ چاره ای جز انتخاب نیکون نمیمونه

قربونت بشم آقا حامد. ;;)

حرف شما رو قبول دارم ، ولی لنز 200-18 من از سری DX بود و فقط به دوربین های قطع DX می خورد. نمی شد اون رو روی D800 که فول فریم هست استفاده کرد. فقط لنز 200-70 سیگما که FX بود رو می تونستم روی D800 ببندم. که چون کلا یک لنز زوم تله هست باز هم باید یک لنز پرایم واید یا زوم واید-تله برای دوربین D800 می خریدم.

من بین دو تا برند Canon و Nikon کاملا بیطرف هستم. یعنی نه کنونی هستم و نه نیکونی ، با هر دو تا برند کاملا راحت کار می کنم. البته بعضی از همکارهام موقع کل کل کردن با همدیگه فکر می کنن که نیکونی هستم. چون کار کردن با نیکون رو از D80 شروع کردم.

البته برداشت کلی من اینه که نیکونی ها معمولا آدم های دقیق تری هستن ، هیچ چیز مثل منوهای دقیق و پیچیده نیکون اونها رو ارضا نمی کنه. و کنونی ها معمولا حوصله ور رفتن با تنظیمات دوربین رو ندارن. (باورتون نمی شه ، توی همین چند وقت اخیر متوجه شدم که سه چهار نفر از همکارها که بشدت کنونی هستن ، نمی دونستن که دوربین های 5D-MarkIII یا 70D یا MarkII اونها قابلیت براکتینگ داره که این باعث بسی تاسف هست) :[s:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۳, 14:38
قربونت بشم آقا حامد. ;;)

حرف شما رو قبول دارم ، ولی لنز 200-18 من از سری DX بود و فقط به دوربین های قطع DX می خورد. نمی شد اون رو روی D800 که فول فریم هست استفاده کرد. فقط لنز 200-70 سیگما که FX بود رو می تونستم روی D800 ببندم. که چون کلا یک لنز زوم تله هست باز هم باید یک لنز پرایم واید یا زوم واید-تله برای دوربین D800 می خریدم.

من بین دو تا برند Canon و Nikon کاملا بیطرف هستم. یعنی نه کنونی هستم و نه نیکونی ، با هر دو تا برند کاملا راحت کار می کنم. البته بعضی از همکارهام موقع کل کل کردن با همدیگه فکر می کنن که نیکونی هستم. چون کار کردن با نیکون رو از D80 شروع کردم.

البته برداشت کلی من اینه که نیکونی ها معمولا آدم های دقیق تری هستن ، هیچ چیز مثل منوهای دقیق و پیچیده نیکون اونها رو ارضا نمی کنه. و کنونی ها معمولا حوصله ور رفتن با تنظیمات دوربین رو ندارن. (باورتون نمی شه ، توی همین چند وقت اخیر متوجه شدم که سه چهار نفر از همکارها که بشدت کنونی هستن ، نمی دونستن که دوربین های 5D-MarkIII یا 70D یا MarkII اونها قابلیت براکتینگ داره که این باعث بسی تاسف هست) :[s:

آره صادق جان میدون فول فریم ها لنز FX میخورن
اما یه جا خوندم که دی 800 قطع dx رو هم پشتیبانی میکنه و دقیق منظورش رو نفهمیدم
اثتنباتم این بود که احیانا لنز DX هم روش جوای میده

ولی خدایی خودت هم الان میخوای بزنی این کنون رو له کنی ، من که میدونم
یه نیکون کار یا حداقل کسی که عکاسی بدونه و کمی تخصصی باشه و یکبار با نیکون ور رفته باشه هیچوقت کنون نمیتونه براش در اولویت باشه
میدونم که به احتمال زیاد بخاطر مناسبتر بودن قیمت ( با احتساب لنز ) رفتی سراغش

