PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره براى خريد پمپ هواى مركزى كم صدا

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 08:33
سلام دوستان من ٨تا اكواريوم ٧٠ ليترى دارم كه با يه پمپ ٤ لول resun كارم رو تا اينجا راه مينداخت ولى الان ميخوام ١٥ تا اكواريوم ١٦٠ ليترى اضافه كنم كه ميخوام پمپ هواى مركزى بگيرم ولى يه مشكلى كه هست صداى پمپ هستش كه من دنبال يه مدل ميگردم كه صداش كم باشه چون تو زير زمين كه كارگاه من هست يه واحد سرايدارى هم هست كه يه بنده خدايى اونجا ساكنه و من نميخوام موجب سلب آرامششون بشم
اين هم بگم كه تو سال آينده احتمال اضافه شدن ١٢ تا اكواريوم ديگه هم هست
ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 10:44
سلام دوستان من ٨تا اكواريوم ٧٠ ليترى دارم كه با يه پمپ ٤ لول resun كارم رو تا اينجا راه مينداخت ولى الان ميخوام ١٥ تا اكواريوم ١٦٠ ليترى اضافه كنم كه ميخوام پمپ هواى مركزى بگيرم ولى يه مشكلى كه هست صداى پمپ هستش كه من دنبال يه مدل ميگردم كه صداش كم باشه چون تو زير زمين كه كارگاه من هست يه واحد سرايدارى هم هست كه يه بنده خدايى اونجا ساكنه و من نميخوام موجب سلب آرامششون بشم
اين هم بگم كه تو سال آينده احتمال اضافه شدن ١٢ تا اكواريوم ديگه هم هست
ممنون ميشم اگر راهنمايى كنيد
شما برنامه فعلیتون باید روی حجم 3000 لیتر آب باشه ( البته اگر حوضچه رو حساب نکنی فکر کنم ) برای 3000 لیتر اگر به ازای هر 15-20 لیتر آب 1 لیتر هوادهی در دقیقه محاسبه کنیم باید پمپ هوایی با قدرت حداقل 150 لیتر در دقیقه تهیه کنی البته این حجم ممکنه از نظر عددی زیاد به نظر بیاد اما قدرت هوادهی پمپ ها در شرایط فشار نرمال جوی اندازه گیری شده نه قدرت تزریق در آب آکواریومهایی با ارتفاع و حجم مختلف که فشارهای مختلفی مقاومتی رو در برابر تزریق هوا ایجاد میکنند

از طرفی باید آینده نگری داشته باشی و ...

پیشنهاد من حداقل 300a هایلا هست
اگر گیرت بیاد

http://www.hailea.com/e-hailea/pp.files/AC0-300A-B.jpg

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 11:03
صداى پمپ چقدر هستش؟يعنى پمپ هوايى هست كه صداش خيلى كم باشه ،قيمتش رو هم تو نسيم ياس زده ٢٣٠ تومان ،٣٨٨d هايلا چطوره؟
واسه من به غير از قدرت صداش هم خيلى مهمه چون اگر زياد باشه نميتونم استفاده كنم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 11:13
صداى پمپ چقدر هستش؟يعنى پمپ هوايى هست كه صداش خيلى كم باشه ،قيمتش رو هم تو نسيم ياس زده ٢٣٠ تومان ،٣٨٨d هايلا چطوره؟
واسه من به غير از قدرت صداش هم خيلى مهمه چون اگر زياد باشه نميتونم استفاده كنم
نه 388d نصف این قدرت داره
صداش کم باشه ولی وقتی روشن میکنی تانکها هوا نداشته باشن چی؟

به هر حال هر پمپ هوایی یک مقدار صدا داره اگر اتاق تانکها در داشته باشه و پشت در رو عایق کنی صدا به بیرون درز نمیکنه

میتونی چندتا پمپ اکواریوم از این دو لول یا چهار لولها بگیری و تقسیم کنی روی تانکها اینطوری صدا کمتره مصرف برق هم تقریبا فرقی نداره
پمپهای دو لول بین 5-8 وات هستند و این پمپی که بهت معرفی کردم اگر اشتباه نکنم 190 وات از نظر قیمت هم با قیمت این پمپ میتونی 20 تا پمپ دو لول بگیری که تا 40 تا تانک رو به راحتی جواب میده

به هر حال غیر از این راه حل دیگه ای وجود نداره باید انتخاب کنی

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 11:39
بله فكر كنم بايد از هين پمپ دو لول يا ٤ لول استفاده كنم چون عايق كردن اونجا هم هزينه بر هست هم اينكه چون فاصله كارگاه و خونه يه چيزى بين ٥ تا ٦ متر هست هر چقد هم عايق بشه باز صدا ى پمپ آرامش رو از آدم ميگيره
ولى يه مشكلى كه با پمپ هواى تك لول معمولى داشتم اين بود كه بعد از يه مدت قدرتش انقد كم ميشه كه بيو فيلتر ها رو هم نميتونه ساپورت كنه،خودم فكر ميكنم به خاطره ماركش بود چون ارزون ترين مارك رو خريده بودم ولى از ٤ لول resun واقعا راضى هستم نه قدرتش كم شده نه صدايى ،به نظره شما كدوم مارك كارايى بهترى داره؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 11:42
کاهش قدرت در پمپهایی که از روش کمپرسور استفاده میکنند طبیعیه ؛ یه مارک به دلیل کیفیت بهتره مگنت و پیستونها بیشتر کار میکنه یکی نه

