PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای شرایط تانک نگهداری و سایز فلاورهورن

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 00:34
دوستان عزیزم.

من سه عدد ماهی فلاورهورن تایلندی برای سایز کردن خریدم که تا چند روز دیگه به دستم می رسه.

لطفا در مورد سایز (ابعاد) و یا ظرفیت (لیتر) آکواریوم برای سایز بندی فلاورها من رو راهنمایی کنین.

مورد بعدی اینه که مثلا اگر یک تانک بزرگ درست کنم و بین ماهی ها جدا کننده قرار بدم چی ؟ این کار رو می شه انجام داد یا نه ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 00:41
دوستان عزیزم.

من سه عدد ماهی فلاورهورن تایلندی برای سایز کردن خریدم که تا چند روز دیگه به دستم می رسه.

لطفا در مورد سایز (ابعاد) و یا ظرفیت (لیتر) آکواریوم برای سایز بندی فلاورها من رو راهنمایی کنین.

مورد بعدی اینه که مثلا اگر یک تانک بزرگ درست کنم و بین ماهی ها جدا کننده قرار بدم چی ؟ این کار رو می شه انجام داد یا نه ؟

صادق جان برای سایز فلاور بهتره تانکها از هم جدا باشه که از نظر بیماری امنیت بیشتری داشته باشن

ممکنه در طی مراحل سایز یکی از فلاورها بیمار بشه و اگر با دیواره جدا کرده باشی بیماری به بقیه هم سرایت میکنه
مگر اینکه دیواره ها کاملا با چسب چسبونده شده باشه و آب تانکها ارتباطی به هم نداشته باشه

برای فلاورهای زیر 12 سانت حداقل 70-80 لیتر آب نیاز هست که روزانه باید حتما 10٪-20٪ سیفون کف کش داشته باشی به شکلی که فضولات کاملا خارج بشه و با آب هم دما جایگزین کنی

mohsen teymoori
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 09:25
سلام
من توی مغازه به دلیل کمبود فضا همچین سیستمی پیاده کردم همزمان 6 تا فلاور رو توی یک تانک یک و نیم متری نگهداری میکنم آب همشون از زیر به صورت چرخشی جریان داره و سیستم تصفیه همشون یکی هستش غذای رنگدانه و تترا لوهان برای افزایش هد میدم تابحال بیماری خاصی مشاهده نکردم روز به روز بهتر میشن البته مرتب بفروش میرسن و هدفم سایز کردن نیست اما با توجه به هزینه های آب و برق تابحال کاملا مقرون به صرفه بوده و باعث شده این روش رو با وجود خطر بیماری احتمالی ترجیح بدم رشد خوبی دارن مشتری ها هم راضی هستن آقای علی بختیاری هم این روش رو واسه یکی از دوستان که توی زاهدان مینی سالن داره فلاور سایز میکنه پیاده کردن ایشون هم راضی بودن فقط فکر میکنم بهتره شیشه مات بجای شیشه ساده استفاده بشه تا ماهی ها غذایی که بهشون داده میشه رو صرف ضربه زدن و مصرف انرژی به شیشه های کناری و مقابله با بقیه ماهیا نکنن کاهش هزینه برق بخاطر استفاده از یک بخاری و سیستم تصفیه واسه 6 تا فلاور کاملا این روش رو مقرون به صرفه میکنه همچنین صرفه جویی در وقت جهت سیفون کردن سعی کنید ماهیتونو از یه جا تهیه کنید و اگر تصمیم داشتین هر چند وفت ماهی اضافه کنین حتما یک هفته قرنطینش کنید.اگر راجع به چگونگی و عملکرد این سیستم اطلاعات خواستین آقای بختیاری و من میتونیم مشاوره بدیم. یا علی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 11:26
صادق جان برای سایز فلاور بهتره تانکها از هم جدا باشه که از نظر بیماری امنیت بیشتری داشته باشن

