PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره تغذیه و تقویت ماهی فایتر

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 12:19
سلام دوستان
با اجارتون اینجا بحث در مورد تغذیه ماهی فایتر رو از سر بگیریم...

من نمیدونم چرا ولی همیشه ترجیه میدم 2نوبت در روز تغذیه کنم ماهی هام رو و به این نتیجه هم رسیدم که ماهی رو هر جوری که بار بیاری (شرایط رو براش محیا کنی) اون جوری ماهی ها هم عادت و تطبیق پیدا میکنند...

اما همیشه بحث دوستان روی تعداد4 وعده در روز هست؛که حالا باید در موردش گفتگو بشه و بالاخره به یه نتیجه ای برسیم...

واما بحث اصلی که همون تغذیه فایتر ها هست...
من تا الان فقط از غذاهای خشک برای ماهی هام استفاده کردم،ولی الان دیگه باید با برنامه تغذیه رو شروع کنم و ازتون میخوام تا راهنماییم کنید...

من تا الان تغذیه رو به صورت نوبتی با غداهای بیومار معمولی(کم کیفیت)؛ غذای انرژی ماهیران؛بیومار غنی شده؛غذای فایتر ماهیران؛ و گه گداری هم گامارسو خشک شده انجام میدادم...

خودم هم میدونم به جز بیومار غنی شده ای که میدادم بقیه غذاها کیفیت مطلوبی نداره ولی تا الان کار من رو راه انداخته...

یه خرده طولانی شد ولی میخواستم همه نکات رو گفته باشم تا شما دوستان بهترین برنامه رو بهم بدید

ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 19:44
سلام دوستان
با اجارتون اینجا بحث در مورد تغذیه ماهی فایتر رو از سر بگیریم...

من نمیدونم چرا ولی همیشه ترجیه میدم 2نوبت در روز تغذیه کنم ماهی هام رو و به این نتیجه هم رسیدم که ماهی رو هر جوری که بار بیاری (شرایط رو براش محیا کنی) اون جوری ماهی ها هم عادت و تطبیق پیدا میکنند...

اما همیشه بحث دوستان روی تعداد4 وعده در روز هست؛که حالا باید در موردش گفتگو بشه و بالاخره به یه نتیجه ای برسیم...

واما بحث اصلی که همون تغذیه فایتر ها هست...
من تا الان فقط از غذاهای خشک برای ماهی هام استفاده کردم،ولی الان دیگه باید با برنامه تغذیه رو شروع کنم و ازتون میخوام تا راهنماییم کنید...

من تا الان تغذیه رو به صورت نوبتی با غداهای بیومار معمولی(کم کیفیت)؛ غذای انرژی ماهیران؛بیومار غنی شده؛غذای فایتر ماهیران؛ و گه گداری هم گامارسو خشک شده انجام میدادم...

خودم هم میدونم به جز بیومار غنی شده ای که میدادم بقیه غذاها کیفیت مطلوبی نداره ولی تا الان کار من رو راه انداخته...

یه خرده طولانی شد ولی میخواستم همه نکات رو گفته باشم تا شما دوستان بهترین برنامه رو بهم بدید

ممنون

سلام
حالا بقیه بچه ها هم که تجربه فایتر دارن مثل بهنام عزیز احتمالا راهنمایهای خودشون رو میدن

به نظر من برای فایتر درشت 2 وعده در روز کافیه 4 وعده رو باید به دلیل حجم کم غذا دادن در هر وعده و رشد بهتر به لاروها و بچه ها داد
تجربه ای از تغذیه فایتر با دل ندارم اما آرتمیا رو مثل نقل و نبات میخورند مخصوصا اگر درشت باشه

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 20:40
سلام

در خصوص تعداد وعده ها منم با آقا حامد موافقم روزانه دو وعده برای تقویت کافیه

اول از هر چی به نظرم میزان غذادهی مهمه . تعداد وعده ها و میزان غذادهی در هر وعده چون تغذیه یکی از عوامل اصلی در بیماری و مرگ فایتره در صورت زیاده روی و اشتباه

