PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ساخت اکواریوم نگهداری و تکثیر فایتر

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 12:44
سلام دوستان

قصد دارشتم برای تکثیر فایتر تعدادی تانک کوچیک بسازم که حامد جان لطف کردند ساخت یک تانک چند تکه رو پیشنهاد دادند.

حالا میخواستم ایشون و همچنین هر کدوم از شما عزیزان که نظر وطرحی دارید رو به اشتراک بگذارید تا به یه جمع بندی برسیم...

راسی من مقداری شیشه 4میل تو خونه دارم و قصد دارم حدالامکان از همونا استفاده کنم، به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

ممنون

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 12:48
سلام دوستان

قصد دارشتم برای تکثیر فایتر تعدادی تانک کوچیک بسازم که حامد جان لطف کردند ساخت یک تانک چند تکه رو پیشنهاد دادند.

حالا میخواستم ایشون و همچنین هر کدوم از شما عزیزان که نظر وطرحی دارید رو به اشتراک بگذارید تا به یه جمع بندی برسیم...

راسی من مقداری شیشه 4میل تو خونه دارم و قصد دارم حدالامکان از همونا استفاده کنم، به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

ممنون

سلام

طرح خوبیه داداش فقط شما این تانک برای تکثیر میخواین یا نگهداری مولدین؟

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 12:52
قصدم ساخت تانک برای تکثیر هست بهنام جان
برای نگهداری مولدین تعداد نا محدودی شیشه سس مایونز موجوده که میخوام ازشون استفاده کنم!
ممنون

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 13:21
خب اگر تصمیم دارید تانک ها به هم متصل باشند شیشه های جدا کننده باید به کل مات و فایترهای مخازن بغلی غیر قابل رویت باشن برای هم چون حتی با دیدن سایه هم واکنش نشون میدن و این توی روند تکثیر تاثیر منفی داره

نکته دیگه هیچ جریانی بین تانک های راه نداشته باشه چون فایتر درصورت بیماری و مشکل سریعا به بقیه فایترها انتقال میده

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 13:42
ممنون،یعنی باید شیشه ها رو رنگ بزنم؟ چه نوع رنگی؟

راسی نظافت کردن این نوع اکواریوم مشکلی نداره و به راحتی انجام میشه؟

اگه هم میشه یه طرح و ابعاد بهم بدید که باید هر قسمت چه ابعادی داشته باشه؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 19:13
همونطور که بهت قبلا گفتم به نظر من بهتره برای نگه داری از تانکهای یکپارچه جدا شده با دیواره مات استفاده کنی
ولی خودت اینجا گفتی که از شیشه های سس میخوای استفاده کنی برای نگهداری و این بهتر و کم هزینه تره

برای تکثیر سایز تانک رو جوری بگیر که بتونی شیشه سس ( اندازش رو دقیق نمیدونم چقدره ) رو وسط تانک بگذاری ( برای ماده و جفت دادن ) و نر بتونه اطرافش به راحتی حرکت کنه و جا برای لونه حباب هم داشته باشه

حالا خودت یه اندازه بزن شیشه هایی که داری و شیشه سس ها رو ببین چطوریه
به نظر من برای ساخت تانکهای فایتر شیشه 4 ربه راحتی جواب گو هست

من با شیشه های 4 اضافه ای که داشتم حتی تانک 60 سانت با ارتفاع 27 و عرض 27-8 ( اگر اشتباه نکنم خلاصه حدود این اندازه ها ) درست کردم و هیچ مشکلی نداره

b.pakray
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 19:31
ممنون،یعنی باید شیشه ها رو رنگ بزنم؟ چه نوع رنگی؟

راسی نظافت کردن این نوع اکواریوم مشکلی نداره و به راحتی انجام میشه؟

اگه هم میشه یه طرح و ابعاد بهم بدید که باید هر قسمت چه ابعادی داشته باشه؟

ممنون

در خصوص رنگ اطلاعی ندارم که آیا میشه یا خیر اما کلا این نکته باید رعایت بشه که شیشه های جدا کننده درصد ماتی به اندازه ای باشه که ماهی تانک های بغلی ختی سایه هم را هم نبینن

برای نگهداری از مولدین منم با آقا حامد موافقم که بجای شیشه های سس از تانک پارتیشن با دیواره جدا کننده مات استفاده کنی