ممکنه در طی مراحل سایز یکی از فلاورها بیمار بشه و اگر با دیواره جدا کرده باشی بیماری به بقیه هم سرایت میکنه
مگر اینکه دیواره ها کاملا با چسب چسبونده شده باشه و آب تانکها ارتباطی به هم نداشته باشه

برای فلاورهای زیر 12 سانت حداقل 70-80 لیتر آب نیاز هست که روزانه باید حتما 10٪-20٪ سیفون کف کش داشته باشی به شکلی که فضولات کاملا خارج بشه و با آب هم دما جایگزین کنی

ممنون حامد جان.
من توی این چند سالی که آکواریوم داشتم ، حتی یک مورد بیماری توی ماهیام مشاهده نکردم. معمولا سعی می کنم اصول نگهداری رو کاملا رعایت کنم.
فکر میکنم یک آکواریوم حدود دویست و پنجاه لیتری رو برای سه تا فلاورها استفاده کنم. چشم حتما سیفون کف رو انجام می دم.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام
من توی مغازه به دلیل کمبود فضا همچین سیستمی پیاده کردم همزمان 6 تا فلاور رو توی یک تانک یک و نیم متری نگهداری میکنم آب همشون از زیر به صورت چرخشی جریان داره و سیستم تصفیه همشون یکی هستش غذای رنگدانه و تترا لوهان برای افزایش هد میدم تابحال بیماری خاصی مشاهده نکردم روز به روز بهتر میشن البته مرتب بفروش میرسن و هدفم سایز کردن نیست اما با توجه به هزینه های آب و برق تابحال کاملا مقرون به صرفه بوده و باعث شده این روش رو با وجود خطر بیماری احتمالی ترجیح بدم رشد خوبی دارن مشتری ها هم راضی هستن آقای علی بختیاری هم این روش رو واسه یکی از دوستان که توی زاهدان مینی سالن داره فلاور سایز میکنه پیاده کردن ایشون هم راضی بودن فقط فکر میکنم بهتره شیشه مات بجای شیشه ساده استفاده بشه تا ماهی ها غذایی که بهشون داده میشه رو صرف ضربه زدن و مصرف انرژی به شیشه های کناری و مقابله با بقیه ماهیا نکنن کاهش هزینه برق بخاطر استفاده از یک بخاری و سیستم تصفیه واسه 6 تا فلاور کاملا این روش رو مقرون به صرفه میکنه همچنین صرفه جویی در وقت جهت سیفون کردن سعی کنید ماهیتونو از یه جا تهیه کنید و اگر تصمیم داشتین هر چند وفت ماهی اضافه کنین حتما یک هفته قرنطینش کنید.اگر راجع به چگونگی و عملکرد این سیستم اطلاعات خواستین آقای بختیاری و من میتونیم مشاوره بدیم. یا علی

ممنون آقا محسن. راهنمایی خوبی بود.

احتمالا من هم شیشه مات استفاده می کنم.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 11:29
ممنون حامد جان.
من توی این چند سالی که آکواریوم داشتم ، حتی یک مورد بیماری توی ماهیام مشاهده نکردم. معمولا سعی می کنم اصول نگهداری رو کاملا رعایت کنم.
فکر میکنم یک آکواریوم حدود دویست و پنجاه لیتری رو برای سه تا فلاورها استفاده کنم. چشم حتما سیفون کف رو انجام می دم.

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

ممنون آقا محسن. راهنمایی خوبی بود.

