PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه مشاوره نور در آکواریوم های آب شور

bluetang
۱۳۹۳-۰۲-۲۳, 22:49
سلام اقای مرادی .

میخاستم بدونم نور چقدر در رنگ ماهی تاثیر داره ؟ مثلا اگه یه اکواریوم نور نداشته باشه ایا ماهیهاش بدرنگ میشن یا مثلا اونی که نور حرفه ای با بالاتربن کیفیت رو داره ایا رنگ و رخ ماهی هاش بهتره و خوشرنگ تر میشن یا تاثیری نداره ؟

(اقای emroozi من جایی مناسب تاپیکم پیدا نکردم اگر شما فکر میکنید مریوزط به یه بخش دیگس لطفا به مکان مورد نظر انتقالش بدید .ممنونم)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۳, 22:56
سلام اقای مرادی .

میخاستم بدونم نور چقدر در رنگ ماهی تاثیر داره ؟ مثلا اگه یه اکواریوم نور نداشته باشه ایا ماهیهاش بدرنگ میشن یا مثلا اونی که نور حرفه ای با بالاتربن کیفیت رو داره ایا رنگ و رخ ماهی هاش بهتره و خوشرنگ تر میشن یا تاثیری نداره ؟

(اقای emroozi من جایی مناسب تاپیکم پیدا نکردم اگر شما فکر میکنید مریوزط به یه بخش دیگس لطفا به مکان مورد نظر انتقالش بدید .ممنونم)

مطمئناً موثره اما اینقدر نیست که تو کوتاه مدت به چشم بیاد
اگر سیستم اصلاً نور نداشته باشه که ماهی ها دچار استرس میشن و شب و روزشون رو قاطی می کنن

bluetang
۱۳۹۳-۰۲-۲۳, 23:16
مطمئناً موثره اما اینقدر نیست که تو کوتاه مدت به چشم بیاد
اگر سیستم اصلاً نور نداشته باشه که ماهی ها دچار استرس میشن و شب و روزشون رو قاطی می کنن
من معمولا نور رو روشن نمیکنم و با این که اکواریوم تاریکه ماهی ها شب که میشه خودشون میرن قایم میشن و صبح هم شروع به بازی کردن میکنن.به نظرم اونا کاری به نور ندارن .یه تایمر تو مقزشون دارن که شب و روز رو با اون تشخیص میدن نه نور اکواریوم و گرنه الان ماهیهای منم باید شب و روزوشون قاطی میشد ولی نشده.نمیدونم والا.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۲۳, 23:42
سلام اقای مرادی .

مربوطه به مشاوره ساخت و نگهداری بود
منتقل شد

MOHAMAD REZA
۱۳۹۳-۰۲-۲۴, 07:12
با عرض سلام خدمت آقای مرادی و دوستان محترم!
نظر شما در مورد led شرکت سارا تک جهت آکواریوم فیش اونلی چیست؟ (از نظر طول عمر و کیفیت)
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۴, 11:58
من معمولا نور رو روشن نمیکنم و با این که اکواریوم تاریکه ماهی ها شب که میشه خودشون میرن قایم میشن و صبح هم شروع به بازی کردن میکنن.به نظرم اونا کاری به نور ندارن .یه تایمر تو مقزشون دارن که شب و روز رو با اون تشخیص میدن نه نور اکواریوم و گرنه الان ماهیهای منم باید شب و روزوشون قاطی میشد ولی نشده.نمیدونم والا.

سلام
شما از خود ماهیهاتون پرسیدید که شب و روزشون قاطی شده یا نه ؟ یا همینجوری حدس می زنید
از کجا می فهمید تو مغزشون تایمر دارن ؟! ما که انسان هستیم و مغزمون این همه پیچیدگی داره همچین تایمری نداره !
وقتی خونه ی شما شب میشه نور محیط خاموش میشه و ماهیها چاره ای جز مخفی شدن ندارن و وقتی صبح میشه محیط اطراف آکواریوم روشن میشه و ماهی ها متوجه روشن شدن هوا میشن اما این روشنایی به اندازه ی روشنایی روز نیست بنابراین دچار استرس میشن و وقتی دچار استرس میشن شما از روی قیافشون نمی فهمی که دچار استرسن ! وقتی زود به زود مریض میشن باید متوجه بشید که دچار استرس هستند.
به هر حال من قصدم راهنمایی شما بود شما می تونید کلاً لامپ های آکواریومتون رو دور بندازید و یا هر جور که تمایل داشتید ماهی هاتون رو نگهداری کنید ولی هر بار که ماهیهاتون مریض شدن و دچار استرس بودن به خاموش بودن همیشگی تانکتون هم اشاره کنید تا بهتر بتونیم راهنمایی کنیم
موفق باشید

با عرض سلام خدمت آقای مرادی و دوستان محترم!
نظر شما در مورد led شرکت سارا تک جهت آکواریوم فیش اونلی چیست؟ (از نظر طول عمر و کیفیت)
با تشکر

سلام
برای سیستم فیش اونلی مناسب هستند

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۲۴, 15:54
برای نور تانک ریف و ماهی 70*50*180 راهنمایی میخواستم. از چه نوری و با چه میزانی استفاده کنم؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 15:09
برای نور تانک ریف و ماهی 70*50*180 راهنمایی میخواستم. از چه نوری و با چه میزانی استفاده کنم؟

سلام
با توجه به موجودی بازار و در نظر گرفتن حدود قیمتی متوسط:
3 تا متال 150 وات گیسمان به همراه 4 تا مهتابی 150 سانتی که اگر گیر نیومد 110 سانتی متری گیسمان

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 17:03
جناب مرادی اگر بخوام از led استفاده کنم چطور؟ میشه در مورد led راهنمایی بفرمایید؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 01:14
جناب مرادی اگر بخوام از led استفاده کنم چطور؟ میشه در مورد led راهنمایی بفرمایید؟

ال ای دی هایی که تو بازار ایران هستند از کیفیت لازم برای نگهداری مرجان ها برخوردار نیستن به همین دلیل به درد آکواریوم ریف نمی خورن
اما اگر با مسئولیت خودتون اصرار به انجام این کار دارید 30 الی 50 لومن به ازای هر لیتر از آب آکواریومتون نور در نظر بگیرید

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 09:13
آیا از led cree هم نمیشه استفاده کرد؟

siamak398
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 10:46
سلام به همه دوستان و اساتید محترم . خیلی خوشحال شدم که فعالیت دوست عزیزم آقای مرادی رو اینجا میبینم . آقای مرادی هر جا بری ما هم میایم تا از معلوماتت استفاده کنیم و اذیتت کنیم. و خیلی بیشتر خوشحال شدم که قسمت مربوط به نور و ال ای دی رو پیدا کردم . آقای مرادی همونطور که در جریان هستید از حدود 6 ماه پیش من و یکی از دوستای عزیزه دیگه پیگیر ال ای دی های کری هستیم . کانال های متفاوت (4 کانل ترکیه - مالزی - چین و آلمان ) رو پیگیر شدیم و با دوستانی که تو این کشورها داشتیم مکاتبه کردیم . از همه نزدیکتر از لحاظ زمانی آلمان هستش که همین روز ها به نتیجه میرسه و ال ای دی های کری با همون کدهائی رو که خودتون پیشنهاد داده بودید به همراه پی سی بی های شرکت Bergquist رو سفارش دادیم . اگر خاطرتون باشه قیمت رو تلفنی گفتم خدمتتون. (قیمت الی ای دی + پی سی بی + هزینه حمل) . اما میخوام وقتی ال ای دی ها رسید دستم با کمکتون واسه چیدمان و ساختش ازتون کمک بگیر . راستی یه کنترلر 4 کاناله هم گرفتم که 3 کانالشو واسه پنل ال ای دی استفاده میکنم و یک کانال باقی مونده رو واسه ای تی اس . حتما عکس واسه استفاده دوستان و دریافت نظر اساتید همین جا میزارم . یه پیشنهاد که پست مخصوص واسه نور - ال ای دی رو جدا کنید. خیلی طولانی شد. ببخشید . در پناه حق.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۲۹, 23:31
سلام به همه دوستان و اساتید محترم . خیلی خوشحال شدم که فعالیت دوست عزیزم آقای مرادی رو اینجا میبینم . آقای مرادی هر جا بری ما هم میایم تا از معلوماتت استفاده کنیم و اذیتت کنیم. و خیلی بیشتر خوشحال شدم که قسمت مربوط به نور و ال ای دی رو پیدا کردم . آقای مرادی همونطور که در جریان هستید از حدود 6 ماه پیش من و یکی از دوستای عزیزه دیگه پیگیر ال ای دی های کری هستیم . کانال های متفاوت (4 کانل ترکیه - مالزی - چین و آلمان ) رو پیگیر شدیم و با دوستانی که تو این کشورها داشتیم مکاتبه کردیم . از همه نزدیکتر از لحاظ زمانی آلمان هستش که همین روز ها به نتیجه میرسه و ال ای دی های کری با همون کدهائی رو که خودتون پیشنهاد داده بودید به همراه پی سی بی های شرکت Bergquist رو سفارش دادیم . اگر خاطرتون باشه قیمت رو تلفنی گفتم خدمتتون. (قیمت الی ای دی + پی سی بی + هزینه حمل) . اما میخوام وقتی ال ای دی ها رسید دستم با کمکتون واسه چیدمان و ساختش ازتون کمک بگیر . راستی یه کنترلر 4 کاناله هم گرفتم که 3 کانالشو واسه پنل ال ای دی استفاده میکنم و یک کانال باقی مونده رو واسه ای تی اس . حتما عکس واسه استفاده دوستان و دریافت نظر اساتید همین جا میزارم . یه پیشنهاد که پست مخصوص واسه نور - ال ای دی رو جدا کنید. خیلی طولانی شد. ببخشید . در پناه حق.

