PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه مشاوره راه اندازی رفیجیوم

sh-sh
۱۳۹۳-۰۲-۲۰, 08:06
با درود من یه مهتابی ارکادیا مارین وایت 14000کلوین دارم میتونم برای رف ازش استفاده کنم؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۰, 17:38
با درود من یه مهتابی ارکادیا مارین وایت 14000کلوین دارم میتونم برای رف ازش استفاده کنم؟

سلام
به تنهایی مناسب نیست بهتره کنارش یه لامپ صورتی مخصوص فتوسنتز هم تهیه کنید

adn
۱۳۹۳-۰۲-۲۱, 08:23
سلام
ضمن تشکر از شما
بر حسب تجربه شخصی در این مدتی که مشغول نگهداری اکواریوم اب شور هستم نوری که من از اون نتیجه گرفتم نور لامپ کم مصرف افتابی بوده که تغریبا اکثر طیفهای نوری مخصوص گیاهان در اون موجود هست

sh-sh
۱۳۹۳-۰۲-۲۱, 12:12
با درود و تشکر فراوان..ورق فویل آلومینیوم داخل آب شور مشکلی ایجاد میکنه؟ می خواستم برای نرسیدن نور رف به سامپ بزلرم تو رف .چون سامپ از قبل ساخته شده بود و همش از شیشه معمولیه.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۲, 01:00
سلام
ضمن تشکر از شما
بر حسب تجربه شخصی در این مدتی که مشغول نگهداری اکواریوم اب شور هستم نوری که من از اون نتیجه گرفتم نور لامپ کم مصرف افتابی بوده که تغریبا اکثر طیفهای نوری مخصوص گیاهان در اون موجود هست

شما لامپ سفید و صورتی مارک گیسمان رو روی رفیوجیومتون روشن کنید اون وقت تفاوت رو متوجه میشید

با درود و تشکر فراوان..ورق فویل آلومینیوم داخل آب شور مشکلی ایجاد میکنه؟ می خواستم برای نرسیدن نور رف به سامپ بزلرم تو رف .چون سامپ از قبل ساخته شده بود و همش از شیشه معمولیه.

به هیچ وجه فویل رو تو آب قرار ندید بهتره برای جلوگیری از تابش نور از طلق مشکی استفاده کنید

adn
۱۳۹۳-۰۲-۲۴, 06:48
شما لامپ سفید و صورتی مارک گیسمان رو روی رفیوجیومتون روشن کنید اون وقت تفاوت رو متوجه میشید

با سلام و تشکر از جنابعالی
بنده هم با نظر شما کاملا موافقم و منکر کیفیت و کمیت لامپهای تولید شرکت مذکور نیستم منتها میشه با یک درجه تخفیف و البته چند درجه کاهش قمیت و صرفه جوئی از لامپهای کم مصرف درجه یک هم استفاده کرد
متشکرم

sh-sh
۱۳۹۳-۰۲-۲۸, 23:23
با درود . ابعاد رف من 60*20با ارتفاع45 است.چه نوری پیشنهاد می کنید.با تشکر.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۲۸, 23:37
با درود . ابعاد رف من 60*20با ارتفاع45 است.چه نوری پیشنهاد می کنید.با تشکر.پاسخ شما در پستهای قبلی آقای مرادی هست
اما اگر قصد استفاده از لامپهای کم مصرف رو دارید بهتره از 45وات ترکیب نور مهتابی و صورتی ( یا همون قرمز به قول الکتریکی ها ) که کلوین 6500 رو تامین کنه استفاده کنید
این توصیه اندازه دونسته ها و مطالعات من بود
درصورتیکه اشتباه باشه قطعا جناب مرادی تصحیح میکنن
S.H.Moradi

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 00:41
با درود . ابعاد رف من 60*20با ارتفاع45 است.چه نوری پیشنهاد می کنید.با تشکر.