رسان و هایلا خوبه

Omid_93ii
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 17:19
دوستان كسى يا جايى رو ميشناسين كه پمپ با كيفيت و ارزون تر نسبت به بقيه جا ها داشته باشه؟

erp
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 21:37
با سلام دوست عزیز
به نظر من از هایلا 390 استفاده کن واقعا قدرت فوق العاده ای داره و صدای خیلی کمی داره
من خودم دارم برای البته فعلا 32 عدد آکواریوم 300 لیتری استفاده میکنم که واقعا پر قدرت و کم صداه
این سرایه داره اگه در اتاقش رو ببنده فکر نکنم اصلا صدای بشنوه

b.pakray
۱۳۹۳-۰۳-۱۵, 11:25
سلام

برای ساپورت 80 الی 150 تانک چه مدل پمپ مناسبه؟

آیا بین پمپ های مرکزی مدلی هست که به تنهایی این مقدار تانک و حتی بیشتر با حداقل حجم 100 لیتر ساپورت کنه؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۳-۲۶, 09:14
سلام

برای ساپورت 80 الی 150 تانک چه مدل پمپ مناسبه؟

آیا بین پمپ های مرکزی مدلی هست که به تنهایی این مقدار تانک و حتی بیشتر با حداقل حجم 100 لیتر ساپورت کنه؟
سلام
بهنام جان این پست رو جواب داده بودم اما در خلال مشکلات انگار پریده

بهتر حجم دقیق آب سنجیده بشه تا تعداد تانک
و همینطور ارتفاع تانکها و نوع فیلتر استفاده شده هم مهم هست فیلتر هایی که از سیستم کاسه ای استفاده میکنند فشار هوای کمتری نیاز دارند و ابری ها یک مقدار بیشتر

حداقل پیشنهاد من بلور هایلا 290 هست که حدود قیمت شرکتی 300 بود آخرین بار یکه سئوال کردم
اما اگر بخوای خوب و بی دغدغه تجهیز کنی هایلا 600 که حدود قیمتش هم فکر کنم 520 بود اگر موجود باشه البته

محمدحسن
۱۳۹۳-۰۴-۱۱, 11:46
سلام
بهترین گزینه مارک هایلا هستش وبرای کاهش صدا پمپ رادر بیرون از اتاق بایه محفظه مناسب میشه قرار داد

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۲۰, 23:35
سلام
برای 15 آکواریوم که تقریبا 90 لیتر آب میگیرن چه پمپ هوایی مناسبه؟
الان دارم از 2تا 2لول استفاده میکنم که میزان اکسیژن خیلی خوب نیست. به اینا یکی دیگه اضافه کنم یا یه مرکزی بخرم؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۲۱, 07:01
سلام
برای 15 آکواریوم که تقریبا 90 لیتر آب میگیرن چه پمپ هوایی مناسبه؟
الان دارم از 2تا 2لول استفاده میکنم که میزان اکسیژن خیلی خوب نیست. به اینا یکی دیگه اضافه کنم یا یه مرکزی بخرم؟
سلام دادا
اقا پمپ مرکزیا بنظرم درد تو نمیخورن
تو محیط خونه بلاخره هرچی که باشه
یه ویبره نازکشم میتونه صدا دار باشه
بنظرم یه 4 لول هایلا بگیر
واسه 15 تا فقط دوتا ؟ بعد ماهیات زنده هم هستن الان ؟
خدایی گناه دارن
ولی اگه خواستی مرکزی بگیری از این مدل که با برق 12 کار میکنن بگیر که کم مصرف ترم هستن و صداشون خیلی خیلی کمتره
حالا مدل دقیقشو میبینم و خبر میدم

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۸-۲۱, 20:45
من یه مدل دیدم میگفتن خیلی کم صدات اما گرانتر بود
اما اگر کار رو میخوای حرفه ای انجام بدی یه هزینه ی کلی کن و یک پمپ مرکزی بگیر که در آینده به اندازه جایی که داری آکواریم اضافه کنی مشکلی پیش نیاد

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۲۲, 23:58
حالا صداش خیلی برام مهم نیست! فوقش میذارمش توی بالکن و از اونجا لوله میکشم میارم داخل!
الان میخوام بدونم چکار کنم بهتره؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 10:05
توی بالکن هوای سردو میفرسته داخل تانکا و بخاریا چند برابر کار میکنن
اگه واقعا صد به بالا بودجه داری میتونی یه.مرکزی هایلا بگیری