سلام
با تشکر از اظهار لطف شما نسبت به بنده
اتفاقاًجالب میشه که نحوه ی ساخت لامپتون رو تو همین بخش قرار بدید تا دوستان هم استفاده کنن
د رخدمتتون هستم

ardn
۱۳۹۳-۰۲-۳۱, 08:28
آقای مرادی از led cree میشه استفاده کرد؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۲-۳۱, 14:49
آقای مرادی از led cree میشه استفاده کرد؟

سلام
لامپ های cree عالی هستن البته اگر بتونید پیدا کنید.

ardn
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 08:19
ممنون آقای مرادی. اگر از led cree اسفاده کنم چقدر هزینه داره؟ (70*50*180 ریف)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۱, 21:13
ممنون آقای مرادی. اگر از led cree اسفاده کنم چقدر هزینه داره؟ (70*50*180 ریف)

سلام
متاسفانه من قیمت ال ای دی های cree رو ندارم

bluetang
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 14:21
اقای مرادی چند سوال در مورد نور ابی led :

1- royal blue و deep blue کدامشون اگه استفاده بشه برای ابزیان بهتره ؟

2- کدومشون وقتی با سفید ترکیب میشه زیباتره ؟

3-نور ابی که گرفتم وقتی روشن میکنم ابی هست حالا از کجا بفهمم رویال بلو هست یا دیپ بلو ؟

4-نور ابی رو میشه از led های معمولی 1 وات ابی استفاده کرد یا اونم باید از نوع مخصوص اب شور باشه ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۲, 22:40
اقای مرادی چند سوال در مورد نور ابی led :

1- royal blue و deep blue کدامشون اگه استفاده بشه برای ابزیان بهتره ؟

2- کدومشون وقتی با سفید ترکیب میشه زیباتره ؟

3-نور ابی که گرفتم وقتی روشن میکنم ابی هست حالا از کجا بفهمم رویال بلو هست یا دیپ بلو ؟

4-نور ابی رو میشه از led های معمولی 1 وات ابی استفاده کرد یا اونم باید از نوع مخصوص اب شور باشه ؟

سلام
1- طول موج هاشون رو بفرمایید تا بتونم راهنمایی کنم
2-هر دو تا شون
3- ؟؟؟!!!!
4- باید تولید شرکت معتبر باشه

bluetang
۱۳۹۳-۰۳-۰۳, 21:30
اقای مرادی استفاده از نور بنفش عایا باعث رشد جلبک های مزاحم میشه ؟

موشک
۱۳۹۳-۰۳-۰۴, 15:29
سلام اقای مرادی این مهتابی که برای ریفیجیوم گرفتم کی باید عوضش کنم

momenii
۱۳۹۳-۰۳-۰۴, 16:57
سلام جناب مرادی
یکی از دوستان میگفت که نور لامپهای متال برای بدن انسان خطرناکه
با توجه به این که کودک هم در منزل داریم خواستم نظر شمارو در مورد این مسئله بدونم
ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۰۴, 23:12
سلام جناب مرادی
یکی از دوستان میگفت که نور لامپهای متال برای بدن انسان خطرناکه
با توجه به این که کودک هم در منزل داریم خواستم نظر شمارو در مورد این مسئله بدونم
ممنون

سلام
نور هر چی آبی تر باشه یو وی بیشتری داره پس متال های تا 14000 کلوین یو وی مضر زیادی ندارن که جای نگرانی داشته باشه اما باز با همه ی این احوال :
1- شرکت های تولید کننده جنس شیشه ی لامپ رو به نحوی انتخاب می کنن که نور یووی مضر رو جذب میکنه
2- جنس شیشه ی قاب های متال هم به نحوی انتخاب میشه که یووی مضر رو جذب کنن
3- آب آکواریوم هم مقدار باقی مونده ی این یووی رو جذب میکنه
به همین دلیل جای نگرانی وجود نداره

ardn
۱۳۹۳-۰۳-۰۸, 10:13
آقای مرادی از کجا میتونم led cree تهیه کنم؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۱۰, 21:50
آقای مرادی از کجا میتونم led cree تهیه کنم؟

سلام
من تو ایران جایی سراغ ندارم

موشک
۱۳۹۳-۰۳-۱۳, 17:15
سلام اقای مرادی یه قاب مهتابی 60 با 2تا مهتابی ازتون خریدم میخواستم بدونم از اون مدل تک مهتابیش هم هست

ardn
۱۳۹۳-۰۳-۲۸, 16:08
آقای مرادی ال ای دی های کری رنگ سفید چند کلوین هستند؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۲۸, 19:50
آقای مرادی ال ای دی های کری رنگ سفید چند کلوین هستند؟

سلام
بستگی به مدلشون داره اما تقریباً cool whit های تمام مدل ها 8000 الی 10000 کلوین هستند

ardn
۱۳۹۳-۰۳-۲۹, 09:48
ال ای دی کری 6500 کلوین هم هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۳-۳۰, 11:00
ال ای دی کری 6500 کلوین هم هست؟

بله هستش
2800 کلوین هم داره

ardn
۱۳۹۳-۰۴-۰۳, 17:37
آقای مرادی اگر ال ای دی کری کلوینش پایین هست آیا برای آب شور جواب میده؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۰۴, 22:58
آقای مرادی اگر ال ای دی کری کلوینش پایین هست آیا برای آب شور جواب میده؟

سلام
منظورتون از کلوین پایین رو نمی دونم چیه اما اگر کمتر از 8000 کلوین باشه در این صورت بستگی به لامپ های دیگه داره اگه به صورت ترکیب با لامپ های دیگه باشه بله میشه استفاده کرد اما به عنوان تنها لامپ سفید بهتره استفاده نشه
لامپ های حرفه ای امروزی که توسط برندهای مطرح ساخته میشن اکثراً به صورت ترکیبی هستند یعنی دو الی 3 مدل نور سفید دارن مثل 5000 ، 8000 و 12000 کلوین و در کنارش نور آبی ، رویال بلو، uv ، سبز و قرمز هم استفاده می کنن

ardn
۱۳۹۳-۰۴-۰۷, 08:02
آقای مرادی من میخوام از ال ای دی استفاده کنم شما چی توصیه میکنید؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۰۷, 23:23
آقای مرادی من میخوام از ال ای دی استفاده کنم شما چی توصیه میکنید؟

متوجه سوالتون نمی شم لطفاً سوالتون رو دقیق تر بپرسید

ardn
۱۳۹۳-۰۴-۰۸, 07:53
با توجه به اینکه کری نایاب شده منظورم به چه مارکی و چند کلوین و چند لومن هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۰۹, 22:26
با توجه به اینکه کری نایاب شده منظورم به چه مارکی و چند کلوین و چند لومن هست؟

توصیه بنده : ال ای دی های دیگه به درد آکواریوم ریف نمیخورن

mehdi2000
۱۳۹۳-۰۴-۱۳, 15:36
سلام
جناب مرادی با این وضعیت که ال ای دی به درد ریف نمیخوره و نبودن لامپ متال یا بودن و قیمت های فضایی شما چه راهکاری رو پیشنهاد میدید برای علاقه مندان به آکواریوم ریف؟
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۱۵, 14:04
سلام
جناب مرادی با این وضعیت که ال ای دی به درد ریف نمیخوره و نبودن لامپ متال یا بودن و قیمت های فضایی شما چه راهکاری رو پیشنهاد میدید برای علاقه مندان به آکواریوم ریف؟
با تشکر