از غذاهایی که استفاده میکنید علی جان : غذاهای پولکی / انرژی ماهیران / حذف بشه چون واقعا بی ارزش هستند

شما از بیومار ( مناسب سایز دهان فایتر ) | دل گوساله ( رعایت و حساسیت در مصرف ) | آرتمیا | کرم خونی ( به شرط ازمینان از سالم بودن و کیفیت مطلوب محصول )

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 21:21
ممنون دوستان
والا اینجا 99/9% ماهی فروشا همین که میگی غذا میخوام یه بسته از محصولات ماهیران رو میزارند جلوت...
خودم هم تمایلم بیشتره برای بیومار ولی مشکلی که هست اینه که بیومار دادن یه خرده زمان بره و اگه بیدقتی بشه سریع ابو کثیف میکنه...
ولی چشم ،دیگه غذا رو میبرم به سمت بیومار...

غذای دل رو شما با چه فرمولی میسازی؟
گامارسو خشک شده رو بدم یا نه؟
ارتمیا رو هم اگه هر کسی خوب وتست شده داره خبر بده ،نیاز مندم:101:
ممنون

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 21:27
ممنون دوستان
والا اینجا 99/9% ماهی فروشا همین که میگی غذا میخوام یه بسته از محصولات ماهیران رو میزارند جلوت...
خودم هم تمایلم بیشتره برای بیومار ولی مشکلی که هست اینه که بیومار دادن یه خرده زمان بره و اگه بیدقتی بشه سریع ابو کثیف میکنه...
ولی چشم ،دیگه غذا رو میبرم به سمت بیومار...

غذای دل رو شما با چه فرمولی میسازی؟
گامارسو خشک شده رو بدم یا نه؟
ارتمیا رو هم اگه هر کسی خوب وتست شده داره خبر بده ،نیاز مندم:101:
ممنون

دل من بدون مواد اضافه و ترکیبی میدم تا حالا میکس امتحان نکردم

گاماروس و کلیه غذاهای خشک مثل بیومار و .. حتما 7 الی 10 دقیقه قبل مصرف توی آب بخیسون

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 17:01
دل من بدون مواد اضافه و ترکیبی میدم تا حالا میکس امتحان نکردم

گاماروس و کلیه غذاهای خشک مثل بیومار و .. حتما 7 الی 10 دقیقه قبل مصرف توی آب بخیسون

یعنی فقط رگ های دل رو بگیرم و گوشتش رو نیم ساعت اب پذ و چرخ کنم؟؟؟؟ همین؟
.
.
.
.
راسی به نظرتون وجود کت یا لوچ کنار فایتر مشکل ایجاد میکنه؟ میخوام یه کت یا لوچ بندازم تو تانک ماده ها...

ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 18:14
.
.
.
.
راسی به نظرتون وجود کت یا لوچ کنار فایتر مشکل ایجاد میکنه؟ میخوام یه کت یا لوچ بندازم تو تانک ماده ها...

ممنونآره علی جان رگه ها و چربی ها رو کامل بگیر و چند بار چرخ کن
آب پز نکردم تا حالا دل رو

کت هم مشکلی برای ماده ها نداره با خیال راحت بنداز

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 18:43
.
.
.
.

ممنون

بنظرم چرخ کردن دل برای فایتر کار درستی نباشه
بازم ببینیم اساتید چی میگن ولی من خودم دل رو به فایتر همینجوری میدم تیکه میکنم میدم بخوره دیگه چرخ هم نمیکنم
بنظرم چرخ کرده واسه اون میزان ابی که فایتر توشه باعث میشه همه اب دچار فساد شدیدی بشه

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 20:03
ای بابا ،منو انداختید تو چند گانگی که...

