PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه مشاوره تخمین هزینه راه اندازی آکواریوم آب شور

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۰۹, 18:58
سلام. برای ساخت تانک 70*50*200 ریف که نیاز به نگهداری زیادی نداشته باشه راهنمایی میخوام.
قطعات پیشنهادی و قیمت حدودی.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۱۰, 21:51
سلام. برای ساخت تانک 70*50*200 ریف که نیاز به نگهداری زیادی نداشته باشه راهنمایی میخوام.
قطعات پیشنهادی و قیمت حدودی.

سلام
برای اینکه سیستم آکواریوم آب شور به ویژه ریف نیاز کمتری به نگهداری داشته باشه حتماً باید از تجهیزات خوب و حرفه ای استفاده کنید که باز البته این به این معنی نیست که نیاز به نگهداری نداره
سیستم مورد نظر شما در حدود 600 لیتر حجم آبگیری خواهد داشت تجهیزات اصلی پیشنهادی من:
واتر پمپ 8000 لیتری آکواریوم سیستم به قیمت 700 هزار تومن
اسکیمر مارین سورس مدل sdc950 به قیمت 950 هزار تومن
مدیا یا مواد فیلتری : 8 کیلو 6 ضلعی تایوانی به قیمت هر کیلو 15000 تومن
موج ساز : برای این انتخاب گزینه های زیادی وجود داره که میشه از یک میلیون تومن (دو تا موج ساز معمولی) تا سه میلیون تومن (wave box) براش در نظر گرفت
لایوراک : 100 الی 120 کیلو درجه یک به ازای هر کیلو 8000 تومن
سیستم روشنایی: 3 تا لامپ متال 14000 کلوین به همراه 2 یا 4 تا مهتابی اکتینیک (در حدود دو میلیون تومن)
راکتور : دو تا برای نیترات و فسفات
نمک : برایت ول (کیلویی 12000 تومن) و یا رد سی (15000 تومن)
موفق باشید

el_1362
۱۳۹۳-۰۲-۱۱, 01:17
با سلام
میخواستم اگر امکان داره توضیح بیشتری در مورد قیمت انواع راکتور فسفات و نیترات به همراه مدیای مورد نیاز بدید
با تشکر

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۱۱, 07:56
برای سیستم نور میشه از led استفاده کرد؟
اسکیمر تانزی بهتره یا ریف اختاپوس؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۱, 09:15
سلام
برای اینکه سیستم آکواریوم آب شور به ویژه ریف نیاز کمتری به نگهداری داشته باشه حتماً باید از تجهیزات خوب و حرفه ای استفاده کنید که باز البته این به این معنی نیست که نیاز به نگهداری نداره
سیستم مورد نظر شما در حدود 600 لیتر حجم آبگیری خواهد داشت تجهیزات اصلی پیشنهادی من:
واتر پمپ 8000 لیتری آکواریوم سیستم به قیمت 700 هزار تومن
اسکیمر مارین سورس مدل sdc950 به قیمت 950 هزار تومن
مدیا یا مواد فیلتری : 8 کیلو 6 ضلعی تایوانی به قیمت هر کیلو 15000 تومن
موج ساز : برای این انتخاب گزینه های زیادی وجود داره که میشه از یک میلیون تومن (دو تا موج ساز معمولی) تا سه میلیون تومن (wave box) براش در نظر گرفت
لایوراک : 100 الی 120 کیلو درجه یک به ازای هر کیلو 8000 تومن
سیستم روشنایی: 3 تا لامپ متال 14000 کلوین به همراه 2 یا 4 تا مهتابی اکتینیک (در حدود دو میلیون تومن)
راکتور : دو تا برای نیترات و فسفات
نمک : برایت ول (کیلویی 12000 تومن) و یا رد سی (15000 تومن)
موفق باشید
بسم الله ارحمن الرحیم
اعوذو به الله من الشیطان رجیم
اقا من از همین الان شکست خودم رو توی زمینه اب شور اعلام میکنم
و از الان خودمو تسلیم کسایی میکنم که اب شور میزنن با این هزینه ها
اقای محمدی واقعا دمتون گرم این همه پول و این همه . . .
دمتون گرم خلاصه من یکی کلا کم اوردم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 15:57
با سلام
میخواستم اگر امکان داره توضیح بیشتری در مورد قیمت انواع راکتور فسفات و نیترات به همراه مدیای مورد نیاز بدید
با تشکر

سلام
راکتور که مشخصه و قیمتش از 200 تا 300 هزار تومن با توجه به برند و سایزش متغیره
مدیا هم باز مختلفه که من چند نمونه رو مثال می زنم :
برای فسفات : محصولات extraphos و xport po4 از برایت ول phos guard از شرکت seachem به ترتیب 68 - 135 و 90 هزار تومن
برای نیترات : محصول xport no3 برایت ول 85000 تومن

برای سیستم نور میشه از led استفاده کرد؟
اسکیمر تانزی بهتره یا ریف اختاپوس؟

سلام
میشه از led استفاده کرد اما ال ای دی های موجود تو بازار که اکثراً چینی هستند و بی هویت به درد آکواریوم ریف نمی خورن !!
اسکیمر هم به نظرم ریف اختاپوس بهتره

بسم الله ارحمن الرحیم
اعوذو به الله من الشیطان رجیم
اقا من از همین الان شکست خودم رو توی زمینه اب شور اعلام میکنم
و از الان خودمو تسلیم کسایی میکنم که اب شور میزنن با این هزینه ها
اقای محمدی واقعا دمتون گرم این همه پول و این همه . . .
دمتون گرم خلاصه من یکی کلا کم اوردم

سلام
با توجه به سایز بزرگ آکواریوم بهتر از این نمیشه سیستم رو جمع و جور کرد. من خودم هم بخوام آکواریوم آب شور راه اندازی کنم حتماً از اجناس درجه ی یک استفاده می کنم و اگر پولم کم بیاد سایز آکواریوم رو کوچیک در نظر می گیرم

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۱۳, 19:29
من هم در مورد اسکیمر همین فکر رو میکردم.
لطفا این لینک رو نگاه کنید و نظرتون رو اعلام بفرمایید.
http://www.youtube.com/watch?v=qbPcakDXIY0
در خصوص led توصیه شما چیه؟

موشک
۱۳۹۳-۰۲-۱۵, 19:45
سلام جناب مرادی کریمی هستم
میخواستم بدونم
xport no3 برایت ول کارایی خوبی داره من یک راکتور دارم میخوام فعالش کنم به نظر شما فایده ای داره البته پودری که دادید عالی ولی بخاطر شرایت اک باید از یک راکتور استفاده کنم برای اک من چقدر از این محصول لازمه چقدر هزینش میشه اک من 400 لیتر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۱۵, 23:15
سلام جناب مرادی کریمی هستم
میخواستم بدونم
xport no3 برایت ول کارایی خوبی داره من یک راکتور دارم میخوام فعالش کنم به نظر شما فایده ای داره البته پودری که دادید عالی ولی بخاطر شرایت اک باید از یک راکتور استفاده کنم برای اک من چقدر از این محصول لازمه چقدر هزینش میشه اک من 400 لیتر

سلام
یک بسته ی 150 گرمی این محصول در یک آکواریوم 450 لیتری به میزان 20 میلی گرم نیترات رو کاهش میده و قیمتش 85000 تومن هستش

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۲۰, 17:53
موجساز مناسب تانک 70*50*200 چیه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۰, 23:22
موجساز مناسب تانک 70*50*200 چیه؟

سلام
اولاً نفرمودید چقدر می خواهید هزینه کنید دوماً نفرمودید سیستم قیش اونلی هستش یا ریف اما در حالت کلی :
آکواریومتون در حدود 700 لیتره و مجموعاً به حدود 14000 لیتر موج نیاز دارید برای این حجم دو تا موج ساز 7000 لیتری یا یه دونه 5000 لیتری در کنار یه دونه 9000 لیتری مناسبه
پیشنهاد من : 1- موج ساز سیو 1500 با قدرت 5800 لیتر در ساعت به قیمت حدوداً 160 هزار تومن در کنار یه موج ساز ماکرو مدل 6 با قدرت 10000 لیتر در ساعت با قیمت حدودی 180 هزار تومن
2- سه تا موج ساز 5000 لیتری آکواریوم سیستم با قیمت حدود 320 هزار تومن (قیمت هر موج ساز)
3- دوتا موج ساز 5800 لیتری سیو 1500 در کنار یه موج ساز سیوو 1000 با قیمت حدود 110 هزار تومن
کلاً ترکیبات زیادی میشه در نظر گرفت که سه مورد بالا بهترین حالت می تونه باشه البته از نظر قیمتی با توجه به کیفیت مناسب
یه رده بالاتر اگر بخواهید در نظر بگیرید می تونید سه تا موج ساز آکواریوم سیستم رو تهیه کنید با یه کنترل کننده ی مرکزی که در حدود یک میلیون و پونصد هزار تومن هزینش میشه و موج ساز ها به صورت متناوب قطع و وصل میشن و محیط آکواریوم مثل دریا میشه یعنی موج های رفت و برگشت ایجاد میشه
ایده آل ترین حالت هم تهیه موج ساز ورتک آمریکا مدل mp60 هستش که قیمتش 3میلیون و ششصد هزار تومنه و سیستمی وحشتناک حرفه ای هستش!

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۲۱, 08:24
این تانک برای ریف هست. برای نور چه پیشنهادی دارید؟ (ترجیحا led)

ardn
۱۳۹۳-۰۳-۱۱, 10:38
واتر پمپ red devil dc 10000 چطور هست؟
آیا واتر پمپ خوبیه؟ صدا نداره؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۱۲, 00:30
این تانک برای ریف هست. برای نور چه پیشنهادی دارید؟ (ترجیحا led)

سلام
1- ترکیب 4 تا لامپ متال 150 وات در کنار 4 تا مهتابی اکتی
2- در مورد ال ای دی هم 25000 الی 30000 لومن نور نیاز دارید که باید از ال ای دی های 3 وات استفاده کنید

واتر پمپ red devil dc 10000 چطور هست؟
آیا واتر پمپ خوبیه؟ صدا نداره؟

به نظر واتر پمپ خوبی میاد اما من تا حالا از اون استفاده نکردم و در مورد صداش اطلاعی ندارم

ardn
۱۳۹۳-۰۵-۱۵, 08:45
سلام. ببخشید نتونستم تاپیک مناسبی برای این سوالم پیدا کنم.
یک واتر پمپ آکواریوم سیستم nj8000 گرفتم ولی صدای وووور وووور میده. علتش چیه؟ چکار کنم درست بشه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۵, 10:35
سلام. ببخشید نتونستم تاپیک مناسبی برای این سوالم پیدا کنم.
یک واتر پمپ آکواریوم سیستم nj8000 گرفتم ولی صدای وووور وووور میده. علتش چیه؟ چکار کنم درست بشه؟

سلام
اول یه سوال : لوله ی خروجی واتر پمپ رو چند گرفتین ؟!!
معمولاً این صدا ها در اثر برخورد لوله ها به اطراف و یا شیشه ی آکواریوم ایجاد میشه و همچنین بعضی وقتها خود واتر پمپ در اثر تماس با کف سامپ این صدا رو ایجاد میکنه اگر از خود واتر پمپ باشه می تونید زیر اون یه تیکه یونولیت قرار بدید و اگر هم از لوله ها باشه می تونید دور لوله ها رو با فوم بپوشونید
البته باید سایز لوله ای که برای انتقال آب استفاده کردید 32 باشه در غیر اینصورت باید لوله رو تعویض کنید چون این واتر پمپ قدرتش خیلی زیاده و استفاده از لوله ی باریک تر موجب لرزش لوله میشه و با هیچ کدوم از روش های بالا نمیشه صدا رو کنترل کرد

ardn
۱۳۹۳-۰۶-۰۲, 18:53
برای تانک 600 لیتری چه واتر پمپی مناسبه؟
کم صداترین واتر پمپ بازار چیه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۲, 22:46
برای تانک 600 لیتری چه واتر پمپی مناسبه؟
کم صداترین واتر پمپ بازار چیه؟

واتر پمپ 6000 لیتری نیوجت آکواریوم سیستم بهترین گزینه هستش
قیمتش هم 600 هزار تومنه

ardn
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 08:20
صدای این واتر پمپ چقدره؟
آیا کم صداتر از این واتر پمپ هم هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 14:59
صدای این واتر پمپ چقدره؟
آیا کم صداتر از این واتر پمپ هم هست؟

صداش نسبتاً کمه
قراره حدوداً 4000 لیتر آب رو جابه جا کنه به هر حال یه مقدار صدا رو داره اما فعلاً تو بازار بهتر و کم صدا تر از این مارک وجود نداره
بیشتر صدای واتر پمپ ها به دلیل عدم دقت در لوله کشی و برخورد واتر پمپ با شیشه ی سامپ هستش

ardn
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 16:33
یه nj8000 دارم که صدا میده اگر با nj6000 عوضش کنم صداش درست میشه؟ (70*50*180)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 16:47
یه nj8000 دارم که صدا میده اگر با nj6000 عوضش کنم صداش درست میشه؟ (70*50*180)

بله واتر پمپ 6000 صداش از 8000 کمتره

ardn
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 17:01
این حقیقت داره که nj6000 خاموش و روشنش هیچ فرقی نداره؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 17:25
این حقیقت داره که nj6000 خاموش و روشنش هیچ فرقی نداره؟

روشن و خاموشش که حتماً فرق میکنه !!!
خدمتتون عرض کردم اگر لوله کشی درست باشه و واتر پمپ با شیشه در تماس نباشه بی صدا هستش

ardn
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 09:30
یکی از فروشنده ها میگه واتر پمپ 4500 لیتری برای 70*50*180 کافیه. آیا این درسته؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 09:57
یکی از فروشنده ها میگه واتر پمپ 4500 لیتری برای 70*50*180 کافیه. آیا این درسته؟

حجم خالص آب گیری آکواریوم شما در حدود 500 لیتره اگر سیستم فیش اونلی باشه به گردش آب 6 برابر نیاز دارید و اگر ریف باشه 8 برابر یعنی به ترتیب 3000 و 4000 لیتر در ساعت
روی کارتن واتر پمپ جدولی داره که نشون میده واتر پمپ مربوطه تو ارتفاعات مختلف چه حجم آبی رو انتقال میده می تونید با اندازه گرفتن ارتفاع آکواریوم با پایه و مقایسه ی اون با جدولی که گفتم خودتون به دست بیارید که چه واتر پمپی لازم دارید
بنا بر تجربه ی بنده اگر پایه ی آکواریومتون خیلی بلند نباشه و آکواریومتون ریف باشه باید حتماً 6000 تهیه کنید اما برای فیش اونلی 4500 و 5000 هم می تونه پاسخ گو باشه

moonmoon
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 02:07
سلام آقای مرادی
بعد از مشورت با شما تانکی رو که قرار بود راه بندازم بیخسال شدم و از اول میخوام شروع کنم
ابعاد تانکی که میخوام شروع کنم 150*50*60 هست_(60ارتفاع)
برای تامین بودجه میخوام که قیمت و نوع وسایل مصرفی رو بگید بم:)
1-واتر پمپ مناسب برای این اندازه
2-موجساز ها
3-اسکیمر مناسب
4-مدیای سامپ
5-سیستم نور ال ای دی یا مهتابی
6-نمک که رد سی میخوام

ممنون میشم اگه جواب بدید
البته تصمیم گرفتم این آک رو با لوازم نسبتا خوب اروپایی راه بندارم خیلی حرفه ای هم نباشه قیمتشوم هم نسبتا مناسب باشه

ardn
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 16:30
اگر پمپاژ واتر پمپ کم باشه با موجساز قوی تر میشه جبرانش کرد؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 00:44
سلام آقای مرادی
بعد از مشورت با شما تانکی رو که قرار بود راه بندازم بیخسال شدم و از اول میخوام شروع کنم
ابعاد تانکی که میخوام شروع کنم 150*50*60 هست_(60ارتفاع)
برای تامین بودجه میخوام که قیمت و نوع وسایل مصرفی رو بگید بم:)
1-واتر پمپ مناسب برای این اندازه
2-موجساز ها
3-اسکیمر مناسب
4-مدیای سامپ
5-سیستم نور ال ای دی یا مهتابی
6-نمک که رد سی میخوام

ممنون میشم اگه جواب بدید
البته تصمیم گرفتم این آک رو با لوازم نسبتا خوب اروپایی راه بندارم خیلی حرفه ای هم نباشه قیمتشوم هم نسبتا مناسب باشه

سلام
جواب دادن به سوالاتتون خیلی سخته چون همه چی بستگی به بودجه تون داره ولی سعی کردم با توجه به توضیحی که دادید پاسخ بدم:

1- واتر پمپ 4500 لیتری آکواریوم سیستم در حدود 500 هزار تومن
2- انتخاب های بسیار زیادی می تونید داشته باشید ولی یه سیستم نرمال با کیفیت خوب در حدود 500 هزار تومن
3- اسکیمر هم در حدود یک میلیون تومن با تلورانس 100 هزار تومن می تونید ریف اختاپوس و یا مارین سورس انتخاب کنید
4- 4 الی 5 کیلو سرامیک تایوانی مارک ایستا در حدود 100 هزار تومن با کیسه بسته بندی
5- ال ای دی به درد بخور که تو بازار نیست و شرکتی ها هم در حدود 4 میلیون تومن هزینه داره اما مهتابی می تونید از مارک گیسمان انتخاب کنید و 6 تا مهتابی می تونه کافی باشه که با قاب در حدود 1 الی 1200 هزینه اش میشه
6- نمک هم که خودتون انتخاب کردید کیلویی 15 هزار تومن

اگر پمپاژ واتر پمپ کم باشه با موجساز قوی تر میشه جبرانش کرد؟

نه متاسفانه و بهتره که این اتفاق نیوفته ولی به هر دلیلی اگر امکان افزایش قدرت واتر پمپ وجود نداشت استفاده از موجسازهای بیشتر می تونه کاچی به از هیچ چی باشه

moonmoon
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 03:32
با سلام دوباره خدمت آقای مرادی عزیز
شرمنده من همیشه مزاحمتون میشم آقای مرادی

سایز نهایی آکواریوم 150*50*70شد (70ارتفاع) سوال اول:50سانت عرض مناسب هست یا بازهم کمه؟
اندازه سامپ:140*50*40(40ارتفاع)
آقای مرادی من کلامو گذاشتم جلوم فکر کردم نهایت پولی که میتونم برای هریک از وسایل خرج کنم به شرح زیر است:
1-واتر پمپ 500هزار تومان
2-اسکیمر900هزار تومان
3-سیستم نور 500هزار تومان
موج ساز 400هزار تومان
مدیا 200هزار تومان

پیشنهاد شما چیه؟
در ضمن حجم آبگیری مفید فکر کنم600لیتر باشه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 07:51
با سلام دوباره خدمت آقای مرادی عزیز
شرمنده من همیشه مزاحمتون میشم آقای مرادی

سایز نهایی آکواریوم 150*50*70شد (70ارتفاع) سوال اول:50سانت عرض مناسب هست یا بازهم کمه؟
اندازه سامپ:140*50*40(40ارتفاع)
آقای مرادی من کلامو گذاشتم جلوم فکر کردم نهایت پولی که میتونم برای هریک از وسایل خرج کنم به شرح زیر است:
1-واتر پمپ 500هزار تومان
2-اسکیمر900هزار تومان
3-سیستم نور 500هزار تومان
موج ساز 400هزار تومان
مدیا 200هزار تومان

پیشنهاد شما چیه؟
در ضمن حجم آبگیری مفید فکر کنم600لیتر باشه

سلام
خوب اینطوری خیلی بهتر میشه نظر داد. حجم خالص آکواریومتون زیر 500 لیتره!
1- یه واتر پمپ خیلی خوب 5000 لیتری چینی (سفارش اروپا) مصرف برق 30 وات !! بهتون پیشنهاد میدم قیمتش 350 هزار تومن
2- اسکیمر هم بین 900 الی 1000 با مارک مارین سورس میشه تهیه کرد
3- اگر قراره آکواریوم مرجانی بشه نور زیر 1200 اصلاً امکان نداره !!! ولی برای ماهی همون 400 کافیه
4- موج ساز هم 450 هزار تومن می تونم هایدور ایتالیا پیشنهاد بدم و یا حدوداً با همین مبلغ آکواریوم سیستم می تونید تهیه کنید
5- مدیا هم با 4 الی 5 کیلو 6 وجهی ایستا کار راه میوفته که با کیسه ی بسته بندی در حدود 120 هزار تومن میشه
6- نمک هم رد سی کیلو 15000 تومنه

moonmoon
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 14:07
ممنون از حسن توجهتون:Rose::Rose::Rose::Rose:
درسته جاش اینجا نیس ولی ابعاد به نظرتون خوبه همینو بسازم؟
اگه همتابی گیسمان بذارم هر 6 ماه باید تعویض کنم؟سیستم با همین قیمت 1میلیون با طول عمر بالا پبشنهاد ندارید؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 15:45
ممنون از حسن توجهتون:Rose::Rose::Rose::Rose:
درسته جاش اینجا نیس ولی ابعاد به نظرتون خوبه همینو بسازم؟
اگه همتابی گیسمان بذارم هر 6 ماه باید تعویض کنم؟سیستم با همین قیمت 1میلیون با طول عمر بالا پبشنهاد ندارید؟

سلام
خواهش می کنم
ابعاد خوبه اما اگر می خواهید از مهتابی استفاده کنید می تونید عرض رو 60 بگیرید و ارتفاع رو هم 60
عمر مفید مهتابی های گیسمان هم یک ساله که برای این سیستم اگر ارتفاع رو 60 بگیرید و یا اینکه مرجان ها رو در قسمت های فوقانی آکواریوم بچینید 6 تا مهتابی 115 سانت لازمه که با قاب در حدود 1200 هزینه میشه

hamed220
۱۳۹۳-۰۶-۱۴, 17:42
سلام اقای مرادی قیمت متال چنده و عمرش چقدره ظمنا متال دایمکس خوبه یا معمولیه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۵, 00:44
سلام اقای مرادی قیمت متال چنده و عمرش چقدره ظمنا متال دایمکس خوبه یا معمولیه

سلام
متال گیسمان 320 هزار تومنه و طول عمرش دو الی دو سال و نیم هستش
متال دایمکس هم کیفیتش متوسطه وقتی گیسمان هستش به برند دیگه ای فکر نکنید

hamed220
۱۳۹۳-۰۶-۱۵, 10:10
سلامی دوباره ببخشید سوالهام زیاد شد الان مهتابی گیسمانو اسکیمر ریف اختاپوی موجود هست و اگه موجوده قیمتش چنده