سلام
هیچ راه دیگه ای وجود نداره
فعلاً متال به همراه مهتابی بهترین گزینه هستش

bluetang
۱۳۹۳-۰۴-۱۵, 20:35
اقای مرادی من یه اکواریوم دارم ارتفاع از شن کف تا محل قرار گیری led حدود 36 سانت هست ایا برای ان ها باید لنز بگذارم یا نیاز نیست ؟

اگر لنز بزارم چون فاصله کمه شن ها جلبک نمیزنن ؟

S.H.Moradi

ardn
۱۳۹۳-۰۴-۱۷, 09:20
1- اگر ال ای دی کری 3 وات گیر بیاد به چه تعداد و چه ترتیبی باید استفاده بشه(70*50*180)؟
2- از ال ای دی کری 6500 کلوین میشه برای آبشور استفاده کرد؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۱۷, 23:27
1- اگر ال ای دی کری 3 وات گیر بیاد به چه تعداد و چه ترتیبی باید استفاده بشه(70*50*180)؟
2- از ال ای دی کری 6500 کلوین میشه برای آبشور استفاده کرد؟

سلام
1- آکواریوم شما در حدود 600 لیتره به ازای هر لیتر 40 لومن در نظر بگیرید و تعداد لامپ ها رو به دست بیارید. در مورد ترکیبشون هم نمی دونم چه کلوینی گیرتون اومده اگر کلوین پایین باشه تعداد آبی ها و رویال بلو ها بیشتر میشه و بالعکس. شما مشخصات ال ای دی رو بفرمایید میشه در مورد ترکیبشون نظر داد
2- در این مورد قبلاً خدمتتون عرض کردم همه چی بستگی به سایر لامپ های آبی ، رویال بلو و سفیدتون داره! به عنوان تنها لامپ سفید نمیشه استفاده کرد!

ardn
۱۳۹۳-۰۴-۱۸, 08:01
ال ای دی ها کری 3 وات 6500 کلوین سفید و آبی و رویال بلو 3 وات اسرام. میشه لطفا در مورد ترکیبشون راهنمایی بفرمایید؟

aligator
۱۳۹۳-۰۴-۱۹, 19:44
????????????
سلام
دوست من سعی کنید موقع قرار دادن سوالهاتون ،در صورتی که از کاربر مشخصی سوال دارید ،ایشون رو در انتهای پست تگ کنید تا بلافاصله بعد از ان شدن،اون کاربر دعوت بشه به مشاهده پست شما و زودتر به پاسخ برسید==> تاپیک ویژه آموزش تگ کردن ( فراخوانی ) کاربر (http://emruzi.com/showthread.php?t=4086)
پست اسپم حذف شد

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۲۱, 00:54
ال ای دی ها کری 3 وات 6500 کلوین سفید و آبی و رویال بلو 3 وات اسرام. میشه لطفا در مورد ترکیبشون راهنمایی بفرمایید؟

سلام
اگر جواب درست بخواین و سر کاری نباشه نخیر متاسفانه نمیشه !!
چون :
1- لامپ های cree که 6500 کلوین ندارن!!
2- اگر لامپتون cree هستش از کدوم سری ساخت این شرکته
3- لومن اونها رو هم بفرمایید

امیر ایجادی
۱۳۹۳-۰۴-۲۲, 22:51
سلام اقا ی مرادی

متال گیسمان 150 وات 21000 کلوین ایران موجود هست

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۲۳, 00:59
سلام اقا ی مرادی

متال گیسمان 150 وات 21000 کلوین ایران موجود هست

سلام
اگر این جملتون پرسشی باشه جوابش بله هستش! هر دوش موجوده

امیر ایجادی
۱۳۹۳-۰۴-۲۴, 15:55
سلام
اگر این جملتون پرسشی باشه جوابش بله هستش! هر دوش موجوده

اقای مرادی ممنون که جواب دادین 21000 رنگ مرجان ها رو قشنگتر نشون میده درسته چون طیف ابی رنگتری هست؟؟ ضمنا می تونم با این کلوین متال مرجان ها رو سالم نگه دارم؟؟ ممنون

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۴-۲۶, 23:27
اقای مرادی ممنون که جواب دادین 21000 رنگ مرجان ها رو قشنگتر نشون میده درسته چون طیف ابی رنگتری هست؟؟ ضمنا می تونم با این کلوین متال مرجان ها رو سالم نگه دارم؟؟ ممنون

سلام
بله درسته
اگر فقظ بخواید زنده نگهشون دارید بله میشه اما اگر به فکر رشد و تکثیرشون هم هستید حتماً از لامپ 10000 یا 14000 استفاده کنید و برای اینکه رنگ کلی نور آکواریوم مشابه با 21000 بشه می تونید از لامپ های اکتینیک بیشتری استفاده کنید اما نور اصلی حتماً 10000 الی 14000 باشه

ardn
۱۳۹۳-۰۴-۲۹, 09:23
برای شبیه سازی طلوع و غروب خورشید و رعدوبرق از چه کنترلری میشه استفاده کرد؟

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۱۶, 15:30
سلام
جناب مرادی بهترین و حرفه ای ترین سیستم نور به غیر از ال دی دی برای سایز 120 در 46 در 70 که در بازار ایران موجود هست چیه و همچنین پیشنهاده شما در این مورد که بتونیم زیباترین نور داشته باشیم هم بفرمایین

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۶, 16:31
سلام
جناب مرادی بهترین و حرفه ای ترین سیستم نور به غیر از ال دی دی برای سایز 120 در 46 در 70 که در بازار ایران موجود هست چیه و همچنین پیشنهاده شما در این مورد که بتونیم زیباترین نور داشته باشیم هم بفرمایین

سلام
دو تا متال 150 وات 14500 کلوین گیسمان در کنار دو تا لامپ مهتابی گیسمان ( دو تا اکتینیک یا یه دونه اکتینیک در کنار یه دونه صورتی ) فوق العاده زیبا و حرفه ای میشه

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۱۸, 01:20
سلام
دو تا متال 150 وات 14500 کلوین گیسمان در کنار دو تا لامپ مهتابی گیسمان ( دو تا اکتینیک یا یه دونه اکتینیک در کنار یه دونه صورتی ) فوق العاده زیبا و حرفه ای میشه

سلام
ممنون بعد 2 تا نکته متال 150 نورش واسه این تانک کم نیست؟ من نظرم رو 250 وات بود
بعد قاب اماده برای سیستم پیشنهادی شما تو بازار چیزی پیدا میشه؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۸, 23:17
سلام
ممنون بعد 2 تا نکته متال 150 نورش واسه این تانک کم نیست؟ من نظرم رو 250 وات بود
بعد قاب اماده برای سیستم پیشنهادی شما تو بازار چیزی پیدا میشه؟

سلام
عرض کردم دو تا متال 150 که میشه 300 وات که مناسبه
متاسفانه قاب نو وجود نداره مگر اینکه دست دو پیدا کنید و یا اینکه از قاب های تکی که تو الکتریکی ها وجود داره تهیه کنید و خودتون براش یه قاب با چوب درست کنید

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 02:06
سلام
عرض کردم دو تا متال 150 که میشه 300 وات که مناسبه
متاسفانه قاب نو وجود نداره مگر اینکه دست دو پیدا کنید و یا اینکه از قاب های تکی که تو الکتریکی ها وجود داره تهیه کنید و خودتون براش یه قاب با چوب درست کنید

اگر بخوام دست ساز درست کنم جاش جوریه که باید مهتابی 90 سانت استفاده کنم که نمیدونم گیرم میاد یا نه
بعد جنابه مرادی چرا من تو این چند سال اکثر تانکهای حرفه ای پدر مادر داری که دیدم از متال 250 وات استفاده میکنن حتی اون تانکایی که ارتفاع کمی دارن و حتی ال ای دی های که میسازن بر مبنا مقایسه با متال 250 وات یا بالاتر هست؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 14:17
اگر بخوام دست ساز درست کنم جاش جوریه که باید مهتابی 90 سانت استفاده کنم که نمیدونم گیرم میاد یا نه
بعد جنابه مرادی چرا من تو این چند سال اکثر تانکهای حرفه ای پدر مادر داری که دیدم از متال 250 وات استفاده میکنن حتی اون تانکایی که ارتفاع کمی دارن و حتی ال ای دی های که میسازن بر مبنا مقایسه با متال 250 وات یا بالاتر هست؟