آره علی جان رگه ها و چربی ها رو کامل بگیر و چند بار چرخ کن
آب پز نکردم تا حالا دل رو

کت هم مشکلی برای ماده ها نداره با خیال راحت بنداز

ممنون داداش
شما دل رو خام چرخ میکنی و میدی به ماهیا ؟؟؟
نظر در مورد میکس کردن چیز دیگه ای نداری؟ اگه داری نحوشم بی زحمت توضیح بده...
ممنون

بنظرم چرخ کردن دل برای فایتر کار درستی نباشه
بازم ببینیم اساتید چی میگن ولی من خودم دل رو به فایتر همینجوری میدم تیکه میکنم میدم بخوره دیگه چرخ هم نمیکنم
بنظرم چرخ کرده واسه اون میزان ابی که فایتر توشه باعث میشه همه اب دچار فساد شدیدی بشه
خب اخه چجوری ریزش کنم که فایتر بتونه بگیره؟؟؟؟
باید چقدر چقدرش کنم؟

b.pakray
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 20:36
سلام

داداش منم با یحیی موافقم دل چرخ کرده مناسب فایتر نیست

شما به تعدادد مصرف یک تیکه دل به اندازه دانه های بیومار ریز کنید بدین فایترها البته به هر فایتر یکی کافیه

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:06
اقا اینم اضافه کنم
هرچی که من میگم راجع به فایتر مستقیم از خود بهنام بهم گفته شده
اولش تو شک بودم وقتی حامد گفت چرخ کنی واسه همین گفتم شاید بهنام گفته باشه چرخ کنم من حواسم نبوده
الان مطمئن شدم میگم بهنام بهم گفته
ممنون :d

aligator
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 21:22
سلام

داداش منم با یحیی موافقم دل چرخ کرده مناسب فایتر نیست

شما به تعدادد مصرف یک تیکه دل به اندازه دانه های بیومار ریز کنید بدین فایترها البته به هر فایتر یکی کافیه

منون بهنام جان

شما هم اب پز میکنی یا خام مصرف میکنی دل رو؟؟؟
دل هر مدت که تو فیریزر بمونه مشکلی نداره؟

اقا اینم اضافه کنم
هرچی که من میگم راجع به فایتر مستقیم از خود بهنام بهم گفته شده
اولش تو شک بودم وقتی حامد گفت چرخ کنی واسه همین گفتم شاید بهنام گفته باشه چرخ کنم من حواسم نبوده
الان مطمئن شدم میگم بهنام بهم گفته
ممنون :d
احسنت...
باریکلا به این حافظه...
خوشم میاد به قانون کپی رایت هم احترام میذاری و اسم بهنامو ذکر میکنی همه جا؛این کارت خیلی ارزش داره@};-

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 22:16
با نظر بچه ها موافقم
من به فایتر ها دل نمیدم و به دلیل مشقات سالن همون بیومار رو استفاده میکردم
اما اگر قصد دل دادن داشته باشی با چاقو تیکه کوچیک کندن همون قبل از تغذیه ایده بهتری میتونه باشه

گرچه
اگر چرخ کنی دل رو و بعد با رنده ریز یکطرفه رنده کنی که دل به حالت رشته ای در بیاد ( وقتی فریز شده ) هضمش برای ماهی راحتتره
باید اینها رو آزمون و خطا داشته باشی

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۰۹, 18:51
سلام دوستان
دوستان به نظرتون میشه فایترهارو کلا با غذای زنده تغذیه کرد؟مشکل گوارشی براشون پیش نمیاد؟هم مولدین هم بچه های در حال سایز شدن؟؟؟؟
یه سوال دیگه اینکه به نظرتون کدوم غذای زنده برای فایتر مناسبتره؟
و پیشنهاد میدین چه غذای زنده ای رو برای مولدین و بچه ها ی در حال سایز شدن ، رو پرورش بدم؟

تا چند ماه دیگه به امید خدا قصد پرورش فایتر رو دارم،یکی از اشنایان اینجا یه باغ داره و تو باغ یه استخری هست که نیمه اول سال اب از موتور اب داخلش میریزن برای ابیاری باغ از این اب استفاده میشه، تو استخر لارو پشه هست با یک سری موجودات ریز دیگه که تا الان من زیاد دقت نکرده بودم ولی امسال می خوتم ببینم چیا هست و چی رو میشه به فایتر داد،فک کنم دافنی هم باشه ینی خدا کنه باشه.....