سلام
وقتی از من سوالی می پرسید همیشه یادتون باشه که من بهترین رو خدمتتون می گم !
دو تا لامپ 60 سانتی گیسمان، jbl و یا آکوامدیک یکی سفید 10000 کلوین یا 15000 کلوین و یکی صورتی مخصوص فتوسنتز
من استفاده از لامپ های دیگه رو قبول ندارم شاید بی تاثیر نباشن اما بهترین نیستن پس هیچ وقت توصیه نمی کنم

sh-sh
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 00:44
سلام
وقتی از من سوالی می پرسید همیشه یادتون باشه که من بهترین رو خدمتتون می گم !
دو تا لامپ 60 سانتی گیسمان، jbl و یا آکوامدیک یکی سفید 10000 کلوین یا 15000 کلوین و یکی صورتی مخصوص فتوسنتز
من استفاده از لامپ های دیگه رو قبول ندارم شاید بی تاثیر نباشن اما بهترین نیستن پس هیچ وقت توصیه نمی کنم

فرمایش شما کاملا صحیح،من درباره مقدار نور می خواستم مطمئن شم.گفتم شاید دو تا مهتابی برای این حجم آب زیاد باشه.باز هم ممنون از لطف شما.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 01:06
فرمایش شما کاملا صحیح،من درباره مقدار نور می خواستم مطمئن شم.گفتم شاید دو تا مهتابی برای این حجم آب زیاد باشه.باز هم ممنون از لطف شما.

خواهش می کنم
لامپ های 60 سانتی t5 شرکت های معتبری که گفتم 28 وات نور دارن که دو تاش میشه 56 وات و برای سیستم شما میشه حداکثر نوری که می تونید استفاده کنید که دیگه با توجه به موجودی بازار ایران چاره ی دیگه ای وجود نداره
موفق باشید

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۰۶, 11:14
سلام جناب مرادی
من یه مشکلی دارم
ابعاد رفرجیوم من 40*40 و ارتفاع 45 هست الان چنیدین ماه در گیر رفرجیوم هستم ولی راه نمیوفته .گیاهان داخلش انگوری هست گیاه داخلش خراب نمیشه ولی رشد محسوس نداره که جنگل بشه .بعد حدود یه هفته روشن بودن نور روی گیاهان رو یه جرم قهوه ای یا جلبک قهوه ای میگیره .
نور دو تا کم مصرف زرد و سفید هر کدام 60 وات
کود هم اهن برایت ول

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 12:22
سلام جناب مرادی
من یه مشکلی دارم
ابعاد رفرجیوم من 40*40 و ارتفاع 45 هست الان چنیدین ماه در گیر رفرجیوم هستم ولی راه نمیوفته .گیاهان داخلش انگوری هست گیاه داخلش خراب نمیشه ولی رشد محسوس نداره که جنگل بشه .بعد حدود یه هفته روشن بودن نور روی گیاهان رو یه جرم قهوه ای یا جلبک قهوه ای میگیره .
نور دو تا کم مصرف زرد و سفید هر کدام 60 وات
کود هم اهن برایت ول

سلام
اشکالات سیستم:
1- نور مورد استفاده مناسب نیست
2- میزان نور مورد استفاده خیلی زیاده

راه حل :
1- در صورت امکان نور رو عوض کنید و از لامپ مخصوص آکواریوم استفاده کنید که با توجه به ابعاد رفیوجیوم بعید می دونم چیزی گیر بیاد
2- اگر لامپ مخصوص آکواریوم گیر نیومد دو تا لامپ 20 الی 30 وات pld یکی زرد و یکی سفید تهیه کنید و هر 3 ماه تعویضشون کنید سعی کنید لامپ ها خارجی باشن
3- لامپ ها رو هر روز 12 ساعت روشن بزارید

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 14:15
جناب مرادی در صورتی که بخوام نور شرکتی استفاده کنم چه نوری رو پیشنهاد میدید؟لامپ pld همون fpl هست ؟یا فرق داره؟

سلام
اشکالات سیستم:
1- نور مورد استفاده مناسب نیست
2- میزان نور مورد استفاده خیلی زیاده