سلام
لامپ 90 سانت هم موجوده
دلیل استفاده از متال های 250 :
1- به نسبت ارزون تر هستن
2- شدت نور بیشتری دارن
3- از تجهیزات کمتری روی آکواریوم استفاده میشه
دلیل این که تو ایران استفاده نمیشه و یا من توصیه نمی کنم :
1- لامپ هاش کمتر گیر میاد
2- قاب برای این لامپ ها تو ایران وجود نداره (دلیل اصلی همینه)
3- معمولاً عرض آکواریوم ها تو ایران کمه اکثراً زیر 55 سانت هستن در حالیکه اون سیستم های حرفه ای که میفرمایید بیشترشون بالای 55 سانت عرض دارن

sOrOush
۱۳۹۳-۰۵-۱۹, 16:53
سلام
لامپ 90 سانت هم موجوده
دلیل استفاده از متال های 250 :
1- به نسبت ارزون تر هستن
2- شدت نور بیشتری دارن
3- از تجهیزات کمتری روی آکواریوم استفاده میشه
دلیل این که تو ایران استفاده نمیشه و یا من توصیه نمی کنم :
1- لامپ هاش کمتر گیر میاد
2- قاب برای این لامپ ها تو ایران وجود نداره (دلیل اصلی همینه)
3- معمولاً عرض آکواریوم ها تو ایران کمه اکثراً زیر 55 سانت هستن در حالیکه اون سیستم های حرفه ای که میفرمایید بیشترشون بالای 55 سانت عرض دارن

دقیقا همینجوره که میگین منم خیلی دنباله رفلکتور لامپ 250 وات گشتم که چیزه مناسبی گیرم نیومد
پس بهترین انتخاب همون متال 14k که تو واته پایینم بازم نسبت شدت نورش خوبه ولی بنظرم برای متال 20k شدته نور اگر زیر 250 وات باشه خیلی کمه و تانک تاریک میشه چون 90 ذرصد لامپای وات بالای خارجی 20k هستن که مشکلاته خاصه خودشو داره

نکته بعدی اینه من نمیدونم چرا جدیدا همه رو اوردن به سمت ال ای دی در صورتی که تانکایی بودن که از بهترین سیستم های ال ای دی استفاده کردن ولی حداکثر بعد 1سال یا 1سالو نیم دوباره رو اوردن به متال واسه همین هیچوقت با قاطعیت ال ای دی رو نپذیرفتم(جدا از اینکه نمیشه نور زیبای ال ای دی رو کتمان کرد ولی کارایی بالای 1 سالو نمیشه دقیق نظر داد تازه این در مورد سیستم های حرفه ای مثل رادیون یا اورفک)

shayan
۱۳۹۳-۰۵-۲۲, 17:24
باسلام خدمت اقای مرادی
میخاستم بدونم واسه یه اکواریوم در ابعاد 75در 30 که 40 سانت ابگیری شده از 5 تا ال ای دی سفید 3 وات کری و 4 تا ال ای دی 3 وات رویال بلو کری بعلاوه 2 تا مهتابی 24 وات T5 که یکیش Blue 22000K و اون یکی White 10000K هستش استفاده کردم . ایا این نور واسه نگهداری ریف مناسبه یا کم و زیاد داره و اگه خوبه زمان روشنایی لامپارو روزی رو چند ساعت تنظیم کنم؟(2 تا تایمر انالوگ دارم)
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۵-۲۲, 21:04
باسلام خدمت اقای مرادی
میخاستم بدونم واسه یه اکواریوم در ابعاد 75در 30 که 40 سانت ابگیری شده از 5 تا ال ای دی سفید 3 وات کری و 4 تا ال ای دی 3 وات رویال بلو کری بعلاوه 2 تا مهتابی 24 وات T5 که یکیش Blue 22000K و اون یکی White 10000K هستش استفاده کردم . ایا این نور واسه نگهداری ریف مناسبه یا کم و زیاد داره و اگه خوبه زمان روشنایی لامپارو روزی رو چند ساعت تنظیم کنم؟(2 تا تایمر انالوگ دارم)
با تشکر

سلام
مارک لامپ های مهتابی چیه؟؟
اگر مهتابی ها درجه یک باشن مناسبه
می تونید مهتابی ها رو 8 ساعت و ال ای دی ها رو 7 ساعت روشن بزارید. مهتابی ها نیم ساعت زودتر روشن و نیم ساعت دیرتر خاموش بشن

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 13:03
نکته بعدی اینه من نمیدونم چرا جدیدا همه رو اوردن به سمت ال ای دی در صورتی که تانکایی بودن که از بهترین سیستم های ال ای دی استفاده کردن ولی حداکثر بعد 1سال یا 1سالو نیم دوباره رو اوردن به متال واسه همین هیچوقت با قاطعیت ال ای دی رو نپذیرفتم(جدا از اینکه نمیشه نور زیبای ال ای دی رو کتمان کرد ولی کارایی بالای 1 سالو نمیشه دقیق نظر داد تازه این در مورد سیستم های حرفه ای مثل رادیون یا اورفک)

سلام دوست عزیز . سروش جان چرا نظرت اینه که سیستم های ال ای دی رو با قاطعیت نمیپذیری؟ لطفا علتش رو بگو. ممنون میشم.

sOrOush
S.H.Moradi

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۱, 15:07
سلام دوست عزیز . سروش جان چرا نظرت اینه که سیستم های ال ای دی رو با قاطعیت نمیپذیری؟ لطفا علتش رو بگو. ممنون میشم.

@sOrOush (http://www.emruzi.com/member.php?u=2239)
@S.H.Moradi (http://www.emruzi.com/member.php?u=28)

سلام
چون نظر بنده رو هم خواستید نظر میدم
اصلی ترین دلیلش اینه که هیچ لامپ ال ای دی رو تو هیچ کجای دنیا مخصوص آکواریوم نساختن ! منظورم خود چیپ ال ای دی هستش! البته منظور این نیست که ال ای دی های معروف مثل cree برای آکواریوم مناسب نیستند بلکه منظورم اینه که مخصوص آکواریوم نساختن و شرکت هایی مثل اورفک و اکوتک مارین این ال ای دی های با کیفیت مخصوص مصارف عمومی رو تهیه کردن و با کنار هم گذاشتن انواع اونها تونستن به نوری برسن که برای آکواریوم مناسب باشه مثل کامپیوترهایی که خودمون جمعش می کنیم هر چقدر هم قوی باشن از نظر کارایی به پای کامپیوترهای all in one و یا لپ تاپ نمیرسن که تمام قطعاتشون توسط شرکت سازنده با هم مچ match شدن
توجه کرده باشین هر سال تعداد و ترکیب ال ای دی ها رو یه مدل جدید می چینن چون هنوز به یه توافق و استاندارد کلی نرسیدن مثلاً اول فقط سفید و آبی بود بعد قرمز اضافه شد بعدش سبز هم اومد جدیداً هم که چند مدل آبی با نانومترهای مختلف و رنگ نارنجی و هایپر رد هم دیده میشه پس هنوز خودشون هم نمی دونن چه ترکیبی می تونه بهترین باشه!!! البته کاملاً مشخصه که همیشه آخرین ترکیب بهترین هستش ولی باز جای کار داره !
در حالت کلی هم ال ای دی های معتبر و هم متال و مهتابی برای آکواریوم مناسب هستن اما در مورد متال و مهتابی:
1- یه مقدار خیال آدم راحت تره چون دقیقاً با توجه به نیاز مرجان ها ساخته شدن
اما در مورد ال ای دی یا باید از شرکت های معروف تولید کننده ی قاب کامل خرید کنید مثل اورفک که خیلی گرون هستن و یا اینکه خودتون بتونید لامپ ها رو تهیه کنید و یه سیستم روشنایی بسازید که یه مقدار سخته

