PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ساخت آکواریوم

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 11:45
سلام.

دوستان ، اکثر تانک هایی که از مغازه خریداری می شن ، یک سری پل هایی در کف و سقف دارن ، پل های سقف معمولا مشکلی ایجاد نمی کنن. ولی پل های کف معمولا دردسر ساز هستن.

اونها هم موقع گذاشتن فیلتر کف ، مشکل ساز هستن. و هم موقع سیفون کف آکواریوم دردسر ساز هستن.

سوال من اینه که بهترین روش درست کردن پل های پایین آکواریوم که دو تا مشکل ذکر شده رو نداشته باشن چیه ؟

سوال دوم هم اینه که می شه یک آکواروم مثلا 250 لیتری رو با تعدد پل های کف و سقف ، با شیشه شش میل فلوت ساخت ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:03
سلام.

دوستان ، اکثر تانک هایی که از مغازه خریداری می شن ، یک سری پل هایی در کف و سقف دارن ، پل های سقف معمولا مشکلی ایجاد نمی کنن. ولی پل های کف معمولا دردسر ساز هستن.

اونها هم موقع گذاشتن فیلتر کف ، مشکل ساز هستن. و هم موقع سیفون کف آکواریوم دردسر ساز هستن.

سوال من اینه که بهترین روش درست کردن پل های پایین آکواریوم که دو تا مشکل ذکر شده رو نداشته باشن چیه ؟

سوال دوم هم اینه که می شه یک آکواروم مثلا 250 لیتری رو با تعدد پل های کف و سقف ، با شیشه شش میل فلوت ساخت ؟

پلهای کف رو به شکل تسمه سرتا سری بزن

به عنوان مثال شیشه شما 10 میل هست و طول آکواریوم هم 120
شما دوتا تسمه مانند باید برش بدی برای شیشه جلو و عقب تانک به طول 117 ( از هر طرف 1 سانت کم میشه بخاطر شیشه بغل ها و 1 سانت هم برای ریگلاژ ) و وقتی چسب بین شیشه کف و جلو یا عقب رو زدی و شیشه ها رو روی هم گذاشتی بعد این تسمه رو کف تانک و چسبیده به شیشه جلو و عقب بچشبونی
برای بالا هم از این روش میتونی استفاده کنی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:03
توجه داشته باش برای فلاور 20 سانتی حداقل به 100 لیتر نیاز داری
پس اگر قراره بسازی با ابعاد 90×40×40 بساز
و به قول معروف دست بجنبون که 5 شنبه فلاورها پیشتن

تا اماده شدن 2 تانک میتونی 3 تا رو توی تانک 110 لیتری جدا کنی از هم و وقتی مطمئن شدی چسب تانکها خشک شده و بو نمیده آبگیری کنی

عجله نکن

اوکی حتما.

فقط بخاطر سایز پایه ای که دارم ، مجبور می شم که طول رو 65 در نظر بگیرم. ولی عرض رو 40 سانت و ارتفاع رو می تونم تا 60 سانتیمتر افزایش بدم. اینجوری مشکلی پیش نمیاد ؟

می تونم از چسب های معمولی استفاده کنم یا مارک خاصی رو پیشنهاد می دین ؟ (می خوام خودم درست کنم)

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:08
پلهای کف رو به شکل تسمه سرتا سری بزن

به عنوان مثال شیشه شما 10 میل هست و طول آکواریوم هم 120
شما دوتا تسمه مانند باید برش بدی برای شیشه جلو و عقب تانک به طول 117 ( از هر طرف 1 سانت کم میشه بخاطر شیشه بغل ها و 1 سانت هم برای ریگلاژ ) و وقتی چسب بین شیشه کف و جلو یا عقب رو زدی و شیشه ها رو روی هم گذاشتی بعد این تسمه رو کف تانک و چسبیده به شیشه جلو و عقب بچشبونی
برای بالا هم از این روش میتونی استفاده کنی

خیلی ایده خوبی هست.
عرض تسمه ها باید حدودا چند سانتیمتر باشه ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:11
ارتفاع 60 برای شیشه 6 میل خطرناکه باید شیشه 8 استفاده کنی

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:12
خیلی ایده خوبی هست.
عرض تسمه ها باید حدودا چند سانتیمتر باشه ؟
5 سانت خوبه