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۳, 14:56
آره صادق جان میدون فول فریم ها لنز FX میخورن
اما یه جا خوندم که دی 800 قطع dx رو هم پشتیبانی میکنه و دقیق منظورش رو نفهمیدم
اثتنباتم این بود که احیانا لنز DX هم روش جوای میده

ولی خدایی خودت هم الان میخوای بزنی این کنون رو له کنی ، من که میدونم
یه نیکون کار یا حداقل کسی که عکاسی بدونه و کمی تخصصی باشه و یکبار با نیکون ور رفته باشه هیچوقت کنون نمیتونه براش در اولویت باشه
میدونم که به احتمال زیاد بخاطر مناسبتر بودن قیمت ( با احتساب لنز ) رفتی سراغش

:!):

موافقم حامد جان.

در اون مورد هم آره ، لنز DX روی D800 نصب می شه. ولی یه مشکلی بوجود میاد. دوربین در قطع DX عکس می گیره. یعنی لنز DX نمی تونه کل سطح سنسور فول فریم رو نور بتابونه. اطراف کادر در این حالت سیاه می شه. فقط مواقعی که مثلا یک عکاس خبری مجبور می شه و مثلا به لنز FX دسترسی نداره برای اینکه سوژه رو از دست نده ممکنه دست به همچین کاری بزنه.

البته خداییش این 6D نصف منو های D300s رو داره، توی D300s حتی به جزئی ترین تنظیمات هم از طریق منوی دوربین دسترسی داشتم. ولی احساس می کنم که 6D تنالیته رنگ پوست سوژه رو قشنگ تر از D300s ثبت می کنه و در تست نویزی که انجام دادم ، در ایزوی 1600 هنوز میزان نویزش اینقدر کمه که حتی می شه باهاش عکس عروس و داماد گرفت برای عکس سرمجلسی. (خوب البته من نباید تکنولوژی جدید 6D رو با D300s که قدیمی تر هست مقایسه کنم. باید 6D رو با هم دوره های خودش از برند نیکون مقایسه کرد)

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۴, 19:12
عکس از میز کار خودم :|

عکس رو امروز گرفتم.
همکارم لنز پرایم 50mm f/1.4 خودش رو آورده بود ، روی دوربین خودم تست کردیم.

exif:

Canon 6D
50mm
1/20s
f/4
Flash did not fire
Aperture priority

edited in Adobe photoshop CS6

http://emruzi.com/up/uploads/139835349624521.jpg

اون لنز 24-105 رو هم که توی عکس می بینین ، لنز خودمه .

دوربینی که توی عکس می بینین هم دوربین یکی از پرسنل خودمون هست ، Canon 70D.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۴, 19:30
کيفيت خوبه صادق جان
اما ...
دقيقا همون چيزى که از کنون انتظار ميره
دادن عمق بيشتر به رنگهاى روشن طيف کرم و زرد ! که يه جورايي ياد عکسهايى آدم ميوفته که روشناييشون بالانس نيست
نظرت چيه؟

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۴, 19:58
همون عکس قبلی از زاویه بالاتر:

ازهمون دوربین و لنز عکس قبلی استفاده شده.

http://emruzi.com/up/uploads/139835349636582.jpg

exif:

Canon 6D
50mm
1/25s
f/4
ISO 800

Flash did not fire
Aperture priority

edited in Adobe photoshop CS6

کيفيت خوبه صادق جان
اما ...
دقيقا همون چيزى که از کنون انتظار ميره
دلدن عمق بيشتر به رنگهاى روشن طيف کرم و زرد ! که يه جورايي ياد عکسهايى آدم ميوفته که روشناييشون بالانس نيست
نظرت چيه؟

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

ممنون حامد جان

قبول دارم که کنون یک مقدار رنگ ها رو کرم تر و گرم تر ثبت می کنه. (البته از طریق White Balance و WB Shift می شه این مورد رو تغییر داد)

ولی این کرم شدن دو تا عکس اخیر رو مدیون ادیت فوتوشاپ هستم ! :97:

البته این دو تا عکس رو با ISO800 گرفتم و اصلا وایت بالانس رو تغییر ندادم. (وایت بالانس بر اساس کلوین فلش های آتلیه تنظیم شده بود)

در اصل فقط می خواستم لنز 50mm دوستم رو تست بزنم. ولی چون از عکس ها خوشم اومد ، ادیت و آپلود کردم.