احتمالا من هم شیشه مات استفاده می کنم.
صادق جان
شیشه ماتو بیخیال شو
هرجوری هم شیشه مات باشه بازم سایه ماهی بقلی دیده میشه
و این باعث میشه فقط اون فلاوری که قوی تره و ترس کمتری داره رشد خودشو بکنه
بنظرم شما که این فلاورای به این خوبی خریدی
تانک جدا بگیر واسشون تا ببینی رشدشون رو
یا اگه میخوای تو یه تانک باشن
از پوستر های تیره با چسب آکواریوم به اون شیشه جدا کننده بزن تا خیلی خیلی کمتر دید داشته باشند
سعی کن اصولی پیش بری تا بعدا به مشکل بر نخوری و لذت تبدیل به نگرانی نشه
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 11:35
صادق جان
گفته دوستمون آقای تیموری درسته اما دقت داشته باش ایشون مغازه دارن و دوره ماندگاری فلاور در این شرایط کوتاهه

شما میخوای فلاور رو سایز کنی و به حداکثر داشته هاش برسونی که تجربم رو در اختیارت گذاشتم
شما بهترین فلاور رو هم توی 30 سانت جا نگهداری کنی شاید نصف استعدادش رو بروز بده

اما فلاورهای متوسط در شرایط استاندارد به بهترین شکل رشد میکنند
شما روند رشد فلاور قبلی من که واقعا از نظر گرید زمانی که کوچیک بود حرف خاصی برای گفتن نداشت نگاه کن و ببین با شرایط استاندارد و نگهداری خوب چی ازش در اومده

این حرف همه کسانی هست که فلاور رو حرفه ای کار میکنند
شما توی عکسهایی که خودت برام ارسال کردی نگاه کن ببین هیچ جا میتونی پیدا کنی که دوتا فلاور توی یک تانک جدا شده باشن؟

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 11:50
صادق جان
گفته دوستمون آقای تیموری درسته اما دقت داشته باش ایشون مغازه دارن و دوره ماندگاری فلاور در این شرایط کوتاهه

شما میخوای فلاور رو سایز کنی و به حداکثر داشته هاش برسونی که تجربم رو در اختیارت گذاشتم
شما بهترین فلاور رو هم توی 30 سانت جا نگهداری کنی شاید نصف استعدادش رو بروز بده

اما فلاورهای متوسط در شرایط استاندارد به بهترین شکل رشد میکنند
شما روند رشد فلاور قبلی من که واقعا از نظر گرید زمانی که کوچیک بود حرف خاصی برای گفتن نداشت نگاه کن و ببین با شرایط استاندارد و نگهداری خوب چی ازش در اومده

این حرف همه کسانی هست که فلاور رو حرفه ای کار میکنند
شما توی عکسهایی که خودت برام ارسال کردی نگاه کن ببین هیچ جا میتونی پیدا کنی که دوتا فلاور توی یک تانک جدا شده باشن؟

درست می گین آقا حامد.

خوب الان که این تاکید شما رو دیدم ، فکر می کنم که دو تا تانک هفتاد هشتاد لیتری جدید رو در کنار تانک 110 لیتری خالی که دارم استفاده کنم. سیستم تصفیه جدا هم برای اونها استفاده می کنم. :Applause:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 11:57
درست می گین آقا حامد.

خوب الان که این تاکید شما رو دیدم ، فکر می کنم که دو تا تانک هفتاد هشتاد لیتری جدید رو در کنار تانک 110 لیتری خالی که دارم استفاده کنم. سیستم تصفیه جدا هم برای اونها استفاده می کنم. :Applause:

توجه داشته باش برای فلاور 20 سانتی حداقل به 100 لیتر نیاز داری
پس اگر قراره بسازی با ابعاد 90×40×40 بساز
و به قول معروف دست بجنبون که 5 شنبه فلاورها پیشتن

تا اماده شدن 2 تانک میتونی 3 تا رو توی تانک 110 لیتری جدا کنی از هم و وقتی مطمئن شدی چسب تانکها خشک شده و بو نمیده آبگیری کنی