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۰۲, 07:09
سلام
چون نظر بنده رو هم خواستید نظر میدم
اصلی ترین دلیلش اینه که هیچ لامپ ال ای دی رو تو هیچ کجای دنیا مخصوص آکواریوم نساختن ! منظورم خود چیپ ال ای دی هستش! البته منظور این نیست که ال ای دی های معروف مثل cree برای آکواریوم مناسب نیستند بلکه منظورم اینه که مخصوص آکواریوم نساختن و شرکت هایی مثل اورفک و اکوتک مارین این ال ای دی های با کیفیت مخصوص مصارف عمومی رو تهیه کردن و با کنار هم گذاشتن انواع اونها تونستن به نوری برسن که برای آکواریوم مناسب باشه مثل کامپیوترهایی که خودمون جمعش می کنیم هر چقدر هم قوی باشن از نظر کارایی به پای کامپیوترهای all in one و یا لپ تاپ نمیرسن که تمام قطعاتشون توسط شرکت سازنده با هم مچ match شدن
توجه کرده باشین هر سال تعداد و ترکیب ال ای دی ها رو یه مدل جدید می چینن چون هنوز به یه توافق و استاندارد کلی نرسیدن مثلاً اول فقط سفید و آبی بود بعد قرمز اضافه شد بعدش سبز هم اومد جدیداً هم که چند مدل آبی با نانومترهای مختلف و رنگ نارنجی و هایپر رد هم دیده میشه پس هنوز خودشون هم نمی دونن چه ترکیبی می تونه بهترین باشه!!! البته کاملاً مشخصه که همیشه آخرین ترکیب بهترین هستش ولی باز جای کار داره !
در حالت کلی هم ال ای دی های معتبر و هم متال و مهتابی برای آکواریوم مناسب هستن اما در مورد متال و مهتابی:
1- یه مقدار خیال آدم راحت تره چون دقیقاً با توجه به نیاز مرجان ها ساخته شدن
اما در مورد ال ای دی یا باید از شرکت های معروف تولید کننده ی قاب کامل خرید کنید مثل اورفک که خیلی گرون هستن و یا اینکه خودتون بتونید لامپ ها رو تهیه کنید و یه سیستم روشنایی بسازید که یه مقدار سخته

ممنون سید جان از جواب کامل و خوبتون. علاوه بر تمام این مواردی که شما فرمودید که همیشه هیچ چیزی کامل نیست و همیشه نسبی هستش من فکر میکنم که دلیل اضافه کردن رنگ های مختلف و تکمیل شدن سیستم های ال ای دی به خاطره اینه که به طیف نور طبیعی نزدیک بشیم و این موضوع یکم سخته. و این که آقا سروش فرمودن بعد مدتی به سمت متال برگشت میخوریم به خاطره اینه که ال ای دی ها کیفیت خودشونو از دست میدن . و فکر کنم این کار 50 % به نوع ال ای دی که استفاده میشه ارتباط داره و 50 % ش به خاطر عدم آگاهی از نحوه پائین آوردن دمای ال ای دی هاست. اگر هنگام طراحی سیستم های ال ای دی بتونیم به نمودار های دمائی موجود تو دیتا شیت های محصولات پدر مادر دار دقت کنیم و رعایتشون کنیم کیفیت نور دهی ال ای دی ها مثل روز اول باقی میمونه.

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۰۳, 23:40
ممنون سید جان از جواب کامل و خوبتون. علاوه بر تمام این مواردی که شما فرمودید که همیشه هیچ چیزی کامل نیست و همیشه نسبی هستش من فکر میکنم که دلیل اضافه کردن رنگ های مختلف و تکمیل شدن سیستم های ال ای دی به خاطره اینه که به طیف نور طبیعی نزدیک بشیم و این موضوع یکم سخته. و این که آقا سروش فرمودن بعد مدتی به سمت متال برگشت میخوریم به خاطره اینه که ال ای دی ها کیفیت خودشونو از دست میدن . و فکر کنم این کار 50 % به نوع ال ای دی که استفاده میشه ارتباط داره و 50 % ش به خاطر عدم آگاهی از نحوه پائین آوردن دمای ال ای دی هاست. اگر هنگام طراحی سیستم های ال ای دی بتونیم به نمودار های دمائی موجود تو دیتا شیت های محصولات پدر مادر دار دقت کنیم و رعایتشون کنیم کیفیت نور دهی ال ای دی ها مثل روز اول باقی میمونه.

سلام
در مورد ال ای دی های دست ساز داخل کشور حتی اگر بهترین مارک که همون cree هستش رو هم تهیه کنیدباز نمی تونید بهترین کیفیت رو داشته باشید چون :
قطعاتی مثل هیت سینک، سیم لحیم، سیم انتقال برق و درایور یا آداپتور که تو بازار ایران هستند همگی چینی و بی کیفیتن و بعد از یه مدت باعث سوختن ال ای دی و یا حداقل اینکه پایین اومدن کارایی ال ای دی ها میشن

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۰۴, 10:27
سلام
در مورد ال ای دی های دست ساز داخل کشور حتی اگر بهترین مارک که همون cree هستش رو هم تهیه کنیدباز نمی تونید بهترین کیفیت رو داشته باشید چون :
قطعاتی مثل هیت سینک، سیم لحیم، سیم انتقال برق و درایور یا آداپتور که تو بازار ایران هستند همگی چینی و بی کیفیتن و بعد از یه مدت باعث سوختن ال ای دی و یا حداقل اینکه پایین اومدن کارایی ال ای دی ها میشن

کاملا موافقم دوست عزیز.

sOrOush
۱۳۹۳-۰۶-۰۴, 15:01
[QUOTE=siamak398;21421]سلام دوست عزیز . سروش جان چرا نظرت اینه که سیستم های ال ای دی رو با قاطعیت نمیپذیری؟ لطفا علتش رو بگو. ممنون میشم.

سلام دوست عزیز

من به شخصه مهمترین عامل تو زیبایی و کیفیت اکواریوم نور میدونم حالا بحث سر اینه شما بخواین اکواریوم با چه کیفیتی از لحاظ مرجان داشته باشین مخصوصا اگر دنباله نگهداری مرجان های سخت باشین در این صورته که با ال ای دی های موجود در ایران در دراز مدت به مشکل میخورین در مورد سیستم های ال ای دی خارجی که دیدم حتی 90% اوناهم کنار سیستم نورشون برای کامل شدن از مهتابی استفاده کردن ولی با اینحال از نور زیبای ال ای دی نمیشه چشم پوشی کرد
احتمالا من برای اینکه شکم بطور کامل از بین بره یه سیستم ال ای دی درست کنم و بطور ازمایشی یه سری مرجانو زیر اون نگه داری کنم و هرماهم ازشون عکس بزارم

siamak398
۱۳۹۳-۰۶-۰۵, 07:45
[QUOTE=siamak398;21421]سلام دوست عزیز . سروش جان چرا نظرت اینه که سیستم های ال ای دی رو با قاطعیت نمیپذیری؟ لطفا علتش رو بگو. ممنون میشم.

سلام دوست عزیز

من به شخصه مهمترین عامل تو زیبایی و کیفیت اکواریوم نور میدونم حالا بحث سر اینه شما بخواین اکواریوم با چه کیفیتی از لحاظ مرجان داشته باشین مخصوصا اگر دنباله نگهداری مرجان های سخت باشین در این صورته که با ال ای دی های موجود در ایران در دراز مدت به مشکل میخورین در مورد سیستم های ال ای دی خارجی که دیدم حتی 90% اوناهم کنار سیستم نورشون برای کامل شدن از مهتابی استفاده کردن ولی با اینحال از نور زیبای ال ای دی نمیشه چشم پوشی کرد
احتمالا من برای اینکه شکم بطور کامل از بین بره یه سیستم ال ای دی درست کنم و بطور ازمایشی یه سری مرجانو زیر اون نگه داری کنم و هرماهم ازشون عکس بزارم

سلام سروش جان
برادر گرامی با نظرت در مورد نور و زیبائی موافقم . الان 7 ماهه شیشه آکواریوم رو گذاشتم سرجاش و واتر پمپ همینطوری داره بیخودی کار میکنه. سید در جریانه، 6 ماهی هستش که دنبال ال ای دی های کری بودم . با نمایندگی تو ترکیه حرف زدم کلی . نتیجه نداد . با آلمان نامه نگاری شد . و باز هم نتیجه نداد. بلاخره از طریق کانال دیگه ای خرید حل شده . اما دوستی که تو اون کشور زندگی میکنه الان تو تعطیلات و ایرانه . فکر کنم تا 1 ماه دیگه برسه دستم . یه پنل تو ذهنم هست که اگر بتونم عملیش کنم فکر کنم بد نشه. تو این مدت از نحوه درایو کردن ، چیدمان ، نحوه خنک کاری ال ای دی ها ، هیت سینک ها ، دمای جانکشن و ... با دوستان متخصص بحث های زیادی انجام دادم و چیزای خوبی یاد گرفتم . فکر کنم بتونم نتیجه خوبی بگیرم . دوستان منتظر باشن تا با هم فکریشون به یه نتیجه خوبی بریسیم. ممنون.