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 17:02
توی ماهی هایی که آقا حامد لطف کردن و برای من فرستادن ، یک جفت آنجل سفید برفی هم هست که خیلی دوستشون دارم.

آقا حامد دستت درد نکنه @};-

اطلاعات Exif توی خود عکس هست :

http://emruzi.com/up/do.php?img=8601

برای اینکه برای ماهیا استرس بوجود نیاد از فلش استفاده نکردم ، با توجه به نور محیط از ایزو 6400 استفاده شد. البته نویز گیر دوربین هم OFF بود.

آقا یحیی این هم عکس عزیزم.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 17:14
انشالله یه مقدار به جفت انجلها برس با سیفونهای مرتب اونوقت که هد نرها بیرون زد عکس بگذار
تاپیک عکسهای آکواریومی رو باید استارت بزنی
اینجا عکسهای عمومی رو آپ کن

موفق باشی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 17:19
انشالله یه مقدار به جفت انجلها برس با سیفونهای مرتب اونوقت که هد نرها بیرون زد عکس بگذار
تاپیک عکسهای آکواریومی رو باید استارت بزنی
اینجا عکسهای عمومی رو آپ کن

موفق باشی

چشم . حتما این کار رو می کنم.

پس یک تاپیک می زنم و عکس های دیگه رو که امروز گرفتم اونجا آپلود می کنم.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 19:35
چشم . حتما این کار رو می کنم.

پس یک تاپیک می زنم و عکس های دیگه رو که امروز گرفتم اونجا آپلود می کنم.

صادق جان عالی
من خودم عاشق رشد انجل هستم
کلا عاشق رشد ماهی هستم واسه همین همیشه ریسک سایز کردن واسه مولد گیری رو به جون میخرم
حالا ایشالا وقت بشه از حامد یه گله پشت ناخونی بگیریمو بزنیم به دام سایز
راستش تو هم تکنیک تشنه نگه داشتن مارو داریا
بابا عکسای اصلی رو بزار دیگه برار همون سینه سرخا خخخ

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 20:16
سلام صادق جان....

ماشالله چه عکس باحالی گرفتی...دستت درد نکنه داداش....کارت درسته...منتظر عکس فلاورا هم هستیم داداش

موفق باشی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 23:34
سلام صادق جان....

ماشالله چه عکس باحالی گرفتی...دستت درد نکنه داداش....کارت درسته...منتظر عکس فلاورا هم هستیم داداش

موفق باشی

ممنون علی آقا.

چشم حتما

صادق جان عالی
من خودم عاشق رشد انجل هستم
کلا عاشق رشد ماهی هستم واسه همین همیشه ریسک سایز کردن واسه مولد گیری رو به جون میخرم
حالا ایشالا وقت بشه از حامد یه گله پشت ناخونی بگیریمو بزنیم به دام سایز
راستش تو هم تکنیک تشنه نگه داشتن مارو داریا
بابا عکسای اصلی رو بزار دیگه برار همون سینه سرخا خخخ

حتما آقا یحیی . فردا عکس ها رو قرار می دم. متاسفانه یادم رفت که فایل عکس ها رو بیارم خونه :-o

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۴, 07:06
ممنون علی آقا.

چشم حتما

حتما آقا یحیی . فردا عکس ها رو قرار می دم. متاسفانه یادم رفت که فایل عکس ها رو بیارم خونه :-o

نه اقا فک کنم یک ماهی طول بکشه به ما فلاور نشون بدی :d
ممنون امروز یادت نره منتظریم