عجله نکن

mohsen teymoori
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:51
سلام مجدد
ماشالا همه نامبر یکین بحث دز ابتدا سر سایز کردن و بیماریها بود نه بروز حداکثر استعداد ماهی خب اگه اینجوری به قضیه نگاه کنیم هرچفدر لیتراژ آب بالاتر و استرس کمتر باشه بالطبع نتیجه بهتر خواهد بود اما با اون قضیه سایه ماهی و ایجاد استرس زیاد موافق نیستم چون تا زمانیکه یه فلاور از دیگری کتک نخورده احساس میکنه میتونه دخلشو بیاره و نه تنها استرسی در کار نیست سعی در حمله معمولا از هر دوشون دیده میشه بحث من اتلاف انرژی برای این قضیه بود نه استرس چه بسا شیشه معمولی بهتر باشه چون حس رقابت باعث میشه ماهی از لحاظ غریزی و برای رقابت بر سر جنس مخالف احتمالی حداکثر زیباییشو برای برنده شدن بروز بده جالبه عرض کنم اینجا توی زاهدان خیلیا توی تانک فلاورشون آینه میذارن و معتقدن هد ماهی با حضور آینه رشد بهتری داره و ماهی خوشرنگتر میشه!!!
به هر حال همه اینا نظر شخصی بندست و حاصل دیده ها و شنیده ها و قابل نقد...تشکر.

سلام مجدد
ماشالا همه نامبر یکین بحث دز ابتدا سر سایز کردن و بیماریها بود نه بروز حداکثر استعداد ماهی خب اگه اینجوری به قضیه نگاه کنیم هرچفدر لیتراژ آب بالاتر و استرس کمتر باشه بالطبع نتیجه بهتر خواهد بود اما با اون قضیه سایه ماهی و ایجاد استرس زیاد موافق نیستم چون تا زمانیکه یه فلاور از دیگری کتک نخورده احساس میکنه میتونه دخلشو بیاره و نه تنها استرسی در کار نیست سعی در حمله معمولا از هر دوشون دیده میشه بحث من اتلاف انرژی برای این قضیه بود نه استرس چه بسا شیشه معمولی بهتر باشه چون حس رقابت باعث میشه ماهی از لحاظ غریزی و برای رقابت بر سر جنس مخالف احتمالی حداکثر زیباییشو برای برنده شدن بروز بده جالبه عرض کنم اینجا توی زاهدان خیلیا توی تانک فلاورشون آینه میذارن و معتقدن هد ماهی با حضور آینه رشد بهتری داره و ماهی خوشرنگتر میشه!!!

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:57
سلام مجدد

خوش امدید به امروزی آقای تیموری
خوشحالم که حضورتون در امروزی با بحثهای تخصصی همراه هست
بیماری یکی از احتمالات بود حتما خودتون هم هم عقیده هستید توی این مورد که در این شرایط در صورت بروز مثلا بیرون زدگی روده ریسک بالایی داره
سایز کردن فلاور هم که در واقع بدون اینکه استعدادش رو بیرون بکشیم ارزشی نداره در واقع اینجا منظور از سایز کردن پرورش فلاور بود که با بزرگ کردنش فرق میکنه

mohsen teymoori
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 13:28
سلام جناب رضایی نژاد عزیز
قربان شما در ابتدای تاپیک فرمودید اگر شیشه ها با چسب کاملا چسبیده بشن مشکلی پیش نمیاد و من تنها در جهت کاهش هزینه ها خدمت دوستمون عرض کردم پذیرش ریسک بروز احتمالی بیماری به کاهش هزینه ها در دراز مدت با توجه به اینکه ایشون تا حالا بیماری مشاهده نکردن منطقی تر به نظر میرسه اگر بخوایم به بحث بیماریها اینقدر اهمیت بدیم باید برای سایز کردن 10 تا دیسکوس که به مراتب حساستر از فلاور هستن باید 10 تا تانک جداگانه در نظر بگیریم.
به هر حال این نظر شخصی بندست با کمال احترام به نظر شما و سایر دوستان عزیز