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۶-۲۵, 11:01
سلام به آقای مرادی و دوستان
در خواست راهنمایی در مورد خرید سیستم روشنایی برای اکواریومی به طول 1 متر،عرض 70 سانت و ارتفاع 80 را از دوستان دارم. ترجیحا ترکیب لامپ مهتابی و متال.
تعداد لامپ مهتابی و متال ،نوع،رنگ،وات،برند سازنده و...؟
قاب سیستم...؟
برای اکواریوم ریف و ماهی

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۷, 01:05
با عرض سلام خدمت اقای مرادی و همه دوستان عزیز
اقای مرادی میخواستم بدونم ایا لامپ متال یا گیسمان 50 سانت با قاب موجوده؟اگه موجوده قیمتشو لطف کنین بفرمایین.
باتشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 20:22
با عرض سلام خدمت اقای مرادی و همه دوستان عزیز
اقای مرادی میخواستم بدونم ایا لامپ متال یا گیسمان 50 سانت با قاب موجوده؟اگه موجوده قیمتشو لطف کنین بفرمایین.
باتشکر

سلام
سوالتون خیلی واضح نیست اما
لامپ متال 150 وات گیسمان تو بازار موجوده و قیمتش در حدود 320 هزار تومنه
لامپ مهتابی 60 سانتی گیسمان هم موجوده که قیمتش با توجه به رنگش بین 70 الی 100 هزار تومنه

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 20:53
سلام
ممنونم اقای مرادی جوابمو گرفتم بسیار ممنون.فقط میشه بفرمایین تو ارومیه کجا میتونم این لامپارو پیدا کنم؟
با تشکر

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۲۸, 23:51
سلام
ممنونم اقای مرادی جوابمو گرفتم بسیار ممنون.فقط میشه بفرمایین تو ارومیه کجا میتونم این لامپارو پیدا کنم؟
با تشکر

سلام
بعید می دونم ارومیه گیر بیاد

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۲۹, 20:08
سلام
بعید می دونم ارومیه گیر بیاد

ببخشید اقای مرادی ولی کجا میتونم این لامپارو تهیه کنم؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 22:03
ببخشید اقای مرادی ولی کجا میتونم این لامپارو تهیه کنم؟

تهران هستش اگر خواستید میتونم براتون ارسال کنم

seyed javad
۱۳۹۳-۰۶-۳۰, 22:12
تهران هستش اگر خواستید میتونم براتون ارسال کنم

ممنون اقای مرادی پس انشالله به زودی مزاحمتون میشم

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 21:13
سلام
دوستان نظرشون در مورد مهتابی و قاب مهتابی دایمکس چیه...؟
قصد خرید یه مدل 4 تایی 120 سانتش را دارم
تشکر...

s.a.m
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 21:33
سلام
تشکر...
سلام
اتقاقا همین امروز با یکی از فروشندگان صحبت می کردم می گفتند قابهای دایمکس در سایز مهتابی و وات استاندار نیست و وقتی عمر لامپهاش تمام شد از برندهای دیگه نمی تونی استفاده کنی و باید بگردی و مهتابی دایمکس پیدا کنی

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 22:20
سلام
اتقاقا همین امروز با یکی از فروشندگان صحبت می کردم می گفتند قابهای دایمکس در سایز مهتابی و وات استاندار نیست و وقتی عمر لامپهاش تمام شد از برندهای دیگه نمی تونی استفاده کنی و باید بگردی و مهتابی دایمکس پیدا کنی

سلام
دوستان با تجربه ،در مورد این نقل قول نظر میدن...
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 00:14
سلام
تشکر...

سلام
اگر از مدل hot5 باشه خوبه می تونید بعد از 6 ماه لامپ هاش رو با برندهای معتبر مثل گیسمان، jbl و یا آکوامدیک جایگزین کنید اما سری rex4 اون به درد نمی خوره و همونجور که دوستمون فرمودن لامپ های سایر برندهای معتبر بهشون نمیخورن
برای تشخیص بین اونها می تونید وات لامپ هاش رو چک کنید اگر 28 وات بود t5 معمولی هستش و به درد نمی خوره اما اگر 54 وات بود خوبه و ho هستش و می تونید تهیه کنید

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 15:08
سلام و تشکر از دوستان که راهنمایی میکنند
کیفیت لامپ و قابهای ماهیران چطوره،امکان استفاده از لامپهای گیسمان یا آکوآمدیک و... برای این قابها در آینده وجود داره؟
یک مدل 120 سانتی که 6 تا مهتابی میخوره.
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۴, 16:42
سلام و تشکر از دوستان که راهنمایی میکنند
کیفیت لامپ و قابهای ماهیران چطوره،امکان استفاده از لامپهای گیسمان یا آکوآمدیک و... برای این قابها در آینده وجود داره؟
یک مدل 120 سانتی که 6 تا مهتابی میخوره.

سلام
کیفیت این لامپ تعریف چندانی نداره اما میشه برای حداکثر 6 ماه استفاده کرد و بعد از اون باید با لامپ های با کیفیت تعویض بشن و به دلیل ho بودن لامپ ها قابل تعویض با مارک های معتبر هستن

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۰۴, 23:44
سلام و تشکر از راهنمایی دوستان
تفاوتی بین ترانس یا بالاستی که در قاب مهتابی آکواریوم کار کردن با نوع 54،28،16 واتی آلمانی/ایرانی و... که تو الکتریکی ها لاله زار میفروشن هست...
فروشگاهی بالاست آرکادیا برای فروش داره که 10 برابر این بالاستها قیمت داره...
منظورم اینه که این بالاستها/ترانس قاب برای این کار بهینه و طراحی شدن...یا فرقی ندارن.
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۵, 23:37
سلام و تشکر از راهنمایی دوستان
تفاوتی بین ترانس یا بالاستی که در قاب مهتابی آکواریوم کار کردن با نوع 54،28،16 واتی آلمانی/ایرانی و... که تو الکتریکی ها لاله زار میفروشن هست...
فروشگاهی بالاست آرکادیا برای فروش داره که 10 برابر این بالاستها قیمت داره...
منظورم اینه که این بالاستها/ترانس قاب برای این کار بهینه و طراحی شدن...یا فرقی ندارن.

سلام
از نظر کارایی فرقی ندارن ولی از نظر کیفیت خیلی متفاوت هستن اون بالاست آرکادیا که شما پرسیدید کیفیت خیلی بالایی داره اما قیمتش به صورت کاذب بالا هستش شما می تونید از بالاست های اروپایی استفاده کنید که تو لاله زار هم میشه پیدا کرد

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 12:18
سلام دوستان
برای خرید 6 عدد مهتابی گیسمان برای قاب 120 سانتی لطفا راهنمایی کنید
آکواریوم فقط ماهی،ارتفاع 70،عرض 70
قیمت مهتابی؟
نوع مهتابی(رنگ،کلوین و...)؟
S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۰۹, 21:36
سلام دوستان
برای خرید 6 عدد مهتابی گیسمان برای قاب 120 سانتی لطفا راهنمایی کنید
آکواریوم فقط ماهی،ارتفاع 70،عرض 70
قیمت مهتابی؟
نوع مهتابی(رنگ،کلوین و...)؟

سلام
1- برای سیستم فیش اونلی الزامی به استفاده از مهتابی های مخصوص آکواریوم نیست (پیشنهاد من ال ای دی های موجود در بازار هستش )
2- این تعداد مهتابی خیلی زیاده حداکثر با 4 تا هم نور مناسبی خواهید داشت
ولی علی رغم این دو تا توصیه 6 تا مهتابی گیسمان میشه در حدود 600 هزار تومن و 3 تا قاب دو تایی هم نیاز هستش که هر کدوم 160 هزار تومن میشه یعنی جمعاً در حدود یک میلیون و پنجاه هزار تومن

sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 00:53
سلام
1- برای سیستم فیش اونلی الزامی به استفاده از مهتابی های مخصوص آکواریوم نیست (پیشنهاد من ال ای دی های موجود در بازار هستش )
ولی علی رغم این دو تا توصیه 6 تا مهتابی گیسمان میشه در حدود 600 هزار تومن و 3 تا قاب دو تایی هم نیاز هستش که هر کدوم 160 هزار تومن میشه یعنی جمعاً در حدود یک میلیون و پنجاه هزار تومن