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۵, 14:20
سلامی دوباره ببخشید سوالهام زیاد شد الان مهتابی گیسمانو اسکیمر ریف اختاپوی موجود هست و اگه موجوده قیمتش چنده

سلام
خواهش می کنم
بار جدید مهتابی های گیسمان رسیده ولی هنوز قیمتی اعلام نشده و بعید می دونم قیمت ها فرقی کرده باشه .. قیمت مهتابی های 115 سانت این شرکت به طور متوسط 100 هزار تومن بوده
اما از ریف اختاپوس فعلاً خبری نیست

hamed220
۱۳۹۳-۰۶-۱۶, 20:35
ببخشید اقای مرادی ویو باکس چیه و از لوازم ضروریه قیمتش چنده ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۷, 22:48
ببخشید اقای مرادی ویو باکس چیه و از لوازم ضروریه قیمتش چنده ؟

سلام
ویو باکس موج های رفت و برگشتی ایجاد میکنه و محیط داخل آکواریوم از نظر نوع موج مثل محیط طبیعی میشه
قیمت اون هم بستگی به سایز و برندش داره که از یک و نیم میلیون تومن شروع میشه و تا سه میلیون و هشتصد هزار تومن هم میرسه

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 17:31
سلام جناب مرادی خسته نباشید ببخشید من برای تانک جدیدم به انداز طول 150 عرض 46 ارتفاع 70 و سامپ با رفیجیوم 140 45 50 چه اسکیمری بگیرم خوبه قیمتش چقدر میشه

برای نور هم من سیستم نوری که شما برای آکواریومتون استفاده کردید و خوشم امد ازش نورشو شما چی پیشنهاد میکنید قیمتش چقدر میشه ممنون

یادتون باشه گفته بودم میخوام آکواریوم دویست لیتریم و جمع کنم و یه آکواریو بزرگتر جمع و جور کنم و برای تهیه یه سری جنس مزاحمتون میشم الان امدم :102:

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 20:53
سلام جناب مرادی خسته نباشید ببخشید من برای تانک جدیدم به انداز طول 150 عرض 46 ارتفاع 70 و سامپ با رفیجیوم 140 45 50 چه اسکیمری بگیرم خوبه قیمتش چقدر میشه

برای نور هم من سیستم نوری که شما برای آکواریومتون استفاده کردید و خوشم امد ازش نورشو شما چی پیشنهاد میکنید قیمتش چقدر میشه ممنون

یادتون باشه گفته بودم میخوام آکواریوم دویست لیتریم و جمع کنم و یه آکواریو بزرگتر جمع و جور کنم و برای تهیه یه سری جنس مزاحمتون میشم الان امدم :102:

سلام
با توجه به موجودی امروز بازار، پیشنهاد من اسکیمر jns مدل C02 هستش که قیمتش در حدود 1200 هستش
مارین سورس هم یه مدل داشت که در حدود 900 هزار تومن بود که شاید اگر بار جدید بیاد باز تو همین رنج قیمتی باشه
ریف اختاپوس هم باید قیمتش بین این دو تا باشه که شما با توحه به بودجه می تونید انتخاب کنید هر سه تا خوب و مناسب هستن و فرق چندانی ندارن

برای نور هم می تونید دو تا متال 150 وات 14500 گیسمان (هر کدوم 320 هزار تومن) در کنار دو یا 4 تا مهتابی ترکیبی گیسمان (هر کدوم در حدود 100 هزار تومن) استفاده کنید قابشون هم در حدود 400 الی 500 هزار تومن میشه

s.a.m
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 21:04
سلام آقای مرادی
لطفا هزینه سیستم نور برای 80*50*60h را هم بفرمایید
ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 21:14
سلام آقای مرادی
لطفا هزینه سیستم نور برای 80*50*60h را هم بفرمایید
ممنون

سلام
برای انتخاب نور آکواریوم چند عامل موثر هستند
1- نوع آکواریوم : فیش اونلی - ریف معمولی - ریف مرجان های سخت
2- بودجه مد نظر
3- موجودی بازار ایران

ولی برای سیستم شما یه لامپ متال 14000 در کنار دو تا مهتابی اکتینیک مناسب هستش
اگر مشکل مالی نداشته باشید ال ای دی رادئون از شرکت اکو تک مارین در حدود 4 میلیون تومنه که گزینه ی مناسب دیگه ای هستش

s.a.m
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 21:29
سلام
برای انتخاب نور آکواریوم چند عامل موثر هستند
1- نوع آکواریوم : فیش اونلی - ریف معمولی - ریف مرجان های سخت
2- بودجه مد نظر
3- موجودی بازار ایران

ولی برای سیستم شما یه لامپ متال 14000 در کنار دو تا مهتابی اکتینیک مناسب هستش
اگر مشکل مالی نداشته باشید ال ای دی رادئون از شرکت اکو تک مارین در حدود 4 میلیون تومنه که گزینه ی مناسب دیگه ای هستش
ممنون از راهنماییتون آقای مرادی
هزینه یه لامپ متال 14000 در کنار دو تا مهتابی اکتینیک و قاب حدودا چقدر میشه؟ البته برای تانک ریف معمولی
در واقع موندم led cree بگیرم خودم درست کنم یا اینکه از متال و مهتابی استفاده کنم
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 00:17
ممنون از راهنماییتون آقای مرادی
هزینه یه لامپ متال 14000 در کنار دو تا مهتابی اکتینیک و قاب حدودا چقدر میشه؟ البته برای تانک ریف معمولی
در واقع موندم led cree بگیرم خودم درست کنم یا اینکه از متال و مهتابی استفاده کنم

اگر ال ای دی cree اصل و درایور درجه یک پیدا کنید اولویت با اون هستش در غیر اینصورت یه لامپ متال 14500 گیسمان در کنار دو تا مهتابی اکتینیک تهیه کنید که با قابشون در حدود 850 هزار تومن هزینه میشه

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 07:42
سلام
با توجه به موجودی امروز بازار، پیشنهاد من اسکیمر jns مدل C02 هستش که قیمتش در حدود 1200 هستش
مارین سورس هم یه مدل داشت که در حدود 900 هزار تومن بود که شاید اگر بار جدید بیاد باز تو همین رنج قیمتی باشه
ریف اختاپوس هم باید قیمتش بین این دو تا باشه که شما با توحه به بودجه می تونید انتخاب کنید هر سه تا خوب و مناسب هستن و فرق چندانی ندارن

برای نور هم می تونید دو تا متال 150 وات 14500 گیسمان (هر کدوم 320 هزار تومن) در کنار دو یا 4 تا مهتابی ترکیبی گیسمان (هر کدوم در حدود 100 هزار تومن) استفاده کنید قابشون هم در حدود 400 الی 500 هزار تومن میشه

آقا مرادی جمعش چقدر میشه عکسی دارید از این لامپها اندازشون چقدره ؟ من میخوام از خودشما بخرم راستی اسکیمر اختاپوس امده ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 11:41
آقا مرادی جمعش چقدر میشه عکسی دارید از این لامپها اندازشون چقدره ؟ من میخوام از خودشما بخرم راستی اسکیمر اختاپوس امده ؟

سلام
اسکیمر ریف اختاپوس هنوز وارد بازار نشده و با توجه به بد قولی های قبلی وارد کننده احتمال این وجود داره که حالا حالاها زمان ببره و شایدم هیچ وقت نیاد !!! من بارها دیدم که دوستان الکی شایع پراکنی کردن !! مثالش پارسال بود که گفتن اسکیمر دلتک وارد شده و تو گمرک هستش و به زودی وارد میشه و بعد از 6 ماه گفتن گرون درمیومد نیاوردیم!!!!!!!!!!!
پیشنهاد من jns هستش که خیلی خوب و با کیفیته
برای نور هم قیمت ها رو خدمتتون عرض کردم در صورت تمایل تماس تلفنی بگیرید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 16:33
سلام جناب مرادی ببخشید از این نوع ال ای دی دارید؟ قیمتش چنده مرسی

http://deltamarine.ir/attachments/f243/14032d1396851710-%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%85%D8%AF-sam_1052.jpghttp://deltamarine.ir/attachments/f243/14033d1396851769-%D8%A7%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%85%D8%AF-sam_1051.jpg

s.a.m
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 18:45
سلام آقای مرادی
به نظر شما تفاوت هزینه راه اندازی یه آکواریوم 80*50*60h با یک آکواریوم 120*50*60h چقدر میشه (تانک ریف)
می خواهم بدونم اگر تفاوتشون در حد یکی دو میلیون میشه از الان برای تانک بزرگتر سرمایه گزاری کنم
اگر لطف کنید و بگید هزینه هر کدوم از دوسایز حدودا چقدر میشه ممنون میشم
و اینکه نظرتون در مورد سایز دوم ( طول 120) چیه؟
متشکرم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 00:00
سلام آقای مرادی
به نظر شما تفاوت هزینه راه اندازی یه آکواریوم 80*50*60h با یک آکواریوم 120*50*60h چقدر میشه (تانک ریف)
می خواهم بدونم اگر تفاوتشون در حد یکی دو میلیون میشه از الان برای تانک بزرگتر سرمایه گزاری کنم
اگر لطف کنید و بگید هزینه هر کدوم از دوسایز حدودا چقدر میشه ممنون میشم
و اینکه نظرتون در مورد سایز دوم ( طول 120) چیه؟
متشکرم

سلام
تفاوتشون در حدود 2 میلیون تومن میشه البته باز بستگی به این داره که وسایل مورد استفاده از چه کیفیتی برخوردار باشن
مثلاً آکواریوم 80 سانتی که با 3 میلیون راه اندازی بشه اگر به 120 تبدیل بشه در حدود 4500 هزینه میشه و آکواریوم 80 سانتی که با 5 میلیون راه اندازی بشه اگر تبدیل به 120 بشه در حدود 8 میلیون هزینه میشه
سایز 120 فوق العاده هستش پیشنهاد من طول : 120 - عرض : 60 و ارتفاع : 70 هستش که با تجهیزات خوب در حدود 6 الی 8 میلیون تومن هزینه ی راه اندازیش میشه
سایز 80 سانتی هم در حدود 4 الی 5 میلیون تومن هزینه ی راه اندازیش میشه
البته تاکید می کنم که این قیمت ها بر اساس تجهیزات درجه یک و با کیفیت هستش مثلاً اسکیمر jns ، واتر پمپ آکواریوم سیستم، موج ساز آکواریوم سیستم ، سیستم نور متال و مهتابی، نمک برایت ول یا ردسی و سری کامل تست های سالیفرت و یا api، و بعضی مکمل های عمومی

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 18:24
سلام جناب مرادی نمک اروزن قیمت ایرانی چیزی دارید برای راه اندازی اولیه آکواریوم میخوام بعدا که جا افتاد با نمک خوب سیفون میکنم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 22:44
سلام جناب مرادی نمک اروزن قیمت ایرانی چیزی دارید برای راه اندازی اولیه آکواریوم میخوام بعدا که جا افتاد با نمک خوب سیفون میکنم

سلام
به هیچ وجه این کار رو نکنید که باعث میشه بعداً کلی خرج رو دستتون بزاره از طرف دیگه مگه چقدر فرقشه؟؟
به این سه تا سوال جواب بدید :
1- برای راه اندازی چند کیلو نمک نیاز دارید ؟
2- تفاوت قیمت نمک ایرانی با خارجی درجه ی یک (برایت ول سطلی کیلویی 11000 تومن ) چقدره و کلاً چقدر هزینه تون بیشتر میشه ؟
3- کلاً راه اندازی سیستمتون چقدر هزینه برمیداره یعنی کل آکواریوم رو با چه مبلغی راه اندازی می کنید ؟؟
جواب این سوال ها رو کنار هم بزارید باز اگر نمک ایرانی خواستید بخرید! بنده ندارم! می تونید از سایت های همسایه و یا نواب تهیه کنید!

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۶, 23:36
والا یه نمک ایرانی هست کیلو پنج تومان برای ریف که کیفیتشو خدا داند یه مدل هست اسمشو نمیگم خیلی ازش تعریف میکنن کیلو 8 تومان برایت ول هم که شما میگی 11 رد سی هم که قیمت ندارم تترا هم هست که تو خارجی ها ارزون تره و میگن بی کیفیته

من میترسم موقع چیدن سنگ زنده شرایط آب بهم بخوره مجبور بشم بیشتر از نصف آب و سیفون بزنم این اتفاق واسه تانک اول خیلی افتاد سه چهار بار مجبور شدم دکور سنگهارو تغییر بدم اخرم درست نتونستم بچینم خلاصه کلی نمک خوب حروم شد برای همین میترسم وگرنه پولش زیاد فرقی نداره

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 16:03
والا یه نمک ایرانی هست کیلو پنج تومان برای ریف که کیفیتشو خدا داند یه مدل هست اسمشو نمیگم خیلی ازش تعریف میکنن کیلو 8 تومان برایت ول هم که شما میگی 11 رد سی هم که قیمت ندارم تترا هم هست که تو خارجی ها ارزون تره و میگن بی کیفیته

من میترسم موقع چیدن سنگ زنده شرایط آب بهم بخوره مجبور بشم بیشتر از نصف آب و سیفون بزنم این اتفاق واسه تانک اول خیلی افتاد سه چهار بار مجبور شدم دکور سنگهارو تغییر بدم اخرم درست نتونستم بچینم خلاصه کلی نمک خوب حروم شد برای همین میترسم وگرنه پولش زیاد فرقی نداره

با تغییر چیدمان سنگ هیچ اتفاق شیمیایی تو آب نمیوفته که بخواد پارامترهای آب به هم بخوره و شما مجبور به تعویض آب بشید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 16:53
جناب مرادی ممنون از توضیحاتی که دادید واسه آکواریوم من نزدیک به 500 لیتر چند کیلو نمک لازمه؟ نمک چی دارید؟ لطفا با ذکر قیمت مرسی ممنون.بعد در مورد سیستم نور چرا دیگه ال ای دی با مارک کری ندارید آخه یه زمان داشتید بعد نوری که برای تانک من گفته بودید خوبه چندتا سوال درمورد متال داشتم اینکه چند سانته دوم نورش چه رنگیه سوم لامپشون تاکی کار میکنه ؟ راستش من اصلا متال ندیم البته خیلی از متال شنیدم که خوبه عالیه ولی گرما تولید میکنه دوم مصرف برق داره در مورد ال ای دی هم که شما هزار بار گفتید ال ای دی که تو ایرانه چینیه اگه ال ای دی خوب دارید ال ای دی بهم بدید اگه نه متال میخرم در آخر هم میشه بجای مهتابی گیسمان که گفته بودی از ال ای دی کنار متال استفاده کنم ؟ تشکر :102:

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 21:08
جناب مرادی ممنون از توضیحاتی که دادید واسه آکواریوم من نزدیک به 500 لیتر چند کیلو نمک لازمه؟ نمک چی دارید؟ لطفا با ذکر قیمت مرسی ممنون.بعد در مورد سیستم نور چرا دیگه ال ای دی با مارک کری ندارید آخه یه زمان داشتید بعد نوری که برای تانک من گفته بودید خوبه چندتا سوال درمورد متال داشتم اینکه چند سانته دوم نورش چه رنگیه سوم لامپشون تاکی کار میکنه ؟ راستش من اصلا متال ندیم البته خیلی از متال شنیدم که خوبه عالیه ولی گرما تولید میکنه دوم مصرف برق داره در مورد ال ای دی هم که شما هزار بار گفتید ال ای دی که تو ایرانه چینیه اگه ال ای دی خوب دارید ال ای دی بهم بدید اگه نه متال میخرم در آخر هم میشه بجای مهتابی گیسمان که گفته بودی از ال ای دی کنار متال استفاده کنم ؟ تشکر :102:

سلام
آکواریوم شما 17 کیلو نمک نیاز داره که بهتره یه سطل 20 کیلویی تهیه کنید که مارک برایت ول 220 هزار تومن میشه
لامپ های ال ای دی بنده هم متاسفانه تمام شده و فعلاً موجود نیست
لامپ های متال هم بیشتر توی طلافروشی ها استفاده میشه می تونید کلمه ی metal halide lamp رو تو google سرچ کنید و قیافه ی اون رو ببینید تو کتاب راه اندازی آکواریوم های آب شور بنده هم به تفصیل در مورد انواع لامپ ها و مزایا و معایب همشون توضیح داده شده که می تونید به این کتاب هم مراجعه کنید
برای سیستم شما دو تا لامپ متال 14000 کلوین و دو یا چهار تا مهتابی t5 نیاز هستش. بهتره در کنار متال از مهتابی استفاده کنید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۰۷, 21:43
من گفتم شاید بشه کنار متال ال ای دی هم قرار بدم راستی آقای مرادی نگفتید لامپ متال گیسمان چند ماه کار میکنه ممنون

اگه خدا بخواد به زودی برای خرید لامپ تماس میگیرم هماهنگ کنیم:217: فقط میمونه نمک ماسه سنگ زنده و قسمت بندی سامپ دیگه همه چی حله :254::254:

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 00:07
من گفتم شاید بشه کنار متال ال ای دی هم قرار بدم راستی آقای مرادی نگفتید لامپ متال گیسمان چند ماه کار میکنه ممنون

اگه خدا بخواد به زودی برای خرید لامپ تماس میگیرم هماهنگ کنیم:217: فقط میمونه نمک ماسه سنگ زنده و قسمت بندی سامپ دیگه همه چی حله :254::254:

لامپ های متال به صورت نرمال 2 الی دو سال و نیم کار می کنن که من توصیه می کنم سر دو سال تعویض بشن

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 21:12
[/QUOTE]

سلام جناب مرادی ببخشید قاب این دوتا متال که گفتید چینی هست درسته مهتابی ترکیبی که گفتید چند سانت میشن و چند واته؟ من یه قاب ماهیران دارن 30 در 80 میخواستم بدونم میشه لامپاشو عوض کنم دیگه پول قاب ندم :^_^: اینم عکس مهتابی ماهیران من :95: اگه بشه که خیلی خوب میشه

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10170 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10170)

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10169 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10169)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 21:23
سلام جناب مرادی ببخشید قاب این دوتا متال که گفتید چینی هست درسته مهتابی ترکیبی که گفتید چند سانت میشن و چند واته؟ من یه قاب ماهیران دارن 30 در 80 میخواستم بدونم میشه لامپاشو عوض کنم دیگه پول قاب ندم :^_^: اینم عکس مهتابی ماهیران من :95: اگه بشه که خیلی خوب میشه

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10170 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10170)

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10169 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10169)[/QUOTE]

سلام
اگر لامپ ها 60 سانتی باشن بله می تونید استفاده کنید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 10:21
سلام جناب مرادی الان اندازه گرفتم هرکدوم 55 سانت میشد الان میشه اینارو با گیسمان عوض کنم :66: روشون نوشته شده بود t5 ho 24w 10000k mahiran

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 16:53
سلام جناب مرادی الان اندازه گرفتم هرکدوم 55 سانت میشد الان میشه اینارو با گیسمان عوض کنم :66: روشون نوشته شده بود t5 ho 24w 10000k mahiran

سلام
بله می تونید تعویض کنید

ardn
۱۳۹۳-۰۷-۱۵, 08:50
1.به چه علت باید گردش آب در تانک ریف بالاتر باشه؟
2.اگر کمتر باشه چه اتفاقی میافته؟
3.آیا در تانک ماهی با گردش آب کمتر میشه ریف نگهداری کرد؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۵, 12:22
1.به چه علت باید گردش آب در تانک ریف بالاتر باشه؟
2.اگر کمتر باشه چه اتفاقی میافته؟
3.آیا در تانک ماهی با گردش آب کمتر میشه ریف نگهداری کرد؟

سلام
برای اینکه تو این شرایط ریف ها بهتر میمونن
اگر قراره فقط چند وقتی مرجان ها زنده بمونن مشکلی نیست می تونید هر جور که خواستید نگهداریش کنید
ولی اگر به دنبال یه سیستم سالم و شاداب و مرجان های سرحال و شاد و دارای رنگ های زیبا و در حال تکثیر هستید بهتره استانداردهای نگهداری از آکواریوم های مرجانی رو رعایت کنید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 11:43
سلام جناب مرادی موج ساز ویو باکس دارید

adn
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 12:45
با عرض سلام و تشکر به خاطر زحمات شما
پاسخ دادن به این هم سوال جور واجور واقعا حوصله و صبر زیادی می طلبه
بنده یک تانک به ابعاد 120 * 60 *70 دارم در مورد میزان گردش اب داخل تانک سوال داشتم . توی یکی از پاسخهای شما دیدم که برای تانک ریف مقدار گردش رو 8 برابر اعلام فرمودید این مقدار گردش اب شامل حاصل جمع موج سازها و واتر پمپ اصلی است ؟ یا فقط واتر پمپ اصلی ؟ اگر مقدارگردش اب بیش از این یعنی 8 برابر باشه مشکلی از نظر سلامتی برای مرجانها پیش میاد
سپاسگذارم

واتر پمپ اصلی nj3000
موج ساز اکواریوم سیستم 4000
موج ساز سیو 15000
دو عدد موج ساز تانزی 6045

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 15:49
با عرض سلام و تشکر به خاطر زحمات شما
پاسخ دادن به این هم سوال جور واجور واقعا حوصله و صبر زیادی می طلبه
بنده یک تانک به ابعاد 120 * 60 *70 دارم در مورد میزان گردش اب داخل تانک سوال داشتم . توی یکی از پاسخهای شما دیدم که برای تانک ریف مقدار گردش رو 8 برابر اعلام فرمودید این مقدار گردش اب شامل حاصل جمع موج سازها و واتر پمپ اصلی است ؟ یا فقط واتر پمپ اصلی ؟ اگر مقدارگردش اب بیش از این یعنی 8 برابر باشه مشکلی از نظر سلامتی برای مرجانها پیش میاد
سپاسگذارم

واتر پمپ اصلی nj3000
موج ساز اکواریوم سیستم 4000
موج ساز سیو 15000
دو عدد موج ساز تانزی 6045