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 13:37
سلام جناب رضایی نژاد عزیز
قربان شما در ابتدای تاپیک فرمودید اگر شیشه ها با چسب کاملا چسبیده بشن مشکلی پیش نمیاد و من تنها در جهت کاهش هزینه ها خدمت دوستمون عرض کردم پذیرش ریسک بروز احتمالی بیماری به کاهش هزینه ها در دراز مدت با توجه به اینکه ایشون تا حالا بیماری مشاهده نکردن منطقی تر به نظر میرسه اگر بخوایم به بحث بیماریها اینقدر اهمیت بدیم باید برای سایز کردن 10 تا دیسکوس که به مراتب حساستر از فلاور هستن باید 10 تا تانک جداگانه در نظر بگیریم.
به هر حال این نظر شخصی بندست با کمال احترام به نظر شما و سایر دوستان عزیز

کاملا درسته نظرتون جناب تیموری
اگر لیتراژ مناسب تامین بشه با دیواره چسبانده شوده هم میشه فلاور پرورش داد

اما شما متاسفانه به این نکته توجه ندارید که شیوع بیماریهای گوارشی در فلاور به دلیل هیبرید بودن و کاهش طول سیستم گوارش بیشتر از سایر ماهی ها هست
"باید" که وجود نداره اما از احتمالات صحبت کردیم و اینکه تانکها در صورت جدا بودن ریسک کمتری خواهد داشت

وگر نه دیدیم اکواریومهایی که بدون هیچ اصولی فلاور باکس با سوروم ، پرت ، اسکار و ... کنار هم ریختن و به گفته خودشون مشکلی به وجود نمیاد

اما داریم از راهنمایی دوستی صحبت میکنیم که هزینه کرده و فلاور وارداتی خریده
پس بهتره استاندارها رو مد نظر داشته باشیم

ما هر کدوم تجاربی فراخور فعالیتهای خودمون داریم مثلا بنده در حال یکسری هیبرید سازی ها هستم حالا که شدنی هست میشه به همه توصیه کرد که این کار رو بکنید؟
یا حتی از آنجلهای مولد بیکار برای دایه شدن لاروهای جفتهای پرکار استفاده میکنم که در شرایط عادی مثل نقل و نبات به لاروها به چشم خوراک نگاه میکنند

همیشه کارهای شدنی وجود داره اما باید اجازه بدیم هر کسی بر اساس توانایی و امکاناتش خودش پیشرفت کنه و با شروع و پی ریزی از شرایط استاندارد حداقل ریسک رو داشته باشه

موفق باشید

mohsen teymoori
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 13:55
ای کاش ایشون میگفتند فلاورهاشونو به چه قیمتی خریداری کردن و قصد دارن به چه قیمتی در نهایت بفروشن و هزینه برقشون با توجه به افزایش 24 درصدی و اینکه داشتن 3 آکواریوم بجای یکی چقدر تو این هزینه تاثیر داره رو محاسبه میکردن و هزینه اولیه تهیه آکواریوم و تجهیزات بماند آیا چیزی در انتهای پروسه برای ایشون خواهد ماند یا اینکه یه چیزی هم به شرکت توانیر بدهکار خواهند بود!!! والا قبض برق مغازه من با توجه به تعرفه جدید 3 برابر شده آقای بختیاری در جریان این قضیه هستند حال اگر هدف ایشون صرفا لذت بردن از این کار هستش و نگاه اقتصادی به قضیه ندارن بسیار هم عالی 3 تانک مجزا با لیتراژ بالا بسیار ثمر بخش تر خواهد بود عزض کردم من مغازه دار هستم و در نتیجه باید اقتصادی به قضیه نگاه کنم....

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 13:55
سلام به همه دوستان

نظر اقا محسن هم درسته چون برای کسی که داره فلاوردر تعداد بالا سایز میکنه اصلا صرفه نداره که بخواد فضای استانداردو برای اینهمه فلاور محیا کنه ولی خب برای اقای رضایی که چند دونه فلاور فقط دارن برای سایز اون هم از فلاورهای گرید بالا خیلی بهتره که در تانک های جدا نگهداری بشن با سایز استاندارد.....