این نمونه تانک مولدین خودمه که البته بازم باید از جدا کننده های مات تری استفاده میشد

http://emruzi.com/up/uploads/139783686098021.jpg

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 22:34
اقا منم یه اظهار نظری کنم
هرجوری هم که مات استفاده کنین بازم سایه میافته
من با فلاور ها همین مشکلو داشتم
یه سری از طلق استفاده کردم که خوب جواب داد ولی بازم یه ذره سایه ماهی میافتاد
پس یکمی بهترش کردم
از این پوستر هایی که پشت تانک زده میشه
مشکیشو گرفتم
و با چسب آکواریوم خوب چسبوندمش پشت شیشه
الان خدارو شکر خیلی بهتره و بنظرم اخرین حدی میشه اینجوری جلو دیدشونو گرفت
موفق باشید

aligator
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 23:30
همونطور که بهت قبلا گفتم به نظر من بهتره برای نگه داری از تانکهای یکپارچه جدا شده با دیواره مات استفاده کنی
ولی خودت اینجا گفتی که از شیشه های سس میخوای استفاده کنی برای نگهداری و این بهتر و کم هزینه تره

برای تکثیر سایز تانک رو جوری بگیر که بتونی شیشه سس ( اندازش رو دقیق نمیدونم چقدره ) رو وسط تانک بگذاری ( برای ماده و جفت دادن ) و نر بتونه اطرافش به راحتی حرکت کنه و جا برای لونه حباب هم داشته باشه

حالا خودت یه اندازه بزن شیشه هایی که داری و شیشه سس ها رو ببین چطوریه
به نظر من برای ساخت تانکهای فایتر شیشه 4 ربه راحتی جواب گو هست

من با شیشه های 4 اضافه ای که داشتم حتی تانک 60 سانت با ارتفاع 27 و عرض 27-8 ( اگر اشتباه نکنم خلاصه حدود این اندازه ها ) درست کردم و هیچ مشکلی نداره

سلام
اخه اگه بخوام برای هم نگهداری و هم تکثیر تانک درست کنم زیاد جالب نیست! چون تانک فایتر هم ابعادش جوریه که بعد ها به مصارف دیگه نمیرسه...
الان تعداد زیادی شیشه سس مایونز ازین سایز بزرگا دارم که فایتر هم خیلی خوب توش تاب میخوره و فضاش مناسبه...
ولی تانک تکثیر رو میخوام مثل عکسی که بهنام جان گذاشته درست کنم
به نظرت خوبه؟
ممنون

در خصوص رنگ اطلاعی ندارم که آیا میشه یا خیر اما کلا این نکته باید رعایت بشه که شیشه های جدا کننده درصد ماتی به اندازه ای باشه که ماهی تانک های بغلی ختی سایه هم را هم نبینن

برای نگهداری از مولدین منم با آقا حامد موافقم که بجای شیشه های سس از تانک پارتیشن با دیواره جدا کننده مات استفاده کنی

این نمونه تانک مولدین خودمه که البته بازم باید از جدا کننده های مات تری استفاده میشد

اقا منم یه اظهار نظری کنم
هرجوری هم که مات استفاده کنین بازم سایه میافته
من با فلاور ها همین مشکلو داشتم
یه سری از طلق استفاده کردم که خوب جواب داد ولی بازم یه ذره سایه ماهی میافتاد
پس یکمی بهترش کردم
از این پوستر هایی که پشت تانک زده میشه
مشکیشو گرفتم
و با چسب آکواریوم خوب چسبوندمش پشت شیشه
الان خدارو شکر خیلی بهتره و بنظرم اخرین حدی میشه اینجوری جلو دیدشونو گرفت
موفق باشید
ممنون داداشا
اقا اگه قراره به این حد مات کنم نظرتون در مورد پلی کربنات چیه؟ نخندینا!!! چون شنیدم ضد ابه و به خوبی کار میده ... ولی نمیدونم تا چه حد حقیقت داره!
به جای شیشه دیواره ها پلی کربنات قرار بدم! هم هزینش کمتر میشه و هم راحت تر وسبک تر و ماته...
البته این فقط در حد یه طرح ای کیو سانیه که یهویی به ذهنم رسید:119:
مرسی

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۲۹, 23:35
بهتره تانکهای تکثیر جدا جدا باشن
جابجایی راحتتر و همینطور جلوگیری از استرس مولدها از مزیتهاش هست

تانکی که بهنام عکس گذاشته بیشتر برای نگهداری مناسبه به نظر من تا تکثیر ، همونطور که گفتم یه جور باید اندازه رو بگیری که شیشه حاوی ماده رو داخل تانک تکثیر بگذاری و نر اطرافش آزاد باشه و جا برای ساخت لونه هم داشته باشه
فکر کنم اندازه 25 در همه ابعاد مناسب باشه