سلام
خواهش میکنم در خدمتتون هستم
میزان عبور آب از داخل سامپ که همون قدرت واتر پمپ در نقطه ی ورود به داخل آکواریوم هستش باید 8 برابر حجم تانک باشه
مثلاً یه واتر پمپ درجه ی یک 3000 لیتری در ارتفاع یک و نیم متری حداکثر 2000 لیتر آب میده که برای یک آکواریوم 250 لیتری مناسبه (حجم عبور آب 8 برابر میشه)
میزان چرخش آب داخل آکواریوم هم باید به صورت متوسط 20 برابر باشه (میتونه از 15 برابر تا 30 برابر هم در نظر گرفته بشه) که برای آکواریوم 250 لیتری میشه در حدود 5000 لیتر که 2000 لیترش توسط واتر پمپ تامین میشه و 3000 لیترش هم باید موج ساز بزارید

adn
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 16:03
سلام
خواهش میکنم در خدمتتون هستم
میزان عبور آب از داخل سامپ که همون قدرت واتر پمپ در نقطه ی ورود به داخل آکواریوم هستش باید 8 برابر حجم تانک باشه
مثلاً یه واتر پمپ درجه ی یک 3000 لیتری در ارتفاع یک و نیم متری حداکثر 2000 لیتر آب میده که برای یک آکواریوم 250 لیتری مناسبه (حجم عبور آب 8 برابر میشه)
میزان چرخش آب داخل آکواریوم هم باید به صورت متوسط 20 برابر باشه (میتونه از 15 برابر تا 30 برابر هم در نظر گرفته بشه) که برای آکواریوم 250 لیتری میشه در حدود 5000 لیتر که 2000 لیترش توسط واتر پمپ تامین میشه و 3000 لیترش هم باید موج ساز بزارید

ممنونم از جواب کاملتون عرض کنم خدمت شما جناب مرادی بنده حجم اکواریومم حدود 500 لیتر میشه و ارتفاع سمپ تا محل خروج اب با احتساب زانو ها حدود 90 سانت است برای پمپ اصلی از یک nj 3000 استفاده می کنم داخل اب هم 4 عدد موج ساز دارم به ترتیب یک عدد سیو 1500 یک عدد اکواریوم سیستم 4000 و دو عدد تانزی 6045 ایا گردش اب مناسب و صحیحی برای اکواریوم من ایجاد خواهد کرد یا خیر در غیر اینصورت لطفا بهترین پشنهاد جنابعالی برای من چیست
متشکرم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 16:15
ممنونم از جواب کاملتون عرض کنم خدمت شما جناب مرادی بنده حجم اکواریومم حدود 500 لیتر میشه و ارتفاع سمپ تا محل خروج اب با احتساب زانو ها حدود 90 سانت است برای پمپ اصلی از یک nj 3000 استفاده می کنم داخل اب هم 4 عدد موج ساز دارم به ترتیب یک عدد سیو 1500 یک عدد اکواریوم سیستم 4000 و دو عدد تانزی 6045 ایا گردش اب مناسب و صحیحی برای اکواریوم من ایجاد خواهد کرد یا خیر در غیر اینصورت لطفا بهترین پشنهاد جنابعالی برای من چیست
متشکرم

سلام
اگر ارتفاع آکواریومتون 70 سانت باشه و ارتفاع پایه آکواریوم حداقل 50 سانت جمع اینها میشه 120 سانت!!!!
ولی به هر حال برای سیستم شما حداقل واتر پمپ مورد نیاز 4500 آکواریوم سیستم هستش
در مورد موج سازهاتون هم عرض کردم خودتون محاسبه کنید

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۱۹, 19:07
سلام جناب مرادی شکر خدا دیگه همه چی داره ردیف میشه مشکل نور من هم درست شد تونستم قاب مناسب پیدا بکنم :78: به یکی سفارش دادم برام میاره یا دوتا قاب دوتایی 120 t5 میاره یا چهارتا 60 سانت

الان برای واتر پمپ و موج ساز مزاحمتون شدم بعد از ظهر یه سری قیمت موج ساز دادید کلا پشیمون شدم موج ساز ویو باکس به من نمیاد اگه زیاد حرفه ای بشم حتما میرم سراغش:34: الان یه موج ساز مناسب برای آکواریومم هستم بدون سرو صدا چون من به صدا حساس هستم و یک عدد واتر پمپ مناسب

اندازه اکواریوم من 150 46 ارتفاع 70 ارتفاع میز 80 لطفا بگید قیمتشون چقدر میشه تا من فردا مزاحمتون بشم دوباره تماس بگیرم برای خرید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۰, 00:06
سلام جناب مرادی شکر خدا دیگه همه چی داره ردیف میشه مشکل نور من هم درست شد تونستم قاب مناسب پیدا بکنم :78: به یکی سفارش دادم برام میاره یا دوتا قاب دوتایی 120 t5 میاره یا چهارتا 60 سانت

الان برای واتر پمپ و موج ساز مزاحمتون شدم بعد از ظهر یه سری قیمت موج ساز دادید کلا پشیمون شدم موج ساز ویو باکس به من نمیاد اگه زیاد حرفه ای بشم حتما میرم سراغش:34: الان یه موج ساز مناسب برای آکواریومم هستم بدون سرو صدا چون من به صدا حساس هستم و یک عدد واتر پمپ مناسب

اندازه اکواریوم من 150 46 ارتفاع 70 ارتفاع میز 80 لطفا بگید قیمتشون چقدر میشه تا من فردا مزاحمتون بشم دوباره تماس بگیرم برای خرید

سلام
موج ساز 6000 لیتری هایدور ایتالیا 450 هزار تومن
واتر پمپ هم فعلاً اروپایی چیزی تو بازار موجود نیست یه مدل واتر پمپ چینی با مارک greco تازه وارد بازار شده که کیفیتش فوق العاده هستش هم بیصدا و هم کم مصرف
برای سیستم شما مدل 5000 لیتریش مناسبه که قیمتش فکر کنم در حدود 320 هزار تومن باشه

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۲۳, 00:19
سلام جناب مرادی بازم ممنون بابت راکتور واترپمپ و موج ساز و غیره دستتون درد نکنه

ببخشید به نظر شما دوزینگ خوبه ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۳, 01:19
سلام جناب مرادی بازم ممنون بابت راکتور واترپمپ و موج ساز و غیره دستتون درد نکنه

ببخشید به نظر شما دوزینگ خوبه ؟

تو سیستم های ریف حرفه ای که انواع مرجان های حساس و کمیاب نگهداری میشه استفاده از دوزینگ ضروریه و از طرفی تو کشورهای خارجی قیمت به نسبت مناسبی داره به همین دلیل تقریبا تمام سیستم ها ی خارجی دوزینگ دارن
اما تو ایران به دلیل گرون بودن اون و عدم وجود مرجان های خیلی حساس، ضروری به نظر نمیرسه مگر اینکه این دو تا عامل رو شما تو سیستمت داشته باشی یعنی پولش زیاد مهم نباشه و مرجان های حساس داشته باشی و یا اینکه بخوای مرجان ها همیشه سرحال و در حال تکثیر باشن
پس تصمیمش با خودتون
فقط بدونید وجودش می تونه خیلی کمک کننده باشه

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۲۳, 10:39
سلام جناب مرادی ممنون از توضیحاتی که دادید ببخشید مگه پولش چقدر میشه؟آیاخیلی گرونه>؟:185:

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۴, 00:06
سلام جناب مرادی ممنون از توضیحاتی که دادید ببخشید مگه پولش چقدر میشه؟آیاخیلی گرونه>؟:185:

سلام
به عنوان مثال دوزینگ سه تایی مارک مارین سورس در حدود 600 هزار تومنه که سه تا هم منبع میخواد که قیمت هر کدوم (کوچکترین سایزش)60 هزار تومنه که جمعاً میشه 780 هزار تومن ولی فقط سه تا محلول رو می تونید از این طریق وارد آکواریوم کنید اگر دو سری دوزینگ استفاده کنید در حدود یک میلیون و ششصد هزار تومن میشه که تقریباً هزینه ی زیادی محسوب میشه

hashem_stark
۱۳۹۳-۰۷-۲۵, 13:09
سلام جناب مرادی ببخشید این راکتور بایوپلت چه کاری انجام میده برای تانک ریف ضروریه یا نه مرسی ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۵, 17:34
سلام جناب مرادی ببخشید این راکتور بایوپلت چه کاری انجام میده برای تانک ریف ضروریه یا نه مرسی ممنون

سلام
در مورد بایو پلت قبلاً تو بخش مربوطه صحبت کردیم
اما به صورت خلاصه بایوپلت ها منبع کربن برای رشد باکتری ها رو تامین میکنن که این باکتری ها فسفات و نیترات آب رو پایین میارن
من استفاده از اون رو توصیه نمیکنم چون روش های بهتری برای کاهش فسفات و نیترات وجود داره

hamed220
۱۳۹۳-۰۷-۲۶, 23:38
سلام اقای مرادی واسه تانک 400 لیتر چه موج سازی پیشنهاد مدید و قیمتش چنده مرسی

adn
۱۳۹۳-۰۷-۲۷, 09:16
سلام و عرض ادب
جناب مرادی در سیستمهای اون ور ابی در قسمتی که ما پد برای فلیتر مکانیکی قرار میدم از کیسه های ویژه برای جمع اوری مواد معلق استفاده می کنند ایا از این کیسه ها تو مملکت ما هم پیدا میشود یا خیر
متشکرم

ardn
۱۳۹۳-۰۷-۲۸, 09:13
آیا واتر پمپ های greco از آکواریوم سیستم کم صدا تر و کم لرزش تر هستند؟
مصرفشون چطوره؟
قیمت 6000 لیتریش چنده؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۲۹, 09:49
سلام اقای مرادی واسه تانک 400 لیتر چه موج سازی پیشنهاد مدید و قیمتش چنده مرسی

سلام
بهترین حالتش اینه که 2 تا موج ساز بزارید یه دونه حدوداً 4000 لیتری و یه دونه حدوداً 3000 لیتری
مارک هم با توجه با موجودی بازار آکواریوم سیستم خوبه که قیمت هر کدومشون هم حدوداً 200 الی 300 هزار تومنه

سلام و عرض ادب
جناب مرادی در سیستمهای اون ور ابی در قسمتی که ما پد برای فلیتر مکانیکی قرار میدم از کیسه های ویژه برای جمع اوری مواد معلق استفاده می کنند ایا از این کیسه ها تو مملکت ما هم پیدا میشود یا خیر
متشکرم

سلام
نه متاسفانه این کیسه ها فعلاً تو ابران موجود نیستند و از نظر کارایی هم با همین پد های ما فرقی ندارن
اون ور چون قیمتی ندارن خیلی سریع عوض میکنن اما اگر ایران بیاد به دلیل گرون بودن نمی صرفه هر 2 یا 3 روز کیسه عوض بشه باید شسته بشه که بعد از چند بار شستشو کیفیتشو از دست میده و زود حفره هاش میگیره و خودش میشه یه شر جدید به همین دلیل به نظرم از همین پدها استفاده کنید بهتره !

آیا واتر پمپ های greco از آکواریوم سیستم کم صدا تر و کم لرزش تر هستند؟
مصرفشون چطوره؟
قیمت 6000 لیتریش چنده؟

سلام
ببخشید اسم این واتر پمپ grech هستش که من به اشتباه greco معرفی کرده بودم
هیچ وقت اینطوری که شما مقایسه کردید امتحان نکردم ولی این واتر پمپ ها خیلی با کیفیت هستن (با توجه به قیمتشون) و لرزش هم ندارن
6000 لیتری اون فکر کنم در حدود 40 الی 50 وات مصرف برق داره و قیمتش هم در حدود 300 الی 350 باید باشه (متاسفانه قیمت ها رو حفظ نیستم)

yavar
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, 22:06
سلام خدمت دوستان و جناب مرادی
برای بهتر کردن شرایط آکواریوم ماهی و ریف 200 لیتری خرید کدام یک از راکتورهای
راکتور نیترات
راکتور فسفات
راکتور کلسیم
در اولویت قرار داره.
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, 23:22
سلام خدمت دوستان و جناب مرادی
برای بهتر کردن شرایط آکواریوم ماهی و ریف 200 لیتری خرید کدام یک از راکتورهای
راکتور نیترات
راکتور فسفات
راکتور کلسیم
در اولویت قرار داره.

سلام
به ترتیب
1- راکتور فسفات
2- راکتور نیترات
3- راکتور کلسیم که البته به این راکتور نیازی نیست مگر اینکه تعداد مرجان های sps زیاد باشه و کلسیم همیشه کم باشه

yavar
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, 23:31
سلام
به ترتیب
1- راکتور فسفات
2- راکتور نیترات
3- راکتور کلسیم که البته به این راکتور نیازی نیست مگر اینکه تعداد مرجان های sps زیاد باشه و کلسیم همیشه کم باشه

بودجه حد اکثر 500 هزار تومان
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۳, 01:43
بودجه حد اکثر 500 هزار تومان

بستگی به سایز آکواریومتون داره
بابل ماگوس دو تا مدل داره که بزرگتره به همراه واتر پمپ در حدود 270 هزار تومنه
فسفات گیر داخلش هم میتونه از 60 هزار تومن تا 150 هزار تومن متغیر باشه

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 14:49
سلام به همه و جناب مرادی
برای آکواریوم به ابعاد 65*65*65 و ارتفاع 1 متر (ریف و ماهی) کدام یک از واتر پمپ 3000 یا 2300 آکواریوم سیستم مناسب.
موجساز چی پیشنهاد میکنید.
از بین محصولات دو برند بابل ماگوس و jns برای راکتور فسفات گیر و نیترات گیر کدام مناسب تر است؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 15:33
سلام به همه و جناب مرادی
برای آکواریوم به ابعاد 65*65*65 و ارتفاع 1 متر (ریف و ماهی) کدام یک از واتر پمپ 3000 یا 2300 آکواریوم سیستم مناسب.
موجساز چی پیشنهاد میکنید.
از بین محصولات دو برند بابل ماگوس و jns برای راکتور فسفات گیر و نیترات گیر کدام مناسب تر است؟

سلام
آکواریوم شما 4 تا بعد داره ؟!!
اگر ارتفاع 65 باشه حجم آک میشه 250 لیتر و باید 3000 لیتری بزارید
اگر ارتفاع 100 باشه حجم آک میشه 420 لیتر و باید 4500 لیتری آکواریوم سیستم و یا 5000 لیتری از شرکت های دیگه استفاده کنید
برای راکتور هم باید بگم راکتورهای بابل ماگوس کوچیک هستن و بیشتر برای راکتور فسفات مناسب هستن برای نیترات باید یه مقدار بزرگتر باشه البته باز بستگی داره که بخواید از چه مدیای نیترات گیری استفاده کنید حسن بابل ماگوس اینه که واتر پمپ هم دارن

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, 16:11
سلام
آکواریوم شما 4 تا بعد داره ؟!!
اگر ارتفاع 65 باشه حجم آک میشه 250 لیتر و باید 3000 لیتری بزارید
اگر ارتفاع 100 باشه حجم آک میشه 420 لیتر و باید 4500 لیتری آکواریوم سیستم و یا 5000 لیتری از شرکت های دیگه استفاده کنید
برای راکتور هم باید بگم راکتورهای بابل ماگوس کوچیک هستن و بیشتر برای راکتور فسفات مناسب هستن برای نیترات باید یه مقدار بزرگتر باشه البته باز بستگی داره که بخواید از چه مدیای نیترات گیری استفاده کنید حسن بابل ماگوس اینه که واتر پمپ هم دارن

دوست عزیز تشکر از وقت وحوصله ای که میزارید
منظورم را ظاهرا بد رسوندم ارتفاع میز را 1 متر عرض کردم.
کیفیت راکتور مدل JNS In Sump Substrate Reactor FR-2 نسبت به bubble-magus Filter reactor MINI 80 با توجه به قیمت دو برابری JNS به عنوان راکتور فسفات قابل توجیه است,از این راکتورها میتوان به عنوان راکور نیتزات هم استفاده کرد؟
yavar
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 22:30
سلام
کیفیت و کارکرد این مدل از راکتوره چطوره...؟
opellet Fluidize Reactor Omega-1
http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10419 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10419)