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:21
5 سانت خوبه

با توجه به تصویر زیر ، منظورتون رو درست متوجه شدم ؟

http://emruzi.com/up/do.php?img=8514

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 12:35
با توجه به تصویر زیر ، منظورتون رو درست متوجه شدم ؟

بله کاملا درسته صادق جان

برای بالا اگر خوای محکم کاری کنی میتونی یک پل معمولی هم وسط بزنی ( در تانکهای بزگ )

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 13:46
سلام دوستان

حامد جان اگر پل های بالا رو بچسبونن به بدنه بهتر نیست؟؟؟ بعد یه پل هم بذارن روشون که دوتا تسمه رو به هم وصل کنه؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 14:04
سلام دوستان

حامد جان اگر پل های بالا رو بچسبونن به بدنه بهتر نیست؟؟؟ بعد یه پل هم بذارن روشون که دوتا تسمه رو به هم وصل کنه؟؟؟
همونطور هست علی جان
شاید من منطورم رو درست نرسوندم
پلها به بدنه میچسبه

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 14:07
الان توی این عکسی که اقای رضایی گذاشتن پل های بالا از قسمت ضخامت شیشه به بدنه چسبیدن در صورتیکه اگر از قسمت عرضی به بدنه بچسبن بهتره درسته؟؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 14:15
الان توی این عکسی که اقای رضایی گذاشتن پل های بالا از قسمت ضخامت شیشه به بدنه چسبیدن در صورتیکه اگر از قسمت عرضی به بدنه بچسبن بهتره درسته؟؟؟؟

نه علی جان
به این شکل از دل دادن شیشه ( به وسیله عرض 5-6 سانتی پل - نه پهنای شیشه 10 میل ) جلوگیری میشه که نهایت استقامت رو داره

یکسری کلیپ رو دارم مارک امروزی رو میزنم بهشون که آموزش ساخت تانکهای بزرگ رو هم داره ( گرچه هر کسی روشی داره ) توی اونها توضیحاتی هست که میتونی ببینی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 18:07
نه علی جان
به این شکل از دل دادن شیشه ( به وسیله عرض 5-6 سانتی پل - نه پهنای شیشه 10 میل ) جلوگیری میشه که نهایت استقامت رو داره

یکسری کلیپ رو دارم مارک امروزی رو میزنم بهشون که آموزش ساخت تانکهای بزرگ رو هم داره ( گرچه هر کسی روشی داره ) توی اونها توضیحاتی هست که میتونی ببینی

??

آقا حامد و علی آقا ، من آخرش متوجه نشدم ! این شکلی که آپلود کردم درسته یا نه ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 18:27
??

آقا حامد و علی آقا ، من آخرش متوجه نشدم ! این شکلی که آپلود کردم درسته یا نه ؟
آره صادق جان
با روشی که من بهت گفتم درسته و استحکامش مطمئنه

امتحانش رو روی تانک 2 متری پس داده که به هیچ وجه کفش رو پل نزدم و از همین روش استفاده کردم
بالا هم فقط یک پل وسط زدم برای اطمینان

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 18:32
ممنون آقا حامد.

خوب سوال بعدی اینه که دو تا تانک 70 لیتری دارم که دوطرف و شیشه پشت و پایین رو رنگ آبی زدم. ظاهر آکواریوم خوب شده ولی متاسفانه ماهی ها خیلی بیرنگ و مات (رنگ پریده) به نظر میان.

یک آکواریوم توی اینترنت دیدم که شیشه های کف و پشت رو مشکی کرده بود و با نورپردازی که کرده بود ، اصلا جلوه ماهیا دو برابر شده بود. حالا مساله اینه که با استفاده از رنگ مشکی روحیه ماهیا خراب نمی شه ؟ بالاخره اونا موجود زنده هستن ، مشکلی پیش نمیاد ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 18:37
ممنون آقا حامد.

خوب سوال بعدی اینه که دو تا تانک 70 لیتری دارم که دوطرف و شیشه پشت و پایین رو رنگ آبی زدم. ظاهر آکواریوم خوب شده ولی متاسفانه ماهی ها خیلی بیرنگ و مات (رنگ پریده) به نظر میان.