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:16
سلام
میگم این طرح منه!:d
به نظرتون خوبه؟
ابعاد شیشه ها مناسبه؟
سبک جداکردن دیواره ها چطور؟:2:
ممنون

http://emruzi.com/up/do.php?img=8524 (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/do.php?img=8525 (http://emruzi.com/up/)

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:19
سلام
به نظرتون خوبه؟
ابعاد شیشه ها مناسبه؟
سبک جاکردن دیواره ها چطور؟:2:
ممنون

دیگه خیلی تخصصی شد ها
اینجور مسائل مربوط به بهنام میشه معمولا توی سایت
اقا اینارو واسه چی اصن نگهداشتی ؟
میخوای تکثیر کنی یا خوشکلی چیزی ؟
اول هدف بگو تا ببینیم مربوط به کی میشه جواب بده خخخخ

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:27
اوه اوه!:__:
همچین گفتی بحث تخصصی شد؛یه لحظه فکر کردم داریم در مورد عمل جراحی قلب باز کنار سواحل شرقی اقیانوس اطلس صحبت میکنیم!:187::109:

داداش اول از همه هدفم اینه که عشق وحال کنم،بعد از اون هم اگه شد و خدا کمک کرد و شما دوستان یاری رسوندید تکثیر...

ممنون

راسی داداش یه نکته!
بی زحمت عکسها رو از توی نقل قولها حذف کن؛مگر اینکه هدفت عکس مشخصی باشه...
این جوری لود صفحه برای همه با هر سرعت اینترنتی راحت تر میشه:101:

:tu@:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:32
اوه اوه!:__:
همچین گفتی بحث تخصصی شد؛یه لحظه فکر کردم داریم در مورد عمل جراحی قلب باز کنار سواحل شرقی اقیانوس اطلس صحبت میکنیم!:187::109:

داداش اول از همه هدفم اینه که عشق وحال کنم،بعد از اون هم اگه شد و خدا کمک کرد و شما دوستان یاری رسوندید تکثیر...

ممنون

راسی داداش یه نکته!
بی زحمت عکسها رو از توی نقل قولها حذف کن؛مگر اینکه هدفت عکس مشخصی باشه...
این جوری لود صفحه برای همه با هر سرعت اینترنتی راحت تر میشه:101:

:tu@:
اقا جدا سازی عالیه که اینجور جداسازی که من فهمیدم واسه تقویت هست
یه تاپیک جدا بزن تا بچه ها کمک کنن واسه اینکه واسه تقویت چه کارایی کنی
راستی از چه ابی واسه اینا استفاده میکنی ؟
سیفونت چجوریه ؟
و اینکه الان چند تا هستن ؟ ( جنسیت با تعداد )
من خودم کلی فایتر اینجوری نگهداری کردم که بنظرم بهتر از تانک جواب میده ولی فقط واسه تقویت
موفق باشید داداش اون هم روی چشم پاک کردم

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:44
سلام
به نظرتون خوبه؟
ابعاد شیشه ها مناسبه؟
ممنون

علی آقا ، برای چه مدتی می شه فایتر ها رو اینجوری نگهداری کرد ؟

من هر وقت فایتر رو توی تنگ (برای عید) گذاشتم به ده روز نرسیده !! بخاطر سیکل ازت هست که اصلا وجود نداشته یا باید زود به زود سیفون بشه ؟

فایتر رو برای یک سال توی تانک نگه داشتم و بالاخره یه شب کتفیش ناقلا ، نیست و نابودش کرد.

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:53
اقا جدا سازی عالیه که اینجور جداسازی که من فهمیدم واسه تقویت هست
یه تاپیک جدا بزن تا بچه ها کمک کنن واسه اینکه واسه تقویت چه کارایی کنی
راستی از چه ابی واسه اینا استفاده میکنی ؟
سیفونت چجوریه ؟
و اینکه الان چند تا هستن ؟ ( جنسیت با تعداد )
من خودم کلی فایتر اینجوری نگهداری کردم که بنظرم بهتر از تانک جواب میده ولی فقط واسه تقویت
موفق باشید داداش اون هم روی چشم پاک کردم
خب مسلمأ تقویت رو که خواهم داشت...
ولی با توجه به گفته شما دوستان که گفتید باید به هیچ عنوان نر ها با همدیگه در ارتباط نباشند راهی بهتر از مقوا گذاشتن پیدا نکردم بین شیشه ها...
اینجوری حتی سایه هم دیگه رو هم نمیبینن...
اب هم که اب معمولی شهری هست...
سیفون هم به صورت کـــــــــاملأ مکانیزه!:187: ابتدا ماهی رو از تنگش خارج ،سپس شستشو و اب گیری و برگردوندن ماهی ... دیگه راه دیگه ای به نظرم نرسیده تا الان...فقط یه خرده استرسش زیاده که دیگه ماهیا میتونن پوست کلفت بشن!!!! من مسئولیتی به عهده نمیگیرم...:7:

تعداد که به زودی زود زیاد میشه...
ولی در حال حاظر 5تا نر و 2تا ماده ؛البته خیلی خیلی زود تعداد میره بالا...