hasoo
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 23:01
سلام
http://emruzi.com/image/jpeg;base64,/9j/4QAYRXhpZgAASUkqAAgAAAAAAAAAAAAAAP/sABFEdWNreQABAAQAAAA8AAD/4QN6aHR0cDovL25zLmFkb2JlLmNvbS94YXAvMS4wLwA8P3hwYW NrZXQgYmVnaW49Iu+7vyIgaWQ9Ilc1TTBNcENlaGlIenJlU3pO VGN6a2M5ZCI/PiA8eDp4bXBtZXRhIHhtbG5zOng9ImFkb2JlOm5zOm1ldGEvIi B4OnhtcHRrPSJBZG9iZSBYTVAgQ29yZSA1LjUtYzAyMSA3OS4x NTQ5MTEsIDIwMTMvMTAvMjktMTE6NDc6MTYgICAgICAgICI+ID xyZGY6UkRGIHhtbG5zOnJkZj0iaHR0cDovL3d3dy53My5vcmcv MTk5OS8wMi8yMi1yZGYtc3ludGF4LW5zIyI+IDxyZGY6RGVzY3 JpcHRpb24gcmRmOmFib3V0PSIiIHhtbG5zOnhtcE1NPSJodHRw Oi8vbnMuYWRvYmUuY29tL3hhcC8xLjAvbW0vIiB4bWxuczpzdF JlZj0iaHR0cDovL25zLmFkb2JlLmNvbS94YXAvMS4wL3NUeXBl L1Jlc291cmNlUmVmIyIgeG1sbnM6eG1wPSJodHRwOi8vbnMuYW RvYmUuY29tL3hhcC8xLjAvIiB4bXBNTTpPcmlnaW5hbERvY3Vt ZW50SUQ9InhtcC5kaWQ6OTA0ZjQzZDQtMDQwMi1iYTQ5LTg0NT QtYjdhMzMzNWNmMjQwIiB4bXBNTTpEb2N1bWVudElEPSJ4bXAu ZGlkOkQ1NTI5RjJBM0E3NzExRTRCMTQ0QjdBMzUzRTY0M0Y2Ii B4bXBNTTpJbnN0YW5jZUlEPSJ4bXAuaWlkOkQ1NTI5RjI5M0E3 NzExRTRCMTQ0QjdBMzUzRTY0M0Y2IiB4bXA6Q3JlYXRvclRvb2 w9IkFkb2JlIFBob3Rvc2hvcCBDQyAoV2luZG93cykiPiA8eG1w TU06RGVyaXZlZEZyb20gc3RSZWY6aW5zdGFuY2VJRD0ieG1wLm lpZDo5NWVhYmE3MC1lZGMwLTYwNDgtOTAwOS1lYmEzYWZkYzYx MWQiIHN0UmVmOmRvY3VtZW50SUQ9InhtcC5kaWQ6OTA0ZjQzZD QtMDQwMi1iYTQ5LTg0NTQtYjdhMzMzNWNmMjQwIi8+IDwvcmRm OkRlc2NyaXB0aW9uPiA8L3JkZjpSREY+IDwveDp4bXBtZXRhPi A8P3hwYWNrZXQgZW5kPSJyIj8+/+4ADkFkb2JlAGTAAAAAAf/bAIQABgQEBAUEBgUFBgkGBQYJCwgGBggLDAoKCwoKDBAMDAwMD AwQDA4PEA8ODBMTFBQTExwbGxscHx8fHx8fHx8fHwEHBwcNDA0 YEBAYGhURFRofHx8fHx8fHx8fHx8fHx8fHx8fHx8fHx8fHx8fH x8fHx8fHx8fHx8fHx8fHx8fHx8f/8AAEQgB4AKAAwERAAIRAQMRAf/EAJwAAAICAwEBAQAAAAAAAAAAAAABAgMEBQYHCAkBAQEBAQEBA QAAAAAAAAAAAAABAgMGBAUQAAEDAgUBBgMGBAUCBAUFAAEAAgM RBCExEgUGQVFhIjITB3FCFIGRUiMVCKGxYjPBckMkFtE0glMlF/DhkmM1c4NEVFURAQEBAQACAgICAgMAAAAAAAABEQIhMRIDQQQT BVEiYXEy/9oADAMBAAIRAxEAPwD6MUDQMIGqAIGgE0CAQSCBoEoGEDQMIBA IGEAgEAgEEgqGEAgYQNAIBAKKEAqgQNAFABA+iBIBFCBhAIBAI BECAQCAQCAQBogVEDAogEAgEAgEAgEAgEAgEAgEAgEAgEAgEAg EAgEAgEAg1yzoaaGE0NXQBNDQCAoqHRA0DU0CmgVDQMBQCaHRN BRNAqBAwKqaCiaGtBgqAQMJoKpoFQ0AooQCagVBVAVQFUDBqgd FNCKqhAIHVNCogKIGiBAIBAIBAICiAoUAgEBVAVQCAQCAQCAQF UBVAVQFUBVAIBAVQFUAgEAgEAgEAgEGuBqsCRQAQNAwgFoCBoB A0ApQ1AKwNUNShqBhAIEtAQSashlAldAEDVApQ1ABWVTV0JECB qKS0BAIBAwlDUAkAqBSgQNUCAQCARAUCQMIBAIBAigEAgEDQCA QCAQBQJAIBAIBA0AgSACBoBAIBAIBAIBBrQKLAmgaAQCBq6BND TQJoaoFKGoBUCaJVQFVAwUBVA1dAmgBooGgEDCAV0CAUDQFUAq oTQ0CV0NNAqEgYSh0UCyQFU0FUDCBpoE0CoEBVEIoCiACBqAQC BEYqgogEAgdUBVAVQKpQM50CBFAIBAIBAIHVAqoBAIHVAVQFUB VAVQCAQFUGuWBIIGgEAgaAQMIGqBUClDUAgAgaAQMIGgaAQCBo BAwgaBFABA0AgEUKgqgKoCqoKoGpoEAqBAIAIJBAIBAKgQJECA QMKUCAQCBKgQCAQCAQCAQBOkVKArUVQCAQCAQCAQByQHy96BNG CBoBAIBAIGEAgSDXhYDBQMIGgEDVAmBqBoBXQ0AoAIGgEAgYQN A0AgEBVBIIF1QOqAQInsQFSgeKKWoVoDiFVGv70C1hEGsIDV2r SHU0qFBIOBHeooqgaAQCoOz+KB4kVCBoBAJqhGRRUFEAoEUBVA VQFUAgEAgEAgEAgFQOGoUOSBAACgQNAIBAIBAIBAIBAIBAIBAI BAVQHxQYACwBAwgaAQNaAgayGgAgaAQAQNAIBAwgaBoBAIAZoG UAgEAUAEDNAEUmMc80CDKjto2irhV3VaiLPSi/CrgPTj/AAoaPTj/AAoE63iIyogpfaUxaa9yCoxvYakYKKQJJUDQNAKhjJBFzwyQRn qgmgEAi0IyFNAgFQigEAgEAgEAgEAgEAgEAqBAIBAIBAIBAIBA IBAIBAIBAIBAVqg14KwGgYQNABA0DQSQCBBA0AgAgaAQCBhA0D QCAQCAogaAQIoBFJ1SCKosZkBayNuGPatRlbrYeqoZxUDVCx7U BUdqBOc1oxKlGNJcaqtph2qKqB6dUDQBQAQMIAhpNTiehQNAKh oBAkQBA0CKAQCAQCAQCAQCAQGCAQCAVAgEAgEAgEAgEAgEAgEA gEAgEAg14CwGgYQNAwgEEkDQCBBA0AgAgaAQCBhA0DQCAQCAqg YKAQIoEqpOyoixN11FHpbK9sbPxvNG/eVYiR1NAe3xsOIe3EH7VpFV1evZHVrqFZGEdwm/EVGsL9Rl/EhiX1rxjqQxbBO+V4BJPchi5xkEgbpI+IoiLKtGHXqgYKgaoAg aBIJIBUNAFAkQBA0CKAQCAQCAQCAQCAQKqAQNAIBUCAQCAQCAQ CAQCAQCAQCAQCAQYSwEUDAQOiAogEEkAgaAQMoBAygSBhA0CKB oGgEAgRIpiUBVoA6VVVLQ+mWkd6CBfG3Aux7kCc84aRVAtRzOC BF1RWtR2KLHnfv/ADXEfty58EjonCRpqw0OB7lR4hsfut7p7DKyfbLxu72AYD+nTn FtBkFqD0XZv3S8TuLIRcr2252ncP8AUETKs+9EZr/3JezlP+8uj/4VnF1ju/ct7PtOE90R/kTDUB+6D2iri+9NPLSPFMNW3v7meHy7XN/x23nfubm6YXXLdDG1+avcrg3/ALG8p5JyDYtyl3e5N02CcCG5dmQ7Gg7lMHpH1DgaOi8IyIRU23 EZzGn4oLGua7yvGCJToeuXaEQ/hkgMEBVAUQNAKArRECsAqBAIBAIBAIBZAgEAgEArAKgQCBFUCB KAQSQCAVAgEAgEAgEAgEAgwlgCBoHgqCiAoVA0AgaAQMoBA0CQ MIGgRQCB1CAqECQFccKV71RRLPct8NtH6krsnu8oTFVMtbnz3t xrlOTGYNCC5ga0YCo7SgsAA82FckCOOSCLsMCQAivNv3AzBvAW MBqHv+/FB8wPL4yHQyOjfSupq6RKxZruW4cW3Z+or1fiFUYrrbba0NtGP sWcUNtNtbQ/TMJ6YJgzYnWOkabKFrh104qi1trGQX4gEYs6KUfUX7foY4eCzE +H1JBQdFB6a2oAxB7wpVIhh8wqopGGM4tBae5EqQbcNxB1NRDb OTg4aUFoDCKtNUBQD4oDHJA0AoDBECoKFUCAQCAQCAQCyBAIBA IBWAVAgECKAVCUAgkgEAqBAIBAIBAIBAIBBhLAAgdEDCsAqJDJ QCgVEBigdUAgaAQOiAQNAkBRAkAgM8kEHkDNXSRyvuR7mbHwDY huW5fnXU2FlZNwdIU+Tc5cf7cfuJ2Xm28s2e7s/wBLv5BWGJxrq+1SFetiFzXOLsCzoqyi6SIdavRYrL5nZYBFQdG CQSSe1Ga8s/cfcNi4ttlu00Ez3fwVg+br11GnTmBitxGA2riO0hUQew6llVgA oglZSB0zgeiI2Wv04JJX4NDT/JB9S+x1u2X2ztpJW09V1QR8VmrHctsnx4wSlvxxWWljZryPCSM Ob+IKi6K5tpDQEsd2FBa4OB7u1AnZUIr3oAMAGdEDDnsBLhqZ2 9UEmaZWh0btQ/D1RDodXZ3IiOvE1GWSBg1QSBxUDqiEVYBUCAQCgFAIBAIAoEgE AgFYEqBAIBAIBA0DVAgEAgEAgEAgECQYizgAmB4JgEAmhoGmAo oHQoCiAogdCgKUQNAIEgMUBigRwQIEFAi6g/kEMYW871tWybTc7xusoisLRpfISaVI6BVcfC/un7k7lz/lc27zuMVhbks2+0HlaxuGr7VZFtd7+2f233HkPJDzG+/2+z7T4Y5Dg6SQCop2jtVs8M6+sDcyXdZmODmE0BYa4LGtYlo0j EY96B0PahoLHEf4Kjxb91NvfM45sm5xAfRWcpF0D5vFTIK6mPn Pdd326RtYJ2kvAwqtyoxI7uLS0teC6mNE0MzOJ7VFSZJ0KCmC5 9G4cT1OSuIu3fdS+zEDTg8gFSj7U9obVlt7ZbOzSWkxglruqzV dc0UxPXosqmAqqMsEUmLsCMnBBT/u4D4fzIu/NBdFcRS4A6HfhdggsJIwKAaTr8Dak4aURrt32bcnObNttx6Fy3 Ex18Lu5AbLu24XD32u52/ozx4GQeU071EbGVpBBBq3tVA0k5ILP5qAqiCqoKpoYxTQUKaBA KAqgKoCqBVQCAQCAVAmhKgQCAQCBoCqaHVUCAQFUAgEAgECQYt FAAIHRAUUoKKAWg0DWRKiAogKIGAgCEBpQFECogSAKCBBqgVUF dzc29ray3V1My3srdhfc3EhoGNaKlVXyB73+7W7e4u/t45xaCafYLZ+mJkQdW4eM3H+k9FVaPifsF7lb/vFrt9ztMm1bbIQbi9mppbGPMKjqRkiPpveOOQ7Zx6z4lxvd7fa NqtWiOeR/wDekd8R2qW6SY6Pg3GpNg2p0br924tlxEla0r8UkXXQ+kfxau9 KUxGiAwlwIBoehRY1PJ9k2vc9nNtu9u29tekbhXFRXj288C9s7 S5Me4cTumQnK6hHgp2rcrOOYvOE/txfI6J99d2M5y1VDQmmMEe0Hs5fAtsOYiKQ+X1CU0VTftwmkZr 2flllOw+XW4VKaNNc/t+5pbtMs17bvhaaGRmP8k0xZxL2Ti3bfo7O5vhcPieHaI6tAof mqmmPsLatp/Ttps9uYA5lrGGAtI6BSjJ04VIoewqLD0opeXA9UDDnUogpmto5 AC/B/RwQVOuJLekc41R9Hjog81/cJ7nTcG4a2PapmjedzJiix8bGEecIjwD2s92fcLaeVba6/v5d1ttxlDH28ri94qaVag+1JHhzW68A9ocR1FRVERGqNw+aLoE D9IuOthoOxBIauo+1QSRAgEDCAQCAQJAIBAIBAIBAIBAKwJUCA QCAQNSAWgVQFUAgYQCAQCBIMaizoKKgQMBSh0UBRXQ9KaHRQMB AmvBdpp9qCWFaBA6ICiAogKIIkIF3DHtQRJGAPmPRBFxoccB2q jHZfQySujga55YCXucC1oA61KLjxT3W98OAXLZeMPspd59CSt1 DbyGMOe3oXDzBZla+OPPrf3W5ruO6WXHuBbFabVPdflW1v6LXy xg4anP6YdVuM16zcbpvHGuNxcWl3N+471J+Zuu4Bxoxz8TG34K WkbLgnBTeTt3bddb7aM1jZIa6z24rLVr0ohjTRjQ1mTWtFAAta ylpJGBACWhFzGjFyi4g67t2Yl2WJKasajdOTccbbPgfcUkrX4F NGph5px0N0y3bZKYaJG6m/cVdGPcXPthuRP11raOec3iNoTRjD2z9nNxGqKxiqcfA9rU1MNn st7csOuCC4AGNI5z/AIFNMbfb+J7BtbNFjDNoGJbO8vB+9BsrXjmyTyOnfaNhlOBkhG gn7QgsZxiS3e5+3X8kAJrpkJerqYtE/IbUf7iEXjBlI3BRV1vvVlIdE1YJPwuGCKzBRw1NIcOhGKCJACC JcM21qOhQVzT20MctzduDLWCN0sjjlpaMSiPhf3T5ncc99xLq8 9TVt9o8wWTPl9FpPiVwekftl4Lb7zym55ZcxH9N2YaNt1YtfKc H/comvqZri55cTich3IuJDE1ph2IYRaQajLsRE2vLh2dygaIQOKB oBAICqB1QJAIBAIDqgEAgEAgFQJoSoEDU0CaBAK6BAIBAAqgqg KoCqAQY9FgOisAqGApQUUDAQSogKIGgKUxpigePYgEAgECQIoI mnwA8xQVk636Yqdpe7IAIPKvcH3iv9qZdQ8V2+Pc/oq/W3tydMQI+WN3VyY3Hi99+5Tmu/wC2XeyShm2MuwWOvI6CRoOBa1Ma8PMobW6sr9u3sa66ubx3+xn aNT3vcev3rTm+jOD8b/8Abbjxlnc2fnG7sHr3DsXW8RxAb2FW1MdVwrh8+6zi63EOFmx3 qSyv80j81hp6i6djWNigYGRNFGAZUCCBmkKIVZDnV3wQP0ZXDB p+1DUJLCaVjo/LqFKouuVv/all857nbg+Jz+xBz8/7fpXVdHvchcflKprVXf7feR1/2+5B46FzqJhrV3Xs/wC4+2t1WzmygdWPJP8ANMNR2we5OzS6br6hjQcaAkIa7rY+Ubt M9sVwz1HHMvwU0d/aXrGwNa+OhcOmSDKjkjf5Dj2Kqn4wcyD/AAQQmt7a5FJ4mydhyKIwnbRLEdVlOWEf6bvKgQ3C7iPp3sH/AO4zEIrJjkjmaXRSBwbjT/BB45+5f3EPHeGO2uykAv8AePC1oOLYTg9EfKGz7XdyQwWtm31N w3F4t7RozJccT/FaR928B4jBw7he2bHZNAdHGJrntMzxV4P2rI6eFzHx6/n7EaWgOpX70QB2NOiITmEHUEEmmvxQPuUQUQCAQCAQCAQCArRA A41QFamqAQCAQCAQJaAgayBAIBWBKgQCBoBUCAQCCmiwGAqCia CiB0UDAQCAQOqBEkoHiTigdEAUAgRywQRdUDDNBAivmwVXHGe8 m/3fH/bbdryz8NzNG6Fj25tDhmEJHxYd73i82iCwm3N4tnfmSQtd5nnN zu9a1cYtqyCzuWS3bPWhZ5epKaPRfZfd2Te5EbLWwZcXMkZbZN nGpsDzk/7Fmw19N7N7fbft9zLuG8yu3LeJna5XOxjBPQDsUw+Tp6OeAyJg jjHyNFAiLmWhpRxwQ1Y23jb0r8UTVrQBkAEDqUBU0p/FVSGA/wAUCQOpQMPeMnEJobpA9umVjZB1qAgwptm2qV2tsDY39C0UUw1 B1ncRCkfiYOnVMVAODXUc0xu7VVZLJ5GCrvG3uzURe1zZBqaaf 09UA7+rLsQVvfUaKaq/L29yqtNv27cb2Rv1F5uMNjMwGT0HOHiDcaUB6pia+fOe8R4x7z Xj964dvgZv8DXeps106lWsz9MHtVGJ+3j2t3Wfns25chspLaLj 4pBG4UBuGmlQmj6kq90j30qXmtPwqGEWOid6jfJ8wRV7Xam62n wnooh/DPqqh4g/zQQc0tOpmXVBNrwRVQSbUogoUCogEAgEAgECIqEARUUQAFAgAg aAQCAxQCoE0CgEAgFYEqBAIGgFQIBAIIUCwABA6ICiAogSAQSQ CAQAQNAICiBEGuCCAqXfBBJ5aSNQqOio57mvHRyTiO67CWAzXM D/AKZxyEhHhQ5r4C3HZJNpvrjadya+zv7N7oXGSrQ4tNKiqrTGZF LE8Mju2yRjxOJNaU7EH0l+17233Fm4T863Rpji0+jt0Lm6TID/AKlFWX0bDbO1ukmdrecSs4MhoaB4QoHigaAQOiBURRRUKiAogK ICiBkU6oAEjr9qCMgjeKSAEdqNMY2hbV1u+p6tKiK2uOqjvBKO pyQW/UgYTZfi7UHEe7vuDLxDj0TLFzBv27OMG36v9KvzkfBUfHPLN6s 765e9t1cz7k15+unkkL2GSvi0tOQqgyNk2PfLzaLnkO03Ygvts 8TXQO9JxaMammao+xPavkB3/wBvto3KCdtzeaA3cJGjSXSDAh3eoOyje2Q0PhcM2diKtB/F5TgQgrYDBN2xOyUReMyRkVUMVrj1QGGXRBA/lu/pOSCwEU7FEoOCBakAgEAgEAgEAgRQAQNAIBBE6uiBitMc0DQCA QCAVgSoEAgagE0C1AIBBDFQNShqAQCBUQFEEqICiAogMEAgKIJ aUCoQgQFEEXA5BUVytEbQ4Zg1HxUI5Ll3t1wfmHj5Ftcc120Uj uWijgPsV1XPbH+3X2q226Fz9GbpoOpsUlaBwyRNemxQQxRRw20 bYoIW6Yo2igDR3BNFgHRBMBQOiAogEAgKIChQFEUqKgogKIEAO qikX4UCoiilQHHr0UCka2VumZtexyDFuIJ4WhzPzoureoCI+X/3cG7bzLaLhjnMtTbNazOjXd3eqPDdLLO/yrBcjxE9qoy2T3NqZYIJXNhnYXPjBIAVH1f+0+3vLb2yuH3jSB LdOMQORb2hZHsBia5tSdLxiCEVON9QQ/ByMp+nqjLTjXyoIWziGujd5xkUFwJpjmFAUCIHCradmSCLDXwn NAUQOiAQCB4IDBAkAgEAgEAgEAgKlADM1QLqgaAQFQgMFYEqGF KIklAAlQOqAWoBA1REBQNShqAQCAQCB0QFEBRAiFYDJaCJ7FKJ CpWQ6FAUQIkNFSiMSQlzqnyo1C9N2ppIrXKnYgyTHTAAaUZNra YBFM4ZoAFA6oBAIBAVQOqBIoVBRAUQQcjSAGKB0QGAz+xAUFMT XuQQFRWmAOCiOB95Pau29xONGyjeLbeLMmSwnOTnAeVysHx7yP gvO9nldYbpstx9TbuIhma0ljgPmFO1aHQ+3vtDzrmO4QQOsH2O 3Ggvb6YUb6fzBtetEH2fsGxbbsOy2Oyba0iysIwxjjm8jqVmjY jscK1QTo2TF2DhkiG12g0dn0QV3ALCJm/agvD2va1w6jFQCIEEHjS7V2oJd/agEAgEAgEAgEAgEAgEAgEAgi51ECDsKoJIBAIBAICqCKCQQNAl YBUNTQlQwgKICiAogKKB0UCotAGaCSAUoRwaoBgwr2oJDJAggC OqEUTyajp7EaOKKvjd06IybfHLqGTeiCymJKAogAMUDogCrAqq hgqUNQRIxQFEAgYQBVUsgUFYFTUo0k5wpRBCqAQJAsSe5QSpke oyVEZ4452H1YY5nt8plaHH+KqMUSvYwRBjYRXCOMaWn7AsjKhL HtIGDxmEFgbRuPmRSaFWU6VFOqCLaYsdiDhighammuI9D4VBcM qIgOACCJFQ4dowQRjOqPT1bggljgEDOaAQPogSAJHRAVqgEAgE AgEAgECogKICiAogSAQNABA0ArAlQ1AKgVCUDCB0QFEBRA6KAo oCi0CiAQBUA4aqKB93RADJAmoISvoKBCIRs1n4I0tk8lRhRGSh GmOvagkM6ICiAogaBFWBUVDAUoagRCAogEDCBBVSdgEFfRFAyN UBQIphoQBaECAQSpgiGBhlj2oKpYGytq3CUZFQYzS4OwFHs83e gzWPbLHqHmGaBgKoYzQReyoIGYxqgoe+krZBh0KgyjkD2ogwxq giBgHIIEaZ6DJyCZwPaUBWuKAQPogicigIxRmOaBjGqAQCAQCA QCAQKqAqgaAVCVDUAoBAIBWBKgUCVDVEqLOAogKKhhUCAUAgaA QCAUoFAdECIoCgVdMQciqQdR+KoyGt00CiIT+QDtKCQwaAgYQC AQCACBoBAIEc1YEqBAIAnFRSecEFdUAhBRGggk7JAMGCiVKiqC iAogrnh1D1G5tzCDHilMb9Q8p8wUGXmNbMlQVFKj7UBmoiqeOr fgUFkbqsB6hCnnigEEJR5XdhQTycD2oBAIBAIBAIBAIBAIIkoG MkDwQJAIGgFQlQIGpgECVDUAmBFQIoGtCdFQKAQCodEAoBAIBA DFAVFSOozUDQJAPGBUFMrxpa3uxRUoGYVP2ILTVEUz5xjvxQWl UAQCgSBoAIGgECqFQFAlQUQFUCNRn0UVFxBUCIAFe1UFEAikSo HiSqLAMESiiAQCBiox/ggxLuLRIHsHhdmoHbylv5ZyKC6lKoAFEImoQVRvANK4HBBf3IB BF+LCgGmrQelMEDBqEBUIHVAVQFUCqEBUIGgKoESgif5oIl4Fc cswqJEPDdRBp20UMANSADiUADUVHbRXBKoUBVUCAVDVAoEgaoE CWbAiCmBqiyioKICiAAQNAIBAKAQAFPsQRaMS7tQSQGKCMhoFC MYeJ4CissCjQEQIKZ/wC4xBdRaBRBElZCBQTCBdUDQIqwJUClDUCoc0VEHFUOQhrNTpG