Rezaei
۱۳۹۷-۱۲-۱۰, 10:16
سلام دوستان
دوستان به نظرتون میشه فایترهارو کلا با غذای زنده تغذیه کرد؟مشکل گوارشی براشون پیش نمیاد؟هم مولدین هم بچه های در حال سایز شدن؟؟؟؟
یه سوال دیگه اینکه به نظرتون کدوم غذای زنده برای فایتر مناسبتره؟
و پیشنهاد میدین چه غذای زنده ای رو برای مولدین و بچه ها ی در حال سایز شدن ، رو پرورش بدم؟

تا چند ماه دیگه به امید خدا قصد پرورش فایتر رو دارم،یکی از اشنایان اینجا یه باغ داره و تو باغ یه استخری هست که نیمه اول سال اب از موتور اب داخلش میریزن برای ابیاری باغ از این اب استفاده میشه، تو استخر لارو پشه هست با یک سری موجودات ریز دیگه که تا الان من زیاد دقت نکرده بودم ولی امسال می خوتم ببینم چیا هست و چی رو میشه به فایتر داد،فک کنم دافنی هم باشه ینی خدا کنه باشه.....
میثم جان غذای زنده از کرم خونی گرفته تا دافنی و لارو پشه و آرتمیا میتونی بدی به یک شرط ؛ سایز دهان ماهی حالا لارو ، بالغ یا .... رو در نظر بگیری و مقدار غذا دهی
رعایت بشه هیچ مشکل گوارشی پیش نمیاد

البته همراه غذای زنده بهتره وعده های آب سبز برای لاروها و جلبک برای بزرگترها در نظر گرفته بشه

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۱۰, 20:03
میثم جان غذای زنده از کرم خونی گرفته تا دافنی و لارو پشه و آرتمیا میتونی بدی به یک شرط ؛ سایز دهان ماهی حالا لارو ، بالغ یا .... رو در نظر بگیری و مقدار غذا دهی
رعایت بشه هیچ مشکل گوارشی پیش نمیاد

البته همراه غذای زنده بهتره وعده های آب سبز برای لاروها و جلبک برای بزرگترها در نظر گرفته بشه

ممنون حامد جان
به نظرت اب سبز رو جدا کنم یا بهتر اینه که منبع نور رو، ،روی مخزن سایز قرار بدم که اب بچه ها سبز بشه؟ بعد به نظرتون کدوم غذای زنده برای سایز کردن بهتره و ارزش غذایی بالاتری داره و در نهایت به رشد بچه ها بیشتر کمک میکنه؟راستی دافنی رو با خمیر مایه تغذیه میکنن؟من یه ویدیو دیدم به نظرم مخمر میداد به دافنی ها این درسته؟

Rezaei
۱۳۹۷-۱۲-۱۱, 08:57
ممنون حامد جان
به نظرت اب سبز رو جدا کنم یا بهتر اینه که منبع نور رو، ،روی مخزن سایز قرار بدم که اب بچه ها سبز بشه؟ بعد به نظرتون کدوم غذای زنده برای سایز کردن بهتره و ارزش غذایی بالاتری داره و در نهایت به رشد بچه ها بیشتر کمک میکنه؟راستی دافنی رو با خمیر مایه تغذیه میکنن؟من یه ویدیو دیدم به نظرم مخمر میداد به دافنی ها این درسته؟
یکی از عوامل موثر در سایز لاروها ؛ استراحته
وقتی نور دائمی بشه استراحت مختل و .......

آب سبز حتما باید جدا تهیه بشه ، قطعا آرتمیا بهترین غذای زنده ست
متاسفانه تجربه ای از دافنی ندارم میثم جان

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۱۶, 01:38
سلام به دوستان امروزی عزیز
اقا به نظرتون میشه نیمه اول سال که پشه زیاد هست لاروشون رو فریز کرد بعد تو زمستون ازش استفاده کرد؟

Rezaei
۱۳۹۷-۱۲-۱۶, 22:26
سلام به دوستان امروزی عزیز
اقا به نظرتون میشه نیمه اول سال که پشه زیاد هست لاروشون رو فریز کرد بعد تو زمستون ازش استفاده کرد؟
اگه بتونی مقداری گیر بیاری که ارزش فریز کردن داشته باشه چرا که نه

fishboy
۱۳۹۷-۱۲-۱۷, 14:56
اگه بتونی مقداری گیر بیاری که ارزش فریز کردن داشته باشه چرا که نه

