PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت گرمايش و فيلتراسيون حوضچه

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۷, 21:41
http://emruzi.com/up/uploads/139677617791621.jpg
سلام دوستان آقا حامد گفتن يك تاپيك جدا بزنم كه اطاعت امر كرديم،
من يه حوضچه دارم كه ميخوام ازش واسه سايز كردن ماهى استفاده كنم يه سرى از دوستان بهم پيشنهاد ماهى كوى كه با مشورتى كه با يكى از دوستان كردم بخاطر نبودن نور خورشيد ايشون گفتن ماهيا خوب رنگ نميگيرن و بايد يه هزينه اضافى واسه رنگ كردن ماهيا كرد واسه همين كلا ماهياى سرد ابى رو بيخيال شدم الان دوتا مشكل دارم يكى گرمايش اب هست يكى هم فيلتراسيون ،ارتفاع ابگيرى حوضچه كه به صورت ١/٤ استوانه هست ٧٠ سانتى متر هست شعاع هم ١٨٥ سانتى متر هست

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 06:32
سلام دوستان آقا حامد گفتن يك تاپيك جدا بزنم كه اطاعت امر كرديم،
من يه حوضچه دارم كه ميخوام ازش واسه سايز كردن ماهى استفاده كنم يه سرى از دوستان بهم پيشنهاد ماهى كوى كه با مشورتى كه با يكى از دوستان كردم بخاطر نبودن نور خورشيد ايشون گفتن ماهيا خوب رنگ نميگيرن و بايد يه هزينه اضافى واسه رنگ كردن ماهيا كرد واسه همين كلا ماهياى سرد ابى رو بيخيال شدم الان دوتا مشكل دارم يكى گرمايش اب هست يكى هم فيلتراسيون ،ارتفاع ابگيرى حوضچه كه به صورت ١/٤ استوانه هست ٧٠ سانتى متر هست شعاع هم ١٨٥ سانتى متر هست

سلام امیدجان
گرم کردن این حجم آب اصلا برات مقرون به صرفه نیست مگر اینکه محیط اون رو گرم کنی
در ضمن نور رو به صورت مصنوعی هم شما میتونید ایجاد نمایید
هرچند در اینم مورد که در صورت نبودن نور خورشید ماهی کوی رنگ نمیگیره رو بنده جایی نخوندم و اگرم اینطور باشه میتونید تنها تولید کننده کوی آلبینو ایران باشید!!!
فیلتراسیون هم با توجه به اینکه یک حوضچه هست فقط باید با استفاده از سیفون انجام بدید.

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 12:41
من تو نظرم هست كه ٣ تا بخارى ٣٠٠ وات توى حوضچه بزارم يه سامپ ١٠٠ ٤٠ ٤٠ كه توى اون هم دو تا بخارى ٣٠٠ وات باشه ،به نظرتون چنتا واتر پمپ با چه قدرتى ميخوام؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 13:48
بهتر بود همون عکس حوضچه رو هم در پست اول که سئوال رو مطرح کردید میگذاشتید ( من انجام دادم )

البته من اگر بودم این حوضچه رو جکوزی میکردم و حالشو میبردم ;)

شما به دلیلی اینکه بالای حوضچه اونجایی که سه راهی ها رو قرار دادی جا داری میتونی از سامپ بالایی ( یا همون تاپ فیلتر بزرگ ) برای فیلتراسیون استفاده کنی به شکلی که واتر پمپ از حوضچه به سامپ آب رو پمپاژ کنه و آب به شکل سقوطی برگرده به مخزن
توی سامپ هم بهتره فقط از پدهای ابری و پوکه معدنی یا آجر سفال خورد شده استفاده کنی ( متریال حرفه ای برای حجم بالا مقرون به صرفه نیست )
برای قراردادن سامپ هم بهتره از دو لوله که به شکل نردبانی به هم جوش داده شده استفاده بشه مثل عکس زیر
http://emruzi.com/up/uploads/139686580097161.jpg (http://emruzi.com/up/)