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 13:01
توی بالکن هوای سردو میفرسته داخل تانکا و بخاریا چند برابر کار میکنن
اگه واقعا صد به بالا بودجه داری میتونی یه.مرکزی هایلا بگیری
خب فدات شم:182:هایلا چه مدلی خوبه؟
یا اصلا خرج بیخود نکنمو یه پمپ کوچک اضافه کنم؟
از لحاظ مصرف برق میخوام بدونم 3تا کوچک به صرفه هست یا 1 دونه مرکزی؟
البته این کوچکی که میگم هایلا 5504 هست

دوستان تا هستید یه نظر بدید

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 14:54
خب فدات شم:182:هایلا چه مدلی خوبه؟
یا اصلا خرج بیخود نکنمو یه پمپ کوچک اضافه کنم؟
از لحاظ مصرف برق میخوام بدونم 3تا کوچک به صرفه هست یا 1 دونه مرکزی؟
البته این کوچکی که میگم هایلا 5504 هست

دوستان تا هستید یه نظر بدید
حسن جان بستگی به موجودی بازار داره و نیاز شما
چند وقیه از بازار بی اطلاعم
اما برای لیتراز شما فکر کنم حدود 35-40 لیتر در دقیقه باید حداقل در نظر بگیری

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 15:09
حسن جان بستگی به موجودی بازار داره و نیاز شما
چند وقیه از بازار بی اطلاعم
اما برای لیتراز شما فکر کنم حدود 35-40 لیتر در دقیقه باید حداقل در نظر بگیری
خب الان با این محاسبات شما من چکار بهتره؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 15:17
حسن جان
این اون پمپ 6 ولت که گفتم
http://emruzi.com/up/do.php?img=10684

بگرد اگه پیدا میکنی عالیه از هر نظر تست کردم من

اینم نیازتو بنظر من برطرف میکنه
صداشم زیاد تر از بالاییه هست ولی خوب 220 ولته

http://emruzi.com/up/do.php?img=10683

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 20:43
سلام دوستان میخوام یدونه پمپ مرکزی بگیرم به نظرتون هایلا 007بگیرم یا008 یا005؟

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 20:57
سلام دوستان میخوام یدونه پمپ مرکزی بگیرم به نظرتون هایلا 007بگیرم یا008 یا005؟
سلام ....
اینا هیچکدوم فرقی با هم ندارن همشون رو از نزدیک دیدم ، فقط قدرت متفاوتی دارن....

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 21:02
سلام ....
اینا هیچکدوم فرقی با هم ندارن همشون رو از نزدیک دیدم ، فقط قدرت متفاوتی دارن....
ممنون پاسخت احسان جان
میدونم منم از لحاظ قدرت عرض کردم که کدوم یکی رو بگیرم؟

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 21:05
ممنون پاسخت احسان جان
میدونم منم از لحاظ قدرت عرض کردم که کدوم یکی رو بگیرم؟
خوب داداش شما فقط گفتید میخواید پمپ مرکزی بگیرید نگفتید واسه چه تعداد ؟ دقیق یادم نمیاد فک میکنم 008 تو این 3 مورد قوی تر باشه....

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۷, 21:52
خوب داداش شما فقط گفتید میخواید پمپ مرکزی بگیرید نگفتید واسه چه تعداد ؟ دقیق یادم نمیاد فک میکنم 008 تو این 3 مورد قوی تر باشه....
درسته ببخشید
واسه حداکثر50 تا تانک میخوام

ali22sh
۱۳۹۴-۰۳-۲۷, 15:59
سلام خدمت دوستان
من دارم سالن پرورش مو بعد از کلی بدو بدو راه می اندازم فعلا 32 اکواریوم175لیتر و15 اکواریوم150لیتر تهیه کردم
برای هوادهی کدوم مدل بلوور رو پیش نهاد میکنین؟؟؟
برای لوله کشی هوا از لوله 25 پی وی سی استفاده کردم خوبه

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۷, 20:44
سلام خدمت دوستان
من دارم سالن پرورش مو بعد از کلی بدو بدو راه می اندازم فعلا 32 اکواریوم175لیتر و15 اکواریوم150لیتر تهیه کردم
برای هوادهی کدوم مدل بلوور رو پیش نهاد میکنین؟؟؟
برای لوله کشی هوا از لوله 25 پی وی سی استفاده کردم خوبه
بلور هایلا 190 جواب شما رو میده اما خیلی وقته توی بازار نیست و فکر کنم باید 290 بگیرید
برای لوله کشی بهتر بود از پی وی سی 30 استفاده میکردید که دقیقا اندازه قطر دهنه بلور هست و نیاز به تبدیل ندارید و هوا و فشار یکسان توی لوله پخش میشه

ali22sh
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 09:24
سلام مدل 185 موجودهست قدرت300لیتر بردقیقه هست خوبه

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, 10:40
اگه در آينده برنامه گسترش سالن رو نداشته باشيد کافيه براتون