ممنون حامد جان
راستش میدونی قصدم من اینه که تا جایی که میتونم از غذاهای زنده و طبیعی استفاده کنم ، یکی به خاطر اینکه هزینه های پرورش پایین بیاد ، و دیگری اینکه ماهی ها سلامت و قوی باشنو زودتر سایز بشن ‌، یه باغ در دسترس من هست حالا که میشه ایشالا از بهار شروع میکنم و زیر درخت ها چنتا سطل بزرگ اب میزارم که بتونم لارو پشه پرورش بدمو به مقدار زیاد تو نیمه اول سال جمع اوری کنم که ایشالا برا نیمه دوم هم غذای طبیعی داشته باشم

والا الان دنبال کرم توبیفکس هم هستم که بهار زندشو از کجا گیر بیارم ، پرورششو تحقیق کردمو یاد گرفتم تئوری فقط نمیدونم تو این منطقه میتونم زندشو گیر بیارم یا نه ، جایی هست که بتونم توبیفکس زنده بخرم ؟؟؟

حامد جان یه سوال دیگه هم داشتم
بچه فایتر که از تخم در میاد تا به سایز درشت برسه (سایز بازار ) به نظرتون چند ماه طول میکشه ؟
من ۱۳ سالم بود که فایتر تکثیر میکردم و دقیقا یادم نیست و از طرفی اونوقتا اطلاعاتم کم بود و فک کنم خیلی طول کشیده تا سایز کنمشون ، بعد اگه جدا نکنم ماهی هارو به نظرتون میزنن هم دیگه رو؟ چون تا جایی که یادمه اونوقتا کنار هم بزرگشون میکردم و تا اون سایزی که من نگه داشتم درگیری پیش نیومد

Rezaei
۱۳۹۷-۱۲-۱۷, 20:51
ممنون حامد جان
راستش میدونی قصدم من اینه که تا جایی که میتونم از غذاهای زنده و طبیعی استفاده کنم ، یکی به خاطر اینکه هزینه های پرورش پایین بیاد ، و دیگری اینکه ماهی ها سلامت و قوی باشنو زودتر سایز بشن ‌، یه باغ در دسترس من هست حالا که میشه ایشالا از بهار شروع میکنم و زیر درخت ها چنتا سطل بزرگ اب میزارم که بتونم لارو پشه پرورش بدمو به مقدار زیاد تو نیمه اول سال جمع اوری کنم که ایشالا برا نیمه دوم هم غذای طبیعی داشته باشم

والا الان دنبال کرم توبیفکس هم هستم که بهار زندشو از کجا گیر بیارم ، پرورششو تحقیق کردمو یاد گرفتم تئوری فقط نمیدونم تو این منطقه میتونم زندشو گیر بیارم یا نه ، جایی هست که بتونم توبیفکس زنده بخرم ؟؟؟

حامد جان یه سوال دیگه هم داشتم
بچه فایتر که از تخم در میاد تا به سایز درشت برسه (سایز بازار ) به نظرتون چند ماه طول میکشه ؟
من ۱۳ سالم بود که فایتر تکثیر میکردم و دقیقا یادم نیست و از طرفی اونوقتا اطلاعاتم کم بود و فک کنم خیلی طول کشیده تا سایز کنمشون ، بعد اگه جدا نکنم ماهی هارو به نظرتون میزنن هم دیگه رو؟ چون تا جایی که یادمه اونوقتا کنار هم بزرگشون میکردم و تا اون سایزی که من نگه داشتم درگیری پیش نیومد
میثم جان اگه اشتباه نکنم من برای سرگرمی و تجربه دوبار فایتر تکثیر کردم که خوب چون زیاد با سختگیری و رعایت نکات اینکار رو نکردم تعداد زیادی از بچه ها نموند
فکر میکنم فایتر با حدود 5 ماه سایز بازار بشه
برای زمان سایز مشکل چندانی نداره تا زمانی که به بلوغ نرسیدن