یک آکواریوم توی اینترنت دیدم که شیشه های کف و پشت رو مشکی کرده بود و با نورپردازی که کرده بود ، اصلا جلوه ماهیا دو برابر شده بود. حالا مساله اینه که با استفاده از رنگ مشکی روحیه ماهیا خراب نمی شه ؟ بالاخره اونا موجود زنده هستن ، مشکلی پیش نمیاد ؟
رنگ مشکی بک گراند با نور پردازی خوب کلا ماهی رنگی رو بهتر جلو میده
اما کم رنگ شدن ماهی میتونه دلایل زیادی داشته باشه ، انگل آبششی یا پوستی یا نیترات بالا یا ... باید دلیلش رو پیدا کرد

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۸, 23:59
رنگ مشکی بک گراند با نور پردازی خوب کلا ماهی رنگی رو بهتر جلو میده
اما کم رنگ شدن ماهی میتونه دلایل زیادی داشته باشه ، انگل آبششی یا پوستی یا نیترات بالا یا ... باید دلیلش رو پیدا کرد

حامد جان ماهیا مشکلی نداشتن. به یه تانک دیگه منتقل کردم و دیدم که رنگ ها نرمال هستن. بیشتر بخاطر رنگ زمینه آکواریوم بود.

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۰, 09:41
تانک ها رو دیشب ساختم . #:-s

پل ها رو همونطور که حامد جان فرمودن درست کردم.

ابعاد : 65 طول - 40 عرض - 50 ارتفاع

از چسب سیستا استفاده کردم

البته تا لبه که پر نمی شن. تقریبا 110 لیتر آبگیری می شن.

فقط شیشه 8 میل گیرم نیومد متاسفانه ، شیشه فلوت 6 میل گذاشتم . البته ظاهرشون که خیلی قرص و محکم بنظر می رسه. امیدوارم مشکلی پیش نیاد.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۰, 10:13
ارتفاع 50 موردی نداره اگر چسبکاری رو خوب انجام داده باشی

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 19:01
ارتفاع 50 موردی نداره اگر چسبکاری رو خوب انجام داده باشی

یا خدا !!

فردا تانک ها رو به آب می ندازم !!!!! ببخشید تانک ها رو پر می کنم. امیدوارم سیل نبرمون !

rman
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 19:07
نگران نباشید مشکلی پیش نمیاد با ابعاد.الان خود من و دوستان تانکای تم ریزی دیسکوسشون 60*60*60 شیشه 6 میله با اک فیکس بدون پل.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 19:07
یا خدا !!

فردا تانک ها رو به آب می ندازم !!!!! ببخشید تانک ها رو پر می کنم. امیدوارم سیل نبرمون !

زیاد غصه ی ترکیدن رو نداشته باش وقتی چسب خوب استفاده کردی صادق جان
من خودم یه ابعاد غیر استانداردی با 6 میل ساختم که نگو
الان همه تانکام 6 هستن
80 طول 40 عرض 60 ارتفاع 2 تا پل کف 1 پل بالا
بعد 2 ماه هم خداروشکر مشکلی نداشتم
پس زیاد نگران نباش

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 19:56
کارهای خارق العاده زیاد شکل گرفته
مثلا من خودم تانک دارم که الان 3 ساله داره کار میکنه با شیشه شیت ( نه فلوت تازه ) به ابعاد 100×42×50h و همینطور تانک به ابعاد 140×40×40
از این موردها زیاده :d

اما وقت توصیه کردن همیشه استاندارد رو توصیه میکنم به کسی که سئوال میپرسه
چون اگر مشکلی پیش بیاد من مقصرم اونوقت @};-

ابعاد تانکها هم هیچ مشکلی نداره صادق جان ، انشالله آب بندیشون هم خوب باشه و آب نده

یه چیز رو هم فراموش نکن
حتما حتما ، با اون دوربین خوشکلت
هر 2 هفته از فلاورها عکس بگیر تا مقایسه بشن
اینطوری به رود پیشرفت هم خیلی کمک میکنه و نقطعه ضعف ها و ... مشخص میشه

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 20:06
زیاد غصه ی ترکیدن رو نداشته باش وقتی چسب خوب استفاده کردی صادق جان
من خودم یه ابعاد غیر استانداردی با 6 میل ساختم که نگو
الان همه تانکام 6 هستن
80 طول 40 عرض 60 ارتفاع 2 تا پل کف 1 پل بالا
بعد 2 ماه هم خداروشکر مشکلی نداشتم
پس زیاد نگران نباش

ممنون عزیزم.