سلام جناب مرادی

من چند وقت پیش واسه این مهتابی های گیسمان تماس گرفتم قیمت قاب کامل با مهتابی حدود 3 و نیم میلیون بود چرا اینقدر گرون بوده شما این قابارو از نزدیک دیدین؟

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

سلام

سلام جناب مرادی

من چند وقت پیش واسه این مهتابی های گیسمان تماس گرفتم قیمت قاب کامل با مهتابی حدود 3 و نیم میلیون بود چرا اینقدر گرون بوده شما این قابارو از نزدیک دیدین؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 16:11
سلام جناب مرادی

من چند وقت پیش واسه این مهتابی های گیسمان تماس گرفتم قیمت قاب کامل با مهتابی حدود 3 و نیم میلیون بود چرا اینقدر گرون بوده شما این قابارو از نزدیک دیدین؟[/quote]

سلام
قاب متال کامل این شرکت خیلی گرونه چون ساخت آلمان هستش و یه مقدار گرون تز از محصولات ساخت چین هستش. کیفیت این قاب ها قابل توصیف نیست! زیبایی خاصی داره!
البته این قاب ها 4 تا مهتابی دارن و دو تا متال که اگر بخواید اینها رو جدا جدا هم تهیه کنید (با قاب های چینی) در حدود 2 میلیون تومن درمیاد!! خیلی هم زیبا نمیشه !

sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 16:42
سلام جناب مرادی

سلام
قاب متال کامل این شرکت خیلی گرونه چون ساخت آلمان هستش و یه مقدار گرون تز از محصولات ساخت چین هستش. کیفیت این قاب ها قابل توصیف نیست! زیبایی خاصی داره!
البته این قاب ها 4 تا مهتابی دارن و دو تا متال که اگر بخواید اینها رو جدا جدا هم تهیه کنید (با قاب های چینی) در حدود 2 میلیون تومن درمیاد!! خیلی هم زیبا نمیشه ![/quote]

نه منظورم قاب متال نبود کلا مهتابی خالی مدل گیسمان ماتریکس 6 لامپه 120 سانت واسه همین تعجب کردم واسه همین خواستم ببینم شما از نزدیک این قابارو دیدین و به نظرتون از لحاظ زیبایی و کارایی ارزش این پولو داره یا جدا جدا بخریم بصرفه تره؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۰, 21:02
نه منظورم قاب متال نبود کلا مهتابی خالی مدل گیسمان ماتریکس 6 لامپه 120 سانت واسه همین تعجب کردم واسه همین خواستم ببینم شما از نزدیک این قابارو دیدین و به نظرتون از لحاظ زیبایی و کارایی ارزش این پولو داره یا جدا جدا بخریم بصرفه تره؟[/quote]

سلام
تا اونجا که من می دونم قاب مهتابی این شرکت وارد ایران نشده و قاب متال 120 سانت اون 3 میلیون و 800 هزار تومن قیمت داشت احتمالاً به شما اشتباه قیمت دادن و منظورشون همین قاب متال بوده
مطمئناً خرید لامپ های گیسمان و استفاده از قاب های دیگه ارزون تر تموم میشه

S.M.Sadri
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 00:54
نه منظورم قاب متال نبود کلا مهتابی خالی مدل گیسمان ماتریکس 6 لامپه 120 سانت واسه همین تعجب کردم واسه همین خواستم ببینم شما از نزدیک این قابارو دیدین و به نظرتون از لحاظ زیبایی و کارایی ارزش این پولو داره یا جدا جدا بخریم بصرفه تره؟

سلام
تا اونجا که من می دونم قاب مهتابی این شرکت وارد ایران نشده و قاب متال 120 سانت اون 3 میلیون و 800 هزار تومن قیمت داشت احتمالاً به شما اشتباه قیمت دادن و منظورشون همین قاب متال بوده
مطمئناً خرید لامپ های گیسمان و استفاده از قاب های دیگه ارزون تر تموم میشه

سلام
بنده هم از نواب این قابها را قیمت کردم،از 1.7میلیون شروع میشد و فقط مهتابی بود.در ضمن هنوز برای فروش عرضه نشده...

یک حساب ساده برای قاب 120:
1-بالاست HO آلمانی یا اسپانیایی 2*54 سه عدد از 100،000 تا 150،000 تومان
2-پایه ضد آبIP67 آلمانی سه جف دو تایی 60،000 تومان
3-رفلکتور انگلیسی با خم 300،000 تومان
4-کلید ضد آب و تایمر و سیمکشی ،آویز،پایه... 200،000 تومان
5-قاب گالوانیزه ،خمکاری و رنگ کوره ای 250،000 تومان
6- 6 عدد مهتابی گیسمان 600،000 تومان
7-طلق یا شیشه uv
8-فن و مدار تغذیه برای خنک کردن داخل قاب...و...

مطمئناً به زیبایی و کارایی قاب کارخانه ای هم نمیشود...و جناب مرادی بهترین نظر را دادن
sOrOush
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 04:04
[QUOTE=S.M.Sadri;21983]سلام
بنده هم از نواب این قابها را قیمت کردم،از 1.7میلیون شروع میشد و فقط مهتابی بود.در ضمن هنوز برای فروش عرضه نشده...

یک حساب ساده برای قاب 120:
1-بالاست HO آلمانی یا اسپانیایی 2*54 سه عدد از 100،000 تا 150،000 تومان
2-پایه ضد آبIP67 آلمانی سه جف دو تایی 60،000 تومان
3-رفلکتور انگلیسی با خم 300،000 تومان
4-کلید ضد آب و تایمر و سیمکشی ،آویز،پایه... 200،000 تومان
5-قاب گالوانیزه ،خمکاری و رنگ کوره ای 250،000 تومان
6- 6 عدد مهتابی گیسمان 600،000 تومان
7-طلق یا شیشه uv
8-فن و مدار تغذیه برای خنک کردن داخل قاب...و...

مطمئناً به زیبایی و کارایی قاب کارخانه ای هم نمیشود...و جناب مرادی بهترین نظر را دادن

سلام
اتفاقا اکواریوم فرهاد بود من تماس گرفتم گفت موجود هست ولی داریم جابه جا میشیم بعد تماس بگیر حالا چرا واسه فروش نذاشته هنوز نمیدونم

منم با نظر شما و جناب مرادی موافقم که ارزون تر در میاد ولی چون تو سایتای خارجی قیمته این سیستمو زده بود 580 یورو احتمال دادم باید یه چیز با کیفیت و عالی باشه چون تو خارجم این قیمت مبلغ بالایی حساب میشه

yavar
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 13:50
سلام
بین دو قاب dymax که 4 تا مهتابی میخوره و قابهای ماهیران که 6 تا مهتابی میخوره برای آک شور ماهی و در آینده ریف و ماهی با ارتفاع 60 و عرض 65 کدام مناسب تر است،البته بعد از تمام شدن عمر مهتابی با لامپ بهتر تعویضش میکنم.
سوالم در رابطه با 6 یا 4 مهتابی بودن و کیفیت قاب مهتابیه...
دوستان با تجربه اگر پیشنهاد بهتری هم دارند لطفا مطرح کنن...

طول آکواریوم 120
سپاسگذارم

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 16:28
سلام
بین دو قاب dymax که 4 تا مهتابی میخوره و قابهای ماهیران که 6 تا مهتابی میخوره برای آک شور ماهی و در آینده ریف و ماهی با ارتفاع 60 و عرض 65 کدام مناسب تر است،البته بعد از تمام شدن عمر مهتابی با لامپ بهتر تعویضش میکنم.
سوالم در رابطه با 6 یا 4 مهتابی بودن و کیفیت قاب مهتابیه...
دوستان با تجربه اگر پیشنهاد بهتری هم دارند لطفا مطرح کنن...

طول آکواریوم 120
سپاسگذارم

سلام
با توجه به ابعاد آکواریوم تعداد 6 تا مهتابی برای سیستم شما بهتره

yavar
۱۳۹۳-۰۷-۱۱, 21:42
سلام
با توجه به ابعاد آکواریوم تعداد 6 تا مهتابی برای سیستم شما بهتره

سلام و تشکر
آقای مرادی قاب دست دوم و یا نو 6 عددی بدون لامپ و یا با لامپ برای فروش دارید،در صورت موجودی قیمت در چه حدودی است...

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۷-۱۲, 21:42
سلام و تشکر
آقای مرادی قاب دست دوم و یا نو 6 عددی بدون لامپ و یا با لامپ برای فروش دارید،در صورت موجودی قیمت در چه حدودی است...