در رابطه با جدا کردن فلاورها به دلیل هگزامیتا روده ای فکر نمیکنم زیاد موثر باشه چون هگزامیتا یک فلورنرمال روده هستش و توی روده همه فلاورها وجود داره و در صورت ایجاد شرایطی مثل غذای ناجور و استرس به شکل بیماری خودشو نشون میده....ولی برای بیماری هایی مثل سفیدک و... اگر جدا باشن بهتره....

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 14:09
ای کاش ایشون میگفتند فلاورهاشونو به چه قیمتی خریداری کردن و قصد دارن به چه قیمتی در نهایت بفروشن و هزینه برقشون با توجه به افزایش 24 درصدی و اینکه داشتن 3 آکواریوم بجای یکی چقدر تو این هزینه تاثیر داره رو محاسبه میکردن و هزینه اولیه تهیه آکواریوم و تجهیزات بماند آیا چیزی در انتهای پروسه برای ایشون خواهد ماند یا اینکه یه چیزی هم به شرکت توانیر بدهکار خواهند بود!!! والا قبض برق مغازه من با توجه به تعرفه جدید 3 برابر شده آقای بختیاری در جریان این قضیه هستند حال اگر هدف ایشون صرفا لذت بردن از این کار هستش و نگاه اقتصادی به قضیه ندارن بسیار هم عالی 3 تانک مجزا با لیتراژ بالا بسیار ثمر بخش تر خواهد بود عزض کردم من مغازه دار هستم و در نتیجه باید اقتصادی به قضیه نگاه کنم....
آقا صادق فلاورها رو از بار وارداتی گرید آ من تهیه کردند بعد از اینکه به دستش رسید اگر مایل بود خودش قیمت رو اعلام میکنه
به دلیل سیفون روزانه تانک فلاور نیاز به تصفیه برقی نداره با یک پمپ هوای 2 لول میشه فیلتر اسفنجی گذاشت و سه تانک رو پوشش داد
اما مصرف بخاری ها هست که توی تابستون باز هم زیاد نیست

سلام به همه دوستان

نظر اقا محسن هم درسته چون برای کسی که داره فلاوردر تعداد بالا سایز میکنه اصلا صرفه نداره که بخواد فضای استانداردو برای اینهمه فلاور محیا کنه ولی خب برای اقای رضایی که چند دونه فلاور فقط دارن برای سایز اون هم از فلاورهای گرید بالا خیلی بهتره که در تانک های جدا نگهداری بشن با سایز استاندارد.....

در رابطه با جدا کردن فلاورها به دلیل هگزامیتا روده ای فکر نمیکنم زیاد موثر باشه چون هگزامیتا یک فلورنرمال روده هستش و توی روده همه فلاورها وجود داره و در صورت ایجاد شرایطی مثل غذای ناجور و استرس به شکل بیماری خودشو نشون میده....ولی برای بیماری هایی مثل سفیدک و... اگر جدا باشن بهتره....

سلام علی جان

هگزامیتا گاهی اینقدر مخفی رشد میکنه که با بیرون زدگی روده علائمش دیده میشه
به هر حال هر کس همونطور که گفتم تجربه های خودش رو داره و همینطور روش خودش رو

من روشم رو در اختیار گذاشتم تصمیم با خواننده ست

mohsen teymoori
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 14:25
نمیدونم شاید شما برای تموم فلاورهای وارداتیتون کوچیک و بزرگ آکواریوم مجزا با لیتراژ بالا در نظر گرفتین ولی فکر نمیکنم اختصاص یه همچین فضایی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشه البته من با توجه به فضای مغازه خودم این حرفو میزنم شاید شما فضا و امکانات نا محدودی دارین به هر حال این نظر من بود قبول دارم بهترین روش نیست اما فکر میکنم اقتصادی ترین روش میتونه باشه حتی اگر بیماری اتفاق بیوفته و حتی تلفات داشته باشیم کاهش هزینه ها در دراز مدت پاسخگوی ضرر و زیان احتمالی خواهد بود. با تشکر موفق باشید