راه حل :
1- در صورت امکان نور رو عوض کنید و از لامپ مخصوص آکواریوم استفاده کنید که با توجه به ابعاد رفیوجیوم بعید می دونم چیزی گیر بیاد
2- اگر لامپ مخصوص آکواریوم گیر نیومد دو تا لامپ 20 الی 30 وات pld یکی زرد و یکی سفید تهیه کنید و هر 3 ماه تعویضشون کنید سعی کنید لامپ ها خارجی باشن
3- لامپ ها رو هر روز 12 ساعت روشن بزارید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 15:38
جناب مرادی در صورتی که بخوام نور شرکتی استفاده کنم چه نوری رو پیشنهاد میدید؟لامپ pld همون fpl هست ؟یا فرق داره؟

متاسفانه همونطور که گفتم فعلاً لامپ مخصوص آکواریوم با این ابعاد چیزی گیر نمیاد
منظورم از pld هم همون fpl هستش

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۰۷, 22:55
جناب مرادی کوچکترین سایز که موجوده چه قدره شاید بتونم یه تاج واسش درست کنم ؟مارکشم ممنون میشم بهم بگید ؟1000 کلوین واسه سفید مناسبه؟

متاسفانه همونطور که گفتم فعلاً لامپ مخصوص آکواریوم با این ابعاد چیزی گیر نمیاد
منظورم از pld هم همون fpl هستش

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۰۸, 02:00
جناب مرادی کوچکترین سایز که موجوده چه قدره شاید بتونم یه تاج واسش درست کنم ؟مارکشم ممنون میشم بهم بگید ؟1000 کلوین واسه سفید مناسبه؟

کوچکترین سایز 60 سانتی هستش مارکش هم گیسمان، آکوامدیک و jbl
نور سفید هم حداقل 8000 کلوین باید باشه

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۱۰, 22:38
سلام.آقای مرادی من یه لامپ صورتی گیسمان خریدم حالا میشه اونو با یه اف پی ال یا زیر کابینتی ترکیب کرد؟راستی این لامپ 24 واته ترانس هست واسه این توان ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 20:03
سلام.آقای مرادی من یه لامپ صورتی گیسمان خریدم حالا میشه اونو با یه اف پی ال یا زیر کابینتی ترکیب کرد؟راستی این لامپ 24 واته ترانس هست واسه این توان ؟

سلام
بله می تونید اما بهتره سفید رو هم از مهتابی های مخصوص آکواریوم استفاده کنید
از الکتریکی ها بپرسید حتماً باید وجود داشته باشه

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۵-۲۳, 22:44
سلام
آقای مرادی من مهتابی هام رو کردم گیسمان یه سفید یه صورتی ولی باز هم نتیجه نگرفتم رشد این قد کنده که جلبک رو گیاه رو میگیره .واقعا ایراد رفرجیوم من چیه .:(چه کار کنم جنگل بشه

سلام
بله می تونید اما بهتره سفید رو هم از مهتابی های مخصوص آکواریوم استفاده کنید
از الکتریکی ها بپرسید حتماً باید وجود داشته باشه

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۲۴, 01:07
سلام
آقای مرادی من مهتابی هام رو کردم گیسمان یه سفید یه صورتی ولی باز هم نتیجه نگرفتم رشد این قد کنده که جلبک رو گیاه رو میگیره .واقعا ایراد رفرجیوم من چیه .:(چه کار کنم جنگل بشه

سلام
ایراد از رفیوجیوم نیست از آبه
1- رفیوجیوم رو خالی کنید و کامل تمیزش کنید
2- رفیوجیوم رو دوباره آبگیری کنید و گیاه و لایوراک رو داخل اون برگردونید
3- گیاه ها و سنگ ها رو قبل از برگردوندن به داخل رفیوجیوم از جلبک پاک کنید
4- دو روز لامپ رفیوجیوم رو خاموش کنید و بعد از اون از روزی 6 ساعت روشن بزارید تا به روزی 10 ساعت برسید یعنی هر روز یک ساعت اضافه کنید تا به 10 ساعت در روز برسید
5- پارامترهای آب رو چک و تنظیم کنید. اگر نیترات از 40 الی 60 و فسفات از 0/5 بالاتر باشه، معمولاً رشد جلبک بیشتر میشه و به گیاه غلبه میکنه
6- یه موج ساز کوچیک داخل رفیوجیوم روشن کنید

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۶-۰۶, 23:42
جناب مرادی مشکل جلبک و دیاتوم تو رفرجیوم حل شد ولی هنوز رشد گیاهان کنده .

