PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در رفع مشکل سیستم الوده به ویروس

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 12:31
سلام دوستان

من دیشب یه فلش وصل کردم به لپ تاپم؛گذاشتم نود هم اسکنش کرد و ویروسی تشخیص نداد!
خب با خیال راحت بازش کردمو یه کلیپ بود که تماشا کردم و بعدش یه فایلی به اسم expelorerدیدم و از روی کنجکاوی روش کلیک کردم.و دیدم دسکتاپ پرید و شد عکس یه بابایی!
نود هم شروع کرد پیام بده که یه اتوران تو همه درایوا فعاله...
خلاصه مجددآ گذاشتم نود اسکن کرد ولی نتونست پاکش کنه منم یه system restorزدم به pointقبلیم که مال حدود 10روز پیش بود...
حالا دسکتاپ برگشته؛نود هم پیام نمیده و چیزی هم تو اسکن کل سیستم نمیگیره ولی اون جناب اکسپلورر همچنان تو همه درایوا به جز c قابل مشاهده بود...
منم به صورت دستی از توی درایوا و فلش shift+delete ش کردم...
یه سری اطلاعات هم دارم که باید به اکسترنال منتقل کنم ولی دیگه از ترس اینکه هنوز ویروسی باشم اکسترنالو متصل نکردم...
ممنون میشم راهنماییم کنید تا بفهمم هنوز اون جناب ویروس جای دیگه ای غیر فعاله یا نه...
ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 12:35
سلام دوستان

من دیشب یه فلش وصل کردم به لپ تاپم؛گذاشتم نود هم اسکنش کرد و ویروسی تشخیص نداد!
خب با خیال راحت بازش کردمو یه کلیپ بود که تماشا کردم و بعدش یه فایلی به اسم expelorerدیدم و از روی کنجکاوی روش کلیک کردم.و دیدم دسکتاپ پرید و شد عکس یه بابایی!
نود هم شروع کرد پیام بده که یه اتوران تو همه درایوا فعاله...
خلاصه مجددآ گذاشتم نود اسکن کرد ولی نتونست پاکش کنه منم یه system restorزدم به pointقبلیم که مال حدود 10روز پیش بود...
حالا دسکتاپ برگشته؛نود هم پیام نمیده و چیزی هم تو اسکن کل سیستم نمیگیره ولی اون جناب اکسپلورر همچنان تو همه درایوا به جز c قابل مشاهده بود...
منم به صورت دستی از توی درایوا و فلش shift+delete ش کردم...
یه سری اطلاعات هم دارم که باید به اکسترنال منتقل کنم ولی دیگه از ترس اینکه هنوز ویروسی باشم اکسترنالو متصل نکردم...
ممنون میشم راهنماییم کنید تا بفهمم هنوز اون جناب ویروس جای دیگه ای غیر فعاله یا نه...
ممنون
خوب خودت اقدامات اولیه رو انجام دادی
اما
1- آنتی ویروست رو آپدیت کن
2- یه فلاش فرمت شده و خالی رو وصل کن به لپ تاپ و چندتا فایل کپی کن روش و .... بردار و دوباره وصل کن ببین وضعیتش چطوره
3- نرمافزار winnc رو نصب کن و باهاش درایوها رو نگاه کن ببین اثری از فایلهای مخفی مثل اون ویروس هست یا نه
اگر بود از داخل همین وین ان سی دیلیت کن

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 13:12
ممنون حامد جان
نود من روزانه به صورت اتوماتیک اپدیت میشه؛الان هم مجددأ اپدیت رو زدم ولی دیگه چیزی برای دریافت نداشت چون صبح اپدیت گرفته...
اگه میشه در مورد کار با اون نرم افزار
winnc راهنماییم کن،من الا ورژن 6.2 رو دانلود و نصب کردم ولی کار باهاش رو بلد نیستم...

ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 13:23
کار خاصی نداره
نسخه ویندوز نرم افزار مشهور تحت داس nc هست که کارش نشون دادن درایوها و ایتیک داروها و فلاپی و .... هست
هاردت رو همونطور که از my computer چک میکنی با این نرم افزار چک کن و ببین فایل مشکوکی وجود داره یا نه

تنها مزیت این نرم افزار این هست که هیچ تاکید میکنم " هیچ" فایلی از دیدش مخفی نمیمونه حتی مخفی شده ها با هزار و یک روش

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۱, 13:37
دستوراتی رو که فرموده بودی انجام دادم،نه روی فلش و نه با نگاه اجمالیی که به درایو ها با اون نرم افزار
winnc داشتم روی سیستم دیگه فایلی به اون اسم پیدا نکردم...الان یعنی دیگه تموم شده و راحت میتونم اکسترنالمو متصل کنم؟

میدونید این چه نوع ویروسیه؟چرا خود انتی ویروس پیداش نکرد ولی بعد از کلیک من که اتورانش فعال شد تازه تشخیصش داد که ویروسه؟البته میدونم که انتی ویروسا کلأ با اتوران مشکل دارند ولی اینکه حتی قادر به حذفش هم نبود برام جای سوال داره !!!
ممنون