گرم کردن این حجم آب هم رابطه مستقیم با دمای محیط داره
که زمستون این محیط چطور دمایی داره
اگر سرد باشه که کار سختی پیش رو داری اما اگر دمای معتدلی داشته باشه ( مثل محیط خونه ) با قرار دادن دو بخاری 300 وات در 2 خونه متفاوت سامپ ( چون آب در حال عبور هست ) میتونی آب رو گرم نگه داری

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 14:03
حامد جان براى اينكه اون پايه كه گفتى ثابت بمونه و تكون نخوره كارى بايد كرد يا تاپ سامپ بياد روش ديگه مشكلى پيش نمياد ؟
به نظرم فقط بايد جاى اون پايه عوض شه كه در صورت كثيف شدن پد قابل دسترسى براى تميز كردن باشه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 14:06
حامد جان براى اينكه اون پايه كه گفتى ثابت بمونه و تكون نخوره كارى بايد كرد يا تاپ سامپ بياد روش ديگه مشكلى پيش نمياد ؟
به نظرم فقط بايد جاى اون پايه عوض شه كه در صورت كثيف شدن پد قابل دسترسى براى تميز كردن باشه
نه نیازی نیست فیکس بشه
اندازه که با کف سامپ مناسب باشه یونولیت مگذاری روش و وزن خود سامپ ثابتش میکنه
به این حالت تقریبا از دوطرف دسترسی متوسطی داره
اما میتونی به شکل طولی هم بگذاری طوری که یک طرف پایه جای پمژ هوا باشه و یکطرفش هم بغل دیوار

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 14:11
حامد جان ابعاد سامپ و واتر پمپى كه بايد بگيرم چه ماركى و چه قدرتى بايد داشته باشه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 14:48
سامپ طول120*ارتفاع50*عرض30 با شیشه 6 میل قابل ساخت هست
واتر پمپ هم به نظر من سبو 7200 جواب کارت رو به خوبی میده با قدرت 5000 لیتر در ساعت ( اگر این رو خواستی من موجود دارم )

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 14:58
من تو نظرم هست كه ٣ تا بخارى ٣٠٠ وات توى حوضچه بزارم يه سامپ ١٠٠ ٤٠ ٤٠ كه توى اون هم دو تا بخارى ٣٠٠ وات باشه ،به نظرتون چنتا واتر پمپ با چه قدرتى ميخوام؟

سلام امید جان
اگه درست متوجه شده باشم مخزنت که به صورت استوانه ای هست دارای قطر 185 و ارتفاع آبگیری 70 هست
و این یعنی 1880 لیتر اب
آیا گرم کردن 1880 لیتر اب یک مخزن به وسیله بخاری برقی مقرون به صرفه هست؟
خودت قاضی؟
هزینه ها رو محاسبه کن.
برای تو و برای اونجا یا باید از بخاری گازی استفاده کنی
یا ماهی سرد ابی پرورش بدی
از نظر من راه سومی نیست...
ها یه راه دیگه هم هست که البته اونم نه هرچی فک میکنم میبینم نمیشه!!!

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 15:10
سلام امید جان
اگه درست متوجه شده باشم مخزنت که به صورت استوانه ای هست دارای قطر 185 و ارتفاع آبگیری 70 هست
و این یعنی 1880 لیتر اب
آیا گرم کردن 1880 لیتر اب یک مخزن به وسیله بخاری برقی مقرون به صرفه هست؟
خودت قاضی؟
هزینه ها رو محاسبه کن.
برای تو و برای اونجا یا باید از بخاری گازی استفاده کنی
یا ماهی سرد ابی پرورش بدی
از نظر من راه سومی نیست...
ها یه راه دیگه هم هست که البته اونم نه هرچی فک میکنم میبینم نمیشه!!!
محسن جان محیط اگر دمای معتدل داشته باشه حجم بیشتر از این رو هم با عبور آب در سامپ میشه گرم کرد

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 15:55
محسن جان محیط اگر دمای معتدل داشته باشه حجم بیشتر از این رو هم با عبور آب در سامپ میشه گرم کرد

اگه دما بالا باشه آره
و اونم خب لازمش اینه که توی محیط بخاری داشته باشی دیگه
یا اینکه منطقه خودش گرمسیری باشه.