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 14:34
نمیدونم شاید شما برای تموم فلاورهای وارداتیتون کوچیک و بزرگ آکواریوم مجزا با لیتراژ بالا در نظر گرفتین ولی فکر نمیکنم اختصاص یه همچین فضایی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشه البته من با توجه به فضای مغازه خودم این حرفو میزنم شاید شما فضا و امکانات نا محدودی دارین به هر حال این نظر من بود قبول دارم بهترین روش نیست اما فکر میکنم اقتصادی ترین روش میتونه باشه حتی اگر بیماری اتفاق بیوفته و حتی تلفات داشته باشیم کاهش هزینه ها در دراز مدت پاسخگوی ضرر و زیان احتمالی خواهد بود. با تشکر موفق باشید

لطفا به جای ارسال دقت کنید
دو پست گذشته رو در قسمت ساخت اکواریوم ارسال کرده بودید انتقال دادم به اینجا

بله قطعا اگر بخوام خودم سایز کنم و پرورش بدم از فضای مستقل استفاده میکنم ، شما در مغازه دراز مدت نگهداری میکنید فلاور رو؟ یا برای فروش میگذارید

قطعا اگر کسی فلاور با ارزشی داشته باشه ترجیح میده امکانات مطلوب رو فراهم کنه
با صحبتهایی که این چند ساله از طریق علی جان به من منتقل شده فکر نمیکنم زاهدان چندان فلاور با ارزش خرید و فروش بشه

من تکثیر های معمولی رو مثل سیجلاید نگهداری میکنم
حتی الان تکثیر فلاور معمولی دارم که 150 تا 2 بندی رو توی یک تانک 70-80 لیتری نگهداری میکنم و سیفون روزانه میزنم

روش نگهداری هر چیزی بستگی به ارزش واقعی اون شی داره
شما مسلما اگر ماشین مدل بالا داشته باشید همینجوری گوشه خیابون پارک نمیکنید و بالاخره قدری حساسیت نشون میدید
این هم دقیقا همون قضیه هست

mohsen teymoori
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 15:00
لطفا به جای ارسال دقت کنید
دو پست گذشته رو در قسمت ساخت اکواریوم ارسال کرده بودید انتقال دادم به اینجا

بله قطعا اگر بخوام خودم سایز کنم و پرورش بدم از فضای مستقل استفاده میکنم ، شما در مغازه دراز مدت نگهداری میکنید فلاور رو؟ یا برای فروش میگذارید

قطعا اگر کسی فلاور با ارزشی داشته باشه ترجیح میده امکانات مطلوب رو فراهم کنه
با صحبتهایی که این چند ساله از طریق علی جان به من منتقل شده فکر نمیکنم زاهدان چندان فلاور با ارزش خرید و فروش بشه

من تکثیر های معمولی رو مثل سیجلاید نگهداری میکنم
حتی الان تکثیر فلاور معمولی دارم که 150 تا 2 بندی رو توی یک تانک 70-80 لیتری نگهداری میکنم و سیفون روزانه میزنم

روش نگهداری هر چیزی بستگی به ارزش واقعی اون شی داره
شما مسلما اگر ماشین مدل بالا داشته باشید همینجوری گوشه خیابون پارک نمیکنید و بالاخره قدری حساسیت نشون میدید
این هم دقیقا همون قضیه هست

خود ایشون فرمودن میخوان همچین کاری کنن منم تجربه ای که داشتم عرض کردم خدمتشون!! و عرض کردم بهترین روش نیست اما مقرون به صرفست

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 15:56
خود ایشون فرمودن میخوان همچین کاری کنن منم تجربه ای که داشتم عرض کردم خدمتشون!! و عرض کردم بهترین روش نیست اما مقرون به صرفست

من هم گفته شما رو کاملا رد نکردم
گفتم که بايدى وجود نداره اما اگر جدا باشن بهتر و نرماله

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 18:22
خوب نتیجه ای که من می تونم از این بحث بگیرم اینه که دو تا تانک حدود 120 لیتری جدید تهیه می کنم و کنار تانک 110 لیتری فعلی قرار می دم. با فیلتراسیون جدا.