سلام
نه متاسفانه موجود ندارم

yavar
۱۳۹۳-۰۹-۱۱, 12:35
سلام به همه دوستان وجناب مرادی
قصد خرید مهتابی و لامپ متال برای قاب روشنایی آکواریوم دارم به دلیل تنوع مدل و رنگ دوستان راهنمایی کنن
از برند گیسمان
آکواریوم ریف و ماهی
ابعاد آکواریوم 70 سانت طول،50سانت عرض و 60 سانت ارتفاع
4 عدد مهتابی 24 وات و یک متال 150 وات

T5

» GIESEMANN T-5 / tropic (http://www.giesemann.de/585,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20%20tropic,.html?%20Giesemann%20Lichttechnik%20-)
» GIESEMANN T-5 / super flora (http://www.giesemann.de/586,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20%20super%20flora,.html?%20Giesemann%20Lichttech nik%20-)
» GIESEMANN T-5 / actinic blue (http://www.giesemann.de/587,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20actinic%20blue,.html?%20Giesemann%20Lichttechni k%20-)
» GIESEMANN T-5 / aquablue-coral (http://www.giesemann.de/588,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20aquablue-coral,.html?%20Giesemann%20Lichttechnik%20-)
» GIESEMANN T-5 / super actinic (http://www.giesemann.de/589,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20super%20actinic,.html?%20Giesemann%20Lichttechn ik%20-)
» GIESEMANN T-5 / super purple (http://www.giesemann.de/590,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20%20super%20purple,.html?%20Giesemann%20Lichttec hnik%20-)
» GIESEMANN T-5 / aquablue-azure (http://www.giesemann.de/591,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20aquablue-azure,.html?%20Giesemann%20Lichttechnik%20-)

HQI

» MEGACHROME marine (http://www.giesemann.de/580,2,MEGACHROME%20marine,.html?%20Giesemann%20Lic httechnik%20-)
» MEGACHROME coral (http://www.giesemann.de/581,2,MEGACHROME%20coral%20,.html?%20Giesemann%20L ichttechnik%20-)
» MEGACHROME crystal (http://www.giesemann.de/582,2,MEGACHROME%20crystal%20,.html?%20Giesemann%2 0Lichttechnik%20-)
» MEGACHROME blue (http://www.giesemann.de/583,2,MEGACHROME%20blue,.html?%20Giesemann%20Licht technik%20-)
» MEGACHROME tropic (http://www.giesemann.de/584,2,MEGACHROME%20tropic,.html?%20Giesemann%20Lic httechnik%20-)

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۰۹-۱۱, 23:47
سلام به همه دوستان وجناب مرادی
قصد خرید مهتابی و لامپ متال برای قاب روشنایی آکواریوم دارم به دلیل تنوع مدل و رنگ دوستان راهنمایی کنن
از برند گیسمان
آکواریوم ریف و ماهی
ابعاد آکواریوم 70 سانت طول،50سانت عرض و 60 سانت ارتفاع
4 عدد مهتابی 24 وات و یک متال 150 وات

T5

» GIESEMANN T-5 / tropic (http://www.giesemann.de/585,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20%20tropic,.html?%20Giesemann%20Lichttechnik%20-)
» GIESEMANN T-5 / super flora (http://www.giesemann.de/586,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20%20super%20flora,.html?%20Giesemann%20Lichttech nik%20-)
» GIESEMANN T-5 / actinic blue (http://www.giesemann.de/587,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20actinic%20blue,.html?%20Giesemann%20Lichttechni k%20-)
» GIESEMANN T-5 / aquablue-coral (http://www.giesemann.de/588,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20aquablue-coral,.html?%20Giesemann%20Lichttechnik%20-)
» GIESEMANN T-5 / super actinic (http://www.giesemann.de/589,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20super%20actinic,.html?%20Giesemann%20Lichttechn ik%20-)
» GIESEMANN T-5 / super purple (http://www.giesemann.de/590,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20%20super%20purple,.html?%20Giesemann%20Lichttec hnik%20-)
» GIESEMANN T-5 / aquablue-azure (http://www.giesemann.de/591,2,GIESEMANN%20T-5%20/%20aquablue-azure,.html?%20Giesemann%20Lichttechnik%20-)

HQI

» MEGACHROME marine (http://www.giesemann.de/580,2,MEGACHROME%20marine,.html?%20Giesemann%20Lic httechnik%20-)
» MEGACHROME coral (http://www.giesemann.de/581,2,MEGACHROME%20coral%20,.html?%20Giesemann%20L ichttechnik%20-)
» MEGACHROME crystal (http://www.giesemann.de/582,2,MEGACHROME%20crystal%20,.html?%20Giesemann%2 0Lichttechnik%20-)
» MEGACHROME blue (http://www.giesemann.de/583,2,MEGACHROME%20blue,.html?%20Giesemann%20Licht technik%20-)
» MEGACHROME tropic (http://www.giesemann.de/584,2,MEGACHROME%20tropic,.html?%20Giesemann%20Lic httechnik%20-)

سلام
در مورد مهتابی ها این سری که شما نوشتید سری جدید لامپ های گیسمان هستن که هنوز وارد بازار ایران نشدن البته فقط اسمشون عوض شده و فرقی از نظر کیفیت با سری های قدیمی که تو بازار ایران هستن ندارن
پیشنهاد من
متال مدل MEGACHROME crystal (http://www.giesemann.de/582,2,MEGACHROME%20crystal%20,.html?%20Giesemann%2 0Lichttechnik%20-) که 17500 کلوین هستش در کنار دو تا pink و دو تا pure actinic
یا
متال مدل MEGACHROME coral (http://www.giesemann.de/582,2,MEGACHROME%20crystal%20,.html?%20Giesemann%2 0Lichttechnik%20-) که 14500 کلوین هستش در کنار 4 تا pure actinic
موفق باشید

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 09:04
سلام سید جان .
دوست عزیز آقای مرادی . میبخشید میشه یه توضیح مختصری در مورد مهتابی های T5 بدید. ( اصولا T5 به چی میگن؟ ) تفاوتشون با مهتابی های دیگه ، در خصوص استفاده در آکواریوم آب شور مخصوص نگهداری مرجانها ، محصولات موجود و ارجهیت استفاده آنها .
ممنون از وقتی که میزارید.
S.H.Moradi

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 23:45
سلام سید جان .
دوست عزیز آقای مرادی . میبخشید میشه یه توضیح مختصری در مورد مهتابی های T5 بدید. ( اصولا T5 به چی میگن؟ ) تفاوتشون با مهتابی های دیگه ، در خصوص استفاده در آکواریوم آب شور مخصوص نگهداری مرجانها ، محصولات موجود و ارجهیت استفاده آنها .
ممنون از وقتی که میزارید.
@S.H.Moradi (http://www.emruzi.com/member.php?u=28)

سلام
T5 اشاره به ضخامت لامپ داره تو صنعت آکواریوم معمولا از t5 و t8 استفاده میشه که t5 باریک تر از t8 هستش
همچنین شدت نور t5 بالاتره و تکنولوژی ساختش به روزتره
تا ارتفاع 50 سانت میشه از مهتابی t5 برای نگهداری مرجان استفاده کرد و برای ارتفاع بالاتر متال و ال ای دی بهتره

siamak398
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 07:05
سلام
T5 اشاره به ضخامت لامپ داره تو صنعت آکواریوم معمولا از t5 و t8 استفاده میشه که t5 باریک تر از t8 هستش
همچنین شدت نور t5 بالاتره و تکنولوژی ساختش به روزتره
تا ارتفاع 50 سانت میشه از مهتابی t5 برای نگهداری مرجان استفاده کرد و برای ارتفاع بالاتر متال و ال ای دی بهتره

ممنون سید جان که جواب دادی. داداش گلم از محصولات موجود مثل جی بی ای ، سرا ، فیلیپس یا ... کدومشو ترجیح میدید ؟

S.H.Moradi
۱۳۹۳-۱۱-۰۱, 00:11
ممنون سید جان که جواب دادی. داداش گلم از محصولات موجود مثل جی بی ای ، سرا ، فیلیپس یا ... کدومشو ترجیح میدید ؟

خواهش میکنم
به ترتیب
گیسمان
jbl
آکوامدیک
سرا

yavar
۱۳۹۴-۰۷-۱۵, 00:40
خواهش میکنم
به ترتیب
گیسمان
jbl
آکوامدیک
سرا

سلام و خسته نباشید.
نظر دوستان در مورد کیفیت نور متال 14000، 150 وات دایمکس چیه...؟