xMPzPNKqoxzf7Y14BvYfUyDC8ILfTc2jwNTTjXp8Qo0YPYSdWZ UQ1QBo6oHgEDaaoGgRQCAIJwUQFocwtd2YINeQ5uHzNOKKy2u1 xtePtQSqqIOKCoNq57RmcWoL43aoweowKiGUCOIIQKI1jp2EoG MggeFaIBAkCJQIkoGEDqgKoESgiXUZXsQc17hc4seFcbk3adol vJKttITk561EeC7R+43nH6q190GSQPdU2mGnSe9Zbj6I4xySw5 FtEe42v5TyB9Rb9WnuVSxt9TS6o7MFdQ6rIdUDqgBmqGqBAVTQ KhoBAIBBZRAIBAwgEAgEAoBAiQGuQDBRgBzKBoAZoK5yGihUIr gZjq6KKv616Ig/xQU3GEjEF2KuhEpohWqgYBqgmgQzQNAiQqFVNAEDUC8RrRXFYu 5bpZbVYvvbs0Yzyt6uI7FNJNeHci57u2+b3IbWUiziw9MGgA/6rGumNU3dJpQY52AMrUzAnWB3KfJcdhxPlW97RcRF1y+/2WUhsjJjWWIdo7lr5p8XrbJIpYY5oXaoJAHMI71tirGtqiJU6I FpCBgUQNBE5oCqB1yoohHOqDHvGGnqN6+ZXFV2z6OLflIwUGRR UQcVBCLC6oezBBMeCYt+V2XxRFhP8EA09UFcOTu8miCwZhBBzX GTUD4exBKqAqgMECogVCgCcEBVAs0ES0nwg4uyCuI+ZP3WclfL yiy2KN59OyjExYDhV3aqrxXb7h099bluDzK0ADoK4lTFj6O4d7 gbdtXMtssbdwfZyxNtLkA4eq6niKmN+494laGyaRjTFpHYVY59 AKCQQSwQNUCaAoEmBhWBOe0GhKokgEAgtQIoBAwgEAgEAgEEX5 DvUEuzuQCAGaCm5NTRSrE4W0jUKsAFERE9O5BVc/Ie9BdqAaCghrDkDaEEiECKCKALSgVKIBAIBAqOcaDBvzO/xVV4z7r82imuDbQkuhtj6cbW/NIMysWt8zHCxTwxW2po/NlxeBgcVlptNtFtcSxxAelJ01YglZaWbrLJLuce12bjEG43Txk Kf4Ko9g9tb+S648beQ6vpXFrH9oC7T05de3VDAKIYzVDVAgECO aBUQJRAoAtDmEHsVo1wqwntB/go0zC6rGkKojJmKIRWDS4B7lCpSmrg7sREmvqK9qBtf0QEXl+1 BJAIFVAVQCAqgRKBVQFUCPbWgCBwMBuAa5VcT3UWolfCHu/yJ+/8AuPvW5VJht5HWoPTwGiVY1fA2tdyeJsw1D03PAPSiKot99vLL kt6Y3kEza4TXIg9FKvNfcvt3ySHkvCdu3NjqyxsENwepc0UKcp 1HSAqImCgYKB1QAKBqwJXQ6YIIPjYSCUE8BgMlQVQFUFyAQKiB oBAIBA6IEQghIaPjHbgoJkEGiAQNuJQY02MtOxZ1rFzcI6q4yk D4a9VAunergrufFDUZtzTA2v1RtPcoAMFUExgrgKpgRTAIBQI1 ogQogVCceiBhriSGiqo433L5jBsGwyQRvDtwuwYw1hqWMOblK1 zHzfLus898Z5ZHNii8LDIPM78RXOul8s5t1qeBLRxOLXNWdWRu 2bg2w2yS7f42gUjI82voquL9sgnj2o3NzJ/vb4Vd2tjOSWJHt3txtr7Di0IkGl8pJA7uhXbn049e3S0TAwgao EAgRzUCQFVEFUCIorow7tmmbDIhRdSgfVhB6IJd3aqSqz/fA7Qgn8rm/wAVERY7wjuQANHHqgsiwbT7UEkAgEAgEAUESgSAqgAQagipOSD S813gbFwvet31BsltbP8ASqaVdSlFqGPhu7224udzs7N3/c7q83so7n40Skdn7RcOZvnId/kYCz9JtpCCBgdIxCK8s3glt+bloo7W6o6ijiEsJH0r+0/lhmduXHZJaRCMS2zT+M50U9LX0Q2mRzGBTGUg4dUwMFMEkwKqY GHIDUoAuwVC1VFCE0MOFaK6HigE0XqgQCAQCAQCAWdBWiaMS9k c25swMnvIVGY6uojsQJA25oMSQ/nFYbZQH5YC1WEWnooJVLRWla5BXURlDdLmOI1OHl6qNMTbZ454 5GA4xnT9yDMaNKICtBIAoEpQ1AjVAiB0QYu57hY7XZOvb+URwM yBzJ7lcV4/yj3turiZ9vtcT4rdtQJR5itSDhp+d7vJKZ5bSG6kppY6bEgHtS 8mlDzfYJg205DtAdDIaetajy16rN5XW2m4JY3MLtw4dfM3a1Y3 VNag1mhBzBCxeW9cqTLd7iy3jcWwWp13Ebu1uYKwuu04XtNzyL lEEWJtY6OmAybEMgt8zWerj6FY2KONkMIoyMBgHYAtsBUMIGgE AgRzUCQJRAgRxJCCm8aDA13VpxQjGhfSQDoVI1WQ7zii0yrHim PcipuNKDtURBo8ZagkRQVQTGDR3oGTggAUDQCAQBQRQJAigKno KoPIv3EbrEbLZeMxvLX3ly24v2D/APrjzVWoPni13ezl5tu25gA2m2RugtO5rRQUSj3T9qWwOdxvet 7uWfk71M5kTiMdBqD/ADRXzv7wccdsHO9328NLYvXLrfsLTjgtJrO9leTHYOebNdudoh fLouT0ocBVYrpI+6pi0yNkZi2Vokb8HYquZAVbqQSBQOqAqgYU oagOqBoEW4VGasACaUKoaYMhUCAQCAQCAQRqVkAxwQYm4GlxYO PyyFUZ7q6jXIoFQKgyOCDDefzSeq5rrLBpG05nsWqiJBY4CuL8 j2KDWcm5HZ8e2uS+uTV3lhj6ud8FVx4web8gm3uO/M5JkkDRAMiCcgExcex8ftJbX82WoF00SaTmHHoojdaaAVzKrKO KqhAigSlAVAicK9iCOprWvmcaxsBc7uAVV4J7re4O0OvJP1DcG thZ4YrNh1VA64LUg8luvcjZWEstbN8jejlqRGIz3B2qaQtltHw mlC6tVNRn297YX8WqwlEg+eI4EJ5Vds26bzx7cmbrsUxs7uI1d H/pyjq17etUsXXom5XO28p2B3LNkt22u6QuEe97eBiZD8zR2Fcby 1K9S9puL/ovHRezCt9uPjr+FhyC3PCdeXcdmGB6oydFVBwQCuABTAJgRUAo gKBFQLI1QRlFYXBBrmGjxXokarMBxLuwKsq7fF7nHIooc6r8ch kFEEf94V87smdSgV7ebdZxON9ew29MdLniv3KjUP53wlgo7eIv D2JgqPuVwAGh3dlfgmA/9yvb/wD/ANdn3FMC/wDc/wBvaf8A5ZlfgUwSb7k8BcKjdmfcrguj55wuXCPdYyTl0UwZ0PI OOXFBDucJPe4BMGYyaweKsvYXf+Nv/VXBLTGfJNG/uDwmCRt5TiG4dxqpggyKR0zGlpDQaurhgFcHyZ70c5be8+3y/wBQ9PaIXbZCBkXGuIVHiu0yzvDLRrj6t9IBJTM6jRSrj774Hx9 vGuEbPtMQDfRjbI8DtcKoPBP3g8aEd9tfJYIqRSt9GZw6vOS0z j55tJpIgZIzSWN7XsPYWmqzY3Oq++/brkv/ACXgez73hqkhEUlO2MUU1Oo6RnlFeuNFUiQopoeCACokEApgdS rgBVMDAxr1QOpQCovQCAQCAQCAQFFAIMHeAW28Uv4H1+9BsNVW t72goEqGEGFL/cK5qyWkaAeoGC1Uqq7urW0tJLu6fot4Bre4oPB+X8rueRbo66l/LsICRbRnKg6/aq1HRe1nDPrbo8g3KOlpDhZQnJx6PQerz6j48yMh3LKLWOD49f XsVZFVVCBFAlKESoIP1EtDR4nGgPYqPn/9wPvZeWN1Jwrismi8P/5TcB/pDq0fFaivHOA+2PI+d7lI3btclvEdV/udxXSP/wBOuau4K7Lge5b1e3kWzu/9N2eV0O47g4ULiDp/LHVYveNyOmd7G2N7atfZbo76pg8WsUBP9XYsfyLeXBb7xDknF7 8C7Y6MtNYbuOug/FdOe2K33Ht9i3YttbgiLcWjCuAdTqtMuy41dTbPuwmjwZcN9Ge PoS75iFMafTvF7uO52G2kYP7LBF8aLJW2xBoPIRh3FGTVUikAq AIBAiogQBUCKgCgRFWkIRqZcHYdqRqs1zqQV7QqyUQ029epRUA TkPN0USuQ91uZXXD9nh3G0tmzX0kbo4mk+TV832Kj5fur3cd3u pNw3a8lubucl7vGQ0V6AJBGKG0a/wCcHsqSqrMYyA46UFoEAHkQWhkNRWMYoiQjtyaBtEEhDCf5ChR VZO3te5vqvY6LF/jIogvZGSz1IbmbT0LZHEfzRFsG5btC6sF/NGRkS4lBubL3E9wbMCODenloyY4VQb4++HMNr2DcLrcmNumCJ0 Ucp8Ja9woCEHzBvG5TXQe6WUvuL6Q3FwT+MlUjtPYLjDeRe423 RysLre3fruMKigxClafc742u1PDhHBENBe/wtAbhmjLzv3649Dyj2rv22ssdy/bybgOiIcBoHcqPhqymOjE0cKgjqpVfWX7SeRPv+Kblx6d9H7e8 OgYex2Kyvb3RpwFcwqzEgoGrAwVRIFAVQMFBKqoNSgNSBqi9AI CiAQCBoBAIBBh720u2qYNxe2hHdigvtZGS2kMozLQPuCCyqBg5 oMOf+6VzVfG7UxtMxnXsWkeQ+53Mzu15+iWD9NhbOrcvHzuHyl Go5/hvGpuT70IGgt262IN1IcsMmj4qpXvkEEFtbtt4GCKCABkcTcqD qiJ0FMMQVBXEaPIPl6BBcBQ44qg7UCJUESUESce5QaTmXIY+Pc U3TeZCR9PC5sRHR7h4T96sHxFsO2bhyvkMcE0rnXe7XBduFwT4 mwl2Lq9wW1es7f7s7bs26cj4tsRFrt+27eLOwc2g9W5b4Xyk96 xVjM4lYwHaIdqgmdHt1fWvbyPN8suLqHrQrh26Rsdwsdz4zIW3 cRutml8VrucWLCP/AL1PmWcK1l7vWxbtaSWd7cxTxzAsjDh5DTortTHg24Mba7nMLa X/AHNnIS2QdWg4BfVHN65xy4ZvWzQbg0fmltJh2OGC0Ppfg1pLa8 Vs2yeZwDxXsWBvmYgmqCSASBKgQCiEUCKAOSBFAErIARXHJBqJ qkPLcTqpRGk23tsZ2bd6odfOGowg4gBBmXDoIGtbLI2PVgA4jN VCiiL5xG7Bo8RPcEg+dPc3k8u+8i36H1S+x2v8u3YfKMMaKjym 2k/JY6uYRGQ2aiCxlxTPJFTfduYKt8XcgUd8x7S5ziCOiImb8FlGM cT1IQTgnkpUAt7AUF7fp5K64mnX/dcciB2oNbul8LOEXO2Tl8kZo60HlKDc290bq1huHs9OeRtXRjJ BouU8rm2hzbezhD7uTHx9FRx248z3/dbZ9jeODIGnU8N7RlVBz79UjnPIrj4WhB7X7J8xsvbrk23w3bY 3je6C+kk88EeYc1B0PvN7p71zHkVxsfGdyNjxna4y68v4jRsrq V0koOV4fec943sP/I7C8k3DapiYrvaLgkh8BwdIWnoivNuUW8VryWWSBgjhvP8AcMj GTQ810t+CDv8A9vPLmcd90LRs8vp7fubTFPqNAXnBqytfaUjTF M5vy/IT1B6hAavkqA7OqjKZzqDlmFYCqokCgKhAwUDCoFAIJVQZCoKo CqAQCBoBAIBBCYNfBO13l9M/wCDR8J3GK+2EObJrdFK9rh1FDTFBvUCOSsGNd4PFOq5K433L5d cbJtjdtshpvrxuMv4YzmtLI8isrG83C+h22yBku7p3if3nMlRK +gOMcateP7LHt8QHqUDp5Rm556FaRt21fQHMedBLAY9OiiK5WY agjSbHa2alUPMIIkLIKIK3tNKoPO/3Bah7Q7vpz1M/mrB8t8Q3KDan3VyTSa4sn29u4Zh7hgV0quPvdtd9ODHrbuLauk dXEnOpKwsfRfsTy7jvIuKw8cvHx2u62ZOprqNL/vzXHuOkeiz7fvdi8xxxC5tMvp5BricO5qw1jjeQjY7Bs27X+2Q 2otgS5oaBqJFAGs6mqYPLOQe2W/7fwGbmu5iO0F7OXR2Dm0kMLzVh+5fRHBtP2+sfuEt9s+bZZWyM BxLR2LQ+uLeD6a1t7bpEwMp8FBa0AYIJIBIEqBSgRCKBFAdECK BUWQDA1QayOhlfK/COKsjx3MxRp5Pwrd33G/c69wZpyLO0Do9sa7yDQ05faEK+fr/3Z9wrq/l5HJuJAEmqO1NdOnVTAKo+0uI7tPu/CLLd526Liey1ydDXRVIPk6a7e6z3+6ecZbh7Ce3xFUcrb6mxtb 2IjKbJggkJBmcuiKYlLTUYhA3PDxQtw7kRExMp4JHNPZVAMjuG up9RRru1AorWSN7jJcl7T8oQZFvaWUUhka3x5uqg2TLhwGAqDk kGHv2y7fvsTRKTFcsFGTj5fiqOC3fhm5ba7wP9eN3mlHUINNbN ntb+OR7S5kDtVCMCAg7OPYpuVG53Vh0T27WAY0AaTT/FQdLa8YYy/Ow09Dj23NZcbjOTQzyEag2vVBh7ty7dd05Db7dx4iKIUiMI/ttgGZcMqKq1fuZbWl1a2+42MLom2zvQuJTk+Ruen+lByFvOA+3 kL9JY9pbK3AtHUhRX0rwD39uuPz2mx8zLrvZrprTt+6gEmOM4U eeqD6FtZ7e4to7qzmZc2Ny0Pt52GoocRioyuIAqTi49UgAqGED ogMlRIIBQCBoMpUCAQFTkgeCBIBA0ATQIE2mThg/CnxUqx5jwq8btPujyXj1y4sjvNE+2sOAcAKv0q6PShV3hHiJ8v wUowrnetktZDb3e520FwPNG+RrXAfAlSDz/AGH3n2vfvdK54TaRNdb2zC6C9YdQlIHiVGB7xskJjmLS6aF4ZG 1uJLEWOg9reFu2iy/WL7xX960eiwjyMOX2ojvsjQ/aiE5unEIG0gjvQABOByQVEmF+HlKyLcDQjqqCioVFKI0UGg53x +LkXDd12iStZYXyRgdXMFR/FFj4aZHcw2z45GEXllI6OVhzFCQKrppWmk3CT6gl9Q4nPrVZwi cM747xt5ZTuttwZi2dhpl8FFdxtfvp7nbXaugfMLyooyd2YCxe PLU7Y22e8V7FvI3nl1j+u3EZ/wBhYyEshY/o808y3OcZvbsfcvlvId24ptTeRTgX+4PdKzamYC2gzZUDuV5g6 z9pHHyZt65DJ/Zjf6EAPWvULVrL6NB1HUsqkcUDOSIjVIJVVCBUodUUVCIRIQLU gM1kIkdECJ+Y5BBod5u/o9l3C6r4jG+MD/OKJFeKe5t63h/shY7FCz077dpjI8ZEsc4kk/etQeH7Dso3nkeybA3xR3lw1kgHRtQUo+7xbxbdscllHQQ2dmYW 0/pZRSI+Ld8uI7Hje6ue+r3XhLG9tXKjkY+RxBoBiNepVgmOSWnz McPsQA5NYA0LXfcip/8AJdtObnD7EFrN9280pN96C9m72bspm/aUFzL23d/rMP2oi0XLDlI0j4oLWzAjBwP2oLmSvA83wogvFw5o8dGjtKDDv pGyR0GqQf040QaKSFjH+JmonJlMftQdTxLa7mSb0nPEInp+S04 UGNSoMfknLWHdLvZoI/XmZRkeNA85YlBoNzubXju1OsrM6OQbnheSDExRnOMHoqrJ2/fJ+T291sV1GIvRtWx2bB+Jmbz3lBw8TSBLb0qYy5lfhgUR2e32/I+QcejZtbRdx7ePSmsyKvLe5ZafRv7Vd6kk4df8ev8A149y26V 0otZgasid5aVxRK9qAIaMgHJELHoqHicyEgKu7FQAk5oHRA6oG gYQZSAQCAr0QLNA0AgdQgKhBHDF3ZkFSvPfcLYL6PlvH+ZbdH6 k+2k21xEM3smwJNOxc/yv4aj3191ZeJW1vsWzkN37eRQSn/Qidg6Qd4WiR8o8tvYo93a2LcJ91vc7q5ncaud1DaFRa3HDOVzc V5LtvKba2pPbH0rqB2Zifg533Ko+x449q5F+mcgYwS7fcRB8bT jn1RY6agoNIAaBRoGQHciGMc/vRB3IIlpYajFBMOqMM0Ce0ObpOayKo3Fh0uw7FRaSqFj1UoSgr OprtQzHToR2KxY+Zv3B+11xsm7Sc12OEy7Ve1/V7Vgr6cnR9B0SUePX+3bRu1i2eF3pXjW+F7f7bh/1W0cvJY3sRq1peWmnhUsF1rNdudpfGaZFoGaK6rYNr26GQb9vz ddtY42G2fPLKMtQ/Cp5TFe4S75ybfmsDHXW97w5sMFvFiY4cgAOmkLUafaHtvwyHhv DrDYtLTcsYHXkjfmeccVnpl1IFBRFMEDNApHCmaITcQgnRURyU BVFBFURHSgdCEES7osgaKvDepQY93Lg6JuP46dEHP8AIoH3Nra 7bEam7lbXvDSkV86fuR387pz+32hn9jYYRC6MZFzgtQS/bFxuLdfcO53a4YX2u2wVid0EoSj6b325czj273FaflOP8FIPh7 ndxCbO2ZWj7iR73M7aOVRzjaOAJoK9AqJBra5AoIPa2vkCKr9K M5sCCP01ufkCB/SW5+VACziPlJaiJC2kHllePtQWAXIHhnd96CyOfcG+W4dVBl29/uTHAzPEo6AoNm3fNydGY4oo4gfnbmgVu8l+pzi+Y5uKDoNpu32 9zbuArI97WfEONDRSjo/dj9vW67CLfl3F3S7jZER3F/b5zMJo5zgOwCqDxPfHMl3T9XjcZbe5cHPc7NjstLu9VWy2GcWn J7S8DqQuADnHrqwogxuX7bHtXK7iJopFJ+ZERl48URufa7e7va eUenBOYTeN0B3y6ystPc9s9xtx2XdZLv6eJu5xNEc8tKCdg7aK Fe0cK5zs3L9u+osnCO8Z/wBxbE+IHrQKst+xkkjtLcSqNRuPLeGbVP6G5bxBDODQxFwqD3o M7b9y2ndYDcbReR3kLfO6Mg0VGQC3TUIE1xJ7igmgaBhBk1QFU BVA0AgKoCqAQCBE1QKrTpDwC2owOKlHx5+6CO7h904ZLt7o2Ot ibaTpo7Ao3HkZmjlHp28RlkOPq5EHtWmU7m43KaF8k0wL2UhZG 0YvLsAEK+5fauwutt9stgs7wFtwLcExuzbXGhWeiOzgJewNHRI Vbh0VQIJA9EEC0tNWoJBzT8VkQliD2kfN0QQilofSkz6FBa5rg e0dCgRCCJb17EGNPbQSRvhnY2eGYFssMg1MeD3FUeEe4P7aNVz cbvwadtvJLV821y+JpecxH2KxXi+98N5bs7zFvWxT2r2fOyrg7 vwWpRrbU3EUtbaylfL0a6J3/RNR0ewe2fuVyu6abXa328Lnf95Ng1o/ylNH0f7U+y+wcDYb6RwvuSTtpc3z8Ws7ox8qyPRmsIOpx8Xegm AgRCCLmKiTRRqCSBICiBIBAiCaEFBEgk4DFZopuLgQjSzGU4fB QY8jHRQ9ssuZQai7lYy/kvpZBHDtMD5S7pqLcEivi/f97k3Xdtx327cXyXEsjpHdaMcaLY+mP23ceZtHt8/cfTIm3iX1WE56CpSu85mfp+F7o4GpLAD9qRHxfy3c9m/UY7S5ZX6cHGnbiqNHHb8TuX0ZM+Jx7XYVQZP/ABlrwH2983ScG1xQUS8b3pldEjJ69G4KYMc7RvkQ8dkT9qYMdz LuMnXavbTNBD14waPD2H/KUExcW9Kaj91FRIOYR4XY9Agm0NAJDgSMxVF1IY0NMO5EWRhpq dQw7Sgb7hluwSl/3YoC03a6lf8AkwF/Y/IIuu04HbXW58z2uyuKUMjXEDLOqzR9l3l1HbyCKORtGRCOSBwq 14pQgoPAPdn2V2G/+r3zi2my3KSsl1tJFY5u0xj5StQeAXvEuYbZZOv5tpnj29jqYg kscP8ABBVv12N12SzvyHC6s/y7kvBFQcs0Gnhu5LWaC+iPitpGvb34pR79yjabl2z7Tuj21iv4 GSRXTPKZCKlh+CxI1rn+Ocq3jYN7iv8AbSY5oXgSMrRsjeoVxN eje837jorLi9vt/Fn+lvu5xh184ipgaRRzR3rUZryPY7iHeeOvvbmQ3V7GSZpJTqc T9qw23vtfzTcuL8rs57eR77C5kbDPaVOnxmlaIj7AkdZOlDRdR Me8ams1DJaiUnte01I0inhA696ahRkkVzcc2qibQ7oCB1qgkER kIoQCBgoCoQFQgKhAVCAqgEEXDDBB5p73+0kfuJsDRZuFvv1j4 7SR2T6fIT2FYy61K+ZLr2b92rS6+jm2Rrpm4GSM1aftC3vhHp3 tT+3G7stwh3jnelttaESW23NNfVkza53+UqaPpGVsc0LJYxRrc GNGADVKRGGX03gjI4FBlmgNPtVQDFAxTqgAafBBFzMKtzUwRa/Gj8HdEBJGJW4ecZKCuK4cw+lNh2FBkUriMj1QIVr/APGKCtsrXVjA8Q/ggCKOwNCMyFSIyBsgAlijl75Gh381VVi0sa1Flbh34vSb/wBERYzU2MswYK5MGkU+xQMMbTKiomCNWWfzIGAaVQI9yANaKgA QNAss0BUIDM4IEcECxyGZ6IKri5bDRjcZT0WRRFE4OL5BWRxy7 FBTeyAP01qG59tUXHmHv3yRnHPbG8q8w7hu7hFb9rgDj/BWQfKFnLJfXFlYQPDxfTxwFnWsmBWtV997BtLdl47tW0NoPord sbgOhAUqNb7iTiDgm5ub53s/Lr1ISI+J9w5Ht77mQ7paeo9xI1FtMB3qjX14LdYMYYXnrXJB0n DuMv3PcbbZtrl1i4cSZSa6WpJqW47HdPa7brDfLfZI93nN9dCs cmg+nUZguW/jU+UNntBv80szNt3VlzJbu0ShzsA7sT40+TCu/bzmFhdG2uZbRkwFaSvAqO3FZ+NXWNLwvl+nU20tLlpwJicHfyT 401rNx4/uW3RiTdNn9OImmvTQJhrTXdttAa130IIeQAQ5QZg4lsTh6npOj cQCRUoNbv8AstltoidbPJMuBaexBuNt4dtDraKS4LnySAOLa9q