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۷, 23:23
جناب مرادی مشکل جلبک و دیاتوم تو رفرجیوم حل شد ولی هنوز رشد گیاهان کنده .

سلام
حوصله به خرج بدید و از محلول آهن استفاده کنید

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۶-۰۸, 23:18
محلو آهن چه قدر بزنم؟

سلام
حوصله به خرج بدید و از محلول آهن استفاده کنید

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 00:02
محلو آهن چه قدر بزنم؟

بستگی به برندی داره که می خرید ولی معمولاً 5 میل به ازای 200 لیتر هر هفته یک مرتبه هستش ولی بهترین حالتش اینه که روزی یک میل به ازای هر 200 لیتر هر روز استفاده کنید و تست آهن بزنید با رسیدن سطح آهن به حد نرمال مصرف رو کم کنید و با توجه به میزان مصرف آهن در تانک از محلول استفاده کنید

moonmoon
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 02:00
سلام آقای مرادی
لامپ فلورسنت تی 5 دایمکس سقید برای رفیجیوم مناسبه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 15:19
سلام آقای مرادی
لامپ فلورسنت تی 5 دایمکس سقید برای رفیجیوم مناسبه؟

سلام
به تنهایی کافی نیست و باید کنارش یه لامپ صورتی هم استفاده کنید

hamed220
۱۳۹۳-۰۶-۱۳, 09:52
سلام اقای مرادی برای لوله کشی رف میشه از لوله سفید استفاده کرد ؟و برای تانک 400 لیتری رف 66 لیتر باشه خوبه کم نیست

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۱۳, 14:20
سلام اقای مرادی برای لوله کشی رف میشه از لوله سفید استفاده کرد ؟و برای تانک 400 لیتری رف 66 لیتر باشه خوبه کم نیست

سلام
لوله سفید اشکالی نداره فقط دقت کنید تو اتصالاتش فلز به کار نرفته باشه
اگر جا داشته باشید رفیوجیوم رو 100 لیتر در نظر بگیرید خیلی بهتره

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۵, 22:47
با سلام خدمت شما اقای مرادی و همه دوستان
اقای مرادی من اگه بخوام واسه تانک tl550 ماهیران سمپ وریفیجیوم راه اندازی کنم باید ابعادشون چند باشه؟
با تشکر

یونس58
۱۳۹۳-۰۸-۰۵, 17:34
سلام به همه دوستان و بزرگواران عزیز ، با اجازه دوستان و اساتید محترم بنده تجربه خودمو در مورد نور رف بیان میکنم شاید مشکل گشایه برخی دوستان بشه که سایز رف کوچیکه و میخان بهترین رشدرو در گیاهاشون داشته باشن . بنده یک رفرجیومه کوچیک دارم که داخلش گیاه انگوری استفاده کردم و نور مورد استفادم 10 عدد پاور ال ای دیه 1 وات مارکه ادیسون. با کلوینه 6500 هستش . گیاهها بشکلی رشد میکنن که در طی چند ساعت جوانه ها کامل رشد کرده و رشد گیاه کاملا مشخص هست و در مدت زمانه کوتاهی حدود یک ماه کله رف پر از گیاه میشه که اجبارأ باید حرص کرد . این نور در هر اعبعادی و برایه هر سایز رف میشه تهیه کرد با هزینه بسیار پاینتر از محصولاته دیگه . بازم از اساتید معضرت میخام فقط تجربه شخصیمو بیان کردم