فکر می کنم برای تعیین ضخامت شیشه برای آکواریوم (با لحاظ کردن پل ها به تعداد لازم) ، طول و عرض خیلی تاثیر گذار نباشه و بیشتر ارتفاع آب (فشار ستون مایع) مهم باشه. درسته آقا یحیی ؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

کارهای خارق العاده زیاد شکل گرفته
مثلا من خودم تانک دارم که الان 3 ساله داره کار میکنه با شیشه شیت ( نه فلوت تازه ) به ابعاد 100×42×50h و همینطور تانک به ابعاد 140×40×40
از این موردها زیاده :d

اما وقت توصیه کردن همیشه استاندارد رو توصیه میکنم به کسی که سئوال میپرسه
چون اگر مشکلی پیش بیاد من مقصرم اونوقت @};-

ابعاد تانکها هم هیچ مشکلی نداره صادق جان ، انشالله آب بندیشون هم خوب باشه و آب نده

یه چیز رو هم فراموش نکن
حتما حتما ، با اون دوربین خوشکلت
هر 2 هفته از فلاورها عکس بگیر تا مقایسه بشن
اینطوری به رود پیشرفت هم خیلی کمک میکنه و نقطعه ضعف ها و ... مشخص میشه

درست می گید آقا حامد.

والا آب بندی که چه عرض کنم ! برای هرکدوم دو تا تیوپ سیستا مصرف شد.

چشم ، عکس هم حتما آپلود می کنم.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:21
ممنون عزیزم.

فکر می کنم برای تعیین ضخامت شیشه برای آکواریوم (با لحاظ کردن پل ها به تعداد لازم) ، طول و عرض خیلی تاثیر گذار نباشه و بیشتر ارتفاع آب (فشار ستون مایع) مهم باشه. درسته آقا یحیی ؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

درست می گید آقا حامد.

والا آب بندی که چه عرض کنم ! برای هرکدوم دو تا تیوپ سیستا مصرف شد.

چشم ، عکس هم حتما آپلود می کنم.

اره اما من کلا چیزی به اسم استاندارد توی اکواریوم حالیم نیست
خدارو شکر همیشه هم موردی نداشتن تانکایی که ساختم
همه تانکهایی که دیدین 6 هستن و طول بالا عرض بالا ارتفاع متعادل
فقط یدونه تانکا 10 استفاده کردم که اونم دیگه 400 حجم داره نشد ریسک کنم و اینکه واسه محل کار بود نخواستم موردی پیش بیاد
من خودم به شخصه حس میکنم بیشتر روی عرض تانک باید نسبت شیشه رو رعایت کرد تا ارتفاع رو
بنظرم بیشترین فشار روی عرض هست
البته همه میگن روی ارتفاع هست ولی من روی ساز خودمم :d
موفق باشی فلاورا رسیدن ؟
اگه رسیدن امشب عکساشونو واسمون حتما بزار

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:39
اره اما من کلا چیزی به اسم استاندارد توی اکواریوم حالیم نیست
خدارو شکر همیشه هم موردی نداشتن تانکایی که ساختم
همه تانکهایی که دیدین 6 هستن و طول بالا عرض بالا ارتفاع متعادل
فقط یدونه تانکا 10 استفاده کردم که اونم دیگه 400 حجم داره نشد ریسک کنم و اینکه واسه محل کار بود نخواستم موردی پیش بیاد
من خودم به شخصه حس میکنم بیشتر روی عرض تانک باید نسبت شیشه رو رعایت کرد تا ارتفاع رو
بنظرم بیشترین فشار روی عرض هست
البته همه میگن روی ارتفاع هست ولی من روی ساز خودمم :d
موفق باشی فلاورا رسیدن ؟
اگه رسیدن امشب عکساشونو واسمون حتما بزار

آقا یحیی اگر تابحال مشکلی پیش نیومده براتون ، بخاطر قدرت تخمین زدن خوبتون بوده. اینکه همینجوری بتونین برآورد کنین و درست از آب در بیاد ، فقط یکی دو مرتبه می تونه به شانس بستگی داشته باشه.