Kt3ra9g2zbj9PZ1c8glxNaURGHbT7DHE2ad5jZTICiDvPaj9Gd z3b5IT6wl/tOGNCAs1qR7ruVzIbmWpLjqIr2AKDHtIWvma4Zg+Y5rUo6hmme 2NvPDFLbuFHxuYCHKjyX9wPANkf7Y3t3su3MtLi0la+X0x5hmc kK+SLMNlY1jvKRop/ilH1F+3lllzX2sv+JX8uvcNukfJayHF0YJ8NFB5XySzvNn32bb 7lpEts+gBwOBwP2pSOM54Cb63vA2vqR+Nw6OViVuvbhkjto3R/puETmf3iPAT2BZaZuwuDNz1yHANJHcRkVcEuP8k3u/vNxZJfzOljk/Il1nBo6KUfR3sV7iblv0Nxx7eJRLeWrAYLg5ub0ait57qe5zOD 20MNpbtut2ugQ1pODKdStemfbjeGe/O5y7lbWPJoWll+8MhlGBYXHDBL4mpJtx7e9oYRQ6muFWu7QULF 6AUAgEAgEAgaAQBKoTqkYYlBB7C/AkhwyooCOSUExl9CMqgKUBYyYO9Vge4ZIqNk+NzXwjAg5diCEk egkfcguhd6jdHzNzVRZmO8IBAIChCALGuzQQ0ujNW4hZCe2KYa Xt8XQ96DFM93Zv0yjXAciOiDNZNFLHVjq18o7EDLSG4jxdqBaa 55qwItVBpQGlA6KgogeQQRbiglRAUQFECIQFCgVAD3oAjrl3lB i3N4Q304Brfk5/YoqtsbYqSSHVIfm6oLHP0tMhrgMCso4D3U9y7PgGytvXQi93/cT6W22Axq45OeOxVp8r+4HOeVci3SOfmThSHx223t/txF3YFRL2yZxm09xNj3HeYnQbO5w9GT5fWr4Sg+5S5jiZdeuKQ B0bxjqbTCiiVzXuhGx/CL95JDbZmoHt1KxHxZd8itLasN7txlaHHxvb0qqMaPd+EzyGtm 2Nzu0GgQek+ydrbM5jH9H4oaVZpyFVrhnt2e/wC+7Tt/uVb+v69xdRVZ9GB+SC75lu1mRr+Y+ntvCd0vrO7+kfdX9ZbiA4 sr8pU1cUWrPqOO8dF8xu5Xu5SmOS6uCdZiblSiDr38N2a2gntt ovzbSXBa5/i8lM9NUGo5Zx/eIOOXTp9x+vs4GF9ZKE4KUeJNAlNvQeFzqgDJYxp0VQSW9gAQc 9y0l11axdwUHV2lG20A7GBWFanltxpsOwDNWpHn7rm6u7aY+aF jSo1HrX7YLQzcjsHEVDJXn+CzWo+nbyyjddSVHzH+ajNFvtkYd UYKjbwQBjQFoY29bbFuuwbrtcjNbLi2k0g/i04K8nT88b2yn2zeLvb5holtZXMIPcU6J6ex/te5ONj9zht7mn099jELScgW+Kqy1+HSe+N5snIeTbvdbKz87Y3 Niv5h5ZHHDw9tFYk9PE+RXDzZRyFofocNbD1CWD0tl9sDeJ23E +MPbPBDENyv70+b1ZB4oa/0qEctt+gNupS3SImOz+CsK5/hcj3XV7IHUY4kgjOql9rPT1X2q3dm0812q/u7httaa3C5mJowhoqAVOp5Xn01fO+cS8r5ruN4HVs2S+nBTEaW GgIW7PwxLjE4ta3W9e4O2bcw63tnY6vQMBxWe/WNce9facrWxmOBuULAz40CRLV6qBQCAUCqmhpoE0FU0FU0Oquh HFNBhWqCDxjqGYQSgcDiMHdVMVivpbXJkoaPzKDLkHqQiRmKCh p0uDmnE5ppjKJBAc0/EKoKgoCo7UDA71NCwBxTQwe/DsUEZNFPCKHqUAKBuk+Jp6FBjyWlKvg8J7ECju5W+GdpP9SDJj kY8VY4OPYqHWnmwTQievRUFR0NUBUUqcEtxaG1caAVVqOef7i8 Ibez2Lt1jbc27iyZh+VwzC+nn9P7epsj5ev3fqly1uds3Hbtyt/qbC4bPATQPBwXDrm83LMd+O51NjM0npQ/astj03diBFrh0QLHsQABOPTtQUzXdvD5jrd0YM1NGM6Se5zPpx 9GdU0B9G1j1AfmdAi4whdNfdB0rtPd0UXGTJLFLLDbRurG9wL3 BL4R8jfuT5Fdze68coa5n6ZEI7WM5VHzUSeVeT7hcXm43D7u/lD53YknKioq3DfpZNsZt7HB0MRDo6eZrgflKD779s7iV3tjxu4 uyX3H0LHPD8yVEaz3Ylmtfazd5pjpllAIHcTgFYj48m5TdWoa2 52v1YqedzdVQqKYOTbDPJpl2wQ6s6xoPV/Yq3tn8tnliFIWsaWBuFKrXDPbdz7UzkPu9vFjIDDbWjPXfejCh YKhte9W3yk9NJyuDbf/AG0ubcz67G93gMvLn/yRWmopZi66lm33sB47t20+nc7TCwBlw4ePSRTU34rWM6nfcR4x a7pLcDeZGXVu06rIuJOp2KGtVeyyt4fvQklc9noubHqUqyvI7F mNmKYBoJWLWm5GLzTqoOf5CC/eLVnbRCOutwKMaejQEkK0/MtvhubZjZbgW0I88pyVqRyFvxWW4glZs25Mu4j/AHABpp9pUa17R+26xG3cwg29xDnxt1PcMqkLNWPpWaCMzSHrqP 8ANA44WilBiriMhrKBUTgJZNGR5CaOHaCrCvh/9xvG37H7pXz9OmHcCZ4gBQUKVI5HZN03Da7uy3ewl9G6s31jlP QOwP8ABZxv8Y7bifIBuXKtx2yIh1rewPmf2ulpVxP2q+kjkt3i MljPABqkY5xLBmKFXRq9q3u9tLcOj8MTTplZEKGna49Vkdey4h k2i4uYpG0kjNASKk0VK0fAWSuN16dC/ElpU/J+HS701zuGXha0tMXirkQUvmk8Rq+EWrpNmlvXODW24JcXdStz 3rN9Y3XGtyvdvs7vkUH5V2HenbyfhNcFjqeXTm+H1n7X8pn5Tw Wx3K7bS7jpFM/8TmjFynPWp1zjs1pklAIAqUIKB1QFUBVAVQFUBVWAqqAYoK3At dUZILXCOVmhww7VKrEjbd2zz6fji7EEjNFI4kjQ45tUVKKQROo 41aVYyv8AWjORAQxIGM/MEMMlg+YFQwtbegxQADigT60QBrRAUdhQ0QD2teKOCGsSaxNdU LixyCtt3uVuaTR+owdUFrN2snmj6xu6gqrjJjdC/GORrvtQxLSXDAVotsc61fKr87bxndr8P9KSK3eYndjtOC6fr8/P7OZ/yx99zi/9PiwPur+Z0geXXl9Jqe/q5zjivf8Ac/i4/wBY8jfPU19McOs47PY4LG0DmelG102J8xGK8T+338u9r1v61/0mRuxLuEeLJXD7Vwx3TbvG8x//AMg0+ClkFzeSbs3OTV9inxhixvLNxbnGHDqSpeTCk5XeSYOjAZ 1op8TErfkO3MAMkBc/8RUvK4yX8mtHj8uM6/lCnxMay53+H9QjsmgyTzipp8qlFrmFtwY/M4ZhZqrrvc7TarKW9meI4bVhkuHuOVMdKzLpj4793dyuObbxPy mxGlsbjCyFoxMY+ai6ZjOvMgLcOrM5/qdWOwRW12SwjuL6Cd0Lm2lq8TTEjwlrDUivehX2hxr3O2Cw4Tt 24cmczarW5eItqtmkF74qAB2nsUxGp9/OV7Vf+2dNovWXQuXijGOBfQHqAmI+XpuV71AGwnbjJE1oDSWV6 Ki2z5ZJM4Ml2ss/G4RZd+SD2H2CjYd73W4haf7TTppmtcM9Oy23j5suebnu0+7230 e4t0u2/W31GmlPF1XSxmei2q04bvm27ltEFiZdstrktvGPwa+atdTT1Vn lLWyn4+W3dneWxNvBtzPBAMvTaMAg47crqx3Xd5N7tYHBpfoc1 wp4hhVZoweUXcX/AAHdZWkhz5vSeQMD8FmtSPLLBg9W2aD5WBYabVvmHeUHP7l+by OBn4XAIOwFAcOisK0vLjEdsJmgdcxhw/IZ5ifsSpGmstvmhs2T3sjdp204ss4zWaXuIzUV7R+2yGO655uM xhMLbe1aYmnE0ORPes321H0FoBe49rj/ADSC4NFVpE0Cc00qMhkg+cv3k8ce+02jkrW1EY+meR2nHFaR85 7ORLZ3McmJp4WrLTZe2t4LbmlvJ5dUb4yT/UKKUXckc6z3S7ghcA+R5a5/ccVYNTb3k5hlsLOIFhFJH0rj8VIKht4t9tn+ue6OdxH0oBOk9q op2iW8gIFlKY7x7gGU6qVY7J9tzK22i4j3KNt1tt22kz2Yujr1 oEiVXYOgj4wLSwf61XEydCfs7lrUbDcoZ2cYsNsth+dfzsEcYz LiVi1uR9i8C48zjnCts2umm4MbZZ29jyMU4idXXVLTJE0QLUpQ icVkCAqgdUADjTM9EC1YAnAIDVjRA64qgTQwSD8U0AxJB6JogK sd2tOaC0OqPCcFDSLInE1aNXai6pkjDelQqiuOOInxZJgvNpGB UE6SmKRtG/K4qIkIXgYOQL05ujkDa2UHxnBBZVAkAgOnagZdh/MIKJoLaQeKIY9UXWM/aYCKxSGMoaqdYbjE1z4rrwsBLnOOAorJs8rzXj3uvz2/m4reWMc8MsRlEUjmGrjVfo/0n1/P7svqPl/s8+v69nuvG+J24n5PtcDRUNkqO7qvY/u9/H67jzn61/32/l9I8U3MF14ZI6hp0DT1ovH/ALUksej/AFOr1zW9O5W7h/Yd9y+V9Kp12wnCA/aEqo+u8/6NFAjrdhob8E1UXRDTXwt7VdMYs0lu3whwLjmegWbVandeR2Gy 2s080odcMaTDE3Eud0TRje2Tb4i73jfXGOW8Jktmu+UHIBZsSu 2hGlpmcdUknk7fiuHXVXma8J99eeuvpRxXbJfyGHVuU7Di5w+X BdOecZvTzOxrCWehRrQKAHJaZXfoMN24zOsGTTE1BpmmLrJsdt +ouXw3LRZ7PZD1twdkC1mJir2uUNclyPmD+XcstpmsLdo29vo7 banARwNyqERn7Fcy3DntZUgPdoaSSDTpigw73euXw3Tw6yD4mk hmkdEGRt/IuQyOPr2Do4jhI5rRUjvQek+3273W1cf327tCY7m7j0xy9YgM1 Z4StRNul1uewtmsdqd9UCSzeHk+pM4HHX3LV61n4uz9tN43SG3 G3biW+hd1c4x+Zs9MlefCWHxrkPK2cjurOWc3NtK+SMif5WN/CtaYk8SRuLfUcbeeU1Dcs8lDGt5qWW/t1dxsJLTfAY9Pgs1rXndiKXDP8gosK2MYq5o7Cg58D1OUf5XIO uaPG49qsTWBvcN4+1JtZ2Wr64zy4ABWkaC2O3MuwLbXvO6Vo68 kxgh7x0UxXuH7XoHnf+R3kknqu9BrTJ01DOizfbU9PdWzRl1Bm cSpEWtkAFTkmixpDhUZdE0TphnlmtQef+/HHTv/ALWbpFgX2ANwK/0BVl8MbLO2OcEnFzSHAqNu59n7LjUF7ufJ+QzA2O1tcyK1Hnkl l8hA7AUHOciufqb27vCAC9xc0jpXIfcg3PFbS2tuNPuJKOubl9 COob0UGHzCJksNuWijWtrRbxNcxs05jv4ZaanNeKBYrUe2cYvr ea7+jufDb3rCx4OVSKBDHn268e3Hbt3n2q0PpXdpI6Qk4B7Hmr QFrPCfl697I8YPN+TbduV5bm3tONMpdimDrluLVxre4+npJvVm c+mB8vwXWObMQIoEpQELIQaUBQoDSUCIbhqq0jsQYl5eXNvfwW 8NqZbeQeOX8PegzXaA7BAUqe5AUogAfEKoBjvE5BKjSKFBSdTD hkgua5pbXqgZAcKFBjPjMbqZgoLIpaYONWoLSK+UoGO8oEadCg K4oBAFAkCc8MbqKCBlcMSKgoF6zPgexFwF+FTiFVx5973cnm2f h/0NlIbfcdzdpjxxDR5k6R883NjcXNqGWrHzkDXP1x6lftf0XU5+ 26/N/ud/iifCYXwcgL3sc10bKscRkV6P9vvnrj/t+J+t+b/h79wyJ8G0v1eJ8ri7V8V5P9yT5vRfp/8Ahu9UtMAvmfUi+SamKjTGfuDYgfUdU9iDWz8juRJSC3Lh2osF tLu1+70zEWA5oq7dbja9m2uT1fz9wmGi3hbidRwqUxHP7BwEDT ue9vNxdvJfHCcQ2uICxaOkj9LWBNR0MeAjHTuXPvpZNc17r+47 OJbH6MDg/f8AcWmOyhH+mw4VKzxzqW4+boDcSmSWV5luJnF9zIcSXHGi6sM 6G3lDdXy5gINptF1f+v8AT28lHAF0sh8rGdcUHKc35hHuLHbRt bnN2+Cpu5gcZ5B1+CDmeNuDH3EpwfoJaoOw4gQbONkP98vc7Ue 0oKLwc7huJDEGyxVNB3ILduv+WH/u7Qi3H9x4NMFEr132f2W233j/ACDa7ghn1LBpkrizsXXmM2sC64N7lbVIYrMCXb7YGgA8Dmjq0J Ya3vB9i3GK1/WL14keZS02rWlpYaeZXEtaDjllv8+4Xu53EEjLGCefVI7AhprQ hRV+zbpcR7ZAy3c2WH1Xl2vzEF3emiHuPLbHg8Zha5rX3g1A9S pRwO3tHrnqQ3BYabKIeJBzu30k5PLX5ShXXtxxHarEaPl0+1Nt o27k2SRlRogiqC499FaRrIri9mi0+iza9tA8Nu0UlkHeQor6M/bJtkFvw+/vWMIM7y2pzoFjr23PT1B7iKhnhNMCkZjGt33cMThK4OqcEKvbd mjcfuUGTHeDTpricSVrRwfv1yCXbeCtsoH6Z90k9KUdfTcMVpl 8Rbzai0vZGNbRocWtpmaKNrbOH6XbpL2RxOvyRV8Lj2kdyCVwQ dtiOLri5eC8IRuNvldDGICaAAeEorF5PdvMOkZNFPvW2GiDBbP tZgaBwDiubb0+xumusbefJ7dLmOHcgz/c0OmOzcgtRp9ZlLh47WDCqtvhJ7fQH7eYoI+B3F7DQz3swfcU/FksRqvRwaHFbYbFAIFRA6KYDFMBRMCooDSOqgKhre4IMJ181j6 GEkfiQZbHamaqYOySBrQY6k9FKIsbUkhQM0yQOopQ5IKyNJq3J A2yg5ihQWGhbpIrVBjSxvjxDcEDjnANEVeTXxA/YgYd2hEOvegVUC1dqBF4RVNy7wN+KGLDJVtDkAKIuK3Brz4hgA qFHEwyBtaNaNT3HKgxQfM3uhyn/kfMbicO/wBjYExwNrgHMwcVb61IhZ7DyQcYfyXa5mWjZJRCwS0DZA7riv1/6b4/yX5Pg/tpvEn4YGxt5FFvslvuIilMjcPSocfsX7P7V5nOz1H4v6vPO5+a 9r2v6q322GNjmtw8pXm/t6nXWvSfV9fw5xKbcL6Ean0De7FcnVjHdZph4cQosOJgk8UyYr OhubCJvgaCRn1KYKr7et0eGW+1QDVIaPuDgWj4ICx2SGC4NxI4 3V47zzvxAPcDkpemayb/AHH0Y/RjNZCKF/YsVqRDattkmkY+fwxVrpPzd652a1uPBvfhvre6UkbfEIoGaAcm/Ba58emL5cLBDdNe4NAIrVyqM+w27ctxl9G2owf6szjRjG9TVUa jlG8M9E7DsDibUEi+v8nSuGbR3IOPuIRHava2ItY35zhiiJbRF ILaebqY6BQdlxWORw9Fh0Seng8fLUZoMW72TmcNw76e9EwcSQ4 upggyLKPlkLdd8WviGbdWf2JiNzt+8brtU31e13RtZ5B46eWne FqUxkSe+PO7VxjZe/U6c20wV1MTh9/ubVP/AKfHIDnSjU1MZI/cPvWl0d/sjTA4UkYw0BHfRF+FSg95uCSaBNsjrNzT8pNMUPhWDzX3D27k0 Ntt+1W/09jbn1HE9XDqpRp+PziaS5c01a3BZG6YaAkZhpKK5/jo17/cSOxzx70g62MGh7iqOd3C6fc374onsaY8NMlOvZVKKJNpu2xPf K7W7uNaJVfUvsLass/bKMtdqEsrqkdqwrs5NVAiMGTVUnp0RVHiB8JUFkT3VDBmSMVUe P8A7h9zddbpZ2QNPpYNWnvC0PnPknoNuG35I9V4DY4ux3UqK1+ 4u1W9rZMaQGAve78ROKC/a2/VbjCw0EVm31pB/l6IISbj6t7LOPI9x0N7khao3ht1oxdqjNPUPZXJdL6ZXb3axR7 RZObi4gDV2rnGnWwyBmyWjaUeGig7UG53K4fee3VzE81FlI3T3 aikTrw93/bRdet7fXo6RTNDFjm+XTvxHqAlB+K6ObcUQFEBRAAIHRAqKAog dEBoDsO1MC01a6PSDhgVMFVoXGN7HEVYckwW6FQCMHPBSimf6h n9lupQY5m3DrCUB9Tc/NEin9S5vicKdyCJu4nebBBOO6j6O+CIubPXzHAoK5I6Csaqoxy OGeY6KC0XLcjmiJahTUECMiCJkCBGQKqquJAYj3IsL1hQd4CKP UrgPtQcr7o8pZxzhVxIx2m9vwYbY9alEfNFlZXF9Nb2cQL57uQ At6uLz4yt2eD8PpXfvbPbd24DZ8OfcutmWjWSCVmB1DGh+9df1 f2P4/s1x+/6vnzjg9u9it12fdoL+y3Vk8UZ/MY91Sv1/u/uJ9nHx+OPz/q/rpz3Ov8ADqZuP7rUmpNThTJflc9cx+r1J7jGn2PlGtrY4Q+LvV v28ssyHim+vI1OjiacwsX7JfSytg3hlzp/MvBX8IKnyXUBxm7tXF8Ja93a7sT5qssduubSeSe/cGQ0q0rN8jFvt0MjvRsRgTj2u+Cx6akZFhsegC4vDUnFsJz+1S 1m1tYdJljBHXwgZAKGvmX3ovY4/c/cnSvDI2QsGv8AwW2dYGw8Uvr3bnbxusg2Xj0Pidd3J0PnHZB21 UVzXIuWs3GtlsbXWeys8NThLNT5nfFBpYmtjZpYPD29QqKN+eR tT/6iKjsSiOyW/wD6Y/V1aojaWe4t2/evpnuMcVzC1vqDJuGZQSm2nfmlzrXcoriNxJaGu8QCCswcnY2s kZlA/kqNZfbnvAkitXRuidM4NBp2miDaXdzt+yTfRR2zrm9Y0GZzhUe IVQVDk90P7e2xAdU0THKY60vNuAYczGKlTUypenxPd/C2U2cjsKTYYq6ZWl3fZ9z2F4e93qWLz+VKzEEK1XR8Ik9Wynfl Xoso6UCjJO5h/kg0fEgHX9w89KpB1bSGxud3KjzDk0gj3GSSpBcfCRmFKKNq3Xd IN2toBcOkinID2O7Cr0sfafsdF9P7bRtkydcPLQe9cx2ErvDTq gxJqBqqsQyAFBOF7DPF4sNQRHhPvvOyDlk1xL4mtjLWM7TTJaH gV3FDf3cb5z6Q1kyHsHQKK2O/2/0FlDNcDTd3A/tfhY3yn7Qg1Vg8QbRcXuU08npD/IUDsNrfctdJ5Yox4ndlFrmJWHOL9sGt4Js7p9GPPXSeilpGzdG b29sLJo/LYQ547GhKre7nuFu69ayH+xbjS0dpCg20swZwG71YNvXgsP8Al Se079R7t+2uR0Pt3fahStw2i58/+nT7PT0o3ra4Zrdrm6paAgaACgEDoqCiAQCAwDhjmoMG6fJa3L ZGj8t2D0GeNDmh0fiYRiVQaWkdaoGzWMsAgkHurnVBMFpzAKAM cJ8zB9yCJtbZw/tt+5BU7brU5tp8FkVv26BrC5pPhBOPcgx4baWZjbiKStfl6I0D aXtfEAQUEZIJosXsq3tUFVfmY+n9JQSYS/CtD2oJPtrgDLV8FSqjHcD5SiIPa+Rvp0IcixjXNz9PRjmkntCK IZzNMyJoLWv8xPRRHgfvHyl2/cs+ghdqsdrGgD5fUGZWsGw9jOPi/wCRTb9NHW12sfk1yLnZ/cqPcJblx9VwycCcVmey+miF4GgkYElfT7coyRfODRR1AuVnlr8 LIN0dqoZCftSwi36ovkwdUjH4LPpVgfXxvOA+fIKyarAveSWdt VrD68o6DIK5ixq2Dd99loyvo9a4NAU0byy2a02xuNJbkCus4gf BYtVI+OshdV3WqIUMrWTRkYuJo0dpQfPvubufBuK89u963W3k5 ByWVv5FiwH6eCnlMoODkHlHI+Wch5hem43i5HoNNbbbIwY7aMD LSw0C0ywfSdQDwlzRQgdAgkIjTVpK1ox91tJ57AwQRukmc4O9M YkgKWjJ2Uxt2uRr3Br43aXRuPiaewqBXsQdvrSKPY2JpNciisG 5tohcOdHI+Kpr4DQBA2XO6wEGK9eewPNUF7N634EtJgl7HubUt +CChn1BfJNPJ6lzIfG9AFrnHBxDR5ignD6YYQHl1epQ1GS2hkJ a5gcaYE5oms+3g/VeMybZJdhs0U2qJkmdB0BRG04ZtVzt1rNDdFoc4/lnUMUHQPjm+lmMTQ6fQ4MbUYlBpuFWO7s+offQiGRxNK0xCsK6 tzI2QudM5sbQOpCqPLt22bfLzcZLmzhFxbsdXAhSrEdssb6XfB PPaugZbM1OqMMFOlj7W9sRHF7dbeWYtleXY94XOL06F0opTqqj Ec5rxWtCM0VgzyRVLHVx6hUOxZEJo4wT6YcHOcegBzQfM/vTyz9S9wL25itXSbNtjvpzMD4XTU83wVR5/wAJ2wb3ySa6vDp2qxLrm9cfLpzaPvRa1HK96fve8z3QwbI/0oGdAxpo2nxVRTvEphhtbMEB0LPzm/1IOn5JbWu18JsI2Sf7y88bg3PSe1UcwN1ku7K1sHto22NW/FBnC4NnGXN8V5NgaZtb2BSrGOY7t13b2jAXTTuGlozx7VFdPyy 6ZCLLY4X1j22PXPpyc54rQ/BKz+X037HbebX2wikfh9ZIHxfBc46V2BgOrv7VpzdotgQNABQC B1VBVA0CJoEBVtMRiVAOY2RvpyCrXdUWMHTfWkjizxW3YoqcO8 WjvBLVjlYlZbZoXCscgIKqLAW06IJA44BA6itCEDJAQAcPigHA OYWk0BFD9qDHsoo4YnMjyackGQHFwqgRNRTzfFQYstlbuNR4JP 4KLGHNazN83l6EIqtss8fkeQOw9UKsbuc7cJGgjtRDG4WrzU+F 3wUWE6eCQ4lpHaaIrQe4HI7Hi3Eb3dJKCaRhhtaZ63DAqo+Uhc