به روی چشم؛برای تقویت هم تاپیک مشاوره خواهم زد،اونم به موقعش:101:
ممنون

علی آقا ، برای چه مدتی می شه فایتر ها رو اینجوری نگهداری کرد ؟

من هر وقت فایتر رو توی تنگ (برای عید) گذاشتم به ده روز نرسیده !! بخاطر سیکل ازت هست که اصلا وجود نداشته یا باید زود به زود سیفون بشه ؟

فایتر رو برای یک سال توی تانک نگه داشتم و بالاخره یه شب کتفیش ناقلا ، نیست و نابودش کرد.
سلام اقا صادق
والا من تا حدودای یک سال رو هم تو این شرایط نگه داشتم...
ببینید موقع تعویض اب باید حدود نصف اب رو از خود تنگ بردارید (سیفون از روی اب) وبعد از انتقال ماهی توی اون اب،فضولات ته اب رو با ظرف رو یه شستشوی مختصر میدید و به مقدار نصف ابی که دور ریختید رو با اب هم دما و بدون کلر جایگزین میکنید...
البته من از وقتی که بیومار میدم به ماهیا،چون بعضی وقتا ماهی بیومار رو نمیگیره و میره ته اب یه خرده اب تازه رو بیشتر میریزم ،ولی بازم مشکلی نبوده تا الان خدا رو شکر...
اب رو هم هفته ای یک مرتبه عوض میکنم...
حالا دیگه چقدر درست کار کردم یا نه رو اساتید نظر میدن...
موفق باشی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:54
خب مسلمأ تقویت رو که خواهم داشت...
ولی با توجه به گفته شما دوستان که گفتید باید به هیچ عنوان نر ها با همدیگه در ارتباط نباشند راهی بهتر از مقوا گذاشتن پیدا نکردم بین شیشه ها...
اینجوری حتی سایه هم دیگه رو هم نمیبینن...
اب هم که اب معمولی شهری هست...
سیفون هم به صورت کـــــــــاملأ مکانیزه!:187: ابتدا ماهی رو از تنگش خارج ،سپس شستشو و اب گیری و برگردوندن ماهی ... دیگه راه دیگه ای به نظرم نرسیده تا الان...فقط یه خرده استرسش زیاده که دیگه ماهیا میتونن پوست کلفت بشن!!!! من مسئولیتی به عهده نمیگیرم...:7:

تعداد که به زودی زود زیاد میشه...
ولی در حال حاظر 5تا نر و 2تا ماده ؛البته خیلی خیلی زود تعداد میره بالا...

به روی چشم؛برای تقویت هم تاپیک مشاوره خواهم زد،اونم به موقعش:101:
ممنون

علی آقا این سیفون کاملا اتوماتیک و مکانیزه !! رو چند وقت یکبار انجام می دین ؟ کل آب رو عوض می کنین یا مقداری رو ؟

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 22:55
ببخشید تا اومدم پست شما رو جواب بدم یه خرده طول کشید...
به پست قبلی من و نقل قول خودتون مراجعه کنید...:101:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 23:36
على جان
کارت خوبه
در صورتى که براى سيفون سهل انگارى نکنى مشکلى پيش نمياد

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 23:55
ممنون داداش
پس به نظرتون ابعاد شیشه ها و وضعیت کلی مناسبه؟

من برای موقعی که میخوام جفت بزنم ، ماهی نر رو به تانک منتقل میکنم و شیشه 1سایز کوچیک تر از اینو استفاده میکنم که ماهی ماده رو توش قرار میدم و میزارمش گوشه تانک ،کنار نر ...

پس اگه این شرایط به نظرتون خوبه بریم سراغ بحث تغذیه و اماده سازی...
ممنون

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 00:01
ممنون داداش
پس به نظرتون ابعاد شیشه ها و وضعیت کلی مناسبه؟

من برای موقعی که میخوام جفت بزنم ، ماهی نر رو به تانک منتقل میکنم و شیشه 1سایز کوچیک تر از اینو استفاده میکنم که ماهی ماده رو توش قرار میدم و میزارمش گوشه تانک ،کنار نر ...