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 16:12
دماى محيط الان رو ٢٤ ٢٥ هست ،از ماه ديگه هم هوا گرم تر هم ميشه تو مهر هم بخارى گازى اضافه ميشه
من فردا ميرم سفارش پايه رو ميدم عرض رو ٣٠، طولش رو چقد بگيرم

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 17:49
دماى محيط الان رو ٢٤ ٢٥ هست ،از ماه ديگه هم هوا گرم تر هم ميشه تو مهر هم بخارى گازى اضافه ميشه
من فردا ميرم سفارش پايه رو ميدم عرض رو ٣٠، طولش رو چقد بگيرم
سلام
باید به اندازه ای باشه که بدون ایجاد مزاحمت روی حوضچه قرار بگیره
با توجه به ابعاد سامپ به گونه ای طراحی کن که بتونه فشار ناشی از وزن سامپ و محتویاترو تحمل کنه

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 18:35
http://emruzi.com/up/uploads/13968829285181.jpghttp://emruzi.com/uo/uploads/139688160292112.jpg
يه نردبان داشتيم تو زير زمين خونمون عرضش ٣٠ و طولش ١٣٠ هست به نظرتون همين خوبه ديگه هزينه ى اضافى هم نميخواد

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 20:07
http://emruzi.com/up/uploads/13968829285181.jpghttp://emruzi.com/uo/uploads/139688160292112.jpg
يه نردبان داشتيم تو زير زمين خونمون عرضش ٣٠ و طولش ١٣٠ هست به نظرتون همين خوبه ديگه هزينه ى اضافى هم نميخواد

سلام به نظر که خوب میاد
حتما توی قراردادنش هندلینگ رو رعایت کن

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۸, 21:06
دوستان عزيز يه تشكر كنم ازتون بابت راهنمايى هايى كه تا اينجا كردين ،حالا بريم سراغ سامپ،سامپ بايد چنتا قسمت داشته باشه و هر قسمت طولش چقد بايد باشه هم اينكه فاصله از بالا و پايين چقدر بايد باشه؟نيازى به سوراخ كردن شيشه هست براى سر ريز كردن دوباره آب به حوضچه؟

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 17:16
http://emruzi.com/up/uploads/139696451851231.jpgسلام دوستان يه طرح با دست كشيدم به نظرتون كدوم بهتره و هر كدوم چه ايرادايى داره

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 18:27
سلام

نیاز به دبی خروجی که داری اجازه نمیده تعداد خونه ها رو زیاد بگیری ؛ 4 تا 30 سانتی کافیه

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 18:52
اقا حامد فاصله ى شيشه ى جدا كننده بايد چجورى باشه ؟من براى شيشه اول ١ سانت از بالا و ٣ سانت از كف فاصله ،شيشه دوم هم ٤ سانت از بالا،بقيه هم به همين ترتيب

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 18:53
فاصله های بالا رو برای جلو گیری از سر ریز 5سانت بگذارید
برای کف 3 سانت خوبه

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 19:12
فاصله های بالا رو برای جلو گیری از سر ریز 5سانت بگذارید
برای کف 3 سانت خوبه
آقا حامد ببخشيد يعنى كلا همه ى خونه ها از بالا ٥ سانت حتى خونه ى اول و سوم هم اينجورى بايد باشه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 19:17
نه
فقط اونهایی که قراره آب از بالا عبور کنه

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۱۹, 19:38
مرسى حامد جان من ميخوام شيشه اول رو هم ١/٥ سانت از بالا بگيرم كه يه موقع اگر ابر ها كثيف شد سر ريز نداشته باشم ،واقعا از دوستانى كه راهنمايى كردن تشكر ميكنم كه اگر نبودن تا همين جا هم كار پيش نميرفت اگر خدا بخواد فردا ميرم شيشه رو سفارش ميدم فقط الن سوراخ خروجى رو بگم كجا بزنه و قطرش چقد باشه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۰, 00:25
3تا ديواره لازمه براى خونه هاى سامپ
وسطى به کف ميچسبه و ....