y3FXh2u/vX1Lc3Oe44rUH1VwHiTeO8QsttaP8AcStE106mJLxWiUbw2RcQ 0ilRRZGhvNtbE54rkcF35rFawvkdqY0YjKuSuM6IotPikkA7QC lgU27WloHPjYZpcg2uSk5lbjVuveRbxJo0uZBXBp8Ap8UvhW3s OO2lvSS9mEtMfRBy+1c71qx0UO5QQRhoa2C3GAORWaMW93zb2z aINU0jsqDD71FRay8l8cwEYPla0qBxxsieHHwn+XeqMBmxcfvb u5u9x2uK51UEb3NGo06kojTcq9m/bfk0cQmtP050flfDhX40Qxyd1+1viMrq2m9yQHoKEoNRdftQmo foeSkno1zU0Ucd/brzzYOWWe6GeG+sYiG3DXEf2zmaJo9Ln9hPaObcpL19m/1JX+pOA4hrj8EHkvu17J3OwfqfL9n8ezQsa1lqMXMFaVViPF3j 1PzWYseAe7FUVkOCCPiAq3rmgkQ2lW9M0EoaEuHykYoK4GiGUx EVBxBRFkrKeIGhCCEkUUtC6veW4FFJtu1rjpkkH4TqJQWskvWU e26e0jAYlBf9XuxoXXjnd2SIdwJp2aZ5pJGEZVIQaV0l3azabS aSHTj5iQUVnu5TyNtm+EXDZRMAw+EA4ntTr0kfbXD4RY8F2K1A oTbRyvH9RGK5xemc25ricFUQfICNP8VVYsr6+UAkdqCLXtjtby Z0miP6eQSOOTcEg+Oue7kHMktbZxfC+RwaBnIST4lpGy3K0Zxb hUGytIG47uwT7g8ZiB2LWlZWvPtvhM9+x5FIocR/4MlpGPfXYubuaZwxe7+AQbE3FxvF3Z273FzItIJ6NYEpG15DNt X6w9+yw6o2sYw4YawKEqNOr4pxXYdo2u45JyydpuNJNpaA1Lnd MFYlaKynh2r6nk+4NDbu4LhtVt1Fa0NPgqjR2v1d7uVvB57m+n aHuPZIf8Fnprl927HtI2PjG07VQEQQAOcPKSQDgsQ7rKZTBVl1 pWwkAgKoCqAQCB1QInBAwcFABwGJyQMO+0dioqktrWXF0QB7VK I/RRDyYKKPpZflfRMQ/Tu25SJgNV+O8Khi5um5x1QL9QlHmiT5Kf6nH8zSCnyF0FXAyDA P6KoswGA6ZoEXIESCEENT8uiCmSOJ+ealWMeS2b0UXWNLbZ16Y gqDAlty2My09OEeaZ5oGfeg5/eLHi/IWNsbrera7ax3httYNT96YrHs/a7i233cV8bOP1oXard1QaHtCYOtbc3b3VMxoBQDuT5Ieq6d/qFPkMaaydK6r3OctTpliTWELev2FX5LGOdqY84nQO0J8lZlvst g2j/T9R4+Zyluq2pa18bY5IG6R2YKYE6zsaVdEGgIKZLWxno17Q9oO DVUTFhYR+SMRjoApVIbfC7ESOCgh+ltqdU2ByqgPorhrRGyVtB 2qiD7S+bh4HfBBS6G/af7NR3IEXXTM7d/xQP69zBV7HgZUNUB+pW3Vwb8UEnS7ddWlxaXQbc2dywsmtzjqB wwCiPnzkn7cNri/U7vY+QD/Zsku3bU9wEjGtq4tIViV4XDutjM2rnem6uLei0L4nRTGkMgefw jNBY6FzQdQoexAmEh1R9yAnbQteM1USrrjJOaCDRRRUqIGK1RE xXsqgsOogAGiDV3cRY50hPhGfwRKsbtl3Hd7WyaPQ2/lY63rmWVHiTr01H3YyERbVtUA/07ONp+ICxGlT2BzfgqMZzy2vYgxzJjVBzHulvX6RwS6DXUkvHB rAM6HNa5Yr5y4Nsf/I+fWtoXVhsPz5GnIhuJWa1GR7ubZucPIbjRBJMybwslAq1rOwJ iOQuNqv7Tb2tt7aV/rirZKZUzVgp27iN/dyDrGf7jm5t+Koz9xG2bVF9DZvD7hwpNI3HDsQau1muonhsY1A nAoNwA5kf6hvUxlZD/ANvbE4E9MEQpbG/vrd2/bw30rMDTZQOw1UyDQgu2wt2iydvNw0fWXB0bfAcwDhq+xZsalf SfsZ7hXO+7S/je7P8AV3K2b6trK44ujHRDHpMMri8hzSCMwqy7WhVC0nsQKhQI oEgkMkBRAjUZoAk0QIHBQFTTDNA8T/8AJUSq6iAqiBFSB7kDB+xQMPI6IHUnoExUS1pza0/YrgbqOaAPCB0RC+1AIFqDc0ECcC6tA3NBUXszBrXqgpeT0KCjQ 6SVrK0Jx1HIAYmqjUfMXvJ7i7tzLmF1x7aNydZcZ2RpFxPA7QZ JBg4OPXJB4VayXL90dDt9zcmXWRFMx5rUdVUe2ftx5fet57d7L yfcp7m5lh9Pb2TSFzPUHx6oPp9rY2kscyj2mjviFnFXExsFQEw Yt3daRQEA0rRMGlluwXA0JJyPRXBbbHxA5nsTBs4qmhOHcrhWT G4gGuPYiCSRrWanCvcpVYEN0yOUlzcCcEFsl5CHaKEk4qCX1kW AA+KIZnidiehRUXXEZea4diKQkacnEIHqd/5rh9qIiZrlvll/+pBE31w0eIMf3EIKn34JpJaxOr2NUVXHNt07iTAbd0eLZRkCiP LvfXjLIraDlXH/AFpd30G3vYYCQJGPwOsKpXyleMZFdzMudvezSTVo+XuqtQKxis HvL4JHWsoxAfkgy4ZxDcepdXrZA/IBBmzMa5olYfCexA2eJlCqiiIn1HsOA6IJVUVNrhRBIFETaK+I mgbiUGHNv8Qe6O3gdI8YaqYVQa+5N7OK3rhbxdG9T3IN1xNs24 8p49av9SSL6pkcDXmrg2owb3J1Vj7nvz6ZihyMMbY6dlAsRphy PoMOqIwrmSgRWGXioqcyg8t997yee72zbov7bGlz29FqVmx5P7 d7yzZud3XqPEf1cToGO73JVhb/AO43Idp3C626PRcs1HxTN14dyqNBNuu/7s1r7if0IPljj8NPggQnv2Wxt4pnRRnzuZg4/EoKYtvDgPCHDrIcz8UE5bux21p0/mzuyb2IN9w/adome7fuWzabK28VvY1xkIywRFPK+UjkO4x3NxCLXabajLCwZg TTy4Jg5zehuku+Rw3gLZG6THF0aw4hB6X7W7tLae4G1vifpc5z YXgdWnosdOnL6runAXstPDjgFYxfbt6LSCiCJFUES1BEtKBVIQ SBQFCc0AW0BoggFA0DVADVA0ACgkCgdUBVAVCB1CBVQKqBakES 6gqgxLyZrZIoyDSXA0UEXxMYdMdRTOqKpfqHVBRObp+3bhFAfz 3QP9LtJ0nJRY/P27iu4d33V0b3Ei5kFxATQk6jVWCW33os5H323ODZ9JjfG4Yiv cqjq/ZTY7u/919oe64ZCYJfqbh8rg3wnsJzQfbE0kRnfSQaQ40dXMKCEly1jT Qh3eg015c+fSx2kDU9xGAHxSRda+KeKdolhfrjcaahlUK4a2dq wAA1QZzHd6FSMxHVEVSXTiAK4E9VKKbhkusClWu6hBgyx7nDOH xt1xdB1UWGbm4IJMJa5FL665AwjJ7cEEHbgxxGokEdEEhubTka pqH+qxjAuoiq37xBWmtQQdurOwkd2KCQmuZW6gC2InMihoiMu8 mgboZb5MALyepKDBmnjZFI2QAwyjTICK0ac6IPl/3i41e8P3P9Itpmy2G7y/qFtK8eJur/AEyStRK87ki3Wv5zYpG1q4NIqR9ioqn9IuY51i4tbnREbGwvGX LHNbbuia3tQZEEIe8GPwvaa6Sc1RC69J1zra305gKEVwKCtpqa FFTNBkglqQWscfTcQNRArp7e5KNeW7xIdQMNtCOlRqCiMST0vW pG43lycNZ8jVKPU/258Mm33n7d0uTWw2RvrOm+QTNyYCo1H1Nd3HqzST0wkOoKDXT3 JpQINdcXNagnJFYZnjLhU5FB5h70zPj3SzuKfluZUHuAVHku7b GNz9Pc9meBdR4ujrjUdi0jnrrcpTP/AOowEXEeD3EZkIi0b1YEAEFo7kCuN8t2OBjaT8UGBPu93MC2Pw NPQIC0spHyAlpc446ig24ju7u7t9vjBur2VwjtoAfCCepVRsec bNYcZda2DrkX29ACS9LfLFXERj4K0aEX95uW4G+uXa7jSG6gMA G5BYzwrvfZmzn3b3F29jG6jbuE0hGQDSp1dmN8+H1pcS67yZwy rgk9MX27+i0hIGAgDRAqBAtCBGNyCsxy9EBVwBqgp+qt2u0ueG nvWdExPb1wlaftV0S1xnJwKaBWBE0QMZIHqomgDgmhj4qaCoyV DqEEdSA1j4IIF46YoIukoMkGFuEuk2zyDUP6KCcj3E4nvU1Yx5 HIYhE9zJGuGJGQ/mix4D73ewW63u8T8v4Uxj2ztrfbd1Dx1YOtVdHj+1e0PubvN+2 KDY57G5rSSeZpbGR3miaPoD27/brtOw2kN5yS5Nxv4NQYSdDB2VCqPVW7Ta6Wt9R9Gig+xQKSGKE UaS7uKDXXd1dOY+Eu/IkGlze7sV0xZYWNqzaZIoIhFHCatA6k5q6YyoLajAourvQwp1R KrkhdRBjviJFCKjtQVu9dtNLjhkpgg65umuDtRwUxdVG73AEvG lwPQoatZvU7BjAw1zQYkt5bPcXPio49iCh823Hzam/BMFZudnZmHO+KmCP6jx+M6nQklRpCTku3NNIIKd/VEY0/Iprh2l7tEY8gbkqIR7w1xIJNf5oJ3G4xm2e57sK4jvQcj7g8S2 znmw/QPkEe9W3jsrgnOmTD3Kypj5w3XgXIdmu32t7a3DJYzjMwExGnU FXTGtli3NgoLvR00uwI/gmph2sm4skDTMx7D5qJpjYOFXAg0c3IhaRVO0yUkkPjGRCBF4H xRUmyAjEoJBwIzQWg1hkIdoGnF/YntK1I/SG6piZrl7fMT5FKOk4JwTlXOt0ZYbNaC0sif9zd0IjayuPiPWi mrj614jxjY+GceZx7aG6omEPvLr5pZQMSSs6rZS3LS3D7kVqr2 8a0YOAPYg0d3uFDicSgxf1AuB0jJBzHuLtE2/cXc+1GvcrLxsZ2sHmVHzrJdXrLl0tjI63ew0dHkQ4dyuorkZuV +4uupNbq4k9VUZthBb2wqbdsrjlqQSuLFl1LrfG2OmTWKauKvR soXNbINUhNGRtFXOJyGCtpg3p+67bKLa4tXWczmh3oyCjw05Ej vTUY2x73NtF269i8d4WkROOOknqqK4INx3jcy+pmurmSspOJ8R zKlqO85ds+x8U45Dt8L2z71dAOm04lgPQqz0T29c/bvwaXj/H5OS38ZZfbm2lo1w8QiOZxXGX/AGdb6erxnvrVdLXJ6UqBAigiUDQTBFEBUICoKBEN7EGPLt1nPj IwV7lMVSdhsDlqHwKYEdhib/blcPiUwQOz3Y8lx96mCP6durfLM0/FAvQ3lmBAf3hIF6m6MzgJ+Cof1N1m+BwKA/UA3zMIQMbhB2kJomLyE/6gCaGbhhyeE0QMtfnBHYmiLpHDy4Jpip89Bi5NMUSXDXxkE+Q1 Clpih1w92JqVFiLZB1NPiqq1krRWjhXtQNtyIx+W/S44khBa/crlzaGUkHzZIKfWhZjWoOY6rUZqX1FRlh0UMYNzcA1QxhamkgF FbSxY36Jx6SH+SDLZGA0KouELSgHW7T0RFRtGosVvsmoKn2LSK UwUoxJLDo1BiyWThXBFYktoexBr7m3I6INVcteK5qK18sjsioM GaV4Dg00JGBQYrLmZkQY59XdqBfXyVwOSCF7uEn0MlXfMEGth3 SVrwQ8imThmgzmcluC0tuAy5ZlSUakCnl4zdA/UbTauecy1gCDU3HFPb29r61k63d2xUCDU3XtZwOYH0LieEnIud gmo1N57O2ojJsd3YDm1r8cU0xz9z7ccpg8hjuv8lAtaYxP+E8s rQ7c4/AhNMZcHttzWRuqOxOPQkJpjebT7Ie4O4kMfGy0hPme+hFE0x6L xr9ufF9u0XXIb4X0goRbW3haT2OCxa1j0uCO0260bY7Tbx2FmB QshaGucP6iEkS1jyymOPSCRTEV6rSNXd7hOweaiiuf3PfHtzGo 9qDQzb471KyHDoEFbeQhwcK6R2oFFyDR42yDWcHHoR2IOS5rxL Yd5t5ty28Cz3WIanBuEcndTtVR5a29MFYriMtnj8wWkJ2929Rp jJ7QrARXd9uN2yztyI3SkNZTPHtUpr3PZrbgftfwkb3udtFufL boEWsE9Hta6nmp0opx78s9a8N3O937lW8XO6XRfPczO1OkPla3 o0dwWqsYL7Zkb/SrV7TRxHasrW527cv01hmtqMmAp6rlqYsj0n2Z9pb3mO7Dk/JtbNhtXCQGTzXDwagNr0WO7/hqTH0tcObL6bQwQ20bQ21jYKBrRhSinExjrrVYY5pqrUelrQRQ MBAiMUBRA9KBUQFEBRAUIyKKYqSgYJqgeNc0EkQaqIDUoCoPRM C0xnNgP2KiD7e2dmwfcpgpdt1ic2Jgg7abM5VCYKjs0HR5BTF1 RLsk3+ncJhqk7PeNHnD1MXWLNYbh6gY1gDX4F3YoMDddu5BFI1 tmA9oHjKKwGW2+k0nZT4IMhlhdmhqa9VRN+3XxxDiFBXJZ3rQK kkjoqKz9dHiRqV1MYt1u15EKaCpqta/kek0lFK5pozbXcbeYBzJAe6quI39rcRmyiaHDMk0QZ0U7TQJqM tj20zVEg8FEGrtQAaHDNDUSAMDiEEHNj6YKYKnQB2NEXWLNZ1q i6wZ9ua7og1d1tOeFVBp7vZnZgKK0t3tM1CaINRcWMzDkajqgw pIpGg1FEGNeMcdvlIqSHDBFxpSJm4gEFDFfrTNBoKE9UMQkvJW jHpnREYk+8BmIqCgxzvh001U71RD9dePmqgm3kE9cJHfYVBnWu +XRp+Y77yg6Had0ui4Ulf95QdvtN9dkAOmfQYjE0VG9iuPnJBc cyqzYbpqkmtQUtJGDczubmantU1Wi3Wj2HEnqpVctuD3BvcOiD nryUatR+5FxrppXEEasEMYct08Upk1EYF7u08cOovqxpq5Uc1z HY7gSQ7pbt9S2uGAuczGh71dZcuYZQQCKVxxVRnbPeT7fei5gZ rnb5Aeh7UG9dGL2Y7pyS8dKBiy2BJr/SOxSw1G+3y6vYm21hC2x22PCONo8Z+JVkVrtEMVNZLpHGjGAVc T8Fq+IY9f8Aa32Iud7fDvvK2my2KMiRlmcJJjniOi4bvhv0+gw +D0YbO0iFtt9sA23t2CgAGVaLcmeGLdWMkcHHvzUpz4TpXDori V6OVoIoAIGgED6IEgEAgQKB6ggYNMUDr1QFSgKoCqAqUBUoHQI FQIIEIFT7UCLfiEES2mRKBADL+KmLoLSB5qE5phpC3a4VOKYaQ tYeooUw0G0Yckw1W6yaRlVMNY0+3tIwCYa1d5tWrNoITF1qLni dpc1DmUrmQmGsBvtuGTCSG4eGVyWWtjcxcdmt42RxOc4jMqxLV 7bK/j6Eqsrmi9afEzBBaZ5WjFpHwU0Nt8ymNQe9XRYy9hpi6iaYYvI T8ysMS9eIjBwQxB0h7lBWSSgg7HMIqh8cRBqMVBS63hcMVFY0m 2W0g00VRhzcbtZKoa10/ELd1cFBRFwy3IexwwdiisSfgVs6ulqDXz+3zaYNQay69vJS06W oOa3P28vATRhQaKbgt8K+A4dyDDdw+/ZUem77kDh4pejOM/cg29lxq4BbVhQdNtWxOZQubRUdPaW4iAQZ4kAFFUNzqjA0Uopl Y4tPUorUXtpO5xNMFBotwsJCD4aoOY3LaZsSAUaaOaxuGZgoNf cNkjq0hGWrniEsMkRFdYog5uPdt2sfU250hEFToD/8FpljutjO4uLs80F8Vs2IUp4u1UxCSSJpo81ccqYq7iyOi4xwH mHJZ2RbbaPghdndzjSwDuKzaY934J7NcT4u5l9uBG870wg0kxi jd2tWN8rHokl06d4MrjXJrG4ADsoF0s8M/JKIgHNZkF1W5q4GZOxEek1VCOKBhAV7EBVAVKAqgKoCqBICgQO qABQGrFA6oCoQFUCqgNRQFSgKoEgK96BECiBAACiB0HVAwaZID UBmgepqALkECAgrdCD0QU/TUNQgYhAP+CJibG0RVoIHQFMDq3qwFTAx6PWNv3Jgg62sn+aMf YmLqh+1be75aJhql+w2DsnFqprFfxhpP5VxT4oapk43fgeCetF lVP6FurTi4kdxQQO27mB4HU/zJqqJIN0j8xa4dwRGM+6vWGhty74BFL6y6OVq4FEA3As/uQOChibdysifGSyvaCqVePScBI06mEYEIiXoxAAmQdyCLnW4Hn CCh74jWhBTFYs0UL82gpisOXb7Z2AjH3JiaxZNltT8jce5MNUH YoBlGPuTFDdnibiIx9yYmpHbK5NoiaBttMKFDUhtpPQoam3bXI sWfpROZRUZNnLhQ4hQYsnHo3YAYoMC54mx9asQ1qbzhMbvkQ1z G68Blo4xsNCg4nceM3dlKdUZ09Sg5/deNxXwJYPzm4iqqY5z9N3G2lMUsLj0DuiaY6TY+Ew38Yfe3Wln 4G4FNV6LxriXFbDSY7RtxK35pxqCXybj0G0u5vREMYbDCMBFGK NSRLWwgPpgFpzzVTWY1xpUmjj1CamLI58KVTVWm60jAVU0SMt6 BriaCM6FUeqKoK0QKqAyQOqAQCAQCAqgKoCqArTNA6hAqhAjUo FigKoJVQFUBVAqoCqAQCBFAICiBYIDUgaAqUCqgKBAqdUAgeHV AjRAYIIknogNRGaBaj0KA9Rw6qYEZX9/3pgTrnHFMETOextOuCYEZ21oWNI+CYK3m0ccY6FMFZ+ly9EHvI TBVJBaPbR0bAP8oRS9CF0PoghrD1pRBr5ON2+JbMcUFf6E1mRL kFZ2/ThpNAggbYD5UQfTMpUoqowRk5IJ/T16IF9MK5IH9KOgQAtG9igmLRvYoJC0b2ID6ZvYhqQtRTuVNQd aUNQmCLrU50zTDVb7MEZJgxZ9vY8adIRdafcuKWd2wtdGCTmaI a4/cPayMSGW3wPYorXP9u7h1RNEHN+GKIUXtg5h1wAtP4UNZ1vxLc LZw1RmjeqsRu7ezkYBqYcFRl6QRlQgoLGSUkGFQgvZpr5aKDIa GkKCYDKnSTVaHqVVUCAqgEAgKoCqAqgKoBAIIPfTAKCLNdTqNR 0QSVBWiA1IJA4IDBA0AgEAUCQCAqgECqgEESgMKIGCgNSAqgVU DB70ASgVUCcajDAoIR6hXUa9iCVUCJHVFRqBkgR7URElBEgIIk YYZoIEO6oI6T1QBqgjTsQIiqAqUUaj2oET0RFZjaeiCk24rkgr MFMggQj7AgfonqgfpIARU6IHo7kwFCEwS9PCtEwMMqEBoQRLe0 IIOjrkEFLoDmUEPTAOVEEHRD4phqs27a10hMNMWwzACYAwA4ED vQRO3QOFNIQVP2a3r5RUoI/oLMwgkNkqoJ/og7EFkezUOAVHaoBAIGEAgSAQCAQCBOyQRooGEgFQEICiArRAV QSQCAQIoEgEAgeKCHqAmiB4oFVAiUACglVAqoBAIESgWoIBAVK BEoEikUCKIgUDQRQIkIInFAiECogRagRailpQPSKd6IgWHogTm 0CCvTUoHob0QGjFA9KA0oFoQMR1x7EEtIOCBGOhogWhAvTqgi5 oCCBjKCswg5oImCmSCJiKBhmCAbHiUDEKCwRD4oLGxE9EFgYBg QoJ+mCgbYxRUbVAwgaAQCAQCBVQFUBWiBaxWiAqgCgKoAFAEoC oVBrBQGpQGpAVQFUBVAEoFVAiUCQNAIFRAUQRcTVA3OyQIk1QM IEUB2IBxQRIrRFFKBADKqBVJzQJECCP8EEDJ4tNK16oJIEUCQC CNEAUCogfRAigjiUC0gIIgIp0QMBA9KA0BEGlAaUEXl7cm6h2o INmZWjxRBYNBxBwOSA0jsqgXpoI+mEETE3sQL0R2IH6AQHpDsQ HpBA2x06IJhhHRBLT1QSDaYoG1oKDYYoBAIBAIGgEES4dqCJcg QcshY1qkEgVoTBQRKBAoAlAiaYqCDn1QMOwUBqQPWtBh2KCVUB VAIBAIBAIFVAVQLUEBqCCJNUDCBFA64IIhAqlFOtQgBSiBEgoE iBBF7a5/wAECDaZIBAigSACBIAoBAigRQOoAQRLa9UBRFIDFBIBAw2qB6E QaUBpQMVAp0QJwYfkBKBemzMCh7EBoeMkC0lAtJQKj0Do7pmgX pyZ1QGl/XFAaSgKPqKYIGRJTNA2VIoc0DdXIIGx9cC1BmanBAVPVAaigdc UDqgRf0QIlBCigKIJAKhnJABA0AgiSUBh1QBAUFbmoCtAopVQO qoAUEgqh1ogNSADqoHVAVQIlAVQKqAJRSCAQCAJQHVAi7FAqgG nageP2IHgMEQiQgiXdiCNHHNBJAIIoBAqIAhAkAgECKAQLSgNK AogAMUEkDbmgaAKBUQFEBRAUQFEBRAUQDhRBHT1QDhggAMEDog C2vxQLQeuSBhv3IJgIBB//9k=
سلام
از آپلود سنتر خود سایت برای گذاشتن عکس استفاده کنید.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۶, 00:26
دوست عزیز تشکر از وقت وحوصله ای که میزارید
منظورم را ظاهرا بد رسوندم ارتفاع میز را 1 متر عرض کردم.
کیفیت راکتور مدل JNS In Sump Substrate Reactor FR-2 نسبت به bubble-magus Filter reactor MINI 80 با توجه به قیمت دو برابری JNS به عنوان راکتور فسفات قابل توجیه است,از این راکتورها میتوان به عنوان راکور نیتزات هم استفاده کرد؟