متاسفانه دوربین آتلیه هست. با گوشی هم که فاز نمی ده
:-b

انشاالله فردا میارمش عکس می گیرم.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:42
آقا یحیی اگر تابحال مشکلی پیش نیومده براتون ، بخاطر قدرت تخمین زدن خوبتون بوده. اینکه همینجوری بتونین برآورد کنین و درست از آب در بیاد ، فقط یکی دو مرتبه می تونه به شانس بستگی داشته باشه.

متاسفانه دوربین آتلیه هست. با گوشی هم که فاز نمی ده
:-b

انشاالله فردا میارمش عکس می گیرم.

اقا من تخمین نمیزنم فقط میگم که شانسی همیشه شنس خوبی بوده توی این یه مورد
شما هم عکس بزار دادا
قول میدم عکسای خوبی باشه
عکس بزار دیگه هلاکم

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۱۱, 13:08
سلام دوستان
ابعاد 70*45*45 برای تانک سایز خوبه؟

masih
۱۳۹۳-۱۱-۱۱, 13:47
سلام دوستان
ابعاد 70*45*45 برای تانک سایز خوبه؟
سلام برای گوپی خوبه ب نظر من چون عرضش زیاده
ولی اگر تعدادو رعایت کنی واسه همه ماهیا خوبه

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۱۱, 13:49
سلام برای گوپی خوبه ب نظر من چون عرضش زیاده
ولی اگر تعدادو رعایت کنی واسه همه ماهیا خوبه
ممنون از پاسختون
برای ماکرو کلا خانواده سیچلاید ها میخوام خوبه؟

masih
۱۳۹۳-۱۱-۱۱, 14:06
ممنون از پاسختون
برای ماکرو کلا خانواده سیچلاید ها میخوام خوبه؟
اره خوبه سیچلایدهای افریقایی زیاد سخت نمیگیرن

saeedaqua
۱۳۹۴-۱۲-۲۹, 21:55
سلام.
سال نو همگی توام با سلامتی باشه ان شاءالله
برای ساخت تانک سالن تکثیر در اندازه 100*40*45(ارتفاع) استفاده از چسب آکفیکس خوبه؟
نظرتون رو راجع به سایز و همین طور پل کف بگید لطفا...

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۰۱, 18:08
سلام.
سال نو همگی توام با سلامتی باشه ان شاءالله
برای ساخت تانک سالن تکثیر در اندازه 100*40*45(ارتفاع) استفاده از چسب آکفیکس خوبه؟
نظرتون رو راجع به سایز و همین طور پل کف بگید لطفا...
درود و سال نو شمام مبارک
چسب آکفیکس خوبه ودموردی نداره
سایز انتخاب شده هم برای سایز عالیه و برتی تکثیر هم میشه وسط رو تیغه زد
پل کف لزومی نداره ، طول رو قید بزنید
سرچ کنید در سایت ، پیدا میکنید

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۰۱, 22:01
با شیشه شش میل ؛ برای کف، قید فقط طولی باشه یا سرتاسر.به کف بچسبه؟
بالای تانک رو فقط دوتا پل روی تسمه به عرض پل سوار کنم خوبه یا نه اون هم تسمه سرتاسری می خواد؟
ممنونم.(در ضمن بگم که خیلی از مطالب سایت رو مطالعه و لذت بردم.دیگه باید اینو یه جایی میگفتم:@i): مخصوصا از شما اقای رضایی نژاد متشکرم)

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۰۲, 23:18
با شیشه شش میل ؛ برای کف، قید فقط طولی باشه یا سرتاسر.به کف بچسبه؟
بالای تانک رو فقط دوتا پل روی تسمه به عرض پل سوار کنم خوبه یا نه اون هم تسمه سرتاسری می خواد؟
ممنونم.(در ضمن بگم که خیلی از مطالب سایت رو مطالعه و لذت بردم.دیگه باید اینو یه جایی میگفتم:@i): مخصوصا از شما اقای رضایی نژاد متشکرم)
خواهش میکنم
هدف راه اندازی سایت همین بوده که اشتراک تجربه و اطلاعات داشته باشیم

قید طولی رو سرتاسر بعد از چسپوندن دیواره به کف و دیواره بچسپونید
پل بالایی رو روی دیواره ها بزنید حله