پس اگه این شرایط به نظرتون خوبه بریم سراغ بحث تغذیه و اماده سازی...
ممنون

اره همه چیش عالیه
حالا زیاد هم مهم نیست ماده توی چی باشه واسه تخم ریزی
من خودم اون سری از این لیوانای یه بار مصرف کوچیک استفاده کردم که مشکلی هم پیش نیومد فقط نره ناشی بود تخمارو میخورد
بنظرم واسه تقویت از گاماروس هفته ای دو وعده یا ارتمیا زنده . دل گوسفند سه وعده در روز به میزان خیلی کم
اینا پیشنهادای بهنام هستن از دهن بهنام گفتم خودش نیست :d

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 00:11
سلام
به نظرتون خوبه؟
ابعاد شیشه ها مناسبه؟
ممنون

سلام

علی جان مشکلی نیست و اکثر فارم های تایلندی به هیمن صورته نگهداری نرها و در شیشه هایی به همین شکل

فقط نکته ای که باید رعایت بشه دماس که با مناسب نگهداشتن دمای محیط دمای آب ها هم ثابت و ایده آله

نکته بعدی کیفیت آبه که اون هم بعد هربار غذادهی شما فضولات یا غذاهای ته نشین شده خیلی راحت یا یک نی نوشابه یا لوله پیپت میتونی خارج کنی اینجور هم کیفیت آب حفظ میشه هم از سیفون کوتاه مدت خلاص میشید

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

اره همه چیش عالیه
من خودم اون سری از این لیوانای یه بار مصرف کوچیک استفاده کردم که مشکلی هم پیش نیومد فقط نره ناشی بود تخمارو میخورد
بنظرم واسه تقویت از گاماروس هفته ای دو وعده یا ارتمیا زنده . دل گوسفند سه وعده در روز به میزان خیلی کم

سه وعده!!! :85:داداش یک وعده اضاف گفتی :114:

دل گوساله غذاییه که بر خلاف مخالفت های زیاد من همیشه ازش راضی بودم به شرط رعایت در میزان و کنترل کیفیت آب روزانه دو وعده و در هر وعده یک الی دو تکه خیلی ریز که ماهی براحتی میل و هضم کنه میتونید استفاده کنید

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 00:18
سلام

علی جان مشکلی نیست و اکثر فارم های تایلندی به هیمن صورته نگهداری نرها و در شیشه هایی به همین شکل

فقط نکته ای که باید رعایت بشه دماس که با مناسب نگهداشتن دمای محیط دمای آب ها هم ثابت و ایده آله

نکته بعدی کیفیت آبه که اون هم بعد هربار غذادهی شما فضولات یا غذاهای ته نشین شده خیلی راحت یا یک نی نوشابه یا لوله پیپت میتونی خارج کنی اینجور هم کیفیت آب حفظ میشه هم از سیفون کوتاه مدت خلاص میشید

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

دل گوساله غذاییه که بر خلاف مخالفت های زیاد من همیشه ازش راضی بودم به شرط رعایت در میزان و کنترل کیفیت آب روزانه دو وعده و در هر وعده یک الی دو تکه خیلی ریز که ماهی براحتی میل و هضم کنه میتونید استفاده کنید

دروغ میگه علی سه وعده بده خخخخخخ
بابا اشتباه شد دیگه
خوب گفتم خودت میای تصحیح میکنی
حالا گناه دارم رحم کن بهم بهنام
اقا با حرفای بهنام پیش برو مطمئن باش همیشه تکثیر موفقی داری
من که همیشه خیرشو دیدم
ایشالا موفق باشی
یا علی

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 00:20
اره همه چیش عالیه

ممنون ای زبان بهنام;)
داداش بی خیال؛گامارسو زندم کجا بود این وقت سال؟؟؟؟ تازه گامارسو فایترا رو نخوره ،فایتر نمیتونه گامارسو زنده رو بخوره...
ولی اگه منظورت خشک شدشه شدید موافقم که 2تا بستش رو دستم مونده...:101:

سلام

ممنون بهنام جان
والا تا الان من فقط از غذای خشک استفاده کردم...ولی چشم،ایشالا فردا یه تاپیک برای تغذیه میزنم و مفصل در مورد تغذیه هم صحبت میکنیم...
ممنون از همه دوستان:@i):