سوزاخهاى وزودى و خروجى هر دو بالا قرار ميگيرن
سوراخ ورودى بهتره روى پل که بالاى مرحله اول هست تعبيه بشه
و خروجى بغل سامپ و پايين تر از ارتفاع ديواره خونه آخر

سايز سوراخها حداقل 26 و براىخروجى حتما ٢ سوزاخ

NasHer
۱۳۹۳-۰۳-۲۹, 18:47
سلام به همه
میدونم که دارم دیر نظر میدم
ولی اگر یه سرچی تو اینترنت بزنی به عنوان آکوا پونیک شاید ایدههای دیگری هم بگیری که سود آوری بیشتری داشته باشی
بازم ببخشید
درود

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۲۹, 23:41
سلام به همه
میدونم که دارم دیر نظر میدم
ولی اگر یه سرچی تو اینترنت بزنی به عنوان آکوا پونیک شاید ایدههای دیگری هم بگیری که سود آوری بیشتری داشته باشی
بازم ببخشید
درود
سلام
ناصر جان ؛ آکواپونیک یک سیستم تلفیقی پرورش ماهی و گیاه هست که از بستر گیاه و ..... به عنوان فیلتراسیون استفاده میشه
با موقعیت دوستمون که در این تاپیک مشورت خواسته بود به نظر من ( شاید هم اشتباه میکنم ) ایده جالبی نمیتونه باشه و بیشتر برای مزارع میشه استفاده کرد و یا حتی تانکهای بزرگ که به شکل حرفه ای قصد نگهداری از اونها رو داشته باشند

در این رابطه ویدئوی کاملی دارم که یک تانک آروانا آسیایی رو با این روش و استفاده از سیستم فیلتراسیون آکوا پونیک نگهداری میکنند

NasHer
۱۳۹۳-۰۴-۰۷, 22:04
سلام حامد جان
شما درست میگی
به نظر من هم این حوضچه ای که من دیدم دست کمی از تانک بزرگ نداره بخصوص که قراره برای کوی استفاده بشه
به همین خاطر به نظرم اومد که میتونه حداقل برای پرورش گیاهان ویواریومی مناسب باشه بخصوص اگر قرار باشه براش سامپ زده بشه هزینه سامپ که داره پرداخت میشه چرا استفاده بهتری نشه؟
در ضمن اگر صلاح میدونی ویدئو رو برامون بزار تا ما هم یه حالی ببریم:[l1:@__@__

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۰۷, 22:37
سلام حامد جان
شما درست میگی
به نظر من هم این حوضچه ای که من دیدم دست کمی از تانک بزرگ نداره بخصوص که قراره برای کوی استفاده بشه
به همین خاطر به نظرم اومد که میتونه حداقل برای پرورش گیاهان ویواریومی مناسب باشه بخصوص اگر قرار باشه براش سامپ زده بشه هزینه سامپ که داره پرداخت میشه چرا استفاده بهتری نشه؟
در ضمن اگر صلاح میدونی ویدئو رو برامون بزار تا ما هم یه حالی ببریم:[l1:@__@__

سلام
این که شما میگی ناصر جان دقیقا هیدروپونیک نیست و کمی تفاوت داره
ویدئو با فرمت dvd هست فرصت کات و تبدیل کردنش پیش اومد حتما تقدیم میکنم

NasHer
۱۳۹۳-۰۴-۰۹, 11:03
سلام حامد جان
در مورد ویدئو خیلی ممنون میشم این کار رو بکنی و یادت نره که قول دادی
در مورد هیدروپونیک و آکواپونیک هم من اطلاعات چندانی ندارم و فقط این موضوع رو به عنوان یه مورد قابل اجرا پیشنهاد دادم تا اگر شما و بقیه اساتید صلاح دونستید در موردش به ما هم اطلاعاتی بدید شاید مفید باشه
ممنون و درود