سلام
راکتور jns بزرگتر هستش
برای فسفات می تونید از بابل ماگوس استفاده کنید ولی برای نیترات از اونجا که تنها محصول قابل استفاده xport no3 شرکت برایت ول هستش باید گردش آب ضعیف باشه و بهتره از راکتورهای بدون واتر پمپ استفاده کنید و واتر پمپ رو خودتون جدا تهیه کنید و از یک واتر پمپ ضعیف مثلاً 400 الی 600 لیتری استفاده کنید

سلام
http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10419 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10419)

سلام
این محصول راکتور بایو پلت (کاهنده ی نیترات و فسفات) هستش و فقط می تونید داخلش بایو پلت استفاده کنید
کیفیت این محصول هم خیلی خوبه

yavar
۱۳۹۳-۰۸-۰۶, 16:01
سلام
دوست عزیز برای راکتور نیترات ،راکتورهایی که بیوبال دارن از کیفیت و کمیت بهتری برخوردارن یا راکتورهایی که از مدیا استفاده میکنند(مدیا راکتور)؟
کدوم کارکرد در مقابل هزینه کیفیت بهتری داره؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۰۶, 20:32
سلام
دوست عزیز برای راکتور نیترات ،راکتورهایی که بیوبال دارن از کیفیت و کمیت بهتری برخوردارن یا راکتورهایی که از مدیا استفاده میکنند(مدیا راکتور)؟
کدوم کارکرد در مقابل هزینه کیفیت بهتری داره؟

سلام
این توضیح شما در مورد دنیتراتور هستش نه راکتور نیترات
داخل دنیتراتور بیوبال و دنیبال میریزن و یا از سولفور استفاده می کنن که دیگه نسل این دنیتراتور ها برچیده شده اگر هم باشن خیلی کارایی ندارن
اما راکتور نیترات یه راکتور خالی هستش که داخل اون مدیای نیترات گیر مثل محصول xport no3 برایت ول رو میریزن میشه راکتور نیترات اگر داخلش مدیای فسفات بریزید میشه راکترو فسفات اگر هم ذغال اکتیو داخلش بریزید میشه راکتور کربن

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۸-۱۵, 23:26
سلام خدمت دوستان و آقای مرادی
برای آکواریوم ریف و ماهی به ابعاد 65*65*65 چه موج سازی به چه تعداد پیشنهاد میکنید؟
روش،فرمول... محاسبه موج ساز مناسب برای آکواریوم به چه صورت...؟
شوری شنج مناسب و دقیق چی میشه تهیه کرد؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۱۶, 16:11
سلام خدمت دوستان و آقای مرادی
برای آکواریوم ریف و ماهی به ابعاد 65*65*65 چه موج سازی به چه تعداد پیشنهاد میکنید؟
روش،فرمول... محاسبه موج ساز مناسب برای آکواریوم به چه صورت...؟
شوری شنج مناسب و دقیق چی میشه تهیه کرد؟

سلام
میزان گردش آب داخل آکواریوم رو معمولاً 20 الی 30 برابر حجم داخل آکواریوم در نظر میگیرن و قدرت واترپمپ رو که معمولاً 8 برابر حجم آکواریوم هستش ازش کم می کنن
یعنی سیستم شما در حدود 270 لیتره و باید 5400 الی 8100 لیتر گردش آب داشته باشید اگر قدرت واتر پمپتون رو 2100 لیتر در نظر بگیرید به موج سازی با 3300 الی 6000 لیتر قدرت نیاز دارید که باید دو تا موج ساز استفاده کنید که پیشنهاد من دو تا موج ساز 2000 لیتری seio 530 هستش یا معادلش ایتالیایی بزارید که آکواریوم سیستم 2100 لیتری داره قیمت سیو هر کدوم 85 هزار تومنه و قیمت آکواریوم سیستم هم باید در حدود 190 هزار تومن باشه البته قیمت آکواریوم سیستم رو مطمئن نیستم باید چک کنم
شوری سنج مناسب هم کورالایف پیشنهاد می کنم که قیمتش 65 هزار تومنه و کیفیتش خوبه از این چشمی ها هم هستش که قیمت مارین سورس 175 هزار تومنه چشمی ها خیلی دقیق تر هستن

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۸-۱۷, 10:20
سلام
میزان گردش آب داخل آکواریوم رو معمولاً 20 الی 30 برابر حجم داخل آکواریوم در نظر میگیرن و قدرت واترپمپ رو که معمولاً 8 برابر حجم آکواریوم هستش ازش کم می کنن
یعنی سیستم شما در حدود 270 لیتره و باید 5400 الی 8100 لیتر گردش آب داشته باشید اگر قدرت واتر پمپتون رو 2100 لیتر در نظر بگیرید به موج سازی با 3300 الی 6000 لیتر قدرت نیاز دارید که باید دو تا موج ساز استفاده کنید که پیشنهاد من دو تا موج ساز 2000 لیتری seio 530 هستش یا معادلش ایتالیایی بزارید که آکواریوم سیستم 2100 لیتری داره قیمت سیو هر کدوم 85 هزار تومنه و قیمت آکواریوم سیستم هم باید در حدود 190 هزار تومن باشه البته قیمت آکواریوم سیستم رو مطمئن نیستم باید چک کنم
شوری سنج مناسب هم کورالایف پیشنهاد می کنم که قیمتش 65 هزار تومنه و کیفیتش خوبه از این چشمی ها هم هستش که قیمت مارین سورس 175 هزار تومنه چشمی ها خیلی دقیق تر هستن

سلام
دوست عزیز منظور شما از موج ساز 2100 لیتری آکواریوم سیستم مدل nwa 2.7 است؟
موج ساز به صورت جدا فروخته میشد یک پک سه تایی،دو موجساز و کنترلر هم موجود بود که فروشنده میگفت خرید هر سه نسبت به تک تک مقرون به صرفه تر!
کامپیوتر یا کنترل کننده برای موج ساز چیست و آیا ارزش خرید داره؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۱۷, 21:11
سلام
دوست عزیز منظور شما از موج ساز 2100 لیتری آکواریوم سیستم مدل nwa 2.7 است؟
موج ساز به صورت جدا فروخته میشد یک پک سه تایی،دو موجساز و کنترلر هم موجود بود که فروشنده میگفت خرید هر سه نسبت به تک تک مقرون به صرفه تر!
کامپیوتر یا کنترل کننده برای موج ساز چیست و آیا ارزش خرید داره؟

سلام
بله درسته همون 2700 لیتری هستش
اون پک های سه تایی هم ارزون تر از خرید تک به تک میشه
اون کنترل کننده هم موج سازها رو می تونه حداقل 5 ثانیه خاموش و روشن کنه یعنی وقتی دو تا موج ساز بهش وصل می کنید 5 ثانیه یکیش روشن میشه و بعد خاموش میشه و 5 ثانیه موج ساز دیگه

yavar
۱۳۹۳-۰۸-۱۹, 23:35
سلام
نظرتون در مور کیفیت موج سازهای سری SEIO™ Wave Pump چیست؟

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10634 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10634)

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10635 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10635)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۰, 13:51
سلام
نظرتون در مور کیفیت موج سازهای سری SEIO™ Wave Pump چیست؟

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10634 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10634)

http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10635 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10635)

سلام
به عنوان یه محصول دارای کیفیت متوسط خوبه اما اگه یه مقدار بتونید بیشتر پرداخت کنید می تونید از موج سازهای آکواریوم سیستم استفاده کنید

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۸-۲۰, 23:00
سلام

سلام و تشکر
جناب مرادی برای تامین موج ساز برای این آکواریوم میشود از دو موج ساز با قدرت متفاوت مثلا nwa1.6 و nwa 3.9 استفاده کرد؟
با موج ساز 1.6 پیشنهاد دیگه ای دارید؟
(برای این عرض کردم که یکی از دوستانم موج ساز 1.6 داره که دو ماه استفاده کرده و به قیمت 70000 قصد فروش داره)
http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10665 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10665)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۱, 01:40
سلام و تشکر
جناب مرادی برای تامین موج ساز برای این آکواریوم میشود از دو موج ساز با قدرت متفاوت مثلا nwa1.6 و nwa 3.9 استفاده کرد؟
با موج ساز 1.6 پیشنهاد دیگه ای دارید؟
(برای این عرض کردم که یکی از دوستانم موج ساز 1.6 داره که دو ماه استفاده کرده و به قیمت 70000 قصد فروش داره)
http://emruzi.com/up/do.php?thmb=10665 (http://emruzi.com/up/do.php?img=10665)

سلام
بله همین دو تا موج ساز مناسب هستن

S.H.Mirnezhad
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 13:46
با سلام :
برای اکواریوم 500 لیتری(150 طول 50 عرض و 70 ارتفاع) و نسبتا حرفه ای ریف به چه حجم و قدرتی از اسکیمر احتیاج هست؟
تصمیم دارم از اسکیمرهای jns استفاده کنم اما بین دو مدل co2 که تا 1400 لیتر و co1 که تا 800 لیتر هست شک دارم چون در برخی منابع برای اکواریومها توصیه میشه تا 2 برابر حجم اکواریوم اسکیمر انتخاب بشه.
ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۳, 19:43
با سلام :
برای اکواریوم 500 لیتری(150 طول 50 عرض و 70 ارتفاع) و نسبتا حرفه ای ریف به چه حجم و قدرتی از اسکیمر احتیاج هست؟
تصمیم دارم از اسکیمرهای jns استفاده کنم اما بین دو مدل co2 که تا 1400 لیتر و co1 که تا 800 لیتر هست شک دارم چون در برخی منابع برای اکواریومها توصیه میشه تا 2 برابر حجم اکواریوم اسکیمر انتخاب بشه.
ممنون

سلام
مدل c01 برای سیستم شما کوچیکه بهتره از c02 استفاده کنید
البته با قیمت پایین تر و همون کارایی می تونید از اسکیمر های بابل ماگوس هم استفاده کنید
این لینک رو مطالعه کنید
BUBBLE-MAGUS.COM_productinfo (http://www.bubble-magus.com/productinfo.aspx?id=507)

S.H.Mirnezhad
۱۳۹۳-۰۸-۲۴, 00:11
سلام
مدل c01 برای سیستم شما کوچیکه بهتره از c02 استفاده کنید
البته با قیمت پایین تر و همون کارایی می تونید از اسکیمر های بابل ماگوس هم استفاده کنید
این لینک رو مطالعه کنید
BUBBLE-MAGUS.COM_productinfo (http://www.bubble-magus.com/productinfo.aspx?id=507)
با سلام جناب مرادی عزیز:
با محصولات بابل ماگوس اشنا هستم ولی این سری که در ادرس بالا معرفی کردید در حدود 1600 در فروشگاه ها قیمت دادن در حالی که مدل co2 jns در حدود 1200 هست . برام ابهام پیش اومد که فرمودید ارزونتر هست . با توجه به کارایی در این رنج چه محصولاتی رو پیشنهاد میدید.
با سپاس

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۴, 14:24
با سلام جناب مرادی عزیز:
با محصولات بابل ماگوس اشنا هستم ولی این سری که در ادرس بالا معرفی کردید در حدود 1600 در فروشگاه ها قیمت دادن در حالی که مدل co2 jns در حدود 1200 هست . برام ابهام پیش اومد که فرمودید ارزونتر هست . با توجه به کارایی در این رنج چه محصولاتی رو پیشنهاد میدید.
با سپاس

سلام
شما این مدل بابل ماگوس رو که لینکشو گذاشتم چک کن :

BUBBLE-MAGUS.COM_productinfo (http://www.bubble-magus.com/productinfo.aspx?id=490)

من برای شما 1080 ارسال می کنم

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۸-۲۴, 22:01
سلام/جناب مرادی واسه حجم 450 لیتر واتر پمپ چی موجود هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۵, 00:08
سلام/جناب مرادی واسه حجم 450 لیتر واتر پمپ چی موجود هست؟

سلام
ابعاد آکواریوم رو بگید بهتر میشه نظر داد همچنین اینکه نوع آکواریوم ریف یا فیش اونلی
ولی به صورت نرمال یه واتر پمپ حدوداً 5000 لیتری مناسبه که با این حجم واتر پمپ چینی grech الان تو بازار موجوده که کیفیت خیلی خوبی داره و قیمتش در حدود 320 هزار تومنه
اگر آکواریومتون ریف باشه و بخواید حرفه ای کار کنید یه واتر پمپ 6000 لیتری آکوامدیک تهیه کنید قیمتش یه مقدار بالاست اما خیلی با کیفیته قیمتش باید در حدود 850 الی 900 هزار تومن باشه

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۸-۲۵, 12:14
سلام
جناب مرادی ابعاد آکواریوم 150*50*70 هست و نوع آکواریوم ریف میشه بیش از 400 هزار تومنم نمیخوام هزینه کنم واسش .آیا بابل مگاس واتر پمپاش تو ایران اومده؟

سلام
ابعاد آکواریوم رو بگید بهتر میشه نظر داد همچنین اینکه نوع آکواریوم ریف یا فیش اونلی
ولی به صورت نرمال یه واتر پمپ حدوداً 5000 لیتری مناسبه که با این حجم واتر پمپ چینی grech الان تو بازار موجوده که کیفیت خیلی خوبی داره و قیمتش در حدود 320 هزار تومنه
اگر آکواریومتون ریف باشه و بخواید حرفه ای کار کنید یه واتر پمپ 6000 لیتری آکوامدیک تهیه کنید قیمتش یه مقدار بالاست اما خیلی با کیفیته قیمتش باید در حدود 850 الی 900 هزار تومن باشه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۵, 14:34
سلام
جناب مرادی ابعاد آکواریوم 150*50*70 هست و نوع آکواریوم ریف میشه بیش از 400 هزار تومنم نمیخوام هزینه کنم واسش .آیا بابل مگاس واتر پمپاش تو ایران اومده؟

سلام
با توجه به بودجه تون پیشنهاد من واتر پمپ grech هستش
واتر پمپ های بابل ماگوس وارد ایران نشده

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۸-۲۵, 22:01
جناب مرادی صدای این واتر پمپ چطوره؟بی صداهه؟ قیمت قدرت بالاترش چه قدره؟

سلام
با توجه به بودجه تون پیشنهاد من واتر پمپ grech هستش
واتر پمپ های بابل ماگوس وارد ایران نشده

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۸-۲۶, 22:20
جناب مرادی صدای این واتر پمپ چطوره؟بی صداهه؟ قیمت قدرت بالاترش چه قدره؟

سلام
بیصدا هستش
برای قیمت تماس بگیرید

adn
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 14:19
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1418298514454940_0%D8%AC%D8%A7%D9%86% D9%85%D8%A7%D8%A6%DB%8C%20%D9%85%D9%88%D8%AC%20%D8 %B3%D8%A7%D8%B2.jpg

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 22:40
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1418298514454940_0%D8%AC%D8%A7%D9%86% D9%85%D8%A7%D8%A6%DB%8C%20%D9%85%D9%88%D8%AC%20%D8 %B3%D8%A7%D8%B2.jpg

سلام
به نظرم آکواریومتون حدود 400 لیتره که اگه بخواید 20 برابر هم موج ایجاد کنید میشه حدود 8000 لیتر در ساعت
این تعداد موج ساز زیاد نیست ؟!!! موج ساز سیو 1500 به تنهایی 5800 لیتره
این تعداد موج ساز آب رو خیلی زیاد متلاطم میکنه
به غیر از موضوع بالا نحوه ی چیدمان مناسبه که باز البته در عمل باید ببینید چطوره

adn
۱۳۹۳-۰۹-۲۳, 07:43
سلام
به نظرم آکواریومتون حدود 400 لیتره که اگه بخواید 20 برابر هم موج ایجاد کنید میشه حدود 8000 لیتر در ساعت
این تعداد موج ساز زیاد نیست ؟!!! موج ساز سیو 1500 به تنهایی 5800 لیتره
این تعداد موج ساز آب رو خیلی زیاد متلاطم میکنه
به غیر از موضوع بالا نحوه ی چیدمان مناسبه که باز البته در عمل باید ببینید چطوره

باسلام
تشکر ممنون
حتی اگر سیستم رو برای نگهداری از sps اماده سازی کنیم بازهم زیاده ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۲۳, 13:56
باسلام
تشکر ممنون
حتی اگر سیستم رو برای نگهداری از sps اماده سازی کنیم بازهم زیاده ؟

سلام
اگه کف آکواریوم شن نریزید مشکلی نداره و میشه انجام داد

adn
۱۳۹۳-۰۹-۲۳, 22:17
سپاسگذارم
سلام
الان این 4 عدد موج ساز دارن کار می کنند و فقط قسمتهای انتهای تانک از هر دوطرف مقداری شنها جابجا شده البته قابل چشم پوشی است البته به نظر بنده نحوه و مسیر جریان خیلی مهم است این موج سارها همگی در ارتفاع 50 سانتی از کف تانک نصب شده اند ارتفاع 70 و مفید ابگیری 65 می باشد جهت دمش اب هم رو به بالا و متمایل به شیشه های عقب و جلوی تانک است

hesam109
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 22:44
سلام
یه تانک به ابعاد 90*50*60(طول*عرض*ارتفاع) اندازه ش متناسب هست؟
برای ریف و ماهی چه تجهیزاتی لازمه و چقدر هزینش میشه
واگر ریف نداشته بشه چه مواری ازش کم میشه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۱-۰۱, 00:07
سلام
یه تانک به ابعاد 90*50*60(طول*عرض*ارتفاع) اندازه ش متناسب هست؟
برای ریف و ماهی چه تجهیزاتی لازمه و چقدر هزینش میشه
واگر ریف نداشته بشه چه مواری ازش کم میشه؟

سلام
هزینه هاش می تونه بسیار متغیر باشه
برای سیستم ریف خوب حدود 5 الی 6 میلیون تومن هزینه ی راه اندازی میشه و برای ماهی حدود 3 الی 4 میلیون تومن
البته باز بستگی به تعداد تجهیزات و نحوه ی کنترل پارمترهای آب داره به عنوان مثال شما می تونید از 3 تا راکتور مختلف استفاده کنید و یا اینکه هر هفته تعویض آب 20 درصدی انجام بدید و راکتور نزارید !

hesam109
۱۳۹۳-۱۱-۰۱, 12:01
سلام اقای مرادی برای آکواریوم دویست لیتری چه تجهیزاتی پیشنهاد می کنید؟قیمت هم لطفا بگید.

ardn
۱۳۹۳-۱۱-۲۷, 16:14
سلام. برای تانک 180*50*70 آبگیری 63 موجساز با چه قدرتی مناسبه؟
پیشنهاد شما چیه؟
آیا موجساز jebao در ایران گیر میاد؟

سینا
۱۳۹۳-۱۲-۰۲, 17:40
سلام
اکواریوم 50-60-150چند شیشه نشکن

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۲-۰۵, 21:55
سلام. برای تانک 180*50*70 آبگیری 63 موجساز با چه قدرتی مناسبه؟
پیشنهاد شما چیه؟
آیا موجساز jebao در ایران گیر میاد؟

سلام
دو تا موج ساز حدود 5000 لیتری مناسبه

سلام
اکواریوم 50-60-150چند شیشه نشکن

سلام
همه ی شیشه ها میشکنن !!
شما برای این ابعاد از شیشه 10 میل فلوت ساده استفاده کن
فکر کنم فقط شیشه ی آکواریوم حدود 500 هزار تومن میشه

ardn
۱۳۹۳-۱۲-۱۲, 12:56
آیا موجسازهای jebao در ایران گیر میاد؟

amir28
۱۳۹۴-۰۱-۲۰, 23:59
من یه تانک اب شیرین دارم به ابعاد 80*30*40 می خوام تبدیل به فیش انلیش کنم هزینش چه قدر میشه؟