البته ورودی و خروجی آب رو برای وصل شدن (احتمالی) در آینده به سامپ مرکزی که دارم رو هم قرار می دم. البته فعلا به سامپ وصل نمی کنم. در حال حاضر دو تا تانک 70 لیتری دارم که به سامپ وصل هستن و خوب آب اونها با هم مخلوط می شه ولی سیفون کردن اونها به مراتب آسونتر هست ، چون از مکش سامپ برای سیفون کردن کمک می گیرم.

یه سوال تقریبا بی ربط هم دارم : به نظر شما توی اون دو تا تانک خالی چی سایز کنم که ارزشش رو داشته باشه و در ضمن مثل فلاور و دیسکس حساس نباشه ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 09:29
دوستان
لطفا بحثهاى که در قالب عنوان تاپيک نيست در جاى مناسب مطرح کنيد

abmd
۱۳۹۴-۰۳-۲۶, 18:32
سلام دوستان
من چند روزی هست که زده به سرم که شن کف اکواریومو به کل جمه کنم هم بخاطر سیفون راحت تر هم بخاطر سلامت ماهیم
نظرتون در این مورد چیه فلاور من هنوز سایزش کوچیکه
مشکلی که دارم فقط
اینه که شیشه کف اکواریومم لجن ببنده چجوری باید تمیز کنم لجن خوار داشتم ولی انقدر زدتش فلاورم درش اوردم واینکه شن نباشه تو اکواریوم اب کدر نمیشه؟؟؟ چون قرنطینم بعد دو سه روز ابش کدر میشه واسه اون میپرسم
حالا بنظرتون شن هارو جمع کنم یا نه؟
اینم عکس ماهی و اکواریومم
http://8pic.ir/images/e1wcj9i197te6tur7hxx.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۲۶, 19:53
سلام دوستان
من چند روزی هست که زده به سرم که شن کف اکواریومو به کل جمه کنم هم بخاطر سیفون راحت تر هم بخاطر سلامت ماهیم
مشکلی که دارم فقط
اینه که شیشه کف اکواریومم لجن ببنده چجوری باید تمیز کنم لجن خوار داشتم ولی انقدر زدتش فلاورم درش اوردم واینکه شن نباشه تو اکواریوم اب کدر نمیشه؟؟؟ چون قرنطینم بعد دو سه روز ابش کدر میشه واسه اون میپرسم
شرایط نوری منزلتون طوری هست که احتمال لجن زدن کف هست
البته میتونید با شیشه پاک کنهایی که دسته دارند هم تمیزکاری رو انجام بدید

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۳-۲۶, 20:40
سلام دوستان
مشکلی که دارم فقط

سلام دوست عزیز ...
سیفون کردن با شن تو تانک فلاور و همچنین لجن بستن تانک فلاور مشکلی هست که همه باهاش دست و پنجه نرم میکنن ...
به نظر بنده حقیر پیرو صحبت های آقا حامد اول یه بک گراند مناسب جهت تانکتون انتخاب کنید ( میدونم چرا نزدید شاید بخاطر اینکه روی اپن واقع شده و شما دوست دارید از هر طرف فلاورتون رو نمایش بدید...
علی الحال در مورد شن کف اگر فلاورتون اونارو جابه جا نمیکنه به نظرم جمع نکن ، اما با توجه به سایز فلاورتون که کوچیکه و جای پیشرفت زیادی داره اگر میبینید جابه جا میکنه حتما شن کف رو خالی کنید چون شک نکید پوزه فلاورتون بهم میریزه ...
در مورد تمیز کردن هم شما باید پیشگیری کنید ، نور و غذادهی رو کنترل کنید از لجن خوار استفاده کنید و واسش مخفی گاه درست کنید تا شبها کار نظافت رو انجام بده ...
در صورت تمایل میتونید از محلول های ضد جلبک موجود تو بازار هم استفاده کنید ...
موفق باشید